Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeDec 6th 2008
     permalink
    Zawsze zapisujesz najbardziej płodną cechę, która wystąpiła danego dnia, choćby na krótką chwilę. Nawet jesli cały dzień obserwujesz sluz biały i lepki, a tylko wieczorem pojawi się przejrzysty i rozciągliwy, zaznaczasz na wykresie przejrzysty i rozciągliwy. Może być tak, jak własnie myślisz.
    • CommentAuthorbasiaurb
    • CommentTimeDec 7th 2008
     permalink
    dziekuje za odpowiedz :)
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    Dzięki - właśnie intrygowało mnie to pytanie :D
    Miałam przy jednym sprawdzaniu śluz przejrzysty i rozciągliwy, a dziś znowu biały :(, już robię stosowną poprawkę do wykresu
    -- serce przestało bić.
  1.  permalink
    Witam,
    mam pytanko do osób z Łodzi. Potrzebuje zrobić badania takie jak "FSH, LH, PRL, Estradiol i T", gdzie można je szybko zrobić bez długiego czasu oczekiwania na wynik i ile kosztują? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz :-)
    --
    •  
      CommentAuthorkrolik
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    mam prośbę do ekspertów , czy możecie zaglądnąć pod mój cykl , czy to co obserwuje teraz to @ czy krwawienie śródcykliczne
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    Niestety Krolik, ale na to pytanie nikt nie odpowie. Za mało danych.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    • CommentAuthoranias
    • CommentTimeMar 12th 2009
     permalink
    Witam, Na USG w 23 tc wykryto u mojego synka nieprawidłowości w sercu, dokładnie: stwierdzono
    ognisko hiperechogeniczne 2-a drobne ogniska w lewej komorze serca. Cała
    reszta prawidłowa, lekarz wykonujący USG stwierdził, że dzidzia zdrowa i
    powinnam się martwić jeśli tych ognisk znalazłby więcej. Mój ginekolog to
    ordynator szpitala, zlecił mi wykonanie tego badania jeszcze raz u innej,
    poleconej przez niego Pani doktor, do której ma zaufanie, ponieważ jak
    powiedział, musi mieć pewność co do tych wyników. Zaczęłam się martwić bardzo,
    badanie mam w przyszłym tygodniu, a to będzie już 25 tc....
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMar 12th 2009
     permalink
    anias, jak możemy Ci pomóc?
    • CommentAuthoranias
    • CommentTimeMar 12th 2009
     permalink
    Chciałabym wiedzieć, czy takie pojedyncze ognisko może oznaczać wadę serca po urodzeniu? Nie mogę sie doszukać w internecie konkretnych informacji, do tej pory przeczytałam o kilku przypadkach dzieci, które mimo wykrycia takich ognisk rodziły się zdrowe.
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMar 13th 2009
     permalink
    anias, to pytanie do specjalisty. Nikt z nas nie ma takich kwalifikacji, by odpowiedzieć na to pytanie.
    •  
      CommentAuthormartaj
    • CommentTimeApr 4th 2009
     permalink
    Lekarz zapisał mi lutenyl od 16-25dnia cyklu,dzis jest 16 dc i nie było jeszcze owulacji,nie wiem co robic? wziasc lutenyl czy nie bo jesli wezme to temp jutro skoczy i nie bede wiedziala,czy owulacja była bo podobno lutenym podwyzsza temp. prosze o pomoc?
    -- http://s2.suwaczek.com/20070824650113.png
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeApr 8th 2009 zmieniony
     permalink
    Prosba o komentowanie decyzji lekarza stawia mnie w trudnej sytuacji. Nie jestem lekarzem a nawet gdybym byl i gdybym wiedzial o tobie wiecej niz wiem to i tak nie podjalbym sie zmieniania przez internet diagnozy i terapii stosowanej przez innego lekarza ktory cie zna, bada, prowadzi.
