Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Scheherezadah Przepraszam, że nie zajrzałam, a tu pytanie ... Owszem mięso do mojego dania wrzucam surowe, ono się idealnie obgotuje w tym aromatycznym sosie :)
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Ja robię dzisiaj tradycyjny obiadek czyli kotleciki mielone, ziemniaczki i surówka z pekińskiej. Na deser upiekłam szarlotkę - pierwszy raz, ale mi wyszła, już zjadłam kawałek :) Ale się ze mnie gospocha robi to pewnie przez ciążę:bigsmile:
    -- [url
  1.  permalink
    A ja szybciutki ziemniaczki, pikantne skrzydełka z biedronki :P uwielbiam jak są przyprawione i jakąś surówkę albo ogórasy :D nie lubię za długo w kuchni siedzieć ;P
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    A u nas dziś gołąbki.
  2.  permalink
    A ja dzisiaj zapodaję kurczaka na słodko z mandarynkami... Znowu mi się nie chce (przeraża mnie jak ostatnio często pojawia się owo "niechcenie"), a to się szybko robi.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Zupa z dyni:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    tez myślę o zupie z dyni tylko raczej bez cebuli
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Ja to tylko bez cebuli, której unikam co by nie psuć sobie potem powietrza:beard:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    dajcie mi jakiś pomysł na obiad, który zje moje dziecko :)
    Mielone i frytki były wczoraj, pulpety przedwczoraj, gołąbki też jakoś niedawno, pizza też...
    Coś z mięskiem poproszę.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Pieczony kurczak i pieczone ziemniaki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Mniam. Tylko to ciut za suche, jakiś sos do tego?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Ale jak upieczesz kurczaka w rękawie do pieczenia to nie będzie suchy:wink: A może zamiast sosu jakąś "mokrą" surówkę np.mizeria, marchewka taka w białym sosie(osobiście nie cierpię, ale dzieciom chyba smakuje)
    --
  3.  permalink
    Mniaaam, zupa z dyni - chyba teraz na to "sezon", bo ja też :bigsmile:
    •  
      CommentAuthortatanka2
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    dziś żurek z białą kiełbasą , jajkiem, zeimniakami, cebulką i boczkiem. Mniam.
  4.  permalink
    ja wczoraj robilam zurek :) dzisiaj schabowe
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    a ja zupę marchewkowo cebulową na nóżkach z kurczaka
    więc na drugie będzie chyba potrawka z kurczaka z ziemniakami :wink:
    --
  5.  permalink
    a Ty jak robisz schabowe to jak je przyrzadzasz?:)
    •  
      CommentAuthortatanka2
    • CommentTimeOct 6th 2011 zmieniony
     permalink
    KAty 222 polecam dla dzieci ryż na mleku z musem jabłkowym, cynamonem i masełkiem. Można troszkę posypaćcukrem. Moje dziewczyny to lubią i my też.
    A jak sięrobi zupe z dyni, bo mi smaka narobiłyście :))
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    u mnie dzisiaj Kebab domowy :hungry: a wczoraj zapiekanka z ziemniakow i mieska mielonego (z indyka bo nie jem wieprzowiny) :tooth:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    A ja a propos filetów z kurczaka, dziś na obiad robiłam ziemniaczki, sałatkę grecką i zapiekane filety z kurczaka z pomidorami suszonymi, oliwkami, pomidorem świeżym i żółtym serem, pyszne, wilgotne i na pewno mniej kaloryczne niż takie panierowane
    pozdrawiam
    --
  6.  permalink
    Kachaw, a dasz przepis? :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    A dzisiaj "Chili con carne' w wersji mojej :tooth:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Dopiero teraz zajrzałam już daję przepis
    Filety z kurczaka lekko ubijam solę, pieprzę, lekko posypuję przyprawą do kurczaka, kładę na surowego oliwki, suszone pomidory ja zawsze kupuję takie w oleju, na to cebulka i przykrywam to plastrami pomidorka, na to ser żółty kładę to na blachę i do piekarnika
    jak mięsko jest miękkie to gotowe, jak ktoś nie lubi mocno spieczonego sera żółtego to może najpierw na 10 minut bez sera a dopiero po pewnym czasie położyć ser żółty, fajnie jak pod pomidorkiem jest jeszcze odrobina sera pleśniowego takiego z niebieską lub zieloną pleśnią, wtedy smak jest bardziej wyrazisty
    Kurczak w ogóle nie jest suchy bo pomidor nadaje mu wilgoć, dla mnie pyszka,
    --
  7.  permalink
    U nas dzisiaj: zupa brukwiana na kaczce i kaczka duszona w marchewce na słodko z ziemniaczkami i buraczkami :bigsmile:
  8.  permalink
    U mnie dziś: kurczak pieczony w rękawie i do tego ziemniaczki gotowane. Surówka z kapusty pekińskiej z marchewką i majonezem :)
    --
  9.  permalink
    Heh u mnie dziś ogórkowa ze świeżych ogórków z ryżem:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: U nas dzisiaj: zupa brukwiana na kaczce i kaczka duszona w marchewce na słodko z ziemniaczkami i buraczkami :bigsmile:


    kurcze ja próbowałam kaczkę zrobić dwa razy i zawsze twarda i łykowata mi wychodziła :sad:


    u nas dzisiaj zupa pomidorowa [na indyczych udkach prosto z fermy :smile:] z makaronem
    oraz kasza z potrawką z w/w udek w sosie śmietanowym i do tego ogór kiszony :wink:
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    ech,podziwiam, takie wymyślne potrawy:smile:,ja poszłam na łatwiznę-obiad od wczoraj-odgrzewane ziemniaki+kapusta zasmażana+karczek z pieczarkami i cebulką:wink:
    --
  10.  permalink
    E. W rezultacie była u nas tylko brukwianka, bo zabrakło marchwi :shamed: Zatem kaczka duszona na słodko jutro :wink: Ja tam rzadko kiedy mam ochotę wymyślać, ale czasem już trzeba zmienić menu :wink:
    Teo: kaczka siedzi dłużej, nie wierz przepisom, że np. godzinę w piekarniku. Ok. trzech godzin co najmniej. Chyba, że robisz zrazy z piersi, wtedy wystarczy ok. 1,5 godziny, jeśli dobrze filet rozbiłaś.
    Słyszałyście, że w związku z wysokimi cenami karpia spowodowanymi zarazą tej ryby, jakas pani minister zaproponowała, żeby na Święta włączyć do menu kaczkę?? :shocked:
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    to jak mają być Święta bez karpia to ja nie chcę takich Świąt:shocked::tongue:
    --
  11.  permalink
    Przecież Święta to nie karp... ale kaczka jest wybitnie niepostna, a ja jestem zwolenniczką tradycji. No, i jeszcze nie jadłam kaczki w galarecie, kaczki po grecku, smażonych dzwonek kaczki... :beard:
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    A mi karp za bardzo nie smakuje, ale jest tyle innych pysznych ryb, którymi można go zastapić. :-)
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    ja świąt nie lubię-więc dla mnie jedyny plus świąt to karp na stole:wink:-w ciągu roku mi nie smakuje bo jest niedobry i tylko w święta się nim objadam:tongue:
    --
  12.  permalink
    Melodie, toteż właśnie mnie zdziwiło, skąd ta kaczka! Najprawdopodobniej na Wigilię na naszym stole zagości jakiś kupny filet i rybka z lokalnego gospodarstwa rybnego :smile: Na karpiu świat się nie kończy :wink:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    U mnie dziś zupka pieczarkowa i kurczak w miodzie z pieczonymi ziemniaczkami :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    A co do świąt u mnie na święta nigdy karpia nie będzie jest masa innych ryb które można przyrządzić :) a karpia niecierpię :P
  13.  permalink
    Ja karpia tez nie lubie, moja mamcia z kolei go uwielba, ja wole rybe po grecku zrobic niz kapria:P
    --
  14.  permalink
    U nas jest i karp, bo mój tata bardzo go lubi oraz amur - rybka bardzo smaczna,którą większość rodziny je:bigsmile:
    A dziś na obiadek była ogórkowa :bigsmile: Jak u Lenki :bigsmile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: Teo: kaczka siedzi dłużej, nie wierz przepisom, że np. godzinę w piekarniku.


    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaano widzisz !! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeNov 24th 2011 zmieniony
     permalink
    a my w ogole ryb nie jadamy...ja i Polowek nie lubimy a Dominikowi nie wolno (wyzwalaja reakcje naciekow mastocytarnych w jego chorobie)...wiec jedyny plus zeszlorocznych swiat w hotelu bylo to, ze nawet kawaleczka jesc nie musielismy....:)

    dzis obiad ekspresowy...ziemniaczki, fasolka szparagowa oraj jajo sadzone....:D
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    barszczyk :)
    --
  15.  permalink
    Ja nie mam pomyslu na dzisiejszy obiad...moze ogorkowa zrobie i odpoczniemy od miesa :P
    --
  16.  permalink
    Mnie zasmakował przepis, który reklamują : Spaghetti Bolonese :D mąż zjadł go raz tylko i kazał sobie go robić codziennie :D:D

    A robiła któraś z Was ten przepis : "Żeberka w coli"? Mąż wpadł na genialny pomysł bym to zrobiła w święta :/
    --
  17.  permalink
    Wiesz co Sasetka, ja nie wyobrazam sobie, zeby cos z tych zeberek zostalo po zamarynowaniu ich w coli :P
    --
  18.  permalink
    kuleczka_69: Włąśnie mnie też zdziwił ten przepis, no ale mój kochany małżonek ma takie pomysły kulinarne :D
    --
  19.  permalink
    Może kiedyś wypróbuje go, ale na chwilkę obecna nie jestem coś przekonana :)) ja ostatnio robiłam talarki z ziemniaków i mięsko od szynki z cebulką, fasolka czerwoną i kukurydzą. Pycha, polecam :) talarki we frytkownicy robiłam.
    --
  20.  permalink
    Podasz mi przepis? :)
    --
  21.  permalink
    Podam, tylko tutaj napiszę bo nie mam wykupionego abonamentu, to skorzysta kto będzie chciał :)
    Mięso kroisz na nieduże kawałki lub paski (jak kto woli), podsmażasz, później dodajesz cebulkę, dolewasz wody i dusisz tak ok. godzinki, na sam koniec dodajesz fasolkę i kukurydze, musisz pilnować ,żeby fasolka nie przywarła do dna. Mięsko będzie gotowe jak będzie już miękkie. Sos wyjdzie Ci bardzo gęsty więc możesz rozrzedzić wodą do pożądanej konsystencji. Ziemniaki kroisz w grubsze plasterki i smażysz we frytkownicy. Ja robiłam to na pikantnie, ale łagodne danie też dobre :)
    --
  22.  permalink
    MMMM .. Pycha !! :D:D składniki mam nawet w domu więc zrobię dziś też przepis mężulkowi :) Ale mi smaka narobiłaś :) Jak mąż zje, to dam Ci znać czy smakowało :)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    My jemy kurczaka w Coli :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.