Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    No właśnie też takie prasowanie "po łebkach" miałam w planie.

    Najlepsze jest to, że nie wiem, czego ile mam. Bo to, co dostałam i sama kupowałam, to różne rozmiary w przedziale 50- 86. I mam to poukładane w komodzie kolorami do prania. Dopiero jak popiorę wszystko, to będę wiedział czego ile jest.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    ja mam te tetry: http://pupus.pl/product-pol-331-Pieluszka-tetrowa-GRUBA-80x80cm-140g.html

    świetna jakość, grube, po prostu nie do zdarcia :)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    A ja mam już wszystkie ubranka poprane, poprasowane i pogrupowane w komodzie :))) I pieluchy i kocyki też :) I kołyskę też więc coś do przodu :) Do jutra miałąm spakować walizkę ale nie wiem czy się uda bo chyba trochę rzeczy mi brakuje a i walizkę jeszcze muszę od tesciów przytargać :/
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Ja dziś wyprałam pierwszą turę jupi :)

    Treść doklejona: 15.02.16 05:32
    Pakujecie się w torbę czy walizkę do szpitala?
    Ja przy pierwszym miałam torbę, fajnie bo była jak z gumy tyle do niej wsadziłam, ale straszny był bałagan. Z kolei nie wiem jak będę wyglądała z walizką, niekomicznie?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    anecia - ja mam walizke na kolkach. taka sredniej wielkosci.
    -- ;
  1.  permalink
    Ja mam dwie małe torby. Jedna moja,druga dziecka.

    3 lata temu miałam walizkę. Wszystko pomieszane,ciężko mi ją było podnieść i za każdym razem położyć na krzesło. Tym razem dwie małe podreczne torby.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Ja jak Ewa - walizka na kółkach średniej wielkości. Ta sama co poprzednio. Już nawet częściowo spakowana :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    ja mam walizke z tego powodu, ze
    a. nie mam torby;-P
    b. jakby nie daj bog mi przyszlo samej jechac, nawet taksowka to walizke na kolkach zatargam sama, a torby bym musiala dzwigac, co w ciazy i po cc srednio wskazane..
    ja wiem ze to najczarniejszy scenariusz, ale licze sie z tym, ze moze byc roznie, kwadratowo i podluznie
    -- ;
  2.  permalink
    Pewnie. Mi było niepraktycznie bardzo z walizka. Pupa mnie bolała,schylac się nie mogłam,na łóżko nie chciałam tej walizy rzucać.
    Po mnie M na pewno przyjedzie,co do tego nie mam wątpliwości :-). Wtedy nie wyobrażałam sobie inaczej,ubrał Filipa,zaniósł walizke do auta.
    -- [/url[/url]
  3.  permalink
    Ja wezme walizke. Mam nadzieje zmiescic tam wszystko :) Ciagle czekam az M zwolni komode bym mogla poukladac ubranka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Ja też walizkę taką niedużą więc się zastanawiam czy drugiej małej nie wziąć dla maluszka oddzielnie. Tylko jak tu z dwoma walizkami się tarabanić bo porodzie do sali i jeszcze z maluchem ? Może da się jedną na drugą postawić i tak ciągnąć - musze sprawdzić!
    --
  4.  permalink
    Tinamar po porodzie przewożono mnie na sale na łóżku
    Walizka leżała na łóżku a mąż razem z salowa je pchali Salowa się śmiała że taka waliza wielka :-). A uwierz mi wielką nie była :-).
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Ok dziękuję za podpowiedzi :-)
    .
    A jeszcze jedno pytanko, prałyście wózek? Jak ja sobie pomyślę o tym że trzeba go rozmontować i później ubrać to myślę że nie będę go prała. Kupiłam tylko prześcieradło do wózka a to wypiorę :-P i chyba na tym zakończę
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    anecia, ja pralam. kazda czesc. jak jeszcze bylam sprawna;-P ale musialam bo w piwiny lezal 5 lat, wiec wiesz...
    nawet opony umylam;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Ja mam nówkę wprawdzie nie wiem gdzie leżał wcześniej ale wygląda czysto :-P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    jak nowka to nie pierz, no cos ty. wypierz tylko to co bedzie mialo kontakt z dzieckiem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Ja nowy wózek wietrzyłam na słońcu. Jak się pogoda poprawi proponuje wystawić na balkon albo przynajmniej odwinąć z folii. To samo robiłam z materacem z łóżeczka.
  5.  permalink
    Ja nowego tez nie pralam bo zima mlody praktycznie go nie "tykal" a do lata to juz musialam wyczyscic bo sie ubrudzil. Teraz z zewnatrz przemyje i materacyk wypiore.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 15th 2016
     permalink
    Ja kupiłam używany, ale wygląda rewelacyjnie. Zero brudu - w sensie widocznego. Z tym, że nie wiem gdzie leżał itp. Zobaczę czy da się materiał zdemontować - jak tak, to przepiorę. Jeśli nie, to tylko to, co zdemontować się da.
    Materac mam po starszym - stan bardzo dobry. Powłoka jest ściągana, więc przepiorę, a sam materać wywietrzę (wystawię na mróz, jeśli jeszcze będzie).
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeFeb 15th 2016 zmieniony
     permalink
    Materac, łóżeczko i wózek będę wietrzyć za jakiś czas bo to jednak w folii itd
    .
    Jak Wam idzie pranie itd?
    Marion zabrałaś się w końcu?
    Bo ja wyprałam już trzy pralki ale jeszcze ze dwie przede mną, ale prasuję na bieżąco więc chociaż tyle mam spokoju :P
    I muszę przyznać że rewelacyjnie się pierze takie malutkie rzeczy, sporo ich wchodzi do pralki i od razu zawalona cała suszarka :)

