Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    oglądaliśmy i już miałam barć, ale mój stwierdził, że mu się nie podoba...
    Anula, zadowolona jesteś z niej, "nie szfankuje" ?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJun 19th 2012 zmieniony
     permalink
    flavia: "nie szfankuje" ?


    nic a nic :smile:

    i jak juz kiedyś pisałam dla mnie funkcja video jest bezcenna :smile: uwilebiam zerkać jak mała śpi :smile:
    braliśmy też ten zestaw na wyjazd i sprawdził się super :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny wiem, że temat już był wałkowany,ale czy możecie mi poradzić, co spakować dla dzidzi do szpitala, jakie ciuszki? Dowiedziałam się, że mają być 3 komplety. Zastanawia mnie po pierwsze czy 3 to nie za mało, bo co jak się pobrudzi? Po drugie komplety czego? Bo może być zestaw śpiochy plus kaftanik, śpiochy plus body (długi czy krótki rękaw?) albo po prostu pajacyk. Co byście radziły dla sierpiowego maluszka? No i jeszcze zastanawia mnie rozmiar, czy 56 czy może 62? Moja dzidzia zawsze na usg wychodzi średnia, więc nic nie wskazuje,żeby olbrzym miał się urodzić :).
    Mam troszkę ciuszków od koleżanek, ale chciałabym do szpitala kupić nowe, bo na bieliźnie najbardziej widać, że zużyta.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 20th 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny zastanawiamy się nad takim nosiedełkiem:
    http://allegro.pl/nosidelko-m1-lasca...416414371.html

    czy mamy je uzywające mogą zdać relację na temat tych lub takich nosidelek?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Mam pytanko do was czy warto kupować pościel do łóżeczka z baldachimem, przy pierwszej córci nie miałam, ponieważ uznałam to za zbędny zbieracz kurzu, teraz się zastanawiam ale wyłącznie pod względem estetycznym, dużo z was wybiera opcję bez?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Madzinka u mnie w szpitalu nie można uzywać body więc śpioszki i kaftanik... no i ja bym odstawiała rozm 56
    Sysia ja miałam i mam baldachim nadal - dziecko było/jest u nas w pokoju i dzięki temu miał i ma troszke "cienia" i takie "odizolowanie"
    --
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    Kakai a nie myślałaś o tych nosidełkach Mei Tai? Z tego, co słyszałam to w innych dzieci wiszą na kroku, co szczególnie zdrowe nie jest - to, które wkleiłaś też na takie wygląda... W każdym razie dzidziuś powinien mieć nóżki podparte aż do kolanek
    --
  1.  permalink
    madzinka83: Co byście radziły dla sierpiowego maluszka? No i jeszcze zastanawia mnie rozmiar, czy 56 czy może 62? Moja dzidzia zawsze na usg wychodzi średnia, więc nic nie wskazuje,żeby olbrzym miał się urodzić :).
    Mam troszkę ciuszków od koleżanek, ale chciałabym do szpitala kupić nowe, bo na bieliźnie najbardziej widać, że zużyta.


    Ja bym wzięła pajacyki z cienkiej bawełny w rozmiarze 56, bo jak się maluch urodzi to i tak jest skulony, więc na pewno rozmiar będzie dobry.. Ja też myślałam, że do szpitala najlepiej nowe, ale w sumie to nikt poza Tobą nie zwraca na to uwagi ;)) Jak się pobrudzą to ktoś doniesie Ci następne ;) Zostaw tylko w domu w wiadomym miejscu.

    sysiajaw: Mam pytanko do was czy warto kupować pościel do łóżeczka z baldachimem, przy pierwszej córci nie miałam, ponieważ uznałam to za zbędny zbieracz kurzu, teraz się zastanawiam ale wyłącznie pod względem estetycznym, dużo z was wybiera opcję bez?


    Ja zrezygnowałam właśnie ze względu na kurz, bo u nas w domu mnóstwo się go gromadzi. Mały spi z nami w pokoju, ale właściwie tylko kładziemy się tam spać jak on już spi. To co napisała Agunia mnie przekonuje do baldachimu, że dziecko ma intymniej.

