Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Pewnie, masz rację. Wygląda na to, że to też pazerne środowisko, a tyle pięknych słów głoszą, że chodzi im o pomoc, a i cenowo miało to wszystko być takie tanie...
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    mi AP wysyłała karty poczta jak nie mogłam przyjechać, a płaciłam przy kolejnym spotkaniu
    --
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Tuli, ile zapłaciłas za kartę? Pytam z ciekawości...
    ja już sobie dałam spokój z szukaniem w necie i proszeniem instruktorek, tak jak pisze Julita.
    I zrobiłam sobie karte sama - żadna trudność rozrysować linie na kartonie A3 :)
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    We wcześniejszych komentarzach bewe postawiła zarzut, że osoby znajace model creightona nie bardzo chcą dzielić się zdobyta wiedzą. ja tam nie mam nic przeciwko - wkleje tu wszystko, co pisałam Damazemu, by stworzył na 28 dni analizę cyklu wg CrM - będzie dla potomnych :bigsmile:
    __________________
    Każda wydzielina ma sprecyzowany kod, np.:
    Dniom krwawienia zaznaczonym na karcie kolorem towarzyszą litery:

    * H – krwawienie obfite;
    * M – krwawienie średnie;
    * L – krwawienie skąpe.
    * VL – krwawienie bardzo skąpe (plamienie)
    * B – krwawienie (plamienie) brązowe (także kawowe, jasnobrązowe) lub czarne
    ____________________________________________________________
    Dniom suchym ( kolor zielony ):
    * O – suchość;
    * 2 – wilgotny bez odczucia lubrykacji;
    * 2W – mokry bez odczucia lubrykacji;
    * 4 – błyszczący bez odczucia lubrykacji.

    pozostałe dni są płodne, oznaczane na karcie naklejką z "białym dzidziusiem" np:

    * 6 – śluz mało rozciągliwy (0,5 cm)
    * 8 – średnio rozciągliwy (1-2 cm)
    * 10 – bardzo rozciągliwy (> 2,5 cm)

    Do tych trzech typów jest szereg rozszerzeń:

    * C (nieprzezroczysty, biały),
    * G (gumowy, kleisty),
    * L (dający uczucie lubrykacji)
    * K (kryształ, przeźroczysty)
    * C/K (przezroczysto-nieprzeźroczysty)
    * PC (o konsystencji papki, rzadkiego kremu)
    * Y (żółty, jasnożółty)

    i są jeszcze typy śluzów płodnych, ale nierozciągliwych (również oznaczanych "białym dzidziusiem"):

    * 10DL – wilgotny z odczuciem lubrykacji
    * 10SL – błyszczący z odczuciem lubrykacji
    * 10WL – mokry z odczuciem lubrykacji
    ____________________________________________________
    zapisuje się też bóle brzucha (AP) – ból po prawej stronie (RAP), po lewej (LAP)
    dodatkowo notuje sie jak często w ciągu dnia wystąpił najbardziej płodny objaw danego dnia:
    x1 – raz, x2 – dwa, x3 – trzy, AD (all day) – powyżej trzech razy, czyli cały dzień.

    Ostatni dzień ze śluzem o oznaczeniu: 10 lub K lub L jest dniem PEAK. który na karcie zaznacza się jako "P" i od dnia następnego liczy się fazę post-peakową. Trzy kolejne dni po "P" oznacza sie cyframi 1, 2 oraz 3.
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    referentka: We wcześniejszych komentarzach bewe postawiła zarzut, że osoby znajace model creightona nie bardzo chcą dzielić się zdobyta wiedzą.

    Jakoś nigdy nie odmówiłam pomocy osobie która się do mnie zgłosiła po pomoc i wytłumaczenie jakiś oznaczeń. Oczywiście najczęściej pytania przychodzą na priv bo wtedy konkretna osoba pyta o to co ją w danym momencie interesuje. Nie wiem właśnie czemu Bewe uważa, że nie pomagamy, czyżby sam o coś pytała i została odprawiona z kwitkiem? Jakoś mi się nie chce w to wierzyć :wink:

    Sama dużo wskazówek i informacji dostałam od dziewczyn zanim sama przystąpiłam do Napro i na początku mojej nauki, nigdy żadna mnie nie zbyła. Dla mnie to trochę zarzuty wyssane z palca :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    ja miałam podobnie - żadna z dziewczyn nie odmówiła mi pomocy, bo też na początku zbierałam mnóstwo informacji o naprotechnologii. Pisałam głównie prywatne wiadomości i zawsze dostałam odpowiedź, radę itp.
    może bewe miała na myśli, że takie wiadomości nie są pisane publicznie? moim zdaniem napro to wciąż niszowa sprawa, dlatego lepiej zwracać sie do konkretych osób niż pytać ogólnie na forach
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Ja akurat nie widzę sensu pisania info publicznie na zapas. Wystarczy, że dany temat przerzuci się na nową stronę i te informacje dla wielu osób są zbyt daleko, żeby zadać sobie trud i ich poszukać. Nawet ostatnio na tym temacie, który nie jest przecież tak rozbudowany, żeby jego przeczytanie wymagało wiele czasu, zauważyłam to samo. Pod wykresem jednej dziewczyny pojawiło się pytanie (od osoby, która dopiero coś pisała tutaj na tym wątku) o rzeczy, które tamta szczegółowo opisała tutaj jedną (dwie?) stronę wcześniej :wink:

    Od niedawna siedzę trochę bardziej regularnie na forum i chyba na wszystkich wątkach jest to samo, chyba mało kto zadaje sobie trud cofnięcia się i przeczytania kilku stron wcześniej.
    --
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    bo każdy chce wiedzieć TERAZ :wink: a nie tam jakieś czytanie wstecz :wink:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    JULITA1610: Nie wiem właśnie czemu Bewe uważa, że nie pomagamy, czyżby sam o coś pytała i została odprawiona z kwitkiem? Jakoś mi się nie chce w to wierzyć

    Nastąpiła nadinterpretacja moich słów.
    Nie stosowałam Napro i nie mam potrzeby, bo jesteśmy parą płodną. Nikogo o pomoc nie musiałam zatem prosić.
    Zauważyłam przy okazji różnych dyskusji, nie tylko na 28dni, że osoby stosujące model Cr. niechętnie o nim mówią. Ot co. Nic poza tym! Skąd wywnioskowałaś Julito, że cokolwiek zarzucam którejkolwiek z Was? Stwierdzam po prostu, że bardzo trudno wydobyć od stosujących info o oznaczeniach śluzu - to co napisała referenta u góry jest pierwszym tego typu wpisem, jaki znalazłam. Powtórzę - nie chciałam od nikogo "wydębić" wiedzy szczegółowej nt stosowanych oznaczeń i wykorzystać je dla własnych potrzeb. Czasem po prostu ciekawiło mnie, czym są specyficzne oznaczenia śluzu w poszczególnych dniach.

    Wróć do mojego wpisu i zauważ, że piszę o "uchylaniu rąbka tajemnicy", a nie o jakimś "odprawieniu z kwitkiem" - co sugerowałoby, że komuś zarzucam złą wolę. :devil:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    referentka: moim zdaniem napro to wciąż niszowa sprawa, dlatego lepiej zwracać sie do konkretych osób niż pytać ogólnie na forach


    Bardziej pod to mogłabym podciągnąć mój wpis zawierający, jak to mówicie "zarzuty" :smile:
    Można po prostu odnieść wrażenie, że model Cr. to jakaś wiedza tajemna, do której dojścia nie może mieć ktoś, kto nie leczy się dzięki Napro. Owszem, powiecie - ale po co komuś bez problemów prokreacyjnych wiedza o modelu Cr.? Odpowiedziałabym - Choćby po to, żeby zorientować się, czy model Cr. jakoś drastycznie odchodzi od określania śluzu jak to np. robi Roetzer. Tyle i aż tyle. Czysta ciekawość :smile:

    Z drugiej strony, gdyby mnie to aż tak ciekawiło zapisałabym się do instruktorki, albo zarzucała pytaniami dziewczyny uczące się modelu Cr.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Bewe82 weź tylko pod uwagę, że nawet rozpisane wiadomości o napro przez Ref nie załatwiają całej sprawy by samemu zacząć stosować CrM.
    Niektóre typy śluzu należy zobaczyć na zdjęciach, filmie by móc prawidłowo zapisywać swoje obserwacje.
    Gdybym sama ich nie widziała to wierz mi nie byłabym w stanie poprawnie prowadzić swojej karty obserwacji.
    Trudno jest wyjaśnić wygląd śluzu, ja sama na podstawie tylko książki robiłam błędy a wydawałoby się, że to takie proste i już.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    A i jeszcze jedno jak dla mnie mogłaby ta metoda być trochę tańsza:))
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    asik28: by samemu zacząć stosować CrM.

