Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    to ja polecam bo na prawdę jest super
    i bez monitora oddechu co akurat dla mnie jest plusem bo koleżanka moja już 3 razy ze strachu umierała jak się u córeczki alarm włączył a Tośka smacznie spała :confused:


    mieszkanie teraz mamy 80m2 ale wcześniej 49 m2 i niania i tak sie super przydała bo Ninka spała sama w pokoju a my np w salonie oglądalismy TV i nie usłyszałabym jej delikatnego przebudzanie gdyby nie niania
    a tak to ledwo jęczeć zaczynała to ja już u niej byłam i do cyca przystawiałam i dzięki temu się nigdy rozedrzeć nie zdążyła :cool:



    teraz to już w ogóle jest potrzebna bo mamy duże mieszkanie a Ninka już ma swój pokoik więc tego
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    a ja mam taka nianie i tez bardzo sobie chwale. bez monitora oddechu ale ma mozliwosc zagadania na odleglosc (bardzo dobrze slychac dzwiek), lub wlaczenia dziecku kolysanki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    My mieliśmy nianię Fischer Price (taką akurat dostaliśmy) i super się sprawdziła, zwłaszcza jak Jasiek został wyeksmitowany do swojego pokoju. Mamy z mężem bardzo twarde sny i za nic bym go nie usłyszała bez niani. Sama ocena sprzętu - nie mam porównania do innych, czasami wydawała dziwne dźwięki ale ostatecznie spełniała swoje zadanie a to chyba najważniejsze ;)
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 3rd 2012
     permalink
    TEORKA: jej delikatnego przebudzanie gdyby nie niania


    no i akurat ja dlatego wolę widzieć co sie dzieje, czy jej sie tylko cos sni, czy sie bawi, czy smoczek...

    aguncia: ma mozliwosc zagadania na odleglosc


    tez mam tę opcję, ale nie uzywam do dziecka, natomiast jak w weekend ja jestem z mała na dole a mąż śpi i śpi to po jakims czasie go wołam przez nianię własnie :devil::bigsmile:

    Treść doklejona: 04.06.12 09:14
    dziewczyny a wracając do nieszczęsnych krzesełek... strasznie podoba mi się chicco polly ale kasa tez straszna :wink:
    a co sądzicie o takim

    ponoć wszystko to samo co chicco ma
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny przegladam wlasnie termometry bezdotykowe na allegro...Czy mozecie jakis polecic?Na co patrzec przy wyborze?
    Nie doczekalam sie odpowiedzi:bigsmile::devil:To zamowilam ten,mam nadzieje,ze troche nam posluzy :tongue::wink:

    Kardioline
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    ja ci mogę powiedzieć jaki poleciła mi moja przyjaciółka - pediatra jako najwiarygodniejszy - nie jest on do czoła (bo one właśnie podobno często przekłamują) tylko do ucha - termometr Braun

    My używamy od urodzenia Iwonki i póki co - czyli przez 2,5 ponad - sprawuje się bez zażutu
    --
  2.  permalink
    Zamowilam juz hehe,mam nadzieje,ze nie bede zalowac....

    A powiedz mi Kasiu bo w pupie kiedy mierzy sie np.rteciowym lub z alkoholem to odejmuje sie kreski a w bezdotykowym chyba juz to nie obowiazuje?
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Ja tez mam Braun i jestem bardzo zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Cobraczek: A powiedz mi Kasiu bo w pupie kiedy mierzy sie np.rteciowym lub z alkoholem to odejmuje sie kreski a w bezdotykowym chyba juz to nie obowiazuje?


    my mierzymy naszym zawsze w uchu a tam temperatura jest zawsze wyższa o 5 kresek i tyle należy odjąć....ale to miałam w instrukcji napisane, zresztą były też jakby tabelki z normami, bo dla dziecka było inaczej niż dla dorosłego człowieka. A jak jest w bezdotykowym nie wiem ale też pewnie będziesz miała do niego instrukcję i tam powinno być wszystko.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    dziewczyny, a ja tak ni z gruchy ni z pietruchy chciałam Wam cos apropos mat edukacyjnych i puzli powiedziec. Mamy i jedne i drugie (wielgachną matę tiny love 1,5x2m.) i wiecie na czym dziecku najlepeij ćwiczyć pełzanie i różne takie przymiarki do raczkowania? na kocu zwykłym. Mała się cały czas ślizgała po tej macie i po puzlach, no chyba, że była z gołymi nóziami, ale nie zawsze jest tak ciepło.
    Zgarnełam więc z podłogi ten caly badziew, rozłozyłam zwykły polarkowy koc z ikei (nie jest śliski jak te z anilany cyz czego tam są zrobione te lepsiejsze) i mała od razu przeszła z robienia pompek do klęku podpartego. może to przypadek, ale ewidentnie ślizgała sie na macie.
    tak więc dzielę się obserwacją:)
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Magdalena wydaje mi się, że to od dzieci zależy (jak większość) bo u nas Iwi raczkowała tylko i wyłącznie po panelach - nie mieliśmy jeszcze dywanu w salonie.....a ja nie układałam koców na podłodze bo wtedy było lato i i tak miałam wystarczająco ciepło w mieszkaniu. Nie przeszkadzała jej też wykładzina w kuchni (taka PCV) ani płytki w łazience.....więc nie ma reguły. Zresztą jak poczuła się mobilna to i tak nie chciała siedzieć ani się bawić na żadnych kocach, matach itp rzeczach
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    _kasiek_: bo u nas Iwi raczkowała tylko i wyłącznie po panelach

