Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Czy śluz płodny może nie wydostawać się na zewnątrz?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Może. Wtedy trzeba badać szyjkę.
    --
    • CommentAuthormononi
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Witam,mam 2 pytania,które mnie nurtuja,bardzo prosze o odpowiedź.Czy poziom TSH na poziomie 2.05moze stanowic przeszkode do zajscia w ciaze?Czy mowimy juz wtedy o niedoczynnosci tarczycy?W piatek bylam u gin i zrobila mi usg, naktorym wyszlo,ze rosnie mi pecherzyk.Okres powinnam dostac wczesniej,we wtorek,ale mialam stresujacy tydzien i opoznil mi sie prawie o tydzien.Czy to mozliwe,zeby przed okresem pojawil mi sie pecherzyk?Z gory dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Niemożliwe, widocznie cykl Ci sie przesunął, wtedy kiedy był pęcherzyk, byłaś przed owulką, a po niej powinnaś miec koło 11-16 dni Fazy Lutealnej.
    Wiesz w ogóle jak wygląda cykl u kobiety?
    --
  2.  permalink
    Witam, normalnie nie zadaję tego typu pytań na forach, ale mogę liczyć na wizytę u mojego lekarza dopiero w nowym roku i nie wiem czy nie powinnam pójść wcześniej prywatnie.
    Moje cykle trwają 28-32 dni, faza lutealna jest raczej stała i trwa 14 dni (prowadzę obserwację śluzu). W obecnym cyklu dostałam @ 9 listopada i trwała 7 dni (standard). 7 dc jeszcze w czasie trwania @ zauważyłam śluz ciągnący, który się utrzymywał do 11 dc. 11 i 12 dc miałam bardzo mokro - śluz prawie jak woda. 13 dc zrobiło się bardziej sucho (u mnie nigdy nie jest naprawdę sucho). 17 dc było przytulanko. 19 dc dostałam plamienia, które trwało 10 dni, przy czym 3 dni - plamienie brązowe, 3 - różowe i naprawdę niewielkie i 4 - "żywa krew" (ale nie jak przy okresie - wystarczyła wkładka). W 29 dc plamienie skończyło się. Od 25 dc zauważyłam razem z plamieniem przeźroczysty śluz, nitki - śluz ten mam do teraz jest przeźroczysty, po pewnym czasie mętnieje. Po za tym pobolewa mnie lewy jajnik i mam jakby opuchnięte ścianki pochwy. Czym mogło być spowodowane plamienie, czy którejś z was przydarzyło się coś podobnego? Może jakieś zaburzenia hormonalne.
  3.  permalink
    czy którys z ekspertów może mi pomóc?
    ten cykl jest jakis dziwny – możecie mi go pomóc zinterpretować? Mój gin twierdzi, że 15 dc jest pierwszy dfl.. Ja juz nic nie wiem.. Muszę zrobic badania hormonalne 7dfl, a juz sama nie wiem, kiedy to wypada..
    pozdrawiam
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Miałaś monitoring?
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    cześć dziewczyny!

    buuu :( mam problem z wyznaczeniem początku niepłodności poowulacyjnej. Zaczynam obserwować mój 2 cykl, ale z pierwszym mam problem z interpretacją. Czy mogłaby któraś z Was zerknąć na mój wykres "listopad/grudzień 1"?

    Wg Rotzera " Wyższe temperatury mogą być poprzedzielane maksymalnie dwoma pojedynczymi spadkami temperatury na linię podstawową albo poniżej. Takie pomiary nie należą do wyższych".

