Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Jeśli faktycznie ta folia by się sprawdzała,to użytkowanie takiego kosza byłoby dużo tańsze
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja po zadnej cesarce nie mialam pasa. Polozne absolutnie mi odradzaly (jak i w UK, tak i w Polsce).
    Nibriana, mnie pionizowali po 12 godzinach. Po pierwszej cesarce, wstalam normalnie prawie, za to po drugiej juz mialam ogromny problem, aby w ogole usiasc. A w szpitalu jak juz spionizowali, to sie pacjenta nie przejmowali, trzeba bylo sobie radzic samemu :(
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Podobno szybko po CC stawiają na nogi, żeby uniknąć zakrzepicy ... Moja koleżanka rodziła o 5.30 w pionie była już o 15.00.

    Na razie daruję sobie ten pas bo widzę, że są różne opinie... Zobaczę jaki pogląd na ten temat będzie miał mój lekarz...

    Gina kosz fajna sprawa! tylko rzeczywiście amortyzacja wyjdzie drogo :neutral: ale jeśli tamte worki też się nadadzą to SUPER :bigsmile:

    Ja mam zwykły kosz a worki kupie takie specjalne na pieluchy, żeby nosem nie kręcić od zapachu:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    rumba: Ja mam zwykły kosz a worki kupie takie specjalne na pieluchy, żeby nosem nie kręcić od zapachu:)


    No właśnie ja też tych worków używam - są genialne :)))
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Gina, a mogłabyś zmierzyć ten oryginalny wkład?! ja mam kosz firmy angelcare,
    z tego co spr wkłady są droższe niż do kosza tommee tippe, a jak by pasował to się przerzucę na TT;)
    interesowała by mnie wysokość i średnica zewnątrz...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJul 6th 2012 zmieniony
     permalink
    co do łóżeczek, ja mam dwa KLUPSIE i są b.dobre, długość 120, rodzaj RADEK II hahahahaha :P gdyby był REMIK tez bym pewnie wzięła :P
    co do pieluch brudnych-my mamy od 2 lat na balkonie kosz z pokrywa na brudne pieluchy dzieci, dodatkowo kazda pieluszke z kupa zawijamy w worki, nie trzeba specjalnie kupowac tyle produkujemy tych workow ze mamy ich pelno, po warzywach, jakis ciuchach, po pieluchach, chusteczkach, nigdy nie musialam kupowac workow na pieluchy :] gorzej jak ktos nie ma balkonu, ale przetestowalam kibelek z pokrywa w domu NO WAY niestety :/ mimo wszystko smierdzi
    co do ceratki pod przescieradlo, tez mialam taka zwykla ceratke polozona i nic sie z nia nie dzialo, musialam po ok roku zmienic bo sie okazalo ze przez wiercace sie dzieci zesztywniala i sie podarla ze starosci chyba i z wymeczenia, obecnie juz zadnych cerat nie uzywam, w sumie moze raz uratowala zycie materacowi a tak nic nie wylatywalo bo ja zawsze na przescieradlo kladlam flanelowa pieluche pod dupke i pod glowe dzieci i jak juz to w nia wsiakalo wszystko
    a pieluchy na poczatku jak malutkie byly to pampersy te biale, takze happy, byly tez z lidla , potem baaaaardzo dlugo huggisy, teraz sa babydream i happy (wlasnie kupilam ten duzy zestaw od belli na alle) czasem jak jest mega promocja to na dzien pampersy te pomaranczowe sleep&play ale niestety potrtafia obetrzec, kazdy co innego lubi, dla mnie pampersy zielone niestety przy duzym nawale sikow sie rozwalaly wpieniajac mnie na maxa bo rozsypywal sie ten piekielny zel doslownie wszedzie i sie przyklejal, z kolei po dlugim uzywaniu hugisow stwierdzam ze w porownaniu do innych pieluch tu wymienionych jednak sa bardzo sztywne-szczegolnie pod gumka z tylu maja jakies dziwne zgrubienia, aczkolwiek nigdy mi sie nie rozwalily, jedyne co to trzeba wziac pod uwage ze wypadaja dosc duze (wieksze niz wskazuje na opakowaniu waga) i jak sie da za wczesnie kolejny rozmiar moga sie dzieci przesikiwac i przesrywac-u mnie tak bylo za kazdym razem jak za szybko przechodzilam na wyzszy poziom
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    ja tez uzywałam woreczków tescowych, przy starszej córce pojawiły sie paklanki i te tescowe nie róznia sie od nich a sa zdecydowanie tansze, no i ja tylko kupy w nie pakowałam bo tylko to mi smierdziało ;)

