Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Frances my byliśmy z Hanią w październiku na Costa Brava i pogoda była piękna - 23-25 stopni, pełne słońce. Dla niemowlaka i do spacerów super, ale na plażowanie już za chłodno. No i jeden dzień taki z mżawką i 16 st. się trafił (i to pierwszy z dwutygodniowych wakacji, miałam grozę w oczach, bo mieliśmy po jednym swetrze tylko :D).
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    No wlasnie, ale Hiszpania kontynentalna to juz ryzyko tych wlasnie 16 stopni:wink: Wam sie akurat poszczescilo, ale roznie moze byc:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Frances - a wyspy zielonego przyladka? My nie bylismy, ale kolezanka byla i bardzo sobie chwalila.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Frances ja normalnie szukałam przez internet, wpisujesz miasto, zawężasz do wynajem pokoi i wyskakuje ci pełno, od apartamentów, po normalne mieszkania m2 lub m3, my mamy zwykły standart w bloku, 15 minut spacerkiem nad morze, ale cena 120 zł za noc, a były takie po 250 zł za noc, wiadomo każdy czegoś innego oczekuje
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Madziuk, ale to juz chyba droga impreza co? :wink: i daleko. Nie wiem czy damy rade z rozbrykana dwojka tak dkugo w samolocie:wink: ale dzieki za kierunek. Poszukam.
    Dzieki kachaw! No wlasnie ze wzgledu na cene glownie wolalabym cos pod Trojmiastem, bo my tam miesiac caly mamy bycto wyjdzie drozej niz te Wyspy Zielonego:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeJul 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Kachaw a możesz dać namiary na to mieszkanie?? tzn ich stronę internetową, będę wdzięczna, bo własnie tez coś takiego szukam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Monika my wynajmowalismy mieszkanie od tej babki w Gdansku tyle ze blisko starowki bo nam zalezalo na zwiedzaniu a nie plazowaniu, z tego co z nia rozmawialam to miala tez mieszkanie blisko morza wiec mozesz zagadac
    my bylismy b.zadowoleni
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    MrsHyde bardzo dziękuję :bigsmile:
  1.  permalink
    Byłyście w Energylandii?
    Jeżeli nie to polecam :)
    Nieopodal można zanocować w tipi
    Dla dzieciaków frajda :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Jedziemy na wakacje do Gdańska, wyjeżdżamy w nocy.
    mam pytanie czy jest może w Gdańsku jakiś bilet tygodniowy na komunikację miejską, bilet rodzinny, czy coś takiego, coś co się opłaca by jeźdźić po mieście ? ktoś, coś wie ??
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Szczypta... Fajne to miejsce... W tym roku już się nie uda, bo na turnus odkładamy, ale za rok, kto wie czy się nie kopsnę... Mamy daleko, więc fajnie, że te noclegi są...
    --
  2.  permalink
    Kacha, chyba tylko jednorazowe albo miesięczne
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Kachaw my po trojmiescie w wiekszosci jezdzilismy wlasnym autem, przy 4 osobach taniej nam wyszlo a czegos takiego jak bilet rodzinny nie byo; tyle ze my mieszkalismy w Gdansku bardzo blisko starowki wiec zeby dotrzec na Rynek to chwila byla. Do Sopotu, ZOO czy do Brzezna na plaze to juz autem
    jedynie do Gdyni pojechalismy SKM'ka tak dla frajdy dzieciakow bo u nas ani tramwajow ani pociagow nie ma wiec chcielismy im atrakcje zafundowac, no ale ceny malo zachecajace (cos chyba ok 50zl w dwie strony wyszlo ale juz dokaldnie nie pamietam)
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 31st 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: zeby dotrzec na Rynek


    Gdzie? :bigsmile:

    Kachaw, jest też coś takiego jak bilet metropolitalny, np. 72-godzinny: tutaj. Czy się to opłaca - to już zależy, ile będziecie jeździć.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    a nie, czekaj to sie na Stare MIasto mowi chyba :)
    to tak z przyzwyczajenia, u nas na starowke mowimy lokalnie Stary RYnek :D
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    :wink: jest Stare Miasto, ale tam gdzie jest Długa itd. to jest Główne Miasto :)
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Za kilka dni wyjeżdżamy na urlop. Gdzie mogę kupić takie opaski identyfikacyjne dla dzieci? Wiem, że swego czasu były w Rossmannie, ale teraz mi na ich stronie wyskakuje, że produkt nie jest dostępny w sprzedaży.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Suszka, ja na allegro kupowalam - też kilka dni przed wyjazdem, znalazłam sklep w moim mieście i po prostu pojechałam... Czasem też w aptekach mają.
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeAug 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Dzięki. Allegro odpada, bo nie widzę niczego z Poznania. Popytam w aptekach. A jesli nie dostanę, założę im te z porodówki:devil:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczęta !
    Wracam z weckendu ;) na Mazurach z Węgorzewa polecam całym sercem Dwa jeziora
    plac zabaw wewnętrzny, plac zabaw zewnętrzny ! Siatkówka, babinkton, krykiet, hamaki huśtawki ! BOSKO!!!!Raj dla dzieci i raj dla rodziców:)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Ale tam slicznie.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    A jakieś propozycje, co z maluchami w Bieszczadach? Jedziemy 21.08 na tydzień do Kalnicy kolo Wetliny. Pewnie trochę pospacerujemy po szlakach, ale może któraś była i coś zasugeruje?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    W sobote wyjeżdzamy z Dawidkiem na 2 tygodnie do Jastarni. To będzie turnus rehabilitacyjny. Mam taki stres: co zapakować, ile zapakować... Ile gotówki wypłacić, jakie zabawki zabrać...

    dziś zacznę pakować walizę, jutro będę dopakowywać...
    A w sobotę o 12 jedziemy ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy jest takie miejsce w Europie, ze lecac z dzieckiem styczen/luty bedzie gwarantowany snieg? Chcemy poleciec gdzies na weekend, by Karolek mogl ulepic swojego pierwszego balwana. By pokazac dziecku snieg, ktorego jeszcze nie mial okazji poznac. W Polsce roznie bywa. Tak glosno mysle, chcielibysmy taki wypad na 4 dni zorganizowac.
    Moze ktoras z Was moze cos fajnego polecic? I konieczny warunek, snieg (nie wiem czy na 100% do spelnienia).
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeDec 10th 2015
     permalink
    Madziauk, w Skandynawii powinien być śnieg, a może i zorzę traficie. . .
    --
  3.  permalink
    W Skandynawii zawsze jest śnieg :) A tak na serio, nawet tam zima potrafi być kapryśna. Co prawda śniegu nie brakuje, ale bajkowej zimy tam nie ma. A przynajmniej w Szwecji.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Byliśmy na Slowacji :) śnieg byl :)
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    My co roku jeździmy do Murzasichle, obok Zakopanego i co roku mamy śnieg :-)
  4.  permalink
    Chciałoby się powiedzieć: "Kiedyś to były zimy!" :)

    W sumie sporo w tym prawdy, o czym przekonuję się oglądając zdjęcia sprzed kilku lub kilkunastu lat. Ja w sumie nie narzekam, bo nie przepadam za zimnem, ale czasami mam wątpliwości, wyglądając przez okno, co do pory roku :)

