Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Talinka: Tfu, tfu - za szybko piszę, za wolno myślę :bigsmile:



    :wink::wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Teorka, masz zupełną rację co do temperatury. Owulację tylko mniej więcej wiem kiedy miałam, ale przecież plemniczki są w stanie poczekać na komórkę w jajowodzie więc moje obserwacje śluzu chyba wystarczą. Kiedyś kobiety w ogóle się nie obserwowały a gatunek ludzki przetrwał :)
    Na czym polega test apteczny? Ja robiłam taki na zasadzie chromatografii, naniosłam kroplomierzem kilka kropli moczu na płytkę i odczytałam wynik w okienku. Kiedyś kupiłam inne ale na tej samej zasadzie działały.
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Czy test apteczny robi się w aptece? Kiedy jest wynik? Może w całodobowej aptece jeszcze dzisiaj mi zrobią?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    No, bo to są testy apteczne - kupowane w aptece :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Oj Talinka..., nabrałaś mnie
    :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Nabrałam? :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Teorka dziękuję za radę: jak leżeć po gdy ma się tyłozgięcie :D napewno wypróbuję :D
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Talinka: Nabrałam?
    no ty dowcipnisiu ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    :rolling::rolling::rolling::rolling:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Objawem wczesnej ciąży, występującym jeszcze przed terminem miesiączki powinna być bolesność i nabrzmienie piersi, a u mnie nie ma tego. I nie ma ani śladu białej wydzieliny, którą mają ciężarne już kilka dni po zaplodnieniu. Mialam od 24 do 26 dc i dzisiaj małe plamienie w postaci 2 plamek, brązowych, o wielkości kropli. I to wszystko. Może jeszcze wystąpi miesiączka? Czasami cykl mi się wydłuża. Napiszę w poniedziałek jaki wyszedł wynik testu z krwi.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    elsner: Objawem wczesnej ciąży, występującym jeszcze przed terminem miesiączki powinna być bolesność i nabrzmienie piersi, a u mnie nie ma tego

    U mnie tego NIE BYŁO.
    elsner: Mialam od 24 do 26 dc i dzisiaj małe plamienie w postaci 2 plamek, brązowych, o wielkości kropli.

    To się może zdarzyć w ciąży też.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    elsner: powinna być bolesność i nabrzmienie piersi
    nie ma czegoś takiego, że "powinny boleć piersi", albo "powienien być taki i taki śluz" - każda z nas ma inne objawy, a wiele z nas w ogóle ŻADNYCH nie ma. Trzeba zrobić test sikany, potem z krwi i już
    --
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Talinko, czy u Ciebie objawy ze strony piersi wystąpiły później czy w ogóle na razie ich nie masz? Może u części kobiet występują dopiero pod koniec ciąży? tak nawet byłoby lepiej (lepszy komfort) o ile nie zalicza się do patologii. A to plamienie, to może taka pozostalość po miesiączce? Może wtedy byłby jej termin gdyby nie ciąża? To by wyjaśniało dlaczego już w 26 dc wyszedł dodatni test, termin odpowiadałby 3 dniu miesiączki, a pozytywny teoretycznie wychodzi już pierwszego dnia.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Zaczęły boleć około 5-6 tc. PRzestały ok. 10tc, teraz raz bolą, raz nie :wink:
    Plamienie jak najbardziej może pojawić się w terminie spodziewanej miesiączki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    elsner: objawy ze strony piersi
    - takowe występują u mnie co miesiąc - przed @ ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    KARKO: - takowe występują u mnie co miesiąc - przed @ ;)

    Mnie bolały praktycznie w KAŻDYM CYKLU, w którym NIE byłam w ciąży. Jak na złość - w ciążowych - ZERO bólu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Btw. napisze jeszcze raz, bo nie wiem czy w tym wątku już pisałam czy to w innym było....