    miałam 2 cc i po zadnej pasa nie uzywałam, po pierwszej cc pionizowali mnie dopiero nastepnego dnia ( miałam znieczulenie podpajeczynówkowe i kazali lezec na płask 12 h a urodziłam w poludnie), po drugiej (tez rodziłam w południe, ale miałam znieczulenie ogólne) spionizowali mnie ok 18-19
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    To ja już zgłupiałam z tym pasem - skrajne opinie...
    Ja mam kłopoty z sercem, ciekawe czy przez to każą mi wcześniej wstać? Będą lepiej doglądać? Naiwna jestem co? ;)
    A w czasie leżenia położna przynosiła maleńśtwo do karmienia? Czy ktoś z rodziny przystawiał?
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    a mnie chcieli pionizowac po cc po 8 h - znieczulenie podpajeczynowkowe, ale ja powiedzialam ze nie wstane bo po prostu NIE MOGĘ (zaraz sie zaczely wyrzuty ze inne babki po mnie mialy cc i juz lataja pod prysznic hehe) no ja bylam nieugieta i powiedzialam ze przeciez w nieskonczonosc nie bede lezec i wstane jak bede mogla, wstalam kiedy dalam rade czyli po ok 20 h a i tak spocilam sie przy tym jak szczur niesamowicie, to bol niedoopisania jak dla mnie , ale jak widac da sie przezyc :]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    nibriana był przy mnie mój maz przez kilka godzin i on mi mała podawał, na noc lekarka kazała odstawic ja na noworodki i mi spac od rana nastepnego dnia mała byla juz przy mnie. na tych noworodkach pewnie glukoze dostawała
    przy pierwszym porodzie to mała była na oiom-e wiec mi pozostawał tylko laktator, poszłam do niej nastepnego dnia zaraz po spionizowaniu
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Moja anastasia byla caly czas ze mna. Moj mino byl z nami w pierwsza noc i przewijal mala, podawal mi ja do karmienia. Potem bralam ja sama, ale ona praktycznie caly czas spala ze mna w lozku.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Ja tez kupiłam ten kosz TT, wydaje się byc fajny, ale zobaczymy w uzyciu, hehe:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    flavia wysokość tego wkładu to 7,9cm,a średnica to 8.7
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    My mieliśmy kosz z pokrywą i najpierw używaliśmy Paklanek a później kupowałam woreczki strunowe, mieściły 3 zużyte pieluchy. Są bardzo szczelne i nic nie czuć :)
    --
    • CommentAuthorsigasiga79
    • CommentTimeJul 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja jestem chyba jakaś nie teges, bo wrzucam pieluchy do normalnego kosza. Fakt że karmię piersią a podobno "kupa" taka mniej śmierdzi. Mi tam to nie śmierdzi z kosza jakoś w ogole.
    Po cesearce gdzie mialam znieczulenie zewnoątrzoponowe pionizowali mnie po dziewięciu godzinach. Było to dosyć ciężke jak i następnych kilka dni. Małą do cyca przystawiły mi położne po niecałych 2 h od cięcia i zostawili mi już ją na zawsze :). Ja ciężko zniosłam cesarkę i jak sobie przypominam teraz to naprawdę łątwo nie było. Każdy ruch sprawiał mi ból. Ale sił dodawala mala istota, ktorą trzeba było nakarmić mimo przyczepionej kroplowki, problemów ze wstaniem,bolącym mega brzuchem. Wydaje mi się jednak że cesarkę tak samo jak naturalny porod kazdy przechodzi inaczej, jedni szybko wracają do sił jedni później. Ja czułam sie jak po zderzeniu z tirem.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Dziewczyny, widze, ze pisalyscie o lozeczkach z Ikei.
    Jakie modele macie?
    Mi sie spodobalo Hensvik : http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/50208366/
    Czytalam na necie, ze ma dobre opinie. Ale jakos ich malo ;) chcialabym sie dopytac, czy moze ktoras z Was je posiada.

