Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorjerba
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Witam dziewczyny. Ja jestem już po pierwszej wizycie u dr. Lachowicza.
    Jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru- swietny lekarz i człowiek, myslę że jeżeli ma nam się udać naturalnie to tylko u niego.
    wizyta trwała 2,5 godziny mamy listę zaleceń i badania do zrobienia. w między czasie okazało się że u mnie tsh i prolaktyna zdecydowanie do obniżenia, progesteron za niski. jeszcze 2 lata temu wszystko było super. zastanawiam się tylko kiedy te hormony się rozregulowały bo możliwe że te iui które miałam nie miały szans na powodzenie:confused: u m wszystko super i w tym kierunku nic już nie badamy. Mamy jeszcze raz zrobić badanie sluzu po stosunku.
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Jerba cieszę się, że jesteś zadowolona z pierwszej wizyty a jeżeli trwała 2,5 godziny to widać, że lekarz solidny i zrobił porządny wywiad i jest już nawet diagnoza :). Teraz trzymam kciuki za szybkie usunięcie problemu :smile: i oczywiście mam nadzieję, że lada moment zobaczysz dwie kreski na teście ciążowym :smile:
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Przepraszam, nie widziałam, że jest do mnie pytanie na poprzedniej stronie.
    Różnica jest taka, że dostarczamy jej zwykłe wykresy, więc obserwacja śluzu jest standardowa, czytaj trochę powierzchowna. Jest mniej działania zmasowanego, a więcej leczenia etapami, mamy z mężem dużą wolność od pani dr co do tempa wykonywania badań.
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeMar 12th 2012
     permalink
    jerba - super, że wizyta tak wyglądała, że jesteście zadowoleni, oby tak dalej!
    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeMar 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Witajcie, może ktoś będzie zainteresowany ( Wrocław/ Dolny Śląsk): http://naprotechnologia.wroclaw.pl/konferencja-2012/

