Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeJul 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    cieszę się andziula :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    andziula1989: jak już będę w stanie błogosławionym to tego nie zauważe bo np. nie będzie mi się zgadzało z tym co wyczytałam

    o wlaśnie! :wink: np. mnie w ogóle nie bolały piersi, nie miałam nudności (dopiero w okolicy 6tc się zaczęły - wtedy to już z wymiotami razem, bleee :confused::bigsmile:) - także nie ma co czytać, bo objawy ciąży w większości są zgodne z objawami przed @ :wink: niestety.
    --
  1.  permalink
    Chociaż raz coś mądrego powiedziałam;) ale mi się udało;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    ŁEZUNIA my też z mężem staraliśmy się długo i też miewałam chwilę zwątpienia, załamania itp
    ale litości !
    nie wymyślałm sobie ciąży w 22 dniu cyklu tylko dlatego, że zabolała mnie pierś, zakuło w macicy czy pojawił by się rozstęp !
    po co się niepotrzebnie nakręcać i wpędzić [ nie daj Boże ] w jakąś chorobę psychiczną albo nie wiem co.....
    zdrowy rozsądek to podstawa !
    i nikt się tu nie naśmiewa z nikogo

    tylko czasami Wasze słowa są na prawdę powalające na kolana :wink::wink::wink::wink:



    a Ty Łezunia jeśli masz faktycznie tą ciążę rzekomą to nikt oprócz specjalisty Ci nie pomoże, na prawdę....
    więc czekając nie wiadomo na co sama pogarszasz swoją sytuację...

    i nie mówię o wizycie u ginekologa bo raczej psycholog bardziej by Ci mógł pomóc.........
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    TEORKA: nie wymyślałm sobie ciąży w 22 dniu cyklu


    hihiihi - ja w cyklu udanym [w tym] byłam pewna ciąży w 5dfl - 20dc - ale to zupełnie inna historia hihiihh :bigsmile::bigsmile:
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeJul 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    najpierw musze zmierzyć hormony bo przy moim pcos są różne zaburzenia które też mogą tak a nie inaczej powodować takie a nie inne objawy. Więc sprawdzić nie zawadzi, sama sobie postawiłam autodiagnozę jednak prawdziwą diagnozę zostawię fachowcom :D Ps. wmawiam sobie że nie jestem w ciąży i wmawianie mi wspaniale wychodzi :P
    Ps. w zeszłym roku nie musiałam korzystać z usług psychiatry, sama się odblokowałam :D po rozmowie z ginekolożką :D
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    w zeszłym roku zrobiłam aferę wokół siebie że być może jestem w ciąży a teraz mówię wszystkim że mam problemy z hormonami i najprawdopodobniej powtórkę z rozrywki. W zeszłym roku angażowałam wszystkich że mogę być w ciąży w tym roku sama sprawdziłam żeby mieć pewność. Nie chcę się zakrecać na tym punkcie bo wiem jak to boli.
    --
    •  
      CommentAuthorEikos
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    A ja się chyba czymś zatrułam... i już mam dość :cry:
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Mam do Pań pytanie. Staramy się z mężem o dzidziusia już rok. W tym cyklu miałam przeczucie, że może nam się udało. Maż wyczytał gdzieś jak można pomóc naturze i zastosowałam to, może było skuteczne. Dwa dni temu zrobiłam test i wyszedł pozytywny, mimo że był to dopiero 26 dzień cyklu i było to ok. godz. 17. Następnego dnia, wczoraj, powtórzyłam test z moczu porannego i też wyszedł pozytywny. Kreska w obu testach była blada ale bardzo wyraźna. Cykle mam 27-28 dniowe więc to trochę za wcześnie. Dzisiaj jest termin miesiączki. Co jest bardziej prawdopodobne:
    1. Jestem w ciąży i mam tak duże stężenie hormonu, że test z moczu wykrył go już na 2 dni przed terminem miesiączki.
    2. Testy były źle przechowywane w aptece.
    3.Mam zaburzenia hormonalne.
    Dzisiaj zrobiłam test z krwi, ale wynik poznam dopiero w poniedziałek.
  2.  permalink
    Ja nie jestem mamą, ale jak na mój gust to chyba można już gratulować;)a tak na marginesie, co ten Twój mąż wyczytał konkretnie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    wg mnie opcja nr 1
    bo nie wiadomo kiedy miałas owulację
    przy cyklach 27-28 dniowych mogłaś mieć dość wcześnie więc dzień fazy lutealnej już odpowiedni na to, żeby test pokazał dwie kreski :wink:
    zwłaszcza, że zrobiłaś dwa testy
    i dobrze, że poszłaś na test z krwi
    w poniedziałek będziesz juz wiedziała wszystko natomiast ja bym obstawiała, ze Wam się udało :wink::wink::wink:
    --
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Dodam jeszcze, ze nie mam typowych objawów wczesnej ciąży. Tylko te pozytywne testy i temperaturę (mierzoną pod pachą) powyżej 37, a zwykle w tym dniu cyklu już spadała - dzisiaj jest termin miesiączki.
  3.  permalink
    elsner to daj znać jak już będziesz wiedziała napewno;)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    objawami się nie martw - przyjdzie na nie czas
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    w poniedziałek wszystko będzie jasne, ale przypuszczam, że beta potwierdzi wczesną ciążę :)))
    ja też robiłam test przed terminem spodziewanej @ i wyszedł pozytywny (pochorowałam się i musiałam wiedzieć bo nie było wiadomo czy wszystkie leki mogę brać)
    tylko jedno mi się jeszcze rzuciło w oczy - temperaturę mierzysz pod pachą? do samoobserwacji nie jest to właściwe (ani wiarygodne) miejsce...
    trzymam kciuki :)))
    no i też jestem ciekawa metod wyczytanych przez Małża :)))
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Tak długo się staramy, ze uwierzę ze mam dzidziusia dopiero gdy dostanę wynik HCG w krwi. Tym testom nie wierzę aż tak aby już się cieszyć. Są jeszcze 2 testy z tej samej serii, bo mąż kupił 4. Tak sobie pomyślałam że może on powinien zrobić sobie test i sprawdzimy, jeżeli będą dwie kreski, to wszystko jasne.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    ale czemu zakładasz, że one felerne są ?
    no jak chcecie to niech mąż nasika hehehe chociaż dla mnie to bez sensu :wink:

    a brak objawów w tak wczesnej ciąży jest normalny :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Talinko wiedziałas tak szybko, skąd, jak:)))?? ja na razie oczekuję, nie wiem czy sie niepotrzebnie nie nakręcam, jestem niecierpliwa:) Mój bieżacy cykl jest tu:) http://28dni.pl/cycles/167365
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny, temperatura, gdy kobieta jest w ciąży zawsze wzrasta do 37 stopni Celsjusza?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Nie, to sprawa indywidualna u każdej kobiety :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Kakai - myslę, że z jednej strony intuicja... to jest moja 2ga ciąża (pierwszą poroniłam) i zaszłam w nią miesiąc po poronieniu. No i podświadomość mi mówiła, że dzieć się zadomowił :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Super Talinko!! Mi podświadomość cos mówi,ale jej nie ufam, bo ja mam zdolnośc do wkręcania sobie;) z tydzien termin spodziewanej @, wiec musze jeszcze poczekac :surprised:
    --
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Owulację miałam chyba w 12 dniu cyklu - wg obserwacji śluzu.
    Mierzę temp. pod pachą. Wiem, to nie jest prawidłowe, ale nie mogę przełamać się żeby mierzyć w pochwie. Mąż mówi że przez to, że jestem zbyt sterylna. Ale ta temp mierzona pod pachą, też trochę mi mówi, na pewno mniej, ale dla mnie wystarcza.
    andziula1989, anne76: maż wyczytał że należy po stosunku potrzymać jakiś czas biodra uniesione w górze, aby ułatwić spłynięcie płynu z nasieniem głębiej, plemniczki są zdolne do ruchu podobno dopiero po jakimś czasie (ok. 2 godz.), a środowisko pochwy jest zbyt dla nich kwaśne i działa zabójczo, muszą jak najprędzej dostać się w głąb macicy i do jajowodów. I najlepiej robić to o takiej porze żeby można potem poleżeć, np przed snem - pozycja pozioma bardziej sprzyja przesuwaniu się plemników do jajowodu niż pionowa (grawitacja). Ale czy to naprawdę ma wpływ - nie wiem, może.
    Ja wyczytałam, że plemniki bardzo szybko niszczy woda, giną po zetknięciu z nią. Zawsze przed i po stosunku biegliśmy pod prysznic, najpierw mąż a potem ja. Wszystkie moje koleżanki które nie mogą zajść w ciążę zauważają, że w patologicznych rodzinach z zajściem w ciążę jest łatwiej. Zastanawiałam się dlaczego. Na pewno ma wpływ to, że życie seksualne zaczyna tam się w młodym wieku, a młoda kobieta bardziej jest płodna, młody mężczyzna też ma lepsze nasienie (bardziej ruchliwe plemniki, większy odsetek zdrowych, itd), ale też czasami mniej dbają o higienę i może po zrobieniu "tego" nie myją się i to może też jest dobre. Tym razem nie kąpałam się, aby żadna kropla wody nie dostała się do środka i nie zniszczyła ich, chociaż to nonsens, ale wszystko się robi co może pomóc. Pozbyłam się tylko nadmiaru płynu nasiennego i założyłam wkładkę i poszłam spać. Przepraszam, że tak szczegółowo opisuję, ale jeżeli mogły te zabiegi mieć jakiś wpływ, to może komuś też pomogą.
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Ja nie wyobrażam sobie nie wziac prysznica "PO". Niestty raz nei wzięłam, później odczuwałamw n ocy dziwne ppieczenie, nie wiem co to było,ale gdy wziełam prysznic to minęło:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Hi hi- wcześniej słyszałam, że niektóre kobiety WIEDZĄ, że są w ciąży od momentu zapłodnienia, ale w to nie wierzyłam.... no i w 5dfl gęba mi się śmiała do siebie, a w środku jakiś cichy głosik mówił - udało się :bigsmile:
    --
  5.  permalink
    No to ciekawe czy u mnie głosik się sprawdzi bo 7 miesiac starań ostatnie miesiące wcale nie myśleliśmy że się uda byłam pewna że @ przyjdzie kupowałam tampony żeby później do sklepu nie biec a teraz mąż i ja mamy dobre przeczucia :) Ale oczywiście nie nastawiamy się na 100 % żeby się później nie rozczarowac :)
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Talinko super to czytac :smile: ja jestem pelna nadziei:wink:
    --
  6.  permalink
    A co do kąpieli to w tym miesiącu też nie biegałam pod prysznic i starałam się jak najdłużej leżec żeby ułatwic drogę plemniczką :P hehe moze to śmieszne ale warto wszystkiego wyprobowac :):P
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Ja w 1 ciąży nie miałam żadnych przeczuć... Objawy raz były, raz znikały... nawet przed testem (chyba jakoś w 10dfl) wypiłam sobie szampana, bo byłam pewna, że TO znów nie TO... ale się udało... niestety na 10 tygodni.
    W drugiej było inaczej. Gin radziła odczekać 6 miesięcy, ale R. powiedział, że wolałby poczekać rok... no i ja wiedziałam, że jeśli nie uda się teraz, to się wstrzymujemy do lutego... R. zbytnio nie oponował podczas seksu w czasie płodnym, z czego wnioskuję, że to jego czekanie też byłoby takie bardziej na luzie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    elsner: Mierzę temp. pod pachą. Wiem, to nie jest prawidłowe


