Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 14th 2010
     permalink
    Wow, Oli, gratulacje! Ty to naprawdę sie naczekałaś!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 14th 2010
     permalink
    w szpitalu czytałam ksiażkę poleconą przez koleżanke położną - dr Preeti Agrawal "Odkrywam macierzyństwo" - polecam dla wszystkich przyszłych mam :)
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 15th 2010 zmieniony
     permalink
    <strong>pauliska<strong>

    ja mysle, tak jak dziewczyny, ze trzeba byc nastawionym pozytywnie. Ale, tez trzeba byc swiadomym, ze porodd jest NIEPRZEWIDYWALNY! Kazda ma inny prog bolu i do tego moze miec bole krzyzowe (te koszmarne) i te normalne skurcze. Ale kazda ciezarowka to przechodzi wiec glowa do gory, wszytko bedzie dobrze!!! : )
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 15th 2010
     permalink
    Ja miałam teraz krzyżowe od samego początku...wszystko jest do przeżycia...ale każdy poród jest rzeczywiście inny..nawet u tej samej mamy...

    Trish, wszystkiego naj dla Filipka !
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 15th 2010
     permalink
    Gratulacje dla świeżo rozpakowanych :bigsmile: Wiecie co? Minęło 6 miesięcy od narodzin Hani, a ja tu coraz częściej zaglądam i łapię się na tym, że chce mi się powtórki :wink:
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 16th 2010
     permalink
    No to do dzieła, hydra!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 16th 2010
     permalink
    Następne starania za rok - taki jest plan :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 20th 2010
     permalink
    Milena - Dziekuje : D

    Hydrazine - to trzymam kciuki za powodzenie planu : D
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 27th 2010
     permalink
    Jesteśmy po USG.
    Emilka waży 2241 g, termin z OM 22 grudzień, a wg USG 16 grudzień. Ilość wód w normie, wszytsko na swoim miejscu, szyjka się trzyma bardzo ładnie. Zbadał PH w pochwie, bo niepokoiło mnie ilość śluzu i wyszło wszytsko ok. Żadnej infekcji nie ma.
    Na skurcze łydek męczące mnie w nocy brać Asmag forte (magnez).
    Niestety moja Hania dawała koncert na korytarzu i musieliśmy się śpieszyć. :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 27th 2010
     permalink
    no to Emilka wielka Baba
    Moje Młode wczoraj ważyło około 2100 (termin 6-7.12) ale wg pomiarów nóżka jest krótka (30tc) a główka mierzona bardzo niedokładnie bo jest za nisko już i wychodziło 35tydz -> czyli około 2kg mały waży ... Patrząc na to że Antosia urodzona 10dni wcześniej (230dc) ważyła 1730 to Natanielek jest duży :)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Agunia
    no Hania w 32 tygodniu ważyła 2063 g, także szykuje się większe dziecko. Urodziła się z wagą 4220 g, więc już się boję.
    Nataniel też ma już bezpieczną wagę, więc jeszcze troszkę podrośnie w brzuszku i może wyskakiwać na Mikołaja :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 27th 2010
     permalink
    super wieści dziewczyny:)
    Agunia jak się czujesz?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 28th 2010
     permalink
    Pandy ocieżale :rolling:
    A na poważnie całkiem dobrze jak leżę. Po takim czasie nie chodzenia jak wracałam od gin myślałam że nie wejdę na górę do domu (wysokie 2 piętro) i stawiał mi się brzuch - wczoraj odpoczywałam i było już lepiej. Jeszcze chociaż z 10 dni żeby pobyć w dwupaku a będzie dobrze!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 28th 2010
     permalink
    Donoszę, iż Danap od pon tuli już Gaję - 3700g i 56cm :)
    Dziewczyny dziś mają wyjść do domu.
    ~
    GRATULACJE i wszystkiego dobrego dla Was :flowers:
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeOct 28th 2010
     permalink
    Gratulacje Danap :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 28th 2010
     permalink
    Gratulacje Danap, czekamy na wasz powrót i zdjęcia malutkiej.:flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 28th 2010
     permalink
    odpoczywaj ile wlezie, trzymam kciuki żeby Natanielek posiedział przynajmniej to 10 dni, a najlepiej do 38tc:)
    Danap gratulacje!
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 28th 2010
     permalink
    Gratuluję Danap!