    Kakai, my mamy nosidełko użyte 2 razy. Za to chusta to strzał w 10 ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    dododotka: Kakai a nie myślałaś o tych nosidełkach Mei Tai? Z tego, co słyszałam to w innych dzieci wiszą na kroku, co szczególnie zdrowe nie jest - to, które wkleiłaś też na takie wygląda... W każdym razie dzidziuś powinien mieć nóżki podparte aż do kolanek


    dzieki, musze poczytac o nich:bigsmile:

    Treść doklejona: 20.06.12 17:59
    mariamateria: Kakai, my mamy nosidełko użyte 2 razy. Za to chusta to strzał w 10 ;)


    dzieki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    a jaki materac radzilybyscie? ostatnio bedac w sklepie bylam w szoku cenowym...270 zl, 300 zl, 350 ...po prostu szok. Szukam czegos w cenie do 100 zl . Szczerze mowiac krzywilam sie troche sluchajac od pani sprzedawczyni zalety takiego drogiego materaca bowiem moje pokolenie spalo na pewno na piankowych i krzywda sie im nie stala. Moze racja jest ze nie jest za dobry ale sa przeciez jeszcze po 70 zl nieco twardsze i tez nie watpie ze dobre.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorBer1987
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    ja na all kupiłam gryka-pianka -kokos za 70 zł + kurier 20zł
    -- g]http://www.suwaczki.com/tickers/km5sbd3msrqx5fbc.png[/img][/url]g]http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w9n735s5eicw3.png[/img] [/url][url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/c
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJun 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    Ja kupiłam gryka- kokos za 79 zł, ze ściąganym pokrowcem do prania, nie na allegro a w sklepie z art. dla niemowląt. Były piankowe za około 55-60 zł, ale Pan sprzedawca zachwalał właśnie ten- gryka-kokos. Dodam, że droższych materacy nie mieli, więc ceny 270-300-350 zł są faktycznie szokujące....
  2.  permalink
    hopelight ja kupiłam materac Alvi z pianki wysokoelastycznej, jedynie w naszym kraju gryka i kokos biją rekordy popularności przez mylne pojęcie, że dla kręgosłupa dziecka najlepszy jest materac twardy jak deska. Na zachodzie nikt by tego nie polecił, jedynie pianka wysokoelastyczna i lateks.
    Wychodzę z założenia, że skoro sama sypiam na dobrej klasy materacu to tym bardziej moje dziecko. Gryka i kokos bardzo często uczulają a zalane niestety pleśnieją i są do wymiany oraz bardzo często nie można w nich prac pokrowców, a nie wiadomo, czy dziecko nie będzie alergikiem. Na wielu forach spotkałam się z opinią mam, że po zmianie materaca gryka- kokos na piankę termoelastyczną dzieci zaczęły lepiej sypiać. Najlepsze materace ma niemiecka firma Traumeland poczytaj sobie o tych materacach tak dla porównania, jak dla mnie na polskie warunki są za drogie, ale można znaleźć bardzo dobre zamienniki. Polecam firmy Alvi, Hevea, FikiMiki, można znaleźć coś dobrego w ludzkiej cenie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    Ja miałam materac kokos gryka 7lat temu i uważam że był rewelacyjny teraz też taki kupię
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    No i kupiony w 10 minut. Pomacalam i stwierdzilam ze nie chce "deski" dla swojego dziecka (kokos gryka chyba) chocby nie wiem co...zadowolona jestem z zakupu bo nie jest ani za miekki ani za twardy taki jak chcialam. Dwustronny kokos - pianka - wloknina puszysta. Cena 86 zl.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeJun 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    Ja nie wiem ile w tym prawdy, ale ostatnio przy zakupach materacyku dla naszego dziecka dowiedziałam się, że powinno się unikać materacy gryka-kokos. Chodzi o grykę. Nie zawsze producent ją dobrze wysuszy i są problemy. Często jakieś robaczki się zalęgają albo już złożyły jaja i tylko dobrą pożywkę szukają. Moja wyobraźnia zadziałała.

