Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2015
     permalink
    tuskaa82: Cukier 117... Wysoki,


    Nie przesadzajmy... Cukier bardzo dobry. Moja diabetolog była zwolennikiem by cukier był do 120... Czyli 119 było idealnie. Z tego pułapu trudniej o to by cukier do następnego posiłku spadł poniżej 70.

    madziik1983: Monia mi nawet po zurku i kapusniaku cukier nie skakal


    Mi po żadnej zupie nie skakał... ;)... Tylko na te marchewki w zupie musiałam uwaząć, żeby był 1 ww...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 3rd 2015
     permalink
    Ja mogę praktycznie wszystko z piekarnika, mięso i ryby i to w dużych ilościach. Najgorzej reaguje na ziemniaki, zaś kaszy mogę dużo i cukier mega niski. Warzywa lubie surowe i po nich cukier ok, również po marchwi, ale mogę też dużo brokuła, kalafiora itp. gotowanego normalnie, ale my bez sosów czy bułki jemy, tylko samego.
    U mnie najgorzej rano z cukrami.
    Co do cukrów na czczo, to trzeba zjeść kawałek jasnej bułki i pół szklanki mleka na noc, jeśli mało, to w nocy dodatkowy posiłek, no i ładować nocnej insuliny do skutku. To nie moje wymysły tylko słowa diabetologa.
    No i każdy musi metodą prób i błędów dojść co może a co nie. Ciąża ciąży nierówna. Ja teraz mogę jeść parówki, a poprzednio nie. I tak jest z wieloma produktami.
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 3rd 2015
     permalink
    Ja co prawda dopiero zaczęłam przygodę z cukrzycą ale już widzę na co najbardziej muszę uważać. Dwa niewielkie ziemniaczki to zło, gotowana marchewka - zło, a na moje ukochane jabłka mogę sobie jedynie pozwolić wtedy, gdy planuję po posiłku jakiś dłuższy spacer. Ale są też pozytywy :) Kasza, ryż naturalny i makaron brązowy - nawet po konkretnych porcjach cukier jest ok. Z owoców to cytrusy, co cieszy bo nadchodzi sezon pomelo :) Jak mam ochotę na słodki podwieczorek to gotuję budyń bez cukru. Do tego trochę malin lub wiśni i cukier 100 nie przekracza. Ogólnie nie jest najgorzej...
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 3rd 2015
     permalink
    mnbvc: Ciąża ciąży nierówna.


    dokładnie. To tak samo jak w jednej ciąży można cukrzycę mieć, a w drugiej nie (i na odwrót)...

    mnbvc: Warzywa lubie surowe


    One mają niższy IG niż gotowane, dlatego zaleca się surowe lub al dente. Tez widziałam róznice w cukrach gdy zjadłam surową marchew i gotowaną...

    tuskaa82: a na moje ukochane jabłka mogę sobie jedynie pozwolić wtedy, gdy planuję po posiłku jakiś dłuższy spacer


    a ważysz jabłko? Bo na raz możemy zjeść 150g jabłka... Jak zjadłam większe to lipa była...

    tuskaa82: Ogólnie nie jest najgorzej...


    No pewnie, że nie...
    Mnie jedynie irytowało to, że wszystko z zegarkiem w ręku... Śniadanie 8, drugie śniadanie 10, trzecie sniadanie 12, 14 - obiad, etc... Potem po godzinie glukometr, aaa no i insuliny ... Także cały dzień nie myślałam o niczym tylko "ile czasu mi zostało, o komponowaniu menu, przeliczaniu WW...

    No i jak mielismy w wakacje gości... Jedli pizzę, owoców naznosili, lody...obiadki takie "ładne"... Jedli o której chcieli... A ja musiałam patrzeć...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Ja żyję z komórka w dłoni bo zawsze po posiłkach ustawiam budzik za godzinę bo inaczej bym zapominają zmierzyć cukier :-)
    Ja w tej ciąży mogę jablko a w poprzedniej nawet połowy nie mogłam.
    Super że budyń z owocami możesz. Ja niestety na całkowicie bezdeserowej diecie. Czasami tylko kilka morw lub migdałów. Byle do końca roku ;-)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    mnbvc: Super że budyń z owocami możesz. Ja niestety na całkowicie bezdeserowej diecie


    Dokładnie tak samo miałam...
    Moim deserem były owoce, ale wybrane i ściśle utrzymane w 1 ww... 1 małe jabłko, 6 kulek winogron, suszone morele (nie pamietam sztuk, ale chyba 5 to jeden ww) i śliwki (chyba 3 kulki) :P... Oraz sok jabłkowy 100ml rozcieńczony 100 ml wody.

