Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    No wcześniej mój gin się nie pomylił. Starszy miał w 35+6 3180g a gin mówił, że ok. 3200g ( on mnie na oddział przyjmował) Młodszy miał mieć ok. 4kg a miał 3830g.

    Wczoraj byłam u diabetolog i myślała kiedy mnie na oddział położyć ale na szczęście jestem z Poznania i mam blisko do szpitala, w którym muszę rodzić wiec na razie nie musza mnie kłaść. Postanowią co i jak jeśli do 18.09 nie urodzę. I mój gin i pani diabetolog twierdzą, że spokojnie mogę rodzic po weekendzie i oboje stwierdzili, ze raczej już się nie spotkamy chyba, że na oddziale. Wizytę u gina mam 14.09 a u diabetolog 18.09. Nie wiem skąd takie przypuszczenia ale czas pokażę. Ja mam przeczucie, że przenoszę...
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Super że udało się opanować cukry, moje też wyglądają coraz lepiej. Powiedzcie mi czy mimo ustalonej dawki insuliny nadal musiałyście notować co jadłyście w ciągu dnia dla diabetologa na wizyty? Bo mnie to zaczyna irytować... Jem ciągle to samo mam kserować czy jak... :/

    Akwa a czemu chcą Cie kłaść?
    Mi też gin zapowiedział że 7.10 mam się położyć, nie rozumiem takiego podejścia bezsensowny stres dla mnie i dziecka jeśli wszystko jest ok....
    --
  2.  permalink
    Bo niby nie powinno się przenosić przy cukrzycy, poza tym niby po 38tc chcą mieć dziecko pod kontrola cały czas.

    Ja w ogóle nie muszę notować co jem. Moje diabetolog interesują tylko cukry.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    a na kiedy masz termin? Próbowałam podejrzeć na przyszłych ale nie ma Cie na liście...
    --
  3.  permalink
    Na 25 września ale jak do 18 nie urodze to mnie położa do szpitala :/
    --
  4.  permalink
    A ja dzisiaj pomyliłam dni i wizytę miałam wczoraj ale przyjęli mnie dzisiaj 😁 mam powoli zmniejszać dawki insuliny bo cukier wraca do normy z racji tego że łożysko juz nie jest tak wydolne. Z chwilą porodu mam mierzyć cukier po 2h i na czczo max 120, a po posiłku do 200 a idealnie jak będzie do 140. Do terminu jeszcze daleko ale mały wazy 3380g,szyjka już skrócona i rozwarcie na 1cm. ..tak więc czuje że w połowie ma pożegnam się z dietą :)))
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Mnie nie chcieli brać do szpitala w poprzedniej ciąży. Zresztą diabetologa miałam w innym szpitalu niż rodziłam. Miałam zaplanowaną cesarke na równy tydzień przed terminem. Byłam dwa albo trzy razy na ktg i potem już do porodu.
    Wydaje mi się, że udało mi się na razie ustalić dawki insuliny. Jeszcze na czczo trochę podwyższone ale pewnie muszę zacząć jeść w nocy.
    Zazdroszczę wam, że już tak blisko jesteście!
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Ja też już odliczam czas do momentu kiedy będę mogła normalnie zjeść :)
    Zazdroszcze subiektywna że masz już tak bliziutko. masz zmniejszać dawki a jeśli np do porodu nie uda Ci się ostatecznie odstawić to z chwilą urodzenia dziecka odstawiasz czy jak to jest?
    --
  5.  permalink
    Lekarka powiedziala jasno i wyraźnie- z chwilą urodzenia się dziecka kończy sie Pani cukrzyca i odstawia Pani całkowicie insulinę. Mogę sobie cukier mierzyć ale wg norm podanych powyżej. 8-12 tyg. Po porodzie mam zrobić krzywą cukrową.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Tosik: masz zmniejszać dawki a jeśli np do porodu nie uda Ci się ostatecznie odstawić to z chwilą urodzenia dziecka odstawiasz czy jak to jest?


