Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    ponoc tylko wniosek. reszte maja urzedasy wykopac.
    powiedz mi tylko czy w tych rubrykach wpisujesz dwojke czy tylko jedno? tak glupio w tym wzorze napisane...

    Treść doklejona: 03.02.16 15:55
    "Osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze nie będzie zobowiązana do dołączenia do wniosku informacji o dochodzie podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (udzielanych przez urząd skarbowy), informacji o wieku i stanie cywilnym członków rodziny, informacji o legitymowaniu się orzeczeniem o niepełnosprawności, zaświadczeń zawierających informacje o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne.

    Dane te organ właściwy oraz marszałek województwa prowadzący postępowanie w sprawie świadczenia wychowawczego będą zobowiązane pozyskać samodzielnie od innych instytucji. Choć nie będzie takiego obowiązku będziemy mogli odpowiednie zaświadczenia przedstawić, co może skrócić procedurę."
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Dziewczyny, wracając do pracy po urlopie macierzyńskim, tudzież następnie wypoczynkowym chciałabym iść na wychowawczy i pracować u swojego pracodawcy na 3/4 etatu.

    Podobno pracodawca nie może mi odmówić i dzięki temu, że będę na wychowawczym nie może też mi wypowiedzieć umowy.

    Czy to prawda?

    Boję się, że jak wrócę to mi podziękują- przejął nas ktoś inny i wiele się zmieniło i nie wiem czego się spodziewać- teraz mam płatne 80 %, a na 3/4 etatu będę miała powiedzmy 75 %, więc niewiele mniej..., dlatego tak to sobie wymyśliłam- z Jaśmą zostaje moja mamuś, więc luz.
    Potrzebuje tej pracy, bo chce skończyć studia i zrobić kurs, a potem bardzo bym chciała się przebranżowić.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    wg mnie na 3/4 etatu to zaden urlop wychowawczy. zgodzi cie sie na to pracodawca?

    Treść doklejona: 05.02.16 09:21
    "Warunkiem podjęcia pracy zarobkowej, nauki czy szkolenia podczas urlopu wychowawczego jest zachowanie możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem."
    oraz
    "W praktyce przyjmuje się, że praca w granicach połowy etatu jest zgodna z przepisami, ale już zatrudnienie w wymiarze 6-8 godzin dziennie może absorbować go zbyt bardzo. "

    Treść doklejona: 05.02.16 09:24
    Środa: Podobno pracodawca nie może mi odmówić

    ja sie tam nie znam, ale wg mnie moze odmowic. tzn wychowawczego nie moze. ale to ze podczas wychowawczego bedziesz u niego pracowac moze, bo to wymaga oderebnej umowy miedzy wami.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Właśnie słyszałam, że na mój wniosek pracodawca nie może mi odmówić, ale nie wiem ile w tym prawdy...

    Treść doklejona: 05.02.16 09:26
    Ewentualnie musi wyrazić zgodę,, żebym mogła podjąć pracę w innym miejscu w czasie urlopu wychowawczego.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Sroda, jest jeszcze takie cos - ze idziesz do pracy na skrocony etat, na rok czasu, ZAMIAST wychowawczego. i wtedy pracodawca musi sie zgodzic i przez rok nie moze cie zwolnic.
    I mozesz wtedy zmniejszyc etat nawet o 30 minut. ja tam zamierzam. mam 7/8. zmniejsze do 13/16 i godzina na karmienie. wiec bede w sumie pracowac 5,5 godziny.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    podobno, taki mówiła osoba, która siedzi w kadrach w urzędzie gminy, więc chyba coś tam wie...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2016 zmieniony
     permalink
    sroda, gdyby tak bylo to wszystkie szly na 3 lata wychowawczego i pracowaly normanie bedac chronione przez zwolnieniem nie rok tylko 4 lata. na bank tak nie jest.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    To też słyszałam, ale rok to za mało, żeby się ogarnąć ze studiami, kursem i ewentualnym nowym zatrudnieniem... buuu
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    niech sie wypowiedza dziewczyny kadrowki, ale wg mnie nie jest tak jak piszesz. bo na bank by inne osoby juz dawno to wymyslily i z tego korzystaly...