    No i te materace to dobre siedlisko dla roztoczy.
    :wink:
    --
  3.  permalink
    my mamy pianka-kokos fikimiki i młody nie wnosi reklamacji
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 23rd 2012
     permalink
    No to widze ze pianka-kokos byl strzalem w 10 :) oczywiscie pewnie najlepszy jest lateksowy ale ceny powalaja...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  4.  permalink
    My mamy materac pianka-gryka-kokos i u Emilki super sie sprawdzil:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 24th 2012 zmieniony
     permalink
    ja mam pianka kokos pianka dla Dawidka, jakos nie wyobrazam sobie zebym miala spac na ziarnach i dziecku tego serwowac nie chcialam
    .
    edit
    mialo byc kokos pianka kokos:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy wiecie coś może o wkładkach laktacyjnych silikonowych.
    U mnie w szkole rodzenia polecała położna ale chciałabym się dowiedzieć więcej czy warto kupić.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    tez jestem ciekawa bo pamietam jak mi sie te normalne przyklejały do poranionych brodawek i ich odklejanie wcale nie było takie miłe :devil:
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    Ja zamiast wkladek uzywalam pieluch tetrowych, na wkladki mialam uczulenie. Czesc pielcuh pocielam i uszylam sobie kilka wkladek. Piersi po tym wygoily sie blyskawicznie.
  5.  permalink
    ja wlasnie zamowilam z all wkladki wielorazowe aventu, zobaczymy jak sie sprawdza...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    Hej,
    Właśnie też pomyślałam, że może chodzi o muszle laktacyjne z aventu? Też zamówiłam i jestem ciekawa, jak się sprawdzą...
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 30th 2012 zmieniony
     permalink
    nie wiem, czy warto kupowac na zapas. moze wkladki w ogole nie beda potrzebne? nie kazdemu (niestety) mleko leci ciurkiem...
    zawsze mozna kupic gdy beda potrzebne, choc jak widac tendencja jest inna...
    to samo dotyczy butelek, smoczkow, laktatorow... MOGA byc potrzebne, ale nie musza, wiec po co o tym myslec (kupowac) juz w ciazy?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    no mi te wkładki laktatory butelki i smoczki były potrzebne zawsze, mało tego przy pierwszej ciazy na szybko wysyłałam meza bo własnie "nie ma po co kupowac"a potem okazały sie niezbedne i oczywiscie kupił nie to o co mi chodziło ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    Olenkaka, warto kupic tez te muszle. Jak brodawki sa mocno pokiereszowane, to te muszle chronia je przed ocieraniem i bolem(mnie tak bolaly,ze najchetniej bym bez niczego chodzila :wink:).
    Ja tez zawsze mialam wszystko przed porodem kupione i bylo potrzebne to prawie od poczatku. Wolalam sobie sama wybrac i kupic, nizeli zdawac sie na meza. Moze kupilby to co potrzeba, ale wolalam to sama zalatwic :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    aguncia masz rację,narazie kupiłam kilka jednorazowych wkładek i wolę poczytać opinie o silikonowych,bo jeśli będę potrzebne to może się skuszę.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    mogę odstąpić za koszt wysyłki wkładki do przetestowania NUK (1para)i Tommee Tippee(ok.6par)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Jeśli chodzi o muszle to mam i bardzo polecam tym, którym w trakcie karmienia jedną piersią z drugiej leje się ciurkiem. Mi potrafi 40ml samo polecieć, więc muszla się super sprawdza. Są jeszcze takie wkładki co się je chłodzi i przynoszą ulgę, ale nie testowałam, bo nie miałam takiej potrzeby - przez pierwsze 2miesiące ściągałam mleko laktatorem dla moich wcześniaków, a laktator nie gryzie :) A teraz jak panny zaczynają jeść z piersi, to te już są tak zahartowane, że nic ich nie ruszy :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny, jakie kupowałyście łóżeczka dla Maluszków? Chodzi mi o długość 120 cm czy 140 ? Bo w sprzedaży spotkałam się z tymi 2 rozmiarami się zastanawiam czy to ma duze znaczenie, czy jak Maluch ma 120 cm to i tak się og nie "przesadza" do łóżeczka bez szczebelków?
    --
  6.  permalink
    Ul_cia

    nie wiem jak w Polsce (choc mysle ze podobnie) ale w UK wiekszosc lozeczek 140cm mozna "zmienic" w lozeczka bez szczebelkow, albo calkowicie je reorganizujac albo tylko wyciagajac jedna sciane. Tak wiec takie lozeczko 140 to w niektorych przypadkach starcza na duzo dluzej.
    My kupilismy "male" bo kto wie, co to bedzie za 4 lata ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Matylda1982: My kupilismy "male" bo kto wie, co to bedzie za 4 lata ;)
    --

