Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Sara32 - dziękuję. :smile: Jeszcze będę myśleć na całkowitą zmianą lekarza. Postanowiłam sobie, że podejmę decyzję po kolejnej decyzji, na którą mam zgłosić się z wynikami badań krwi za miesiąc. To trooooooszkę czasu jeszcze, ale postaram się nie stresować...
    --
  2.  permalink
    Tfu tfu - decyzja po kolejnej decyzji, acha. :smile: Po kolejnej wizycie rzecz jasna. :smile:
    --
  3.  permalink
    Kate, skoro juz jakieś rozwarcie jest, to może i w weekend bys rodziła, kto wie..
    Ale widać że córcia też gotowa juz żeby przyjść na świat :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbeliar_xl
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Hejo...
    wróciliśmy z nad jeziorka i pierwsze co to PAWIK...jezuuu masakra :devil:

    mam nadzieje ze chociaz w dzien slubu mi minie;D
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    no z tego co "obczaiłam" będziesz wtedy gdzieś w 11 t.c nie ?
    to może jeszcze być ciekawie :wink:
    bylebyś tylko przed ołtarzem pawia nie puściła heheh :smile:

    a mogę spytać ile córcia ma lat i jak ma na imię ? :wink:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Kasia
    ja jestem z Wrocławia. Mam ginekologa godnego polecienia. Komu go nie polecę jest bardzo zadowolony. Nawet jak siostra miała odwołaną wizytę u sowjego ginekologa, mój lekarz ją przyjął zaraz po telefonie.
    Prowadził moje dwie ciąże i widac że przywiązuje do swoich pacjentek szczególną uwagę, bo pamięta wszytskie szczegóły z poprzednich wizyt bez spogladania w kartę. Zawsze do mnie oddzwania, jest zawsze dostępny kiedy tylko mam problem.
    pan dr Radosław Blok. :thumbup::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorbeliar_xl
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    No gdzieś 11tyg;D
    2,5L Ada ma na imie
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    ADA czy Adrianna ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    żeby było ciekawiej jest też imię Adriana - przez 1 n :)
    •  
      CommentAuthorbeliar_xl
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    To są trzy różne imiona :)
    to jest po prostu Ada :)


    teraz mamy w brzuchu Igę albo Igora :) albo ... się zmieni;p
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    no mi sie bardzo podoba ADA ale byłam przekonana że to trzeba dać albo ADRIANA albo ADRIANNA
    a mi się właśnie ADA podoba tylko :wink:
    w ogóle dla dziewczynki lubię krótkie imiona typu IDA, IGA, ADA, POLA, NINA, ANNA itp :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Dziewczyny, ja się żegnam, choć żeby było ciekawiej, nie wiem czy doczekamy do rana na planowy wyjazd do szpitala. Miednica mi "przeszkadza", może nawet trochę boli, tak jakby mi pośladki rozpychała, kłucie w środku wróciło, nawet mnie chyba plecy bolą, ale nie krzyż, tylko tak na górze. Ciekawe, czy pośpię choć trochę...
    Dobranoc Kochane, do usłyszenia! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Kaśka nie gadaj, że zaczniesz rodzić przed CC ! :tongue::tongue:
    nie wygłupiaj się nawet !! :wink::wink::wink::wink:

    do usłyszenia, trzymam mocnoooooooooo kciuki i czekam na wieści !!
    buziak !!!
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    UUUaaaa... może Milenka chciała Ci powiedzieć, kiedy planowała przyjść na świat, w końcu sama się zastanawiałaś;) Moze to właśnie jutro? Trzymam kciuki!!!
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Noc minela spokojnie aczkolwiek dla mnie bezsennie. Jednak to wszystko przezywam bardziej niz mi sie wydaje skoro mimo zmeczenia snu bylo jak na lekarstwo. No i przez ten brak snu juz czuje glod a tu do szpitala musze byc na czczo :(
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    katarzynah1987: Może mnie ominie? Ponadto mam problem z jedzeniem - ciężko mi jeść cokolwiek w ciągu dnia. Mam jakby mniejszy apetyt albo to może bardziej spowodowane jest tym, że mi niedobrze...

