Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Witam,
    kazda z nas zna jakies mity. Oczywiscie nie mowie tu o tych greckich :wink:. Niektore z nich okazuja sie byc prawda. Niektore pozostaja tylko mitem.
    Jest taki jeden mit, o ktorym slyszalam rozne teorie. Co wy wiecie na ten temat?
    W czasie @ (4-6 dzien) nie ma mozliwosci zajsc w ciaze. Prawda to czy falsz?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Nieprawda. Krwawienie nie uniemożliwia zajścia w ciążę. Poprzedni cykl mógł być bezowulacyjny, wtedy krwawienie nie jest miesiączką, lecz. tzw. krwawieniem śródcyklicznym i traktuje się je jako czas płodności. Moja koleżanka zaszła w ciążę 2. dnia cyklu. Typowa wpadka, nie prowadziła obserwacji i nie ma pojęcia o NPR. Dziecko przyjęła, syn był cudowną niespodzianką, ale jednak niespodzianką. Oczywiście stanowił dla niej dowód ZAWODNOSCI NPR, he he.
    --
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    no chyba ze przyjmiemy nieplodnosc wzgledna do 6 dnia cyklu... to wtedy to by mialo sens
    --
  1.  permalink
    Oczywiście że to fałsz !!!!
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Czy w takim razie, nie odnotujemy na wykresie skoku tempki?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    W cyklu bezowulacyjnym nie ma skoku temp. - po tym się go rozpoznaje.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Zgadzam się z Amazonką. Jeśli to nie jest właściwa miesiączka to mozna zajść w ciążę podczas czy też po owym krwawieniu wśródcyklicznym.
    Ale ja mam inny "mit". Podczas okresu nie piecze się ciast tzn. nie robi się nic bezpośrednio majacym kontakt z rękoma - nie udają się ciasta, ogórki kwaszone też nie. Może to podłoże psychiczne ale ten mit u mnie się sprawdza.
  2.  permalink
    Hajduczek ja przed ciazwa w czasiwe @ moglam robic wszytsko i wszytsko bylo piekne. Nie wiem co sie stalo po ciazy ale w czasie @ zadne ciasto mi nie wyjdzie.:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Mit nr 3: Podczas okresu nie należy chodzić do fryzjera, bo fryzury się nie udają. :-)
    --
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Hmmm, ciezko stwierdzic jednoznacznie. Uwielbiam piec ciacha, a moj przyszly mezulek uwielbia sie nimi zajadac. Rzadko mi wychodza zakalce. A jesli nawet, to nie jest to podczas @. Ale kiedy moja mama lub siostra pieka w czasie @, ciasta zwykle sie nie udaja.
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Mit nr 3 w moim przypadku okazal sie prawda.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Moja obserwacja: tuż po okresie, 4-10 dzień, mniej boli depilacja nóg. Tuż przed okresem i w czasie boli niewiarygodnie.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    chmmm cos z tą @ musi być. Ja podczas @ musze myć głowę co 2 dzień. A po za nią co 3 dni.
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    mit nr 4.
    duza nadwaga prowadzi do bezplodnosci.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    czy częste stosunki mają wpływ na poczęcie??
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Myszorka, mogą nieco utrudnić. W 3. wytrysku w ciągu 24h już prawie nie ma plemników. Najlepsza stategia prowadząca do poczęcia to staranie co 2-3 dni w okolicy owulacji. Tak radzi m.in. Roetzer.
    Nadwaga prowadzi do wszystkiego najgorszego. Buuu...
    --
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    myszkorka,
    hmm, chyba nie. Prawde mowiac to nie wiem. Ale nasunelo mi sie inne pytanie. Czy czeste stosunki maja wplyw na cykl kobiety?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Związany z tym mit nr 5: nasienie ma dezynfekujący wpływ na żeńskie narządy rodne. Dlatego naturalnie jest najlepiej, bez pianek, gumek i innych ustrojstw.
    Czytałam to w starej książce o NPR, ale nie wiem, czy tak w istocie.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    No właśnie.. duża nadwaga utrudnia pracę wielu narządom i o niepłodności możemy mówić dopiero wtedy, gdy człowiek zaniedba choroby. Dotyczy to zarówno chudych, szczupłych, "przy kości", otyłych i bardzo otyłyvh. Faktem natomiast jest, że nadwaga bardziej sprzyja chorobom ale nie powiedziałabym, że sama nadwaga powoduje bezpłodność

    Częste stosunki mogą niekorzystnie wpłynąć na poczęcie. Kochając się codziennie raz lub kilka razy mamy słabszy (męski) materiał genetyczny. Plemników jest mniej i są one wolniejsze. Należy współżyć co 2-3 dni.
    Nie wiem nic o wpływaniu na cykl kobiety, raczej nie chyba, że weźmiemy pod uwagę psychikę. Jeśli kobieta ma duży temperament a tych stosunkó często nie miewa to może być zestresowana i rozdrażniona co może prowadzić do zmian w odczycie cyklu.

    Mit nr 6 W dniu miesiączki nienalezy piec ciast ani wekować
    Niestety okazuje się to prawdą, przynajmniej w mojej rodzinie. W tych dniach wychodzą mi same zakalce a mamie weki niestety się psują ;)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    aha bo wiecie ja to codziennie, a stosuje tylko żel nawilżający na bazie wody z durexa, bo mam sucho
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    My też walczymy z suchością III fazy, ale jeszcze nie używaliśmy żeli. To jest bolesne dla obu stron. :-(
    A co z mitem nr 5 i dobroczynnym wpływem nasienia?
