Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeOct 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Madziil nie chce studzić twojego szczęścia ale obawiam sie ze im dalej to bedzie trudniej utrzymać cukry w ryzach . U mnie cukrzycy test ogtt nie wykazywał i jadłam większość a jak w 30 tc zrobiłam to juz nie było kolorowo. I z dnia na dzien coraz mmiej mogłam . Teraz tylko pol kromki na 1 sniadanie a w 20 tc zajadalam 2 kromki chleba i cukier 90 był . Takze jesli masz silna wole to lepiej unikać tych " zakazanych" produktów aby nie rozchulać tej cukrzycy .... Oczywiście życzę Ci najniższych cukrów do końca ciazy :)))
    --
  1.  permalink
    No narazie sie ciesze tym co moge, bo pozniej wiadomo jak moze byc i nie Ty pierwsza to piszesz. Nie widze narazie sensu odmawiac sobie calego banana skoro go bardzo lubie i cukier mam oki,jak po 30 tygodniu bedzie inaczej to nie bede jesc. Nie widze sensu az tak sie katowac polowe ciazy, skoro narazie moj organizm to toleruje.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Madziik, jasne że korzystaj z tego co możesz dopóki możesz bo na pewno będzie ciężej jak łożysko zacznie szaleć w późniejszym etapie. Ja też na diecie od 17 tygodnia i mam już dość, ale jak mogę sobie raz na czas pozwolić na coś to łatwiej znieść.
  2.  permalink
    mnbvc: ale jak mogę sobie raz na czas pozwolić na coś to łatwiej znieść.
    - tez tak uwazam... najgorzej w gosciach, jak jakies ciastko stoi albo salatka pyszna a ja musze "inne" dobroci. W domu jest latwiej :)
    --
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Ja sie wczoraj nażarłam ciasta czekoladowego, tzn jeden kawałek . To było silniejsze odemnie :(
    --
  3.  permalink
    Ja mysle ze od czasowych przyjemnosci nic sie dziecku nie stanie. Wiem ze slabo porownanie ale nic innego mi teraz na mysl nie przychodzi... Od jednego piwa jeszcze sie nie jest pijanym :)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    No ja też uważam, że raz na czas trzeba sobie odpuścić bo dziecku to nie zaszkodzi a sfrustrowana kobieta przekaże mu dużo więcej negatywnych emocji. Wg mnie w tej diecie najgorsza jest głowa, bo jak człowiek może to nie je, ale jak tylko pojawia się zakaz to ciągnie niemiłosiernie. Wiadomo, zakazany owoc smakuje najlepiej 😀 i nie mam na myśli tylko słodkiego, bo mnie się czasami chce tak po.prostu normalnego pieczywa bez zastanawiania się czy mogę.
  4.  permalink
    Mnie to najbardziej brakuje normalnego jedzenie, niz slodyczy.....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Mnie to najbardziej brakuje normalnego jedzenie, niz slodyczy.....


    Mnie też tego właśnie brakowało...
    --
  5.  permalink
    Czy jest cos co moge sobie bezkarnie podjadac miedzy posilkami? Migdaly albo slonecznik luskany? Bo glodna jestem juz godzine po jedzeniu...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Czy jest cos co moge sobie bezkarnie podjadac miedzy posilkami? Migdaly albo slonecznik luskany? Bo glodna jestem juz godzine po jedzeniu..


    Musisz zapytać diabetologa. Ja miałam zakaz...
    To za pewne kwestia idywidualna... Spróbuj pic wodę, aby zapełnić zołądek...
    --
  6.  permalink
    Else: Spróbuj pic wodę, aby zapełnić zołądek...
    - nie dziala ha ha :D
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 27th 2015
     permalink
    Odkryłam, że mogę jeść pomelo i cukier jest ok. Może komuś się to przyda i też sprobuje.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.11.15 09:11</span>
    A co tu taka cisza? Wszystkie nagle sprzedały swoją cukrzycę na bazarku? Ja mam jakiś kryzys, już mam dość jedzenia z zegarkiem w ręku i niemożności zjedzenia tego na co mam ochotę. No, ale jeszcze 8 tygodni muszę wytrwać. Po wizycie u diabetologa wszystko ok.
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeNov 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Mi takie kryzysy również się zdarzają :/ Chwilami chce mi się płakać z tej bezsilności ale co zrobić? Pocieszam się wizją zbliżającego się terminu ;) Pojawiło się zagrożenie przedwczesnym porodem więc podejrzewam, że za 6-7 tygodni mogę już tulić swoją Kruszynkę...
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Tuskaa, a co wskazuje na szybszy poród? U mnie w pierwszej ciąży zaczęła się nagle skracać szyjka i to bardzo szybko. Poszłam do szpitala po te zastrzyki na rozwój pęcherzyków plucnych, ale ostatecznie urodziłam przez cc dokładnie zaplanowanym terminie równy tydzień przed datą wg om.
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Właśnie skracająca się szyjka. Do tego Mała jest już ułożona dość nisko :/ Muszę dużo odpoczywać i głównie leżeć, co przy cukrzycy jest dość kłopotliwe. Zero ruchu to niestety wyższe cukry... Poza tym szybko przybiera - w 31 dc ważyła już 1750 g i wg mojego gina to troszkę za dużo.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    w 31 dc ważyła już 1750 g i wg mojego gina to troszkę za dużo.