    Czy doczytałaś, że ja nie zamierzam stosować modelu Cr.?:smile:
    Jeśli kiedykolwiek pytałam kogokolwiek prywatnie, a nie na forum, i na pewno nie w tym wątku, służyło jedynie zaspokojeniu mojej żądzy poznawczej, że się tak wyrażę. Do głowy by mi nie przyszło stosować coś, czego nie znam od A do Z. Więc luzik ...
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej, jeszcze jedno pytanie: w Lublinie lekarz napro zleca test na nietolerancję Imu Pre50 (wysyłany do Poznania), a jak jest w Wawie?
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    bewe82: Czy doczytałaś, że ja nie zamierzam stosować modelu Cr.?

    Żle mnie zrozumiałaś.
    Napisałam to ogólnie a nie wprost do Ciebie myśląc, że będziesz stosowała CrM.
    Tak przeczytałam Twoją wypowiedź dokładnie, chodziło mi o zarzut jakoby osoby stosujące CrM nie chciały się dzielić wiedzą.
    .
    Sama nigdy zapytana na pw nie pozostawiłam takiej prośby bez odpowiedzi, co mogą potwierdzić niektóre dziewczyny.
    .
    A i sama za nim zaczęłam obserwacje z napro to dostałam info od doświadzonych już koleżanek gdy się ich o coś pytałam np. Wiherek, TuliPani, MyszkaZ.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Bewe to skoro zostałaś źle zrozumiana to może dałaś ku temu powody :wink:

    Czemu nie zadałaś wprost interesującego Cię pytania?
    Wystarczyło zapytać:
    Czy model CrM to wiedza tajemna?
    czym są specyficzne oznaczenia śluzu w poszczególnych dniach.?
    Jeżeli Cię to interesuje a nie jesteś nawet zainteresowana prowadzeniem informacji to ktoś na 100% tutaj by Ci odpisał, tylko trzeba zadać pytanie

    bewe82: Stwierdzam po prostu, że bardzo trudno wydobyć od stosujących info o oznaczeniach śluzu
    Bo kto ma wiedzieć, że akurat Ty jesteś tym zainteresowana, jeżeli nie pytasz WPROST to nie oczekuj, że ktoś czytając w Twoich myślach udzieli Ci informacji.

    A teraz kolejny raz przekonuję się, że ani tutaj na forum ani na żadnym innym nie zadałaś pytania dla zaspokojenia ciekawości i masz pretensję, że jakiejś informacji nie ma :shocked:

    Napro jest tak nowe i mało popularne, że samemu coś znaleźć graniczy z cudem, 2-3 lata temu w internecie było tyle co i nic, gdybym właściwie nie sformuowała pytań do niektórych osób to bym nawet własnej ciekawości nie miała czym zaspokoić a o głębszym poznaniu tematu nie wspomnę.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    JULITA1610: jeżeli nie pytasz WPROST to nie oczekuj, że ktoś czytając w Twoich myślach udzieli Ci informacji.



    Boże Kobiety.
    Jak mnie coś interesowało, to pytałam - prywatnie, nie na forum!
    Napisałam ogólnie, że mimo to trudno do tej wiedzy dotrzeć, bo rzadko kiedy "uchyla się rąbka tajemnicy".
    Dajcie mi już spokój, co? :shocked:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    bewe82: Jak mnie coś interesowało, to pytałam - prywatnie, nie na forum!

    no i doszłyśmy do sedna :smile:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    JULITA1610: A teraz kolejny raz przekonuję się, że ani tutaj na forum ani na żadnym innym nie zadałaś pytania dla zaspokojenia ciekawości i masz pretensję, że jakiejś informacji nie ma


    Przeginasz!
    Powtarzam, nie miałam potrzeby pytać Was o to na forum! Prywatnie znam kilka osób stosujących model Cr. i to mi wystarczyło, by zapytać i uzyskać odpowiedź. Niestety rzadko kiedy wyczerpującą. Ale to mi wystarczało i tematu nie miałam potrzeby zgłębiać.

