Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    tuskaa82: A ja mam pytanie do mam z cukrzycą ciążową. Jak to było po porodzie? Trzeba nadal dietę trzymać? Wasze cukry ustabilizowały się dość szybko?


    U mnie utrzymał się stan przed cukrzycowy....
    Dodam, że nie jestem obciążona genetycznie, ale leczyłam się hormonalnie na endometriozę, a to też podnosi ryzyko cukrzyc ciążowych oraz cukrzycy ogólnie...

    Treść doklejona: 05.10.15 12:09
    Dodam, że po porodzie cukry oscylowały w granicy 300
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeOct 5th 2015 zmieniony
     permalink
    szerka 3
    Dziewczyny drugi test potwierdził cukrzyce

    Witaj w klubie, razem razniej.

    Bylam u lekarza, dostalam sprzet i takie tam.
    o 13 zjadlam zupe, pomidorke w makaronem, zwyklym ale nie duzo (dopiero jade na zakupy) i po godzinie cukier zmierzylam i mam UWAGA!! 84!!!, no to chyba za malo... Chociaz w rozpisce mam ze powinien byc obiad 4 skladnikowy itp, ale ja go zjem o 15.30, od jutra bardziej sie wdroze posilkowo w rozpiske. Moze to przez to.... No i mialam przerwe od ostatniego posilku 2,5 h.
    --
    • CommentAuthorsyllwia82
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    A Ja właśnie wróciłam od patologa... strasznie sfrustrowana. Powiedziałam sobie, że więcej tam nie pojade :). Co 2 tyg. musze dojeżdżać sama 50 km do diabetologa, i co 2 tyg do patologa niestety terminy nie pasują i musze jezdzic co tydzien :P i jeszcze w miedzyczasie mam swojego ginekologa. Pan doktorek dzisiaj zostawil pacjetke ktora byla przede mna w gabinecie i wyszedl sobie na ponad 40 min., Ja wchodze nastepna a ten ale Ja poprosze teraz Pania...xy.. a moj maz myslalam ze wyjdzie z siebie :), pojechal Panu doktorkowi, ze prywatki to u siebie w gabinecie niech urzadza itp.. oczywiscie przyjal mnie od razu ale meza wygonil:). Kaze robic ktg co tydzien, liczyc ruchy i zjadac co najmniej 2 jajka dziennie. Wiec doszlam do wniosku, ze skoro jestem pod opieka diabetologa, u mnie w miescie gdzie bede rodzila jest szpital z ktg:P a moj gin robi mi caly czas usg nie potrzebny mi Patolog.
    I z tych nerwow zjadlam kajzerke :D, ciekawe jak cukry za godzinke :)
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Monia miałam po godz 186 i po 2 160 około. diete w sumie stosuje od początku ciazy ale wiadomo były skoki w bok. Cukier tez mierze odnpoczatku i był ok. Mysle ze dieta uda mi sie uregulować.

    Madziik pona! Szkoda ze tak szybko cie złapało ale trudno bedziesz specem od diety cukrzycowej :))
    Ja dzis na obiad placki z cukini , faszerowana papryka . A u Was ? Ja nie moge kompletnie ziemniaków i chleba nad czym ubolewam ogromnie :(
    --
  1.  permalink
    Ja kasza jeczmienna, troche gotowanego miesa i kapustka kiszona.
    --
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Kto Cie skierował do patologa? Pierwsze słyszę zeby kogoś tam kierowali ....?
    --
  2.  permalink
    Sylwia - to masz przecyzia, wspolczuje.. :(
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    madzik pomidorówki to musiałabyś zjeść albo 500ml czystej albo ok 200ml z 4łyżkami makaronu i jakiś owoc żeby mieć tyle wymienników :) a tak to oczywiste ze za mało w ogóle zjadłaś.
    --
  3.  permalink
    Wiem, ze jutro moge wiecej, zjadlam ok 300 ml z makaronem. Musze jeszcze dobrze sie rozeznac,. zobacze po obiedzie.
    --
    • CommentAuthorsyllwia82
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Moj ginekolog skierowal mnie po badaniu krzywej do diabetologa i patologa za jednym zamachem :D
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Patolog to tylko z serialami kryminalnymi i sekcja zwłok mi sie kojarzy :devil::tongue:
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    No bo tym się zajmuje patolog... to chyba jakaś pomyłka...
    Może ginekolog-patolog ? albo to jest jego druga specjalizacja?
    --
  4.  permalink
    Po obiedzie cukier 97 :) Zobaczymy teraz po kolacji.

