Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 8th 2007 zmieniony
     permalink
    Lily, co do poprawności tam nie powinno być przecinka. :-)

    Definicje:
    "Zieloną łączką" nazywa się potocznie wykres ciążowy.
    Samoobserwatorka teoretyczka - użytkowniczka prowadząca obserwację cyklu bez współżycia (nie stara się ani nie odkłada poczęcia, np. panna przygotowująca się do ślubu).
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    Dzięki na to bym nie wpadła :)
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Lady... przykro mi, że dziewczyny tak po tobie pojechały...
    ale one mierzą Cię swoja miarą... nie zamierzają poznać tylko oceniać, widać potrzebują się na kimś wyżyć...

    ja niedawno tez zostałam niemalże ukrzyżowana, żadna nie zapytała dlaczego tylko oceniła...
    a najwięcej miały do powiedzenia te najbardziej prawe i z tak zwaną kulturą wypowiedzi...

    śmiechu warte...

    Lady - Gratuluję wsadzenia kija w mrowisko - tym sposobem dowiedziałaś sie kto ile dla Ciebie jest wart...

    pozdrawiam

    P.S.
    jak macie ochotę trochę jeszcze po kimś pojeździć to zapraszam pod mój wykres...
    jest dostępny dla wszystkich...
    nie krępujcie sie...
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    "a podobno kwiatuszek i pani_wonka stosowała NPR i wleciały - doszły mnie posłuchy takie :) hmmm one raczej nie planowały ciąży - chyba, że mam złe informacje :) "

    Jak dla mnie używanie takich tekstów to po prostu nietakt, nieważne czy w necie czy w realu.

    Często prowadzi do niepotrzebnych plotek, a te raczej przyjemności nie sprawiają, wręcz przeciwnie.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    egh, ngL - jaka sugestia do suwaczków?

    tagusia - w podręcznikach do nauki npr jest opisanych wiele przypadków, w których doszło do nieplanowanego poczęcia i bazują one na autentycznych kartach obserwacji. Zazwyczaj jest to kwestia zbyt długiego korzystania z I fazy, zbyt wczesnego korzystania z III fazy, albo np. nieuwzględnienia zakłóceń śluzu czy temperatury. U Kippleyów w podręczniku jest np. jeden przykład nieplanowanego poczęcia w III fazie, tak dla dreszczyku emocji:wink:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Ja zrozumiałam tak, jak napisała Ama.
    Często pod wykresami zjawiają się użytkowniczki, które przychodzą życzyć "zielonej łączki" nie bacząc na kategorię. Widziałam to dwa razy u dziewczyn, które "tylko się obserwują" jak słusznie zauważyła Ama :wink: więc skąd miałaby się u nich wziąć "zielona łączka" ???
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Obawiam się, że ten przykład nie musi dotyczyć III fazy. W obserwacjach para zrobiła tyle błędów, że nie ma dowodów, że do poczęcia doszło w III fazie.
    Tuli_pani, ani chybi niepokalane poczęcie, he he.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Ama, wiadomo, zawsze jest tak, że te przykłady bazują na pewnym zaufaniu, że ktoś pokazuje swoje dane tak, jak je zapisywał, ale przecież nie prowadził obserwacji w warunkach laboratoryjnych:wink:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    "a podobno kwiatuszek i pani_wonka stosowała NPR i wleciały - doszły mnie posłuchy takie :) hmmm one raczej nie planowały ciąży - chyba, że mam złe informacje :)

    Dziewczyny opamiętajcie się , wystarczyłoby żeby osoby zainteresowane o których mowa wypowiedziały się w tej kwestii i tyle, po sprawie, po co się wtrącacie w sprawę która was nie dotyczy, nie ma sensu sobie "rzygac' przez dwie strony która jest lepsza od drugiej
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    zuza :))

    Skorpionko od dawna wiem kto jest dla mnie ile wart :))
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Zuza, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości - dlatego jako pierwsza przed wypowiadaniem się powinna powstrzymać się Ladybird :wink:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
  1.  permalink
    Wydaje mi się,ze wątek nie doctyczył udowadniania, która jest lepsza od drugiej i nie wiem, gdzie ten kij w mrowisku o którym mowa.
    Rozmowa toczyła się na temat plotek forumowych.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Pani_wonka - ano nie moja wina, że zielona łączka kojarzy mi się z suwaczkami :-)