    To skoro w 16 i 17 d.c. temp. mi spadła to mam liczyć 3 temperatury dopiero po tym spadku tj. od 18 dc. i wtedy u mnie początek niepłodności poowulacyjnej zaczyna się dopiero 20 dc. wieczorem?
    Czy może się mylę i trzecia wyższa temp jest już 18 dc. i 4 wyższa w 19 dc. wyznacza mi początek niepłodości poowulacyjnej?
    Pogubiłam się w tym, i sama nie wiem jak to zanalizozwać :( Proszę o pomoc
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Mam prośbę o poradę, co zrobić i jak interpretować mój obecny cykl http://28dni.pl/cycles/176955
    Czy śluz bj pojawiający się przez niemal 2 tygodnie to objaw normalny?
    --
  4.  permalink
    kurcze nie umiem oznaczyc w tym cyklu mojego wykresu, wszystko wskazuje że wcześniej owulacja była, kiedy oznaczyć 6 niskich temp?
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    witam! Mnie nurtuje jedna rzecz,wczoraj bylam na wizycie kontrolnej u gin. jestem w 15 tyg. ciazy,a lekarz stwierdzil dno macicy juz 3 palce ponad pepek. Niby mowil,ze wszystko ok, ale w ksiazkach wyczytalam,ze powinno byc znacznie nizej... co o tym sadzicie?
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Jestes pewna? A co masz wpisane w karcie ciazy? Wydaje mi sie, ze lekarz sie przejezyczyl, ze chodzilo albo o spojenie lonowe albo o to, ze jest trzy palce ponizej pepka.
    --
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Wpisane w kartę mam dno macicy P/3. Powiedział, że jest już bardzo wysoko, ale to nic takiego, bo mam bardzo wąska miednice... Kurcze...
    --
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Czyli według tego oznaczenia chyba 3 poniżej pępka, bo powyżej chyba by było 3/P...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    P/3 to to samo co P-3 (inny sposob zapisu), czyli dno macicy znajduje sie 3 palce ponizej pepka. Faktycznie to wyzej, niz w normie na twoim etapie, ale jak lekarz mowi, ze wszystko ok, to nie ma sie czym martwic.

    Trzy palce powyzej pepka byloby wpisane 3/P, czyli na odwrot.
    --
    •  
      CommentAuthorFausti86
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    To on musiał się przejęzyczyć z tymi 3 powyżej... to się troszkę uspokoiłam :) Dzięki YPolly :)
    --
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam
    Bardzo prosze o spojrzenie na mój wykres. Dopiero zaczelam obserwacje swoich cykli, teraz mierze temp. drugi cykl. Martwią mnie skoki temp w fazie lutealnej :sad: Czy takie schody oznaczaja, ze mam z hormonami problem ?(to moj 4 cykl po poronieniu ):sad:
    Dzisiaj temp.spadła mocno, a nie jest w zaden sposób zakłocona.
    dziekuje za odpowiedz.
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Witam serdecznie,

    moj post jest juz w watku o powrocie plodnosci po porodzie, ale niestety bez odzewu :(
    Dlatego kopiuje go tutaj i prosze o pomoc. Z gory dziekuje :)


    Witam serdecznie,
    ja tez juz po porodzie i wracam do obserwacji. W zwiazku z tym mam kilka pytan, jesli ktos bylby w stanie mi pomoc bede wdzieczna :)

    Urodzilam we wrzesniu, obserwacje rozpoczelam kilka dni temu. Karmie piersia i tylko piersia i tak zostanie do 6m zycia mojego chlopca, a marzy mi sie dokarmianie go jeszcze do okolo roku (jak bedzie mial 8m wracam do pracy na dwa pelne dni w tygodniu).
    1. Czy mierzenie temperatury po porodzie ma sens? Gdzies wyczytalam, ze nie, ze wystarczy badanie sluzu, choc ciezko mi w to uwierzyc : /
    2. Co do temperatury - jak na te kilka dni obserwacji jest ona dosc regularna, a ponoc u karmiacej matki wykres powinien byc "zebaty". Co to oznacza?
    3. Mam trudnosci w badaniu szyjki. Caly czas jest miekka i wysoko. Nawet bardzo miekka. Nie wiem czasem jak ocenic otwarta/zamknieta, bo jest tak miekka, ze ciezko mi wyczuc te "dziurke", ze sie tak wyraze ;) czy to po prostu przez to, ze jestem po porodzie?
    4. Jaka metode powinnam wybrac, zakladajac ze chcemy swiadomie "od razu" zajsc w kolejna ciaze i wazne jest dla mnie zaobserwowanie mojej plodnosci?
    5. Pytanie o konkretna sytuacje: kochalismy sie z M W koncu grudnia rano i wieczorem oraz na drugi dzien zaobserwowalam "plodny" rozciagliwy BJ. Wczesniej nie zaobserwowalam takiego sluzu. Po porodzie bylo 3 tyg krwawienia, a potem wodnista skapa wydzielina i to wszystko. Czy mozliwe ze od tamtego czasu wrocila plodnosc? Jak wytlumaczyc ten BJ?