    Znacie może jakieś ciekawe kierunki, gdzie na pewno jest śnieg? :) I nie mówię o biegunie północnym ;)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Kamil_Rogala - Slowacja, lotnisko Poprad, miejscowosc Štrbské Pleso (ponad 1300m nad poziomem morza). Snieg teraz gwaratnowany :) Bylismy w ten weekend i polecamy :)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Szukam dobrej spokojnej miejscówki dla rodzin z dzieciakami w Chorwacji - możecie coś polecić?
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Lily, a byliscie juz w Chorwacji? I w jakim rejonie?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    No własnie nigdy...
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 9th 2016
     permalink
    Jesli chcesz spokpjnie, to raczej w jakies wyspy musisz celowac. Ja osobiscie uwielbiam Makarska, ale tam w sezonie nie ma gdzie szpilki wepchnac. Za zo infrastruktura mega, widoki cudne i cieplutenki, czysciutki Adriatyk. No ale tlumy. Bliskobstad i do Splitu i do Dubrownika, a tobwarto zobaczyc. Fajna tez jest Isria, to takie jakby "mini Wlochy".w Chorwacji (spora czesc mowi po wlosku, architektura). Warto po drodze zahaczyc o jeziora plitwicke - cudo. Na necie tak fajnie nie wygladaja jak w rzeczywistosci, ale tam obowiazkowo jeden nocleg, bo na jeziora caly dzien zejdzie...ehhh...rozmarzlam sie nad Chorwacja. To moj ulubiony wakacyjny kierunek. A kiedy jedziecie?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Frances, widzę, żeś obeznana w temacie Chorwacji, to zapytam - jakie tam temperatury są w sezonie i poza sezonem? Jeśli nie jestem miłośniczką upałów, to kiedy najepiej pojechać, żeby nie zdychać z gorąca? Od dawna mi się marzy ten kierunek, ale zawsze mnie właśnie kwestia letnich temperatur odstrasza, bo ja to się w sumie najbardziej na koło podbiegunowe nadaję ;)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Wg mnie do Chorwacji najlepiej we wrzesniu. Temperatury juz takie wzgledne, ale jeszcze ciepelko oczywiscie. Adriatyk cudnie nagrzany. My, jak jezdzilismy jeszcze bez dzieci to niestraszne nam nawet tlumy na plazy byly, bo bralismy materace i caly dzien lezelismy sobie z dala od tych tlumow na.wodzie:wink:no i chyba we Wloszech juz sie wakacje koncza, wiec mniej ludzi jest. Przed sezonem pogoda tez jest pewnie ok, ale Adriatyk jeszcze nie nagrzany. Pamietajcie tez, ze w Adriatyku pelno tch jezowcow czy jak im tam, wiec warto zainwestowac w obuwie ochronne, ale to na miejscu pelno tego. Ale Wam.zazdroszcze!

    Treść doklejona: 10.03.16 12:32
    A! Ty Hydro konkretnie o temp pytalas. No w sezonie to upal na maksa, tak jak u nas, gdy Wszyscy narzekaja;) nie wiem jakie, bo wiesz - dla mnie im cieplej tym lepiej, ale to pewnie do sprawdzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    No chyba najlepszy byłby przełom sierpnia i września:)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Na koniec sierpnia sa jeszcze upaly i mnostwo ludzi. Mi to nie przeszkadza. My tak jezdzilismy. Mozna sobie sprawdzic kiedy Wlosi zaczynaja rok szkoly, bo ich tam sporo:wink:

    Treść doklejona: 10.03.16 17:55
    Jeszce co mi sie przypomnialo to warto poszukac tych ostrzelanych domow...teraz jest juz ich coraz mniej, bo wiadomo ludzie odnawiaja, ale w zeszlym roku byli znajomi i widzieli pare. My, jak jechalismy od strony Zagrzebia to widzielismy. Na mnie to ogromne wrazenie zrobilo. Wojna byla tak blisko, "wyszla z podrecznikow" i stanela obok:( a druga sprawa to zeby wziac paszport, bo do Dubrownika przejezdza sie przez Bosnie i Hercegowine.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 10th 2016
     permalink
    Ja swego czasu jezdzilam co roku do Chorwacji, zawsze we wrzesniu i to zdecydowanie jedyny słuszny czas, jeśli nie lubi się upałów. Raz byłam w lipcu... nigdy więcej!!! Więcej męczenia się niż przyjemności. Szczególnie ostatnie lata są coraz gorętsze, więc tym bardziej.
    --
  5.  permalink
    Ja niedawno zostałem szczęśliwym tatą, żona co prawda zachorowała, ale jak tylko wróci do zdrowia chciałbym cała trójką gdzieś wyjechać, żeby zapomnieć o wszystkim co złe i trochę podładować baterie :) Polecicie jakiś dobry kierunek, który będzie dobry również dla małego dziecka?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeApr 6th 2016
     permalink
    Byliśmy na Chorwacji w tym roku. Polecam wyspę Krk. W sezonie dużo ludzi, ale można znaleźć spokojne miejsca.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 6th 2016
     permalink
    Co polecacie do zobaczenia w Barcelonie?
    Czy ktoś może polecić hotel ?
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    W Barcelonie wszystko można polecić :heartbounce: haha, to moje ukochane miasto.
    Jak otworzysz jakikolwiek przewodnik i zobaszycz jakąkolwiek atrakcję, to wszystko warto zobaczyć ;) Takie klasyki jak Sagrada Familia, Casa Mila to wiadomo, z dzieckiem cudownie w Parku Guell i nad morzem (tam gdzie Rambla i Mare Magnum, ale też tam gdzie dzielnica olimpijska jest całkiem fajnie). No i Barri Gotic i moje ulubione miejsce - Placa Reial
    :heartsabove: i jeszcze fajnie jest na wzgórzu Montjuic (kurczę dawno tam byłam, ale można kolejką linową wjechać albo dokolutka sobie powoli iść i chyba wózkiem spokojnie dałoby radę) i przy magicznej fontannie (koło Placa Espana) jest taki pałac na wzgórzu, kaskadowe fontanny, ogrody, bardzo ładnie.

