Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Milena, to super, że szyjka trzyma. A co do posiewu, to grunt, że wiesz o tym paciorkowcu i na czas dostaniesz antybiotyk.
    Ja też miałam ten posiew na GBS i czekam na wyniki, właśnie we wtorek ginka mi powie...
    Mayamari, witamy :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 5th 2010
     permalink
    No ja glukoze bede jutro piła - ale wypiję sobie w domku (80 ) odczekam z godz i pojade na pobranie krwi - tak robiłam w poprzedniej ciąży
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeSep 5th 2010
     permalink
    Hej dziewczynki :) Mam prośbę: co polecacie na zatwardzenie, tylko takie naprawdę poważne. Do tej pory ratowałam się czopkami glicerolowymi ale teraz widzę,że ni skutkuje tak jak powinien a mam wrażenie,ze mi jelita rozerwie wewnątrz taki ból się pojawia i dyskomfort cały czas. Chyba zostaje mi lewatywa albo olej rycynowy. Tylko podobno lewatywa może wywołać poród (niby w mojej sytuacji to nie problem,ale...) a olej tez moze wywołać skurcze tylko dodatkowo słyszałam,ze dziecko moze po nim wydalic smółkę a to przecież nibezpieczne. Co wy byście na moim miejscu zrobiły, bo do gin ide w środe i chciałabym się oczyścić, bo wdrapać sie na ten fotel w takim stanie z brzuchem i zaparciem tygodniowym...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 5th 2010
     permalink
    kurcze jedyne co mi przychodzi do głowy to suszone śliwki i kompot z nich no i jabłka surowe, kiwi
    Wiem że są różowe tabletki i podają je u nas w szpitalu nawet tym na podtrzymaniu ale nie wiem jak sie nazywają :/
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 5th 2010
     permalink
    Wiktoria, płynna parafina albo Lactulosum (tyle, że ta ostatnia działa też wzdęciowo....przynajmniej na mnie)
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeSep 5th 2010
     permalink
    Dziękuję :) śliwki, kapusta kiszona, kefiry i razowe przestały działać juz dawno ;/ niestety...
    Właśnie...zapomniałam o laktulozie, dzięki, spróbuję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 5th 2010
     permalink
    Mayamari witaj:)
    Wiktoria mi pomaga jedzenie dużej ilości warzyw i owoców, tylko codziennie a do tego jabłka lub sok z jabłek w dużej ilości, a może błonnik w proszku? albo w aptece coś poradzą?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 6th 2010
     permalink
    Ja jem teraz dużo warzyw i owoców i jak zawsze się wypróżniałam co 2 dni (dla mnie to była norma), teraz 2 razy dziennie. Sok ze świeżej marchwi lub sok z jabłek jak pisze pandy napewno cię ruszy.
    --
    •  
      CommentAuthornewstar
    • CommentTimeSep 6th 2010
     permalink
    czesc dziewczyny. jestem w 38 tygodniu ciazy i chyba od ponad miesiaca, moze dluzej, mam chwilami bolace sutki, jak je delikatnie nacisne to wycieka woda z mlekiem, mysle ze to siara ale czytalam ze siara jest zolta wiec nie wiem dokladnie co to jest. czy ktoras z was miala cos takiego?
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeSep 6th 2010
     permalink
    Wiktoria miałam podobne problemy. u mnie Lactulosum działał, niestety tez miałam po nim wzdęcia, ale ratowałam sie espumisanem potem.
