Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Jeżynka nie chodzi mi o trzymanie w wodzie, to wiem że tak się nie trzyma, no ale ściągasz dzieciowi z pupki, i pielucha ląduje w wiaderku - to chyba jest mokra, nie?:smile: Zaraz, chyba że tak jak ja suszysz przed wrzuceniem do wiadra? tylko ja suszę (tzn same się suszą, powieszone) uprzednio wypłukane pieluchy.

    Penny a hmm zapach jest, czy na tym etapie to też jeszcze nie problem? No właśnie byłam przez wszystkich przygotowana że przy dziecku to tyyyle prania a moja też nie ulewa, nie obsikuje itd :smile: Pewnie więcej będzie tego prania jak zaczną jeść stałe pokarmy.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 19th 2012
     permalink
    Mi tam płukać i suszyć przed praniem nie chce mi się- wiec wrzucam opsisiane pieluchy do wiadra i one czekają na pranie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 19th 2012
     permalink
    A no pewnie, że zapach jest :devil::devil: takich siuśkó trochę jak u chomika, ale ujdzie :tongue: Nie wiem mi tam to nie przeszkadza, bo wiadro i tak zamknięte jest a i olejek robi swoje.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś używała kąpieluszki?
    Nie wiem, czy Hania wyrosła czy cóś bo nam zaczeła przeciekać- w sumie tak jakby wogóle jej nie było( dwa razy zostałam obsisiana).
    Jak one działają, bo już zgłupiałam?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 1st 2012
     permalink
    po prawie dwóch miesiącach buntu (w moim wykonaniu) na przemakające pieluchy w końcu postanowilam im dać szansę i w poniedziałek wyjęłam z szuflady
    dacie wiarę, ze juz nie przeciekają?! :shocked:
    nic z nimi nie robilam
    widocznie same uznały, ze lepiej im na Ninkowej dupce niz w ciemnych czeluściach szuflady :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 7th 2012
     permalink
    Dziewczyny, pomóżcie proszę, bo nie mam czasu czytać całego wątku. Mam kilka sztuk tych pieluch i włąśnie zastanawiam się nad kupnem kolejnych, ale jak zawsze jest kilka ALE;)
    1) jedne "gatki" (to, w co wkładamy tą wkładkę czy jakoś;) są na, że tak ujmę jeden raz, bo gdzieś mi się obiło, że wkładacie tam później tetrę? Czyli, że jak dziecko zsika pieluchę z wkłądem to wyciągacie wkład i wkładacie tetrę czy jak? Bo mnie się to strasznie niehigieniczne wydaje...
    2) wkładacie tam całą tetrę? Bo wg mnie to trochę dużo na Kubinową pupę
    3) czy muszę stosować ten nappy fresh? czy wystarczy zwykłe pranie z dzieciowymi ciuszkami? Bo jak dwa miesiące temu próbowaliśmy z nappy to Kuba miał wysuszoną skórę...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny: bo gdzieś mi się obiło, że wkładacie tam później tetrę?


    nie wiem jak inne robią ale ja nie wkładam tetry później tylko ZAMIAST wkładu [ich nie używam wcale bo wg mnie są do d..... :cool:]
    i kieszonka jest na jeden raz
    tzn tetra do środka - jak pielucha wymaga zmiany to wszystko wyrzucam i zakładam nową kieszonkę i nową tetrę


