Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorhorwat83
    • CommentTimeApr 8th 2011
     permalink
    własnie mam problem bo miałam miesiaczke 24 lutego i mi sie spoznia a testy negatywne rodziłam 4 razy i niewiem co dalej ,a po jakim czasie luteina działa
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    Drodzy Eksperci mam takie małe pytanie. Czy Euthyrox (czy jakikolwiek inny lek zawierający hormon tarczycy) może wpływać na PTC? Rozumiem, że jeśli hormony tarczycy są już uregulowane i kształtują się przez cały cykl na mniej więcej równym poziomie to nie powinniem, ale jeśli leczenie dopiero się rozpoczęło? W przypadku niedoczynności mówi się o wolniejszej przemianie materii i zazwyczaj jest to łączone z niższą temperaturą ciała, w przypadku nadczynności mówi się o przyspieszonym metabolizmie i wyższej temperaturze ciała. Wydaje mi się, że w związku z tym może wyjść jakby "zakłamany" skok, jeśli na początku cyklu TSH wskazywało na niedoczynność (niskie temperatury), a pod koniec na nadczynność (wysokie temperatury). Jak przykład mój aktualny wykres. Co Wy o tym sądzicie? Czy może na kursach mówi się coś na ten temat? Czy może w jakieś książce mówi się coś na ten temat (jeśli tak to poproszę to tytuł i autora - z chęcią ją przeczytam). Czy może jedno do drugiego ma się jak "pięść do oka"?
    --
    •  
      CommentAuthorsylv
    • CommentTimeApr 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Mam prośbę o pomoc w interpretacji wykresu.

    Wygląda mi on na 1fazowy ponieważ w 10. dniu nastąpił dziwny "wyskok" temperatury i biorąc ten dzień po uwagę nie jestem w stanie wyznaczyć skoku... Jeżeli potraktujęgo jako "wypadek przy pracy" to wygląda nieco lepiej, ale w dalszym ciągu nie wiem, czy można mówić o skoku... Sytuację komplikuje fakt, iż 2 tempeartury są mocno zakłócone, i ogólnie od połowy cyklu pojawiło się kilka zakłócających czynników (wszystko opisane w notatkach na wykresie i komentarzach).
    Wg obserwacji szyjki i śluzu były dni płodne... Tylko ta temeperatura...
    Poza tym biorę leki:
    Metformina – codziennie (1. cykl)
    Bromergon- codziennie (3. cykl)
    Duphaston – 16-25 dzień (3. cykl z D., wcześniej brany w 1 dniu skoku)
    Estrofem mite- 16-25 dzień (1. cykl)
    Nie wiem, czy one też mogły zakłócić tempeartury.

    Czy w tym przypadku w ogóle można mówić o fazie lutealnej i skoku?

    Z góry dzięki.

