Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Peppermill - masz racje, ze poduszeczki na poczatku nie trzeba :) Dziecko moze spac tylko pod kolderka? czy lepiej w rozku?
    --
  1.  permalink
    nowerodki w większości lubią być obtulone czymś, żeby mieć ciasno, więc na chłodniejsze dni polecam rożki, na cieplejsze dużą bawełnianą pieluchę zamiast rożka. u nas 2 kołderki, które mamy na razie się nie przydają. mały robi takie rozkopaki, że kołderka czy kocyk zmusiłyby mnie do nieustannego czuwania. Jak tylko zaczął wierzgać, jest pakowany w śpiworki i tyle. aktualnie przy 26 stopniach w pokoju śpi w bodziaku pod niczym, bo wszystko co na niego kładę jest natychmiast skopane :D
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Madziauk, kolderka tez niepotrzebna. Najlepiej rozek lub spiworek(moje obie corki tylko spiworek tolerowaly) lub kocyk ( w primarku sa takie super bawelniane:)
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Moja Natala spała w rożku i pod kocykiem (na kołderkę była za mała), ale po pierwsze była zima, po drugie musieliśmy początkowo ją dogrzewać (za niska temp. po urodzeniu). Teraz planuje wypróbować śpiworek do spania-nie wiem jak to się nazywa- taki worek na szelkach.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    U nas magiczny rożek jest do tej pory... Co prawda dziecko już na nim śpi tylko jak na prześcieradle (i wystają mu stopy, łapki), ale kocha strasznie ten swój rożek od pierwszych dni - bardzo lubił być w nim otulony. Teraz leżąc na nim wygląda komicznie.

    I tu ja mam pytanie - czy przykrywać czymś dziecko? Zakupiliśmy śpiworki, ale mały ich nie cierpi. Kołderkę, kocyk, pieluszkę flanelkową - wszystko zrzuca i śpi "nagusek" (w takie upały w samym bodziaku) na tym swoim rożku i tyle. Olać i pozwolić mu spać jak tak chce, czy kombinować, żeby dziecko się jednak przyzwyczajało do bycia okrytym w chłodniejsze noce (bo na razie jak jest chłodno to musimy go cieplej ubrac i tyle...).
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Dzieki Dziewczyny za rade. W takim razie przynajmiej w jeden rozek sie zaopatrzymy.
    Kolderke tez kupie, bo synus urodzi sie w listopadzie, wiec pozniej czeka nas zima. Poszewki mam - po siostrzenicy ;) jak sie okazalo, wiec tylko kolderke potrzebuje. Moze cos w Ikei w dobrej cenie znajde.

    Dzis bylismy w Gapie i nie bylo nic ciekawego, pozniej w TK Maxxie - tez za wiele nie bylo, kupilismy kolejnego pajacyka , komplet pajacyk +body z krotkim rekawkiem i sliniak, no i jedno body z krotkim rekawkiem juz na 68cm , bo mi sie bardzo spodobalo a malego nie bylo ;)
    Szukalam kaftanikow, takich rozpinanych w przodu i nigdzie nie widzialam. Jeszcze mam czas. A tak to powolutku zaczynaja nam sie ciuszki zbierac dla malego.

    Teraz musze zaczac sie czaic na aukcje wozkowe, bo szkoda mi kasy na nowy wozek. Spacerowke chce juz pozniej inna miec. Wiec mysle, ze uda sie na ebayu jakis taki wyhaczyc za dobra cene - a jeszcze jakby byl do odbioru w Londynie, to by bylo super ;)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    Madzia - u mnie po porodzie mąż leciał do sklepu bo okazało się, że Mały we wszystkich ciuchach się topi :wink: A, że Tesco obok domu to kupił mi malutkie bodziaki i pajacyki. I powiem ci, że gatunkowo są świetne!
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Witam :) Dopiero zaczęłam tu zaglądać i mam 2 pytania:
    - jakiego rozmiaru kupić śpiworek do ewentualnego spania? Dzidź ma się urodzić na początku października więc chyba warto by już było zainwestować w coś nieco cieplejszego ale mimo wszystko chciałabym taki na suwak bez rękawków
    - jakiego rozmiaru pieluchy tetrowe kupowałyście? Jestem skazana na zakupy na allegro bo leżę i widziałam 60x80, 70x80 i 80x80
    dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 8th 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile: Zakupiliśmy śpiworki, ale mały ich nie cierpi. Kołderkę, kocyk, pieluszkę flanelkową - wszystko zrzuca i śpi "nagusek" (w takie upały w samym bodziaku) na tym swoim rożku i tyle.


