Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Ja np. kupilam pakiet ponad 60 ubranek za cale 50 zl, ubranka w stanie idealnym samych dobrych marek :D
    --
  1.  permalink
    Ja niektore ciuszki kupilam w komisie dzieciecym kolo nas, jakosc i wyglad taki jakby byly nie uzywane :) w ciucholandzie tez dorwalam kilka sztuk, no i podostawalam, ale wciaz mi sie wydaje, ze to za malo jest:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Dziewczyny fajnie macie, ze możecie na ciuchach coś kupić. Ja nie jestem wstanie do nich wejść, bom uczulona na płyn do dezynfekcji i po 5 min murowany ból głowy, a teraz to i zapach przeszkadza. :devil:
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny.., kupilam rajtuzki dla małego tak na 56/62 ale tak po zastanowieniu nie wiem czy nie jest to rzecz ktora denerwuje malucha.. Że może guma w pasie albo co. Moge oddac albo wymienic na wieksze i nie wiem... sa takie ladne ale jak maja tylko lezec.. Jak sądzicie? Z czym to sie w ogóle nosi?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    ja przy takim małym dziecku nigdy nie używałam rajtuzek....mimo, że Iwi się w październiku urodziła. Jakoś były dla mnie strasznie niewygodne do ubierania, no i pieluchę trzeba często zmieniać więc mordować sie z tymi rajtuzami....o nie !!!
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    moja najmłodsza od poczatku rajtuzki i bluzeczki, jakos spiochy i pajace te bawełniane to dla mnie tylko z pizama sie kojarza :)
    nic jej nie przeszkadzało zupełnie :)

    Treść doklejona: 12.06.12 13:47
    z rajtuzami mniej kłopotu sciagasz do kolan i zmieniasz pieluche
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    mooniia: z rajtuzami mniej kłopotu sciagasz do kolan i zmieniasz pieluche


    pod warunkiem, że ci dziecko na to pozwala - moja tak kopała, że nie było mowy zostawić spodenek czy czego kolwiek w połowie ubranych
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    my tez nie nakladalismy rajtuz ani corce ani synkowi :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Ja nie mam ani jednej pary rajtuzek. Nie wyobrażam sobie jakoś, szczególnie latem, żeby do takiego małego ciałka szczelnie coś przylegało. Myślę, że póki co obejdziemy się bez nich :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  3.  permalink
    oki, dziękuje za rady.., skusilam sie bo byly śliczne ale chyba wymienie je na coś innego :) luzz rulezz :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  4.  permalink
    A przy okazji zapytam.., na jak dlugo przydaly Wam sie ubranka w rozm 56? U mnie w rodzinie zawsze rodzily sie duze dzieci a i moj malec wyprzedza om o tydzien. Spodziewam sie ze moze byc wieksze i zmiesci sie w 62.. Co o tym myślicie? Moze warto kupic tylko po jednym ciuszku 56 a reszte 62 i najwyzej podwijac rekawki ?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    ja do szpitala mam 56 - więc generalnie są to min 3-4 komplety ciuszków. Nie chodzi tutaj według mnie tylko o długość ubranek ale także o ich szerokość. Pamiętam, że Iwonce - mimo, że urodziła się 56cm, na przykład spodenki z rozmiaru 62cm po prostu spadały z pupy. Bo jeszcze za szerokie koszulki to nic strasznego.....lub bodziaki
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Mi posłużyły bardzo długo 56.Dziecko musi urodzić się naprawdę duże by od razu wskoczyć w 62.Właśnie tak jak pisze koleżanka wyżej-dziecko się topi w większych nic nie daje podwijanie rękawów jest po prostu niewygodnie i mamie i dziecku.Także ja polecam 56 jak najbardziej i wcale nie mało:)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    my do teraz nosimy 50 i 56:) hehe ale też 68 :) także teges...
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny.., kupilam rajtuzki dla małego tak na 56/62 ale tak po zastanowieniu nie wiem czy nie jest to rzecz ktora denerwuje malucha.. Że może guma w pasie albo co. Moge oddac albo wymienic na wieksze i nie wiem... sa takie ladne ale jak maja tylko lezec.. Jak sądzicie? Z czym to sie w ogóle nosi?
    --

    Ja rajtuzek nie miałam ale za to bardzo polecam półśpiochy-mają szeroki pas nic nie ciśnie nie uwiera szybko się zdejmują i są mega wygodne.Dodatkowo inaczej niż śpiochy jak się dziecku uleje to tylko kaftanik się zmienia a nie cały strój:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    to prawda pół śpiochy to super sprawa :)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    gienia83: to prawda pół śpiochy to super sprawa :)