    Treść doklejona: 16.02.16 12:10
    Dziewczyny jakiej firmy kupiłyście ręczniki? Bo ja kupiłam babyono taki 100x100 ale dziś właśnie gadałam że szwagierką i ona mówi że też ma tej firmy i po 4 miesiącach (a nawet szybciej) wyglądają jak szmaty i strasznie dużo się z nich sypie materiału.
    .
    Po częściowym praniu mogę się wypowiedzieć na temat pieluch muślinowych bo takie kupiłam i zdecydowanie polecam właśnie BabyOno są rewelacyjnie mięciutkie, za to tescowe raczej bliżej im do tetrowych niż muślinowych
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 16th 2016 zmieniony
     permalink
    anecia_: Jak Wam idzie pranie itd?
    Marion zabrałaś się w końcu?

    Tak, tak - piorę wreszcie ubranka.
    Miałam poukładane kolorami. Kategorie - ciemne (czarne, brązowe, granatowe, czerwone), zielono-niebieskie, kolorowe (białe, ale w paski, kropki, w drobne wzorki itp.), beżowe, szare i białe. Po praniu prasuję i na razie odkładam też kolorami. Dopiero jak upiorę wszystko, to posortuję rozmiarami, bo piorę rozmiarówkę 0-12 m-cy.
    anecia_: Bo ja wyprałam już trzy pralki ale jeszcze ze dwie przede mną

    anecia_: I muszę przyznać że rewelacyjnie się pierze takie malutkie rzeczy, sporo ich wchodzi do pralki i od razu zawalona cała suszarka :)

    Ja mam pralkę z wsadem 7 kg i też bardzo dużo na raz mi wchodzi. Akurat na całą suszarkę starcza.
    Z ciuszków zrobiłam już 4 prania. Jeszcze ze 2 będą. Jedno pranie było na kocyki i gadżety do łózeczka (ochraniacz, przybornik itp.) oraz kołderkę i otulacz do wózka. Poza tym jeszcze będzie pranie pokrowca materaca, śpiworka oraz wózka i nosidełka.
    Muszę dokupić jeszcze prześcieradła (i też wyprać) oraz pieluchy, bo nadal ich nie zamówiłam z Allegro. No i dokupić kilka pierdułek. I w zasadzie bedę miała już wszystko.