    OBJAWY ciąży w większości pokrywają sie z OBJAWAMI PRZED OKRESEM - dlatego nie ma co się nimi sugerować. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Mnie też nie bolały piersi (tylko przez tydzień i to od owu) i do tej pory nie mam takiego śłuzu o jakim piszesz "elsner" a jestem w 20 tc.
    W dodatku przez całą ciążę tylko przez kilka dni miałam mdłości na początku 6tc i żadnych innych objawów.
    .
    Ja też uważam, że nie ma czegoś takiego jak "typowe objawy ciążowe" bo nigdzie nie jest powiedziane, że każda kobieta "powinna" je mieć czy "będzie" miała.
    Przez takie teksty te które ich nie mają żyją później tylko w stresie w dodatku niepotrzebnie stresując dodatkowo "dziecię".
    -- ,
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Karko, napisałaś że wiele z nas nie ma żadnych objawów ciąży. Czy może wiesz jak później takie kobiety znoszą ciążę? Czy jest jakaś zależność, np im bardziej intensywne i więcej wczesnych objawów, tym trudniej znoszona ciąża (mam na myśli - bardziej uciążliwie odczuwana przez kobietę). A im mniej wczesnych objawów - tym mniej późniejszych. Czy zaobserwowałyście coś takiego, czy raczej nie ma korelacji? Jedne kobiety znoszą ciążę bardzo dobrze - jest stanem błogosławionym, a innym ciąża trochę ciąży
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    TO NIE MA wpływu.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    elsner, proponuję byś sobie odpuściła gdybanie i analizowanie, bo trochę się zapędzasz chyba w młyn myślowy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    :thumbup:
    --
    • CommentAuthorelsner
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Naczytałam się wpisów: bolą mnie piersi więc z pewnością jestem w ciąży. niektóre pisały że bolą je już od drugiego dnia domniemanego zapłodnienia, a dzień po zapłodnieniu miały mdłości... A potem rozczarowanie i piszą że z żalu się popłakały. I tak w kółko przy każdym cyklu. Ja nie bardzo wierzę w swoją ciążę, chociaż test był dodatni, nawet dwa, dlatego pytam czy można być w ciąży nie mając w ogóle żadnych objawów.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Pewnie, że można!!

    elsner: Naczytałam się wpisów: bolą mnie piersi więc z pewnością jestem w ciąży.


    to jest wlaśnie podstawowy błąd - doszukiwanie się tego typu wpisów! a później się "wariuje" z niepokoju czy aby wszystko jest OK.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    elsner: dlatego pytam czy można być w ciąży nie mając w ogóle żadnych objawów.
    MOŻNA! I MOŻNA nie być w ciąży a mieć objawy, które inna miała w ciąży!
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Witam!
    Ja nie miałam na początku żadnych objawów "typowych". Wręcz byłam pewna, że dostanę miesiączkę, bo bolało mnie podbrzusze od kilku dni przed testem. I tak później te bóle miałam przez kilka tygodni. Dopiero ok 7-8 tc zaczęło mnie mdlić.
    Piersi mnie nie bolały w ogóle na początku.
    --
    •  
      CommentAuthorbeliar_xl
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    A ja powiem wam ze mialam objawy przed ciaza takie jak przed @ ;D wiec znowu ze pewnie nie wyszlo i napilam sie pol piwka ale bralo mnie obrzydzenie ...no i jednak fasola;p
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Moje pierwsze objawy, chociaż jeszcze nie wiedziałam że to objawy ciąży :wink: to był ten ból podbrzusza i to, że okrutnie zaczęły mi śmierdzieć wszelkie kiełbaski, kabanosy itp. Obrzydlistwo.
    Teraz kabanosa wsysnę bardzo chętnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    ESLNER bardzo często jest tak, że to co "mają" objawy tydzień przed miesiączką to tą miesiączkę dostają zazwyczaj....
    bo w tak wczesnej ciąży objawy występują bardzo bardzo bardzo rzadko :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    i teraz wszystkie ktore nie maja zadnych "objawow" beda myslaly ze sa w ciazy :wink::tongue:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Jade: i teraz wszystkie ktore nie maja zadnych "objawow" beda myslaly ze sa w ciazy :wink::tongue:


    a na to już niestety nic się nie poradzi...
    jak sobie dorosłe kobitki wolą wkręcać różne akcje zamiast najnormalniej w świecie zrobić test ciążowy to już ich problem
    tak mi się wydaje :wink::wink::wink::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Jade: i teraz wszystkie ktore nie maja zadnych "objawow" beda myslaly ze sa w ciazy


