Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    Sweet :bigsmile:
    .
    To jak wątek o miłości się zrobił to ja dorzucę Krasnala. Gugiś wpadł w histerię akurat w momencie jak rozmawiałam z lekarzem przez telefon, więc dzielny starszy brat widząc to zaczął znosić mu chrupki, pluszaki i samochody, żeby tylko nie płakał. Po rozmowie powiedziałam Krasnalowi, że dziękuję, że mi tak pomagał, że to było dla mnie duże wsparcie. A Krasnal poważnym tonem „proszę bardzo, nawet nie wiedziałem, że mam w sobie tyle miłości” :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 3rd 2016
     permalink
    Boże dziewczyny, zaczynam chcieć mieć synka :))))
    --
  1.  permalink
    Idac na spacer czesto przechodzimy kolo podstawowki no i mlody tam po swojemu mnie informuje, ze on tam bedzie chodzil. Ja mu mowie ze dopiero jak urosnie i bedzie tak duzy jak kuzyn. Na to mlody zawsze wspina sie na palcach jak baletnica dajac mi do zrozumienia, ze on juz jest duzy :)

    Idziemy z wolna spacerkiem, nagle mlody zaczyna sobie podbiegac i po chwili znow kroczy kolo mnie. Mowie do niego "podbiegles sobie?"
    A on mi na to (oczywiscie po swojemu), ze nie i wskazuje na nogi - nogi same pobiegly, to nie on :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 3rd 2016
     permalink
    Wprowadzenie. Karolek zawsze po zabawie i sprzata zabawki. Mowile mu "Wysypales wszystkie autka, to teraz prosze posprzataj je do koszyczka".
    Bawimy sie jak codzien ciastolina. Jak skonczylismy, prosze Karolka, bysmy razem posprzatali.
    On do mnie: "Sama wysypalas Mamo, to sama posprzataj" ;) Myslalam, ze sie przekrece ze smiechu. Rzeczywiscie akurat wczoraj wysypalam wszystkie zabawki do ciastoliny na stolik i pootwieralam pudelka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Matka chora, jak nigdy, leży z gorączką. Misia przychodzi z babcia z przedszkola, na mój widok uradowana nieziemsko. Mówi:
    M: mamuniu, czy mogę Cię pocałować?
    Ja: No nie bardzo coreczko, jestem chora i mogłabym Cię zarazić. Nie podchodz najlepiej do mnie.
    Misia ze zmartwioną mina mówi:
    M: ale chociaż w stopę, proszę
    :heartbounce::heartbounce::heartbounce:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 4th 2016
     permalink
    Mój Ludwik tak ostatnio śpiewał: "zdrowia szczęścia pomyślimy, niechaj żyją nam".


    Oglądanie reklam też mu się spodobało. Ostatnio wziął komórkę z hasłem: "kiedy nie masz siana zadzwoń do bociana ", po czym przyłożył sobie ją do ucha udając że dzwoni i mówi tak:" cześć bocian, przywiez mi to siano, no dobra pa pa". I odłożył słuchawkę.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 5th 2016
     permalink
    Usypiam Patryka. Krążę znim na rękach koło okna, tyłem do drzwi pokoju. Nagle czuję coś koło nogi. Oglądam się: to Natalka przyszła na czworakach, pocałowała mnie w stopę i wyszeptała kocham cię mamusiu :heartbounce:

    katka_81: : ale chociaż w stopę, proszę
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMar 6th 2016
     permalink
    Karmię Młodą, Młody w tym czasie gdzieś się schował i cicho siedzi. Po paru minutach przebiega uradowany:
    - Ale Ci wyciekawkowałem telefon.
    - Mam nadzieję, że nic tam nie napisałeś.
    - Nieee. Jeszcze działa...

    Nie muszę mówić, że do tej pory nie odkręcilam tych ciekawych ustawień, które poprowadzał i ci chwilę znajduję coś nowego..
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeMar 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Zu przegląda stare kartki..jakieś ślubne,urodzinowe i z okazji narodzin z bocianem ..po czym robi wielkie oczy ..

    -To kto mnie w końcu urodził ?!?! Mama czy bocian ?:tooth:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 7th 2016
     permalink
    Co to jest z tymi chłopakami teraz? Mój ma przypływ miłości ostatnio:

    - siedzimy na podłodze, bawimy się i nagle mówi „ty mi takie piękne urodziny zrobiłaś, że ci kupię sukienkę i koronę i rękawiczki, żeby ci ogrzać rączki” :)