    Jaka to była radość, że po "słonym" mogłam zjeść słodki owoc hihihihi

    mnbvc: Byle do końca roku ;-)


    Teraz już bliżej niż dalej ;)
    --
  1.  permalink
    No ja wlasnie w pierwszej ciazy tak troche prubowalam i jak diabetolog zobaczyl moje cukry to mnie opinkolil ze to nie czas na prubowanie a ja na serio nie mialam pojecia co moge jesc:/ Z tym mlekiem to jestem zaskoczona, ze mozna budyn nawet zrobic, chyba mialam kiepskiego lekarza poprzednio i zle mi wytlumaczyl:/ Tak bym sobie inke zalala mlekiem 0,5%

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.10.15 09:18</span>
    A jak to jest z tymi chlebkami "wasa", jakis zytni czy cos to mozna??

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.10.15 09:20</span>
    Acha - i skoro nie mozna raczej laczyc weglowodownow, to jakas surowke jecie do obiadow, chyba, ze wogole rezygnujecie z ziemniakow..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    madziik1983: Z tym mlekiem to jestem zaskoczona, ze mozna budyn nawet zrobic,


    Nie każdy może... Sporo słodkich mamuś akurat po mleku ma skok cukru pod niebiosa. Ja mleka nie mogłam (przynajmniej nie np. na sniadanie)... Oraz to mleko też trzeba obliczyć w WW... Bodajże pół szklanki można...

    madziik1983: Tak bym sobie inke zalala mlekiem 0,5%


    Bron Boże 0,5%... Nawet cukrzykom zaleca się mleko 2%...

    madziik1983: A jak to jest z tymi chlebkami "wasa", jakis zytni czy cos to mozna??


    Musisz sama spróbować. Przeczytaj też uważnie skład czy nie ma domieszki cukru, miodu, syropu....

    Ja po wasa miałam cukry w granicach 150-200.

    madziik1983: to jakas surowke jecie do obiadow, chyba, ze wogole rezygnujecie z ziemniakow..


    warzyw na dzień musisz zjeść 500gram (w mojej rozpisce napisane mam minimum :P).
    więc możesz jeść, a nwet musisz surówki. Można z kiszonej kapusty, z pomidora, sałaty,... zdaje się, że kalafior i brokuł też mozna jeść bezkarnie... ale juz na 100% nie pamietam...

    Ziemniaki można jeść w połączeniu z tymi surówkami... Tylko tych ziemniaków góra 1 ww plus surówki...
    --
  2.  permalink
    ZNAczy jeden ziemniak z ktorego mam np 4 kawalki?? Wiecej nigdy nie jadam;p
    NO widzisz, a gdzies wczesniej czytalam, ze mleko ale gora 0,5 % wiec juz sama niewiem... Ech..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    madziik1983: ZNAczy jeden ziemniak z ktorego mam np 4 kawalki?? Wiecej nigdy nie jadam;p


    zalezy jaki duzy ;)Ja miałam na gramy przeliczone... i to były małe ziemniaki 3, średnie 1,5...
    madziik1983: NO widzisz, a gdzies wczesniej czytalam, ze mleko ale gora 0,5 % wiec juz sama niewiem... Ech..


    najlepiej zapytaj swojego diabetologa co teraz rekomendują...
    Ja miałam w ulotce, że 2% i koniec...
    --
  3.  permalink
    Dzisiaj planuje kasze jeczmienna perlowa, moze zrobie surowke z kiszonej kapusty. Bardzo lubie kiszona :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    madziik1983: Dzisiaj planuje kasze jeczmienna perlowa, moze zrobie surowke z kiszonej kapusty. Bardzo lubie kiszona


    ja tez lubię, ale w ciąży nie mogłam jeść kiszonej kapusty. Boże jakie ja miałam w wzdęcia... Umierałam z bólu... Nic nie pomagało... Nie wiedziałam czy to macica tak napitala czy jelita... Umierałam dosłownie...
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeOct 4th 2015 zmieniony
     permalink
    To jak jak odpinkolilam kapusniak to jadlam przez 3 dni po 2-3 miski dziennie:D
    Przeczytalam gdzies, ze golabki tez mozna, one nie sa smazone. To juz sie ciesze :)