    A lekarz zaproponował mi suszone śliwki + maslanka. Owszem zadzialalo... ;) ale jakos bardziej wolalam sliwki zapic duza iloscia goracej herbaty.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 6th 2010
     permalink
    No ja już po glukozie - okropieństwo - aż mi się krew nosem puściła - a wynik chyba ok po obciążeniu 50 - wynik mam 94 więc norma jest do 104 to chyba ok - natomiast wyniki moczu - są w sumie ok białka już nie mam - ale za to liczne bakterie - i pewnie znowu posiew bede musiała robić
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeSep 10th 2010
     permalink
    Mój problem sam się rozwiązał. W nocy z 6na7.09 załatwiłam się bez wspomagaczy a dwie godziny później Julcia była na świecie ;)) Ekspres, tylko niestety z komplikacjami...
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 10th 2010
     permalink
    GRATULACJE Wiktoria!!!! Faktycznie ekspresik. :clap::clap::clap: Zdrówka dla Was.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 13th 2010 zmieniony
     permalink
    Wiki, gratulacje...jakie komplikacje? mam nadzieję, że już wszystko w porządku?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 13th 2010
     permalink
    wow gratulacje:) to już wiemy o co chodziło;P
  2.  permalink
    No to ja też się pochwalę. Trochę nieoczekiwanie, w 36tc a dokładniej 6 września na świat przyszła nasza córeczka. 51cm i 2400g czystego szczęścia :)
    Odeszły mi wody, chwilę potem zaczęły się pierwsze skurcze, a niecałe dwie godziny później Mała była na moim brzuchu. Podobno niezły czas jak na pierwszy poród.
    Malutka jest zdrowa, dostała 10pkt, teraz tylko walczymy z żółtaczką i jedzeniem, bo średnio chce cyca ciukmkać.
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    Justynko jeszcze raz i tu pogratuluję cudej córci :))
    Co do mnie to tez była niespodzianka, mimo,ze 39tydz ;) Bez zadnych zapowiedzi, bóli itp dostałam partych mąż sam nie mógł nic zrobic, wezwał pogotowie, bo ja sie ruszyc nie mogłam. Lekarz chciał,zebym rodziła w domu, bo do szpitala nie zdążymy ale się na szczęście nie zgodziłam, bo Juleńka nie oddychała po urodzeniu. Dostała 6pkt, waga3400 i 55cm. USG główki wykazało powiększoną lewą komorę i zmiany wylewowe a badanie słuchu problemy z lewym uszkiem ale lekarze mówią,że to wszystko może wrócić do normy i nie zostawić zadnego śladu, także tego się trzymamy! Teraz tez walczymy z żółtaczką, przekroczyła już normę ale karmienie co godz i wit E mam nadzieję pomogą i obejdzie sie bez pobytu w szpitalu i naswietlań.
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    Zapomniałam jak się wkleja suwaczek tak jak zrobiłam to z tymi dwoma ;) Kto mi przypomni? ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    Dziewczyny gratulacje z narodzin córeczek :) Niech zdrowo rosną.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 14th 2010 zmieniony
     permalink
    Wiktorio, u góry strony masz opcje ustawienia forum, tam w sygnaturce wklejasz linki url suwaczków.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    cerise gratulacje:)
    dziewczyny pokażcie nam swoje maleństwa:D
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    Ufff, Wiki, grunt, że już wszystko pod kontrolą...

