Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Ale to co, kąpaliście Malucha na kolanach?
    Wygodnie Wam było?



    no właśnie też miałam pytać bo nie wyobrażam sobie kąpać na siedząco czy na klęcząco :wink:
    to już wolę schylanie nad wanienką po stokroć :wink:



    CERI ale jak Krzysiu miał tydzień też go nagiego i mokrego przenosiliście ?
    kurde ja sobie nie wyobrażam zwłaszcza, że u nas przedpokój bardzo chłodny :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeJul 24th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: CERI ale jak Krzysiu miał tydzień też go nagiego i mokrego przenosiliście ?

    No jak miał tydzień, to go chyba w tetrę zawijałam, ale nie pamiętam. Może i na początku ( w sensie pierwsze tygodnie), to w coś go zawijaliśmy (ręcznik czy tetra). Ale potem już nie, teraz też w nic go nie zawijamy. No bo ile jest na golasa niesiony? 10-15 sekund?
    W każdym razie Krzyś był mały, chudy i szybko marzł, ale nigdy nawet nie płakał podczas "przelotu", potem go okrywaliśmy. Nawet raz kataru nie złapał.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Wiecie co, jak tak zaczynam sobie to wszystko analizować, to wcześniej w życiu bym nie przypuszczała, ze takie (w sumie) naturalne sprawy jak kąpanie, przewijanie, logistyka tego wszystkiego może sprawiać tyle "problemów" i mieć tyle mozliwości do rozważenia! :devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    TEORKA: mąż nalewał wody do wanienki i przenosił do pokoju
    a potem odnosił i wylewa

    Polecam wężyk z pompką (do kupienia chociażby w sklepach akwarystycznych)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2012 zmieniony
     permalink
    cerisecerise: teraz też w nic go nie zawijamy. No bo ile jest na golasa niesiony? 10-15 sekund?


    nie no teraz to wiadomo :wink:
    ja często też Ninę tak noszę z łazienki do pokoju i czasami się nawet na chwilę zatrzymamy w przedpokoju bo ona koniecznie musi na suficie mi światełko pokazać :devil:
    ale właśnie mi o takie maniunie maleństwo chodziło...
    bo jednak samemu ciężko takiego noworodka wyjąć z wanienki, owinąć w ręcznik itp [jeśli nie ma się gdzie tego dziecka położyć] co nie ?
    duże dziecko to sie jedną ręką chwyci i jakoś człowiek daje radę ale jednak z noworodkiem to jest troszkę tego cyrtolenia się z podtrzymywaniem główki itp
    no ale zawsze sobie trzeba jakoś poradzić i wyjście z sytuacji znaleźć :wink:



    agi_s: Polecam wężyk z pompką (do kupienia chociażby w sklepach akwarystycznych)


    no ale z łazienki do pokoju to musiałby być chyba wąż a nie wężyk :smile:
    bo to kilka metrów przecież było :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Ul_cia: Ale to co, kąpaliście Malucha na kolanach?
    Wygodnie Wam było?


    Dużo wygodniej niż pochylając się nad wanienką na stelażu i nie bolały nas plecy.
    Pewnie mogło być lepiej, ale w naszych warunkach to było najwygodniejsze rozwiązanie, na jakie wpadliśmy.
    --
  1.  permalink
    No i ja dlatego ten stelaż pod wanienkę chcę kupić, bo pamiętam, że Majkę kąpałam w pokoju na ławie i wanienkę trzeba było dźwigać, no i wysokość ławy powodowała, że też musiałam się pochylać co po cc nie było zbyt dobre dla mnie. Dlatego teraz doszłam do wniosku, że przewijak łatwiej jest przenieść z pokoju do łazienki niż nosić wanienkę. Łazienka u nas jest 2mx2m, gdzie jest sedes, brodzik, pralka i umywalka, więc miejsca nie za wiele. A wanienkę na stelażu ustawi się tak, żeby wygodnie było przełożyć malca na przewijak na pralce. Dzięki temu też nie będzie trzeba dodatkowo nagrzewać sypialni przed kąpielą, bo w zimę w łazience mamy cieplutko.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    TEORKA: no ale z łazienki do pokoju to musiałby być chyba wąż a nie wężyk :smile:
    bo to kilka metrów przecież było


    no racja ;-) o tym nie pomyślałam ;-)
    --
  2.  permalink
    TEORKA: bo jednak samemu ciężko takiego noworodka wyjąć z wanienki, owinąć w ręcznik itp [jeśli nie ma się gdzie tego dziecka położyć] co nie ?