    Treść doklejona: 05.02.16 09:31
    zwlaszcza kdarowe, ktore znaja przepisy na wylot;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    No ja się nie znam, wiem z jakiegoś źródła, dlatego tu zapytałam.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Koleżanka tak zrobiła, u nas w zakładzie wychowawczy a w innym kontrakt. Po wychowawczym u nas jej podziękowali mimo, że są wielkie braki pielęgniarek.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Bo można tak zrobić, tylko nie można przesadzić z godzinami pracy, bo urlop wychowawczy przysługuje w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Moim zdaniem Środa, pracując na 3/4 etatu nie będzie mogła spełnić tego warunku. Przy zawodzie pielęgniarki to łatwiej, zwłaszcza, że pracowała u innego pracodawcy :) Ale można próbować :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Dziewczyny czy orientujecie się odnośnie 500+ jak to jest z tym limitem 800 zł. netto na pierwsze dziecko? Wiem, ze przedstawia się PIT, ale co w przypadku jak ja tracę pracę w marcu tego roku i od kwietnia nasz dochód na rodzinę nie przekracza tych 800 zł? To wystarczy info z UP, że jestem bezrobotna i PIT przedstawiam męża? Czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Dii, ale Wy macie dwoje dzieci... a to oznacza, że nie musicie spełniać warunku dochodowego.
    kryterium 800zł na osobę jest w przypadku jednego dziecka, np w moim przypadku.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    ale dii by chciala łyknac kase i na drugie i na oierwsze... na drugie nie tzreba, ale na pierwsze tzreba spelnic warunek dochodowy. nie wazne czy ma sie jedno czy dwoje.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Ewasmerf: ale dii by chciala łyknac kase i na drugie i na oierwsze...

    dokładnie :wink:
    Więc jak to jest?
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Dzisiaj sa obrady w sadzie, wiec trzeba poczekać na zatwierdzenie ostateczne co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Dii musisz pewnie sięgnąć do zrodla czy wiazacy jest pit konkretnie za zeszły rok. Jeśli tak to pewnie dopiero w przyszłym roku dostaniesz na dwójkę.
    chyba ze jeszcze jakos to inaczej liczą...
    i tak ostateczna wersja ustawy pojawi sie za 3 dni
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    generalnie ja czytalam ze nic nie trzeba dostarczac, ze urzedasy sami beda musilei kopac informacje.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    aha... to nie wiadomo... dobra poczekam te 3 dni i zobaczymy. Może coś jaśniej będzie wiadomo :wink:

    Treść doklejona: 09.02.16 22:14
    Doczytałam, że gmina sama sprawdza dochody :wink:

    Teraz inna sprawa.
    W lipcu kończył mi się macierzyński. Wnioskowałam w firmie o urlop wypoczynkowy od dnia następnego po macierzyńskim oczywiście. Podano mi, że z poprzedniego roku mam całe 26 dni i z bieżącego tylko tyle, ile uzbierało się do lipca czyli połowę. Ok. Ale teraz jestem na L4 cały czas. To czy urlop wypoczynkowy mi się doliczył, w sensie zwiększył ten do wykorzystania do tego miesiąca czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Dii przy rodzinnym jest coś takiego jak dochód utracony, składa się takie oświadczenie, ze z dniem takim i takim został dochód utracony i wtedy już go nie licza wiec pewnie tu będzie podobnie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    mooniia, a w temacie, czy w takim przypadku, z tytułu utraty dochodu, mogę o jakąś zapomogę wnioskować do UG? Kiedyś coś takiego słyszałam, ale nie mogłam informacji znaleźć w necie...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny nie wiem czy jest inny wątek i ja go nie mogę odszukać... zapytam tutaj...
    orientuje się ktoś o wymiarze urlopu, a raczej jak to się należy jeśli przerwę w zatrudnieniu miałam formalnie 6 lat
    generalnie przepracowanych mam 6 lat (na pół etatu) do tego wykszt wyższe wiec jakby 13 lat mi sie liczy co nie? czyli 26 dni tak?
    a jak to się należy jeśli zaczynam teraz po takiej przerwie?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    eveke, jak raz juz osiagnelas 26 dni to chosbys miala przerwe 20 oat to sie nic nie zmienia
    -- ;
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    No ja wiem, ale chodzi mi o to , że... np idę do pracy teraz od marca... no i co dajmy na to po przepracowaniu miesiąca mogę wybrać 26dni? :P
    czy jakby za każdy miesiąc należy sie 1,5 dnia aż dojdę do tych 26 dni? Czy jak? :bigsmile:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Możesz wybrać od razu 26 dni (właściwie 10/12 z 26, skoro od marca). Urlop proporocjonalny do przepracowanego czasu jest tylko u pierwszego pracodawcy w ciągu pierwszego roku kalendarzowego, potem już można brać z góry.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    nie, wg mnie nie mozesz. wg mnie nalezy ci sie proporcjonalnie, czyli po kazdym miesiacu pracy 1/12*26.
    mysle ze rodzaj umowy ma znaczenie. w sensie ze pierwsze 3 miesiace okres probny, a jak ci po 3 miescach dadza na czas nieokreslony to pracodawca moze ci pozowlic wykorzystac caly nalezny ci urlop juz na wakacje przykladowo.