    Katarzynah no na tulenie porcelany przyjdzie czas, jeszcze będziesz miała dosyć. Mdłości zaś mogą być całą dobę (okręślenie "poranne" wymyslił jakiś facet, który nigdy nie mieszkał z cieżarną;). Co do apetytu - mi wrócił dopiero ok 20tc, jak minęły mdlości i wymioty. Pilnuj się, żeby się dobrze odzywiać, bo Ci spadną wyniki.
    kate1: Jednak to wszystko przezywam bardziej niz mi sie wydaje

    wcale się nie dziwię, kurde... tak jak pisałam, jak ból nam nie zajmuje głowy, to przeciez można oszaleć od tego myslenia. Oj, trzymam kciuki, Kasia, żeby Cię szybko rozpakowali i żebyś się nie stresowała. Malutka pewnie tez już w stresie.
  4.  permalink
    Kate trzymaj się dzielnie!!
    Jesteśmy z Tobą :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    KASIA trzymajcie się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink:


    a u nas dzisiaj DWUSETNY dzień cyklu :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    No to Teo, już tylko 80 dni do końca... Leci ten czas, co???
    .
    Wiecie co dziewczyny... Kurcze tak Wam trochę, przez sentyment, zazdroszczę tego oczekiwania na narodziny, tych emocji i w ogóle :bigsmile:
    A najbardziej zazdroszczę brzuszków z kopiącym lokatorem :bigsmile:
    Cudownie mieć Bąbelka obok siebie, ale mieć go w sobie to było naprawdę wspaniałe uczucie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Czesc dziewczyny :) Dzieki za wsparcie :) Ordynator na badaniu stwierdzil, ze powinnam wytrzymac do poniedzialku, wiec zostaje w szpitalu na weekend. Bez sensu, zanudze sie tu no ale jak trzeba to trzeba.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Jaheira: No to Teo, już tylko 80 dni do końca...


    o mamo!!!!!!!!!!!!!!!! :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:

    tylko 80 ? :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Dzięki za info Kate1, jak mus to mus chociaż osobiście też nigdy nie lubiłam wek w szpitalu.
    Aby do poniedziałku:)
    .
    Teo 200 -ka ale to zleciało, już niedługo i Ty będziesz wybierać się na porodówkę.
    .
    Ja też lubię "być" w ciąży, odpukać jak na razie wszystko jest ok i oby tak dalej.
    W dodatku ominęły mnie "typowe" objawy ciąży.
    Wiadomo jest coraz ciężej ale jaki słodki to ciężar.:bigsmile:
    Podobno po narodzinach dzieci tak szybko rosną i się zmieniają, że fajnie powspominać okres ciąży i jak były malutkimi noworodkami.:cool:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    kate1: Ordynator na badaniu stwierdzil, ze powinnam wytrzymac do poniedzialku, wiec zostaje w szpitalu na weekend. Bez sensu, zanudze sie tu no ale jak trzeba to trzeba.



    eeeee faktycznie bez sensu bo zamiast być w szpitalu 5 dni to będziesz 8....
    no ale jak mus to mus !
    czekamy zatem do poniedziałku na Milenkę po drugiej stronie brzucha :wink::wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    TEORKA: o mamo!!!!!!!!!!!!!!!! :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:

    tylko 80 ? :devil::devil::devil:


    Teo, pocieszę Cię- jak minęłam magiczny 200 dzień to potem już do końca 37 tc leciał czas jak szalony. Zwolnił i wydłużył dopiero jak już zaczęłam na poród oczekiwać;)
    --
  5.  permalink
    Ja pamiętam, że w poprzedniej ciąży jak minął mi 32tc, to nim się obejrzałam już rodziłam. No ale fakt, mała się mocno pospieszyła. Teraz wszyscy u mnie obstawiają 37/38tc - zobaczymy jak to będzie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Cześć Wam! Plażowanie udane, chociaż ludzi masaaa