    W moim profilu widoczny jest wykres - trzeci (dostępny dla wszystkich użytkowników).
    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    Hanny, Sylv o odpisałam w wiadomościach wewnętrznych.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    Tak wiem:) Dziękuję bardzo:)
    --
  1.  permalink
    Witam
    potrzebuje porady w zrozumieniu usg jajników tzn. trzon macicy o wym.39/29/43mm endometrium szer.7,6mm/20.d.c/
    jajnik prawy o wym 42.6/29,0mm z pęcherzykami 1) o sr.22mm 2)o sr.20.5mm
    jajnik lewy o wym 33/23mm z pęcherzykiem o sr.14mm.
    podejrzeniem według mnie sa policystyczne jajniki...chciała bym się mylić ...
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 5th 2011
     permalink
    Lidusiu, może się mylę, ale raczej nasi eksperci są od NPRu, a nie od ginekologii. Jeśli podejrzewasz PCOS, to może zadaj to pytanie na wątku o PCOS, tam zaglądają dziewczyny, które mają takie USG za sobą. A najlepiej po prostu zapytaj lekarza.
    --
    • CommentAuthorbinkas79
    • CommentTimeMay 8th 2011
     permalink
    Mam dwa pytania....Czy badanie hsg można zrobić w trakcie cyklu stymulowanego clo? i w którym dniu cyklu powinno się robić to badanie bo w jedym szpitalu powiedziano mi że jest to obojętne a w innym że tylko badanie między 1 a 10dc ma sens więc już sama nie wiem.....
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 9th 2011
     permalink
    Binkas, przeczytaj mój post wyżej. To nie to forum. Chętnie pomożemy przy NPR. Ewentualnie zajrzyj na wątek o HSG, może tam dziewczyny Ci pomogą.
    --
  2.  permalink
    Witam, proszę madre głowy o pomoc w analizie mojego aktualnego wykresu.
    Jest to mój pierwszy cykl z npr. Niby wszystko jest w porządku wszystkie objawy szyjki i śluzu wskazują aktualnie na dni płodne, nie wystapił natomiast wzrost temperatury.Czy możliwe jest, aby doszlo do owulacji i nie podniosła sie temperatura?? A może termometr szwankuje?? Nadmieniam, że używam elektrniczngo Microlife'a ,ale tylko z jednym miejscem po przecinku i szczerze mówiąc nie do końca mu ufam, niestety w żadnej aptece nie mogę dostać owulacyjnego.
    Stosowałam tabletki antykoncepcyjne przez 6 lat bez przerwy w grudniu odłozyłam chcielibyśmy po malu przygotować sie do ciązy,dlatego chcialam zaobserwować czy mój organizm wrócił do normy, po tej burzy hormonów,ale mam pewne wątpliwości:(
    POMOCY!!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 10th 2011
     permalink
    Nie po burzy, tylko po okresie nienaturalnej ciszy.
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    ja mam jeszcze problemy z rozpoznaniem dni płodnych ale myslę ze mi moze ktos pomoże
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny znów potrzebuję waszej pomocy, skoku temperatury nie było, szyjka sie zamkneła...:( Co z tą owulacją?? Ja myślicie była czy nie??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Jeśli skoku nie było, to nie.
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    ja miałam skok w 21 dniu cyklu ale nie wiem czy moge to zaliczyc do owulki dzis tez mi poszło w gore do 37
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Hej! Mam pytanie. Jestem nowa i chciałabym rozpocząć pomiar temperatury od następnego cyklu. Pracuje po 12 godzin w systemie : dzień, noc, dwa dni wolnego. Czyli nocka przypada mi co 4 dzień. Po nocy zazwyczaj śpię od 8 do 14. Kiedy mam mierzyć temperaturę po przyjściu z pracy czy po drzemce? Proszę o pomoc
    -- [url
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    musisz mieć przynajmniej 3 godziny snu
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Karinazosia, tu są informacje ze strony INER-u (metoda Roetzera), również dla innych pór niż rano:

    Temperaturę należy mierzyć codziennie, o podobnej porze. Dopuszczalna różnica czasu pomiędzy skrajnymi rannymi pomiarami może wynosić półtorej godziny. Dobrze, by najpóźniejszy pomiar został wykonany przed godziną 7.30. Na karcie cyklu zapisuje się porę mierzenia (np. 5-6.30 lub 6-7.30).Wyniki pomiarów spoza przyjętego przedziału czasowego należy nanosić na kartę cyklu z adnotacją o porze mierzenia.

    Miarodajne są też pomiary dokonywane o innej, nie rannej, ale stałej porze. Koniecznie musi je poprzedzać minimum godzinny bierny odpoczynek (nie trzeba spać). Można mierzyć temperaturę przez cały cykl np. o 20:00 po godzinnym, biernym odpoczynku w fotelu. Warto mierzyć temperaturę również wtedy, gdy nie ma możliwości zachowania stałej pory. Kobietom pracującym w trybie zmianowym również udaje się prowadzić czytelne wykresy temperatury.