    Jest jeszcze patologia ciazy :P

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.10.15 18:36</span>
    Acha - jak to jest z tymi slodzikami?? lekarka powiedziala ze jak nie maja sacharozy to moga byc...
    --
    • CommentAuthorsyllwia82
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    madziik1983: Jest jeszcze patologia ciazy :P


    Myslalam, że to będzie raczej oczywiste :D, chodzi o patologie ciąży...
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    hehe ale na patologii nie pracują patolodzy :) tylko ginekolodzy - położnicy :) na patologię a do patologa to duuuża różnica jak widać życia i śmierci :)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    U mnie po pierwszej ciąży było bardzo dziwnie, bo cukry szybko się unormowaly i ile razy badała były ok, a krzywą wyszła nieco za wysoka. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził że to wygląda na stan przedcukrzycowy ale na razie ok. Zapewne w przyszłości czeka mnie cukrzyca drugiego typu bo tata miał.
    Co do patologii ciąży, to za pierwszym razem diabetolog nie kazał mi nigdzie iść, ale chyba im się zmieniły wytyczne bo teraz wystawił skierowanie. Żeby się nie czepiali to poszłam, ale to był mój pierwszy i.ostatni raz tam, bo mimo wyznaczonej godziny czekałam na wizytę ponad trzy godziny a sama wizyta to było usg trzyminutowe. Stwierdzili że jest ok. Mój gin też to potwierdził, wiec z patologii rezygnuje. A jakby coś się działo to i tak trafię do szpitala, tylko nie tego :-)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.10.15 22:14</span>
    A dodam jeszcze a propos zachcianek- ponieważ rodze w okresie świątecznym, to zrobię sobie jeszcze przed porodem staropolski piernik dlugodojrzewajacy i będzie w sam raz na po porodzie :-D ciasto nastawie w listopadzie, upieke tuż przed porodem a dekoracje może już po :-D
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    mnbvc: zrobię sobie jeszcze przed porodem staropolski piernik dlugodojrzewajacy


    mnbvc a mogłabyś podrzucić przepis? Może też się skuszę :)
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Tuskaa, przepis z bloga moje wypieki. W wyszukiwarce bloga wpisz piernik staropolski. Robiłam rok temu, jest latwy a oblednie pyszny! No i ten zapach!
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    Dzięki :) Robiłam kilka ciast z tego bloga i za każdym razem wychodziły rewelacyjnie. Piernika na pewno spróbuję!
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    W rossmanie na dziale eko jest proszek do zrobienia brownie na mące ryżowej i z czekolada gorzka.ogolnie dobry skład. W składzie tez cukier trzcinowy ale u mnie po 1 kawałku do kawy dobry wynik. Jakby któraś chciała to polecam :))
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    Ja wczoraj piekłam babeczki na mące gryczanej z jabłkami - bez dodatku cukru. Po dwóch cukier 91 :) A zjadłam jeszcze pół pomelo... Nie są słodkie, raczej to taki wytrawny smak ale na podwieczorek z ciepłą herbatką smakowały wybornie :)
  5.  permalink
    Tuska poprosze przepis :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    tuskaa82: Po dwóch cukier 91 :)


    Pewnie i 3 byś mogła wciagnąć... A próbowałaś z ksylitolem???? Wówczas pewnie 2 i koniec, ale kto wie czy nie jeszcze lepsze :) No i nie przesadzać z nim, bo ksylitol tez podnosi cukier, ale dla cukrzyków jest dozwolony ( w małych ilosciach)...
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    MUFFINKI GRYCZANE Z JABŁKAMI I ŻURAWINĄ ( 24 szt.)
    - 500 g mąki gryczanej

    - mieszamy z 3 łyżeczkami proszku do pieczenia, 3 łyżeczkami cynamonu i pół łyżeczki soli;

    - dolewamy 400 ml mleka - oraz 100 ml oleju;

    - dodajemy 3/4 szklanki rodzynek lub żurawiny oraz 3 jabłka pokrojone w drobną kostkę (ze skórką); - ja dałam jedynie jabłka

    - mieszamy wszystko, przekładamy do formy. Możemy posypać płatkami migdałów.
    Pieczemy około pół godziny w 180 stopniach.