    Dziewczyny, osoby stosujące CrM to nie tylko Wy, użytkowniczki 28dni. na serio uważacie, że tylko Was można pytać i tylko Wy mogłybyście odp. na moje potencjalne pytania? :shocked:


    Czy gdzieś napisałam, że mam pretensje do Was, forumek uczących się modely Cr.? Czy napisałam, że pytałam, ale mnie olałyście?
    Przesadziłaś ze swoimi oskarżeniami pod moim adresem, Julito.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    asik28: Niektóre typy śluzu należy zobaczyć na zdjęciach, filmie by móc prawidłowo zapisywać swoje obserwacje.

    Film? Nam żadnego nie puszczała... tylko książka ze zdjęciami :neutral:
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Efiaa: ej, jeszcze jedno pytanie: w Lublinie lekarz napro zleca test na nietolerancję Imu Pre50 (wysyłany do Poznania), a jak jest w Wawie?

    uprzedzę dziewczyny - one tylko już rozwina temat :smile: w wawie testy są bardziej szczegółowe, obejmują wecej produktów, ale są przy tym droższe. Mój lubelski kosztował 520 zł, ale był to Food Print 40
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Poza tym, jedno mnie zastanawia:

    Dałam Referentce oooo - za dzielenie się wiedzą, a dostałam zrypę ... Chcesz dobrze, a dostajesz po dupie. No ale nie ważne.
    Napro to nie moja działka i faktycznie nie powinnam czytać tego wątku, a już w ogóle lepiej gdybym sie nie odzywała, nawet w zamierzeniu w duchu pozytywnym - zauważenia i premiowania osób, które poświęcają czas, by dzielić się swoim doświadczeniem.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Bewe skończ już, mi się już nie chce cofać do Twoich pierwszych wypowiedzi i na nowo wszystko pisać :wink:
    Mi już szkoda czasu na jałowe dyskusje.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Bewe82 przypomniało mi się że mam slajdy na temat napro w pdf jeśli chcesz mogę Ci przesłać na maila.
    Niestety nie jestem tak "techniczna" a jak umiesz to mogłabyś je zamieścić na tym wątku, który jest jak najbardziej odpowiednim do tego miejscem.
    Jeśli chcesz napisz swój maila a wyślę Ci je.
    Ja nie mogę pisać prywatnych wiadomości bo skończyła mi się ważność konta.
    Tym sposobem będziesz mogła więcej poczytać sobie na temat napro i CrM.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Dzięki asik.
    Jak pisałam wyżej, miałam pytania, zadawałam i to, co mi powiedziano wystarczyło i wystarczy, bo ....
    Teraz jestem na innym etapie - zakończyłam prokreację i kwestie modelu Cr. już tak bardzo mnie nie kręcą :smile:

    Julita - to nie chodzi o dyskusje i to, czy są jałowe.Tu akurat bardzo poboczne, ale ....
    pisałam w odniesieniu do ogółu i tego, co doświadczyłam, szczególnie prywatnie, jeśli chodzi o zgłębianie wiedzy nt. Creightona, a Ty napadłaś na mnie, twierdząc, że powinnam była pytać tu w wątku i teraz nie mieć do Was pretensji (tak, jakbym je miała, hehe). Co świadczy o tym, że albo nie zrozumiałaś moich wpisów, albo faktycznie wykazałaś się złą wolą i bardzo zależało Ci, żeby zmieszać mnie z błotem.
    Koniec.
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthorjerba
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    czesc dziewczyny.
    od jakiegos czasu was podczytuję bo też rozpoczęłam leczenie napro i odważyłam się napisać:). mam 2 pełne cykle obserwacji i teraz w trakcie trzeciego, w następnym cyklu robimy badania i w marcu lekarz. polecono mi dr lachowicza z krakowa (w krakowie mam instruktorkę). czy leczy się ktos u tego lekarza albo czy cos słyszeliscie o nim? podobną odległosc mamy do Warszawy i zastanawiam się też nad dr Klimasem... powiedzcie czy dużo wczesniej trzeba się umówić na wizytę u niego? widzę ze tutaj jest sporo jego pacjentek. Dr Barczentewicz odpada dla mnie ze względu na wczesniejsze wpisy!!!! jak można swojej pacjentce wystawić opłate za odpowiedź na maila! jestem w szoku.
    Pozdrawiam was.
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    jerba: Dr Barczentewicz odpada dla mnie ze względu na wczesniejsze wpisy!!!! jak można swojej pacjentce wystawić opłate za odpowiedź na maila! jestem w szoku.