    Hanny: wkładacie tam całą tetrę? Bo wg mnie to trochę dużo na Kubinową pupę


    całą, złożoną
    też mi się wydawało [na początku], że to dużo ale Nince nie przeszkadzało a zaczęłyśmy jak miała 4,5 msca więc zakładam, że ciut mniejsza od Kuby była :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 7th 2012
     permalink
    Hanny możesz wkładać zwykłe jakieś ściereczki, byle chłonne i nie będą wtedy robiły dużej pupy. Ja tetry nie używam, bo jest za duża dla Nadii.Możesz też kupić parę wkładów z mikrofibry, my mamy i są ok. Ja piorę z Nappyfreshem, bo on po prostu odkaża w tej temperaturze w jakiej powinno się prać pieluchy. No i ja za każdym sikiem zmieniam wszystko i pieluchę i wkład ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 7th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny:) Kapejszon już wszystko:) A jak coś to jeszcze podpytam;) Ehhh TEO właśnie z godzinę temu zamówiłam 10 kolejnych kieszonek i 20 wkładek z mikrofibry....oszzz, jak nie będzie starczać to się do Ciebie zgłoszę;)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 9th 2012
     permalink
    I nas dopadło- mega smrodek.:devil:
    Hania do tej pory spała w wielo, ale chyba nocki sobie odpuścimy bo wytrzymać się nie da - czym ona sika?:shocked:Boje się również, że przez to dostanie jakiegoś zapalenia czy czegoś tam.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Wrzuć pranie (same wkłady, bo PULa nie można) na 90 stopni z kwaskiem cytrynowym (tak ok. pół szklanki), a kieszonki możesz wymoczyć w gorącej wodzie z płynem do naczyń, wypłucz i wrzuć do pralki jeszcze na samo płukanie. To nie jest kwestia tego, czym dziecko sika (przynajmniej w większości przypadków), a jak się pierze pieluszki.
    Po lekturze stosownego wątku na forum chusty.info oraz po własnych doświadczeniach odradzam pranie w 40 stopniach z dodatkiem nappy fresh. Za to polecam pranie w 60 stopniach, z praniem wstępnym bez żadnych detergentów (albo płukanie i odwirowanie), plus dodatkowe płukanie na koniec.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 13th 2012
     permalink
    O, Katarzynka dobrze, że piszesz. A PULa to nie można w 90 stopniach czy nie można w kwasku cytrynowym? Bo w sumie piorę wszystkie ciuchy Kuby w 90 stopniach i tak się zastanawiam czy nie zniszczę tych PULi (to są te kieszonki tak?). Drugie pytanie. Kuba przesikuje ostatnio pieluchy. Tzn bo jest teraz jakby taki "niewymiarowy". Nie wiem jak to wytłumaczyć. Zapinam pieluchy na dwa ostatnie zatrzaski (wersja maxi chyba) i wtedy przesikuje. Zamykam na przedostatnie (wersja midi) to mam wrażenie, że go ciśnie w brzuszek, więc ostatnio zapinam mu z jednej strony na ostatnie zatrzaski, a z drugiej na przedostatnie. Można tak? I tylko raz "udało" mu się przesikać. Muszę przyznać, że to trochę denerwujące, w pamperach nigdy się tak nie robiło. Coś robię źle. Tylko co? Macie jakieś rady?
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny, czy pozniej dziecko sika i kupcia mniej niz w pierwszym kwartale zycia..? Zastanawiam sie kiedy zaczac przygode z wielo..
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 13th 2012
     permalink
    na pewno robi to rzadziej :bigsmile: i raczej więcej na raz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 13th 2012
     permalink
    Ciasto jest dokładnie tak jak piszesz. Ja chyba zaczęłam wielorazować właśnie jakoś po pierwszym miesiącu, już tak na dobre. Po drugim poczułam ulgę z kupami, obecnie to już poezja, bo wali jedną na parę dni. Spróbuj może już teraz, nawet tak wiesz na zmianę z jednorazówkami :)