    Monia a taki mix salat z biedronki to chyba mozna, tam sama zielenina.. Mam oliwe z oliwek do tego.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    madziik1983: Monia a taki mix salat z biedronki to chyba mozna


    Jesli prodycent nie dosypał cukru to owszem... Zawsze zaglądaj w skład, bo cukier to tez forma konserwantu... A oliwy odrobinkę. Góra łyżka, płaska stołowa na całe opakowanie...

    madziik1983: Przeczytalam gdzies, ze golabki tez mozna, one nie sa smazone. To juz sie ciesze :


    jaknajbardziej, ale tam ten ryz to juz wymiennik (zalezy ile dajesz, bo jak odrobinke, to juz tego nie liczymy jako ww, ale jesli uwielbiasz se dowalić ryzu, to oblicz...

    W każdym razie jeśli mało ryzu, to mozna tego ziemniaka dołozyc...
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Monia502: a ważysz jabłko? Bo na raz możemy zjeść 150g jabłka...


    Ważę, ale nawet po 100g cukier mi skacze. Podobnie mam z nektarynkami. Nawet pół podnosi mi cukier :/
    Monia502: Monia a taki mix salat z biedronki to chyba mozna

    Gdzieś czytałam, że te mixy sałat w opakowaniu to nic zdrowego. Podobno lepiej ciętą sałatę kupić. Choć z drugiej strony teraz wszystko naszpikowane jest chemią...
  4.  permalink
    JAkby nie spojrzec na opakowanie to wszedzie cukier:/
    A do golabkow moze ten ciemny ryz?? Bede mierzyc cukier od jutra to bede wiedziec jak dokladnie moj organizm reaguje.
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    madziik1983: A do golabkow moze ten ciemny ryz??

    Myślę, że tak. Można też kaszę - co kto lubi ;)
  5.  permalink
    Ale Wam powiem, ze kolo mnie maja fajna pijalnie sokow, chyba sie bede tam stolowac na jakies soki grejfrutowe czy cos czasami. Nie mam sokowirowki zadnej.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    tuskaa82: Choć z drugiej strony teraz wszystko naszpikowane jest chemią...


    dokładnie...

    Ja kupuje mixy, ale czytam opakowania... Niestety po sezonie - wszystko z importu ;(

    madziik1983: JAkby nie spojrzec na opakowanie to wszedzie cukier:/


    Nie wszędzie... ja miałam wybrane produkty - wolne od cukru... Tylko trzeba analizowac składy. I pytaj koniecznie w sklepie o skład chleba (nietety własnie do tych dla diabetyków często są dosładzane ;()...

    madziik1983: A do golabkow moze ten ciemny ryz??


    Wszystko możesz dorzucić, ryż, kaszę... ryż dziki... To jest Twoja fantazja :P.. Byle smakowało ;)
    --
  6.  permalink
    Monia ja kupowalam bulki grahamki ostatnio i mialam cukier oki po polowce bulki. Zobacze jak bedzie teraz.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Jak masz wypróbowane to jedz te grahamki... Ale własnie na raz mozna tylko pół zjeść...
    --
  7.  permalink
    Z chlebem ciezka, bo szybko wysycha i nie oplaca sie calego kupowac dla mnie samej :( Szczegolnie ze taki dla diabetykow kosztuje z 5 zl
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    madziik1983: ja kupowalam bulki grahamki ostatnio i mialam cukier oki

    Mi pani dietetyk zaleciła abym całkowicie zrezygnowała z bułek - nigdy nie wiadomo co w nich jest. Teraz jem tylko ciemne pieczywo, ale dokładnie sprawdzam skład. To jest właśnie zaleta tej diety - nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad tym co jem... Odruchowo sięgałam w sklepie po ulubione - zdrowe produkty. Tymczasem okazuje się, że wiele z nich nie ma nic wspólnego z zdrowiem. Słodziki, tłuszcze utwardzone i inne świństwa. Fuj - a ja to jadłam!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    tuskaa82:
    Mi pani dietetyk zaleciła abym całkowicie zrezygnowała z bułek -


    U nas tez takie zalecenia były, ale podkreśliła, że jesli damy rade uciagnąc pa połowie bułki raz na kilka dni, a zachcianka na te buły bedzie to okey... Ale rzadko która wytrzymała na połowie bułki :P...

    tuskaa82: Fuj - a ja to jadłam!