    W ogole my dzis po polowkowym usg pojechalismy na zakupy, Maz dla siebie a ja poszalalam troszke na przecenach i nakupilam troszke ubranek dla synusia :) dokladnie juz nie pamietam ile ;) musialabym je rozlozyc i pospisywac ;) ale ogolnie na 56cm i 62cm. Moj maz urodzil sie ponoc dosc dlugi 61cm - ostatnio mi tesciowa mowila, ciekawe jaki nasz synus bedzie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    madziauk kupiłam identyczne łóżeczko,materacyk osłonkę i pościel też kupiłam w IKEA.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Gina - a jaki materacyk wybralas?
    Ja wlasnie ogladalam na allegro ochraniacze na lozeczko i takie niebieskie mi sie spodobalo, w kratke - te bez falbanek : http://allegro.pl/ochraniacz-na-cala-dlugosc-do-lozeczka-120x60-i2452601226.html
    ciekawe czy bedzie pasowac. Wyslalam zapytanie o przesylke za granice.
    A w ikei maja takie oslony na cala dlugosc lozeczka? Pytam, bo szukalam na stronie i znalezc nie moglam.
    --
  1.  permalink
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Matylda - dzieki, niestety link nie dziala. Z ikei tylko takie biale widzialam : http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/30113939/
    ale ono jest biale, a ja bym chciala by bylo niebieskie, proste cos ala w ta krateczke co wkleilam.
    Ty tez jestes z Londynu , tak? (czy cos mi sie poplatalo?) Jak tak, to znasz moze jakies fajne duze sklepy z rzeczami dla dzieci?
    --
  2.  permalink
    Ikea na poewno nie ma ńiebieskiego, jedynie bialy z zielonym i pomaranczowo czerwony.
    Jak wpiszesz bumper pad to mi wyskakuja wlasnie te trzy.

    Tak, mieszkam w Londynie, ale nie polece Ci zadnego sklepu, bo bardzo malo ich odwiedzilam. W sumie to odbylam jedna wycieczke do mamas&papas i ze dwie moze do mothercare. To wszytsko. Przy czym wszytsko zamawialam online.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Matylda - no ja tez bylam juz w kilku, w Ikei bylam 2tyg temu, ale nie ogladalam lozeczek itd. a szkoda.
    Kolezanka z pracy mieszka na Clapham i mowila, ze tam jest jakas uliczka i calkiem sporo sklepow dla dzieci. Poprosze ja by mi na google map zaznaczyla i chyba sie tam przejade.
    Bylismy rowniez kilka razy w John Lewis, i ciagle mi sie wydaje, ze malo tych rzeczy dla dzieci maja. Maly wybor np. wozkow. Moze na tym Clapham bedzie ciekawie, a jak nie to pewnie tez bedziemy przez neta czesciowo zamawiac :)
    --
  3.  permalink
    Kochane mam pytanie kompletuje pomału wyprawkę i mam pytanie mój maluch od początku jest dośc duzy wagowo i nie wiem czy mam kupić ubranka na 56 czy 62 już-usg mam we wtorek więc znów oszacują wagę synka.czy któraś z dziewczyn miała taki dylemat??z Córcią wszystko miałam na 56 i było za duże
    -- ,
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    madziauk są ochraniacze całe białe,z czerwonym motywem i zielonym.Ja mam taki,tatuś córci wybierał żeby czuła się jak w lesie
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50197476
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20203539
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00198609
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    leneczka moja Marta urodziła sie 4kg i 60cm i dobre dwa tygodnie miesciła sie w 56 spokojnie wiec na sam poczatek mozesz miec pare 56 a potem juz 62 :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeJul 7th 2012 zmieniony
     permalink
    MOONIIA dziękuję za info:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Lenaczka ja na Twoim miejscu skupiłabym się na rozmiarze 62 + kilka sztuk w rozmiarze 56.

