Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    ngL Ja tez mam dość testów - zbędna kasa i to nie mała :(( dawaj foto glucia Twojego hi hi hi będzie apetycznie hehehhe
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    korzystałyście może z testów z allegro? ceny wachaja sie tam nawet 1.99-2.99 za szt
    --
    • CommentAuthorAsia77
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    szczerze mowiac to musze przyznac Wam racje.ostatnie testy w ogole nie pokazaly u mnie owu a ta byla bo mialam monitoring. po za tym mialam chyba jakies felerne testy bo wychodzily jakies dziwne zacieki :confused:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 6th 2006 zmieniony
     permalink
    Korzystam z testów na allegro i ze sklepu starania.pl (chciałam porównać jakość a cena podobna). Ale jak widać - ja naten miesiąc zużyłam 8 testów (2 zł sztuka co daje 16 zł) i nie dało żadnego efektu. Do wszystkich kosztów należy jeszcze doliczyć przesyłkę (5 zł). Przy zamówieniu 15 testów zapłaciłam razem z przesyłką - 36 zł. I do tego przez przypadek byłam poszczędna bo przy pojawieniu się coraz mocniejzych krech należy testować 2 razy dziennie, co daje minimum 15 testów na 1 cykl. U mnie nawet 2 podobne krechy nie chciały się pokazać. A tempka, śluz i szyjka wyraźnie świadczą o owulce... no nic... najbardziej prawdopodobne na owulację obstawiałam wczorajszy test, że owu odbędzie się w przeciągu 24-35h bo LH było wyższe niż dzień i 2 dni wcześniej. Ale jednak wg ulotki zdecydowanie testy (wszystkie) negatywne.

    Asia77- miałaś testy od Ewy Analityk? bo ja właśnie tymi testowałam (różowe) i też były zacieki pionowe (pisałam o nich na forum starania wklejając zdjęcie testu z pionową krechą zacieku a stosowałam się do ulotki). Jednak testy zielone (z allegro od molla) potwierdziły, że albo wszystkie testy są do bani, albo to ja jestem do bani ;)

    Załączam zdjęcie - wierzcie mi, że krechy w realu są wyraźniejsze. Nie wiem czemu nie wyszły tak widoczne jak ja je widzę. 15 dc jest dośc widoczny, prócz tego wszystkie mają kreskę testową prócz testu przedostatniego, czyli ropbionego 16 dc (dziś) w nocy o 2

    • CommentAuthorAsia77
    • CommentTimeOct 6th 2006 zmieniony
     permalink
    ngl miala testy od Ewy i tez robilam tak jak w ulotce bylo napisane, tez zuzyłam 8 testow i nic nie wykazały miałam dokladnie takie jak Ty.jak mialam poprzednie to nic takiego nie mialo miejsca nie bylo zadnych zaciekow. teraz tez kupilam ze sklepu starania i ciekawe jak te bada dzialac :)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    Asiu zmartwię Cię - te testy ze sklepu starania.pl to są te same co od Ewy Analityk - ona pracuje dla tego serwisu. Więc pewnie działać będą dokładnie tak samo.
  1.  permalink
    ngl, nie wiem czemu u Ciebie tak wyszło, że nie wyszło :) ja miałam raz testy od pani Ewy i raz inne taniochę z Allegro, testy robiłam raz dziennie zawsze o tej samej porze, przeważnie o 10.00 przed drugim śniadaniem. Na ulotce piszą że najlepiej robić ok. 10-13 i 16-18 i starać się nie pić za dużo na 2 godz. przed testowaniem, no i pozytywy mi wyszły a raz to nawet te dwa pod rząd :bigsmile:
  2.  permalink
    możesz się przekonać i prześledzić moje cykle (te z testami), zdjęć niestety nie mam bo jeszcze z moim lubym nie dorobiliśmy się aparaciku :( teraz nasza kaska na to przeznaczona poszła na gina.
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    Ja miałam od ,,analityk"" i tez tak słabo mi wyszło - w sumie tez myslę że należałoby robić co najmniej rano i wieczór i tak przez 6 dni - jak u mnie to = 12 - 14 testów
    --
    • CommentAuthorAsia77
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    ngl wiem ze testy sw sklepie starania sa od Ewy.moze tamta partia byla jakas felerna a teraz beda ok zobaczymy
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    wiecie co z tymi testami do bani ...zamawiałam dwa razy w sklepie starania. Raz zamówiłam te w rózowym pudełku a potem w niebieskim przy nieregularnych cyklach! Dokładnie je sprawdziłam, poczytałam i zadne się od siebie nie róznią niczym - KŁAMSTWO !