    Nie, nie jest ciężko. Ja Ewunię kilka razy tak kąpałam sama (w misce ustawionej w łazience, bo wanienka jeszcze nie dotarła :wink:), ręcznik miałam przewieszony przez szyję jak ją kąpałam, potem ściągałam niżej i ją okręcałam, wcale nie jakoś szczelnie.
    Przelot z łazienki do pokoju naprawdę krótko trwa (chyba, że ktoś ma pokój dziecka i łazienkę na dwóch końcach domu, a dom ma 300mkw :wink:), więc nie martwiłam się tym jakoś.
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Ul_cia: kapanie, przewijanie, logistyka tego wszystkiego może sprawiać tyle "problemów" i mieć tyle mozliwości do rozważenia


    ano :smile: to ja chyba miałam ten sam problem co ty, łazienka duża i ogólnie super ale nie przewiduje dziecka :smile: tez nie mam pralki w łazience a wszystkie pólki nie nadają się na przewijak, stąd się wzięło u mnie to cudo, i ogólnie się sprawdza ale głównie jako mobilny przewijak :smile: a wanienka osobno
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2012 zmieniony
     permalink
    cerisecerise: Nie, nie jest ciężko. Ja Ewunię kilka razy tak kąpałam sama (w misce ustawionej w łazience, bo wanienka jeszcze nie dotarła :wink:), ręcznik miałam przewieszony przez szyję jak ją kąpałam, potem ściągałam niżej i ją okręcałam, wcale nie jakoś szczelnie.


    e to widocznie ja byłam jakaś lelawa na początku bo nie umiałam tygodniowej Ninki jedną ręką trzymać :wink:
    zawsze brałam pod główkę i pod pupkę więc już nie miałabym trzeciej ręki, żeby ją okręcić tym ręcznikiem :wink:

    a jeszcze na samym początku [z polecenia położnej :confused:] wlewałam do wody Oilatum i wtedy to już w ogole masakra jakie to dziecko śliskie było :neutral::cool:
    --
  3.  permalink
    TEORKA: bo nie umiałam tygodniowej Ninki jedną ręką trzymać :wink:

    Bo to trzeba sposobem :tongue: Jak kąpiesz to stoisz z boku, nie? Dajmy na to wanienka jest po Twojej lewej stronie, to wtedy lewą ręką łapiesz dziecko tak, że jakby obejmujesz plecy, a dłonią obejmujesz mocno tak jakby pod pachą. Drugą ręką rozkładasz na sobie ręcznik, przytrzymujesz go brodą, wyjmujesz dziecia i okrywasz wystającymi fragmentami ręcznika. Prościutkie, nie? :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2012 zmieniony
     permalink
    cerisecerise: przytrzymujesz go brodą



    Ty no raczej !!
    toż jeszcze można było brody użyć ! :wink::wink::wink:
    no widzisz jakbym wtedy na to wpadła.... ahahahhaha
    przy kolejnym na pewno będę mądrzejsza :wink::wink::wink:


    tzn trzymać w wanience to ja ją tak właśnie trzymałam jak piszesz
    bo drugą ręką myłam, więc musiała być wolna
    tylko potem przy wyjmowaniu się gubiłam ahahaha a to wtedy trzeba było brody używać :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Dziewczyny jakie polecacie chusteczki nawilżane dla dziecka, poprzednio używałam pampersa i było ok ale jest mnóstwo innych firm sporo tańszych
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Sysia dla nas super są Huggiesy pure coś tam, mało zapachowe co sobie bardzo cenię:)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2012 zmieniony
     permalink
    penny: dla nas super są Huggiesy pure coś tam, mało zapachowe co sobie bardzo cenię:)


    ja też ich używałam dopóki mi dziewczyny nie napisały, że one [jako jedne z nielicznych] zawierają parebeny czyli ponoć mocno rakotwórcze gówno :confused::confused:
    mimo, że używałam ich tylko okazjonalnie [normalnie idzie w ruch woda plus gaziki ], na wyjazdach itp to jednak zrezygnowałam zupełnie i teraz tylko meble nimi wycieram

    i w ogóle to polecam miseczkę z wodą i gaziki kosmetyczne
    wg mnie nie ma porównania z chusteczkami wszelakimi bo jednak co woda to woda [zwłaszcza do obsranego tyłka]
    zawsze mam też pod ręką mydełko ale używam tylko wtedy jak sama woda nie daje rady :cool:

    a jak gdzieś jedziemy to mam w torbie małą butelkę wody i gaziki i też się da dziecko umyć :wink:
    --
  4.  permalink
    ja znowu za tymi huggiesowymi nie przepadam dla mnie za sztywne one jakies takie sa..ogolnie kupuje zazwyczaj to co jest akurat w promocji ale chyba jonhson`s i pampers jak dla mnia wioda prym w tym temacie :)
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    TEORKA: i w ogóle to polecam miseczkę z wodą i gaziki kosmetyczne


    położna też mi polecała wodę a nie chusteczki . Do szpitala tak , ale w domku pupcia pod wodę , chusteczki ewentualnie "okazjonalnie" i nie polecałą z biedronki ( za to pieluchy jak najbardziej ) , tylko pampers ( choć pieluchy już nie ) - zamotane :bigsmile: . Wszystko zależy od pupć i w dobierze sie w "akcji" więc chyba lepiej nie kupować dużo
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeJul 24th 2012 zmieniony
     permalink
    a bedac w PL zawsz kupuje chusteczki nivea...

    Treść doklejona: 24.07.12 17:09
    misia ludek te staniki byly pare dni temu dostepne na allegro...ale tez niestety w niebotycznej cenie 189zl/ szt... sprawdzalam wtedy wlasnie czy nie oplaca sie bardziej w PL zakupic...ale wychodzi na to, ze jak z wiekszoscia rzeczy w UK jednak taniej... w sumie to mam nadzieje ze uda mi sie upolowac cos uzywanego za grosze....

    edit: znalazlam...mozna nabyc je tutaj
    --
  5.  permalink
    Dzięki Patka, szkoda, że takie drogie, no ale może zażyczę sobie pod choinkę
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    TEORKA: ja też ich używałam dopóki mi dziewczyny nie napisały, że one [jako jedne z nielicznych] zawierają parebeny czyli ponoć mocno rakotwórcze gówno

    :shocked::shocked::shocked: o k....a, dobrze, że my okazjonalnie, bo tak to wodą tyłek myjemy po si i ku, kurde ale w nocy ich używałam ;/;/;/
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    tzn wiesz Penny nie ma co wpadać w panikę bo to, ze one zawierają te szkodliwe substancje to chyba nie znaczy, że się naszym córciom coś stanie niedobrego [tak sobie tłumaczę bo jednak sama używałam chwilę...]
    ale może lepiej zrezygnować skoro w dzień i tak wody używasz ?
    a czemu w nocy nie możesz ? :wink:
    ja zawsze zimnej używam i jak naleję rano tak do wieczora jedna i ta sama miska stoi :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Chyba z lenistwa...Wleję ciepłą wodę do termosu i będę ją myć zwykłą szmatką tak jak w dzień. Tzn w dzień to idę z małą zawsze do łazienki i ją w umywalce podmywam ;)
    No u nas zimna woda nie przejdzie, bo jest taki ryk że hej, słuchać nas chyba po ukraińskiej stronie Bieszczadów :shocked: chusteczki to w rękach najpierw grzeję, bo by pół wioski na nogi postawiła, a głosik to skubana ma :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    no moja jak była mała też się tak darła ale przywykła i teraz lodowata nawet woda nie robi na niej wrażenia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    u mnie za ścianą będzie starsza córa i już kazał sobie kupić stopery na uszy :tongue:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.07.12 20:37</span>
    tak wogóle to siedzę na all i wydaję pieniadze - masakra , niby coś 7 zł co innego 6 zł ( podkłady , pieluchy i inne duperele ) a w rezultacie wychodzi ponad 100 :shocked:
    Chyba muszę odłączyć sobie internet :devil:

    Całkiem niedawno u reklamowanego r_p przez pomyłkę zdublowało mi kilkakrotnie zamówienie i wyszło na ponad tysiąc :shocked: , dobrze że są wyrozumiali i anulowali wszystko bo miałabym jazdę jakby mi to wszystko przysłali :confused:
    --
  6.  permalink
    My na początku używaliśmy chusteczek, ale bardzo szybko z nich zrezygnowaliśmy ( Huggies pure też moim zdaniem okropne były - sztywne i się rwały) na rzecz wody i zwykłej waty. Jak się młody pierwszy raz odparzył, to zrezygnowaliśmy z chusteczek i robiliśmy jak Teo - cały dzień ta sama miska z wodą - wacik najwyżej grzało sie w ręce. I odparzenie wyleczyło się superszybko. Dla mnie było to najlepsze na noworodkowe kupy. Też jak Teo na podorędziu miałam mydełko i jak kupa dobrze przyschła, to wtedy szło mydełko w ruch. Od jakiś 3 tygodni wróciliśmy do chusteczek - w sumie nie wiem czemu ;) zakupiliśmy sześciopak pampka w promocji i było tanio.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Co do kapieli to ja kapie mala w pokoju. Na dywanie rozkladam maly recznik pod wanienke, na lozko klade przewijak i na to rozkladam recznik do wycierania. Mala kapie na kolanach (starsza na poczatku kapalam na stoliku i plecy bolaly przeokropnie), wyjmuje z wanienki i zawijam w recznik. Plecy nic mnie nie bola, ani nie bolaly. Dla mnie te komody to raczej na krotki okres czasu sie sprawdza, bo nie wyobrazam sobie kapac takiego chociaz pol rocznego dziecka w wysuwanej wanience(bo chyba one sie wysuwaja spod komody, tak?). Dla mnie to ryzykowne, ze sie przewroci.
    Co do chusteczek, to my uzywamy okazjonalnie(tylko na wyjazdach) wlasnie huggies pure. Kurcze musze zobaczyc, co z tymi parabenami. W domu zawsze uzywam wacikow i wody.