    Nie wiem, jak jest w innych metodach. Najlepiej zdecyduj się na jedną i albo przeczytaj podręcznik, albo tu na 28 dni, albo na stronach organizacji propagujących dana metodę.
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Dzięki, chyba zdecyduje się na pomiar wieczorem po biernym odpoczynku. Nie dam rady mierzyć o stałej porze ale postaram się mierzyć miedzy 18.30 a 19.30. Zobaczę co z tego wyjdzie. Czekam tylko aż mi się zacznie nowy cykl.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Zacznij jutro, nic nie stracisz, zwłaszcza jeśli już masz swój termometr.
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    ja chyba chyba też jeden cykl zrobiłam niepełny mało pól miałam wypełnionych
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Mam koleżankę pracującą w systemie 12/24 i jak tylko udawało jej się przespać po nockach (ma dzieci wiec wiadomo że to różnie) to mierzyła temp bywały dyżury że w pracy mogła sie przespać to mierzyła po tej drzemce zaznaczając godzinę pomiaru i udawało jej się skutecznie odłożyć
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Dziękuje bardzo, pozdrawiam
    -- [url
    • CommentAuthormajka0989
    • CommentTimeMay 31st 2011
     permalink
    witam nie wiem czy to dobre miejsce ale jestem po poronieniu maz wczoraj odebral wyniki badan nasienia a do lekarza dopiero w lipcu ide i chcialam prosic o interpretacje od razu dodam ze laboratorium przetrzymalo probke 2 h przed wykonaniem badan :
    czas uplynnienia w min :60min
    obj(ml): 2
    ph: 8.5
    wystepowanie aglutynacji:-----
    kom. spermotogenezy: 1-2
    leukocyty: 2-3
    erytrocyty: 0
    liczba plemnikow w mln/ml: 35
    liczba plemnikow w mln/ejakulat; 70
    plemniki o prawidlowej budowie: 3%
    plemniki o nierpawidlowej budowie: 97%
    kolor: szarobialy
    lepkosc: prawidlowa
    ruch kat a szybki postepowy: 20%
    ruch kat b wolny postepowy: 20%
    ruch kat c niepostepowy: 20%
    brak ruchu d 40%
    plemniki zywe: 40%
    plemniki martwe: 60%
    moge prosic o interpretacje bede wdzieczna
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 31st 2011
     permalink
    Droga Majko Eksperci zajmują się pomocą w kwestiach NPRu z wynikami to raczej do lekarza wypada iść i jego pytać o interpretację
    --
    •  
      CommentAuthoradaikaka86
    • CommentTimeJun 8th 2011
     permalink
    Nie wiem czy to pytanie na ten wątek...

    dzisiaj mój 23 dc... przed chwilą badałam szyjkę jest bardzo wysoko, średniomiękka ale u wejścia czuję taką chropowatość a w wydzielinie pojawiły się malutkie grudki...
    Co to może być? Jakas infekcja, czy to normalne? W związku z tym, że pierwszy raz sie obserwuję nie mam pojęcia czy tak może być czy nie...
  4.  permalink
    Hejka Kochane :* dla przypomnienia od stycznia z mężem staramy się o dzidzie . Teraz jest na początku @ dokładnie 3 dzień cyklu i postanowiłam poważnie od tego miesiąca do tego podejść . Poszłam do apteki z mężem i kupiłam :
    -wiatamine B6 ( czytałam u kilku dziewczyn że ją też biorą )
    -Castangus ( też czytałam o nim dużo pozytywnych komentarzy , że jest sprawdzony i wielu kobietą niby pomógł zobaczę jak to będzie u mnie , a mam też troszkę podwyższoną prolaktynę szczególnie po obciążeniu czyli hiperprolaktynemie czynną a ten lek niby obniża poziom tego hormonu)
    -Kwas foliowy co prawda biorę go już od stycznia
    -Oeparol-czyli olej z wiesiołka - też słyszałam że wielu kobietą pomógł bo działa lepiej na śluz

    Mąż za tydzień idzie na badanie nasienia mam nadzieję że wszystko będzie dobrze .
    A ja miałam robione :
    TSH wynik 3 ,58 norma jest : 0,27-4,7
    prolaktyna wynik 25,0ng norma jest : 2,8-29,2
    kolejny raz prolaktyna 16,5ng/ml a po obciążeniu 173,2ng/ml czyli hiperprolaktynemia.

    To chyba wszystko opisałam co jak na razie zrobiłam w kierunku starań .
    I tylko jak skończy się @ zacznę mierzyć temperaturę to będzie mój pierwszy cykl z temperaturą .