    Agunia, trzymaj się jeszcze trochę...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeOct 30th 2010
     permalink
    dziękuję
    Iza dziękuję za umieszczenie info
    wstawiłam fotkę w "pociechach" i donoszę że na dzien dzisiejszy o wiele lepiej być "rozpakowaną" niż "przyszłą" mamuśką.
  1.  permalink
    Gratulacje dziewczyny.
    Agunia dasz radę jeszcze trochę...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 31st 2010
     permalink
    "Przyszła" to dopiero staraczka.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 31st 2010
     permalink
    Ama tutaj akurat "Przyszła Mamusia" to brzuchatka :)
    Jutro już 35tydz :) z radością patrzę na suwak!!
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 31st 2010
     permalink
    Agunia super :) a tak wogole to my te dzieciaczki nasze w podobnym czasie rodzimy ;)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 31st 2010 zmieniony
     permalink
    Ja się też melduje jeszcze w dwupaku - termin mamy na 21 grudnia -ale jakoś czuję się bardzo ciężko, 2listopada mamy wizyte u gina - więc okaże się co słychać u Szymonka???
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 1st 2010
     permalink
    aga
    już się zaczełam martwić o ciebie. Dobrze że się zameldowałaś. Ja mam termin na 22 grudnia dzień po tobie, także może hurtem pójdziemy. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeNov 1st 2010
     permalink
    Amazonko! "staraczka" niekoniecznie moze zostac mamusia!!! Wiec "Przyszle Mamusie" to jaknajbardziej brzuchate : )
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeNov 1st 2010
     permalink
    Danap! Moje wielkie gratulacje : )

    Agunia trzymaj sie!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 1st 2010 zmieniony
     permalink
    Trzymam trzymam i już mam 35tc a do końca zostało 35 dni :D Super to brzmi
    Coś mało nas i chyba ja jako pierwsza wg terminu bo 06.12
    Kwiatuszku my to tak sie wahamy między m-c a dwa :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 2nd 2010
     permalink
    no u mnie nocka nie przespana - nic mi nie pasowało - nie mogłam miejsca znaleźć wrrr męczyłam się na maxa - a jak już usnęłam to była 7 i już słyszałam " wyśpałam się - 2 godziny - mamunia wstawaj":)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 2nd 2010
     permalink
    Ja też mam coraz więcej nocek zarwanych. Nie dosyć że nie mogę sobie znaleźć miejsca, to jak już się ułożę, to mąż zaczyna chrapać lub Hania przychodzi do nas do łóżka i tak wędruje to do nas, to swojego pokoju. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 2nd 2010
     permalink
    No to u mnie podobnie plus leki o 24 (więc po co sie kłaść) i o 4 rano :/ Zasypiam potem w porywach między 5 a 6 :/ no chyba ze kaszelek mi nie daje spać to jeszcze później wrrrrrrrr
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 3rd 2010
     permalink
    nooo dzisiaj spałam - jak za starych czasów - nawet na sikanie nie wstawałam :)wreeeszcie
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeNov 4th 2010
     permalink
    To jak Wy już się rozpakujecie to przyjdzie kolej na mnie, mam termin na 23 luty, choć po ostatnich badaniach zmienił sie na 10 luty. Synek cały czas ułożony jest w poprzek, teraz mamy 25tc więc jeszcze jest troche czasu, ale czy mogę już coś zrobić aby się obrucił główką w dół? A jak jeszcze za wcześnie to kiedy mam coś robić aby go przesunąć?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 4th 2010
     permalink
    Jeszcze ma troszkę czasu na przewrócenie się, do 35-36 tc. Ale możesz zacząc robić ćwiczenia, może akurat się przekręci. :bigsmile:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 4th 2010 zmieniony
     permalink
    U mnie już malutki gotowy do wyjscia - czyli główką w dół. Więc spoko - ale i tak chyba mnie czeka cc.
    Szyjke mam mega długą, macica osłabiona po poprzednim cc - i ginka powiedziała, że raczej by była za cc - ale jak bedzie okaże się dopiero 30 listopada.
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeNov 6th 2010
     permalink
    A jakie ćwiczenia?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 6th 2010
     permalink
    Sposoby na uparciucha
    Niektórzy lekarze lub położne zalecają wykonywanie w ostatnich ośmiu tygodniach ciąży specjalnych ćwiczeń. Choć nie ma dostatecznych dowodów, że taki trening pomaga, warto spróbować.
    Dwa razy dziennie układaj się w taki sposób, żebyś miała miednicę wyżej niż żołądek. Jeśli kładziesz się na plecach (na łóżku na podłodze), podłóż pod pośladki kilka poduszek. Możesz też klęknąć na podłodze i, podpierając się na zgiętych ramionach, jak najwyżej unieść pośladki. Powinnaś pozostać w takiej pozycji przez kilka minut.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2010
     permalink
    PONOĆ też działa głęboki skłon
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 6th 2010
     permalink
    ja tez słyszałam zeby troszke poprzebywac na czworaka podobno tak dziecko ma wiecej miejsca i sie przekreca ale ile w tym prawdy to nie wiem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 8th 2010
     permalink
    my po wizycie u lekarza i USG, Młody ładnie rośnie, podobno będzie wysoki:) jest już główką w dół, czego się domyślałam, bo kopie po żebrach:P niestety ciśnienie wysokie i mamy widzieć się z położną 2 razy w tyg. do tego gdyby coś się działo (ból głowy, czy plamy przed oczami) to mam jechać od razu do szpitala... kolejne USG za 4 tyg.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 9th 2010
     permalink
    Oby sie obyło bez bólu i plam przed oczami...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 10th 2010 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny z Wrocławia
    gdzie można zrobić wymaz na paciorkowca. Ja w pierwszej ciązy byłam na klinikach, ale szczerze powiedziawszy nie uśmiecha mi się jechać na drugi koniec miasta na wymaz, a potem po odbiór wyników. I z tego co pamiętam zapłaciłam 50 zł, ale nie wiem czy nie robiłam jeszcze jakiegoś dodatkowego wyniku.
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeNov 10th 2010
     permalink
    madamagda: zapłaciłam 50 zł,