    Moja koleżanka niedawno urodziła klocuszka o wadze 4 kilo i w najmniejszych rozmiarach jej córeczka zaprezentowała się może parę razy...

    Trzeba wziąć pod uwagę też to, że lekarze często mylą się w pomiarach i dzidziuś bardzo często waży więcej niż badanie na to wskazywało...

    Ja większość ciuszków mam w rozmiarze 62 (najwyżej będę podwijać) :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJul 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja mam w rozmiarze 56- 4 body z dł. rękawem, 3 śpiochy +3 kaftaniki, 3 pajacyki, 2 półśpiochy- spodenki, sweterek, czyli bardzo mało. Resztę (dużo więcej) mam r. 62, ale na tą chwilę nie planuję kupować więcej w rozmiarze 56, jeśli będzie za mało albo zaskoczę się wagą i długością mojego synka to dokupię.
    Leneczka mój synuś też według usg jest większy(zarówno waga jak i i wszystkie wymiary) niż tzw. norma i właśnie dlatego nie nastawiam się na dużą ilość ubranek r.56.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy mozecie mi wyjasnic, czym sie roznia np. rampersy od body?
    Bo ja znalazlam na pocztaku watku liste wyprawkowa i nie wiem co i ile kupic.
    Mamy juz troszke ubranek na 56 i 62 (moj Maz urodzil sie 61cm - wiec synus tez moze byc dlugi).
    Czy moglaby mi ktoras z Was ladnie to rozpisac? Jak dla calkowitego laika?
    Np. czym sie rozni pajacyk od body z dlugim rekawem itd.. takie podtawy, bo az wstyd sie przyznac, ja nie mam pojecia z czym to sie je.
    Mam w excelu tabalke ladna wyprawkowa, zrobiona niedawno.. i chcialabym wiedziec czego ile potrzebuje - taka liste dla mamy co nie ma pojecia jak te wszystkie rzeczy sie nazywa i czym sie roznia. Bo dla mnie te rampersy to tez body..

    Juz sama nie wiem czego i ile potrzebuje.. pomocy :shocked::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Rampers jest nieco luźniejszy od body u ma dłuższe nogawki- tzn. w ogóle ma nogawki, bo body nie ma.
    Ja sobie bardzo chwaliłam rampersy na lato.
    rampers zapinany wzdłuż ciała lub zapinany w kroku
    body
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Sushi - dzieki, a takie body z nogawkami dlugimi + rekawami, to body tak? czy moze pajacyk? Ja sie juz gubie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    body z długim rękawem
    pajacyk
    Nie przejmuj się- ja na początku za nic nie mogłam tego pojąć ;-)
    Mój mąż do tej pory ma problem z tym:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Sushi - dziekuje bardzo, ja do tej pory myslalam, ze pajacyk to taki z kapturkiem ;) musze sobie to rozrysowac i policzyc ile czego mam :) bo juz troszke zakupow zrobilismy.