    - zasypia, śpiewam im kołysanki i „Kim chcesz być” Ani Dąbrowskiej. Krasnal „a co to znaczy kim chcesz być?”. Tłumaczę, że teraz jest synkiem i przedszkolakiem, a kiedyś może będzie pracował i miał jakiś zawód – pracę. „Ahaaa, to ja chcę być policjantem i znajdę złodzieja, który Jaguarowi ukradł znaczek (samochód sąsiadów). A ty mamusia będziesz księżniczką, a Gugi będzie królem”. Tatuś dostał pracę taką, jaką wykonuje, nie ma lekko, król może być tylko jeden ;)))

    - na sekundę przed zaśnięciem „mamusia, ja ciebie tak bardzo, bardzo kocham i jesteś moją księżniczką i będę o ciebie zawsze dbał”

    No serce się rozpływa… :heartbounce::heartbounce:
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeMar 7th 2016
     permalink
    że tak przerwę passę chłopczykowego słodzenia....
    Biorę Adasia (2,5) na ręce w momencie - najwyraźniej- nieodpowiednim:
    "Mamoooo. ODMONTUJ się."
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 7th 2016
     permalink
    Wieczór. Leżymy z Dawidkiem w łóżku.
    Syn pokazuje palcem: To jest piłka. To kij narciarski. To jest mama - moja wspaniała mama (wzruszyłam się :cry: )
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 8th 2016
     permalink
    jak mnie Piter w jajo zrobil:
    Piotrek: mamo, a minus nieskonczonosc to jest duza liczba?
    ja: tak, bardzo duza.
    Piotrek: chyba chcialas powiedziec ze bardzo mala. najmniejsza na swiecie.
    ------
    Piotrek: mamo, chcialbym sie nauczyc zonglowac.
    ja: to wez sobie 3 jablka i poprobuj.
    Piotrek z oburzeniem: mamooo, przeciez jak takie jablko spadnie na podloge to sie rozciapcia. wezme pilki od babci
    -- ;
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 8th 2016
     permalink
    Bo chlopacy wiedza, ze dzis Dzien Kobiet:wink:

    Starszak lezy wczoraj z goraczka, ja obok niego i mowi:
    "Lubie Ciebie, jestes taka gorrrrraca":wink:

    Mlodszy siedzi na toalecie. Zazyczyl sobue bym siedziala z nim. Siedze na wprost, on mi sie przyglada, usmiecha i mowi:
    "Mama siczna":heartbounce:

    Treść doklejona: 08.03.16 15:03
    Mlodszy: "mama, Kuba zbil mnie autem"
    Ja: "Kuba, a czemu Ty go bijesz?"
    Starszy (Kuba):"bo on usiadl mi na glowie"
    Ja: "Dominik, nie wolno siadac Kubusiowi na glowie. Kuba, a Ty nie mogl bys powiedziec, zeby zszedl?"
    Starszy: "powiedzialem, to zaczal skakac":tooth:

    Treść doklejona: 09.03.16 21:10
    Anecia, ja dopiero teraz zauwazylam ze "ee" Ci dalam:flowers: oczywiscie, ze mialo byc "ooo". Czemu nie mozna tego cofnac?
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Jakoś tak wyszło ze myłam się przed Łucją, a że ona nie dała się zagonić do mycia, to poprosiłam, aby umyła się razem ze mną. Wchodząc pod prysznic mowi: Ooo, mamo, ale ty masz pupkę!
    Ja: jaką?
    Łucja: Taką wąsikową. 😈
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Piotrek cos tam opowiada o grze komputerowej.
    ja mowie z przekasem: ehh, piotrek, ty tylko tymi grami zyjesz..
    Piotrek: bo ja jestem tabletowym dzieckiem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    serratia: Taką wąsikową.


    Moja Kala zawsze pyta w takich sytuacjach : "Mamuś, a po co Ci wąsy na psiosi?"
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Hahaha, u nas to był "pompon" :bigsmile:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Ja: Misia a dlaczego ty tak ostatnio ciągle jęczysz, co?
    Misia: bo Ty jęczysz i tak mnie nauczylas
    KURTYNA :D
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 17th 2016
     permalink
    Nina, skubiąc coś na łydce:
    - Mam jednego sierścia na nodze! :shocked:

    Taaa, czas się przyzwyczajać...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 17th 2016
     permalink
    Milenka ostatnio bawi się w pokoju a w tym czasie ja kładłam spać Wiki
    cisza a tu Milka zaczyna jakieś mega głośne okrzyki koni robić(bo ona KOCHA jednorożce itd)
    idę do niej i proszę żeby była teraz ciut ciszej bo Wiki zasnęła
    ona bida w ferworze zabawy się mnie przestraszyła.. zaczęła się śmiać i dodała
    "mamo tak weszłaś że się cała POTRZĘSAŁAM"
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 17th 2016
     permalink
    Gosia robiła siku, umyła rączki i mówię jej, że teraz ja idę siku i żeby wyszła. Gosia na to:
    - Oczywiście mamo! Życzę Ci miłego i dobrego sikania :-).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 17th 2016
     permalink
    Kuba tez o wlosach na ciele:
    "Patrz mamo, jestem juz praktycznie dorosly, mam wloski pod siusiakiem!" :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    Taki widok zastałam wchodząc do pokoju z kuchni...