    The_fragile ja mysle, ze warto posluchac dzieciecego instynktu... skoro jest goraco i dziecko sie odkrywa, to chyba znaczy, ze jest mu tak lepiej?
    ty jak spisz? pod koldra?
    ja w te upaly (ale u nas sa naprawde tropiki - w dzien mam w sypialni 33 stopnie, w nocy 28 i wszystkie okna pootwierane), spie bez przykrycia i tak samo spi anastasia, w samym body (czesto na naramkach). nawet mi przez mysl nie przeszlo, zeby ja czyms przykrywac. spi spokojnie cala noc. lepiej, zeby dziecko czulo lekki chlodzik niz pocilo sie pod kocykiem/ w spiworku.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    chce_byc_mama: - jakiego rozmiaru kupić śpiworek do ewentualnego spania? Dzidź ma się urodzić na początku października więc chyba warto by już było zainwestować w coś nieco cieplejszego ale mimo wszystko chciałabym taki na suwak bez rękawków


    chce_byc_mama, mój mały urodził się w połowie września, więc mniej więcej o tej samej porze pogodowej, co Twój maluszek i na poczatek używałam tylko rożków. Taki maluszek lubi być opatulony, omalże ściśnięty, a śpiworek tego nie zapewnia. Za to jak mały skończył 3 miesiące, śpiworki okazały się idealnym rozwiązeniem - śpi w nich do tej pory - mam dwie zmiany, bo różne bywają przygody w nocy (a to się zachlapał mlekiem, a to kupa opuściła pieluchę;-)). Na początek kupiłam rozmiar 68 (długo się w nim topił), teraz śpi w rozmiarze 74-80 i długo już chyba nie wytrzyma, bo wyrasta ale wstrzymuję się z kupnem, bo teraz śpiworek nie jest potrzebny (śpi przykryty pieluszką albo w samym body), a zimą może przeskoczymy na kołderkę.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    aguncia: ja mysle, ze warto posluchac dzieciecego instynktu... skoro jest goraco i dziecko sie odkrywa, to chyba znaczy, ze jest mu tak lepiej?


    Aguncia, w upały to luz, sama wiem, że nie musi być nakryty niczym, ale mały też tak chce spać jak jest /było mocno chłodniej. I wtedy mam zonka - ubrać go po prostu cieplej, czy z uporem maniaka przykrywać i rano znaleźć kocyk/pieluszkę prawie poza łóżeczkiem? :D Ze mnie tez kołdra spada, ale ją sobie przyciągnę, a taki maluch nie. Stwierdziliśmy, że w zimne noce po prostu lepiej mu założyć pajaca...
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    mysle, ze jak go cieplej ubierzesz w chlodniejsze noce to bedzie ok. odkryc kocyk moze, ale rozebrac sie na razie nie da rady :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Na razie :bigsmile::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    aneta01: Na początek kupiłam rozmiar 68 (długo się w nim topił), teraz śpi w rozmiarze 74-80 i długo już chyba nie wytrzyma


    Dzięki wielkie :) rożki 2 mamy w spadku, jeden usztywniany a drugi nie, nie wiem czy wystarczy. A śpiworek rzeczywiście zastanawiałam się pomiędzy rozmiarem 62 a 68 na początek :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 8th 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile: ale mały też tak chce spać jak jest /było mocno chłodniej. I wtedy mam zonka



    ale czemu masz zonka ?