    Torbę powoli pakuję. Mam listę co mam spakować i tylko odhaczam. U mnie w szpitalu dają na czas pobytu pieluszki i ubranka oraz podpaski, więc swoich nie muszę pakować. Jedynie przygotować ciuszki na wyjście.
    anecia_: Dziewczyny jakiej firmy kupiłyście ręczniki?

    Ja poprzednio miałam chyba Canpola (kupiony w sklepie dla niemowlaków), ale szybko się zuzył - w sensie ponaciągał i mocno poszarzał (był biały).
    Teraz nie kupuję. Mąż w pracy dostaje co roku nowe ręczniki - wielkie kąpielowe (bardzo dobrej jakości). Mam kilka sztuk ani razu nie użytych - wypiorę w żelu do dziecinnych ubranek i będzie git.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    ja tez tylko jeden reczniczek mam a tak w normalny nasz bede zawijac jak cos.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 16th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: ja tez tylko jeden reczniczek mam a tak w normalny nasz bede zawijac jak cos.

    No właśnie.

    Ja przy pierwszej ciąży nie szalałam - w sensie, że wszystko nowe i tym samym niby najlepsze musiało być. A obecna ciąża jeszcze bardziej "zweryfikowana" - szkoda mi kasy na bzdurne gadżety :cool:
    Mąż mi tylko truje, że może kupimy elektroniczną nianię (nie miałam poprzednio). Ale ja nie chcę. Jeśli już koniecznie chce wydać kasę, to wolałabym chyba monitor oddechu (też poprzednio nie mieliśmy). Myślicie że warto? I czy używany będzie OK?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    uzywany bedzie ok.
    marion - jak ie jestes matka neurotyczka to nie warto.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    Hehe. No nie jestem. Mąż sobie coś ubzdurał. Ale raczej wybiję mu z głowy.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    marion: Z ciuszków zrobiłam już 4 prania.

    Ja ubranka mam już z głowy a to tylko 56-62 z większych mam tylko kilka sztuk
    Dziś poprałam kocyki i rożek. Została mi pościel i ochraniacz.
    Pieluchy dziś prasowałam myślałam że wyjdę z siebie, zwłaszcza flanelowe nie do wyprasowania (chyba że na pół mokre)
    .
    marion: U mnie w szpitalu dają na czas pobytu pieluszki i ubranka oraz podpaski, więc swoich nie muszę pakować.

    Fajnie, u mnie niestety nic nie dają. Ciekawe do jakiej walizy ja pomieszczę te podkłady, pampersy i jeszcze ręczniki (które chyba najwięcej miejsca zajmują)
    .
    Ewasmerf: ja tez tylko jeden reczniczek mam a tak w normalny nasz bede zawijac jak cos.

    Ja jedyne co mam po pierwszym synku to właśnie ręczniki, dlatego dokupiłam tylko jeden. Dziś go wyprałam i wygląda super, więc nie wiem co ta moja szwagierka zakupiła :P
    .
    marion: może kupimy elektroniczną nianię

    Ja miałam nianię i fajnie się przydawała, bo mały spał w sypialni więc w ciągu dnia mogłam bez problemu robić choćby obiad w kuchni i go słyszeć :)
    A monitor też chcę ale to dlatego że jestem dosyć strachliwa, jak sobie przypomnę że non stop sprawdzałam czy Oskar oddycha to masakra a teraz tyle siły nie będę miała. Oczywiście kupię używkę
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeFeb 16th 2016 zmieniony
     permalink
    anecia_ ja mam pieluchy muslinowe z Tesco oraz z firmy Motherhood, i nie widze wielkiej roznicy miedzy nimi odnosnie jakosci ale w cenie juz tak :wink: zgadzam sie ze sa podobne do tetrowych ale jesli mi przyjdzie dokupic pieluch to nie kupie juz tetrowych tylko muslinowe m.in. duzo lepiej sie prasuja :bigsmile:
    Uwazam ze najfajniejsze i tak sa bambusowe. Kupilam tez 5 szt. flanelowych i nie za bardzo wiem do czego sie ich uzywa !?!?
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeFeb 16th 2016 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    Ja kupilam 2 mniejsze reczniki z kapturem w Pepco :bigsmile: oraz 2 wieksze takie:
    http://allegro.pl/bobas-okrycie-kapielowe-eco-100x100-gruba-frota-i5367323355.html
    http://allegro.pl/sensillo-okrycie-kapielowe-recznik-friends-100x100-i5976674080.html
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    Renata_: Kupilam tez 5 szt. flanelowych i nie za bardzo wiem do czego sie ich uzywa !?!?