    Nie wiem czy lutenyl podwyzsza temp. To nie jest naturalny progesteron. Nie wiem z jakiego powodu dostalas ten lutenyl i jaki efekt lekarz zamierza przez niego osiagnac.
    W typowych sytuacjach tzn gdy stosuje sie lutenyl lub inne preparaty progesteronowe w celu przeciwdzialania niedomodze lutealnej ( dysfunkcja cialka zoltego, niski poziom progesteronu w fazie lutealnej potwierdzony kilkukrotnymi badaniami) to powinno sie te leki przyjmowac po owulacji czyli nie od konkretnego dnia cyklu a np od drugiego dnia fazy wyzszych temperatur.
    Tobie proponuje - porozmawiaj ze swoim lekarzem a jesli nie bedzie mial ochoty wytlumaczyc w jakim celu zalecil lutenyl akurat od 16 dc skoro sie obserwujesz i wiesz jak twoje cykle przebiegaja to po prostu musisz zmienic lekarza...
    •  
      CommentAuthormartaj
    • CommentTimeApr 8th 2009
     permalink
    dziekuje
    -- http://s2.suwaczek.com/20070824650113.png
    •  
      CommentAuthoraprzytul
    • CommentTimeApr 17th 2009
     permalink
    Od 7 miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia, jak na razie bezskutecznie :confused: Wcześniej, (do czerwca 2008) przez ponad 9 lat przyjmowałam doustną antykoncepcję hormonalną, więc zaniepokojona tym, ze rozchwiana gospodarka hormonalna uniemożliwi mi zajście w ciążę poszłam niedawno do ginekologa-położnika. Lekarka zleciła mi następujące badania: USG waginalne, prolaktyna w 0, 60 i 120 min z obciążeniem oraz testosteron. Badania hormonalna zrobiłam w 23 dc, a oto wyniki:
    Prolaktyna - hPRL: 23,6 ng/ml (norma: 3,24 - 29,12)
    Prolaktyna 1h po leku: 221,6 ng/ml
    Prolaktyna 2h po leku: 132,8 ng/ml
    Testosteron: 0,52 ng/ml (norma: 0,05 - 0,73).
    USG zrobione w 10 dc wykazało kilka małych pęcherzyków, ale żadnego dominującego. Na konsultacji wyników badań dowiedziałam sie, że mam hiperlaktemię czynnościową, a w dodatku zaburzenia bądź brak owulacji, bo w 10 dc nie ma pęcherzyka dominującego. Lekarka przepisała mi Bromergon z zaleceniem, żeby na razie przez miesiąc brać po 1/2 tabletki dopochwowo, żeby się do niego przyzwyczaić, a potem zwiększyć dawkę. Zleciła mi również kolejne badania: insulinę i glukozę w 0, 60 i 120 min po obciążeniu glukozą oraz progesteron. Badanie zrobiłam w 25 dc, a poniżej przedstawiam wyniki:
    Insulina: 6,33 ulU/ml (norma: 2,6 - 24,9)
    Insulina po obc. 75g. glukozy po 1h: 81,38 ulU/ml
    Insulina po obc. 75g. glukozy po 2h: 43,83 ulU/ml
    Progesteron: 25,68 ng/ml (norma: 1,7 - 27,0)
    Glukoza - poziom w surowicy: 81,4 mg/dl (norma: 65,0 - 105,0)
    Glukoza po obc. 75g. po 1h: 108,6 mg/dl
    Glukoza po obc. 75g. po 2h: 87,2 mg/dl.
    Jednak zaalarmowana tym, że lekarka przepisała mi dopochwowo lek, który według ulotki podaje się doustnie oraz tym, że po prostu była bardzo niemiła, ze wszystkimi wynikami poszłam już do innego lekarza, ginekologa-endokrynologa (w końcu większość tych badań to badania hormonalne...). Ta lekarka z kolei po obejrzeniu wszystkich wyników badań oraz moich wykresów uzanała, że kompletnie nic mi nie jest. Stwierdziła, że podstawowy wynik prolaktyny jest prawidłowy, więc niepotrzebne były kolejne ukłucia po obciążeniu, a poza tym to hormon stresu, więc mogłam się po prostu zdenerwować. A pozostałe wyniki mam bardzo dobre, wykresy też bardzo poprawne, a brak pęcherzyka dominującego w 10 dc może wynikać z tego, że według wykresów mam owulację