    Dodkładnie mam te same spostrzeżenia...
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    madziik1983: Z chlebem ciezka, bo szybko wysycha i nie oplaca sie calego kupowac dla mnie samej :( Szczegolnie ze taki dla diabetykow kosztuje z 5 zl


    A próbowałaś chlebków z Oskroby?
    http://www.oskroba.pl/produkty/pieczywo-krojone-pakowane/chleby-razowe-zytnie-bez-drozdzy/chleb-graham-krojony
    Kosztuje ok 3 zł. Nie wysycha, jest smaczny i w moim przypadku cukry nie skaczą.
    Poza tym z pieczywem dla diabetyków trzeba uważać bo tam chyba jakieś słodziki ładują...

    Treść doklejona: 04.10.15 11:47
    Monia502: Ale rzadko która wytrzymała na połowie bułki :P...

    No ja nie wytrzymam ;) Wolę sycący ciemny chlebek. Na śniadanie mogę ok 70 g i naprawdę się najadam :) A bułki to tylko na rozbudzenie apetytu działają. Zresztą jeszcze przed cukrzycą raczej je omijałam bo wiedziałam, że na jednej się nie skończy ;)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    tuskaa82: Na śniadanie mogę ok 70 g i naprawdę się najadam


    Dokładnie ;) I do tego kolorowa suróweczka :P... Taka z sałaty i pomidora... Rozmarzyłam sie ;)
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Monia502: Taka z sałaty i pomidora


    mmm... ja obecnie do prawie każdego posiłku dorzucam pomidorki. Boję się tylko o to co będę jeść za miesiąc-dwa, gdy dostępne będą już tylko te sztuczne warzywa pozbawione smaku... Macie jakieś pomysły?
  8.  permalink
    Tuska - do grudnia dasz rade, gdzie tam marzec:/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    tuskaa82: Macie jakieś pomysły?


    Może Ci zbrzydnie do tego czasu hihihihihi
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Mic sałat z biedronki możecie jeść, przynajmniej u mnie jest ok. Ja to zalewamy oliwą extra vergine i octem balsamicznym. Kwaśne obniża cukier. Np. Kiszona kapusta czy ogórki. Na szkoleniu w pierwszej ciąży dietetyczka mówiła, że czasem laski tak oszukują, idą na drozdzowke bo mają zachcianke, a potem jedzą kiszona kapustę. Nie próbowałam, bo mnie odrzuca ta kolejność, ale faktycznie kwaśne obniża cukier, przynajmniej u mnie.
    Co do chleba, to chyba największy krzyż w tej diecie. Ja w pierwszej ciąży po przetestowaniu miliona opcji mogłam jeść tylko chleb ig z awiteksu. Średni w smaku i drogi, no ale co było zrobić. Teraz dla odmiany mogę tylko chleb paczkowany z biedronki siedem ziaren. Juz mam go dość, ale cóż poradzę. W Krk bułki odradzają w ciągu dnia, ale na noc każą jeść pół kajzerki'z pół szklanki mleka. Ilość bułki trzeba sobie samemu opracować, tzn. Mniej lub więcej. Taki posiłek przed snem likwiduje ketony. Mleko przed południem zakazane, dopiero na podwieczorek można, no i normalne a nie żadne zero procent. Z węglowodanów to wszystko razowe, makaron i ryż.
    Tuskaa, świetnie Cię rozumiem z owocami bo w pierwszej ciąży nie mogłam żadnych jeść. Ogólnie miałam ciężej niż teraz, ale jakoś dalam radę, więc trzymam kciuki za ciebie!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    mnbvc: Kwaśne obniża cukier.


    szkoda tylko, że mnie tak po kiszonych potrawach poniewierało, bo ta opcja bardzo by mi pasowała ;)...
    W sensie, że bym do posiłków jadła, to może tej insulity w "litrach" bym nie potrzebowała ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeOct 4th 2015 zmieniony
     permalink
    To znaczy ze na chetnego moge zjesc ciastko, ale zaraz potem kapuste?? Ciekawa opcja.... i to nie zaszkodzi dziecku?? Takie cukrowanie i obnizanie..