    Ceri, no to poszło rzeczywiście błyskawicznie...

    Ja też mam wrażenie, że szybciej urodzę...jakoś mi ostatnio Młoda daje popalić, schodzi jakoś już chyba niżej i wali po szyjce..
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    ja mam juz miekka szyjke i rozwracie na dwa od jakiegos tygodnia i lekarz mowi ze nastepnym razem spotkamy sie w szpitalu a tu zbliza sie termin kolejnej wizyty a młody wyjsc nie chce :D
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    cerisecerise
    Ogromne GRATULACJE!!! Ależ jesteście ekspresy.
    Ja wróciłam od lekarza.
    Szyjka skórciła się do 3 cm. Niby nie jest źle, ale nastąpiło to w krótkim czasie, a ostatnio miałam akcje ze skurczybykami i musiałam się wspomagać Nospą. Mam zakaz podnoszenia córki (15 kg) i oszczędzać się bo dziecko bardzo napiera na kanał.
    Poza tym pytał czy palę papierosy bo mam dojrzałe (zbyt dojrzałe jak na wiek ciąży) łożysko. Nie palę od 4 lat, ale jak rodziłam Hanię to samo pytanie mi zadali po porodzie bo łożysko było czarne.
    Lekarz nastawia mnie już na CC bo dziecko jest bardzo duże i jak urodziłam 4220 g pierwsze dziecko to to będzie jeszscze większe. Widzę po wielkości brzucha że jestem 3 tygodnie do przodu z wielkością niż jak byłam w ciąży z Hanią. Robiąc USG cały czas powtarzał że dziecko będzie duże i nie pozwoli żebym rodziła naturalnie.
    Ja na to jak na lato. Już rodziłam naturalnie i nie chcę żeby mnie tak pokiereszowano jak przy pierwszym porodzie.
    Nie zaryzykuję żeby macica potem mi wpadała do pochwy lub żebym nie trzymała moczu, bo pierwszym porodzie mam tak osłabione mięśnie że jak kicham czy kaszlę to zdarza się. :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeSep 14th 2010 zmieniony
     permalink
    OTO JULEŃKA madamagda to musisz się oszczędzać. A czemu tak szybko łożysko u Ciebie dojrzewa?? Mówili coś na ten temat?
    Dziękuję za pomoc z suwaczkiem ;) :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    U mnie z szyjką gorzej bo 17.5mm :cry: a Młody jest maleńki ehh oby choć jeszcze 4-5tyg pochodzić :/
    Mada a jak duży jest teraz Bobas? mówił Ci wage?
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 15th 2010 zmieniony
     permalink
    Agunia
    leż odpoczywaj, rzeczywiście szyjka króciutka. Zaciskaj nogi i nie podnoś dzieci absolutnie. Ja tak się rozpędzałam z podnoszeniem do fotelika samochodowego córki to mogło być przyczyną tego skórcenia.
    Do tego wspomagam się coraz częsiej nospą. Wczoraj też mnie brzuch bolał i z każdym twardnieniem brzucha mam obawy czy coś się złego nie dzieje.
    Lekarz nie robił dokładnych pomiarów ale długo robił USG i stwierdził że duże dziecko na 100 %. Zresztą po brzuchu widać. Dosłownie chciał mnie zagłaskać że urodziłam naturalnie z tą przegrodą, że dziecko miało złamany obojczyk, że taka waga kwalifikuje się od razu u nich w szpitalu do cesarki. Ja się uparłam żeby rodzić na Kamińskiego (w innym szpitalu) i mimo że miałam skierowanie od mojego lekarza na CC, rodziłam naturalnie. Ale teraz się nie będę upierać i skoro będzie chciał zrobić cesarkę, niech robi.
    Z łożyskiem nie wiem co się dzieje bo nie palę od paru lat, ale może podczas letnich grilii jak znajomi palili, a ja wraz z nimi biernie, miało to wpływ na łożysko.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 15th 2010
     permalink
    dziewczyny dbać o siebie proszę! nogi zaciskajcie i odpoczywajcie ile wlezie! Mada może faktycznie lepiej cesarkę zrobić w Twoim przypadku, po co się męczyć i narażać dzieciątko na obrażenia jak złamany obojczyk...
    mi też brzuch zaczyna się stawiać od czasu do czasu (wspomagam się magnezem i nospą), za dużo młodego noszę i po pracy jak wracam to też się zdarza, u nas szyjki nie badają więc nie wiem jak to z tym jest. byłam w szpitalu w pon. mam brać aspirynę 1x1 na wyrównanie ciśnienia, chodzić co 2 tyg. do położnej i przygotować się znowu na wcześniejsze wywoływanie porodu, miałam szybciutkie USG i za 8 tyg. mam wizytę w szpitalu na USG i konsultację.
    wiecie ile razy dziennie można brać nospę i magnez?
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeSep 15th 2010 zmieniony
     permalink
    pandy1: wiecie ile razy dziennie można brać nospę i magnez?


