Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJan 22nd 2014
     permalink
    Witam :)
    Planuję wybrać się na badania hormonalne oraz ogólne badania z krwi. W których dniach cyklu najlepiej wykonać badania? Na jednej ze stron internetowych (niestety nie jestem w stanie przywołać źródła, gdyż interesowałam się tematem kilka miesięcy temu) znalazłam następującą informację:
    *TSH, fT4, fT3, testosteron, progesteron, cukier, morfologia – w fazie lutealnej
    *FSH, LH, prolaktyna, E2 – 3 dzień cyklu
    Proszę o odpowiedź czy to "dobre" terminy przeprowadzenia wyżej wymienionych badań :)
    Z góry dziękuję ! :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  1.  permalink
    Nie jestem ekspertem, ale niedawno miałam wykonywane wszystkie badania ze względu na moje problemy, dlatego postaram się pomóc:)
    3 dc: LH, FSH, TSH, fT4, fT3, E2
    około 22dc ale zawsze po wystąpieniu owulacji (w II fazie cyklu, też najlepiej rano): progesteron, testosteron, prolaktyna (można też DHEAS czy DHEA-SO4, androstendion i insulinę)
    Cukier i morfologia w dowolnym dniu cyklu rano na czczo:wink:
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Eksperci widocznie śpią :] dzięki za odpowiedź dziamdziam20 :wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorkar0lina91
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    Co oznacza skok temperarury w fazie lutealnej ?
    21.dc 36.3 C
    22 dc. 36.5 C
    23dc 36.7 C'
    24dc. 36.5C'
    25dc. 36.5 C
    26.dc. 36.7 C
    27.dc 36.5 C
    28.dc 36.5 C
    29.dc 36.7 C
    30 dc. 36.5 C

    Prosze o pomoc:cry:
    • CommentAuthoraniammm
    • CommentTimeMay 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Pani doktor przepisała mi jako metodę antykoncepcji krążki zastanawiam sie czy to aby napewno bezpieczne-dotąd brałam tabletki ale nie chciałam więcej męczyć sie chemicznymi tabletkami a plasterki mogą się odklejać?Podpowiedzcie proszę co z tymi krążkami??:(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2014
     permalink
    ?
    Ale jaka to różnica tabletki czy krążki? Obie metody są 100% chemiczne i ryzykowne.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Czy istnieje sposób na przyspieszenie okresu domowymi sposobami? Chodzi mi o metodę sprawdzoną, zależy mi na kilku dniach, aby uniknąć okresu w dniu ślubu (początek października).
    • CommentAuthorsezamek
    • CommentTimeJul 30th 2014
     permalink
    Witam
    Ginekolog po stwierdzeniu ciąży zlecił mi badanie HCG, wynik 8790,0, podałam mu wynik telefonicznie, stwierdził bez podania mi odpowiedzi który jest to tydzień że płód źle się rozwija i kazał zlecić mi kolejne HCG bo według jego USG płód mieć powinien 3-4 tydzień. Mam pytanie, wynik 8790,0 HCG wypada w który tydzień ?
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 30th 2014
     permalink
    A jakie masz normy na wyniku ?
    --
    • CommentAuthorsezamek
    • CommentTimeJul 30th 2014
     permalink
    3 tydz. 5,8 - 71,24
    4 tydz. 9,5 - 750
    5 tydz. 217 - 7138
    6. tydz 158 - 31795
    7 tydz. 3697 - 163563
    8 tydz. 32065 - 149571
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 30th 2014 zmieniony
     permalink
    6 tydzien od pierwszego dnia cyklu . Powtórz betę za 24 h lub 48 i sprawdz przyrost.
    --
    • CommentAuthorsezamek
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    czy to od norm na wyniku wiadomo że liczone jest od dnia cyklu a nie od dnia poczęcia ?? bo jeżeli tak to by się zgadzało jeżeli 6 tydzień od cyklu to płód ma 4 tygodnie jak usg pokazuje.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Sezamek! ja myślę, że niepotrzebnie lekarz Cię tak nastraszył. Na moje oko bete masz w porządku, a to czy ciąża się rozwija czy nie pokaże czas: kolejne badanie beta oraz usg. Pierwsze badania nie są wiarygodne, bo przecież nigdy nie mamy 100% pewności kiedy doszło do zapłodnienia, zagnieżdżenia, itp... Nie rozumiem postępowania takich lekarzy. Kobieta w ciąży powinna miec ograniczone powody do stresu, a taki typ je napędza... Póki co, ja osobiście nie widzę powodów dla których lekarz mógł ocenić nieprawidłowości twojej ciąży.