    pozdrawiam

    alar
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2012
     permalink
    Wyżej była dyskusja o tej konferencji.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    Poradźcie mi proszę:
    zastanawiam się nad wyjazdem do UK. Swojego czasu miałam dość obszerną diagnostykę u dr. E. Woźnej i wiem, że mam PCOS oraz przymierzam się do laserowej waporyzacji jajników. Chciałabym pewnie do niej podejść w przeciągu najbliższych dwóch lat. I teraz pytanie brzmi: czy w Londynie w ogóle wykonują operacje NaPro? czy może zanim wyjade dobijać się do dr. Klimasa?
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Jaka dobra nowina od Damazego.
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    W Gorzowie konferencja o naprotechnologii 19 maja jakby ktoś był z okolic. Wstęp wolny należy się jednak zarejestrować.
    • CommentAuthorjerba
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    czesc dziewczyny. Mam do sprzedania test Food detective, jakby któras potrzebowała to mogę taniej sprzedać. Kupiłam a potem się okazało że lekarz mi kazał jednak zrobić szerszy test z krwi.
    Jakie informacje u Damazego? nic nie wiem.
    Ja byłam na kolejnej wizycie, jest jakis trop zobaczymy tylko czy efekty będą
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Hej, słyszałam, że ma powstać w Wawie pierwsza klinika Napro? W którym miejscu? Wiadomo coś?
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Chodzi Ci o Instytut Rodziny?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Pewnie o to. Dzięki :)
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    słuchajcie czy któraś z Was była w Białymstoku u doktora Wasilewskiego na badaniach?
    chyba sie wybiore w koncu ten 1 raz tylko nie wiem ile to tam taka jednorazowa wizyta z badaniami i szkoleniem kosztuje
    czy to faktycznie jest tak skuteczne i czy trzeba byc bardzo precyzyjnym aby stosowac sie do leczenia?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJul 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Słyszałam, że trzeba bardzo precyzyjnie obserwować i odpowiednio zaznaczać owe obserwacje śluzu. Jest skuteczne, to fakt, bo z mojego grona znajomych pomogło 4 osobom. Nie wiem, czy to "taka skuteczność", niektórym po prostu taka forma leczenia pomaga, ponieważ jest ono kompleksowe.
    W Białymstoku nie byłam, wybieram się do Warszawy (stąd znam warszawskie ceny). Najlepiej zadzwonić i dowiedzieć się u nich.
    Powodzenia życzę! :)
  1.  permalink
    Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć co oznaczam kolorem żółtym? Bo zielonym, czerwonym i białym znalazłam i wiem :)
    I jeszcze jedno - czy jak mam uczucie wilgoci bez uczucia lubrykacji (czyli 2), a śluz jest żółty i w ogóle nierozciągliwy, to zaznaczam 2, czy Y? I jest zielona czy biała naklejka?
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    jeśli jesteś początkująca to nie używasz żółtych naklejek
    żółte naklejki wprowadza się z reguły u kobiet, które zawsze mają śluz (tzw. typ mokry), zaczyna się od żółtych naklejek po peaku - po kilku cyklach (jeśli sytuacja jest taka sama, np. po peaku utrzymuje się śluz 8C to zamienia się to na zielone naklejki)
    kolejny etap to wprowadzenie żółtych naklejek przed peakiem - tu sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo na początku stosuje się tylko białe + dodatkowo oznacza, czy nastąpiła istotna zmiana śluzu (strzałką do góry)
    w nastepnym cyklu wszystkie obserwacje przed tzw. istotną zmianą (np. śluz typu 8C/10C) oznacza się żółtym bobasami (zamiast białymi)
    ---------------------------
    tu chciałabym podkreślić, że w przypadku żółtych naklejek niezbędne jest spotkanie z instruktorem - u każdej kobiety wygląda to inaczej i do każdej trzeba podchodzić indywidualnie
    napisałam to wszystko na moim przykładzie - u innej kobiety może być tak, że żółte naklejki w ogóle nie będą potrzebne
    ---------------------------
    jeśli chodzi o Twoje pytanie możesz oznaczyć 2Y i to jest zielona naklejka
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    O, widzę, że czeka mnie potężne wyzwanie z tą nauką CrM...Z oznaczeniem śluzu bywa jednak zamieszanie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Nauka rozpoznawania płodności to też kiedyś było wyzwanie, a jednak dałaś sobie radę.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Efiaa niekoniecznie wyzwanie - znaczna liczba kobiet używa tylko standardowych oznaczeń (czerwony/biały/zielony) - tak naprawdę z czasem się okazuje, czy potrzebne są dodatkowe np. żółty
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJul 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Tuli, ale jak ja mam obserwować śluz, skoro ja go prawie wcale nie widzę? Nie działa len, wiesiołek i mineralna, nic po prostu... Jest niemal sucho, zero odczuć naoliwienia itp.
  2.  permalink
    Dziękuję Ci bardzo Tuli Pani :) Wyjaśniło mi to bardzo wiele. Czy dobrze rozumiem, że żółte naklejki służą nam do przejścia do etapu, w którym potrafimy coraz więcej dni uznać za niepłodne? Mi wystarczą zielone :) Bo w sumie obserwuję się w ten sposób z ciekawości, zobaczymy jak długo uda mi się wytrwać w tym i jednocześnie w Rotzerze :)
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeOct 29th 2012
     permalink
    Hej, wątek umarł śmiercią naturalną? Nie ma więcej "naprowiczek" na 28??
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeNov 24th 2012
     permalink
    Jeżeli któraś z Was jest z Częstochowy lub okolic, to mam namiary na fundację, która może pokryć połowę kosztów leczenia metodą naprotechnologii... :wink:
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny jaka wlasciwie jest roznica miedzy obserwacja VL a B?
    SOS PLIS :)
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    B jest brązowe, a VL ma kolor czerwony
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    UWAGA: w woj. opolskim w marcu konferencja o napro:
    PROGRAM
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Ciekawa konferencja, szkoda tylko, że daleko ode mnie...
  3.  permalink
    od 4 stycznia i ja dołączam do grona Napro-wiczek
    zobaczymy z jakim efektem :)
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    powodzenia! a u jakiego instruktora robicie kurs? i do którego lekarza się wybieracie?
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja jestem u Agnieszki Pietrusińskiej. Z kursem prawie finisz, jeszcze ze 2 spotkania, ale te odległe w czasie. Ona szkoli się właśnie na instruktora przyszłych instruktorów. Leczę się w Lublinie u Barczentewicza.
    Kaczuszko36, u kogo się leczysz? Jeśli nie będziesz czegoś wiedziała w opisie śluzu, to mogę podpowiedzieć (najlepiej napisz mi pod starym wykresem).
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    o nie wiedziałam, choć faktycznie jest prekursorką :bigsmile: i dobrze, jakby była taka osoba wiodąca tu w PL
    --
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeJan 17th 2013 zmieniony
     permalink
    witajcie!
    od czerwca 2012 prowadze obserwacje NaPro
    a od listopada leczenie farmakologiczne
    czy jest tu jeszcze ktos z swiezynek???
    widze,ze watek troche ucichly...