    Image and video hosting by TinyPic

    [IMG]http://i64.tinypic.com/2dhz6rt.jpg[/IMG]

    Dodam, że moje dziecko jest taaaakie dumne ze swojego dzieła :P... Szafa zupełnie zmieniła swój image :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    Haha.swietne
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 21st 2016
     permalink
    Else :DDDD Boskie, lepsze niż naklejki firmowe - takich nikt bankowo nie ma ;))
    .
    Krasnal:

    „Mama, a w przedszkolu Maciuś mnie obronił przed Markiem, bo Jasiek i Filip strzelali w szybę i PĘKŁA! I pękła ziemia i wtedy właśnie zaczęły się kłopoty. I Jasiek też prawie pękł, ale ja go obroniłem. Bo ja jestem obroniec.”
    .
    Ja: „Tęskniłam za wami”
    Krasnal: „tak, wiem, bo my jesteśmy super fajni”

    :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 21st 2016
     permalink
    Mila dziś po przedszkolu poleciała siku i umyć rączki
    za chwilkę się wychyla i mówi do mnie
    "mamo dziś w przedszkolu stało się coś strasznego....bolał mnie brzuszek caaaaaaaaaały TYDZIEŃ"
    --
  2.  permalink
    Mała wstała z łóżka, przybiegła do mnie do pokoju i mówi:
    -Mamusiu jesteś taka kochana,masz dobre serce.
    Ja zaskoczona pytam:
    - a Ty jaka jesteś?
    -Ja jestem niegrzeczna i nie mam serca.
    -Kochanie każdy ma serce nawet jak jest niegrzeczny.
    -Wiem,wiem że mam przecież tylko żartowałam.

    Kurtyna
    --
  3.  permalink
    Brat w domu to juz Maks kuma baze :)
    Blazej poplakuje w lozeczku i moj sie go pyta czy cos slyszy, a ten wskazuje na lozeczku i mowi "mama" (w sensie, ze mam tam isc)
    Druga akcja - malutek znow poplakuje (jak to noworodek), ja juz stoje nad lozeczkiem a Maks podnosi bluzke i mowi "pic" i pokazuje na swoje sutki :) (ze mam mlodego nakarmic)
    Takie to zwykle, ale jakie slodkie i rozczulajace :)
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Zazdrośnik ;)
    Plac zabaw, Kajetan i drugi chłopczyk wchodzą na ślizgawkę i zjeżdżają. Ja i druga mama (stojąca pół kroku za mną) obserwujemy. W pewnym momencie chłopczyk krzyczy do swojej mamy "MAMUSIU" na co Kajo:
    NIE! To nie jest MAMUSIA. To GOSIA! Dodam że on na mnie nigdy tak nie mówi, chyba że zapytam jak mama ma na imię :D

    Treść doklejona: 30.03.16 11:21
    No a poza tym mamy etap żegnania się ze wszstkim i wszystkimi. Odjazd spod bloku babci "Papa, papa Pieseku, papa Panu, papa Ksienzycu, papa gawiadki, jade do donku..." :D
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Else: Dodam, że moje dziecko jest taaaakie dumne ze swojego dzieła :P... Szafa zupełnie zmieniła swój image :P

    nooo, to teraz grzechem byłoby zdjąć to dzieło :)
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    madzik1983 o jak miło, że jeszcze ktoś dał dzieciątku Błażej :-) U nas to imię super się "nosi".

    A propos Błażeja (13-mcy), wiadomo, uczymy papa, uczymy brawo bić, i takie tam.
    Nie wiem jak mu się to utrwaliło, coś dziwnie.... ale jak się wkurzy mocno, to zaczyna się turlać i brawo bić. Można paść ze śmiechu.
  4.  permalink
    Dziekuje. Spodobalo nam sie bradzo. Jeszcze jedna kolezanka co w styczniu urodzila ma Blazeja.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ciepełko, piękne słońce, wieś. Misia biega z kuzynką. Wokoło lata pełno trzmieli. Dziewczyny drą się wniebogłosy, gdy jeden podlatuje do nich. Więc dziadek tłumaczy: "Trzmiel nic wam nie zrobi, jeśli nie będziecie go dotykać, nie ma co się bać. On jest bardzo pożyteczny, zapyla wiele roślin". Na co Michasia zaniepokojona mówi: "No właśnie, a co będzie jak mnie zapyli"?
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    **********
    Dziewczyny biegają, bawią się z Brunem - owczarek. Martynka (lat 7) biegnie, Bruno za nią, na co Misia krzyczy:"Martynaaaaa uważaj, bo cię Bruno wygrzmoci"