    --
    • CommentAuthorsezamek
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Wiesz co lekarz mi powiedział. Bo na USG widział krew w macicy a ja na dodatek mocno chora jestem wyleczyć mnie nie mogą, a już brałam też antybiotyk augmentin "Ma Pani jedno dziecko? Tak - To nie odczuje Pani takiej dużej straty jak by to było pierwsze dziecko" !! No jak można tak powiedzieć!! Nie przepisał Luteiny, kazał przyjść z kolejnym wynikiem. Jego podejście świadczy o tym żebym się nie łudziła że z tej ciąży nic nie będzie :((
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Sezamku ale usg pokazuje tygodnie od pierwszego dnia cyklu.

    nie mozesz podejsc po prostu do innego lekarza i jeszcze skonsultowac?
    Jesli cos jest nie tak to przeciez nie moze Ci dawac nadziei, ale takie teksty sa jak dla mnie niedopuszczalne.
    --
    • CommentAuthorsezamek
    • CommentTimeJul 31st 2014
     permalink
    Pójdę ale po kolejnym badaniu hcg

    Treść doklejona: 12.08.14 12:36
    01.08 poszłam do Gina z wynikami Hcg (ponad 12tys.) zrobił USG stwierdził że jest wszystko za małe i dał skierowanie na skrobankę do szpitala. W pon więc udałam się na oddział, lekarka która mnie przyjmowała kazała zrobić jeszcze jedno hcg. Tym razem wyszło ponad 21tys. na USG dalej zarodek był mały, przetrzymali mnie dwa dni i stwierdzili, że wypuszczają mam przyjść za tydzień z nowym hcg zrobią USG i podejmą decyzję co robić. Udałam się dziś z nowym wynikiem (teraz jest ponad 35tys.) zrobili kolejne USG na którym widać że urosło, zrobiło się ciałko żółte. Odesłano mnie do domu mam przyjść za tydzień na kolejne USG. ;/ już mam dość tego ganiania. Dodam że miesiączkę miałam 10 czerwca co wypada teraz na 10 tydzień, a przepływów i serca nie ma :(
    •  
      CommentAuthorewe88
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Witam..
    Staramy sie z mezem o dziecko 11ty cykl..ten jest pierwszy w ktorym zaczelam prowadzic obserwacje.. Moj maz postanowil rzucic palenie i zeby mu w tym pooc kupilismy w aptece tabletki tabex..dzis jest 4 dzien jak ich zazywa..ale zastanawia mnie czy te tabletki nie maja zlego wplywu na nasienie?prosze o odpowiedz..
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Nie ma takiego info na ulotce?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    Mam pytanie dotyczące fl. Czy jeśli w danym cyklu był monitoring potwierdzająct owulację 13dc to fl zaznaczam od 14dc czy od skoku temp w 15dc? Zapraszam pod mój wykres:) z góry dzięki:)
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 13th 2014
     permalink
    dziewczyny w jaki sposób odkazić termometr po infekcji grzybiczej???
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Witam! pisałam też na pomocy w interpretacji wykresu ale jak do tej pory zero odzewu, więc i tu zamieszczę moje pytanie:
    Bardzo proszę o pomoc, wróciłam do obserwacji po dwóch porodach i baaardzo długiej przerwie, niestety nie radzę sobie..czy mogłabym prosić o pomoc w interpretacji? nie wiem czy nadal czekać na skok czy nie? niby śluz niepłodny, szczyt można by wyznaczyć (31dc), a tempki jakieś takie dziwne..dodatkowo 31dc nie wiem jak potraktować ta temp, jako zakłócona czy nie ( skurcz w łydce godzinę przed pomiarem na moment wstałam żeby rozmasować, a potem spanko dalej), jeśli zakłócona to jakby bez skoku wciąż, a jak nie to może można by się pokusić o zaznaczenie skoku 32dc..już sama nie wiem..podręcznika nie mam, a lata przerwy zrobiły swoje... dodam że kp moją 20 miesięczną córkę (również w nocy, kilka razy ale nie wstaję do niej, mała przychodzi do mnie do łózka i potem śpimy razem do rana), więc cykle raczej długie i trochę może zaburzone prolaktyną...pomóżcie proszę, nie chcemy chwilowo ryzykować 3 potomka. Pozdrawiam!
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Ktos z Ekspertow moglby zajrzec pod moj wykres? Mam straszliwy spadek temperatury w fazie lutealnej, co to moze oznaczac?