    Mi została cukrzyca... Nie jakas ostra. Diagnozę mam nietolerancja glukozy/stan przed cukrzycowy. Póki co bez insuliny... Uważać muszę troszke na to co jem, bo bywa, że mam cukry ładne dłuższy czas, a potem tydzień w okolicach 240 - 300 po posiłku... Najczęsciej przy zmianie pór roku mam bałagan w cukrach.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 6th 2015
     permalink
    Z odstawianiem insuliny najlepiej skonsultować się z własnym diabetologiem. W pierwszej ciąży kończyła z dawkami 17 17 12 w dzień i te kazali mi najpierw przez pół podzielić a dopiero drugiego dnia odstawić całkiem. Na noc miałam 5 i to od razu miałam odstawić.
    Mnie też po krzywej poporodowa wyszła nietolerancja glukozy ale nie cukrzyca. Ale cukry zawsze były ok wiec pewnie w przyszłości czeka mnie cukrzyca II typu.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 6th 2015
     permalink
    mnbvc: wyszła nietolerancja glukozy ale nie cukrzyca.


    witaj w klubie ;)

    A mnie też zapewniano, że zaraz po porodzie moja cukrzyca się kończy... Ale nie zawsze to sie sprawdza.
    --
  6.  permalink
    A mi nic nie mówili co z insuliną po porodzie...O tym, ze cukrzyca na pewno minie też mi nikt nie mówił. Usłyszałam tylko, że w 90% cukrzyca mija wraz z porodem. Muszę dopytać jak będę w przychodni co i jak. na pewno miedzy 7 a 14 tygodniem po porodzie mam zrobić krzywą cukrzycową.

    Ja wczoraj miałam chwilę grozy. Wieczorem pojawiły mi się pojedyncze skurcze. Na początku delikatne a później miałam takie 3 porządne co 3-4 minuty. Spanikowałam i wbiegłam pod ciepły prysznic :P Na szczęście minęły. No ale przestraszyłam się i w tej nocy w końcu spakowałam torbę do szpitala i uszykowałam ciuchy dla młodej na wyjście ze szpitala :P

    Dziś ostatnie przygotowania. Muszę pościel do łóżeczka wyprasować, mąż złoży łóżeczko. Tej nocy dotarło do mnie, że Zosia w każdej chwili może się na świecie pojawić :P
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 6th 2015
     permalink
    Akwa jak moja siostra miała taka przygodę skurczowa, to po 2 tyg już miała poród...
    Pewnie to zapowiedź, że już niedługo będziesz mama ;).

    akwamaryna: Usłyszałam tylko, że w 90% cukrzyca mija wraz z porodem


    Dokładnie i dlatego się dziwię jak ktoś zapewnia, że po ciąży nasza przygoda z cukrzyca się skończy. Przecież tego nie jest w stanie nikt przewidzieć... No i gdyby to było pewne to ominęłoby nas kontrolne badanie po wypiciu glukozy... Także trzeba czuwać i pilnować ;)... Nawet czytałam, żeby całe życie od czasu do czasu sobie tę glukozę zbadać (z obciążeniem), bo w sporej liczbie przypadków cukrzyca wraca na stałe na któryms etapie życia.... (nie zawsze, ale dość czesto). Warto mieć to na uwadze, bo nieleczona cukrzyca rujnuje nam zdrowie.

    Na szczęście z tego co obserwuję cukrzyca u nieciężarnych nie jest tak wymagająca - przynajmniej co do diety ;)
    --
  7.  permalink
    Mi diabetolodzy mówili, że na 90% ta cukrzyca wróci za 15-20 lat. Ponoć niestety większość kobiet, które miały cukrzyce ciążową choruje na cukrzycę w późniejszym wieku. Tak samo mi mój rodzinny ( kardiolog) mówił o nadciśnieniu. Mówił, że skoro pojawiło się w ciąży to są bardzo duże szanse, że pojawi się w późniejszym wieku.

    Moi synowie mówią, że Zosia dziś się urodzi, bo oni już chcą siostrę :P

    3 lekarzy mi powiedziało, ze według nich do końca tygodnia ( tzn do 13.09) urodzę. :bigsmile: No mam nadzieję, że 2 tygodni nie będę czekać na poród :P
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 6th 2015
     permalink
    akwamaryna: Mi diabetolodzy mówili, że na 90% ta cukrzyca wróci za 15-20 lat.


    Czyli podobnie mnie przedstawiono statystyki...


    akwamaryna:
    Moi synowie mówią, że Zosia dziś się urodzi, bo oni już chcą siostrę :P


    Aż się uśmiechnęłam ;)... Ciekawe czy proroctwo się ziści ;)

    akwamaryna: 3 lekarzy mi powiedziało, ze według nich do końca tygodnia ( tzn do 13.09) urodzę.