    Skorpionko - ty już lepiej się nie wypowiadaj, znana jesteś z tego, że niewiele rozumiesz a krzyczysz za 4, jak Lady. Idźcie na kawcię, pogadajcie o kupciach, zupciach i zakupciach. Tu już nie chodzi o osoby wymienione przez Lady, tak ciężko to zrozumieć? - ale o jej zchowanie w stosunku do gafy, jaką strzeliła - nikomu nie będę poraz 2gi czy 3ci tłumaczyć o co chodzi, dorosłe baby jesteście i taki tok rozumowania - wasz problem. Faktycznie przy tych plotuniach i zakupciach już zostańcie.
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Weszłam tu po długiej przerwie, poczytać miłe rozmowy, a tu taka wojna… myślałam, że teksty typu „a podobno jej włosy rosną na brzuchu” przeminęły wraz z przedszkolem, ale widać, nie dla wszystkich…
    Nasze dzieciątko poczęło się w dniu szczytu śluzu, więc jeśli ktoś ma chociaż minimalne pojęcie o NPR to wie, że to nie „wpadka” :/
    Lady – jeśli miałaś ochotę podzielić się moją intymną sprawą na forum, to mogłaś chociaż spytać mnie na priv, czy ta informacja jest prawdziwa…
    Wracając do tematu wątku- nie było jeszcze wpadki przy dobrze stosowanych MNPR, a na pewno nie na 28 dni:) bo wątku „wpadki” Wonki już w ogóle nie komentuję, hehehe
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    a Ja tej sprawy do intymnych nie zaliczałam tylko do ogólnie dostępnych :))

    ngL na przedszkolu poprzestałaś widzę bo zdrobnienia Ci pozostały z tego okresu dzieciństwa jak i zachowanie oraz postrzeganie spraw!

    Co do skorpionki to hmmm to wg mnie jak na razie to jej do pasa sięgasz!!!

    Kwiatuszku - przyjęłam do wiadomości!
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Jak zwykle... jak grochem o ścianę. Przepraszam, zapomniałam zaznaczyć, że to było nawiązanie ironiczne do stylu wypowiedzi doMOrosłych kobiet ;-)
    A co do twojej wypowiedzi odnośnie tego gdzie sięgam skorpionce - dobrze, że do pięt jej dorastam, bo inaczej poszłoby mi strasznie w pięty :))))

    Sprawy lepiej postrzegać po swojemu - niż wcale (na przykład, gdy nie WIDZI się problemu). Paniała?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    ngL chętnie bym z Tobą zamieniła na osobności kilka słów ale nie przez internet i jestem aż Ciekawa czy byłabyś też taka mądra i przemądrzała jak tutaj w co bardzo wątpie :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    a co do tego gdzie sięgasz skorpionce - napisałam tak aby nie wywołać u Ciebie kompleksu niższości :P
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Twoim problemem jest to, w co wątpisz, na żywo powiedziałabym dokładnie to samo. Ja jesnak nie mam wątpliwości, że na żywo też pleciesz 3 po 3 zanim się zastanowisz :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    ngL może będzie okazja niebawem :)) Chętnie bym się z Tobą spotkała i to samo usłyszała :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    ngL poza tym zobacz sobie te dziewczyny, których dotyczyła ta sprawa wyraziły swoje zdanie i więcej nie piszą a Ty osoba, której to wcale nie dotyczy robisz najwiecej wrzawy - po co ? Brak kultury??? wątpię przecież ty mądra kobieta :))
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Lady - jedyną osobą tutaj, która nie daje spokoju - jesteś Ty. Zobacz ile osób zwraca Ci uwagę na to, że brak ci taktu - a ty klapki na oczach i heyah. Żeby obracać kota ogonem - trzeba mieć i kota i ogon. ZAWSZE musisz mieć ostatnie zdanie. W każdym temacie - nie tylko w tym! Choćby nie wiadomo o co chodziło.

    Wyjaśniać nie będę. Napisałam raz, że to już nie jest sprawa tego kogo dotyczy ale tego - jak się zachowujesz, że nie umiesz przeprosić, sama wielka masz zawsze największe problemy, najgorsze to albo najlepsze tamto - a problemy cudze bagatelizujesz. Ty jedna przeciwko wszystkim - gdybym była na Twoim miejscu to już by mi to dało do myślenia. No - ale do tego to trzeba mieć w sobie choćby odrobinę samokrytyki i klasę, by umieć przyznać się do błędu.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    ngL Ja już dawno dałam tutaj spokój a Ty piszesz i piszesz i obrażasz i w zupełności nie wiem po co i na co :))

    a niby jak Ja się zachowuję? a Ty taka święta jesteś ze hej:)) weź na wstrzymanie i najpierw spójrz na to jak Ty się zachowujesz a potem oceniaj innych i krytykuj! Mam wrażenie, że piszę z osobą idealną, która w życiu robi wszystko suuuper i bezbłędnie! Powinnaś w rządzie zatem piastować wysokie stanowisko :)) Polska by zyskała :))