    Moja Nina zawsze sie odkrywa i śpi z gołymi nogami
    teraz to luz bo wiadomo gorąco [ chociaż u nas w mieszkaniu nocą jest 21 stopni, więc wcale nie tropiki ] ale jak było chłodno i w mieszkaniu mieliśmy nawet 16,6 stopnia [tak, tak, właśnie tyle :cool:] to też się rozkopywała i rano znajdowałam ją z lodowatymi nogami w pajęczynki koloru sino fioletowego :devil:
    ale sie nie budziła i nie wyła, że zimno a przykrywana przez nas odkopywała się w ciągu 2 sekund przez sen
    spróbowałam raz ubrać pajaca i raz włożyć w śpiworek
    wierciła się i wyła dopóki nie rozebrałam i nie uwolniłam
    wtedy zasypiała i spała do rana

    dodam, że oczywiście nawet kataru nie miała :wink:



    więc ja bym dała Krasnalowi spokój
    może on też spłodzony z pingwinem polarnym tak jak moja córa ? :devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    No to widzę, że Nina z Erykiem mają sporo wspólnego - właśnie, budził się rano, stopy zimne, karczycho zimne, ale nie kicha, nie chrycha, więc dam mu spokój :D

    Treść doklejona: 08.07.12 12:23
    TEORKA: może on też spłodzony z pingwinem polarnym tak jak moja córa ?


    Wprost przeciwnie - jeśli ktoś jest pingwinem to ja. Mojego męża podejrzewam o bycie żyrafą afrykańską :D On w te upały śpi ubrany od stóp do głów i... przykrywa się kołdrą!!!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    The_fragile: On w te upały śpi ubrany od stóp do głów i... przykrywa się kołdrą!!!



    :shocked::shocked::shocked::shocked::bigsmile:
    nieźle !


    The_fragile: budził się rano, stopy zimne, karczycho zimne, ale nie kicha, nie chrycha, więc dam mu spokój :D


    no ja bym tak zrobiła [ z resztą tak właśnie robię :bigsmile: ]
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    to moje dziecko ma 2 tyg. a juz umie skopac z siebie okrycie :) W rozek ja pchac w takie upaly nie mam zamiaru, wiec spi tak, jak jej dobrze:cool:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    moje dzieci tez sie wiecznie rozkopywały (tzn juz jako 4-5 miesieczniaki bo wczesniej mega ciepłolubne były jednak) i dawalam spokoj, wyszłam z załozenia ze jak im bedzie zimno to sie obudza ;) a spiworków nie tolerowała zadna, nie wiem czemu
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    mooniia: a spiworków nie tolerowała zadna, nie wiem czemu


    Bo nie da się ich skopać :D

    Treść doklejona: 08.07.12 16:29
    TEORKA: :shocked::shocked::shocked::shocked::bigsmile:
    nieźle !