    Bedę zatem oczekiwać informacji ;)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a mnie rozłożyło totalnie. Podejrzewam zapalenie krtani. Do lekarza idę na 17. Czy macie jakieś domowe sposoby na ból gardła,, kaszel i katar? No bo przy cukrzycy odpada sok malinowy, mleko z miodem i syrop z cebuli...
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    tantum verde w psikaczu
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    Mi internista zapisał uniben albo euphorbium.
    Co do cukrzycy po ciąży, ja w szpitalu dostawałam już normalną dietę, w domu też tak kazali jeść ale pomiary robiłam jeszcze przez dwa tygodnie. I mi te cukry schodziły stopniowo a najgorszy wynik miałam tuż po porodzie, jak zjadłam pierwszy posiłek. Mało zwału nie dostałam, jak zobaczyłam co wyszło ;) Więc nie bylo tak, że urodziłam i nagle moje cukry wróciły do normy. Nie wiem jak się to ma do insuliny. Ale nie stresujcie się, jak zaraz po porodzie cukry nie będą idealne.
    Diabetolog kazał, pomimo dobrego wyniku krzywej (75/176/75) trzymać dietę opartą na niskim indeksie glikemicznym, bo ponoć mam 60% szans na rozwiniecie cukrzycy typu 2 w przyszłości. Co roku mam robić badanie cukru na czczo, przy jakichkolwiek nieprawidłowościach krzywą. No i mam zrobić krzywą przed następną ciążą, zaraz po zajściu w ciążę i dalej, standardowo, gdyby nic nie wyszło. Nasza pediatra z kolei uważa, że w drugiej ciaży cukrzycę będę miała na bank. Ja też tak uważam, biorąc po uwagę jak niewiele brakuje mi do przekroczenia normy po godzinie.
  8.  permalink
    Mi przy zapaleniu krtani pomagały płukanki z wody utlenionej rozcienczonej w wodzie oraz wody z solą. W aptece dostałam prenalen na gardło ale nie był aż tak skuteczny. Najlepszy był antybiotyk i naturalne metody. Łyżka miodu czosnkiem...wiadomo że nie można bo cukrzyca ale coś kosztem czegoś...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Na razie wszystko zatrzymało się w gardle. Tantum verde do psikania, płukanie gardła aspiryna i dużo pić. Czuję się okropnie i mam nadzieję że nie rozwinie się nic więcej.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Wracaj do zdrowia bidaku... Teraz ta aura nie sprzyja. U nas tez infekcje ;(
    --
  9.  permalink
    Moja teściowa właśnie złapała zapalenie krtani a córka od wczoraj przeziębiona. Ta pogoda wszystkiemu winna. W przeciągu tygodnia 20 stopni różnicy
    --
    • CommentAuthorpepak
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    [quote=subiektywna7][/quote]
    No jeżeli chodzi o ten prenalen na gardło :) To ja bardziej na bolace gardło przy przeziębieniu itp. stosowałam :) I pomagał Ale jak piszesz ze miałas zapalenie krtani widocznie potrzebowałaś czegoś silniejszego bo te pastylki są bardziej na grypę:)A wtedy mi przeważnie pomagają:)
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Powiem wam co zaobserwowałam. Cukrzyca cukrzycy nie równa. W pierwszej ciąży miałam problemy z cukrami dziennym, a na czczo luz blues. A teraz w dzień udało mi się w miarę szybko opanować i mogę jeść o wiele więcej produktów niż wtedy, za to na czczo mi rosną.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Tak jak ciąża ciąży nierówna... mnbvc, a który to tydzień?
    --
  10.  permalink
    Weszłam bo mnie tez jakieś choróbsko dopadło :cry: Ledwo żyję... Gardło boli, mam masakryczny katar, wszystko mi spływa do gardła i na oskrzela wiec kaszel też się pojawia :sad: Normalnie piłabym hektolitry herbaty z miodem i cytryną i szybko by mi przeszło a tak nie mam pomysłu :cry: Ten Tantum Verde na pewno nie ma cukru? Ja sie panicznie boję jakichkolwiek leków w ciąży a już z tą cukrzycą to w ogóle...

    Czy ta infekcja może mieć wpływ na poziom cukru??? Dziś po śniadaniu ( 2 kanapki z chleba z obniżonych ig, z chudą wędliną, rzodkiewka i sałatą) cukier po 1,5h 148 :shocked::shocked::shocked: Normalnie po takim śniadaniu miałam ok.95, wczoraj 105 a dziś aż 148 :shocked::cry: A byłam odprowadzić syna do szkoły więc nie leżałam
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    akwamaryna: Czy ta infekcja może mieć wpływ na poziom cukru???