    I mam pytanie do napojow... jak czekam te godzine na pomiar cukru to moge wode, czy herbate czy kompletnie nic?
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Wodę i herbatę nieslodzona można bo nie wpływa na cukier.
    Z tym słodkim a potem kapustą to nie sprawdzałam na sobie więc nie wiem jak działa. Myślę, że jak się zje od razu to może ten cukier się od razu taki średni robi. Nie wiem. Piszę tylko o tym co słyszałam.
    Ja ogólnie staram się cały czas bez deserów bo jak raz się złamie to później jest trudniej zacząć od nowa. W pierwszej ciąży zlamalam dietę tylko w tłusty czwartek jednym paczkiem i w wielkanoc. Rodziłam równy tydzień po Wielkanocy.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    madziik1983: i to nie zaszkodzi dziecku??


    Może zaszkodzić, bo po ciachu można dostać nagłego skoku cukru oraz po chwili nagłego spadku - hipoglikemii... A na dobra sprawę nie masz pewności, czy kapusta faktycznie na twój organizm zadziała jak opisano :P... Experymenty w ciąży sa jak dla mnie zbyt niebezpieczne...

    madziik1983: I mam pytanie do napojow... jak czekam te godzine na pomiar cukru to moge wode, czy herbate czy kompletnie nic?


    Diabetolog zezwoliła wodę pić... Mówiła, że herbata też niezła, ale lepiej wodę...
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    madziik1983: i to nie zaszkodzi dziecku??


    Mi lekarz powiedział, że jeżeli już "muszę" coś słodkiego to ewentualnie mały kawałek ciasta drożdżowego - bez lukru i kruszonki. Oczywiście nie sklepowego. Teoretycznie nie powinno podnieść cukru. Nie wiem na ile to prawda, bo na dzień dzisiejszy jakoś sobie radzę z pokusami :) W sieci jest całkiem sporo fajnych przepisów na takie mniej słodkie ciasta na bazie np mąki gryczanej. Może pokuszę się na taki wypiek...

    madziik1983: I mam pytanie do napojow

    Ja piję głównie wodę. Jeżeli chcę coś ciepłego to sięgam po herbatki ziołowe :)

    Treść doklejona: 04.10.15 19:30
    mnbvc: Rodziłam równy tydzień po Wielkanocy.


    O kurcze, to co Ty bidulko w święta za koszmar przeżywałaś! Serniczki, baby wielkanocne, mazurki...
    Ja wciąż zastanawiam się kiedy moje dziecię postanowi przyjść na świat :) Termin mamy na 30 grudnia, więc to loteria.
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Jeśli chodzi o pomidory to też trzeba uważać na odmiany bo gatunku malinowych nie można jeść.

    do woli można jeść poniższe warzywa: cebula, botwina, sałata, ogórek, kapusta, pomidor (bez malinowych), rzodkiewka, kalafior, brokuł, kalarepa, szpinak, papryka, cukinia, rabarbar, seler naciowy, szparagi, szczaw, por, pieczarki - wszystko surowe lub gotowane al dente

    Co do budyniu to nie trzeba osobno liczyć mleka jako WW po prostu:
    1 szklanka 200ml budyniu bez cukru to 2WW
    1 szklanka kisielu bez cukru to 1WW
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 4th 2015
     permalink
    Super Tosik to opisałaś ;)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Dopisze jeszcze do tego co Tosik napisała. Z papryka trzeba uważać czerwona, bo ona ma najwięcej cukru. Pomidory malinowe można ale nie bez ograniczeń, ale np plasterek na kromce i jest ok.