    Z gory dzieki za wszystkie pomocne komentarze.
    Marakuya
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Hej Marakuyo,

    czasem post gdzieś umknie w natłoku innych. Czytałaś już artykuł o rozpoznawaniu płodności po porodzie?

    Co do Twoich pytań:
    1. Tak, ma, aczkolwiek śluz jest ważniejszy. Zacznij mierzyć, jak tylko pojawi się jakikolwiek śluz, bo inaczej nie będziesz mieć pewności, że ewentualne krwawienie było miesiączkowym.
    2. Nie musi, karmię od dwóch lat, wykresy masz udostępnione.
    3. Po porodzie szyjka się zmienia, nauczysz się jej jeszcze.
    4. Dowolną. Pojawia się śluz płodny -> działacie i mierzysz PTC.
    5. Tak, płodność mogła wrócić. Wszystko zależy od tego, jak karmisz, czy dokarmiasz itp. Czy istnieje możliwość, że pomyliłaś śluz z pozostałością nasienia?
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziekuje Fiufiu za odpowiedz :)
    Z artykulem sie zapoznalam, z tym ze ja dopiero co rozpoczelam obserwacje, 4 miesiace po porodzie. Karmie tylko i wylacznie piersia, nie dopajam, czasami dajemy synkowi smoczek, ale nie jest on niezbedny.
    Oczywiscie bede kontynuowac mierzenie temperatury i oczekiwac jakichkolwiek sygnalow nadchodzacej owulacji.
    Sprawe utrudnia to, ze nie dostalam jeszcze @. Wciaz czekam.
    Co do karmienia - widzialam Twoje wykresy, faktycznie nie jest to regula. :)
    A jesli chodzi o sytuacje z BJ - nie pomylilam sluzu z nasieniem na pewno, wiem jak wyglada moje BJ, poniewaz obserwowalam sie juz dawno przed ciaza przez kilka cykli :)

    Jeszcze raz bardzo Ci dziekuje za cenne uwagi :)
    Jednoczesnie, jesli ktos jeszcze ma cos do dodania, to chetnie skorzystam z rad ekspertow. Nie moge sie doczekac drugiego malenstwa :)

    M.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Ja też nie mierzyłam szybko bo od około trzeciego m-ca (udostępniony wykres)
    Poporodowych jest sporo
    Płodność może wrócić w każdej chwili ale i możesz na nią poczekać - nie ma reguły ile trwa cykl poporodowy u jednej karmiącej kilkanaście dni a u drugiej dłuzej
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Hej Agunia,
    gratuluje dzieciaczkow przede wszystkim.
    Moj synek tez ma na imie Nataniel :)

    Bardzo fajnie "czyta sie" Twoje wykresy, co nieco mi rozjasnily.
    Zauwazylam, ze miedzy Twoimi corciami Weronika i Tosia jest niewielka roznica wieku. Czy moglabys udostepnic wykres poporodowy po Weronice chociaz na 1 dzien? Moze mi to jakos pomoze. Tez chcialabym drugie dzieciatko w krotkim odstepie czasu (ale jak bedzie to sie oczywiscie okaze).

    Jeszcze raz dzieki!
    --
    •  
      CommentAuthorewag
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    drogi expercie- mozesz zerknac na moj ostatni wykres i podpowiedziec czy wynika z neigo jakis problem z hormonami czy inne zaklocenia (ze ciagle tej ciazy brak??
    bylabym wdzieczna za jakiekolwiek sugesitie
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    witam :wink:

    chciałam zapytać o pewną rzecz
    mianowicie
    jestem 3,5 miesiąca po porodzie
    karmię piersią, okresu nie mam jeszcze [aczkolwiek od 4 dni podejrzanie plamię....]