    Moya ale mi smaka narobiłaś!! :fierce:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    Moya - do tego jeszcze dołożyłabym Akwarium (zobacz sobie z necie, ekstra) i wzgórze Tibidabo z pięknym widokiem na miasto.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny. Chcemy lecieć w maju, dopóki jeszcze będę mogła ;) , bo później to już długo urlopu nie będzie.
    Zastanawiamy się jeszcze nad Madryt em, ale chyba jednak zostanie ta Barcelona :)
    Zaraz sobie wszystko ponotuje.
    A jak to jest z komunikacją? Można się wszędzie dostać w miarę bezproblemowo?
    A z lotniska do miasta?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    Aż mi się wycieczka zamarzyła :)
    Z lotniska El Prat do miasta można autobusem, jeżdżą często i kosztowały grosze. Jak z dojazdem z Reus czy Girony nie wiem, ale myślę, że problemów też by nie było. Można też wypożyczyć auto, ale wszędzie problemy z parkowaniem, wolałam komunikację miejską.
    A gdzie lądujecie? Bo Girona też piękna, żałuję że nie zdążyłam zwiedzić.
    Moya, lecicie na własną rękę czy z biurem podróży? Pytam, bo też bym się wybrała.Poprzednim razem w Hiszpanii była siostra męża, to i nocleg był. A teraz musiałabym szukać czegoś sama.

    Treść doklejona: 07.04.16 13:26
    http://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeApr 7th 2016 zmieniony
     permalink
    My lataliśmy do Girony, stamtąd autokarem do centrum Barcelony łatwiutko.
    A jeśli chodzi o nocleg to ja nie polecę, raz spaliśmy w takiej norze że koszmar (ale za to tuż przy Rambli - jednakowoż śmierdząco i praktycznie bez okna :bigsmile:), a raz pod Barceloną.
    Brałabym na Waszym miejscu nocleg z air b'n'b (zresztą tak robimy, tylko lokalizacja inna :wink:) - zwłaszcza przy dziecku to jest super, kuchnia dostępna itd. Lepsze lokalizacje i lepsze ceny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    My jeździmy autem, więc nie pomogę co do lotniska.
    Co do hoteli - raz spaliśmy w Ibisie na obrzeżach miasta, a w zeszłym roku - w Ibisie w centrum (3 min od Sagrady Familii, bisko stacji metra). Hotele Accora mają ten plus, że zasadniczo wiadomo, czego się spodziewać:)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    Jeśli się zdecydujemy, to lecimy na własną rękę. Tak wolimy.
    A jeszcze pytanie, czy za wózek ( roczne dziecko) płaci się w metrze/autobusie?

    Treść doklejona: 07.04.16 19:12
    I wiecie co, po waszych opisach to aż mi się zachciało bardzo tam jechać !
    Wcześniej brałam tez pod uwagę całkiem inny kraj, który już dobrze znamy,
    ale zaistniało małe "ale", dlatego już raczej na 100% będzie Barcelona :)))
    jak macie jakieś porady to chętnie poczytam :)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    My jesteśmy piechurzy i wszędzie zasuwaliśmy z buta. Ale chyba nigdzie się za wózek nie płaci, przynajmniej ja się z tym nigdy nie spotkałam.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.