ok. 18 dc, a nie standartowo ok. 14 dc. Powiedziała, że mam odstawić ten Bromergon. Kazała się zbadać mężowi (dziś idzie do androloga) i jeśli jego badania też będą ok, to powinniśmy się po prostu dalej starać, ale na luzie, żeby za bardzo sie nie spinać. Stwierdziła, że powinniśmy się zaczać martwić dopiero jeśli przez 2 lata nam się nie uda, ale my nie chcielibyśmy tak długo czekać :sad: Już sama nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć... Proszę o poradę, czy te wyniki są rzeczywiście takie ok, czy powinnam robić jeszcze jakieś kolejne badania i który lekarz tak na prawdę ma rację?
    Z góry dziękuję za pomoc!
    -- przytulanka
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 18th 2009
     permalink
    Lekarzem nie jestem, ale przyznałabym rację tej pani endokrynolog. Twoje wykresy są prawidłowe, a że owulacja nie występuje w 14 dc... No cóż, u mało której z nas tak jest :wink:. Dopiero po roku bezskutecznych starań należy szukać przyczyny niepowodzeń. Nie jesteśmy automatami niestety (a może "stety"? :smile:). Wyluzowanie wskazane!
    •  
      CommentAuthorsensibel
    • CommentTimeApr 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    Bardzo proszę o pomoc przy interpretacji wykresu, bo mam problem z wyznaczeniem początku fazy lutealnej. Będę bardzo wdzięczna za jakaś podpowiedź.
    Jak tu można dodać adres do wykresu,bo cos mi nie idzie, wstyd się przyznać...
  2.  permalink
    Sensibel, opowiedź znajdziesz pod swoim wykresem.
    •  
      CommentAuthorminula06
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    witam , dzis jest moj 10 dzien cykli , wczoraj wieczorem zauwazylam na bieliznie siagnacy sie sluz z krwia , w nocy wszystko ustapilo sluz byl bialy lepki a dzis ponownie pojawil sie ciagnacy przezroczysty sluz jest go dosc duzo , na dni plodnie jest jeszcze za wczesnie , chcialabym sie zapytac co to moze byc , juz sama nie wiem co mam myslec na ten temat :confused:
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    10 dc to nie jest jakoś wybitnie za wcześnie na śluz płodny, możliwe, że owulacja będzie tym razem szybciej. Jeśli jednak jesteś zaniepokojona tym co obserwujesz, skonsultuj to z lekarzem, na wygląd śluzu może mieć wpływ - i zakłócać go - wiele czynników. Większość stanów zapalnych wiąże się jednak raczej z lepkim, grudkowatym śluzem, więc myślę sobie, że to nic złego - ale nie jestem lekarzem i nie widziałam "cię" więc nie mogę niczego powiedzieć na pewno. Jeśli za kilka dni wystąpi skok, to sprawa dla mnie byłaby jasna.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorminula06
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    Aniu wielkie dzieki za odpowiedz , a powiedz mi prosze jesli to jest sluz plodny to po ilu dniach powinna skoczyc tempka ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    Nie ma takich reguł. Skoczy po owulacji i tyle. Owulacja sama zdecyduje, kiedy będzie. Obserwuj się, to nie przegapisz niepłodności ani płodności.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    Też tak myślę, chociaż myślę, że nastąpi to przed upływem tygodnia, może to być dzień, dwa, trzy - może więcej. Myślę, że duża rozbieżność czasu wystąpienia śluzu płodnego i skoku owulacji może sygnalizować jakiś problem, ale nie musi pewnie. Może na przykład wystąpić zluteinizowanie niepękniętego pęcherzyka i wtedy często temperatura skacze długo po czasie "niedoszłej" owulacji. Długo to więcej niż 7 dni.