    Treść doklejona: 17.01.13 22:06
    *Efiaa*
    czy wciaz czekacie?...
    my tez w 2006 slub i staranie o dzidke od 2007

    Treść doklejona: 17.01.13 22:09
    *Kaczuszka*
    a Ty tez jeszcze w kolejce? :-)
    .
    smutne to troche,ze tyle musimy przejsc
    a z drugiej strony dobrze mi wiedziec,ze nie jestem sama w takie sytuacji....
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 18th 2013 zmieniony
     permalink
    My wciąż czekamy, ale leczenie daje efekty. Cieszą mnie nawet te małe :). Dolly, zapraszam do mnie pod wykres na pogaduchy o napro :)
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam, już jutro w Częstochowie konferencja o naprotechnologii...
    http://www.barnaba.org.pl/site/

    http://mamre.pl/Strona/images/banners/konferencja-napro.jpg
    Zaprasza min. Fundacja, która pokrywa połowę kosztów leczenia metodo napro dla małżeństw z Częstochowy i chyba okolic...
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Szkoda, że wszędzie mam daleko, a stolica jakoś nie za bardzo się tą tematyką interesuje...

    P.S. Czy ktoś jeszcze korzysta z tej metody leczenia?
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    w srode dowiedzialam sie o ciazy znajomych dzieki NaPro Technologii!! :bigsmile:
    ona ma 40lat i niska rezerwe jajnikowa a on 37, lekarze ich przekreslili, radzili im ivf z jaja dawczyni a tu taki CUD i to NATURALNIE po 10 latach malzenstwa!!!!
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Wspaniale! :) Dla nas też jest nadzieja, wierzę w to i dlatego czepiłam się napro jako ostatniej deski ratunku, która coś w ogóle leczy.
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    mnie cos ostatnio nadzieje oslabla, no coz..:sad:
    dzis sie klujemy-zastrzyk z HCG 10.000 jednostek
    oby owu byla w tym cyklu a jeszcze lepiej jakby byla fasolinka...
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny - nadzieja jest dla każdej z Was! :bigsmile: 3mam kciuki za powodzenie!
    --
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    tuli pani
    a co u Was Napro wykryla? i jakie mialas leczenie?
    • CommentAuthorkropka31
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Witam
    Dolly na innym forum przesłałaś mi linka na konferencję o naprotechnologi,dzieki ci kochana.wreszcie poczułam że o to mi chodziło, od początku chciałam znac główny problem mojej niepłodności,może tam się uda.Mam pytań chyba100 ale zacznę od tego że mieszkam w okolicach Krakowa gdzie mam się zgłosic i jak zacząć?jaki lekarz, i ile to kosztuje?póki co podchodzę do pierwszej inseminacji,daję sobie tą szanse,ale cos czuję że pomoze mi tylko Napro pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Kropko, nie wiem, jak jest w Krakowie, ale sądzę, że są lekarze i są instruktorzy. Tu znajdziesz link z listą lekarzy i instruktorów: http://www.leczenie-nieplodnosci.pl/pl/leczenie/lekarze-naprotechnolodzy-i-instruktorzy-modelu-creightona/.
    Doradzam najpierw kontakt z instruktorem, który przeprowadzi z Wami (z mężem też) spotkanie wstępne (zazwyczaj nic nie kosztuje), a potem 3 kolejne. Na nich dowiesz się, co to jest CrMs, jak się zapisuje śluz i jak go obserwować. Po 4 takich spotkaniach spokojnie można zapisać się do lekarza. Wcześniej nie radzę, bo to strata czasu. Instruktorka powinna dać również listę badań do wykonania (jeśli nie, ja wyślę Ci na priv swoją) oraz ankietę dotyczącą ogólnego stanu zdrowia i dotychczasowego leczenia. Cena takiego spotkania to 150zł (ja tyle płacę przelewem po wizycie). Wizyta u lekarza, trudno powiedzieć, bo każdy ośrodek inaczej się ceni, na pewno dowiesz się na miejscu jaka cena (ja płacę teraz 250zł). Sama wizyta to rzetelny wywiad (50 min.) w oparciu o obserwacje i Twoje zapiski z ankiety + badania jakie masz i badania, które lekarz wykona na miejscu (np. USG).
    Życzę powodzenia! Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pisz tu lub u mnie pod cyklem.