    u mnie magnez zależy od dawki w tabletce biorę aspargin 2x1 dziennie, z tego co rozmawiałam z lekarzem magnezu w tabletkach nie da się przedawkować (pytałam bo zwiększałam sobie sama dawkę), nospe forte zażywam 3x1

    magda wyczytałam że planowe cc jest bezpieczniejsze niż niejeden poród naturalny, więc masz rację nie upieraj się
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 15th 2010
     permalink
    pandy1: mam brać aspirynę 1x1
    uuu w polsce aspiryna jest bardzo zabroniona i w ciaży i karmieniu i przy małych dzieciach
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 15th 2010
     permalink
    Ja nospę łykam kiedy tylko mam kryzys i mam bóle podbrzusza jak okresowe. Magnez prałam w pierwszej ciązy od 24 tygodnia do 36 tyg. Odkąd odstawiłam to skurcze były bardzo często i nabrały na sile, ale to był już okres przed porodem to się nie bałam.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 15th 2010
     permalink
    No-spa Forte - 2 x dziennie...

    Agunia, a robiłaś USG transwaginalne, żeby zbadać szyjkę? Bo u nas w 25tc. lekarz stwierdził, że szyjka ma 1,5cm a po USG okazało się, że ma 3,5-4 cm...podobno w badaniu ręcznym czasami tak sie podwija...ja też Młodego noszę cały czas...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 15th 2010
     permalink
    Długość szyjki jest tylko z USG dowcipnego - moja dr nawet mnie nie bada od kiedy ona zaczęła się skracać by nie ruszac po prostu
    ja biorę MG B6 4x1 do tej pory brałam 2x1 ale wiem ze mogę brać aż do dawki 3x2. Pytałam gin dlaczego tak dużo skoro na ulotce jest że 1raz na dobe - owszem takie dawkowanie jest wspomagająco jako suplement diety dla osób w pełni zdrowych zaś przy skurczach mięśni czy macicy dawka jest większa
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 15th 2010
     permalink
    dziękuję zaz rady:) ja na razie brałam wszystko doraźnie, ale chyba zacznę przynajmniej ten magnez 2x dziennie
    Agunia u nas aspiryna też jest mocno zakazana, ale ja mam brać niestety, nie mam możliwości skonsultowania tego z innym lekarzem więc robię to co mi kazano... aspiryna rozrzedza krew, a że ja mam wysoki poziom płytek krwi odpowiedzialnych właśnie za krzepnięcie krwi więc będę brać, w pierwszej ciąży miałam stan przedrzucawkowy więc wolę nie ryzykować, tu jest troszeczkę o aspirynie w ciąży
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 16th 2010
     permalink
    U mnie zawsze jest badanie szyjki ręczne i przez USG.
    Zmieniając temat. Może ktoś się orientuje czy antybiotyki (ROVAMYCYNA dokładnie na zapalenie gardła) mogła postarzeć łożysko, sprawić szybsze dojrzewanie. Niczym się tak nie denerwuję jak tym moim łozyskiem.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 16th 2010
     permalink
    Mada, może taki Twój urok...ja po porodzie z Frankiem też miałam ogłoszone, że łożysko już było mocno podstarzałe...ciekawe, jak będzie teraz...