    CO o tym sądzicie ?? co mogę zrobić więcej ???
  5.  permalink
    I mam jeszcze pytanko ten Oeparol mam brać od początku cyklu do którego dnia ???
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 2nd 2011
     permalink
    julitka1990: I mam jeszcze pytanko ten Oeparol mam brać od początku cyklu do którego dnia ???


    do owulacji
    czyli do skoku [jak będziesz miała wykres to będziesz wiedziała co to skok i kiedy się pojawi] :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormajka088
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    witam mam pytanie biore od 3.08 do 9.08 clostilbegyt i 9 wg gin powinnam zaczac luteine tylko ze cykl mi sie przesunal po luteinie branej w lipcu od 12 do 21 bralam i nie dostalam w lipcu @ tylko 1 sierpnia dlatego nie wiem czy powinnam wlaczyc 9.08 luteine czy to nie przeszkodzi w owulacji?
    a do gina ide 12.08
    powinnam zaczac brac luteine czy sie wstrzymac do wizyty?

    i jeszcze jedno czy clo skraca @ bo moojs zwykle trwala dni a dzisiaj 3 dzien i juz sie skonczyla:shocked:
  6.  permalink
    Witam
    Proszę "ekspeta" o pomoc. Dnia 6 lipca (w 15 dniu cyklu) miałam wykonane badanie HSG, podczas którego najprawdopodobniej doszło do udrożnienia. @ nie przyszła w planowanym terminie, tj. ok. 20 lipca. 22 lipca wykonałam test ciążowy, który był negatywny. Następnie po 27 lipca czułam bóle w podbrzuszu, w kolejnym tygodniu bolały mnie jajniki, piersi. W końcu w ostatni piątek wykonałam test ciążowy i wynik był pozytywny. Kiedy ewentualnie mogło dojść do zapłodnienia? Zaraz po badaniu (jednak dwa tygodnie później wynik testu ciążowego był negatywny) czy raczej mój cykl rozpoczął się po HSG od nowa i dni płodne przypadły w okresie od ok. 23 do 28 lipca (wówczas oznaczałoby to, że rozpoczyna się trzeci tydzień ciąży)? Czy jest jakiś wiarygodny sposób, aby ocenić w którym tygodniu ciąży jestem?
    Z góry dziękuję za odpowiedź. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Zatrudnienie wróżki na etat wydaje sie niezbedne.
    Monia, a obserwowalas sie? Cykl zaczyna sie miesiaczka, nie zabiegiem. Cykl mogl sie wydluzyc, owulacja wystapic pozniej niz myslisz, stad pierwszy negatywny test.
    --
  7.  permalink
    Przypuszczam, że właśnie tak było. Miałam zacząć obserwacje od pierwszego dnia @. Pojechałam na urlop i czekałam, ale @ nie było. Dlatego obserwacje odpuściłam sobie. Poprzednia lekarka faszerowała mnie lekami, nie tłumaczyła nic, nawet podczas badania nie było jej... Dlatego zmieniłam lekarza i dowiedziałam się, że zabieraliśmy do tej ciąży "od tyłu". Wytłumaczył jak mamy o siebie dbać, jak mierzyć temp. i co najważniejsze wyznaczył termin do kiedy daje nam czas. A potem miał być kolejny etap starań.
    Dlatego domyślam się, że dni płodne po badaniu HSG wystąpiły później (ale nie mam pewności). Czy z badania B-HCG będę mogła coś wydedukować?
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Mam prośbę o pomoc w interpretacji wykresu.
    Z góry dziękuje
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Dwa moje pyt dotyczące mojego wykresu brzmią: czy ja mogę zrobić linie podstawową na temp 36,8 ? Pomimo tego, że 4 moja temp też wynosi 36,8 , a nie więcej…
    A 20dc uznać za 1 wyższą temp?
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Witam;
    (Najapierw to pytanie wrzuciłam w wątku powitalnym dla nowych dziewczyn ale to chyba nie odpowiednia lokalizacja, więc ponawiam.)
    Jestem tutaj nowa, własnie zaczynam swój drugi cykl. Gdyby nie problemy z hormonami pewnie bym na 28dni nie trafiła, jednak pomimo wszystko, naprawdę bardzo się cieszę, że dołączyłam. Planuję pod koniec roku rozpocząć starania o dzidzię więc znajomość cyklu bardzo mi się w tym przyda. Mam nadzieję, że uda mi się szybko wszystkiego nauczyć. Można powiedzieć, że jakoś tak nieporadnie zanalizowałam swój pierwszy cykl i tu moja prośba do starszych stażem, doświadczonych koleżanek i ekspertek. Czy mogłybyście zerknąć zobaczyć jak mi to wyszło? Może powinam coś poprawić?
    Dziękuję i pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorjotka76
    • CommentTimeAug 25th 2011
     permalink
    Witam. Proszę o poprawną interpretację mojego pierwszego cyklu. Zrobiłam go sama, ale nie jestem pewna czy dobrze, bo jestem świeża w tych sprawach.
  8.  permalink
    a ja mam pytanie: czy slina eMka stosowana przy pieszczotach oralnych może jakos przeszkadzać przy późniejszym wytrysku i transporcie plemniczków do komórki jajowej?
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Tj. czy ślina ma działanie antykoncepcyjne?
    --
  9.  permalink
    to raczej pytanie o to, czy jej skład chemiczny może ułatwiać lub utrudniać ruch plemników
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
  10.  permalink
    Witam dziewczyny mi już pomagały ocenić wykres ale też poleciły zapytać się Eksperta , a więc jestem z prośbą zerknięcia na mój wykresik :) z góry dziękuje .
    • CommentAuthorAudiolaa
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Witam i prosze o odpowiedz eksperta!