    Treść doklejona: 24.07.12 21:23
    Asia, zobaczysz ze starsza corka nie bedzie zwracala uwagi na placz maluszka. Dzieci potrafia sie odciaz od takich bodzcow. U nas jak mlodsza placze tak, ze mysle, ze caly dom pobudzi, to starsza spiaca za sciana spi sobie spokojnie:)
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    A ja polecam chusteczki Babydream różowe (extrasensitive),jak i wiele innych preparatów z tej serii - minimum chemii albo wcale! Szczególnie, jak są odznaczone naklejką Ökotest sehr gut. Cenowo atrakcyjne, a zwykle lepsze pod względem składu od innych typu Nivea baby czy Oilatum. Hipp też jest dobry, tylko oni nie mają chusteczek. W domu też staram się używać wody i flanelek (piorę z pieluszkami wielo), ale często łatwiej sięgnąć po chusteczki...
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    My też tych babydream używamy, ostatnio była nawet promocja na 4pak i wychodziły grosze jakieś, a są miękkie i bezzapachowe.. Co do kąpieli, to my też kapiemy panny w łazience, tam zawijamy w ręcznik i do pokoju na przewijak, a tam już wszystko gotowe do ubrania.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Atomcia, Hipp ma chusteczki nawilzane:)
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    O, no to chyba akurat nie ma ich w Rossmanie :shocked:
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 25th 2012
     permalink
    Oooo ja też muszę ogrzewać chusteczki w reku, bo jest krzyk :D Dostaliśmy kilka opakowań Dady i są ok. Wkurza mnie tylko to, że wyłażą od razu po kilka sztuk :P


    Co do kąpieli- stawiamy wanienkę na łóżko i tak kąpiemy małą :D
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 25th 2012
     permalink
    sa wanienki stawiane na wannie :)
    kazdy kapie tak jak mu wygodnie i jaki sobie patent opracuje grunt, zeby mama i dziecko były zadowolone :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Super dzięki za info o chusteczkach, myślałam właśnie też o nivea, kupie albo pampki albo niveę niestety rossmana u mnie w mieście niema :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Więcej nie kupię stanika z Allesa. Szlag mnie z nim trafia od początku. Jak go ubrałam to od razu widziałam, że coś jest nie tak. Fiszbiny odstawały, pierś była zakryta dość nisko. No, ale ok. Nosiłam. Później zaczął się pruć i fiszbiny wychodziły górą. Zszyłam. A dziś? Piorę go i pralka zaczyna dziwnie chrobotać... wyłączyłam - otwieram i co? NIE ma jednego fiszbina!

    taki mam

    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Talka - to musiałaś na jakiś felerny trafić bo moje przeżyły już wiele prań:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Natalaa: Więcej nie kupię stanika z Allesa

    Mój Alles też niestety szybko stał się szmatką:confused:
    --
  7.  permalink
    Ja nie polecam Allesa. Po pierwsze rozciągliwy, po drugie słabo trzyma biust.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    A my sie kapiemy w wannie, najpierw biore pryssnic, potem myje wanne nalewam wodu po brzegi wchodze z mloda a tatus ja myje, ze 2 razy sie zamienilismy. Jak pawla nie ma w domu to sobie sama radze, teraz to ja jedna reka spokojnie trzymam, a wczesnej opieralam ja o wlane nogi. Mysle ze za jakis miesiac juz nie bede jej miejsca do plywania zajmowac. Przewijak z przygotowamym juz recznkiem klade na kibelku, a do wycierania uzywam flanelowej pieluchy
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    flavia: Jak pawla nie ma w domu to sobie sama radze, teraz to ja jedna reka spokojnie trzymam


    ale jak jesteś sama to chyba nie włazisz z nią do wanny co ?