    Treść doklejona: 10.02.16 21:43
    edit: a to nie wiedzialam...
    -- ;
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    W kodeksie to jest:
    Art. 153. § 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku
    kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem
    każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po
    przepracowaniu roku.

    § 2. Prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym
    roku kalendarzowym.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    właśnie o to mi chodziło... tylko nie wiem czy przerwa 6 letnia ma znaczenie, że np nie było ciągłości i dawaj od nowa...
    zależy mi kurcze , bo raz , że cały lipiec mamy zamknięte przedszkole a dwa , że juz baaardzo napaleni jesteśmy na wyjazd dwutygodniowy z racji niebycia nigdzie w zeszłym roku :cool:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Eveke - nie ma znaczenia, że miałaś przerwę. Tylko przy pierwszej pracy w życiu można odbierać urlop z upływem każdego miesiąca w wymiarze 1/12 z przysługującego wymiaru czasu pracy. A teraz będziesz mogła wybrać już z góry cały urlop Ci przysługujący. Przy czym zależy na jaki okres będziesz miała umowę. Bo jeżeli będziesz miała na jakiś czas określony - np. 3 mce, to będziesz mogła wybrać od razu urlop przysługujące Ci za te 3 mce, czyli 7 dni.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Dżasti dzięki :D
    rozchodzi mi się o lipiec czyli nawet w najgorszym przypadku jesli bede teraz miała na okres próbny to później pewnie na jakis dłuższy czas i wtedy już spokojnie mogłabym , prawda? :bigsmile:
    super, balam sie , że może ta przerwa czyni tak iz trzeba liczyć od nowa
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Eveke - tylko jeszcze pozostaje kwestia, czy pracodawca zechce udzielić Ci urlopu akurat w lipcu. Wiesz, nie wiem do jakiej Ty firmy idziesz pracować, ale w niektórych zakładach pracy są już porobione plany urlopów i nowe osoby muszą się dostosować. To nie jest tak, że Ty mówisz, że chcesz wykorzystać i pracodawca musi zaraz od razu Ci tego urlopu udzielić. Może Ci odmówić.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Dii jeśli dochód netto na osobe jest teraz max 674zł to możesz starać się o zasiłek rodzinny plus dodatki do niego. Nie ma tego wiele ale zawsze to pare groszy jest. Co do zapomogi jednorazowej to już w MOPSIE czy gminnym ośrodku Pomocy Społecznej musisz się dowiadywać
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    mooniia teraz się nie łapię w 674 zł. ale zaraz będę miała wypowiedzianą umowę i będziemy żyć z męża pensji dopóki czegoś nie znajdę, a wtedy będziemy się łapać. Dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Dzasti no wiem wiem. :wink:
    toć nie urodziłsm sie wczoraj :tongue: :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    A powiedzcie. Jeśli matka idzie na bezpłatny wychowawczy a zarobki ojca nie są większe niż te 3200 zł (żeby w przeliczeniu na cztery osoby nie dało więcej jak 800 zł) to wtedy się dostanie na jedno i drugie dziecko po 500 zł ?
    Czy wychowawczy wyklucza taką opcję?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Teorka wydaje mi się że nie wyklucza, bo brany pod uwagę jest dochód, a na wychowawczym Twój dochód jest równy 0 zł. Ale to jest moje zdanie, na logikę... :wink:

    A powiedzcie mi dziewczyny, czy jak ja np. jestem zatrudniona na 3/4 etatu na umowie o pracę. Teraz jestem na L4 a zaraz będę na UW. To czy podczas UW (bo podczas L4 to zrozumiałe że nie) mogę zawrzeć umowę zlecenie/o dzieło z innym pracodawcą? Po UW idę po wypowiedzenie z obecnej firmy z okresem 1 lub 3 m-cy bez świadczenia pracy.
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny, a co z okresem, kiedy bylam na platnym macierzynskim, ale nie dostawalam kasy, bo tocze batalie z zusem w sadzie, jako ze odmowili mi wyplaty macierzynskiego? Wtedy teoretycznie powinnam miec wyplacana kase, ale nie dostawalam nic. I jak to sie ma do dochodow i do tej kasy na pierwsze dziecko? Orientujecie sie? Nalezaloby czekac az zapadnie wyrok sadu, co nie? A to moze trwac jeszcze x lat...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.03.16 13:33</span>
    Z kolei, jesli przedstawiam zaswiadczenie ze skarbowki, to tam chyba tego dochodu nie ma? Bo faktycznie zadnych pieniedzy nie dostawalam
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    dla us liczy sie tylko to co faktycznie wyplacone a nie hipotetyczna teoretycznie nalezna kasa...
    czemu ci zus niw wyplacil macierzynskiego?
    -- ;
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Bo uznali umowe za fikcyjna. Bylam na poczatku ciazy, kiedy zostalam zatrudniona.
    Czyli moge probowac skladac wniosek? A jesli w sadzie wygramy, to zus teoretycznie musi wyplacic zaleglosci. Jak wtedy to by wygladalo? Musialabym ja z kolei oddawac te 500?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.03.16 14:01</span>
    A i ten dochod za 2014, to sie liczy na 3 osoby, tak? Mimo tego, ze urodzilam pod koniec roku?
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    asia04108: Dziewczyny, a co z okresem, kiedy bylam na platnym macierzynskim,

    Asia jestem w podobnej sytuacji nawet jak wygrasz z ZUS to będą wypłacać na bieżąco i przychód będziesz miała za rok np. 2016

    Czy kosiniakowe tez Ci się należy? bo jeśli łapiesz się zwg na okres to tez możesz składać wniosek z info że toczy sie postępowanie sądowe i zawieszają wtedy wypłatę i w razie przegranej w sądzie dostaniesz 1000 pln
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 1st 2016
     permalink
    Na kosiniakowe nie skladalismy wniosku. A Mala ma juz 16 mies.
    Danap, tzn, ze ten czas, kiedy nie wyplacali mi za urlop, to juz zostaje bez dochodow i kropka, tak? Nawet, jak w sadzie wygram, to to wstecz nie dziala? Tylko ta kasa za urlop bedzie jako dochod za 2016, gdyby w tym roku zapadl wyrok, tak? Dobrze Cie rozumiem?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.03.16 18:41</span>
    U Ciebie tez sprawa w toku? My mielismy dwie rozprawy przez ponad poltora roku. Takie zawrotne tempo
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    asia04108: Tylko ta kasa za urlop bedzie jako dochod za 2016, gdyby w tym roku zapadl wyrok, tak? Dobrze Cie rozumiem?

