Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJul 28th 2010
     permalink
    aga976 ja mam co jakis czas problemy z moczem :P to normalne w ciazy ze szybciej sie łapie jakies badziewia :P dostaje urosept furagin i nastepne badanie juz jest super a pozniej znowu moj gin powiedział ze jak działaja leki to problemu nie ma duzego bo jakby nie działały to antybiotyk :) takze bierz urosept a potem badania i bedzie cacy :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 28th 2010
     permalink
    ja na plaże nie kupowałam nic szczególnego - weszłam w swój przed ciążowy 2 częściowy - jedyne co to chustę sobie wiązałam na brzuszku i tak chroniłam go od słoneczka
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 28th 2010
     permalink
    to mnie kwiatuszku pocieszyłaś - a ja tutaj się zamartwiam na różne sposoby
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 28th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja też nie kupowałam stroju na czas ciąży...miałam swój dwuczęściowy...sprzed ciąży...

    Kfiatku? 2 kg? Wielki chłop Ci sie zapowiada...ciekawe, ile moja panna waży...za tydzień idę na USG...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    zyzia! trzymaj sie tam!
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    Nasz groszek tydz temu ważył 250g:) więc jeszcze maleństwo
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    Ktoś ma kontakt z Zyzią?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    Dziewczyny poradźcie coś na skurcze łydek :cry: Od początku ciąży biorę Mg+K lub Mg+b6 3*1m a od kilku dni masakryczne skurcze. Dzisiaj trzymał 5 min. Rozciągałam, masowałam i nic. Palce mi powyginało na wszystkie strony. Dzisiaj już chodzić nie mogę, bo kolejny dzień ta sama łydka
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    Mi pomogło picie mleka, w dużych ilościach.
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    aggnieszka dzięki. właśnie czytam, że podobno Ca też ma znaczenie. Ja mleka piję dużo, ale ostatnie kilka dni wzmagało mi zgagę i odstawiłam :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Mleko wzmagało Ci zgage??? bo mi mleko pomagało własnie na nia,miałam koło łózka butelke z mlekiem bo spac nie mogłam przez to cholerstwo
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    U Zyzi póki co ok. Jest cały czas w szpitalu, zwiększyli jej dawkę fenoterolu, skurcze ma dość często. Każą czekać, bo dali jej już max dawkę leków powstrzymujących i zaciskać nogi :)
    Dostała też celeston na rozwój płuc dzieci, więc jest spokojniejsza!
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    No to dobre wieści od Zyzi...dzięki Karola...

    Minia, zażywaj Aspargin...bez recepty...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    moje położne tez mówiły o Asparginie, ja biorę taż jakiś magnez (3 tabl dziennie) i pomaga. Skurcze miałam masakryczne.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    Hmm z tym mg mam wątpliwości - tzn też biorę ale na moim na ulotce jest że 1 tabletka na dobę... a gin mi zaleciła brać 3x2 Wydaje mi się to szalenie dużo :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    dzięki dziewczyny :bigsmile: właśnie biorę Aspargin i Mg+b6 na zmianę w sumie 3*1, ale to na skurcze macicy. Myślałam, że łydek mi nie zaatakuje. Rozruszałam się i już nie boli