    to chyba normalne, że jak dziecko raczkuje to nie łazi tylko po kocu niczym koń po wybiegu :devil:
    czy ja gdzies napisałam,że rozkładam po mieszkaniu koce? :smile:
    chodzi mi o to,że jak dziecko się uczy raczkowania, to raczej lezy na brzuszku i przemieszcza sie pełzając na poczatku po niewielkim obszarze. rozumiem, kaśku, że Twoje dziecko kładłaś od poczatku na panelach? :wink: chyyyyba nie :smile:
    i moja córeczka ślizgała się po macie jak chciała się odepchnąć. a na kocu to nie ma miejsca. stąd moja opinia, że u nas akurat spokojnie by sie bez maty obeszło, bo aspekt kolorystyczny i szeleszczący Mery ma gdzieś, woli zabawki.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy mogłybyście mi doradzić, co kupić do spania dla noworodka? Chodzi mi o to, czy rożek, becik (w wkładką usztywniającą czy bez?), otulaczek, czy może śpiworek? U nas w mieszkaniu jest dość ciepło. Sama nie wiem, co najlepsze...
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Madzia, zmartwię Cie, ale co dziecko, to inne preferencje :smile:
    u nas na początku był rożek - noworodki lubią być "ściśnięte". potem śpiworek przez jakies 2-3miesiące, ajak mała podrosła, gdzies około rozmiaru 68, to po prostu spi pod kocykiem lub kołderką.
    Myślę w kazdym razie, że rożek Ci sie przyda na poczatku - potem może posłuzyc jako kołderka (po wyęciu usztywnienia). usztywnienie polecam kokosowe, naturalne. Wiele mam sobie chwali, że tak im było łatwiej karmić, choć ja osobiście wolałam dziecko wtulić w swoje ciało, zagięcie łokcia. no ale co komu pasuje :smile:
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    madzinka83: Chodzi mi o to, czy rożek, becik (w wkładką usztywniającą czy bez?), otulaczek, czy może śpiworek?


    ja kupiłam wszystko i tak:
    rożki kupiłam dwa badziewne i dwa drogie - te badziewne służą mi do dziś podczas nocnych karmień a te drogie leżą i się kurzą :smile:
    wkładki usztywniające wywaliłam od razu, nie wygodnie mi było i dziecku też
    śpiworki mam ze 3, są super i każdego użyłam po razie :smile: bo moje dziecko śpi z gołymi nogami i strasznie się wkurzała jak śpiworka nei mogła skopać :smile:

    każde dziecko jest inne, nie przewidzisz co będzie pasowało twojemu

    nie wydawaj na razie za dużo kasy, bo potem będzie żal :wink:

    termometr mam microlife i jestem zadowolona

    krzesełko kupiłam i niedługo dam wam znać :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Właśnie moja mam zaoferowała sie, że uszyje posciel dla Malutkiej;-) i do wózka i do łózeczka :-) Czy moze polecacie jaki materiał powinnam kupić ? Moze macie jakiegoś sprzedawcę lub sklep do polecenia? Ja jestem totalny laik w temacie..... ale sama potrafie kolor wybrać ;-))))))
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Magdalena: chodzi mi o to,że jak dziecko się uczy raczkowania, to raczej lezy na brzuszku i przemieszcza sie pełzając na poczatku po niewielkim obszarze. rozumiem, kaśku, że Twoje dziecko kładłaś od poczatku na panelach? chyyyyba nie


    no właśnie sęk w tym, że u nas właśnie nie było typowej fazy pełzania.....siedziała, siedziała i jednego dnia nagle przyraczkowała do mnie do kuchni - a zostawiłam ją siedzącą w salonie....."przeszła" całe mieszkanie do mnie. Więc z dnia na dzień przeszliśmy z siedzenia na kocu do przemieszczania się po całym domu - ja wiem co napisałam.