    Wczoraj i dziś załadowałam wielorazówkę na noc. Wczoraj kieszonka i dwa ręczniczki bambusowe dały radę, dziś mikrofibra i bambus poległy. No ale Nadia jest z tym mega sikaczy nocnych, więc to pewnie dlatego. Dziś zapodam znowu bambus ale z otulaczem, żeby nie miała takiej wielkiej pupy.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 13th 2012
     permalink
    Hanny, PULa nie można z kwaskiem cytrynowym prać i nie powinno się w temperaturze wyższej niż 60 stopni, niektóre pieluszki mają nawet oznaczenia, że pranie w temp. do 30 stopni, co dla mnie jest nonsensem (i piorę w 60). Nie wiem, jak podziała na PULa gotowanie, nie próbowałam.
    Ja też zapinam asymetrycznie pieluchę, więc jeśli tak jest najlepiej dopasowana, to tak rób. No i niestety, ale pieluchy wielorazowe są jednak bardziej podatne na przesikanie niż jednorazówki, choć bez tragedii. A u chłopców trzeba sprawdzać, bo czasem to nie kwestia pieluchy, a "skręcającego" siusiaka :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeNov 13th 2012
     permalink
    Ciasto ja na razie stosuje wielorazowe i jednorazowe z przewagą tych drugich bo powiem szczerze że częstotliwość kup i to co pozostawiają po sobie troche jest męczące, ale już obczaiłam u Tadka okresy bezkupowe i wtedy się oswajamy z wielorazowymi
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 13th 2012
     permalink
    Katarzynka: PULa nie można z kwaskiem cytrynowym prać i nie powinno się w temperaturze wyższej niż 60 stopni,

    Prałam nie raz i nic się z nimi , tzn kieszonkami z PULa, nie działo.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Ale prałaś z kwaskiem (w jakiej temp.)? Czy na 90 stopni ze zwykłym detergentem? Czy prałaś na 90 stopni z kwaskiem?
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeNov 15th 2012 zmieniony
     permalink
    A moje dziecko ma kupę mniejszą lub większą w 90% pieluch:shocked: ale pieluchujemy ją tylko wielo i zapieramy i jakoś z tym idzie żyć :wink:

    Dziewczyny a kwasek cytrynowy w dużej ilości gdzie kupujecie?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    marylove: zapieramy i jakoś z tym idzie żyć

    Ja pamiętam, jak Nadia potrafiła jedną kupę na raty robić. Trzy pieluchy pod rząd zapierałam, bo już się wydawało, że na pewno wszystko z siebie wyrzuciła :tongue: jak się cieszę, że to minęło :)

    No i nas też smrodek dopadł :P trzeba zadziałać kwaskiem cytrynowym, więc dołączam do Twojego pytanie Marylove :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 15th 2012
     permalink
    ja polecam również płyn do mycia naczyń - ładnie odtłuszcza i dodatkowo niweluje smrodek :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorOlka1987
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    JA zaczęłam stosować Huggiesy, co o nich sądzicie? Wybaczcie, ale dopiero niedawno zostałam mamą. :)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 19th 2012
     permalink
    Katarzynka: Ale prałaś z kwaskiem (w jakiej temp.)? Czy na 90 stopni ze zwykłym detergentem? Czy prałaś na 90 stopni z kwaskiem?

    Jak piorę na 95 stopni, to zawsze z kwaskiem.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 19th 2012
     permalink
    Moniś a ile tego kwasku sypiesz?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 19th 2012
     permalink
    Chyba za mało :smile: jedno opakowanie "kuchenne", nie wiem, ile dkg tam jest.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeNov 19th 2012
     permalink
    Zaopatrzyłam się w kwasek, też nie wiem ile go wsypać :wink: hmm i czy w 60 stopniach on zadziała? czy tylko 90 wchodzi w grę? nasze pieluchy na szczęście jeszcze nie śmierdzą ale mimo to liczę na spektakularny efekt :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Marylove ja wyprałam ostatnio wkłady w 95 stopniach, bez kwasku bo nie miałam i smrodek sobie poszedł precz ;) A wkłady są nadal ok.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Ja kupuję kwasek po 1-2 kg na allegro najczęściej plus sodę (też się przydaje), czasem są też kwasek i soda w sklepach z pieluszkami. Ja sypię dużo (1/,3 do 1/2 szklanki), bo mam b. twardą wodę, jak sypałam mniej nie było tego efektu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Katarzynka do każdego prania sypiesz sodę albo kwasek?
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Dobra wrzucam je na 90 stopni, Penny na Twoją odpowiedzialność ok?:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    marylove: Penny na Twoją odpowiedzialność ok?