    mam PCO i jestem po stymulacji CLO. w 17dc mialam usg i pecherzyk na jajniku 16mm czyli pieknie sie zapowiada. niestety lekarz powiedzial ze nic z tego nie bedzie bo pecherzyk jest za gleboko i bedzie musial sie przeciskac! czy ktos mi jest w stanie to wyjasnic??? czy pecherzyk musi byc w odpowiednim miejscu by mogl zostac uwolniony do jajowodu? przecież to malo logiczne.... w czwartek jednak mam przyjsc na kolejne usg i zobaczymy czy owulacja byla czy bedzie i co dalej, ale lekarz bedzie chcial mi zakonczyc pewnie cykl jak owulacji jeszcze nie będzie. pomocy!
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Witam,
    Mam pytanie dot.temperatury.
    Miałam skok temperatury(36,5),druga temp.była już niższa(36,3) od tej pierwszej o 0,2 stopnia,ale nie była na linii podstawowej(linia przebiega na temp.36,2),trzecie temperatura już jest znowu wyższa.A moje pytanie to co z tą drugą temp.?byc może była zakłócona bo mierzyłam ją 30 min.wcześniej niż zawsze robię pomiar,ale wszędzie gdzie czytałam pisze o 3 wyższej temp.,gdy nie spełnia warunku trzeba czekać na czwartą wyższą, a co z drugą?gdy nie spełnia warunku czeka się na trzecią?