    tak to wynika wprost z przepisów, wynagrodzenie należne wypłacone bądź pozostawione do dyspozycji będzie Ci wypłacone w 2016 i w PIT za 2016 się znajdzie

    asia04108: U Ciebie tez sprawa w toku? My mielismy dwie rozprawy przez ponad poltora roku. Takie zawrotne tempo

    ja czekam na pierwszy termin rozprawy, pierwsza odmowa wypłaty zasiłku chorobowego za październik 2015, nastawiam się na 1,5 - 2 lata trwania sprawy.
    Jesteście w pierwszej instancji? z tego co rozmawiałam z prawnikiem ZUS na 99% od pierwszej się odwołuje i moja kancelaria nie spotkała się jeszcze z zakończeniem sprawy na pierwszej instancji
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    danap, a ty dlaczego sie sadzisz?
    pytam, bo ja tez sie uzeram z zus. najpierw sie ociagali z wyplata zasilku, bo ciagle im cos nie pasilo z premia. w koncu wyplacicli. a teraz gnoje przed samym prodem na kontrole przyszli i mnie nie zastali. nie wiem jakim cudem, bo ciagle w chacie siedzialam. ponoc maja wyplacic ale zas pewnie 30 dni zwloki
    -- ;
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    Ewasmerf: danap, a ty dlaczego sie sadzisz?

    pozorne świadczenie pracy, nie wiem czy się śmiać czy płakać w pierwszy dzień cyklu ciążowego przekształciłam swoją działalność (którą prowadzę od 2009) w spółkę prawa handlowego i się w niej zatrudniłam. Nie muszę tu tłumaczyć że nei miałam pojęcia że zajde akurat w ciążą i szczerze gdybym wiedziała podniosłabym sobie ZUS i miała święty spokój. No ale według ZUS zrobiłam to tylko po to żeby wyłudzić zasiłek bo pozoruje wykonywanie pacy... na marginesie prowadzę biuro rachunkowe co miesiąc składam co najmniej kilkanaście deklaracji ZUS za klientów, miałam w tym czasie kontrole ZUS i US u klienta, no ale to wszystko pozorne ;)

    Ewa pisałaś wyjaśnienie w sprawie swojej nieobecności? Jak tak to powinni kilka dni później przysłać kasę zazwyczaj to szybko idzie
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    tak, dzwonilam najpierw a potem maila wyslalam. napisalam ze w domu bylam (bo bylam, co niby mialam robic 6 dni przed porodem???) tylko byc moze spalam, a byc moze zle nacisneli domofonem (podejrzewam te opcje, bo u mnie nie wcoiska sie nr 2 tylko trzeba 102, wszyscy robia ten blad). potem dzwonilam czy dosali i poonoc przekazali do wyplaty.. no ale wiesz sama jakie to sku...

    Treść doklejona: 02.03.16 10:08
    danap, ja mialam tak ze etat zmienilam w II mies ciazy (ugadane bylo zanim sie dowiedzialam o ciazy). zmiana eteatu na 7/8 a wynagrodzenie bez zmian. to zus sie przypitolil ze takich rzeczy nie ma, sie nie dzieja ze etat sie zmniwjsza a wynagrodzenie to samo zostaje. ehhh
    -- ;
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    W pierwszej jestesmy. Tak, zdaje sobie sprawe z tego, ze w razie czego bedzie odwolanie... Juz mi wszystko jedno, jak to sie skonczy, byle sie skonczylo, bo strasznie duzo zdrowia mnie to kosztuje... A co jesli sad przyzna racje zus? Co sie wtedy dzieje? Mi wyplacili pierwsze zwolnienie i co, trzeba oddawac? Moze z odsetkami jakimis? I co zus jeszxze moze zrobic, jesli wygraja? Jakies konsekwencje sie ponosi?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    klasyk zusowski

    Treść doklejona: 02.03.16 16:37
    dziwczyny - ktos sie staral o becikowe? oryginaly tylko do wgladu czy trzeba im dac??? akty ur, wyroki alimentacyjne itd?
    -- ;
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    Jak ja zanosilam, to babka kopiowala np akt urodzenia
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 3rd 2016
     permalink
    Asiu, liczysz tylko to co wpisujesz w PIT. Jesli ZUS nie wypłacił to i PITu od nich nie dostajesz czyli nie masz tego dochodu. Dopiero jak wygrasz (trzymam kciuki), otrzymasz kasę i roczne rozliczeńie od ZUS to wtedy możesz mowić o wzroście dochodów z tego tytułu.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.