    Nie chciałam nikogo zniechęcić moim wpisem - to wg wielu opinii świetny specjalista, ma wiele zasług w zakresie naprotechnologii, jest też chyba najsławniejszym w Polsce lekarzem w swojej dziedzinie, poza klinika prowadzi fundację itp. też byłam wzburzona tymi opłatami, ale nie zmienia to mojego stosunku do niego jako lekarza, jego wiedzy, zaangażowania w leczenie itp
    • CommentAuthorjerba
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    referentka: Nie chciałam nikogo zniechęcić moim wpisem
    ehhh może źle napisałam nie zniechęcił mnie twój wpis na tyle żeby z dr B z powodu niego zrezygnować;) i tak Lublin mam najdalej, chce wybrać miedzy krakowem i warszawą ale sam fakt utrudnionego kontaktu i tych pieniędzy za odpowiedź tylko mnie utwierdził.
    najważniejsze że w końcu znalazł sie lek działający na ciebie:)

    u mnie jest problem z wrogim sluzem, inseminacje nic nie dały i się zastanawiam czy napro w tej kwestii cos zwojuje. no chyba że będzie inna diagnoza jeszcze.
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    jerba: zastanawiam się też nad dr Klimasem... powiedzcie czy dużo wczesniej trzeba się umówić na wizytę u niego?


    Jerba różnie to bywa. Największy problem, że dr K przyjmuje tylko raz w tygodniu - środy i to tylko w godzinach popołudniowych.
    Jakieś 7 miesięcy temu potrzebowałam jak najszybciej się do niego dostać na wizytę i miałam tyle szczęścia, że nie czekałam nawet tygodnia, ale pewnie wcześniej jakaś pacjentka musiała zrezygnować z wizyty, więc wpisali mnie w wolne miejsce. Musiałam dobrze trafić z telefonem na recepcję ;)
    Na ostatniej wizycie byłam miesiąc temu a czekałam na nią jakieś 2,5 miesiąca i to raczej jest normalny czas oczekiwania Jak się zapisywałam to był to najwcześniejszy wolny termin.

    Jest jeszcze taka możliwość, że jak się zapisujesz a termin jest bardzo odległy to możesz na recepcji poprosić o wpisanie na listę rezerwową. Jeżeli jakaś pacjentka rezygnuje to jest szansa wejść na jej miejsce, tylko niestety dowiadujesz się o tym w ostatniej chwili. Z recepcji dzwonią dzień lub dwa przed dniem wizyty, może być ciężko zmieniać plany.
    Ostatnio Vimed wprowadził przedpłaty za wizyty :sad:

    A od lekarza z Krakowa to jeszcze żadnej dziewczyny nie poznałam :wink: Daj znać na jakie miasto się zdecydujesz.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Jak Damazy zareagował na listę oznaczeń do napro? Odmówił od razu?
    --
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Amazonko - obiecał sie tym zająć, pisał, że jest w trakcie i że potrzebuje jeszcze ok. miesiąca. Zobaczymy :))
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    JULITA1610: Największy problem, że dr K przyjmuje tylko raz w tygodniu - środy i to tylko w godzinach popołudniowych.