    9 dni temu zaczęłam mierzyć temperaturę
    i w związku z tym mam pytanie

    pierwsze 6 dni mierzyłam ok 5 rano
    ostatnie 3 dni ok 7-8

    w książce wyczytałam, że u Rotzera znaczenia nie mają różnice w pomiarach do 1,5 godziny…
    więc rozumiem, że te 2 - 3 godziny później powinnam oznaczyć jako zakłócone ?
    są dość mocno wysokie i to właśnie jakby powoduje, że wg mnie one nie są do końca wiarygodne
    no chyba, że zaczęła się lutealna ale śluzu płodnego nie zaobserwowałam w ogóle
    --
    •  
      CommentAuthorrozwazna
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    Witam jestem w fazie luteralnej 22 dc, miesiączkę mam co 28 dni ale to mój pierwszy cykl z Bromergonem, 6 dni po owulacji temperatura spadła mi do linii podstawowej czy taki spadek daje jeszcze jakąś nadzieję czy już jest po...tym cyklu:( dziekuję
    -- „kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” Heraklit
    •  
      CommentAuthorrozwazna
    • CommentTimeFeb 9th 2012 zmieniony
     permalink
    ach zapomniałam dodać, że zbadałam w dniu spadku progesteron mam 8,2 przy normie wyznaczonej przez laboratorium na 1,2-15,9
    dzisiaj spadła o kolejne 2 co się dzieje:(
    -- „kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” Heraklit
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Cykl kończy się dopiero przy pojawieniu krwawienia, spadek temperatury nie kończy cyklu. Ale często występuje przed krwawieniem. Albo po w trakcie :D
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorrozwazna
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    dziękuję, nigdy wcześniej nie miałam plamień, przynajmniej nie zauważyłam:), dzisiaj temp skoczyła ponad linię o 4 kreski więc już zdębiałam pozdrawiam
    -- „kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” Heraklit
  5.  permalink
    Witam.
    Mam pytanie do wszystkich , którzy w tej kwestii wiedzą więcej niż ja i liczę na wyrozumiałość.
    Jestem mężatką od bardzo niedawna, chciałabym zajść w ciążę :-)
    Temperatury nie mierzę, ale obserwuję śluz, badam szyjkę i używam mikroskopu owulacyjnego - myślę, że potrafię określić mniej więcej - jeżeli nie moment owulacji - to dni płodne na pewno.
    W tych dniach towarzyszy mi też też ciągnący ból brzucha i bolesne piersi.
    Cykle mam regularne, miesiączki " w normie" - problemem może być chyba...nasze współżycie.
    Zazwyczaj mąż ma wytrysk ..zbyt płytko...i martwię się, że sporo nasienia trafia na zewnątrz lub tylko do przedsionka pochwy...
    Czy żeby doszło do zaplodnienia wytrysk musi mieć miejsce tuż przed szyjką macicy?
    Z góry przepraszam, jesli pytanie wyda się Wam głupie...
    Martwię się i stąd mój post na tym forum.
    Pozdrawiam.
    Ania.
    :shamed::shamed:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Aniu, nie ma głupich pytań, są tyko głupie odpowiedzi. Jeśli masz obawy, że wytrysk jest zbyt płytko i śluz nie da rady wciągnąć plemników do krypt szyjki macicy, to zawsze możesz wspomóc matkę naturę siłą ciążenia - nogi na ścianę, pupa w górę :wink:.
    --
  6.  permalink
    Dziękuję, tak właśnie robię, mam nadzieję, że nam się uda :-)
  7.  permalink
    Jeszcze jedno...
    Czy żel Conceive plus jest warty stosowania? Czy pomaga? Czy to tylko chwyt reklamowy? Jak myślicie?
    Mógłby mi pomóc?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Jeśli sama masz mało śluzu - można kupić, choć olej z wiesiołka albo siemię lniane powinny być tańsze.
    --
  8.  permalink
    Witam,
    dawno mnie nie było na 28dni.............mała dzidzia i nie było czasu:-))
    Urodziłam we wrześniu 2009 zdrową, sliczną dziewczynkę. Rok później lekarz poradził mi, że w moim przypadku (nie mogę brać tabletek) najlepszym wyjściem będzie mirena. Ale teraz sytuacja się zmieniła i chcemy mieć kolejnego dzidziusia, czy ktoś może coś wie o zajściu po mirenie, może jest gdzieś wątek na ten temat.... ile czasu powinnam odczekać. Ściągnęłam 14 lutego, hi hi tak na walentynki:-)
    Proszę o pomoc
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Hmm, wpisałam hasło "Mirena" na górze w wyszukiwarce forum i wyrzuciło mi mnóstwo postów, przejrzałaś?
    --
  9.  permalink
    Fiufiu, tak przejrzałam, ale nie było tam nic konkretnego.... jak długo odczakać itd.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Gin musi ocenić stan macicy na USG.
    --
  10.  permalink
    Gin, który mnie prowadzi (prowadził też w pierwszej ciąży) powiedział, że w 3 cyklu to mogę spokojnie zacząć starania, ale ja sama nie jestem tego taka pewna. Boje się, że jak szybko zaczniemy starania i może się uda to mogą być kłopoty z donoszeniem:-(( o ile oczywiście się uda.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Odczekać zawsze możesz, jeśli masz jakiekolwiek obawy. Obserwuj się i idź na USG w połowie lutealnej, niech gin oceni grubość endometrium.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Pytanie zadałam w wątku o fazie lutealnej, ale chyba ten będzie właściwszy.
    Dziewczyny, jak długo po pęknięciu pęcherzyk dominujący jest widoczny na obrazie USG? Kilka godzin, dzień ….? I wtedy co – on powoli się wchłania / zapada? Bo przecież kiedyś musi zacząć się przekształcać w ciałko żółte ...
    -- Mama M & N & W
  11.  permalink
    Witam Wszystkich i zwracam się z pytankiem.