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Hej, nie jestem pewna czy w dobrym wątku jestem ale ... mam problem. Moje 2 ostatnie cykle były z Orgametril. Ten cykl jest już bez tych leków, dziś jest 13dc a od wczoraj mój organizm zwariował :( najpierw "poleciało" sporo bardzo ciemnego BR, a później krew (taka jakby @owa), dziś to samo :( Myślicie, że orgametril zamieszał mi czy może być to inna przyczyna???
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Ja mam pytanie do ekspertów . Czy po owulacji temperatura musi "wybić" czy owulacja jest prawdopodobna rownież gdy powoli wzrasta temp? Z góry dziekuje za odpowiedz :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    To nie ma znaczenia. Ważne, aby warunek określający skok był spełniony. Są różne rodzaje skoków, wszystkie oznaczają, że owulacja powinna się była odbyć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Proszę o sprawdzenie mojego wykresu, czy dobrze wyznaczyłam początek fl???
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJul 23rd 2015
     permalink
    Czy w metodzie niemieckiej można włączyć do przedwzrostowej szóstki jedną zaburzoną tempkę, tak jak u Rotzera?
    •  
      CommentAuthorOkruch
    • CommentTimeOct 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Cześć, domyślam się, że niektóre leki wpływają na temperaturę. Jak jest z antybiotykiem? Będę musiał go brać przez 10 tygodni ze względu na cerę. Czy to zakłuci moją temperaturę? Lek nosi nazwę: Tetralysal (sprawdziłam w sieci, że skład to "limecyklina"). Jeśli ktoś wie, bardzo proszę o informację, jak to w ogóle jest z tymi antybiotykami i NPR...
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeOct 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Niestety nie napisze nic czego pewnie sama nie wiesz. Widzialem mnostwo wykresow w ktorych antybiotyk nie wplywal zaklocajaco na temperature. To raczej infekcja bakteryjna czyli powod przyjmowania antybiotyku zaburzala wykres a nie sam lek. Klopot jest jednak taki ze kazda z Was jest wyjatkowa :-)) i raczej nikt nie odwazy sie wrozyc jak konkretny lek zadziala na Twoj niepowtarzalny organizm w tej konkretnej sytuacji, w tym konkretnym cyklu. Po prostu mierz te temperature, notuj, obserwuj. Musisz sie siebie troche nauczyc, musisz nabrac doswiadczenia a w notatkach wpisz ze przyjmujesz Tetralysal w takiej dawce, tyle razy dziennie i jestem pewien ze latwo sie zorientujesz czy i jak wplywa to na Twoja plodnosc. Nawet jesli zauwazysz jakis wplyw antybiotyku na cykl to nie przypuszczam zeby to uniemozliwilo Ci obserwacje i prawidlowa analize wykresu. Powodzenia :-))
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Okruch: Lek nosi nazwę: Tetralysal

    Brałam go 2,5 roku temu (w dawce 2x1) przez 2 czy 3 cykle. Nic się dziwnego nie działo - wykres dwufazowy, owulacja w terminach jak zawsze.
  3.  permalink
    Dziewczyny! Proszę o pomoc w wyjaśnieniu nurtującego mnie problemu. Podczas ostatniego usg lekarz stwierdził zbyt małą liczbę pęcherzyków antralnych (prawy 4, lewy 6-7) i powiedział że prawdopodobnie moja rezerwa jajnikowa jest obniżona. Zalecił badanie AMH. Wyszło 2,24. I jestem kompletnie zdezorientowana. Jak się ma jedno do drugiego? Miała tak któraś Z Was? Zmartwiłam się ta ostatnia diagnozą, ale AMH zdaje się jej nie potwierdzać. I tu nie wiem, co mam myśleć ba ten temat.
    • CommentAuthortutusia
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    A jak traktować temperatury potencjalnie zakłócone, które "trzymają" poziom? Kilka dni temu odwiedzili nas znajomi, był alkohol i siedzenie do późna. Z reguły takie rzeczy podwyższały mi temperaturę, a tym razem pomiar następnego ranka był na tym samym poziomie co sąsiednie. Czy w takim przypadku można być pewnym, że nie doszło do zakłócenia, czy mimo wszystko z dystansem podchodzić do takiej temperatury? Chodzi mi o rozważania bardziej metodyczne (na przyszłość) niż konkretnego przypadku, gdyż w tym przypadku nie ma znaczenia jak potraktuję tą temperaturę (po pierwsze to już 7 dzień fazy lutealnej, poza tym staramy się).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 6th 2016
     permalink
    Starania szybko mijają, a potem przychodzi czas odkładania, więc zawsze jest ważne, jak potraktujesz temp.