    Proszę o odpowiedź
    •  
      CommentAuthorSocha20
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Witam, była bym bardzo wdzięczna za pomoc w interpretacji mojego wykresu ponieważ już troszkę się pogubiłam w nim. Z góry bardzo dziękuje.
    • CommentAuthoreramai
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Witam,
    bardzo proszę o pomoc. Jestem 4 miesiące po porodzie, mam kilkuletnie doświadczenie w obserwacji met.Roetzera, ale przyznam, że czas po porodzie jest enigmatyczny dla mnie, a frustrujący dla męża. Główny problem w interpretacji śluzu:
    po odchodach popołogowych przez 4 tyg krwista śluzówka, przez kolejne 2 miesiące śluz mętny ale bardzo rozciągliwy (codziennie). Karmiłam w sposób pełny, więc jeszcze nie mieliśmy trudności interpretacyjnych. Po 3 m-cach od porodu pojawił sie (cudownie) biały lepki śluz i tak utrzymywał się codziennie przez 3tyg. Uznałam, że jest podst.model niepłodnosci (czy słusznie?;/) od 2tyg co 2-3 dni na przemian z białym lepkim pojawia znów mętny rozciągliwy (na3-4cm, dość sprężysty, tzn. nie 'lejący się', nie jest go dużo) Pojawia sie na tyle często, że nie daje nawet szans na odczekanie 4 dni i podjęcie współżycia. Czy to już tak 'pechowe' objawy czy też coś źle interpretuje? bardzo proszę o pomoc.
    dodam, że ciagle karmię piersią, dość intensywnie, a śluz, ktory obserwuję zbieram praktycznie z szyjki - po porodzie znacznie obnizyła mi się macica.
    Temperatura utrzymuje sie na stałym niskim poziomie, nawet juz bez pojedyńczych skoków, jak w pierwszych m-cach.
    dziękuję z góry za jakakolwiek poradę.
    • CommentAuthorbaci
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Witam.Bardzo prosze o pomoc a raczej opinie.
    Od 1,5 roku staramy sie o dziecko. od miesiaca dosc intensywnie z clo i bromergonem ale niestety jak nadal nic. cykl nie byl monitorowany a z tego co wiem to powinien. Moj gin. stwierdzil ze nie trzeba wiec zmienilam lekarza. Po dzisiejszej wizycie(4 dzien cyklu) nowy gin. zrobil mi usg jajnikow i okazalo sie ze w jednym jajniku wogole nie mam pecherzyka a w drugim jest tylko jeden. podejrzewa wyczerpujaca rezerwe jajnikowa i jak to stwierdzil "marne szanse na dzidziusia". mam do wykonania mase badan ktorych poprzedni gin nie zlecil. obiektywnie patrzac czy mam jakiekolwiek szanse na dziecko? Czy w innym cyklu moze byc tych pecherzykow wiecej??
  11.  permalink
    Mam prośbę, czy któryś z ekspertów mógłby mi pomóc w interpretacji mojego wykresu??
    • CommentAuthordrawiniara
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    witam!
    serdecznie Proszę o interpretacje moich wyników hormonalnych czy sa w porzadku bo wizyte dopiero mam za tydzien a boje sie że jest coś nie tak a chce starać sie o dziecko?dodam że mam nieregularny okres.ostatnia miesiaczka byla 21 pazdziernika
    11dc
    Estradiol 57,59pg/ml
    f.folikularna 18-147pg/ml
    szczyt owulacyjny 93,0-575pg/ml
    f.lutealna 43-214 pg/ml
    menopauza< 58 pg/ml

    fsh 7,36mlU/ml
    szczyt owulacyjny 6,3-24,0 mlU/ml
    faza folikularna pierwsza połowa 3,9-12,0 mlU/ml
    druga połowa 2,9-9,0 mlU/ml
    menopauza 17,0-95,0 mlU/ml

    lH 6,78 mlU/ml
    pik owulacyjny 9,6-80 mlU/ml
    faza folikularna pierwsza połowa 1,5-8,0mlU/ml
    druga połowa 2,0-8,0mlU/ml
    faza lutealna 02-6,5 mlU/ml
    menopauza 8,0-33,0 mlU/ml

    prolaktyna 14,09 ng/ml
    5,0-35,0

    tsh 1,21uIU/ml
    0,34-4,82

    19dc
    progesteron
    8,20 ng/ml
    faza folikularna poniżej 0,1-0,3 ng/ml
    faza lutealna 1,2-15,9ng/ml
    po menopauzie poniżej 0,1-0,2 ng/ml
    •  
      CommentAuthorCytrynka1
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Witam .
    Mam pewien problem , dowiedziałam się z moim partnerem że mamy świerzb ( nie wiemy skąd się wziął ) .
    Mój partner był u dermatologa i przepisała mu maść robioną z siarką ( tą maść przygotowuje apteka ) .
    Ja chciałam się dowiedzieć czy ta maść nie zaszkodzi mi ( jestem w 18 tc - ciąży zagrożonej ) ?
    Zapomniał się zapytać pani doktor czy ja ją mogę używać .
    Proszę mi odpowiedzieć .
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.