    Prawda?
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Jakie rozmiary pieluch tetrowych najlepiej Wam się sprawdzają? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    wiez ze ja w zyciu sie nie przygladałam jaki to rozmiar był, ale ja uzywałam ich tylko jako podkłady, przytulanki, szmatki do wycierania, do przykrycia itd. pewnie wybrałabym te najwieksze gdybym miała wybór :) fakt, ze jak miałam kwadratowe i prostokatne to te kwadratowe bardziej mi pasowały :)
    -- mama piątki :)
  2.  permalink
    U nas śpiworek się sprawdził póki nie było upałów. Młody lubił w nim spać. Jak mu się zrobiło za ciepło, to zaczął protestować przy ubieraniu. Teraz śpi w samym bodziaku na krókti rękaw. Zasypia pod pieluchą bawełnianą, która zostaje skopana około północy i do 4 rano śpi bez niczego. Giry chłodne a on zadowolony.:)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    To ja myślałam że jestem wyrodną matką, że moim na zimne giry pozwalam, ale nawet ta bawełniana pieluchę skopują, więc nic nie zrobię:) A tak serio to kołderkę mamy i już ją schowałam na zimę, bo małe też wolą chłodek
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was używała poduszki antykolkowej/na trawienie/ ból brzuszka/ rozgrzewająca na brzuszek Bellywell firmy Nip, albo jakieś innej o podobnym działaniu? Poleciła mi ją pielęgniarka w szpitalu i kupiłam za 7 euro taką z lawendą, 0+ mce (są też 12+ mcy). Ciekawa jestem czy rzeczywiście się sprawdza i czy używałyście?
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    judka25 tez taka kupilam i ciekawa jestem jak sie sprawdzi:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jak dobrać odpowiednią pościel do łóżeczka (chodzi o rozmiar)?
    Np do wymiarów łóżeczka
    120x60 - poszewka na poduszkę 40x60cm i poszewka na kołdrę 90X120 cm będzie ok?
    140x70 - poszewka na kołdrę 100x135cm?
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeJul 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam wszystkie obecne i przyszłe mamusie:bigsmile:
    Mam pytanie do tych doświadczonych, które posiadają nianie elektroniczne.
    Przejrzałam troszkę wątek i widzę, że polecacie motorole i philips avent. Ja porzebuję niani z bardzo dobrym zasięgiem. Dom mamy spory (my na górze 120m2, rodzice na dole też 120m2), ponadto mamy duże podwórko a za garażami ogród. W zimę, jak urodzi się dzidziuś to będę chciała wychodzić na śnieg ze starszą córcią, a przyszłą wiosnę i lato spędzić też na pracy w ogrodzie, więc niezbędna będzie niania z bardzo dobrym zasięgiem. Co możecie polecić???
    Mamy które mają nianie, prosiłabym o sprawdzenie ich zasięgu. Proszę o wasze opinie
    --
  3.  permalink
    chce_byc_mama: Dziewczyny jak dobrać odpowiednią pościel do łóżeczka (chodzi o rozmiar)? Np do wymiarów łóżeczka120x60 - poszewka na poduszkę 40x60cm i poszewka na kołdrę 90X120 cm będzie ok?140x70 - poszewka na kołdrę 100x135cm?


    Standardowe lozeczko ma rozmiar 90x120 i na taki rozmiar popros o komplet poscieli,ja tak robilam nie raz i zawsze posciel pasowala do lozeczka:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    Standardowe lozeczko ma rozmiar 120x60 tzn przynajmniej ja sie z takimi spotkalam i sama mam takie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    hopelight: Standardowe lozeczko ma rozmiar 120x60 tzn przynajmniej ja sie z takimi spotkalam i sama mam takie.


    Potwierdzam, myślę że Cobraczek pisząc 90x 120 pomyliła się i chodziło jej pewnie o te 120x60, ale jeszcze dodam że spotkałam się z takim tylko w Polsce. W innych krajach widziałam tylko większe.
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 17th 2012 zmieniony
     permalink
    My będziemy mieć 2 łóżeczka, jedno 120x60 a drugie 140x70, tylko jak patrzyłam to pościele są większe (na allegro)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    judka25 tutaj tez sa 120x60
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    misia-ludek: Mamy które mają nianie, prosiłabym o sprawdzenie ich zasięgu


    no musze połazić z moją niania, nigdy nie patrzyłam dokładnie jaki ma zasięg, mała śpi na górze a my przeważnie siedzimy na dole, i jest ok, na grilu na zewnątrz było ok, byliśmy u znajomych którzy mają działke 1 hektar i dopiero w połowie działki zgubiłam zasięg, no ale musze sprawdzić na spokojnie bo ile to jest metrów to ci teraz dokładnie nie powiem :smile: spróbuje wieczorem
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 17th 2012 zmieniony
     permalink
    anula36: byliśmy u znajomych którzy mają działke 1 hektar i dopiero w połowie działki zgubiłam zasięg

    zalezy tez, czy na drodze sa przeszkody w postaci domow itp.
    --
  4.  permalink
    anula36 będę bardzo wdzięczna. jak sprawdzisz to napisz potem dokładnie model Waszej niani:bigsmile:
    U nas właśnie dzidzia będzie na piętrze a ogród od domu to jakieś 50-70m i jeszcze zasłania go garaż.
    --
  5.  permalink
    judka25: Potwierdzam, myślę że Cobraczek pisząc 90x 120 pomyliła się i chodziło jej pewnie o te 120x60