    Jeśli trzymają poziom, to czemu uznawać za zakłócone? Na pewno trzeba zaznaczyć, że był alk itp.
    -- [/url]
  4.  permalink
    Czy ktorys z ekspertow moglby zajrzec na moj cykl? Nnie jestem pewna czy tym krwawieniem powinnam rozpoczac nowy bo nie bylo podniesionej temperatury przez kilka dni, a krwawienie bylo lzejsze niz okres i bez skrzepow. Ale jednak bylo...
    -- Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 14th 2018
     permalink
    Musisz udostępnić wykres, bo aktualnie nikt poza Tobą i Twoimi przyjaciółkami go nie widzi.
    • CommentAuthordaluna
    • CommentTimeMar 16th 2018
     permalink
    Witam, czy mogłaby mi któraś pomóc w interpretacji wykresu??? Bo juz któryś cykl mam góry i doliny na wykresie:(((
    --
    • CommentAuthorTranscare
    • CommentTimeJun 22nd 2019
     permalink
    Dzień dobry,
    Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji cyklu. To mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (przyjmowałam je przez 6 lat). Żadna z podanych temperatur nie byla zakłócona. Od którego momentu tu mam zacząć liczyć długość fazy lutealnej?

    Z góry dziękuję 😁
    • CommentAuthoranaa12
    • CommentTimeJun 28th 2019
     permalink
    Hej
    Mam takie pytanie. Czy ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji wyników dotyczących tarczycy.
    3 miesiace nie miałam okresu, lekarz skierował mnie na badania , wyniki już mam ale konsultację dopiero za dwa miesiace
    TSH -1,035 (0,35-4,9)
    Ft3-. 3,69 PG/ml (1,71-3,71)
    Ft4- 0,88 ng/dla (0,70- 1,48) .

    Zastanawia mnie, że ft3- jest przy górnej granicy.
    Może ktoś mógłby mi pomóc?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 20th 2019 zmieniony
     permalink
    To pytanie do endokrynologa, a nie eksperta od rozpoznawania płodności.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 31st 2019 zmieniony
     permalink
    Glupie pytanie matki po 3ciazach (jedna poroniona).
    Wpadka w 11dc przy cyklach 25dniowych... bez mierzenia temperatury... wczoraj 22dc, rano zrobilam test-negatywny. Wieczorem przy badaniu szyjki, sluz podbarwiony krwia, skurcze jak na @, sluzu praktycznie zero (na wkladce nic). Dzis od rana zero skurczy i krwi. Czy pomimo wczorajszego rannego testu negatywnego, to moze byc ciaza?oby nie 😢
    Test o czulosci 10
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 31st 2019
     permalink
    Zrób betę, od razu będzie wiadomo.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 31st 2019
     permalink
    Przy cyklu 25, wczoraj był 8 czy 9 dzień fl około. Test mógł być jeszcze negatywny. Trzeba go powtórzyć. To wcale nie musi być ciąża może być niski progesteron, wtedy też takie plamienie może wystąpić, ale też może być implantacja. Także beta lub powtórka testu jutro czy pojutrze.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeOct 31st 2019
     permalink
    asieksz, może być. Jeszcze ze dwa dni i zrób test ponownie
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2019
     permalink
    Rzeczywiście zawsze masz cykle 25-dniowe? Ten mógł być inny.
    -- [/url]
    • CommentAuthorMido742
    • CommentTimeNov 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Proszę bardzo o pomoc w interpretacji:
    Wynik badania
    B-HCG Gonadotropina kosmówkowa 4,2 mIU/ml
    Tydz. po ost. miesiączce:
    4 40-4480
    5 270-28700
    6 3700-84900
    7 9700-120000
    8 31100-184000
    9 61200-152000
    10 22000-143000
    14 14300-75800
    15 12300-60300
    16 8800-54500
    17 8100-51300
    18 3900-49400
    19 3600-55600
    =<3 mIU/ml - kobiety miesiączkujące
    =<6 mIU/ml - kobiety po menopauzie
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 23rd 2019
     permalink
    Betę trzeba, powtórzyć bo mi to dodania, no to ujemna, chociaż bardziej ujemna. Może być błąd. A może będzie trzeba diagnoziwac. Ja miałam 5 przy biochemicznej.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.