    Mi służyły też jako cienki kocyk w lecie.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    Ewasmerf: marion - jak ie jestes matka neurotyczka to nie warto.

    Słabe to Ewa. Nie uważam się za osobę rozchwiana emocjonalnie z nerwicą. Mimo to używałam monitora i teraz też zamierzam. Z prostego powodu - dla bezpieczeństwa dziecka. I w sumie czy ktoś używa czy nie to jego sprawa. Ale żeby matki które nie używają monitora były bardziej ułożone emocjonalnie to sory, ale nie zauważyłam.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    kamii, dla jakiego bezpiecznstwa dziecka? smierc lozeczkowa zdarza sie niezmiernie rzadko, i najczesciej stoja za nia jakies choroby. za czasow naszych mam zadnych monitorow nie bylo i dzieci z tego co kojarze jakos nie umieraly nagminnie.
    sama mialam monitor, bo zasugerowali w szpitalu ze wzgledu na wczesniactwo.
    i owszem, uwazam, ze kupuja go matki neurotyczki. sama jestem jedna z nich i nie zamierzam tym razem poddac sie histerii, jesli wszystko z moja mala bedzie ok i nie bedzie do tego wskazan.
    -- ;
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    U mojej wskazań nie było żadnych a jednak ledwo ja odratowalismy. Zdrowa jak ryba i tak byłaby to śmierć lozeczkowa gdybym nie była przy niej.
    Przed incydentem monitoru oddechu nie miałam. Bo nam przecież się to nie przydarzy. Teraz będzie to podstawa i tak właśnie dla bezpieczeństwa, ze przy bezdechu zdążę zaeregować.
    No ale do neurotyczki mi daleko uwierz. Każdy ma swoje przekonania no ale Ewa halo nie przesadzasz czasem,?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 16th 2016
     permalink
    na spacery i w aucie tez przypinasz monitor?
    -- ;
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 16th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewa dobrze wiesz ze nie przypinam bo nie ma takiej możliwości, nie potrzebna ta złośliwość z Twojej strony.
    Ale na szczęście na spacerze i w aucie mam możliwość patrzeć na dziecko. Bezdech zdarzył nam się właśnie na spacerze i dało się zobaczyć ze dziecko jest fioletowe.
    W nocy gdy się śpi ciężko by było to zauważyć.

    Nie namawiam nikogo na monitor. Każdy zrobi co zechce, ale nie oceniam czy matka która kupi monitor czy inna rzecz która akurat ja uważam za niepotrzebną jest zrównoważona emocjonalnie czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Jakby któraś jeszcze nie miała, to w Carrefour są w promocji prześcieradła frotte z gumką:
    - rozm. 60x120 cm za 14,99 zł,
    - rozm. 70x140 cm za 17,99 zł.

    Kupiłam 3 białe 60x120.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    O dobrze wiedzieć...dokupie bo mam dwa ale to mało:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Zastanawiałam się jeszcze nad płynem do kąpieli Oilatum Baby (300 ml) - w Carefour był za 19 zł z groszami. Zajeżdżam do Rossmanna, a tam taki sam po 25 zł. Jutro więc muszę znów wjechać do Carefour'a.
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    My stosowaliśmy oilatum od czasu do czasu i był ok więc może też zakupię skoro tak taniej :)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Noo rozbieżnośc w cenach jest rewelacyjna...to tylko pokazuje jak sklepy z nas zdzieraja...przykład mleko hipp bio w sklepie od 32 do 40 zł za 800 g...a w sklepie internetowym 19,99 :shocked:

    Kosmetyki też kupiłam przez internet bo przesyłka wyszła mi za darmo a ceny dużo niższe:p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    cholera a ja nie mam carefour koło siebie, przynajmniej nie kojarzę nigdzie :/
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    marion: Zastanawiałam się jeszcze nad płynem do kąpieli Oilatum Baby (300 ml)