    Pocieszę Cię, że mój syn w 26 tygodniu ważył 1600 ;)
    W 33 już 3 kg ;)
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Else: W 33 już 3 kg ;)


    Nieźle:) A jaką miał wagę urodzeniową?
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Tuskaa, mój młody teraz w 32 waży 2 kg i to jest dwa tygodnie różnicy. Wg lekarza dziecko będzie duże, ale jest w normie bo na tym etapie trzy tygodnie rozbieżności są ok. Nie martw się. Córka urodziła się z wagą 3800 i 56 cm. My też duzi, to trudno żeby dzieci małe były.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Nieźle:) A jaką miał wagę urodzeniową?


    4040 ;)
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Ja po urodzeniu ważyłam 2600 ale mój mąż ponad 4000 więc pewnie córcia wdała się w tatusia :)
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Tuskaa, ja ze swoją cukrzyca lezalam od 31 tygodnia. Najpierw w szpitalu a potem w domu. Jedyny ruch jaki miałam to kąpiel i siusiu ;) Dietę stosowalam restrykcyjne, zrezygnowałam z jakichkolwiek eksperymentów i slabostek (przed szpitalem też) i udało się cukry utrzymać w ryzach. Tylko bardziej trzeba zwracać uwagę na dietę. Moje dziecko siedziało bardzo nisko i cały czas było duże. Założyli mi pessar i dotrwalam do terminu bez kilku dni. Dasz radę i Ty tylko więcej lez i bardziej zwracaj uwagę na dietę.
    A finalnie urodzilam synka z wagą 3310. Przez ostatnie dwa tygodnie nie rósł prawie wcale, okazało się ze miała strasznie Stare łożysko. A podczytujac Was to pilnowalam diety najlepiej z Was wszystkich i mimo to cukry spowodowały ze łożysko się zestarzalo szybko. Nie chodzi mi o chwalenie sie ale o zwrocenie uwagi ze diety trzeba pilnowac. Dlatego kiedy piszecie o kawałku ciasta czy innych smakolykach to zastanówcie się dziesięć razy czy warto. Bo do czego moze doprowadzic niewydolne łożysko to wiadomo...
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Nie wiem jak to jest z tą wagą urodzeniowa rodziców ww stosunku do wagi dziecka. Ja jestem wcześniakiem z 7 miesiąca z wagą 1360. A wyrosła ze mnie wielka baba, także ten... Różnie może być. Tzn. Myślę że znaczenie ma to jacy. Jesteśmy jako dorośli. Ale w sumie to się nie znam 😃

    Isia, myślisz że łożysko zestarzalo się przez cukry? Skoro tak pilnowalas diety to pewnie glikemie miałaś dobrą, więc może przyczyna leżała gdzie indziej?

    Tuskaa, ja też w pierwszej ciąży od 32 tyg czyli od skracania się szyjki miałam się bardzo oszczędzać, ale nie leżałam tylko dużo siedziałam i odpoczywalam. Leżenie jest masakryczne dla kręgosłupa, wiem bo leżałam pierwszy trymestr dla odmiany.

    Powiem wam jeszcze, że po 7 miesiącach minął mi wstręt do kawy. Wypiłam sobie i czuję się jak w niebie!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    U nas zupełnie moja i ojca dziecka waga nie przeniosła się na wagę synka...

    Ja w 36 tygodniu urodzona z wagą 2900 (syn w 36 tyg. miał już 3.500)...
    Ojciec dziecka urodzony z wagą 3500 około...

    Dawidek 4040 ;)
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Ja również na wadze się nie znam - tak sobie gdybam ;) Inna kwestia, że te pomiary są orientacyjne. Moja siostra miała usg w dniu porodu - waga 3500, a Tymuś urodził się z 3000. Spora granica błędu.
    Isia, póki co panuję nad cukrami :) Przez 3 tygodnie nie miałam żadnego przekroczenia - aż do ostatniej wizyty u gina. Wróciłam zdenerwowana, zjadłam kolację taką jak zwykle a cukier 140! Myślę, że w tym przypadku stres zrobił swoje więc nie zawsze mamy wpływ na te wyniki. Ogólnie nie mogę narzekać na cukry. Wiem już co mogę jeść, czego nie mogę i tego się trzymam :) Choć przyznaję, że marzy mi się niezdrowa biała bułeczka z masełkiem i moim domowym dżemem z truskawek:)
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    A ja bym zjadła bajgla z białym serem. Albo z powidlami 😀