    temperatura mierzona pod pachą NIC nie mówi jeśli chodzi o potencjalną ciążę :wink:


    elsner: należy po stosunku potrzymać jakiś czas biodra uniesione w górze, aby ułatwić spłynięcie płynu z nasieniem głębiej


    no tak, ale jeśli ktoś ma TYŁOZGIĘCIE macicy [tak jak ja] to taka pozycja utrudnia przedostanie się plemników
    w takim przypadku zalecane jest leżenie na brzuchu z poduszką włożoną pod biodra.....
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Z myciem się po, u nas bywało różnie... z racji, że ja jestem przy kości i np. jak na dworzu cieplej - mam odparzenia na pośladkach i udach... w takiej sytuacji NIE MOGĘ nie iść pod prysznic Po, bo bym zwariowała od szczypania w nocy :bigsmile:
    Ale jeśli nic mi nie jest, to często myliśmyy się przed, a po...zasypialiśmy :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Teorka, masz rację, gdzieś o tym czytałam.
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    elsner: Owulację miałam chyba w 12 dniu cyklu - wg obserwacji śluzu
    sluz nie powie Ci kiedy mialas owulacje tylko plodne dni :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Teorka, ale ja mam ciągle powyzej 37,10. Wczoraj nawet przez jakiś czas 37,4. Zawsze było tak, ze dzień przed miesiączką spadała do 36,90, a potem aż do owulacji było 36,6-36,7.
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    my w ciagu tych 14 cykli robilsmy rozne rzeczy od wspomagaczy typu Wiesiolek, Maca, witaminki, L-Karnityna, zel imitujacy plodny sluz, lezenie z biodrami do gory, i na brzuchu z tylkiem do gory, i mycie i nie mycie itd.... i nazrazie nic... a wlasciwie mysle ze musze sie naszykowac do cyklu nr. 15 za dwa dni :sad:
    P.S. temperature w cigu dnia zawsze mam powyzej 37 nawet 37.5 (tempka nie mierzona o jednej godzinie jest nie miarodajna) a po za tym jest mnostwo dziewczyn co w cyklu ciazowym nie przekroczyly 37 :tongue:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Wiem, że owulacja jest gdy skończy się płodny śluz więc tak mniej więcej sobie ustalam kiedy to mogło być.
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Jade, wszystko wiecie :)
    Można czytając Wasze wpisy wiele się nauczyć.
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    elsner: owulacja jest gdy skończy się płodny śluz
    no nie do konca, plodny sluz masz i w dzien owulacji i mozesz miec kilka dni po :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    ja nie wszystko wiem ale pol roku sie obserwuje, czytam, ucze sie od kolezanek i podpatruje :updown:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Czy zdarzyć się, ze nie jest się w ciąży a wychodzą dwie kreski na teście?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Jade: obserwuje, czytam, ucze sie


    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    elsner: Czy zdarzyć się, ze nie jest się w ciąży a wychodzą dwie kreski na teście?

    Tak. Rzadko, ale się zdarzają takie sytuacje.
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    :tooth:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Talinka co zazwyczaj jest powodem? Wada testu, czy kobieta, tzn hormony?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Może być zarówno wadliwy test, jak i np. leki (pregnyl np. zaburza wynik - dlatego po jego podaniu powinno się odczekać zdaje się minimum 12dni).
    Hormony raczej nie, bo progesteron, nawet wysoki nie będzie powodował testu na plus.

    Trzeba pamiętać, że test ciążowy (zarówno sikany, apteczny jak i ten z krwi) wykrywa w moczu gonadotropinę kosówkową (beta Hcg)
    --
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    mój to newlife
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Obojętne. Każdy test wykrywa to samo - beta Hcg :wink:
    --
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Myślałam ze są tylko 2 rodzaje testów, z krwi i z moczu czyli tzw sikany, tak? Na czym polega test apteczny?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Talinka: Trzeba pamiętać, że test ciążowy (zarówno sikany, apteczny jak i ten z krwi) wykrywa w moczu gonadotropinę kosówkową (beta Hcg)


    ten z krwi to raczej nie w moczu hehhehehe :wink:
    wiem, wiem walnęłaś się po prostu :devil:


    ELSNER wg mnie skoro dwa testy wyszły pozytywne to Ty jesteś w ciąży :wink:
    natomiast dziewczyny tu kwestionują [ i prawidłowo ] , że nie wiesz kiedy miałaś owulację [po samym śluzie nie można przesądzać] oraz to, że masz temperaturę pow. 37 stopni bo jeszcze raz napiszę - temperatura pod pachą O NICZYM NIE ŚWIADCZY :wink:

    co oczywiście nie znaczy, że tej ciąży nie ma :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Tfu, tfu - za szybko piszę, za wolno myślę :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.