    Dzisiaj byłam u gina...oznak zbliżającego się porodu brak, chociaż szyja się trochę skróciła...za tydzień odstawiamy leki...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeSep 21st 2010
     permalink
    Kobietki mam pytanie,czy któraś z was spotkała się ze zmianami wylewowymi u dziecka po porodzie (powiększona komora, pogrubione sploty naczyniowe). Moja córeńka tak ma :( Znajomej synek tez ale na kolejnym USG po tygodniu komora się u niego zmniejszyła a u u mojej Julci po dwóch tyg jest tak samo :(( Lekarz mówi,ze powinnam sie cieszyc,ze się nie powiększa a na wchłonięcie jeszcze będzie czas ale mnie juz zaczyna to powaznie niepokoić. Jesli,któras z was miała takie doświadczenia lub słyszała od znajomei itd to odezwijcie się proszę
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Milena, wg suwaczka Zosia donoszona :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Donoszę Wam

    Wojtus ur.22.09.10 58 cm 4800g :)

    - trzeci Muszkieter Kfiatuszka :) GRATULACJE! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    O! W urodzinki Natalki :)

    Gratulacje dla Kfiatuszka :))
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Matko, prawie 5kg! Kfiatuszku, gratulacje! Dzielna z Ciebie babka....Witamy Wojtusia i czekamy na relacje i fotki!

    Izuniu, no już Młoda donoszona...ale to zleciało! Ciekawe, kiedy Ona będzie chciała wyjść...niech sie wstrzyma do poniedziałku - Mąż wyjeżdża z Synem do Teściowej a ja mam kosmetyczkę i fryzjera...ale później niech się dzieje...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    Ojej jakie cudowne wieści.
    Kwiatuszku GRATULACJE. I pewnie jeszcze naturalnie urodziła
    :crazy::crazy::crazy:
    czekamy na fotki trzeciego bliźniaka.

    Milena
    kiedy to zleciało. Dopiero co chwaliłaś się płaskim brzuszkiem, a juz an porodówkę szykować się będziesz.

    U nas nic nowego, prócz zmiany imienia dla córki. Będzie Emilia, wczoraj już postanowiliśmy. A na drugie będzie miała Basia.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Kfiatuszku wielkie gratulacje! kurcze 4800! jestem pod wrażeniem!
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    ŁAŁ! Gratuluję :D
    poszłam na brzuszki zobaczyć i tam Kfaituszek pisała że (chyba) w 32t mały miał 2600, więc już mozna było przypuszczac że będzie kawał faceta. Czy 4800 nie jest wskazaniem do cc??

    ps. moja córkę w 33t tygodniu lekarz ocenił na 2800....
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    Danap
    oczywiście że 4800 g jest wskazaniem do cc. U mnie dzień przed porodem robili USG i wychodziło 3800 g, a jednak urodziłam Hanię 4220 g. Lekarz mi tłumaczył że USG na krótko przed porodem jest już niewiarygodne, dlatego że dziecko jest wpasowane główką w kanał rodny i głowa się robi stożkowata, a pomiary biorą własnie z głowy (już zdeformowanej, zmiejszonej) i kości udowej.
    Rodziłam naturalnie, ale tym razem chyba już od razu zrobią cc.

    PS
    pomiary na 32 tydzień u mnie wskazywały na wagę 2063 g, ale nie ma się tym co sugerować, bo jedno dziecko przestanie rosnąć i nieco przystopuje z wagą a inne galopują do wagi ponad 4 kg
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Zatem będzie Emilia :)
    Milena, zleciało migiem serio. Ciekawa jestem Zosi :P
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Danap, no to Twoja panna też duża...moja Zosia miała w 31tc 1600g...Jeżeli doczekam, to za tydzień w czwartek mam USG...

    Ja jestem dogadana z ginem, że jak będzie miała powyżej 4kg, to tniemy...ale pewnie będzie miała jakos standardowo..

    Wiecie, ze w tej ciaży zrobiłam już 850km (marsze i spacery)? ;)
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 24th 2010
     permalink
    Kfiatku OGROMNE GRATULACJE!!!! niech rosnie zdrowo : )
    --
  3.  permalink
    Kfiatuszku, gratulacje!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeSep 26th 2010
     permalink
    Milena: Wiecie, ze w tej ciaży zrobiłam już 850km (marsze i spacery)? ;)


    nieźle, zazdroszcze takiej formy. Grzeczną masz Zosię że tak Ci pozwala ;)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.