    a mleko pomaga mi na pół godziny, a potem jest podwójny ogień

    zyziu trzymaj się
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 30th 2010
     permalink
    Dziewczyny co brać na bolące gardło?
    W nocy dostałam temperatury, ale na szczęście rano już przeszło, ale gardło nadal starsznie boli.
    Wieczorem wziełam 2 rutinoscorbiny i zrobiłam sobie gorącą herbatę z miodem i sokiem z maliny.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 30th 2010
     permalink
    Tamtum werde można na pewno. Płukać solą. Pić siemię lniane lub kisiel lekko gęsty -> i tyle przychodzi mi "na szybko" do głowy
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 30th 2010
     permalink
    I Homeovox...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 30th 2010 zmieniony
     permalink
    Jowita dziś urodziła :) IGOREK już jest na świecie! Waży 3220g, długi na 53cm - GRATULACJE :)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 30th 2010
     permalink
    GRATULACJE Jowita!!! Ależ nowina :):):)Witamy Igorka na świecie. :cheer::cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 30th 2010
     permalink
    Jowita, wielkie gratulacje...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJul 30th 2010
     permalink
    :crazy: brawo Jowita!!!!
    witamy Igorka :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 31st 2010
     permalink
    gratulacje Jowita:) zapraszamy na mamusie rozpakowane:)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 2nd 2010
     permalink
    JOWI Gratki i witamy Cie Igorku!! :))
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeAug 2nd 2010
     permalink
    Jowita, wielkie gratulacje!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 2nd 2010
     permalink
    wiecie może co z Zyzią?
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    Dziewczyny jak to jest z bólami powiększającej się macicy? Dziś miałam noc z towarzyszącymi mi kłóciami i ciągnięciem macicy. W nocy brałam No-spę i rano też, teraz jaky spokojniej jak leżę ale czuję ją i jak chodzę to tym bardziej. To 12tc, nie za wcześnie na takie odczucia? Czytałam że około 14tc się pojawiają i że mogą być dość bolesne i dokuczliwe
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    slonced u mnie pojawiły się w okolicach 8-10tc i póki co jest wszystko ok. A mam 20tc. Oczywiście, zawsze lepiej skonsultować to z ginem. Ja mam zalecony Mg 3*1, a i tak bóle są mocne- czasami mnie aż zgina i wtedy biorę no-spę, wolałabym z nią nie szaleć, ale cóż

    Jawitka gratulacje :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 3rd 2010 zmieniony
     permalink
    Ja mam za to ciągnięcie w pochwie jakby macica miała mi zaraz tamtędy wypaść. Czuję każdy szew, zwłaszcza na zmianę pogody. W takich chwilach ciężko usiedzieć, a tym bardziej stać. Mam nadzieję że nie dzieje się nic złego.:neutral: w czwartek połówkowe to zasypię lekarza pytaniami.
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    Ja wizytę u gina mam dopiero w następny czwartek, czyli jeszcze ponad tydzień. Tereaz mój ginek jest na urlopie.
    Narazie nie jest źle, leżakuję sobie. Odczuwam też krzyż, może powinnam w jakaiejś pozycji leżeć albo jakiejś unikać? Wiem, że najlepiej leżeć na lewym boku ale ile można w jednej pozycji.
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeAug 3rd 2010 zmieniony
     permalink
    Zyzia wczoraj urodziła swoje Maluchy. Chłopcy ok, Zyziak obolała po cc.
    Waga 1750 i 1700,dl.45 cm,oddychaja samodzielnie
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    Zyziaczku
    GRATULACJE!!!! Witamy chłopców na świecie. :clap::clap::clap::clap:
    slonced
    ja tam wolę na prawym w ciąży leżeć, jakoś mi tak najwygodniej. Na lewym szybko się męczę, a na wznak czuję plecy bolą.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    Zyziu wielkie gratulacje!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    Gratulacje dla nowych Mam i Maluchów
    Zyziu trzymam kciuki za chłopców oby było wszystko dobrze szybko osiągnęli "magiczne" 2 kg bez żadnych komplikacji
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    Ja bardzo dziękuję za gratulacje :*
    I gratuluję Zyzi i witam chłopaków!!!
    do zobaczenia na rozpakowanych :*
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    gratki dla nowych rozpakowanych :)