    Zgadza sie:wink:

    chce_byc_mama: My będziemy mieć 2 łóżeczka, jedno 120x60 a drugie 140x70, tylko jak patrzyłam to pościele są większe (na allegro)


    Ja teraz przejrzalam na allegro i sa 120x90 i sa wieksze....
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    Cobraczek: Ja teraz przejrzalam na allegro i sa 120x90 i sa wieksze....


    właśnie o tych wymiarach pisałam,120x90 są sugerowane na łóżeczko 120x60 i zastanawiam się tylko czy nie są za duże czy po prostu lepiej podłożyć pod materacyk żeby się dziecko całe nie przykryło
    --
  6.  permalink
    Taki wymiar będzie jak najbardziej odpowiedni do łóżeczka 120x60. Ja miałam mniejszą kołderkę to nie posłużyła zbyt długo i na chłodniejsze, jesienno-zimowe noce musiałam kupić większą.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    Laseczki, a ma kóraś może podgrzewacz do butelek Aventu ?
    Pytanie chciałam zadać - czy do tego podgrzewacza wchodza też butelki innych firm np Tomme Tippee ?
    Bo zakupiłam takie butelki, a właśnie dostałam od koleżanki podgrzewacz Aventu - i chciałabym się ucieszyć:wink: a nie wiem czy mogę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    nie wiem jak z Aventem ale ja mam podgrzewacz Baby Ono i wchodzą mi tam na lajcie butelki z TT oraz z Aventu [mam dwie i z ciekawości sprawdzałam]
    także myślę, że do aventowskiego też powinny różne się zmieścić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    No właśnie polecialam go obejżeć (podgrzewacz) i myślę, ze bez przesady - chyba nie jest to robione na "wcisk" :wink:A butelek nie mogę przymierzyć, bo jeszcze nie przyszły :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    Ul_cia: chyba nie jest to robione na "wcisk"


    tak mi sie też wydaje...
    zwłaszcza, że ponoć słoiczki z jedzeniem tam można podgrzewać również :wink:
    --
  7.  permalink
    Ja mam Aventu od znajomych i nie wiem co to za model i buteli TT do niego nie wchodzą. Za to słoiczki tak.
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    kuźwa ale zimno :smile: a więc wyszłam z domu i szłam i szłam i zgubiłam zasięg gdzieś ze 40-50 metrów od wyjścia z domu - mała była za zamkniętymi drzwiami balkonowymi po schodach i za zamkniętymi drzwiami sypialni, stanęłam za dużym budynkiem gosp

    ja mam taką

    aguncia: zalezy tez, czy na drodze sa przeszkody w postaci domow itp.


    tak, u mnie po drodze nic nie było :) oprócz drzwi i budynku gosp
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    mariamateria: Ja mam Aventu od znajomych i nie wiem co to za model i buteli TT do niego nie wchodzą.

    No wiesz! A to niespodziewajka! To musze poczekać na te butelki co przyjdą :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    Ul_cia, nie chcę Cię martwić, ale te butelki TT są strasznie szerokie i rzadko wchodzą do innego podgrzewacza niż własnie TT.
    Mam nadzieję, że się mylę...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    To siem pospieszyłam... :wink: No trudno, w razie czego - taniej kupić nową butelkę niz podgrzewacz, a te będa mi najwyżej służyły do czegoś innego :smile:
    --
  8.  permalink
    Anula, dzieki wielkie
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 17th 2012
     permalink
    _sushi_: ale te butelki TT są strasznie szerokie i rzadko wchodzą do innego podgrzewacza niż własnie TT.



    do mojego spokojnie wchodzą :wink:


    no ale widać aventowski jakiś ciaśniejszy :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.