    chyba tyle kosztuje ja u siebie (na sląsku) zapłaciłam 45 pln
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 10th 2010
     permalink
    Ja u siebie 80pln...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeNov 10th 2010
     permalink
    Ja 20 zł. Pobrał mi go gin a ja zawiozłam do najbliższego laboratorium.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 10th 2010 zmieniony
     permalink
    Mam nadzieję że wczoraj nic nie nabroiliśmy z mężem. Dzisiaj od rana już cztery razy byłam w toalecie na dwójeczce, ale nie jest to luźna biegunka, tylko po prostu miękka kupka.
    Mała szaleje w brzuchu i co jakiś czas wali głową w szyjkę, a ja chodzę od 2 dni jakby mnie osa użądliła. Jestem nerwowa i nawet katar u Hani mnie denerwuje.:cry:
    Dzisiaj wypadało by jednak jakąś dobrą kolację przynajmniej przygotować, bo mija właśnie 10 lat jak jesteśmy razem z mężem. O ile nie usiądzie przed X-boxem wieczorem. :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeNov 10th 2010
     permalink
    mada: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ROCZNICY:bigsmile:
    UDANEGO WIECZORKU
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2010
     permalink
    Ja paciorkowce miałam na NFZ - pobrała gin zaniosłam do najblizszego laboratorium. Mogłam też zanieść do lab w szpitalu bo tam pobierają
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeNov 12th 2010
     permalink
    Kurcze skurcze od 4 rano, średnio co 3 min (od początku tak samo), bolą, ale spokojnie można wytrzymać. Wczoraj odstawiłam fenoterol. Chyba zaczął mi też odchodzić czop jeśli ma taką konsystencję jak Bj. Jak skurcze nie przejdą to jak M wróci od lekarza z Natalką to wybiorę się do szpitala, co mam miec cc i niech ocenią, czy to tylko skurcze przepowiadające, czy coś się zaczyna dziać
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 12th 2010
     permalink
    100krocia
    jakbyś jednak wróćiła ze szpitala w dwupaku, odezwij się.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.