    Moja waga się do mnie uśmiecha, chociaż ja do niej niekoniecznie, bo się przeraziłam :shocked:



    Co do dentysty, to ząb do wyrwania, był zalepiony tylko na "przetrzymanie", co bym mogła jeść normalnie. Ale jak mi się ropa zbiera, to nie ma co go trzymać na siłę. 10.08 po R. wypłacie umówię się prywatnie na wyrwanie.
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Talinka, spokojnie, po 20tc maluch zaczyna w końcu potrzebować, żeby mamusia zaczęła przybierać na wadze- więc się nie martw :wink: A 3kg w 20tc to nie tak źle, w poprzedniej ciąży ok 20-22tc miałam właśnie 2-3kg na plusie i skończyłam ciążę z +8-9kg, więc dobrze Ci idzie :smile:
    Może umów się już teraz, nie wiadomo jak później będzie z terminami? Choć pewno jak powiesz, że w ciąży jesteś, to bez kolejki Cię przyjmą.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Terminy mają na zaraz, także nie ma sprawy :wink:
    W poprzedniej ciąży też rwałam zęba.

    Btw. do wagi z początku ciąży brakuje mi 0,6kg :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    no i zaczynamy 19 tydzień - pół ciąży za nami :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    jutro już 36 tc, a mi zaczyna się dłużyć :(
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Ja dziś zaczynam drugą połowę :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    jutro już 36 tc, a mi zaczyna się dłużyć :(

    Pamiętam jak dziś- była niedziela, a na liczniku wg OM dokładnie jak u Ciebie 35w6d. To samo pomyślałam- jej, jak ta ciąża zaczyna mi się dłużyć. No i cóż... wieczorem zaczęłam rodzić... Więc nie znasz dnia ani godziny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011 zmieniony
     permalink
    R. mi wczoraj fajnie powiedział. Leżymy sobie w domu, wróciliśmy z plaży i mówię do niego - ale ja tłusta jestem... a on do mnie : "W ciąży jesteś. Wagą będziesz się przejmować później" :bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Btw. do wagi z początku ciąży brakuje mi 0,6kg :bigsmile:
    No, jakby wykasować to zero, to byłoby jak u mnie :wink: ale dzielnie walczę o kolejne kilogramy więcej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    a ja szukam pokrywy do akwarium na 2 świetlówki i chyba będzie problem bo mamy niewymiarowe to nasze akwarium ;/ grrrr
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Mi R. sam zrobił światło.... bo miałam akwa ze światłem, ale po kilku miesiącach świetlówka się... przepaliła... bo nie była ochroniona przed wodą :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    My mamy pokrywę ze świetlówką itp, ale chcemy zrobić dzieciom w pokoiku ( i sobie też :-P) coś na kształt akwarium holenderskiego :-) a tutaj musi być dobre oświetlenie i muszą być co najmniej 2 świetlówki bo jedna to po 2 miesiącach nie daje rady i na rośliny wchodzi glon ;/ Mąż mógłby przerobić tą co mamy ale to plastik taki że strach ruszyć cokolwiek w tej pokrywie :-)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    a tak w ogóle, pytam się bo się gubię :-) ja zaczynam dzisiaj 5 miesiąc czy zaczęłam tydzień temu ? :-)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Pamiętam jak dziś- była niedziela, a na liczniku wg OM dokładnie jak u Ciebie 35w6d. To samo pomyślałam- jej, jak ta ciąża zaczyna mi się dłużyć. No i cóż... wieczorem zaczęłam rodzić... Więc nie znasz dnia ani godziny


    wątpię by u mnie tak łatwo poszło. obstawiam, że urodzę po terminie, gdzieś w okolicach terminu wg szczytu śluzu.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    mareza: ja zaczynam dzisiaj 5 miesiąc czy zaczęłam tydzień temu ? :-)

    wg mnie zaczęłaś tydzień temu.
    ja za 2 tygodnie 6sty zaczynam! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    no tak samo myślałam że teraz zaczynam 2 tydzień - 5miesiąca :-)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Dla przypomnienia wklejam:

    1 miesiąc ciąży od 1 do 4 tygodnia
    2 miesiąc ciąży od 5 do 8 tygodnia
    3 miesiąc ciąży od 9 do 13 tygodnia
    4 miesiąc ciąży od 14 do 17 tygodnia
    5 miesiąc ciąży od 18 do 22 tygodnia
    6 miesiąc ciąży od 23 do 27 tygodnia
    7 miesiąc ciąży od 28 do 31 tygodnia
    8 miesiąc ciąży od 32 do 35 tygodnia
    9 miesiąc ciąży od 36 do 40 tygodnia

    1 miesiąc – 0-4,5 tygodnia
    2 miesiąc – 4,5-9 tygodnia
    3 miesiąc – 9-13,5 tygodnia
    4 miesiac – 13,5-18 tygodnia
    5 miesiąc – 18-22,5 tygodnia
    6 miesiąc – 22,5-27 tygodnia
    7 miesiąc – 27-31,5 tygodnia
    8 miesiąc – 31,5-36 tygodnia
    9 miesiąc – 36-40 tygodnia

    Lub tak jak liczy Annalena :
    każdy kolejny miesiąc zaczyna się z datą dnia ostatniej @ (np. u mnie każdego 18ego kolejnego miesiąca)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    No to u mnie przyjmujemy z lekarzem że data ostatniej miesiączki to - od 1 kwietnia :-)ale to mi umyka kilka dni licząc w ten sposób od 1 do 1 :-)
    --
  8.  permalink
    Bladykotku mi juz też zaczyna sie troche dłużyć, tyle że u mnie 32tc dopiero! Ale coraz ciężej spać, coraz cieżej siedzieć, i juz bym tak maluszka przytuliła ale wiem, że musi jeszcze w brzuszku posiedzieć, poza tym tak jak Tobie mi się zdaje że też urodzę po terminie..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorEquidna
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    czesc dziewczyny :smile:
    z lekkim opóźnieniem, ale witam się po raz kolejny na tym wątku :wink:
    dopisze mnie ktoś do listy, czy się mogę rozpanoszyc i zrobic to sama?
    cerise to Twoja córcia się pośpieszyła, jak i mój syn. u nas wyskoczył w 36t5d, więc i tak troszkę później :wink:
    Talinka a Tobie to już dawno maiłam gratulowac, bo czasem tam podglądałam co u Cię
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Dzięki :wink: i wzajemnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Ja dzisiaj zaczynam 16t.c i tak się zastanawiam jak to się czuje te pierwsze smyranka??? czy można to do czegoś przyrównać??? pamiętacie w którym tygodniu zaczęłyście czuć, że coś się dzieje w środku?? i jakie to uczucie?? Ja już nie moge się doczekać, a zaczynam panikować czy wszystko z malcem OK
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Wlasnie bylysmy na USG. Z wymiarow dzidzia jest niby 2tyg mlodsza niz faktycznie, wazy 2790g. Jak sie wyrazil gin robiacy badanie: malenstwo nie bedzie ale smok tez nie. Leze na ginekologii, scisk tu jak cholera - 5 kobiet na sali oprocz mnie...
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    kate1, przynajmniej masz z kim pogadać ;-)

    Dziewczyny, odmeldowuję się. Jurek urodził się 21 lipca 2011, ważył 3150, mierzył 51 cm. Udało się urodzić naturalnie. Jak się niepokoiłam i Was pytałam 2 tygodnie temu o te pierwsze skurcze porodowe, to już coś było na rzeczy, bo następnego dnia rano odeszły wody i po 14 godzinach od tamtego momentu urodziliśmy.

    Będę do Was jeszcze zaglądać od czasu do czasu, chociaż nie wiem, czy wszystko czytać, bo 844 posty, które teraz mam do nadrobienia nieźle mnie zamurowały ;-)
    Trzymam kciuki, żebyście wszystkie doczekały szczęśliwego rozwiązania i żeby potem dzieciaczki zdrowo rosły ;-)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.