    Nabijają biedne kobiety w butelkę z kasą :((

    Teraz zdam się na gina i na obserwację śluz + tempka :))

    http://img390.imageshack.us/my.php?image=dsc02221zh8.jpg

    tak wyglądał moj... a owulki nie było :((
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    JAK WKLEJACIE TUTAJ OBRAZKI ??
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    czy jest ktoś kto jest ZADOWOLONY z testów owu ?
    --
  3.  permalink
    ja :) ale chyba tylko ja, szkoda
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    czy robisz je jakoś "inaczej" niż dziewczyny ? Może coś doradzisz ?
    --
    • CommentAuthorAsia77
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    ja ogolnie tez bylam zawsze zadowolana, tylko te co kupilam we wrześniu chyba były do bani :sad:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 6th 2006 zmieniony
     permalink
    Ladybird76 u Ciebie to przynajmniej widać a obrazki wkejasz pisząc [ img ] adres obrazka [ /img ] - wszystko BEZ SPACJI

    A jak zdobyć adres obrazka a nie adres strony - pisałam Ci w wiadomości prywatnej ;)

    blask_gwiazdy - nie piję 2h przed robieniem testu a co do godziny ich wykonywania to nie zgadzam się z tym co jest na ulotce - a na ulotce czytamy to, co zostało głównie napisane na forum przez Użytkowniczki (typu właśnie w jakich godzinach robione są testy, jakie są objawy ciążowe, co może zakłócić wynik testu irp). Na innej ulotce testów z Allegro czytam, że wykonuje się je między 10 a 20 (z wahaniem do 22) o mniej więcej tej samej porze. I tak jak napisałam w drugim zdaniu - jest na większości stron na których opisany jest mechanizm działania testów owulacyjnych.

    Poza tym nie wydaje mi się, żeby 3 godziny robiły Aż TAKą różnicę w krechach w dniu owulacji. Jak widać na obrazku - test robiony o 15 (i do tego to test, gdzie w ulotce jest napisany przedział 10 - 20) wyszedł ze słabą krechą testową.
  4.  permalink
    ngl ja np. na tej ulotce testów z Allegro mam że można wykonywać o dowolnej godzinie ale zawsze o tej samej, ale żeby nie oddawać moczu nmnj 4 godz. przed, piszą że można testować z samego rana, więc wiem że ulotki są różne różniste, ale jak wyżej napisałam robiłam o 10itd. no i mi wyszły (a mam już chyba 4 cykle z testami za sobą), to nie mam pojęcia dlaczego innym nie wychodzą, przecież miałam też testy od pani Ewy, a te drugie to jakieś jeszcze gorsze bo najtańsze :sad:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    raz dziennie testowałaś ?
    --
  5.  permalink
    tak, testowałam tylko raz dziennie
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    no właśnie są dwie szkoły, czy raz wystarczy bo zalecają dwa razy dziennie ?
    --
  6.  permalink
    mi raz wystarczyło, ale zalecają dwa razy dziennie, moim zdaniem chodzi o kasę :wink:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    no właśnie ? chodzi o kasę czy lepiej testować dwa razy :sad:
    --
  7.  permalink
    zuza, na ulotce proponują 2 razy dziennie, dlatego myślę że robią sobie reklamę, że jak ktoś kupuje to żeby sobie kupił więcej do testowania 2 razy dziennie, moim zdaniem nie ma to znaczenia, bo albo Ci dziś II krechy wyjdą albo nie, a jak już są takie prawie prawie to też jest pozytyw, to testować drugi raz nie ma sensu
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    dzięki no właśnie z tym miałam dylemat :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    :bigsmile: proszę bardzo
    • CommentAuthoranettap
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    Wiecie, ja też kupowałam testy owu na allegro i potem w sklepie starania. Na kopercie jets pieczątka tej samej firmy, więc za każdym razem trafiłam na testy od p. Ewy (która notabene ma chyba kilka kont na Allegro). Najpierw kupiłam 5 testów na próbę i w sierpniu wyszły mi wszystkie negatywne, ale może za późno zaczęłam testować o 2 dni :( Natomiast w bieżącym cyklu zrobiłam chyba 5-6 testów i jeden wyszedl super pozytywny, a 2 dni później miałam owu (tak mi się przynajmniej wydaje - bolal mnie brzuch, a następnego dnia rano skoczyła temperatura).
    Natomiast NGL - mam takie testy jak twoje i tylko różowe są na owu, a zielone ciążowe - czy ty przypadkiem nie pomyliłaś testów? Może ktoś z Allegro wysyłając ci się pomylił? SPrawdzałaś na opakowaniu, ze to był test LH? No ale może nie mam racji i różni dostawcy testów różne dobieraja kolory paseczków.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 6th 2006 zmieniony
     permalink
    anettap - tylko te różowe są od Ewy, te zielone są od innej osoby i są to również testy owulacyjne (jak się przyjrzysz to zobaczysz mały druczek szarym kolorem - na zielonym pasku - LH)
    • CommentAuthoranettap
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    Czyli wszystko OK. Dziwne, że nie wyszedł żaden z 2 mocnymi krechami. Ten z 15dc jest chyba najmocniejszy.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 6th 2006 zmieniony
     permalink
    Tak jest i najbardziej wiarygodny jak się okazało (mimo, że wg ulotki negatywny). Bo owulację mam dzisiaj co potwierdziły objawy szyjki i śluzu.. Czyli minęło 24 godziny a może ciut więcej bo tego dnia nie robiłam testu rano