    A nie napisałam też, ze ty rozkładałaś koce po całym mieszkaniu....ale znam właśnie takie "przypadki"
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    _kasiek_: no właśnie sęk w tym, że u nas właśnie nie było typowej fazy pełzania.....siedziała, siedziała i jednego dnia nagle przyraczkowała do mnie do kuchni

    haha, ale te dzieciaki róznie sie rozwijaja. u nas właśnie do siedzenia dalekooo (nie siedzi nawet posadzona), za to już w klęku podpartym ćwiczy ruszanie - tak się gibie w przod i w tył.
    co dziecko to inne upodobania.
    ale panele wymiatają. najlepsze wslizgi do tyłu sa między krzesła pod stołem ;)
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Właśnie moja mam zaoferowała sie, że uszyje posciel dla Malutkiej;-) i do wózka i do łózeczka :-) Czy moze polecacie jaki materiał powinnam kupić ? Moze macie jakiegoś sprzedawcę lub sklep do polecenia? Ja jestem totalny laik w temacie..... ale sama potrafie kolor wybrać ;-))))))


    ja wlasnie zabieram się za szycie pościeli-nie wiem po co bo mam już 3:tongue: materiały kupiłam w IKEA, mają fajne wzory:wink: trzeba ich szukać w dziale dziecięcym
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    madzinka83: Dziewczyny, czy mogłybyście mi doradzić, co kupić do spania dla noworodka?


    tak jak dziewczyny już napisały - co dziecko to inaczej :smile:

    moja np cały pierwszy miesiąc spała w rożku tylko i wyłącznie
    wyjęta z niego darła się jak opętana :cool:
    potem nagle z niego "wyszła" i trafiła pod koldrę z której się co noc rozkopuje i śpi , tak jak córcia Anulki, z gołymi nogami toteż każda próba wsadzenia jej w śpiworek kończyła sie mega rykiem do momentu aż jej nóg nie oswobodziłam
    także u nas np śpiworki się zupełnie nie sprawdziły ale wiem, że wiele mam bardzo je sobie chwali

    myślę, że najlepiej będzie kupić po 1 sztuce wszystkiego a potem z biegiem czasu zobaczysz, co Twoje dziecko wybierze i najwyżej dokupisz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Kakai: ja wlasnie zabieram się za szycie pościeli-nie wiem po co bo mam już 3 materiały kupiłam w IKEA, mają fajne wzory trzeba ich szukać w dziale dziecięcym

    O!!! Niezawodna IKEA, a ja oczywiście o niej zapomniałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny, o co chodzi z tą pościelą do wózka. Po co to w ogóle??
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    wielgosz: Dziewczyny, o co chodzi z tą pościelą do wózka. Po co to w ogóle??

    O! A to nie trzeba? to jak to dzidziusia położyć tak bez niczego w bodziaku do wózka? Przecież na jesieni zimno będzie? Ja dopiero zaczynam zgłebiać temat stąd moje pytania - ale jakos tak "nieprzytulnie" i zimno mi się wydaje bez niczego w wózeczku......
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dzięki za opinie! Chyba kupię ten rożek i się zobaczy :smile:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    A nie można dziecia po prostu w śpiworek zapakować i na to ciepły kocyk ciepły i do wózka ? Ja nie mam żadnej pościeli wózkowej..
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Jesienią raczej dziecka do wózka w samym body nie włożysz. Ubierasz normalnie, tak jak tego wymaga pogoda i zawsze możesz przykryć kocykiem o odpowiedniej grubości.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    O, nie pomyślałam, że można samym kocykiem :shamed: Jednak jeszcze duzo się musze nauczyć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Mi dali pościel do wózka gratis do pościeli do łóżeczka, ale ja zamierzam jej używać do kosza :P Do wózka znów dostałam taki fajny śpiwór polarowy w sam raz na zimę :P A na lato mam prześcieradło do wózka+plus jakiś kocyk, a niekiedy sama pielucha starczy do przykrycia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Ulcia, w życiu chodzi o to, żeby go sobie nie komplikować :devil:.Sama byś do tego doszła, tylko szkoda wydawać kasę na te pierdółki.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Ja nie bede miała pościeli do wózka, mam tylko pościele do łóżeczka
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Ja muszę jeszcze jeden komplet pościeli plus poduszkę i kołdrę zamówić, bo dziecko będzie miało jedno łóżeczko u nas, a drugie u dziadków i bez sensu wozić kołdrę i poduszkę co rusz ze sobą...