    a jak wchodzisz to szacun :smile:
    bo dla mnie to awykonalne no bo jak ?
    matka goła i mokra, dziecko gołe i mokre i za kogo się najpierw brać ? :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    co do biustonoszy alles... od razu bym nie skreślała firmy!
    W ciąży kupiłam zwykły miękki 75E, bo wtedy było dobry, a kazali ze sobą do szpitala zabrać
    potem okazał się za luźny o 10 cm, wytrzymałam w nim 2 tyg i kupiłam
    Alles Fancy i Alles Cafe Late oba w rozmiarze 65F
    pierwszy za płytki się okazał
    za to drugi rewelacja wiec zakupiłam identyczny coby w jednym nie łazić:wink:
    także można wypróbować rożne modele, przy czym zbankrutować:tongue::tongue::tongue:

    Treść doklejona: 26.07.12 22:28
    Teorka, no właśnie wchodzę;p takie to ruchliwe się zrobiło, że jedną ręką bym nie utrzymala Potworra;)
    Juz sobie system wypracowałam, Lu ląduje na przewijaku, ktory caly czas jedna nogą na wszelki wypadek podtrzymuję, zawijam ja w recznik i pieluchę( co jest bez sensu, bo i tak wszystko z siebie skopuje– typowe:tongue:) ja na szybkosci sie wycieram i wbijam w szlafrok. Potem standardowe procedury i butla, gdy juz kLucha usnie ubieram się o ile z nią nie przysne:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 26th 2012 zmieniony
     permalink
    flavia: Lu ląduje na przewijaku, ktory caly czas jedna nogą na wszelki wypadek podtrzymuję, zawijam ja w recznik i pieluchę( co jest bez sensu, bo i tak wszystko z siebie skopuje– typowe:tongue:) ja na szybkosci sie wycieram i wbijam w szlafrok.



    aaaaa czyli to tak :smile:
    no to i tak sobie nie wyobrażam bo Nina już za duża i za ruchliwa na takie zostawianie i pilnowanie nogą :wink:
    poza tym ja po kąpieli mam fobię, że muszę się dokładnie powycierać, powysuszać i zwyubierać więc takie wycieranie na szybkości i wbijanie w szlafrok u mnie by nie przeszło :wink::wink:

    poza tym dla mnie jednak wygodniejsze jest kąpanie dzieciaka samego, no ale to oczywiście kwestia gustu co nie ? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Na cale szczescie rzadko sama ja kapie, przeciez tatus musi pomoc;) a we 2 to chyba sobie poradzimy z ruchliwym dzieciem?! Przynajmniej mam taka nadzieje.... A Luska jest przeszczescliwa gdy przekrecamy ja na brzuch i moze machac nogami, skubaniec tak sie wyrywa, ze niezly dystans by pokonala gdyby nie tatusiowa reka i ograniczenia przestrzeni:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    No ja sobie sama radzę bardzo często a przecież moja bardziej ruchliwa więc spoko :wink:
    Tylko że wg mnie wygodniej jak ja poza wanna jestem i to zdecydowanie wygodniej.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    flavia: nalewam wodu po brzegi wchodze z mloda

    A karmisz piersią i córcia Ci się nie próbuje przyssać? U nas takie wspólne kąpiele odpadają, bo jak Młody zobaczy pierś, to obiera ją na celownik i koniec.

    Co do Allesa, to u mnie się akurat sprawdził. Zakupiłam dwa staniki: mama fancy i mama cubana i chodzę w nich już ponad rok na zmianę, często piorę i nadal świetnie leżą.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Agi, karmie butla tylko moim mlekiem, poza tym w kostiumie jestem... Takie moje zboczenie, czesto babcia potrafi wparowac i popatrzec jak wnuczka plywa, wiec bezpieczniej sie czuje zakryta tu i ówdzie:tongue:
    Teo, tak jak wspomnialas wczesnej sa rozne gusta i kazdy bedzie robil jak mu najwygodniej:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Jaki leżaczek-huśtawkę polecacie? Potrzebuję czegoś żeby spacyfikować jedno z bliźniąt kiedy drugie jest karmione, a obie na raz są głodne :)
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    moja kumpela miała hustawke fisher price chodzila non stop przez pierwsze miesiace blizniakow i naprawde dawała rade, kołysała sie przód tył i na boki
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    doti a nie możesz karmić ich równocześnie...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Na razie karmię w kapturach, bo inaczej nie mogą złapać, więc na raz się nie da :) ale powoli uczę je jeść bez, więc wtedy będę próbować...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.