    :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    :rolling:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    ja kupilam dzis test, co niby wykrywa ciążę po 6 dniach od zpłodnienia, hehe jestem łatwowierna ale zrobie go jutro ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    ja bym radzila poczekac bo to co pisza na opakowaniach testow to czesto chwyt reklamowy (niestety) i mozesz nic nie zobaczyc, tylko Ci sie przykro moze zrobic :wink:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Kakai: ja kupilam dzis test, co niby wykrywa ciążę po 6 dniach od zpłodnienia, hehe jestem łatwowierna ale zrobie go jutro ;)


    Zerknęłam na twój wykres i jesli dziś masz 3dfl to jutro na test stanowczo za wcześnie.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    ech:C nawet jak teraz nie wyjdzie, to zrobię nastepny za tydzień, najsmutniej ebdzie jak sie wcale nie udało, ale cóz nie ma co sie załamywac:wink:

    zobaczę tez jaka jutro będzie tempka:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Kakai: po 6 dniach od zpłodnienia

    już pisałyśmy, że te testy wykrywają 6 dni od ZAGNIEŻDŻENIA - nie zapłodnienia. Ten tekst to chwyt marketingowy!
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    bardzo ciekawe tematy poruszacie.... Zadziwiające jak pragnienie dziecka wpływa na umysł kobiety.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    katy222: Zadziwiające jak pragnienie dziecka wpływa na umysł kobiety.

    Prawda? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Talinka: już pisałyśmy, że te testy wykrywają 6 dni od ZAGNIEŻDŻENIA - nie zapłodnienia. Ten tekst to chwyt marketingowy!


    no to sie dałam nabrac :( czyli czekam do @ i ebdzie nastpny test, lub @ przyjdzie( a kyyysz)

    dzis tempka mi ciut spadła:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Spokojnie - na tym etapie spadki nic nie znaczą.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    uff, no to trzeba sie uzbroić w ciepliowosć:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Noo :wink:
    --
    • CommentAuthorEliza2707
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Ja mam dzis 20dzien cyklu...i jeszcze tyle czekania,mam nadzieje,ze@ nie przyjdzie;-) ale co ma byc to bedzie:-) jestem dobrej mysli.trzymam za Was dziewczynki starajace sie kciuki a tym ktory sie udalo zycze spokojnej ciazy:*
    • CommentAuthorniulka22
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Cześć wam wszystkim. Mam taki mały problem. Jestem już mamą 4 letniego obecnie synka. Jakiś czas temu poznałam nowego faceta i jestem z nim naprawdę szczęśliwa. Od samego początku kochamy się bez żadnego zabezpieczenia i on zawsze dochodzi we mnie. Od jakiegoś tygodnia mam dziwne objawy, których wcześniej po prostu nie miałam a mianowicie ciągle czuję się zmęczona i ospała, najchętniej przespała bym cały dzień, mam dziwne wahania nastrojów bo raz jestem wesoła i uśmiechnięta a potem płaczę z byle powodu, poza tym jak mój facet dotyka mnie po piersiach to czuję jak bardzo mnie to boli, jestem ciągle poddenerwowana, mam dziwne zachcianki jedzeniowe, na sam zapach kawy mnie odrzuca a wcześniej mogłam ją pić hektolitrami. Czy to może wskazywać na to iż jestem w ciąży?? Jak w prosty i łatwy sposób sprawdzićczy naprawdę jestem w ciąży?? Prosze o poradę oraz o pomoc.
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJul 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    zrób test - najprościej i najszybciej sikany... no a jak masz czynne laboratorium gdzieś pod bokiem to zrób betę...
    a miesiączka Ci się spóźnia?
    prowadzisz obserwację? współżycie jak rozumiem było w okresie płodnym?
    • CommentAuthorniulka22
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Tak współżyjemy w okresie płodnym. A co do miesiączki to jest tak, że mój narzeczony powiedział, że do 3 miesiąca ciąży mogę mieć normalnie miesiączkę. Ostatnią miesiączkę miałam 17 lipca i trwała ona 2 dni a zazwyczaj trwa ona 5-6 dni i przez cały okres miesiączki bardzo się zwijam z bólu a tym razem było całkowicie inaczej bo nie bolało mnie ani trochę a zazwyczaj nie mogę normalnie funkcjonować bez leków rozkurczowych. Czy ten test sikany jest dokładny na tyle, że powie mi iż jestem w ciąży i czy mogę się na nim całkowicie polegać??
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.