    Tuskaa, teraz mam termin na 3 stycznia wiec prawie jedziemy równo :-)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    dokładnie. tak samo jak plasterek twarogu na chlebie także nie oblicza się w ww... 1 ww to 3/4 kostki.
    --
    • CommentAuthorsyllwia82
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Mi moja diabetolog mówiła, że jak mnie złapie na coś słodkiego to moge zjeść do 4 kostek czekolady, a z warzyw też bym uważała na cebule ( przynajmniej u mnie skacze cukier ):). Dzisiaj wizyta w patologi, zobaczymy czy z małą wsio ok :D
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    W Krk w razie zachcianki pozwalają na kawałek drozdzowki lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Oczywiście nie codziennie :-) czyli ogólnie te same zalecenia wszędzie. Ale tak jak pisałam w pierwszej ciąży nie odmówiłam sobie paczka w tłusty czwartek i jednorazowe odstępstwo znów tak nie wpływa na całokształt. Nie miałam żadnych wyrzutów sumienia :-) Nie można dać się zwariować bo nastawienie psychiczne tez ma duży wpływ i jak ciężarna sfrustrowana chodzi non stop to tez nie jest dobrze.
    I jeszcze powiem wam, że mężowi wtedy zapowiedzialam, że po porodzie nie chcę żadnych kwiatów itp. Tylko ma stole ma na mnie czekać czekoladowy tort z bitą śmietaną i wiśniami. I czekał! Od razu dodam dla ortodoksow karmienia- jestem zwolennikiem jedzenia wszystkiego podczas kp i córce nic nie było. Teraz zazyczylam sobie sushi :-D ale jeszcze może mi się zmienić hahaha
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    mnbvc: Tylko ma stole ma na mnie czekać czekoladowy tort z bitą śmietaną i wiśniami

    hahah ja to samo powiedziałam swojemu! Ma czekać torcik czekoladowy :) Obiecał, że stanie na wysokości zadania. Bardzo podoba mi się Twoje podejście do karmienia i liczę na to, że i ja będę mogła stosować się do właśnie takich zasad. Moja szwagierka, po porodzie jadła tylko ryż i gotowanego kurczaka i nie mogłam na to patrzeć. Wiadomo - każdy robi jak uważa, ale nie można popadać w paranoję...
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Dziewczyny drugi test potwierdził cukrzyce . A juz myslalam ze mnie ominie bo w 16 tc było ok! Trudno trzeba sie zmierzyć i tym razem. A tak mi sie chce słodkiego :(((
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    syllwia82: Mi moja diabetolog mówiła, że jak mnie złapie na coś słodkiego to moge zjeść do 4 kostek czekolady,


    o żesz w życiu.... 200 bym miała hihihihih

    mnbvc: Tylko ma stole ma na mnie czekać czekoladowy tort z bitą śmietaną i wiśniami. I czekał!


    OOOOO!!!!! Juz go lubię ;)

    szerka: Dziewczyny drugi test potwierdził cukrzyce . A juz myslalam ze mnie ominie bo w 16 tc było ok! Trudno trzeba sie zmierzyć i tym razem. A tak mi sie chce słodkiego


    Oj nie dobrze, nie dobrze.... Ale dasz radę ;)... Trzymam kciuki. Jakie miałas wyniki?
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    hihi ja też sobie zażyczyłam rolade z malinami od Sowy :)
    a na sushi też mam chętke, powiem Wam że raz czy dwa byłam w trakcie ciąży ale zamawiałam tylko z grillowaną rybką, oczywiście to było zanim dowiedziałam się o cukrzycy :p
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Ja po porodzie po ciąży cukrzycowej zażyczyłam sobie dużą kawę latte i 4 kajzerki z szynką! No cholera - żadnych słodyczy mi tak nie brakowało jak tych bułek :))))
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    A ja mam pytanie do mam z cukrzycą ciążową. Jak to było po porodzie? Trzeba nadal dietę trzymać? Wasze cukry ustabilizowały się dość szybko? Ja troszkę się boję, że ta cukrzyca to już do końca ze mną zostanie bo niestety ale jestem genetycznie obciążona :(
    •  
      CommentAuthorkonrelka
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    U mnie cukry wróciły do normy dosyć szybko.Kilka dni musiałam jeszcze insulinę przyjmować.Krzywą diabetolog kazał mi zrobić 8 tygodni po porodzie.Na szczęście wynik był dobry :-)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Mi kazali od razu po porodzie jeść normalnie i mierzyć cukier przez 2 tyg.
    Jadłam normalnie - ale cukry mierzyłam przez 2 dni - potem nie miałam do tego głowy :devil:
    Powinno sie tez zrobić obciążenie glukoza po połogu.
    U mnie cukry od razu wróciły do normy, a co więcej - w następnej ciąży cukrzyca sie nie pojawiła :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Liczę na to, że i ja będę miała tyle szczęścia co Wy dziewczyny :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.