    Na razie nie stresuj się i nie "przebieraj nogami", bo jak na razie wszystko idzie dobrze. Myślę, że powinnaś traktować te dni jako płodne.

    Aha - lekkie plamienie krwią może towarzyszyć owulacji zarówno przed, w trakcie jak i po niej.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    Inne dodatkowe objawy płodności - ból owulacyjny itp. - występują w takim samym czasie względem owulacji.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJun 11th 2009 zmieniony
     permalink
    Czyli jeżeli skok występuję po dużej liczbie dni ze śluzem płodnym (nawet do 10!) to oznacza to LUF? Dobrze zrtozumiałam zwrot
    AniaBB: Może na przykład wystąpić zluteinizowanie niepękniętego pęcherzyka i wtedy często temperatura skacze długo po czasie "niedoszłej" owulacji. Długo to więcej niż 7 dni.
    ??
    --
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeJun 18th 2009 zmieniony
     permalink
    nibri LUF oznacza ze pomimo prawidlowych przemian w cyklu, pomimo zmian hormonalnych zachodzacych jak w ksiazce, pomimo obserwowania typowych objawow towarzyszacych tym zmianom (sluz, szyjkowy, szyjka, bol okoloowulacyjny, temperatura itd) pecherzyk nie peka. I tyle. Nie spotkalem sie nigdzie dotad sugestia ze spora liczba dni obserwowania sluzu dobrej jakosci przed wzrostem temperatury mialaby zapowiadac LUF. Za poprawe jakosci sluzu odpowiada poziom estrogenow ale tez bardziej przyziemne czynniki typu dieta, ilosc spozywanych plynow itp. Zalezy ona tez od kondycji, zdrowotnej, stanu sluzowki szyjki i od indywidualnych, osobniczych, srodowiskowych czynnikow (np silny stres wstrzymujacy na kilka dni przygotowania organizmu do owulacji, tempo wzrostu poziomu estrogenow. liczba pecherzykow wyselekcjonowanych do wzrostu, poziom estrogenow inicjujacy wyrzut LH ...)ktore moga byc dla kazdej z was bardzo rozne i moga wywolywac rozne skutki.
    Zmierzajac do konkluzji - nie przejmowalbym sie jesli ktoras z was obserwuje sluz dobrej jakosci nieco dluzej niz przewiduja to ksiazki a szczegolnie popularne broszury. Ewentualne myslenie o podejrzeniach LUF sugerowalbym np przy bardzo wolnym tempie wzrostu temperatury, krotkiej fazie wyzszych temperatur, jakichs plamieniach wyraznie przed miesiaczka bo LUF zwykle oznacza pewna niedomoge lutealna, niedorozwoj cialka zoltego a wiec jego zmniejszone zdolnosci wydzielania hormonow, w tym progesteronu. Nie widze powodu by zamartwiac sie nawet zdiagnozowanym, potwierdzonym LUF jesli wystepuje sporadycznie np raz czy dwa razy na 12 cykli.
    W tych rozwazaniach zupelnie pomijam inne powody ktore sklaniaja czasem dziewczyny, szczegolnie te rozpoczynajace dopiero swoja przygode z NMRP, by za sluz szyjkowy dobrej jakosci uznac innego rodzaju i pochodzenia wydzieliny np pozostalosci plynu nasiennego, sluz zwiazany z podnieceniem czy skutek roznego rodzaju infekcji ukladu moczoplciowego.