    Jeśli mogę doradzić. Nie kupowałabym emolientów "na dzień dobry". Są zbędne jeśli dziecko nie ma żadnych problemów, a nawet jeśli coś sie będzie działo to są emolienty z lepszym składem niż Oliatum i tańsze. W Rossmanie bardzo dobry skład ma seria Babydream, tania, a naprawdę dobra. Świetny jest też płyn do kąpieli Hipp.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    °Agata°: Kosmetyki też kupiłam przez internet bo przesyłka wyszła mi za darmo a ceny dużo niższe:p

    Ja ja kosmetyki kupowałam w Aptece Gemini - 2x po ponad 300 zł (bo przy okazji inne pierdułki pobrałam) i przesyłki były gratisowe.
    W Gemini Oilatum 300 ml za 14,99 zł, ale nie opłaca mi się, bo dojdzie koszt przesyłki i wyjdzie tyle samo albo i drożej niż w Carefour.

    No sklepy zdzierają. W Carefour kupiłam myjkę Canpola za 8 zł niby w promocji, za pół godziny wpadam do Auchan, a tam takie same, bez promocji za 5 zł z groszami. Wrrrr....
    Anka80: Jeśli mogę doradzić. Nie kupowałabym emolientów "na dzień dobry". Są zbędne jeśli dziecko nie ma żadnych problemów, a nawet jeśli coś sie będzie działo to są emolienty z lepszym składem niż Oliatum i tańsze.

    Wiem - wiele razy było już tu o tym pisane. I zdecydowałam, że nie kupię, ale ostatnio odwiedzająca mnie położna się mnie pyta, czy kupiłam Oilatum, Emolium lub coś podobnego - i że mam kupić :confused:
    Anka80: W Rossmanie bardzo dobry skład ma seria Babydream, tania, a naprawdę dobra. Świetny jest też płyn do kąpieli Hipp.

    Wiem, że Rossmanowe Babydream są super - byłam dziś w Rossmannie kolejny raz (bo poluję) i cały czas nie mogę trafić. Zawsze wyprzedane.
    Co do HIPPa, to też jest dobry - kąpałam w nim starszego. Ale teraz NIGDZIE nie mogę znaleźć!
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    zgadzam sie z Anka. ja kupilam raz oliatum czy emolium czy i jedno i drugie, juz nie wiem jak maly mial problemy ze skora i nic nie daly. za to przykaldowo cetaphil pomogl od razu. kolezanka mi polecila.
    ja na pocztake zwykle mydlo hippa bede uzywala, albo sama woda

    Treść doklejona: 18.02.16 13:17
    hipp jest w rossmanie
    -- ;
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Marion hipp jest w rossmannie i w hebe :) kiedyś jeszcze w smyku był ale teraz nie spotkałam:/
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: hipp jest w rossmanie

    No mydła są, ale płynu nie ma. Odwiedzam raz na tydzień dwa sklepy i NIE MA! :shocked:
    No i szata graficzna chyba zmieniona - teraz można kupić tylko biały, a ja 5 lat temu kupowałam w różowej butelce.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    nie ma tego ?
    -- ;
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    No to dziwne...ja byłam w kilku i w każdym znalazłam. Na stronie internetowej też mają więc w sklepie musi być...musisz lepiej poszukać :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2016
     permalink
    Ewasmerf: nie ma tego

    Ewa - no u mnie nie ma! Z chęcią bym kupiła, ale nie widzę na półkach.
    Jutro będę w innym sklepie Rossmanna, w innej części miasta - MOŻE będzie, ale wątpię, bo sprawdzam co tydzień.

    Treść doklejona: 18.02.16 13:28
    °Agata°: musisz lepiej poszukać :wink:

    No przecież nie szukam w dziale farb do włosów czy karm dla kotów :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Marion to zapytaj w sklepie kogoś...może mają w innym miejscu ułożone. Haha no wiesz nie wiem gdzie szukasz..może jakieś zaćmienie ciążowe i faktycznie na farbach :D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.