    Może niestety....
    No i idź kobitko do lekarza to dobierze Ci coś bezpiecznego...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Akwamaryna, nie wiem na pewno czy infekcja wpływa na cukier, ale wydaje mi się że tak, bo u mnie też czasami przy chorobie skacze. Nie martw się pojedynczymi skokami bo ich ciężko uniknąć. Tantum verde poleciła mi lekarka wiedząc o cukrzycy.

    Monia, jestem dopiero w 23+3. Szmat drogi przede mną! Ja mam o tyle gorzej, że mi cały czas niedobrze, zwłaszcza po jedzeniu. Przy tej ilości posiłków mam po prostu dość.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    To faktycznie jeszcze Ci sporo zostało...
    --
  11.  permalink
    Mi lekarz mówił że infekcje podnoszą poziom cukru. Tantum verde jest słodzony sacharyną. Jak wypijesz jedna herbate z miodem to nie powinno ci zrobić większej szkody. Musisz sie wyleczyć. Mnie bardzo dlugo trzymalo razem z kaszlem wiec wiem co czujesz...
    --
  12.  permalink
    mnbvc: Nie martw się pojedynczymi skokami bo ich ciężko uniknąć.


    Niestety skoki nie są jednorazowe. Dziś po prostu cały czas mam cukier za wysoki :/ Na czczo 92, po śniadaniu 148, po obiedzie 121. Chyba wina tej infekcji bo jem zawsze mniej więcej to samo. Nie kombinuję, mam sprawdzone produkty.


    Monia502: No i idź kobitko do lekarza to dobierze Ci coś bezpiecznego...


    Pewnie bym musiała ale mój rodzinny przyjmuje na drugim końcu miasta i od godziny 15:00 :( Nie bardzo mam z kim dzieciaki zostawić...

    subiektywna7: . Mnie bardzo dlugo trzymalo razem z kaszlem wiec wiem co czujesz...


    Ja na szczęście kaszel mam tylko po długim leżeniu. Dziś spałam dużo, wypiłam 3-4 herbaty z sokiem z grejfruta, wzięłam gorący prysznic i jest zdecydowanie lepiej. Chyba się wieczorem do posiłku nocnego albo do kolacji skuszę zeby dodać do herbaty łyżeczkę miodu. Mam taki naturalny ze znajomej pasieki.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Cukier 121 nie jest wysoki. Mówili mi na szkoleniu ze przekroczenie o 3 jednostki nie jest dramatem. Oczywiście nie można zawsze dążyć do tego poziomu ale okazjonalnie jest ok.

    Natomiast ja mam pytanie o cukry na czczo. Ciągle mi wychodzą za duże. Juz na noc wczoraj podałam sobie 11 jednostek. Czy da się cukier na czczo jakoś okiełznać czy tylko podnosząc dawki insuliny?
  13.  permalink
    Na cukier na czczo bezpośredniego wplywu nie masz...choc ja u siebie zauwazylam ze im mniejsze cukry w ciągu dnia tym lepszy na czczo. I to by sie zgadzało
    Ja dzisiaj też walcze z bólem gardła.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 10th 2015 zmieniony
     permalink
    No u mnie cukier na czczo ma się nijak do tych poposilkowych. W dzień ok, a na czczo dramat.
    • CommentAuthorakwamaryna
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    U mnie na początku jak największy problem miałam z cukrami na czczo to też nic nie miało na nie wpływu. Diabetolodzy mówili, że na cukier na czczo nie mamy wpływu.

    Ja już zdrowsza :D Cukry też trochę lepsze :D Tylko na czczo miałam za wysoki bo 94 i po śniadaniu 138 ale wypiłam herbatę z łyżeczką miodu wiec pewnie dlatego.