    potwierdzam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    O u nas polspiochy tez furore robily:)
    Rajstuzki uzywamy od niedawna dopiero.
  5.  permalink
    półśpiochy i.. body? czytałam ze kaftaniki i koszulki są niepraktyczne bo podwijają się pleckach.
    Jestem zielona w tych sprawach, to wszystko to dla mnie kompletna abstrakcja, chyba sama jeszcze nie wierze ze niedlugo na swiat przyjdzie mały czlowieczek i to ja bede musiala go ubrac a nie... moja mamusia... HELP ;D
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Body, faktycznie super, bo nic sie nie podwija. Ale kaftanikow tez troche uzywalam, czy koszulek(jak bylo goraco to tylko koszulke i pieluche mala miala i pepuszek odsloniety-u nas sie papral i musielismu duzo wietrzyc.)
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    tak body i polspiochy
    moj maly ma na sobie wlasnie rampersa w rozmiarze 56 takze teges;p uwielbiam marke H&M;p
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Gienia, Ty mnie nie strasz, ze te ciuchy takie duze wypadaja:)
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    my mamy duzo koszulek na krotki rekaw i jedna chyba mial tylko na sobie;/;/ wczoraj mu kupilam co prawda za 4,90 bo babka mi odjela 20zl niby rabat a nie mialo byc rabatu w sumie nie ubolewam ale zastanawiam si epo co mi ona;D jak nakladam mu przewaznie body o!;p

    Treść doklejona: 12.06.12 15:25
    montenia: Gienia, Ty mnie nie strasz, ze te ciuchy takie duze wypadaja:)

    nie ktore tak a nie ktore nie;D
    mam jedne w rozmiarze 50 co niestety na noge moglabym mu zalozyc i nie mial nigdy tego na sobie wiec typowe dla wczesniaczka;D
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    montenia: Gienia, Ty mnie nie strasz, ze te ciuchy takie duze wypadaja:)


    no niestety rozmarówki w jednym sklepie nie odpowiadają rozmarówce w drugim....przekonasz się zresztą sama :wink:
    --
  6.  permalink
    Kurde dziewczyny nie moge nigdzie kupic laktatora lacta.....:confused: na allegro sa 4 ale jakies niepewne...:confused:
    Pojade do Lublina na zakupy ...
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Co do rozmiarow to zauwazylam, ze niektore 62, wypadaja mniejsze niz 56 :D rajtuzek mam jedna pare, bo akurat w zestawie ubranek byly, a czy sie przydadza nie wiem :D Jak dziecko wieksze to w przypadku dziewczynki mozna ubrac do jakiejs sukienki ;)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Dziewczyny ,jesli ktoras bylaby zainteresowana kupnem ubranek dla dziewczynki 0-6 m-cy to zapraszam .zdjecia moge podeslac na maila. ubranka kupowane w sklepach w Anglii, stan idealny.
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    ej półśpiochy to spodnie ze skarpetkami? jak tak to ja wolałam spodnie i skarpetki bo fel zawsze jakiś taki długi był.
    co do rozmiarów to totalnie każda firma jest inna my mamy średnio dużo 56 a już 62 i 68 mamy masę. Ale o ile nie zależy ci na tym by wszystko było doskonale dopasowane to pamiętaj że w troszkę luźniejsze ciuszki łatwiej ubrać takiego smrodka. Ja nie miałam z tym problemu ale np rodzice mojej pacjentki do tej pory jak mają zakładać coś przez głowę to srają po gaciach albo np zamiast w otwór na głowę wsadzić głowę to wsadzają tam najpierw nogi a potem przeciągają przez to całą córcie- dodam że to córcia wymaga rehabilitacji a nie rodzice :)

    u nas super się też sprawdziły te bodziaki zapinane z boku bo wystarczy na nie tylko położyć dziecko i nie ma ani przekładania głowy ani rączek, odradzam natomiast pajace zapinane z boku bo dopóki są za duże to luz ale potem trudniej wsadzić te drugą nóżkę.

    ciasto no i głowa do góry pamiętam jak przed felkiem musiałam wpisać w googlach body kaftanik rampers i inne by w ogóle wiedzieć o czym mowa :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja rajtuzek też nigdy nie używałam, córcia obyła się bez nich przez pierwsze miesiące. Z kolei body dla mnie to ciuch nie zastąpiony :bigsmile:. Moja Julcia urodziła się długa na 56cm, a w ciązy za radą "dobrych ciotek" kupowałam tylko na 62 i większe i niestety później jak widziałam jak się moje dziecko męczy w śpiochach jak wchodza dwie nóżki do jednej nogawki to wysłałam szwagierkę na zakupy rozmiaru 56cm i posłużyło jej to około miesiąca max 1,5. Teraz od razu zamierzam kupić parę kompletów na 56cm, a resztę na 62cm i przyszłościowo 68cm :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    mkd dokladnie spodnie ze skarpetkami bez tych szelek :D
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    mkd: odradzam natomiast pajace zapinane z boku bo dopóki są za duże to luz ale potem trudniej wsadzić te drugą nóżkę.

    ja za to polecam na guziki i na zamek błyskawiczny są super, nam się sprawdzają..
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    to ja wolałam zawsze spodnie i skarpetki osobno :) bo wszystkie były jakieś za krótkie dla fela
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    dla nie wiedzących to są pół śpiochy o:)
    v
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja sie tak zastanawiam latem, jak cieplo bedzie to wystarczy sama sukienka i pampers? czy jakies body z krotkim pod to? :D
    Tzn. pod sukienke, nie pod pampka :D
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    mnie skarpety wkurzaja kurde po paru dniach pięty ma w połowie stopy ;p;p