    Robiłam połowę porcji. W oryginalnej wersji napisano, że jeżeli ktoś woli wersję słodką to należy dodać 100 g cukru. Ewentualnie przed włożeniem do piekarnika obsypać delikatnie cukrem :)
  6.  permalink
    Dziekuje :)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    Podobno cynamon też obniża cukier. Zjadlabym takie babeczki, ale wolę się nie łamać i jak.juz trwam na diecie to jakoś muszę do końca.dotrwac. :-D
  7.  permalink
    U mnie najgorzej po chlebie... Zjem 3 male kromeczki i cukier olbrzymi. Ciekawe czy jakbym dala kiszonego ogorka to byloby lepiej bo jeszcze moj brzuch nie przywykl i jesc mi sie co chwile chce... Po obiedzie cukier 81. Zobacze jutro jak ziemniaki bede jadla bo narazie kasza...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    madziik1983: U mnie najgorzej po chlebie... Zjem 3 male kromeczki i cukier olbrzymi.


    A diabetolog nie sugerowała, że max 2 należy jeść? U nas by 3 nawet małe nie przeszły....
    A żeby się najeść dorzuć warzywa...

    madziik1983: jesc mi sie co chwile chce...


    Ile jesz posiłków i co jaki czas?

    madziik1983: Po obiedzie cukier 81.


    Nisko :P... Zmodyfikuj troszke ;)


    tuskaa82: MUFFINKI GRYCZANE Z JABŁKAMI I ŻURAWINĄ ( 24 szt.)


    żeś mi smaka narobiła.... Nie mam składników ;(....
    --
  8.  permalink
    Monia502: madziik1983: Po obiedzie cukier 81.


    Nisko :P... Zmodyfikuj troszke ;)

    No kasza jeczmienna, wieksze udko kurczaka, duzo kapusty kiszonej a pozniej pol jablka. Co moge dorzucic?

    Monia502: Ile jesz posiłków i co jaki czas?

    cos kolo 7, roznie bywa, ale srednio co 2-3 godziny. Bo po godzinie mierze cukier i za godzine juz cos robie.
    Dzisiaj o 16 skonczylam obiad a teraz (18.20) robie kromeczki i jeszcze zjem kolo 21. Nie zawsze uda mi sie 3mac dokladnych godzin z rozpiski bo niestety musze czesto wyjsc :(

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.10.15 18:22</span>
    Monia502: A diabetolog nie sugerowała, że max 2 należy jeść?
    - experymentowalam...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    madziik1983: No kasza jeczmienna, wieksze udko kurczaka, duzo kapusty kiszonej a pozniej pol jablka. Co moge dorzucic?


    A tej kaszy ile było???
    Może przy kaszy tej kapuchy mniej??? Może faktycznie Ci obnizyło?

    madziik1983: cos kolo 7, roznie bywa, ale srednio co 2-3 godziny.


    O żesz... I Ty jesteś głodna? :P

    No, ale głodna byc nie możesz... :)... Zgłoś diabetologowi, że odczuwasz głód...
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    Kaszy przy takim zestawie powinnaś zjeść ok. 8 łyżek ugotowanych.

    A mi diabetolog kazała ważyć chleb nie mówiła nic o max ilości kromek bo kromka kromce nie równa. u mnie na kolacje przy 3WW 60g żytniego lub 75g grahamu i wtedy wychodzą trzy kromki bo graham lżejszy.
    --
  9.  permalink
    Monia502: O żesz... I Ty jesteś głodna? :P
    - nooo, ale spaghetti jakbym zjadla to bym siue napchala od 15 do rana;p

    Monia502: Może przy kaszy tej kapuchy mniej??? Może faktycznie Ci obnizyło?
    - moze... zobacze jutro w zestawie z ziemniakami. Grunt ze nie wiecej jak 120 :)
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    madziik1983: Po obiedzie cukier 81