    Oczywiście ze nie jesteśmy w stanie zapanować nad cukrami zawsze, bo nie jesteśmy maszynami. Mnie też idą w górę jak się zdenerwuje, ale kiedyś dla odmiany miałam niskie ok. 75-80 po każdym posiłku mimo że dużo jadłam. Lekarz stwierdził, że spaliłam w stresie. Jeden taki dzień miałam.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Mi od stresu również cukry bardzo rosły.
    W końcowce ciąży miałam nadczynnosc tarczycy i szybciej spalalam jedzenie. Lekarka pozwoliła mi jeść trochę więcej no bo nie mogłam chodzić ciągle głodna. I to nie chodziło o burczenie w brzuchu ale za szybki metabolizm. I jadłam nieco więcej ale i pomiary cukru miałam dobre. A stalo się jak się stało. Trzeba uważać. Cukrzycs jest bardzo zdradliwa.
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Isia skoro cukry były w normie, dieta zbilansowana to moze nadczynność lub leki były współodpowiedzialne za starzejące sie zbyt szybko łożysko... Tak gdybam bo diabetolog wyraźnie mówiła ze brak diety lub zła dieta i zbyt wysoka glikemia sa odpowiedzialne za to ze łożysko szybciej sie starzeje ... Jak myślicie ?
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Ja niestety nie znam się na tym kompletnie jednak wydaje mi się, że skoro Isia tak fantastycznie radziła sobie z dietą to przyczyną niekoniecznie musiała być cukrzyca. Przecież nawet u kobiet niechorujących na cukrzycę ciążową pojawia się niewydolność łożyska. Co nie zmienia faktu, że diety trzeba pilnować. W końcu chodzi o zdrowie naszych maluchów:)
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Dziewczyny chciałam się przywitać, właśnie odebrałam wyniki krzywej cukrowej, oto one:

    na czczo: 85,8 – i tu jest tylko dobrze
    po 1h: 200,4
    po 2h: 157,5

    mam straszny chaos w głowie boję się o maleństwo nie wiem co mogę teraz zjeść. Wizytę mam za dwa tygodnie i usg ale myślicie że powinnam szybciej się umówić, czy taka ciaża wymaga częstszych wizyt, usg? badania przepływów?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    mam straszny chaos w głowie boję się o maleństwo nie wiem co mogę teraz zjeść.


    Ten chaos jest normalny, ale uwierz mi, że na chwilę obecną - do wizyty u diabetologa - jeśli zrezygnujesz z cukru to i tak dużo ;). Nic się przez ten czas dziecku nie stanie...

    , czy taka ciaża wymaga częstszych wizyt, usg? badania przepływów?


    To już lekarz zadecyduje. Co lekarz to inny obyczaj ;)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Efcia, spokojnie. Zawsze na początku jest szok. Odstaw słodycze, cukier, miód, dżemy, smażone i spokojnie czekaj na wizytę. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że nie będziesz mieć większej liczby wizyt i badań, oczywiście poza wizytami u diabetologa bo one dojdą ekstra. Ale te wizyty tez nie są co tydzień, zależy od ośrodka, ale w Krk np. Co 4-5 tygodni. Dostaniesz glukometr i będziesz mierzyć cukier 6 razy dziennie. Jeśli sama dieta nie wystarczy, to dostaniesz insulinę. No i musisz uzbroić się w cierpliwość bo człowiek nie maszyna i cukry czasem będą szaleć, a poza tym najgorsze jest w tymwszystkim jedzenie z zegarkiem w ręku. Będzie dobrze!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Ale te wizyty tez nie są co tydzień


    Oj, to zależy...
    jeśli cukry są "ujarzmione" to faktycznie, ale jesli będzie jakiś kłopot... Ja miałam tydzień w tydzień...
    Ale ja to ten rzadszy przypadek. Życzę byś nie szła w moje slady ;)
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Ech ja tez dołączam po raz drugi do wątku niestety. Przekroczylam wszystkie trzy normy 96, 206,168.
    Kurczę w pierwszej ciąży diete zaczelam w 28 tygodniu, a teraz to dopiero bedzie ciezko :(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    a teraz to dopiero bedzie ciezko :(


    Nie koniecznie... My tez możemy jeść dobre rzeczy... No, ale jeśli ktoś lubi słodycze to faktycznie ból ....
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Else: My tez możemy jeść dobre rzeczy


    Pewnie, że możemy :) Odkąd jestem na diecie jogurt naturalny z malinami i kawałkiem banana to eksplozja słodkich smaków ;)
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny już trochę się uspokoiłam, ustaliłam już sobie godziny jedzenia: 09:00, 12:00, 15:00, 18:00, 21:00, umówiłam się już do poradni diabetologicznej. Ogólnie sama z siebie nie jadam śmieciowego jedzenia, nie smaże, raczej piekę no ale zurawinka, orzechy, miód czasem ciasteczko bedą musiały pójść w odstawkę. Wizytę u diabetologa mam za tydzień tymczasem muszę sobie radzić jakoś sama czy taki rosól domowy oczywiście bez żadnych ziarenek smaku można ?