    Tradycyjnie przypomne, a te z was ktore znaja mnie slabiej poinformuje uprzejmie ze nie jestem lekarzem, nie zamierzam i nie smialbym swoimi tekstami zastepowac fachowej opinii lekarskiej. Radze wiec to co pisze traktowac podobnie jak inne opinie na ktore mozna sie natknac w internecie tzn z dosc ograniczonym zaufaniem :-)
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJul 7th 2009 zmieniony
     permalink
    nibriana: Czyli jeżeli skok występuję po dużej liczbie dni ze śluzem płodnym (nawet do 10!) to oznacza to LUF? Dobrze zrtozumiałam zwrot

    AniaBB: Może na przykład wystąpić zluteinizowanie niepękniętego pęcherzyka i wtedy często temperatura skacze długo po czasie "niedoszłej" owulacji. Długo to więcej niż 7 dni.

    ??

    Czego nie zrozumiałaś?
    Niepęknięty pęcherzyk Graafa może również zacząć wytwarzać progesteron. Ale ponieważ jest to nieprawidłowy proces, dzieje się to inaczej, często wtedy temperatura słabo się podnosi albo w dłuższym czasie.
    Co do reszty - popieram Toma.
    Jeśli nie ma innych nieprawidłowości, nie robiłabym paniki z powodu trochę dłuższego utrzymywania się śluzu, ale jeśli występuje coś jeszcze, np. niskie temperatury w fazie lutealnej, krótka faza lutealna, czy starania przedłużają się, zrobiłabym badania hormonalne i monitoring.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthormartencja
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    czesc dziewczyny. Wykryto u mnie po raz kolejny:( streptoccocusa agalctie, czy ktoras moze go miała i czy jest bardzo grozny. Dzwonilam do mojego ginekologa i ona powiedziala ze mam sie nie martwic i bedzie mnie leczyc w razie czego podczas porodu, natomiast pamietam kiedy leczylam sie u innego ginekologa, ona mowila ze to jest bardzo grozne i mam to wyleczyc przed ciaza (problem tylko taki ze ni moge , on wraca co chwilke). Teraz to naprawde juz sie zakrecilam, prosze o pomoc.
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Spóżnione podziękowania za odpowiedź. Już wszytko rozumiem :)
    Martencjo nikt ci tu nie pomożę leipej niż lekarze, bo tu są specjaliśći od NPR, niekoniecznie od zdrowia kobiety jako takiego.
    --
    •  
      CommentAuthorAloAlo1977
    • CommentTimeJul 28th 2009
     permalink
    Witajcie.
    Mam takie pytanko, po pierwsze nie wiem czy dobrze trafiłam z moim problemem :O)
    W obecnym moim cyklu można zaobserwować że temperatura trzyma się na tym samym poziomie (w prawdzie ją zaokrągliłam) wcześniej cykle wyglądały jak harmonijka. O czym to może świadczyć?
    Pozdrawiam!
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJul 28th 2009
     permalink
    Jesteś jeszcze w okresie płodności. Czekaj spokojnie skok temperatury.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAloAlo1977
    • CommentTimeJul 28th 2009
     permalink
    Pytanie moje dotyczy ogólnego wyglądu cyklu. Wcześniejsze harmonijkowe, ten "rysuje" proste linie (jak by unormowała mi się stałość temperatury?) od czego to zależy? Cały czas czekam na skok cierpliwie :O)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 28th 2009
     permalink
    Z tego co się orientuję zależy to przede wszystkim od tego, jak bardzo waha się poziom hormonów we krwi. Najwyraźniej się ustabilizowałaś :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAloAlo1977
    • CommentTimeJul 28th 2009
     permalink
    No właśnie, potraktowałam to zmianę jak coś dobrego, związanego z hormonami :o) Utwierdziłaś mnie w moim skromnym przekonaniu FiuFiu :o) Dziękuję.
    •  
      CommentAuthormellisa
    • CommentTimeAug 9th 2009 zmieniony
     permalink
    witam, mam prożbe czy pomógł by mi ktos w ziterpretowaniu wykresu,chodzi mi tylko o wyznaczenie skoku i rozpoczęcie fazy lutealnej, wczeniej już jedna dziewczyna mi napisała ze skok juz jest, ale po kilku dniach był jeszcze większy skok i ten skok własnie wydaje mi sie że jest tym prawidłowym, ale chciałam sie jeszcze poradzić bo nie jestem pewna
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 29th 2009
     permalink
    Czy jest w tej chwili na 28dni ekspert znający się na metodzie niemieckiej?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 29th 2009
     permalink
    Na jakiejkolwiek metodzie?
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeAug 29th 2009
     permalink
    Ja również dołączam do pytających :D
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeSep 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    Piszcie proszę bezpośrednio do eksperta, jeśli nie można doczekać się odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthorEschenbach
    • CommentTimeOct 9th 2009
     permalink
    I ja rowniez mam prosbe do ekspertow....
    Czy moglabym prosic o zerkniecie na moje wykresy? Obecny cykl mialam monitorowany i lekarz podejrzewa zespol LUF... w nastepnym mam rowniez powtorzyc monitoring.... czy cos niepokojacego mozna by z tych moich wykresow wyczytac i czy jest sens robic w tym cyklu jakakolwiek interpretacje....
    Dopiero sie ucze obserwacji stad moja prosba....
    Bede wdzieczna za pomoc
    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeOct 13th 2009
     permalink
    Eschenbach,