    No właśnie też sie nad tym zastanawiam - i chyba kupie mniejsze, bo właśnie za kilka lat i tak pewnie będę chciała zmienić wystrój pokoiku (a już zapewne Mała będzie chciała coś zadecydować :wink:) więc łóżeczko venge jakie nam teraz pasuje może okazać się i tak do wymiany :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    my też mamy 120, przecież ten wzrost dziecko osiąga jak ma strzelam- 4-5 lat a i tak nie śpi nigdy wyprostowane :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Moja starsza corka(4.5 roku) nawet teraz zmiesci sie w lozeczku:). Tylko my mamy turystyczne, ale napewno nie ma 140x70. Musicie tez pamietac, ze te lozeczka maja ograniczenia wagowe. Mielismy tez drewniane lozeczka takie 120x60, ale bylo bardzo slabe w porownaniu do tego turystycznego. Jak mala np. probowala skakac w nim to niestety, ale drewniane prawie peklo :wink:
  7.  permalink
    Witam. My mamy materacyk sprężynowy, z warstwą kokosu, jesteśmy zadowoleni, a łóżeczko mamy to większe i uważam, że to był strzał w 10, bo nasze dziecko jest długie, a mimo wszytko ma sporo miejsca, no i może się swobodnie okręcać, gibać i co ino, ale miejsca trochę więcej potrzeba w pokoju:)
    ale ogólnie jesteśmy trochę rozczarowani jakością łóżeczka, a mamy z Klupsia:( mąż musiał coś nawiercać, bo się nie dało zmontować, a teraz po przesunięciu (podklejone filcem) rozlazło się:(
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    hawrankowa83: ale ogólnie jesteśmy trochę rozczarowani jakością łóżeczka, a mamy z Klupsia:( mąż musiał coś nawiercać, bo się nie dało zmontować, a teraz po przesunięciu (podklejone filcem) rozlazło się:(

    Oj!
    A wydawało się, że dobra firma....
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    my mamy łóżeczka z drewexu oba kupione jako używane i się super sprawdzają.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    fajnie, bo ja kupilam tez drewexu:surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    A ma może któraś łóżeczko z Ikei? Jak się sprawdza?
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeJul 1st 2012 zmieniony
     permalink
    A ma może któraś łóżeczko z Ikei? Jak się sprawdza?


    Ja sie bardzo nad lozeczkiem z Ikei zastanawialam. Niestety maja jedna wade, na ktora zwracalam uwage, choc to kwestia bardzo indywidualna. Ogolnie to sa nizsze o jakies 10 cm od innych lozeczek, co akurat dla mnie ma spore znaczenie, bo ja wielkolud jestem :)
    Gdyby nie to, to na pewno bym wlasnie tam kupila.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Popatrz, w ogóle nie zwróciłam uwagi na wysokość, chociaz w zasadzie dla mnie to nie ma znaczenia. Zastanawiam się tylko, czy farba nie będzie złaziła-bo kupilam zielone.
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Dziewczyny, jestem zachwycona tymi torebkami do steryzlizacji. Kupilam butelki Medeli i w opakowaniu byla jedna taka torebka gratis.

    http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2735035&CAWELAID=107504437

    Polecam!!
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Ja mam lozeczko z Vox-u i chyba 140 cm, bo z tej firmy wiekszosc ma takie wymiary. Co do wkladek u mnie leza bez uzyteczne. mleczko mam, ale w ogole nie cieknie samo :p
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJul 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Peppermill: A ma może któraś łóżeczko z Ikei? Jak się sprawdza?


    Ja mam, i to TO , ale u nas przesiadka do następnego za pierwszym razem była szybko i za drugim razem pewnie też będzie.
    Nie przeszkadzała nam wysokość (Monżu 183 cm, ja 165 cm). Sprawdziło się!
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Vsti: Vox-u i chyba 140 cm, bo z tej firmy wiekszosc ma takie wymiary


    Oni mają chyba każdą serie w dwóch rozmiarach - 120x60 i 140x70.

    Też mam mebelki z Vox dla małej i jestem zadowolona ich wyglądem, stabilnością i wykonaniem.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Ja mam łóżeczko 120x60 i córka używała przez 2,5 roku, później przenieśliśmy ją do dorosłego łóżka, ale nie dlatego, że się nie mieściła, tylko dla tego iż uważaliśmy że już czas... nie spadła ani razu z niego i śpi do dzisiaj na nim a ma 6,5 roku :bigsmile:, teraz młodsza też tego będzie używała
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Ja mam łóżeczko, w którym sama spałam:) więc ma już 30 lat i trzyma się o niebo lepiej niż łóżeczko siostrzenicy męża kupione przed 6 laty. Ma niestandardowe wymiary bo 67x116 ale jest mocne i nie zniszczone. Materacyk zamówiłam na wymiar i zapłaciłam za niego 90 zł pianka gryka kokos oczywiście:bigsmile::bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Ja mam łożeczko Ikei i jestem bardzo zadowolona:wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.