    Treść doklejona: 06.11.15 15:20
    tuskaa82: Odkąd jestem na diecie jogurt naturalny z malinami i kawałkiem banana to eksplozja słodkich smaków ;)

    no tak po takiej diecie kiedy banan to szczyt słodkości jak zjemy kostke mlecznej czekolady to się rozpłyniemy.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Mnie do słodyczy to nie ciągnie wcale, wiec nie taki bol. Ale jednak trzeba się już pilnować. Bułeczki z serem i majonezem to była moja ulubiona zachcianki ciążowa :) No nic przynajmniej zdrowsze Menu u nas w domu zagości. A przez całą ciążę to zdążę się już przyzwyczaić i zostaną dobre nawyki żywieniowe :) no i figura po ciazy bedzie super :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Bułeczki z serem i majonezem to była moja ulubiona zachcianki ciążowa :)


    to faktycznie dupka... Bułeczka nie przejdzie....
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Kurczę oby jakiekolwiek pieczywo przeszło, bo w poprzedniej ciazy to tylko deseczki razowe cukru nie podnosimy.
    --
  7.  permalink
    Odkąd jestem na diecie jogurt naturalny z malinami i kawałkiem banana to eksplozja słodkich smaków ;)
    - mam to samo, banan, jablko czy winogrona z jogusrtem i platkami kukurydzianymi to taka pycha ze szok :D
    no i figura po ciazy bedzie super :)
    - oj nie zgodze sie.. mnie 10 kg zostalo do teraz....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    - oj nie zgodze sie.. mnie 10 kg zostalo do teraz....


    Bo ja jestem rzadki przypadek, że do diabetologa tydzień w tydzień... Że nawet insulina nie ogarnęła cukrów, a Ty... Że nawet przy diecie rośniesz na wadze... No co zrobisz.... Jesteśmy jedyne na milion :P
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeNov 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Ostatnio przytylam 6 kg, a po powrocie ze szpitala miałam 12 na minusie. Więc liczę ze teraz też tak będzie :)
    --
  8.  permalink
    Ostatnio przytylam 6 kg, a po powrocie ze szpitala miałam 12 na minusie. Więc liczę ze teraz też tak będzie :)
    - no to ja tez za siebie 3mam kciuki ha ha
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Szczesciary, że możecie jogurt! Ja z nabiału mogę tylko żółty ser. To i tak dobrze, bo w pierwszej ciąży nawet tego nie mogłam. Pije tylko pół filiżanki mleka przed snem bo mi tak kazali z uwagi na ketony.

    Efcia, jedzenie pierwszego śniadania o 9 to za późno wg mojego diabetologa i dietetyczki. 8:30 to max, ale nie później niż pół godziny po.wstaniu.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    mnbvc: Efcia, jedzenie pierwszego śniadania o 9 to za późno wg mojego diabetologa i dietetyczki. 8:30 to max, ale nie później niż pół godziny po.wstaniu.

    wstaję przeważnie o 08:00 biorę tabletkę euthyrox na tarczycę, po której muszę odczekać minimum pół godziny, ale tak dla pewności lepszego wchłonięcia czekam 45 min zanim zrobię sniadanie to tak wyjdzie właśnie 09:00 ale wychodzi na to że będę musiała coś zmienić?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 6th 2015
     permalink
    Efcia, pewnie niestety pory wstawania... Ja musiałam sniadanie jeść najpóźniej o 8.00... Czyli wstawac musiałam 7.30, bo wiadomo siku (esesese), potem przygotować sniadanie, insulina... i zjeść sniadanie po 10 minutach od insuliny).
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeNov 7th 2015
     permalink
    Ja w pierwszej ciąży wstawała 6:30 bo z obserwacji wyszło mi że wtedy najlepsze cukry miałam. I też brałam euthyrox. Miałam tabletki przy łóżku i najpierw lokalami a potem mierzenie ketonow, cukru, insulina, przygotowanie sniadania i akurat zlecialo.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2015
     permalink
    Ranny ptaszku Ty... :)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy czasem pozwalacie sobie na gorzką czekoladę ? jeśli tak to napiszcie któ®ą dokładnie kupić jest ich bardzo dużo. To samo pytanie mam odnośnie sera żółtego?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.