    Treść doklejona: 05.06.12 18:02
    Ale z tym może poczekam do becikowego :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja sie zgapiłam bo kupiłam 2 posciele w ikei, ale okazalo sie ze kolderke mam glucka i wymiarowo nie pasuję do siebie, wiec dokupilam kolderke ikei a do koldry glucka 1 posciel feretti w związku z tym uszyję sobie drugą:bigsmile:

    masło maslane wyszło:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Poza tym w pościelach do wózka są też poduszeczki w zestawie, a przecież na początku dzieci śpią na płasko... Więc może lepiej ciepły kocyk uszyć/kupić i już.
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    ja to przynajmniej na początku nie wsadzałabym żadnych poduszek do łóżeczka, fel do tej pory śpi w śpiworku na prześcieradle.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Poduszki od razu schowałam głęboko do szafy :wink: Właśnie, o ja ciemna wystarczy, że kołdrę zamówię! :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Vsti, koldra bedzie potrzebna gdzies okolo listopada.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dlatego też poczekam na becikowe :D
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    wielgosz: Vsti, koldra bedzie potrzebna gdzies okolo listopada.


    niby tak, ale jak ma byc tak zimno jak jest teraz to ja mam w sypialni 19 stopni, moze byc chłodno dziecku
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Ale taki noworodek to raczej pod kołdrą nie śpi... z tego, co mi wiadomo, lepszy chyba rożek lub śpiworek..
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    kakai optymalna temp do spania to 20 stopni zakładasz długiego pajaca plus śpiworek czy rożek i jest gites.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Do gondoli wkładałam zamiast pościeli po prostu pieluszkę flanelową czy bawełnianą a przy starszym dziecku w spacerówce kocyk choć on szybko był poza wózkiem więc tylko nakrywałam kocykiem
    W zimie u maluszka śpiworek wiadomo ale już u roczniaka nie dawało rady w śpiwór i przykrywałam kocykiem po prostu
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Vsti: Ale taki noworodek to raczej pod kołdrą nie śpi... z tego, co mi wiadomo, lepszy chyba rożek lub śpiworek..

    nie mowie o noworodku, ale niemowlaku tak

    Treść doklejona: 05.06.12 18:48
    mkd: kakai optymalna temp do spania to 20 stopni zakładasz długiego pajaca plus śpiworek czy rożek i jest gites.

    ja w takich sutuacjach bede korzystac z rozka własnie, a poźniej pewnie kołderka
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    A u mnie sprawdził się rożek jak i kołderka.
    Rożka używamy w dzień do noszenia (moje dziecko to zmarzluch) bądź na dłuższy spacer jako amortyzator do wózka.
    Natomiast kołderka to na noc obowiązkowa.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    tak mi przyszło do głowy, że szkoda, że mi tego nikt przed porodem nie poradził i błądziłam w mrokach niewiedzy:
    nam się baaardzo przydał taki olejek z apteki o nazwie OLBAS (zawiera różna olejki eteryczne)
    jak Mały zaczyna katarzyć, kropimy toto na wrzątek w miseczce i wstawiamy do sypialni (nie mamy zestawu do aromaterapii, a byłby się przydał, stąd pomysł z miską z wodą)
    robi się jak w lesie iglastym-po kilku oddechach Mały oddycha jakby w życiu kataru nie miał
    rano wstaje i gluty i katar zaczynają się od nowa, ale przynajmniej nocka przespana ;)
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    gracjanna a kto wam doradził ten olejek ?? bo ja wiem, że przy noworodkach raczej nie stosuje się żadnych typów aromatoterapii.....nawet niemowlakom jeśli się już robi tego typu "inhalacje" to tylko właśnie ciepłą wodą bez dodatków olejków....
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    z olejkami to trzeba uwazac, moja najstarsza córa astmatyczka jak sie pózniej okazało, po zastosowaniu kropli olbasu na kołderke dostała ataku dusznosci :confused: 2 młodsze tolerowały to super, ale Gosia zdecydowanie nie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Ze str producenta
    1.Od kiedy można stosować olejek?
    Olejek Olbas może być stosowany już u dzieci od 3 lat oraz u dorosłych. Należy pamiętać, iż stosowanie olejku u dzieci od 3 do 7 lat powinno być tzw. inhalacją suchą (bez użycia wody). Dla dzieci starszych oraz dorosłych forma stosowania leku Olbas oil to nakropienie paru kropel na chusteczkę i wdychanie lub można dodać 2-3 krople do kubka z ciepła (nie gorącą) wodą.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    nam pediatra polecała skropienie pościeli ojelkiem olbas jak młody miał niecały rok
    --
    •  
      CommentAuthormajka_85
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a jak to jest ze smoczkiem? Jest konieczny? Ja upieram się że nie potrzebny, moja mama natomiast nie widzi możliwości żeby smoczka nie było.
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeJun 6th 2012 zmieniony
     permalink
    u nas olbas leczy katar calej rodziny...w polaczeniu z mascia majerankowa...z tym ze olbas kupuje o taki

    jest od 3 miesiaca zycia
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.