    Miałam dziś identyczny cukier po obiedzie. Zjadłam spory talerz ogórkowej i kawałek dorsza z soczewicą. Było pewna że po godzinie będzie trochę więcej, bo w zupce sporo ziemniaczków miałam. Nie ogarniam tego. Na ziemniaki z wody muszę uważać, a w zupie nie podwyższają mi cukru. Chyba, że te kwaśne ogóry swoje zrobiły... Jutro idę do diabetologa więc liczę na pomoc w tej kwestii. Ogólnie jakoś tak z obiadami mam problem - najadam się na maksa a cukier w granicach 89-95 i nie żałuję sobie węglowodanów typu ryż czy kasza...
  10.  permalink
    Tuska to extra, ja czasem nie zdarze cukru zmierzyc a jestem glodna he he, moze w pozniejszym etapie ciazy to sie zmieni ;)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    Madziik, świetnie Cię rozumiem bo ja mam ten problem z głodem rano. Muszę jeść w trzech ratach po troszku i czekam kiedy już będę mogła :-) bo u mnie cukry najbardziej szaleją rano.
    Dzisiaj naszła mnie potworna ochota na bułkę z dynia z biedronki. Mimo że te bułki z mrożonego ciasta i średnie w smaku to tak mi smakowała jak jakaś delicja :-D zjadłam pół, zobaczymy jaki cukier będzie.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    mnbvc: Muszę jeść w trzech ratach po troszku i czekam kiedy już będę mogła :-)


    O matko jakieście głodomory. Ja miałam odwrotny problem. Mi się jeść wcale nie chciało.... A Tu 10 posiłków musiałam wcisnąć...
    --
  11.  permalink
    No ja czesto tak jadlam, ze pol a tylko godzina minela to drugie pol :(
    Kupilam dzisiaj inny chlebm w sklepie zarzekaja, ze bez cukru i wylacznie z maki zytniej.. zobaczymy.
    Zrobilam salatke z pomidora, ogorka i salaty, przyprawie i bedzi do posilku.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.10.15 09:07</span>
    Dziewczyny a jakbym zrobila sobie taka mini zapiekanke z mielone na zasadzie ze sama mielone z cebulka i np cukinia zmieszam i sobie "podpieke" w piekarniku... bo w sumie golabki mozna ze 2 zjesc..

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.10.15 09:08</span>
    Monia502: O matko jakieście głodomory. Ja miałam odwrotny problem. Mi się jeść wcale nie chciało.... A Tu 10 posiłków musiałam wcisnąć...
    - to na pewno mniejszy problem.... to jaka kromke zawsze sie da byle zjesc ale gorzej jak sie ciagle chce jesc a tu nie mozna :P
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    A ja mam dola :-( jestem na tej diecie, chodze ciagle glodna, w brzuchu burczy, kreci sie w glowie mam mdlosci ( zawsze jak jestem glodna ). Ledwo łaze a musze ogarnac jeszcze dwojke dzieci :-( Raz to malo co nie zemdkalam :-( a jak mowie o tym lekarzowi to podobno to porzez ciaze nie diete. Do tego czasami cukier skoczy I wczoraj mialam wizyte to kazal jeszcze bardzie zejsc z diety :-( Schidlam 2 kg w niecaly tydz ale jak powiedzialam o tym to odpowiedz byla " to tylko sie cieszyc! Mniej do zrzucenia po ciazy" :-(
    Boje sie wyjsc z domu I po schodach chodzic z mloda bo w glowie sie kreci I mroczki mam :(:cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
  12.  permalink
    Moze idz do innego lekarza, bo nie mozna chodzic glodnym... albo niech przepisze isnuline a Ty jedz troche lepiej... niewiem... ale trzeba jakos zyc a jeszcze ci dwa miesiace zostaly.
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    No wlasnie TU ( irlandia ) wszystko "naturalnie"... Lekarz mi powiedzial, ze nie chca wprowadzac mi lekarstw jezeli sie da dieta to wyregulowac I mam sie postarac :-/ W sumie to chyba ciezko do innego lekarza, I tak zawsze na wizycie jest inny, chybaze gp to ta sama. Tylko prywatnie...no ale to odgroma kasy pojdzie na prywatne wizyty do konca ciazy :-( Mowie Wam, jestem wsciekla I zalamana :-(
    P.S. Jak sie zapytalam to co w takim razie mam zjesc na sniadanie to powiedzial salatke!!! Przeciez jak ja sie tym najem jak ja glodna po jednej kanspce jestem :-(:cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
  13.  permalink
    A jak do kapaki duzo ogorka zielone itp??
    Ja zjadlam na drugie sniadanie 2 kromki chlebka 10cmx5cm i dalam tam salate i ogorek kiszony i cukier 107, wiec nawet dobrze, a bylo pyszne.
    --
    • CommentAuthorsyllwia82
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    A Ja dzisiaj na 2 sniadanko : pół grahamki z masłem, 3 frankfurterki ( w składzie była glukoza ), chrzan z żurawiną ( też z cukrem), kawka z mleczkiem. Cukier po godzinie 105 :D
  14.  permalink
    To moze nie masz cukrzycy :P MI babka powiedziala ze frankfuterki moge 10 cm :P
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    eja86: A ja mam dola :-( jestem na tej diecie, chodze ciagle glodna, w brzuchu burczy, kreci sie w glowie mam mdlosci ( zawsze jak jestem glodna ).