    A to ciekawe bo nie widzę aby wszyscy tutaj byli przeciwko mojej osobie a Ja im :))

    Na razie jesteś Ty i Ja :))
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Ty wielu rzeczy nie widzisz.
    Nie jestem święta ale nie pletę co mi ślina na język przyniesie, nie bagatelizuje problemu innych, nie robię z siebie ofiary ani nie jestem egocentryczką - tylko myślę. Tylko i aż - mnie to wystarczy.
    Współczuję ci braku samokrytyki - naprawdę - i współczuję ludziom ci bliskim, którzy są od ciebie uzależnieni.
    Jeśli sądzisz, że inni nabiorą się na nieumiejętność przyznania racji, przyznania się do błędu, przeproszenia - przykryte płaszczykiem psuedożartobliwych wypowiedzi - to się mylisz. Pokazałaś w tym wątku jaką masz klasę.

    I to byłoby na tyle - resztę dyskusji prowadź sama ze sobą. Bo, że odpiszesz - to jestem przekonana - ty po prostu jesteś najlepsza, najmądrzejsza i musisz mieć ostatnie zdanie, więc trwaj w swoim błędnym światku ale wara od życia innych i od przenoszenia plotek na tematy o których pojęcia nie masz.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    ngL: Ty wielu rzeczy nie widzisz.
    Nie jestem święta ale nie pletę co mi ślina na język przyniesie, nie bagatelizuje problemu innych, nie robię z siebie ofiary ani nie jestem egocentryczką - tylko myślę. Tylko i aż - mnie to wystarczy.
    Współczuję ci braku samokrytyki - naprawdę - i współczuję ludziom ci bliskim, którzy są od ciebie uzależnieni.
    SZKODA, żE MIESZASZ W TO MOJE DZIECI! NIE MASZ WYCZUCIA I TO CO NAPISAłAś O SOBIE POWYżEJ MIJA SIę Z PRAWDą O TOBIE!
    Jeśli sądzisz, że inni nabiorą się na nieumiejętność przyznania racji, przyznania się do błędu, przeproszenia - przykryte płaszczykiem psuedożartobliwych wypowiedzi - to się mylisz. Pokazałaś w tym wątku jaką masz klasę.


    I to byłoby na tyle - resztę dyskusji prowadź sama ze sobą. Bo, że odpiszesz - to jestem przekonana - ty po prostu jesteś najlepsza, najmądrzejsza i musisz mieć ostatnie zdanie, więc trwaj w swoim błędnym światku ale wara od życia innych i od przenoszenia plotek na tematy o których pojęcia nie masz.


    OSOBA INTELIGENTNA NIE ZAKRYWA SIę GROźBAMI A TY TO ROBISZ... NIE WYPOWIADAJ SIę ZA OGół LUDZI :)
    MAM SWOJE ZDANIE OSTATNIE I BęDę JE MIAłA ZAWSZE... NIE BęDę SIEDZIAłA POTULNIE JAK SZCZUR W KLATCE :))
    CIESZę SIę , żE MNIE ROZSZYFROWAłAś CHOCIAż W KWESTII ODPISANIA :) JESTEś BOSKA :))

    Inni mają swój rozum i będą potrafili rozróżnić kiedy ktoś palnie faux pas... Ty masz problem z tym :)) ale o boska Ja też kończę już dyskusję z Tobą :))
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    ngL:
    Skorpionko - ty już lepiej się nie wypowiadaj, znana jesteś z tego, że niewiele rozumiesz a krzyczysz za 4