    Treść doklejona: 07.07.12 12:28
    Jeszcze mam jedno pytanie, spioszki to sa pajacyki tylko do spania? Bo ja roznicy pomiedzy spioszkami a paracyjami nie widze...:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Mogą być też pajacyki z kapturkiem , ale mi np. zupełnie nie odpowiadały- wg mnie nadają się tylko do pstryknięcia fotki, w praktyce - kaptur przeszkadza chociażby w leżeniu. Ale to moje zdanie ;-)

    Treść doklejona: 07.07.12 12:30
    Śpioszki najczęściej nie maja w ogóle rękawów.
    A do spania nadaje się wszystko, co jest wygodne ;-)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Sushi - czyli spioszki to takie z nogawkami bez rekawow, na szelkach, tak? :) dzieki :) juz dorysowuje do listy (haha, kiedys sie bede z tego smiac) ;)
    Z takimi wyjasnieniami to moge juz zaczac kompletowac wyprawke :)
    --
  4.  permalink
    madziaUK

    powodzenia w kupoiwaniu spioszkow w UK, z mojego doswiadczenia wiem, ze taki "wynalazek" jest tu nie do zdobycia ;)
    Tak gdybys szukala i nie mogla sie doszukac :D
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Matylda - nie dziekuje w takim razie :) moze cos w TK Maxxie bedzie.. bo w sumie tez szczerze mowiac nic nie widzialam, wczoraj "buszowalam" w Bennetonie na Oxford Street ;) akurat byly przeceny. Musze podliczyc czego ile juz mam ;) i w jakim rozmiarze, bo kupowalam na 56 i 62.
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeJul 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja niestety na buszowanie po Oxford street jestem juz zdcydowanie za duza :/
    teraz pozostaja mi tylko sklepy interenetowe. Wlasnie idzie do mnie jedna paczka z Pumpkin Patch (maja niezla przecene). Przypomnialam sobie tez o Gap'ie. Musze sprawdzic co tam serwuja.

    W ktorej czesci Londynu mieszkasz? Polnoc,Poludnie, Wschod, zachod?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Matylda - no my w gapie super pajacyki kupilismy 3szt na 62cm w zeszly weekend, i fajnego rampersika :)
    Ja mieszkam 5min od stacji Bermondsey. :) czyli poludniowy-wschod :) A Ty w jakiej czesci?

    Wlasnie zamierzamy podejechac jeszcze do TK Maxxa - moze nawet dzis, plus Gap koniecznie, bo mi body z krotkim rekawem brakuje - a widzialam online za 2.99 takie biale fajne z kieszonka i misiem:
    http://www.gap.eu/browse/product.do?cid=57162&vid=1&pid=893980&scid=893980017

    No i Benetton wczoraj mnie strasznie pozytywnie zaskoczyl, bo tez kupilismy sporo fajnych ciuszkow w dobrej cenie :)

    Treść doklejona: 07.07.12 13:47
    Wczoraj bylismy na Sheperds Bush w Westfieldzie, i wlasnie ten Pumpkin Patch byl zamkniety. A szkoda.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Madziauk- Matylda ma racje, w UK spioszków nie znajdziesz.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Peppermill - a takie spioszki bardzo sie przydaja? Czy moge sobie odpuscic i kupic np. wiecej pajacykow i body z dlugim rekawem.
    Co wy planujecie?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    szczerze mówiąc można się bez nich obejść bez problemu- dokładnie tak samo sprawdzają się półśpiochy (tzn. spodenki ze stópkami, takie do pasa) założone do body.
    Myslę, że spiochy miały większą rację bytu w czasach, kiedy nie było body, bo trzymały kaftanik, czy bluzeczkę "na miejscu" .

    Treść doklejona: 07.07.12 14:15
    Dla mnie tak naprawdę najpraktyczniejsze były pajacyki(sleepsuits)- łatwe do założenia, wygodne itd.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Peppermill - no to spoczko, polspioszki wlasnie wczoraj kupilam 2szt na 62cm w Benettonie, musze dokupic jeszcze z 4szt i bedzie git, moze 2 na 56 i 2 na 62 :) dzieki

    Z pajacykami to masz racje, szczegolnie te rozpinane z przodu, my mamy takich jak narazie kilka sztuk, 4 na 62cm i 1 na 56cm, chyba trzeba bedzie dokupic. :)

    Szukam i szukam jakiegos centrum sklepow dla niemowlat, i jak narazie nic w tym Londynie znalezc nie moge. Mozliwe, ze za tydzien lub dwa wybiore sie na Clapham Junction, ciekawe czy rzeczywiscie cos tam ciekawego jest.