    MInia jedz jak najwiecej pomidorow i pij duzo soku pomidorowego, swietnie dziala przy skurczach lydek. mozesz jeszcze sprobowac jak juz skurcz cie zlapie dotknac stopa do sciany lub postawic na zimnej podlodze (idealnie byloby na terakocie) bo wtedy jakims cudem skurcz odchodzi. nie wiem ile w tym wytklumaczenia medycznego a ile autosugestia ale moze warto sprobowac? na mnie i kilka moich znajomych dzialalo
  2.  permalink
    Jowitko, gratulacje!!!
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeAug 4th 2010
     permalink
    Zyzia, gratulacje...grunt, ze z maluchami wszystko ok....
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeAug 4th 2010
     permalink
    Gratulacje dla świeżo rozpakowanych mam i maluszków.
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeAug 4th 2010
     permalink
    Moje kłucia i ciągnięcia dziś już dużo łagodniej więc i ja jestem spokojniejsza.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    jejku, chwilkę mnie nie by lo a tu takie nowiny! GRATULACJE DLA MAMUSIEK!!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    Zyziu, gratulacje po2jne! Zdrówka dla chłopaków :)
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    heloo jestem juz w domu, dzieki dziewczyny za relacje co sie u mnie dzieje i dzieki za gratulacje :D chlopcy urodzili sie 2 sierpnia przez cc :] okazali sie jednak troche wieksi Radek godz. 12:15 waga 1790g i Remik godz.12:16 waga 1750g ale rowni wzrostem 45 cm :D z nimi wszystko oki, oddychaja sami, troszke byli naswietlani bo troche sie im zzolklo, teraz nawet juz zaczynaja ssac z butelek wiec jest naprawde dobrze :D
    a co do porodu okazalo sie ze mimo kolejnej kroplowki z fenoterolem i mimo szwu i pessara w poniedzialek zrobilo mi sie rozwarcie i pecherz plodowy byl juz w pochwie :O wiec od razu z rana na porodowke, lezalam jeszcze 2h na plasko podpieta do ktg bo nie moglam sie ruszac zeby rozwarcie sie nie zrobilo wieksze, zdejmowanie pessara to koszmar, zdejmowanie szwu-nic nie czulam, po sciagnieciu tych badziewi okazalo sie ze jest 3 cm rozwarcia wiec zeby nie postepowalo mialam lezec, lekarz wyznaczyl cc ze wzgledu na polozenie maluchow na 69, ale ze troche zjadlam rano musieli poczekac, wiec zaplanowali cesarke na 12, no powiem ze lezenie w w skurczach bez ruchu to jaka katorga normalnie, ale potem szybko cewnik-brr, na sale, znieczulenie w kregoslup i jechane, maluchy od razu plakaly, okazalo sie ze Remik mial juz wody zielone wiec dobrze ze to cc bylo tak szybko :] dostaly 7 pkt ale wczesniakow niby nie powinno sie oceniac taka skala-tak mowil nam ordynator intensywnej terapii noworodka :] a ja po cc to myslalam ze zjade, ale juz powoli dochodze do siebie :] teraz czekam na rozkrecenie sie cycuchow :D
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    jowita gratulacje :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    Zyzia jeszcze raz gratulacje, ciesze sie ze chlopcy maja sie dobrze. zapraszamy na rozpakowane :)
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    Zyzia miło że się podzieliłaś przeżyciami, dzielna byłaś i masz już maluchy przy sobie. A dlaczego po cc czułaś się tak źle?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    Właśnie wróciłam od ginekologa, byłam na USG. Dzidzia zdrowa, idealna na wiek ciązy, waga 363 g i co ważne będzie DZIEWCZYNKA!!!!

    Tak własnie czułam, moja intuicja okazała się trafna po raz drugi.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    dobrze ze jest dobrze :)
    no i widze ze sie cieszysz z wersji "ekonomicznej" ja tam strasznie parke chcialam no i .... mam :))
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 5th 2010 zmieniony
     permalink
    ja po cc czulam sie bardzo zle, no musze przyznac ze nie spodziewalam sie takiego bolu i tego ze juz po 8h beda mnie zwlekac z lozka, ja tam powiedzialam ze nie wstaje, pieprze to, boli mnie i nie bede sie zmuszac, wiec daly mi spokoj polozne, w koncu wstalam po prawie dobie we wtorek rano, ale bylo ciezko, powoli sie rozkrecilam, ale w swoim tempie a nie tempie poloznych, w koncu to przeciecie miesni jest, opercja, mialam caly czas wrazenie ze jak wstane to mi to wszystko pusci i sie rozwale na pol :] pozniej zaczela mnie bolec cala prawa strona, lacznie z plucem, jak wstawalam z pozycji lezacej do pionu to oddechu nie moglam zlapac, no bylo ciezko, ale mysle ze po sn tez jest ciezko, zreszta wiem to od mamy, siory i wielu kolezanek ze siadac w ogole nie mozna a pojscie do kibla i wyproznienie sie to prawdziwy cud (moja mama mowila ze czula jakby drugi raz rodzila :O ) wiec no coz, kazdy porod jest do dupy ze tak powiem, na pewno sa osoby ktore dobrze zniosa sn czy cc, ale jakos nie znam takich :] sn moze byc oki bez naciecia ale z nacieciem to kicha niestety przewaznie :/
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.