    1marca dostałam pierwszy okres po drugim porodzie- dokładnie 11,5 miesiąca od rozwiązania, nadal karmię piersią. Krwawienie było baaardzo obfite, drugi i trzeci dzień to był praktycznie potok krwi. Później się uspokoiło i jeszcze krwawiłam lekko przez 3 dni. Po ustaniu krwawienia cały czas jeszcze plamię- takie brązowo-brunatne kłaczki. Śluzu nie widzę, szyjka jest wysoko, zamknięta (temperatury nie mierzę). Niepokoją mnie te plamienia. Czy to jest normalne przez tak długi okres czasu (11 dzień cyklu)? Możyć to być związane z tym, że to pierwsza @ po porodzie? Czekać do następnej miesiączki, czy jednak trzeba wybrać się do ginekologa?

    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Ja bym poszła mimo wszystko.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    Jeśli nie mierzysz PTC, to nie wiesz, czy to @ czy inne krwawienie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    a czy jakiś ekspert może rzucić okiem na mój wykres i pomóc go zinterpretować ?
    bo nie wiem sama jak to zrobić a jestem w trakcie przeprowadzki więc podręcznik gdzieś głęboko w pudłach pochowany :]
    --
    • CommentAuthorTATIANA12
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Witam pomóżcie.
    W tej chwili jestem w ciąży 25tydz+5dni. Pracodawca zatrudnił mnie do pracy dopiero w 14 tyg.ciąży chociaż od początku mówiłam że jestem w ciąży pracując u niego na czarno. Dlatego mam pytanie czy mogę już iść na L4 .Kilka dni byłam w szpitalu gdyż mam zagrożoną ciążę ale nie brałam zwolnienia bo pracodawca poinformował mnie ze ZUS nie wypłaci mi L4 gdyż muszą być zapłacone co najmniej trzy składki ZUS. Dlatego pytam czy dostanę wypłacone L4 i zasiłek macierzyński. I ile przysługuje urlopu macierzyńskiego gdyż to jest już moja piąta ciąża. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam,
    bardzo proszę o pomoc mądre głowy ;) Niecierpliwie oczekuję powrotu płodności po porodzie i wydaje mi się, że to właśnie następuje. Nie wiem tylko od którego momentu liczyć skok, bo śluz wciąż jest płodny i nie potrafię określić szczytu.
    mój wykres
    --
    • CommentAuthorolimpia20111
    • CommentTimeApr 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam,

    Dopiero zaczynam swoją rpzygodę z NPR i mam małą wątpliwość.
    Mój śluz płodny nie jest nigdy przejrzysty. Jest mocno rozciągliwy na 2-3 cm,m ale białawy i gęsty.
    W 17 d.c temperatura znacznie się podniosła i została już taka do dnia dzisiejszego.Oczywiście wcześnie występował śluż płodny.
    Dziś mam dostać miesiączkę.
    Zaobserowowałam śluz płody (czyli u mnie mętny, ale rozciagliwy).
    Podobno swiadczy to o spadku progesteronu i zwiastuje zblizajacy sie okres dlatego śluz ma cechy typu płodnego.
    Ale czy to rózniez oznacza, że mam fazę płodną? Czy nadal jest to faza lutealna pomimo występowania śluzu o cehcach płodnych ?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    To nadal lutealna, niepłodna.
    --
  12.  permalink
    Hmm..czyli dobrze sądzę że po prostu mam spadek progesteronu ?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Tak jest, znowu przeważa estrogenowy śluz o cechach płodnych. Zajrzyj do artykułów w Pomocy.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.