    Ogolnie u nas w mieszkaniu jest bardzo cieplo, mamy szczelne okna (nowy budynek), nie wiem za bardzo jak sie przygotowac, bo termin mam na listopad.. a tu jest cieplo / jesiennie do konca stycznia w sumie. W lutym dopiero zimno sie robi i temparatury spadaja.. zebym nie przesadzila z tymi ubrankami.

    A co do ochraniaczy na lozeczko, to wlasnie z siostra rozmawialam, ona nam dala 2 sztuki jakiejs firmy Ferretti - Sun Planet i Sun Flower, ten planet mi sie podoba, ale ten drugi kolorem mi srednio pasuje ;) musze zobaczyc na zywo, bo w Polsce sa. Tylko musimy dokupic podusie i kolderke.
    Dziewczyny z UK, gdzie kupowalyscie wasze podusie i kolderki? Jakie polecacie?

    My lozeczko z Ikeii chcemy kupic. Takie 120/60.
    --
  5.  permalink
    Madzia

    My tez mieszkamy SE, tylko troche bardziej na poludnie. Do Canada Water Overgroundem to dojade w jakies 10 minut ;) wiec jak na wielkosc Londynu, to mozna powiedziec ze jestesmy sasiadkami.

    Chyba musimy sie gdzies przeniesc z tymi "emigranckimi" dskusjami, bo nas beda wyzywac :P
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    U mnie śpiochy się super sprawdzają - na pajace jest za gorąco, a pól śpiochy moim panienkom zjeżdżają trochę, chociaż je też zakładam. A jak się trochę ochłodzi to pajace będą super.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Doti - teraz to polspiochy pewnie sa swietne, nasz synus urodzi sie w listopadzie. Choc tu tak zimno nie jest.
    Jak czegos za malo kupie, najwyzej dokupimy pozniej. No i do spioszkow to dziewczyny z UK pisaly, ze tu takich nie ma. I rzeczywiscie jeszcze sie nie spotkalam z nimi.

    Matylda - o to niedaleko :) a co do pogawedek, to sa czysto wyprawkowe jak dla mnie.:cool:
    Myslalam, ze kompletowanie ubranek bedzie najlatwiejsze, wiec od tego zaczynam. Lozeczko juz mamy na oku.
    A wy jakie macie? Jaka podusie kupilas i kolderke?
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    madziauk: Dziewczyny, widze, ze pisalyscie o lozeczkach z Ikei.
    Jakie modele macie?
    Mi sie spodobalo Hensvik : http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/50208366/

    Madziauk, mam nadzieję, że moja opinia jeszcze Ci się przyda. Mam dokładnie takie łóżeczko, jak w linku i jest baaaardzo fajne. Ostatnio znalazłam jeden minus (który być może przerodzi się za jakiś czas w plus), mianowicie materac po obniżeniu łóżeczka jest bardzo nisko, trochę trudno wkłada się na przykład śpiące dziecko. Jest tak chyba dlatego, że łóżeczko nie posiada opcji wyjmowania szczebelków czy obniżania boku - zdejmuje się go po prostu. Można zamontować deskę - ogranicznik (do kupienia w Ikei). Ten przyszły plus, to być może właśnie łatwe wychodzenie dziecka z łóżeczka, a jeśli nawet z niego wypadnie, to z bardzo niskiej wysokości.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Aneta01 - dziekuje za opinie :) rzeczywiscie ten minus moze byc plusem :) takze coraz bardziej upewniam sie, ze to lozeczko chcemy wlasnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    madziauk- poduszka nie potrzebna! Przynajmniej przez pierwsze kilka miesięcy. Potem używałam zwykłej (dorosłej). Kołderkę mam wciąż po starszej córci- kupowałam w Kiddicare.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.