    aaaa ale tak się nie liczy, sik sikowi nie równy :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Nie, tylko raz na miesiąc/dwa robię taką kurację kwaskową samym wkładom, na 90 stopni pranie z samym kwaskiem. Normalnie piorę w 60 stopniach ze zwykłym proszkiem.
    -- ,
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Witam!
    bede mojego malca pieluchowac i niesmialo podczytuje ten watek, zaciekawil mnie ten kwaskowy temat:) kwas stosujecie na zniwelowanie smrodku czy on tez dziala na odplamianie?
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Wyprane, powieszone:) pieluchy zachowały rozmiar, więc jest ok, Penny - śpij spokojnie :wink:
    Jeśli dobrze zrozumiałam to kwasek miał wpłynąć przede wszystkim na zmiękczenie i mam wrażenie że tak się stało z moimi, ocenię po wyschnięciu. Co do smrodku to nie wiem bo u nas się jeszcze nie pojawił, a jeśli chodzi o plamy to jestem zdziwiona ale nawet w tej temperaturze nie zeszły:/ idę czytać internet w poszukiwaniu sposobu na usunięcie plam.
    Edit: spróbuję z sodą.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Milena, na smrodek to raczej płyn do mycia naczyń.
    Kwasek zmiękcza, dzięki czemu złogi, które siedzą w pieluszce się wypłukują. Może dzięki temu też pielucha będzie przyjemniej pachnieć?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Dziewczyny, wkładacie do kieszonki dwa wkłady? Czy jeden? I tak synek ma w nich dużą dupkę, ale może lepsza jest chłonność? Hmmmm...w dzień używamy wielorazowówek, natoniast na noc jakoś nie mam odwagi. Zakładam jednak pampera, bo Kuba "siedzi" w nim ze 12 godzin. I powiem szczerze, że jestem zdziwiona, bo ma zaczerwienioną dupkę po wielorazowych. Co się nigdy nie działo po pamperach...hmmm...dziwne:confused:
    --
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    wow, i plyn taki zwykly do naczyn? dobrze wiedziec, dzieki.na zapachy nie licze:) byle nie smierdzialo:) bede maluszka pieluchowac w g-diapersach i jeszcze samej trudno mi ocenic ile wkladow a ile majtek , a ile tych ala ceratek dokupic.bo jak sie zacznie sikansko to kurde zeby mi pranie zdazalo wyschnac :) jeszcze mam zapas 18szt takich ze "sredniowiecza" co z ceratkowymi majteczkami sie wklada:) ale widac ze duzo wchlona przynajmniej ale jak bedzie kryzys praniowy to i sie te wezmie, bo chyba po pampersy bede siegac w ostatecznosci...Na wielorazowkach to raczej nie mozna dlugo czekac na zmiane, bo od razu odparza....?.....
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    milena1984: Na wielorazowkach to raczej nie mozna dlugo czekac na zmiane, bo od razu odparza....?.....