    zastanów się, bo podobno nie pleciesz 3 po 3...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Lady ja tylko przypomne ze nie pierwszy raz tutaj zwrocono ci uwage... nie pierwszy raz za wszelka cene stawiasz na swoim... ale pamietaj ludzie to czytaja i wnioski sami na Twoj temat wyciagaja... aha NgL nie jest pierwsza osoba, ktora ma jakies ALE - dobrze o tym wiesz.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Ja po prostu nie lubię ludziom do d... bez mydła wchodzić jak większość tutaj sobie robi a tym samym boi się szczerych wypowiedzi :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    ngL czekam na propozycję co do spotkania... chętnie się spotkam i usłyszę co masz mi do powiedzenia prosto w twarz!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    POWIEM TYLKO TYLE, żE JEST TUTAJ WIELE DZIEWCZYN, KTóRE NIGDY NIE POWIEDZą TEGO CO CHCą BO WłAśNIE BOJą SIę TAKIEGO "UKRZYżOWANIA" WOLą MILCZEć I PRZYTAKIWAć... NIESTETY NIE KAZDY SIę DO NICH ZALICZA NP TAK JAK JA I SKORPIONKA :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Ja też ostatnio zauważyłam że jak ktoś ma odmienne bądź kontrowersyjne zdanie na jakiś temat zaczyna się " biczowanie"....
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Może faktycznie Lady powinna zapytać u źródła ale żeby od razu robic z niej plotkarę i sekutnicę...
    Warto by się zastanowić nad uprzedzeniami....
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    eh...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    KOBIETY ROBI SIE OFF TOPIC!!!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    no właśnie temat jest taki a nie inny - Lady zasugerowala że w przypadku dwóch dziewczyn z 28 NPR nie zadziałalo ale się pomyliła srodze - czyli poszukiwania trwają :wink:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    mysle ze co miala na mysli lub nie miałą lady jest juz jasne w miarę, jaka jest prawda o wonce i kwiatuszkku również więc może zakończmy tę debatę?:peace::peace::peace::peace::peace::peace::peace::peace::peace::peace::peace::peace::peace:
    w takich chwilach przydałby się moderator..:confused:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    dokładnie...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Lady tylko napisała to co usłyszała ale już odpowiedź dostałam... dwie strony wcześniej!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Zatem czy znacie kogoś, kto wpadł stosując NPR poprawnie?
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    No to skoro nie znamy nikogo, to może któraś sie poświęci... Ama moze TY?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    skorp - możesz już przestac sie bawic w te bezsensowne zaczepki?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Chętnie. Poświęcam się co cykl, korzystając z okresu niepłodności, bez jakiejkolwiek anty, ale ciąży jak nie było tak nie ma. Co zatem z tym legendarnym brakiem skuteczności?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    AMA UWAZAJ BO WPADNIESZ:))
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Amazonka :bigsmile:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Hmm, Amazonko a mnie sie wydawalo, ze stosowanie NPR to wlasnie metoda antykoncepcji ..., wiec co Ty dziewczyno piszesz.

    Co do kwestii linczowania, to faktycznie racja, sa tematy na ktore lepiej nie wchodzic a najlepiej to sie nie wypowiadac, bo az strach pomyslec...polowanie na czarownice a to przykre, bo czasy cenzury chyba juz dawno mamy za soba, no ale chyba nie wszedzie. A ostatnio, po glebszej i szersdzej analizie tematow i wypowiedzi na forum, stwierdzam, iz czesc osob z forum wypowiadaja sie w kazdym temacie (i tak powinno byc, bo kazdy ma do tego prawo) a czesc osob nie powinno nawet wchodzic na pewne tematy bo pojawia sie jakas dziwaczna i dosc irytujaca nagonka.

    Moze ktos w koncu sie zglosi i opowie "swoj przypadek wpadkowy" :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    tagusia Ja nie stosując żadnego zabezpiecznia zaliczyłam wpadkę, która obecnie ma 13 lat i jest przekochana :)) takich kochanych wpadek każdej życzę :))
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Lady ja jestem typowym dzieckiem wpadkowym :bigsmile: i ja tez kazdej zycze takich wspanialych wpadek a Tobie gratuluje wspanialej córy !
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    To jest podstawowy błąd. NPR nie ma nic wspólnego z antykoncepcją.
    Brak "zabezpieczenia" = starania. Już natura się postarała o to, aby u 85 kobiet na 100 w ciągu roku były udane.

    Tagusia, nie wiesz, co to znaczy prawdziwa cenzura na forum: z masowym usuwaniem wpisów, wątków, działów. Na 28dni jest pełna swawola. Nie ma o co kruszyć kopii.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Amazonka wydaje mi się że tu się mylisz, NPR według mnie nalezy do antykoncepcji naturalnej. Antykoncepcja to ochrona przed niepożądaną ciążą. Składa się na nią wiele metod i sposobów postępowania.
    Antykoncepcja naturalna polega na zachowaniu wstrzemięźliwości płciowej w okresie jajeczkowania. Do ustalenia dni płodnych służy:
    kalendarzyk małżeński
    metoda termiczna
    metoda Billingsów (obserwacja śluzu).
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Antykoncepcja = przeciwko poczęciu.
    Polega na tworzeniu chemicznych lub mechanicznych barier do zapłodnienia, lub usunięciu zapłodnionej komórki jajowej z ciała kobiety.
    Metody naturalne nie tworzą żadnych przeszkód - Ty decydujesz, czy współżyjesz, czy nie, ale nie tworzysz żadnych barier dla ewentualnego zapłodnienia lub implantacji.
    Różnica jest dość znaczna, aczkolwiek dyskusja o tym, to chyba nie temat na ten topik.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.