    O rany, nie wiedziałam o tym, to strasznie mało! Ile może przyjąć w ten jeden dzień pacjentek, max 5? I czekać trzeba 2,5 miesiąca...
    dr B przyjmuje codziennie, zazwyczaj od 8 do 18, czasem też w soboty. Może dlatego ograniczył tak drastycznie kontakty z pacjentkami i pobiera za nie opłaty?
    Wychodzi, że w tygodniu ma średnio 50 pacjentek (10 dziennie x 5 dni), podczas gdy dr K zaledwie 5 :shocked:
    W takim razie czym jeszcze zajmuje się dr K, skoro w swojej "branzy" pracuje tylko raz w tygodniu?
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    dr K pracuje normalnie w szpitalu
    --
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    rozumiem, że jako "zwykły" ginekolog? A w zakresie NaPro przyjmuje prywatnie?
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    tak
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Myślę, że w temacie ...
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    To fatalnie, że K. przyjmuje tylko raz w tygodniu... Chyba jednak mimo wszystko zdecyduję się na Lublin, skoro jest taka sytuacja.
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    "Poradnię rozpoznawania płodności - bo tak się formalnie nazywa - utworzyła częstochowska Caritas. Zainteresowane pary będą przyjmowane nieodpłatnie." - to cytat z podanego artykułu
    ciekawe, co kryje sie pod tą "poradnią" - wątpię, żeby lekarz, który bedzie bezpłatnie leczył
    zapewne będzie to tzw. informacja - dlatego bezpłatna
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Poradnie rozpoznawania mają zwykłe organizacje nauczające NPR.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Hej, dzwoniłam dziś do Vimedu i powiedzieli mi, że mają tylko ten test na nietolerancję za... 1800 :( Myślałam, że uniknę błąkania się po Lublinie, ale nie ma wyjścia, muszę tam jechać.
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Efiaa ale już jakiś lekarz zalecał Ci, żeby go zrobić? Bo jak ja leczyłam się z Napro to mi lekarz nie zalecał testów ani żadnej diety. Nawet jak raz zapytałam czy je robić to raczej mi odradził jako zbędny wydatek. Jakoś też luźnej kasy nie miałam, więc ich nie robiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Wolę dla świętego spokoju sama sobie zrobić i wyeliminować to, co szkodzi. Na lekarza nie będę czekać.
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    mi też dopiero po kilku miesiącach gin zalecił testy i dietę eliminacyjną
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Ależ wojna ;/
    Interesowałam się napro jakiś czas temu, tak po prostu, z czystej ciekawości. Dziewczyny, jesteście wyjątkowo otwarte i chwała Wam za to.
    Pośród moich poszukiwań doszłam do wniosku, że nie ma dla CrM podręcznika takiego jak np. dla metody Rotzera, Kippleyów czy innej. Większość tekstów do poczytania w j. angielskim, źródłem prawdziwej wiedzy w Pl zdają się być wyłącznie instruktorki i potem lekarze...stąd może odczucia o wiedzy tajemnej... Czy to faktycznie taki problem, by nauczyć się obserwacji CrM? Może też tu jest problem we wprowadzeniu CrM na 28 dni...
    <strong>Asik</strong> jeśli to nie problem, ja poproszę na maila proponowane materiały :)
    --
    • CommentAuthorjerba
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    czesc dziewczyny:) jestem zapisana do dr Lachowicza w Krakowie na pierwszą wizytę na początku marca. chyba nikt z tutaj obecnych się u niego nie leczy więc skrobnę cos po wizytce dla informacji. u nas kończy sie 3 cykl obserwacji... już bym chciała wiedzieć co lekarz powie i czy będzie miał na nas jakis sposób...
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Jerba czekam na relację, jestem bardzo ciekawa jak to wygląda u dr Lachowicza. Powodzenia i zadowolenia z wizyty, no i szybkich efektów :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Jerba , i ja trzymam kciuki :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Konferencja o napro we Wrocławiu na terenie PWr.
    24 marca 2012 r.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Trzymam kciuki za wizytę u dr. Lachowicza. My z mężem leczymy się w Krakowie, ale jeszcze (uparciuchy z nas) nie decydujemy się na NaPro, tylko robimy powolną diagnostykę u pani dr. Szczawińskiej, która jest hiper-dokładnym NPRowcem i bardzo szczegółowo podchodzi do problemu. Dla nas to krok w stronę NaPro, ale w ramach tradycyjnego leczenia ginekologicznego. Co do NaPro- trochę odstraszają nas koszty i troszkę tej nimb "wiedzy tajemnej". Nie wykluczam jednak, że zdecydujemy się w przyszłości.
    • CommentAuthorjerba
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    hej:) Smuga a powiedz proszę na czym polega ta twoja diagnostyka u dr? słyszałam że ona też leczy według napro więc teraz się zastanawiam w czym jest różnica??? czy tylko chodzi o to że przy napro widzi kartę obserwacji a metody leczenia przecież te same...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.