    P.S. Tu masz link do strony instruktorki z Krakowa: http://www.naproplus.pl/
    P.S. 2 Tu masz linki z dwiema przychodniami z napro w Krakowie:
    Kraków
    ul. Zakrzowiecka 39 d
    www.ecolife-newlifestyle.com

    Kraków
    ul. Muzyków 17 lok. 2
    www.naprolife.pl
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeFeb 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Witaj Kropko
    nie zagladalam tu przez chwilke
    "oto lista instruktorow":http://www.leczenie-nieplodnosci.pl/pl/wp-content/uploads/2010/03/fcp1.pdf
    TUTAJ ZNALAZLAM JESZCZE BARDZIEJ AKTUALNA LISTE SPECJALISTOW NAPRO
    Efiaa mnie ubiegla i Ci wszystko opisala :)
    najpierw musisz miec obserwowane metoda creightona 3 cykle=3miesiace i zrobione pewne badania hormonalne ale w czasie podanym przez NaPro
    i wtedy skontaktowac sie z lekarzem:-)
    My od czerwca dzialamy- a wlasciwie to dopiero od stycznia tak na 100% :-)

    powodzenia!!!!

    aha!! mam nadzieje ze efiaa sie nie pogniewa jak Cie zaprosze pod jej wykres-tam dopiero sie tocza rozmowy :-)
    ten watek ucichl nieco -ale tam to wrze :wink:

    Treść doklejona: 14.02.13 08:30
    dla tych nie z Polski a z UK
    podaje namiary na klinike NaPro z profesjonalnym lekarzem i dostepem do instruktorow
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Kropko, zapraszam do mnie! Wszystko Ci powiemy :)
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Za 2 tyg. konferencja o napro na Górze Św. Anny woj opolskie dla wszystkich zainteresowanych:
    NaProTECHNOLOGY W DIAGNOZOWANIU I LECZENIU NIEPŁODNOŚCI. Szanse, wyzwania efekty
    --
    •  
      CommentAuthorleoncja
    • CommentTimeFeb 21st 2013
     permalink
    Witajcie dziewczyny...
    po wielu przejściach i nerwach pora na wyciszenie i nauczenie się cierpliwości.
    Wczoraj byłam na 1 wizycie odnośnie Napro z instruktorką.
    Wrażenia pozytywne...zaczynamy naukę obserwacji CM.
    Do tego zdecydowałam się i sama dla siebie chce zrobić Test na nietolerancję pokarmową.
    Polecono mi Poznań, robię cały pakiet, bo czuję, że coś wyjdzie...
    http://www.instytut-mikroekologii.pl/, ja robię pakiet Imy Pro 300.
    Czy któraś ma z tym doświadczenie ? Wiem, że część osób wysyła na Cambridge, ale to są ponoć dokładniejsze.
    PS Czy leczy się ktoś może u dr Lachowicza w Krakowie ?
    Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeFeb 24th 2013
     permalink
    gratuluje decyzji :)
    Niestety nie znam polskich specjalistow gdyz ja lecze sie w UK.
    zapraszam do Efiaa pod wykres-tam tocza sie wszelkie pogawedki o NaPro!
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMay 13th 2013
     permalink
    Czy są tu jeszcze inne "naprowiczki"? Pytam, bo chętnie przygarnę do siebie :).
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.