    Treść doklejona: 12.06.12 16:16
    Vsti są majteczki ozdobne czasami z sukienką w komplecie:)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    No to to wiem, ze sa takie gatki, ale mam duzo takich fajnych kiecek bez nich :D
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    pewnie zależy jak ciepło, ale ja myślę że suknia i pamper wystarczy

    a no i dla mnie jeszcze totalna porażką były rzeczy zapinane z tyłu jak sobie myślałam, że maluszek ma leżeć na tych zatrzaskach to mi się nie miło robiło.
    vsti tak może też być w sukienkach
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Vsti, moze byc sama sukienka i pampek:)
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    owszem moze byc suknia i pampek ale ja bym szukala sukienki z owymi majtkami:)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    a nawet nie wiem, jak one zapinane sa :shocked:
    Kiecki podostawalam wiec darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada, moze takie gatki osobno da sie kupic :D
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Vsti: moze takie gatki osobno da sie kupic :D

    Albo uszyć jak się będzie nudziło- ja jak kupiłam i dostałam parę kiecek tych najmniejszych to razem z matusiami.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    ja ciuszki podzieliłam na dwie szuflady
    1 newborny, 56 cm
    2 0-3mies
    no i 2 tyg temu przeskoczyłam na pajace z drugiej szuflady ( przypominam, że Łucja ur 58cm)
    bo miała problem z prostowaniem nóg,
    ale całą resztę nosi na 56, przepraszam i spodnie/leginsy/półśpiochy-62cm
    co do sukienek- moja miała 3x na sobie, niektóre nie śmigane, a już za małe:)

    także radzę mieć w posiadaniu kilka zestawów na 56cm, nawet jak się spodziewacie 'dużego' dziecka:)

    czy to normalne, że nie planując wiecej dzieci szkoda mi oddać/ pożyczyć/ sprzedać ciuszki, z których Młoda już wyrosła???!
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    doszly moje zakupy to wklejam:bigsmile:


    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    hehehe widzę, że karuzela RAIN FOREST to hit hitów :wink::wink::wink:
    ale polecam bo u nas się do dzisiaj sprawdza i idzie kilkanaście razy w dzień [oraz kilka w nocy bo Nina umie ją sobie z kopa piętą włączać :cool:]
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Kakai śliczne! I widzę, że Miś Miecia siedzi - nasza też czeka na koleżankę :wink:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    TEORKA: hehehe widzę, że karuzela RAIN FOREST to hit hitów ale polecam bo u nas się do dzisiaj sprawdza i idzie kilkanaście razy w dzień [oraz kilka w nocy bo Nina umie ją sobie z kopa piętą włączać


    łoo to rewelka :bigsmile::bigsmile: i że sama włącza to wogóle hicior:bigsmile: kiedy ja zamontowaliście??

    Treść doklejona: 12.06.12 20:33
    madzinka83: Kakai śliczne! I widzę, że Miś Miecia siedzi - nasza też czeka na koleżankę .


    tak mam Miecie i reszte zgraji:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Kakai: kiedy ja zamontowaliście??


    hmm mniej więcej jak Ninka miała 4-5 tygodni i zaczęła w końcu oczy otwierać a nie tylko dziób do cycka :cool:


    no sama włącza, celuje piętą i uderza w Mozarta a jak nie chce już to kopie drugi raz i wyłącza
    najgorzej jak w nocy przez sen z nogi wali i nas budzi granie karuzeli bo zawsze zapominam wyłączyć na noc :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    TEORKA: oraz kilka w nocy bo Nina umie ją sobie z kopa piętą włączać


    o nie mogę!
    zdolna bestia:crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: hmm mniej więcej jak Ninka miała 4-5 tygodni i zaczęła w końcu oczy otwierać a nie tylko dziób do cycka no sama włącza, celuje piętą i uderza w Mozarta a jak nie chce już to kopie drugi raz i wyłącza najgorzej jak w nocy przez sen z nogi wali i nas budzi granie karuzeli bo zawsze zapominam wyłączyć na noc


    ale z Niej agentka, spisz i zastanawiasz się "skąd ja znam ta muzyke":bigsmile:, tak myslalam żeby ją załozyc jak mały bedzie miał miesiąc:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Kakai: spisz i zastanawiasz się "skąd ja znam ta muzyke":bigsmile:,


    najlepsze jest to jak sie kładziemy spać, przykładam głowę do poduszki i wydaje mi się, że słyszę karuzelę...
    podnoszę się, słucham i cisza [Nina śpi w innym pokoju]
    kładę się znowu i znowu słyszę
    budzę męża i pytam czy on słyszy czy ja omamy mam jakieś :cool:
    siadamy oboje na łóżku i cisza
    kładziemy sie muzyka gra
    hehhehehe

    w końcu wstaje, ide do jej pokoju a ona co ?
    śpi i przez sen uderza miarowo nogą a noga na przycisku Mozarta oparta :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.