    zespół LUF jest nieprawidłowością niemożliwą do wykrycia przy prowadzeniu wykresu. Jak na pewno wiesz, zespół ten polega na tym, że dojrzały pęcherzyk nie pęka, ale mimo to wydziela progesteron i wykresy wyglądają typowo - dwufazowo. Także wykres można interpretować zgodnie z zasadami w celu praktyki w interpretacji wykresu, ale ze świadomością, że owulacji jednak nie było. Dobrze, że trafiłaś na monitoring i że będzie on powtórzony w kolejnym cyklu, Twoje obserwacje na pewno były pomocne w diagnozie (o ile w ogóle je lekarzowi pokazywałaś). Teraz musimy poczekać na rozwój sytuacji w następnym cyklu.
    •  
      CommentAuthorEschenbach
    • CommentTimeOct 13th 2009
     permalink
    Dzieki za info... Zbieram wiadomosci gdzie tylko moge....
    Lekarz widzial moje wykresy ale mam wrazenie ze niewiele z nich potrafil wyczytac :/
    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeOct 13th 2009
     permalink
    Myślę, że wzrost temperatury mimo braku owulacji był dla lekarza sygnałem, że być może to LUF. Ważne, że jest jakieś rozpoznanie i podstawy do dalszego diagnozowania. Być może nie zdarza się to w każdym cyklu.
    •  
      CommentAuthorEschenbach
    • CommentTimeOct 14th 2009
     permalink
    Akurat biezacego wykresu gin nie widzial, pokazalam mu poprzednie - zakonczone cykle... ten mu pokaze dopiero przy kolejnym monitoringu....
    •  
      CommentAuthoratramp
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    Witam

    Mam nadzieje, ze Wy bedziecie w stanie odpowiedziec mi na pytanie, na ktore odpowiedzi szukam juz od ponad miesiaca (internet- najwieksza kopalnia 'wiedzy')

    Postaram sie opisac najlepiej jak potrafie to co 'przezywalam' przez caly ubiegly miesiac, bedzie to nieco trywialny opis- ale chyba niajbardziej oddajacy stan rzeczy...

    Tak jak wspomnialam jakis miesiac temu zaczelam odczuwac cos na ksztalt mrowienia w pochwie/macicy... tak jakbym siusiala- z ta tylko roznica, ze moczu brak, twalo to do ostatniej @, pozniej mialo miejsce moze jeszcze z kilka razy- ale nie z taka intensywnoscia i czestotliwoscia jak wczesniej.

    Czy ktos z Was moze mi powiedziec- co to takiego...??:confused:
    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeNov 6th 2009
     permalink
    Przykro mi bardzo, ale nie słyszałam o takim objawie i myślę, że nie należy poszukiwać odpowiedzi w internecie, a raczej zapytać lekarza, o czym to może świadczyć, a on od razu sprawdzi czy wszystko ok :)
    •  
      CommentAuthoratramp
    • CommentTimeNov 7th 2009
     permalink
    dzieki za odpowiedz :)

    w tym kraju gdzie mieszkam, z lekarzami- to roznie bywa... poki co te odczucia, po ostatnij @ nie pojawily sie, jezeli spotka mnie cos podobnego- zmykam do lekarza!!