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    mit nr 5 słyszałam że natura wie co robi a więc nasienie + śluz ma dobroczynny wpływ
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Hm słyszałam, że faktycznie nasienie jakoś pozytywnie wpływa na koietę (pod warunkiem, że nie ma ona na nie uczulenia co się niestety zdaża). Ale szczegółów nie znam.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    nie lubię się kochać bez gumek, bo mimo mycia ciagle czuję zapach nasienia i to mnie okropnie denerwuje a was nie ?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Mnie się to nawet podoba ;) Tak jak nie lubię iść pod prysznic zaraz po upojnym przytulaniu, chcę się jeszcze trochę porozkoszować zapachem naszych ciał ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Mnie z początku ten zapach denerwował, ale jakoś sie przyzwyczajam i czasem zapominam umyć, zwłaszcza jeśli to już kolejny raz pod rząd.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Acha! Zdecydowanie wolę zapach nasionek w sobie niż zapach.. gumki :) Serio, to drugie doprowadza mnie do szału :confused:
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Czy stosujac metode npr pozwalacie ukochanemu pozostac do konca? Ja sie troche tego obawiam. Moze dlatego, ze npr stosuje dopiero 2. m-c.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    mnie denerwuje zapach nasienia, a nawet drażni już nie mówiąc o chlupaniu między nogami.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    o to w koncu chodzi aby akt był pełny :wink:
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    wiem, ze to jest fajne. tak robilismy kiedy bralam tabletki. ale teraz jakos sie obawiam.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Tak tak, ja to pozwalam cały czas ale mój połówek sam się ogranicza :rolling: Czasem żałuję, że nie umiem kłamać hehehe. Ogranicza się od 6-8 dni przed owulacją i do 4tej tempki wyższej po owu.
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Hmmm ja też bardzo lubię ten "nasz zapach" po:wink:. A jeśli chodzi o mity to u mnie na pewno się nie sprawdza ten z ciastami... Ostatnio upiekłam w czasie @ ciasteczko i tak wszystkim smakowało, że jestem w szoku, zwłaszcza, że mój mąż wcześniej za tym ciastem nie przepadał:bigsmile: Zgadzam się, że mit 1 z niepłodnością podczas @ też jest nieprawdziwy, a o pozostałych nie mam zdania:confused: A swoją drogą ciekawa jestem, jak powstają te mity:tooth:
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    no no ale zdyscyplinowany :wink:, a jak zadbać o to aby osiągnąc takie zdyscyplinowanie?
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    hajduczek - jeśli to byo pytanie do mnie to mój mężczyzna po prostu bardzo boi się zostać tatą ;)
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    ngl :wink: no niech tylko zostanie Tatą to juz bedzie miał większe problemy z tą samodyscypliną :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Gospia, nie mam doświadczenia z tabletkami. Z NPR poszliśmy na całość od pierwszego razu. Od 2. miesiąca jesteśmy razem po coraz dłużej. Ten czas i tak nic nie zmieni.
    --
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Amazonka, wiec i my bedziemy sie b. dobrze bawic:wink:, najwyzej zostaniemy rodzicami :wink:. Ale jednak chcialam, zeby do tego doszlo dopiero po slubie. Mamy plan na kwiecien sie pobrac. :cheer:
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Amazonka, co do twojego mitu nr 5 nic nie wiem. :sad:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Tak właśnie myślę, że ten czas po już nic nie zmieni. Co miało się stać, to już się stało. Nie wpłyniesz na ruch plemników. No najwyżej na zagnieżdżenie się zarodka...
    Eee, nie wystawiałabym się na takie ryzyko przed ślubem. To za wcześnie, nie czas i nie miejsce ku temu.
    --
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    no to poczekamy do slubu :wink:
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    o nasunal mi sie kolejny mit:
    mozna zaplanowac plec dziecka wybierajac odpowiednia pozycje.
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Na pewno płeć jest zależna od dnia cyklu, ale pozycja...ciekawe, może komuś się udało?:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006 zmieniony
     permalink
    Oj nie byłabym taka pewna czy to taki całkowity mit. Wiadomo, że plemini męskie żyją krócej i są szybsze. Pozycja "na pieska" pozwala im szybciej dotrzeć do jajowodu i dorwać jajeczko. Pozycja klasyczna na dziewczynjkę, gdyż plemniki dłużej płyną do szyjki a potem przez macicę do jajowodu. Są wolniejsze niż plemniki męskie ale zanim do jajowodu dotrą, to minie trochę czasu i większośc materiały męskiego obumrze.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    U mnie czas oczekiwania był najtrudniejszy na początku, gdy jeszcze nie zdecydowalismy się na ten ostateczny krok. Po latach, gdy już braliśmy pod uwagę ślub, było łatwiej, widzieliśmy przed sobą cel.
    --
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    plec wg dnia cyklu, jak to dziala?
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    gospia - na dziewczynkę kochasz się do 2 dni przed owulacją i zaprzestajesz starań. Na chłopca starasz się od 2 dni do dnia owulacji. Męskie są szybsze ale żeńskie dłużej żyją.
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    Zgodnie z tym, co napisała ngL. Im bliżej owulacji, tym większe prawdopodobieństwo chłopca, bo plemniki męskie żyją krócej, a są szybsze.
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    spóźniłam się:shamed:
    • CommentAuthorgospia
    • CommentTimeAug 31st 2006
     permalink
    dzieki ngL
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.