    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    Hyhy
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    Fajne
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    No my boki zrywaliśmy jak to usłyszeliśmy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Starszak: "mama, a co mamy w glowie?"
    Ja: "mozg"
    Starszak: "oooo, bo jak kaszle to moze wyleciec na podloge":wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    Sytuacja z dzisiaj:
    Usypiam corke. Za oknem ktos gazuje autem.
    Moja corka wstaje w lozczku i mowi:
    Tata chapie (chrapie), potem mysli, pokazuje na okno i mowi auto chapie:))
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeApr 6th 2016
     permalink
    Wika wiesza się na drzewie, łapie gałęzie i huśta się na nich jak na lianach. Jedna gałązka urwała się. Mówię: "no widzisz, urwałaś drzewku gałązkę, teraz będzie płakało". Wikunia bez mrugnięcia okiem: "to przecież wierzba płacząca - to ma płakać". Patrzę - rzeczywiście. To była wierzba płacząca.

    Wiktoria (może z racji swojego imienia) ma skłonności przywódcze. Na placu zabaw przygruchała sobie taką, może 2 lata młodszą dziewczynkę. Podsłuchałam, jak Wikunia jej tłumaczy zasady zabawy: "ja jestem królową, a ty moją służącą, no, możesz być kucharką...". Mała biega i usługuje mojej Wiktorii. W końcu wkraczam do akcji i mówię: "może Antosia też będzie teraz królową? Obie będziecie?". Na to Wiktoria: "nie! królowa jest tylko jedna!". Szczęka mi opadła... A na to podbiega ta malutka Antosia i ze złością do mnie: "nie! to jest królowa" - wskazując na Wikę - "nie znasz się! Nie sprzeciwiaj się królowej!". Szczękę zbieram od wczoraj...
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Wyskakuję pierwszy raz z tekstem Liwki, bo się rozkręca ostatnio :) Jedziemy samochodem ostatnio z teściową, wracamy z dużych zakupów w mieście. Babcia opowiada i opowiada. A nagle Liwka rzecze tak:

    "Babcia jedź, nie gadaj tyle!" i dodaje "Nooo !!!"

    Mina teściowej bezcenna, a ja po cichu sikałam ze śmiechu. Ciekawe co będzie dalej, bo ona jeszcze malutka przecież :D Chyba ją Nadia dobrze szkoli :tongue::devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  5.  permalink
    Natalia mówi do mnie
    - Mamusiu czy ty chętnie myjesz ręce?
    -Tak
    -To dobrze bo o mydło trzeba dbać .
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    "Mamusiu, świat jest całen pełen magii"
    :))))))
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Krasnal "Hipopotam jest niebezpieczny i może mnie zjeść, ale rekin może zjeść małego hipopotama"
    Ja "Ale rekiny i hipoptamy pływają w innych wodach"
    Krasnal "Tak, wiem, hipopotamy pływają w rzekach turystycznych "
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Mlodszy trzyma sie za siusiaka, wiec pytam "chcesz siku?". Odpowiada: "nie, tylko siusiak chce, zeby go raczki przutulilly"
    Aha...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Fran :crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    To ns dokladke starszak sprzed chwili.
    Jezdza rowerami. Mlodszy odjechal daleko, wiec wolam "Dominik wroc. Tam jezdza samochody. To niebezpieczne!" A starszak na to: "dobrze, ze ja slucham. Chociaz jedno dziecko ci zostanie po dzisiejszym dniu!" :wink:
    --
  6.  permalink
    Frances: "dobrze, ze ja slucham. Chociaz jedno dziecko ci zostanie po dzisiejszym dniu!" :wink:
    - haha, skad dzieci takie teksty biora :clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Hahahaha, Fran, padlam :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    Dziewczyny ja trochę z innej beczki, jak mam dziecku wytłumaczyć pojęcia typu dziś, jutro, pojutrze?? Niby proste, ale:
    - mamo czy dzisiaj jest jutro?
    - nie, lusiu, dzisiaj jest dzisiaj.
    - ale powiedziałaś na spacerze ( poprzedniego dnia) ze jutro pójdziemy na farmę.
    - tak powiedziałam, to było wczoraj no i dziś pójdziemy.
    - czyli dzisiaj jest jutro!

    No i cholera zbaranialam, bo rzeczywiście wyszło na to ze dziś jest jutro, a wczoraj było dziś. :confused:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.04.16 07:53</span>
    Aaa, zapomniałam jeszcze dodać, ze próbowałam wyjaśnić używając dni tygodnia, ale kiedy powiedziałam ze dziś jest czwartek, to usłyszałam: ale mówiłaś ze dziś jest wiosna....
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.