    A gdybym ciążowym miała taką krechę to bym chyba padła.. ze szczęścia. Bo z ciążowymi jest inna zasada niż z testami owu - nawet blada kreska oznacza ciążę.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    jednym słowem te testy są do bani :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 6th 2006
     permalink
    ngL dzisiaj ogólnie nic do mnie niedocierało - jakiś powalony dzionek miałam! teraz już jest mała stabilizacja :))

    to chyba w wyczekiwaniach na zołzę:))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    dziewczyny czyli co odradzacie kupowanie testow przez allegro? myslicie ze te apteczne beda lepsze? widzialam ze na allegro sa w rozncyh cenach ale wlasnie najtansze ma ewa analityk i tylko 1 negatywna opinie, wiec albo ludzie nie wystawiaja negow i neutrali albo ... no sama nie wiem... tak sobie mysle ze moja kzuynka przylatuje za kilka tygodni ze stanow, moze ja poprosze zeby mi stamtad troche tych tescikow przywiozla... bo jesli do stycznia nie zajde (a cos mi mowi ze to takie proste nie bedzie) to chce zaczac systematycznie testowac.
  9.  permalink
    Aniu mi testy działały,i kupowałam je na Allegro jedne tanie, i też od pani Ewy bo wcześniej ona też wystawiała na Allegro, mi się przydały chociażby do określenia dnia owulacji. Teraz narazie z nich nie zamierzam korzystać przez jakiś czas bo się stresujemy i mój luby mi je odradził i wogóle tempkę też mi odradził mierzyć, no ale lekarz był zainteresowany ostatnio moim wydrukiem, to jeszcze mierzę :bigsmile:
  10.  permalink
    a na Allegro są te testy ze stanów, więc chyba inne nie będą
  11.  permalink
    zresztą jestem ciekawa jak zaczniesz ich używać, czy u Ciebie się pozytywy pokażą, bo ngl jest niezadowolona
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    moja sis ma testy jeszcze z czasow staran a poza tym stwierdzila ze u nich taki pakiet to kosztuje grosze, o ile pamietam to 30szt kosztuje mniej niz 10$ chyba ze cos pokrecilam. Tak sobie mysle zeby kupic te od sklep_starania, nie wychodzi drogo a sprobowac mozna, no ale w tym miesiacu i tak tych zakupow nie dokonam bo na koncie zostalo mi 14zl :cry: a zreszta jestem juz blisko owulki wiec pocieszam sie ze nawet by dojsc nie zdazyly :wink: trzeba sie nastawiac pozytywnie nawet do niektorych negatywnych spraw hehehe
  12.  permalink
    AniuM ja zrobiłam sobie kalkulację wszystkich ofert na Allegro i jak sobie obliczyłam to wolałam kupić na sztuki i bardziej mi się opłaciło (2,39 za szt. + 4,50 za przesyłkę=28,40zł za 10 szt. testów), to tak na przyszłość radzę :wink:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 7th 2006 zmieniony
     permalink
    Wiecie co.. kajam się. Wygląda na to, że owulacja dopiero nadchodzi. Dziś na teście wyraźna druga kreska - jeszcze nie mocna ale ciemniejsza od wszystkich poprzednich. A tempka zamiast wzrosnąć - spadła.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    NgL czyli jednym slowem organizm Ci zrobil psikusa :wink:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    tak jest ;) Owulacja najwidoczniej przesunęła mi się (o ile w ogóle zechce wystąpić).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    ngL ja mysle e wystapi tyle ze pare dni pozniej , wszystko moze sie zdarzyc :) patrzac na sluz to jest mocno plodny no i szyjka wlasnie juz idealna a z temperatura to na dwoje babka wrozyla, mysle ze teraz dopiero bedzie prawdziwy skok :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    ngL Ja już po niby owulce czy tez nie ale zapewne jestem już w niepłodnym czasie. Wykorzystałam z ciekawości ostatni test owu jaki mi został i wyszedł tak jak tobie przy 17dc.. hi hi hi to chyba hormony na zbiliżającą się zołzę :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    ngL jakiego aparatu używasz ?? proszę od okładny model ?? :)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 7th 2006 zmieniony
     permalink
    Olympus C5060 - nówki już raczej nie dostaniesz, zabytek ale całkiem fajny ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    pytam gdyż mój chociaz nowy soniak to nie da się nim zrobić fotki testów owu... jakie badziwie za dość niemałą kasę :((
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    A czemu "się nie da" - w czym problem? Ja robię bez zbliżania a mam ustawione na duży format zdjęć i potem wycinam
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    no chyba, że tak a Ja na format normalnych zdjęć :)) chciałam dzisiejszy test Wam do analizy podesłać ale jakoś tak i czasu ciągle mało na obrabianie tego wszysstkiego i jakoś takoś dzisiaj brzuch mnie pobolewa i krzyże :(
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
    ngL zaraz moze uda mi się coś wkleić ale to zajmie troszkę czasu Kasi hi hi hi :)) chodzi mi o moje testy owu :))
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 7th 2006
     permalink
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.