    Treść doklejona: 13.09.15 08:39
    Heja. Wczoraj o 23:16 urodziłam :) Zosia jest zdrowa. Waży 3020g.
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Akwamaryna gratulacje!
    A u ciebie w szpitalu też kontrolują glikemie noworodka? U mnie przez dwa dni sprawdzali czy na pewno wszystko ok. Mała była kluta w paluszek w sumie sześć razy, ale wszystkie cukry wg lekarzy miała ok.
  14.  permalink
    Akwa super grtulacje. Napisz czy cukry wróciły do normy. W czwartek do ciebie dołącze :))
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Jejku jak ja Wam zazdroszczę :)
    Moje cukry ostatnio się rozhuśtały bo śpię nieregularnie późno chodzę spać i późno wstaję, muszę jeszcze przed porodem dokończyć badania naukowe a lepiej pracuje mi się nocą bo cisza w domu.
    My ze względu na ułożenie pośladkowe też pewnie będziemy mieć CC, obstawiam okolice 10.10
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Słodkie mamusie, pomóżcie, nie znam się na interpretacji wyników a wizytę mam za dwa dni:
    Glukoza na czczo 86 mg/dl
    Glukoza po 1 godz. 144 mg/dl
    Glukoza po 2 godz. 174 mg/dl

    Czy dobrze myślę, że to już cukrzyca?
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Tak, ten ostatni pomiar jest ponad normę.
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Isia, dziękuję za szybką odpowiedź :) Choć przyznaję, że nie na takie wyniki liczyłam :/
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Rozumiem, to zawsze stres i szok. Zanim pójdziesz do lekarza postaraj się choć trochę wdrożyć dietę cukrzycowa. Zrezygnuj ze słodyczy, ogranicz owoce, przejdź na produkty pełnoziarniste, chudy nabiał i chude wędliny i mięso. Jedź dużo warzyw. Będzie dobrze :)
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Właśnie czytam o diecie cukrzycowej. Wydawało mi się, że zdrowo się odżywiam ale teraz już nie jest to takie jasne. Od początku ciąży pilnuję wagi, słodyczy tak czy siak unikałam ale przyznaję, że ostatnio moja dieta to głównie owoce. Z nich będzie mi najtrudniej zrezygnować. No ale zrobię wszystko aby moja Kruszynka urodziła się zdrowa :)
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Nie musisz rezygnować z owoców. Wystarczy ograniczyć. Ja jadłam owoce dwa razy dziennie. Na raz mogłam zjeść jedno małe jabłko albo dwie mandarynki, jedna gruszke. Więc owoce można jeść ale na raz tylko na jeden wymiennik i nie później niż do godziny 18.
    • CommentAuthorakwamaryna
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    Heja :) Jak pediatra uzna, że z małą wszystko ok to dziś pójdziemy do domu :) także trzymajcie kciuki

    Młodej pobierali chyba 3-4 razy krew na cukier i wszystko ok. Moje cukry są rewelacyjne :D Ciekawa jestem czy po wyjściu ze szpitala będą mi kazali trzymać dietę jeszcze jakiś czas....

    Insulinę kazali mi odstawić zaraz po porodzie ale cały czas jestem na diecie cukrzycowej no i 4 razy dziennie mierze cukier.
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    Postanowiłam nie czekać do wizyty i już dzisiaj zainwestowałam w glukometr. Pomiary robiłam godzinę po posiłku:
    po obiedzie - 104
    po kolacji - 76
    Chyba nie jest tak źle :) Poczytałam trochę wątek i staram wykorzystać Wasze doświadczenie :)
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 16th 2015
     permalink
    Super wyniki po godzinie. Po kolacji to nawet trochę nisko. Cukry mogą szaleć i co jakiś czas wzrastać. Ja tak mam, że kilka dni jest ok, a potem nagle wyskoczy po takim samym jedzeniu.
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeSep 16th 2015
     permalink
    Jestem bardzo ciekawa jak to ze mną będzie. Póki co mieszczę się w normach :)
    Czy macie jakieś sprawdzone blogi kulinarne skierowane do słodkich mam? Chciałabym pokombinować z posiłkami bo ja taka mocno mączna jestem. Uwielbiam pierogi, naleśniki itp... I tego będzie mi najbardziej brakować.
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeSep 16th 2015
     permalink
    Ja też kluchy Lubie, ale w moim przypadku makaron, pierogi itp odpada bo od samego patrzenia mi cukier rośnie. Podobnie z ziemniakami, ale za nimi nie przepadam. Mogę jeść kaszę i ryż. W tej ciąży udaje mi się nawet jablko albo kiwi albo kawałek banana. W poprzedniej owoców nie mogłam. Teraz mogę też maslanke i śmietanę, ale jogurt i mleko juz nie. Ogólnie mam większy problem z cukrem na czczo. Ładuje insulinę a on za duży.

    Bloga nie znam, ale jest taka strona slodkiemamy i tam jest przykładowy jadłospis.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.