    Wygląda, że w tym czasie masz za niski cukier...
    eja86: Boje sie wyjsc z domu I po schodach chodzic z mloda bo w glowie sie kreci I mroczki mam :


    Poczytaj tutaj wątek i spróbuj jeść inaczej. Hipoglikemia bardzo zagraża dziecku, a objawy masz typowe. Nie słuchaj lekarza. jedz 7 posiłków.... Lepszy cukier za wysoki niz zaniski. Żaden nie jest wskazany, bo ma być w normie, ale za niski powoduje niedotlenienie mózgu oraz zahamowanie rozwoju szarych komórek i zahamowanie, opóxnienie mielinizacji...

    Gdybym była w twojej sytuacji robiłabym wszystko by nie miec objawów hipoglikemii...

    eja86: to powiedzial salatke!!!


    Ale węglowodany są konieczne, bo one utrzymują cukier w górze jakiś czas, zapobiegając hipoglikemii...
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    A kiedy jest hipoglijemia? Jaki wynik?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
  15.  permalink
    Co to jest hipoglikemia?

    Niedocukrzenie to niebezpieczny w skutkach stan, w którym ilość glukozy we krwi spada poniżej 55 mg/dl
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    eja86: A kiedy jest hipoglijemia? Jaki wynik?


    Poniżej 60 juz moja diabetolog panikowała...
    Najlepiej, aby cukier nie spadał poniżej 70. Zwykle początkowo u świeżego cukrzyka już przy tej skali pojawiają się objawy hipoglikemii... Organizm broni się przed hipoglikemią. Wówczas już reaguj. Zjedz coś. Najlepiej działa 200 ml coli i na to pół kromki-kromka chleba... Gwarantuje, że cukier nie urośnie powyżej normy... Z resztą w hipo ważniejsze jest podniesienie cukru nawet ponad normę...
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    Dziekuje za rady... Serio mam dola orzez to :-/ nie lubie byc glodna, grrr
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    Eja, nie możesz chodzić głodna, co za durny lekarz! Ja też na początku chudlam ale jak diabetolog to zobaczył to kazał podnosić kaloryczność. Tak jak pisze Monia - hipoglikemia jest gorsza od za wysokiego cukru. Ja zaczynam się źle czuć juz przy 75, choć lekarze mówią ze hipo jest od 60.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    Zaczynasz się źle czuć przy 75, bo organizm ogłasza "alarm", iz zbliża się hipoglikemia. Masz wówczas czas zareagować. Ale im dłuże masz cukrzycę tym później odczuwasz objawy. Mój znajomy choruje na cukrzycę od 15 r.ż. dziś ma 42 i nie odczuwa spadków. Może miec 40 i normalnie gada... Niestety to grozi wstrząsem cukrzycowym, dlatego on ścisłe pilnuje pór posiłków plus posiłek przed snem... Oraz kontroluje poziom...

    Ja początkowo odczuwałam przy 75, ale z tygodnia na tydzień spadał niżej...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.