    Z założenia pupie dziecka lepiej jest w wielorazówkach, bo to sama natura. W dużo większym stopniu skóra na pupie jest zdrowa (w pampersach różne rzeczy się zdarzają). Nie klasyfikowałabym zatem, że jak wielorazówka to odparzenie gotowe!
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    U nas nigdy wielorazówka nie odparza, za to po pampersie w nocy pupka często zaczerwieniona. Teraz te Pule które są produkowane, są przewiewne. Nie wiem Hanny czemu u Was pupka odparzona:neutral: a co ile zmieniasz pieluchę ?
    Co do wkładów to ja daje jeden tylko, jak będzie Nadia większa to pewnie pójdą w ruch dwa. Na razie jeden wytrzymuje porządny sik i jest ok. Czasami coś bokiem przeleci, ale mało i to tylko dlatego, że się wkład nie tak ułożył.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    Pupka nie jest odparzona, ale taka hmmm...jakby to wytłumaczyć...zaczerwieniona w rowku. Na noc daję mu pampera i smaruję sudocremem i rano jak nowa...dziwne:confused: a może dlatego że nie daję mu tych bibułek jednorazowych? Czy jak to się tam zwie;) Zmieniam mu dość często, powiedziałabym że częściej niż w pamperach. Czaesm jak siknie to nawet godziny ich nie ma. Powiedzmy max 3 godziny ma taką pieluchę. A pampers jednak i 12 daje radę:sad: Chyba jeszcze nie ogarniam tematu;) Ale już mam cały zestaw (no tylko bez tych bibułek) i docelowo to i na noc będą wielorazowe;)
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    bibułki nie są obowiązkowe, natomiast podobno wielorazom szkodzą kremy na pupę-że zmniejszają chłonność, czy coś...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    u nas na początku przygody z wielo też była pupa czerwona i też sie śmiałam, że niby takie eko a szkodzi
    ale potem się skóra przyzwyczaiła do siusków [bo jednak z nimi styczność większa niż w pampkach] i teraz jest luz
    --
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeNov 22nd 2012
     permalink
    to jak dziecku pojawi sie zaczerwienienie to zamiast masci cynkowej to talk czy ziemniaczana maka starczy?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 23rd 2012
     permalink
    U nas też tyłeczek w rowku jest często zaczerwieniony- nstłuszczamy to i znika po paru dnach.
    Ja nigdy nie stosuje podwójnych wkładów- u dziecka które się uczy przewracać itp. jest to ogromna krempacja ruchu.
    Potem gdy dziecko jest już mobilne to i trzy pewno by mu nie przeszkadzały.
    Wole zmieniać pieluchy częściej niż zakładać dwa wkłady.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 23rd 2012
     permalink
    jeżynka: Potem gdy dziecko jest już mobilne to i trzy pewno by mu nie przeszkadzały.

    No właśnie, gdy jest mobilne, to tym bardziej potrzebuje swobody ruchów. Tak na logikę :cool: 2 wkłady to max.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 23rd 2012
     permalink
    A dzięki dziewczyny. Może pupa też czasu potrzebuje;) A krem stosuję tylko pod pampka, na te wielorazowe to tylko mączkę ziemniaczaną;) I też zostałam przy jednym wkładzie, bo spodnie na dwa ledwo weszły:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 23rd 2012
     permalink
    Wydaje mi się, że swoboda ruchów nie jest zależna tylko od ilości wkładów. Bardzo dużo zależy od fasonu pieluszki (są takie, które robią ogromną pupę i takie całkiem zgrabne, nawet z 2 wkładami), i od budowy ciała dziecka, wielkości, i w końcu od dopasowania fasonu pieluszki do dziecka. Np. widzę, że na większym (w tym samym wieku) synu generalnie wielorazówki lepiej leżą niż na wtedy starszej, ale drobniejszej córce, bardziej "pupiaste" pieluchy. W ogóle spokojnie mógłby sikać od samego urodzenia w kieszonki one-size, o których wszędzie piszą, że noworodek to się w tym utopi ;) I bardzo szybko przeszłam na 2 wkłady i nie widziałam, żeby mu to w czymś przeszkadzało. Inną rzeczą jest, że standardowe ubranka są mało kompatybilne z wielorazówkami, tzn. zwłaszcza body (za krótkie w kroku, trzeba mocno naciągać, żeby zapiąć) albo spodnie takie ze sztywniejszego materiału. Wygodniejsze są rajstopy, getry, panty albo spodnie dresowe, ewentualnie ogrodniczki, z takich bardziej wyjściowych ;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 23rd 2012
     permalink
    Katarzynka: standardowe ubranka są mało kompatybilne z wielorazówkami, tzn. zwłaszcza body (za krótkie w kroku, trzeba mocno naciągać, żeby zapiąć) albo spodnie takie ze sztywniejszego materiału. Wygodniejsze są rajstopy, getry, panty albo spodnie dresowe

    Otóż to !
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    Kolejne pytanie. Ile Wy tych pieluszek zużywacie w ciągu dnia? Ja mam 23 i wydaje mi się, że to zdecydowanie za mało. Tzn jest ok, jeśli pranie robię codziennie, ale chyba nie o to chodzi. Chciałabym robić chociaż co drugi dzień.Ile zużywacie dziennie i jak często pranie robicie? Chodzi mi o mamy takich maluchów jak mój mniej więcej, bo wiadomo, że nowodorkowi to i 100 sztuk dziennie mało;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.