    dzieki za zainteresowanie moim problemem!!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeJan 4th 2010
     permalink
    Mam prośbę o analizę mojego bieżącego cyklu, kiedy mogła być owulacja, bo jakiś dziwny ten cykl w przeciwieństwie do wcześniejszych, m.in. duża rozbieżność między szczytem szyjki a śluzu...
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 5th 2010
     permalink
    nie jestem ekspertem, ale jesli chcesz porady, to udostepnij biezacy wykres
    -- ,
    • CommentAuthorCameo24
    • CommentTimeJan 17th 2010
     permalink
    Cztery dni temu uniosła mi się szyjka. Nie wiem, czy jest otwarta, zamknięta, twarda czy miękka, zwyczajnie nie sięgam. Zaznaczam to, co dzieje się w pochwie, tam wysoko.
    Śluz jest lepki, nieprzejrzysty, kremowy. No, powiedzmy że dziś jest przejrzysty, ale wogóle się nie ciągnie, nic a nic, nie jest wodnisty, a w żadnym przypadku jak białko jaja.
    W pochwie czuję się wilgotna, nawet mokra, ale srom jest suchy.
    Równocześnie silny dość ból podbrzusza skoncentrował się po kilku godzinach w bólu jajnika lewego, promieniujacego aż do pachwiny. Wieczorem minęło.
    Dziś jest 15 dzień cyklu, czyli -przy 28 dniowych- mogła być to owulacja. Ale CO Z TYM ŚLUZEM???? Co mój organizm kombinuje?
    Czekać na dobry śluz czy jednak przyjąć ból owulacyjny za ważniejszy wskaźnik? Czy kremowy śluz może umożliwić zajście w ciążę?
    "Celuję w dziewczynkę", więc skok temperatury będzie troszkę późnym znakiem...
  3.  permalink
    Witaj. Pare tylko slow no bo nic o Tobie nie wiem zeby sie zbytnio madrzyc :-) Sluz jest zwykle lepszym markerem podwyzszonej plodnosci niz bol podbrzusza, szczegolnie u kobiet ktore nie sa szczegolnie doswiadczone w obserwacjach.
    Nie ma sluzu nieplodnego i kremwy sluz u ciebie oczywiscie moze umozliwiac poczecie i moze byc objawem plodnosci. Wazne sa nie tyle konkretne cechy sluzu ale zmiany w jego wygladzie i odczuciach ze sluzem zwiazanych. I jednej dziewczyny sluz kremowy moze byc klasycznym sluzem fazy nieplodnej a u innej pojawienie sie takiego sluzu moze oznaczac faze najwyzszej plodnosci.
    Odczucia w pochwie (sliskosc, wilgotnosc) nie sa wylacznie skutkiem wydzielania sluzu szyjkowego, ktorego obserwacje maja decydujace znaczenia w oznaczaniu plodnosci stad dla nas maja minimalne znaczenie. Obserwacje wewnetrzne zaznaczane pod wykresem dotycza nie ogolnej wilgotnosci w pochwie ale sluzu szyjkowego ktory mozna czasem pobrac bezposrednio z ujscia szyjki np podczas jej badania.
    Jesli sluzu szyjkowego jest niewiele to na zewnatrz, w przedsionku pochwy obserwacje sluzu i zmaina odczuc zwiazanych ze sluzem szyjkowym moga byc trudne do wychwycenia. Wtedy mozna sie wspomoc obserwacjami zmian w sluzie pobieranym bezposrednio z szyjki.
    A przy okazji-
    Pisze to czesto i w roznych miejscach. Alkohol nawet w niewielkich ilosciach u staraczek, szczegolnie chyba w okresie okoloowulacyjnym to moim zdaniem nieporozumienie ( polecam wrzucenie w google 3 literek FAS)
    Przy powtarzajacych problemach ze sluzem, procz czesto tu radzonego wspomagania siemieniem lnianym czy olejem z wiesiolka raze porozumiec sie z ginekologiem by wykluczyc jakies roznego typu infekcje drog rodnych czy inne powody klopotow w obserwacjach sluzu.
    Rzeczywiscie plamienia, krwawienie zwiazane z menstruacje przeciagajace sie zdecydowanie ponad 7 dni to nie jest rzecz zwyczajna i maga byc powodem do niepokoju. Czesto pomaga tu wspieranie sie magnezem ale przy rzeczywistych niedoborach magnezu to wspomaganie powinno byc dosc znaczace zeby organizm je zauwazyl. Jednak w tej i nie tylko w tej dziedzinie radze uprzejmie raczej porozumiec sie z lekarzem nizm eksperymentowac na wlasna reke czy opierajac sie na opiniach roznych przemadrzalcow z internetu , takich jak np. ja :-))
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.