Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 9th 2019 zmieniony
     permalink
    Mam grafik z nowego przedszkola Frycka - codziennie inne zajęcia:
    - logopeda 45 min
    - rehabilitacja 45 min
    - rewalidacja 45 min
    - integracja sensoryczna 30 min. co 2 tyg.
    - WWR 45 min.

Mam już też zaklepane terminy obowiązkowych konsultacji z psychologiem, dietetykiem i fizjoterapeutą - jako nowi w przedszkolu.

Pani dziś powiedziała, że bardzo fajnie wykonuje polecenia, współpracuje, ładnie naśladuje, zaczyna kumać pracę z obrazkami PECS - i że generalnie jest w nim spory potencjał.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeSep 9th 2019
     permalink
    Super!!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 9th 2019
     permalink
    Marion. Wyczuwam optymizm :). Trochę stres zszedł?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Oj, no odrobinę tak, heh.
    Bo to ogólnie nawet zdolna bestia jest, tylko leniwa na zmianę z histerykiem i skrajnym niecierpliwcem :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
     permalink
    Musisz dać mu kredyt zaufania, i przy terapiach ruszy z kopyta. Ja ostatnio jak jechałam z moim w samochodzie to mówię do niego "Janek, policz do 15 po cichu"... bo gadał jak najęty.
    --
  1.  permalink
    7 pazdziernika mamy wizyte w Poradni Pychologiczno Pedagogicznej. Wizyta ma trwac miej wiecej 3 godziny.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTime6 dni temu
     permalink
    Tylkonadziś, przygotuj sobie jak przebiegała ciąża, rozwój od urodzenia. Bo robią bardzo obszerny wywiad. Możesz też nagrać filmiki i pokazać w ppp.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Gdzie kupujecie/zamawiacie zdrowe przekąski (bez glutenu, bez cukru)?

Pani z przedszkola prosiła, bym przyniosła takowe - stosują je jako tzw. wzmocnienia, czyli nagrody za dobre zachowanie lub w sytuacjach, żeby od dziecka wyegzekwować zrobienie czegoś (zrób ... to dostaniesz coś, co lubisz).
    Byłam wczoraj w Carrefourze - kupiłam kilka produktów, ale jak zobaczyłam ceny, to w szoku byłam. Dlaczego coś, co nie ma cukru/glutenu jest tak drogie :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Marion, bo jest zdrowe, dlatego taka cena.
    Może spróbuj coś w kuchni zrobić?? Przepisów jest sporo na necie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Marion a masz smart na allegro?
    ja dużo rzeczy zamawiam online ze względu na dużą różnicę w cenie (mam porównanie tylko z tesco i małymi sklepikami eko) i jak uzbieram zamówienie na 40złto darmowa przesyłka i cenowo kilkanaście do kilkudziesięciu zł taniej
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     permalink
    dagus84: Marion, bo jest zdrowe, dlatego taka cena.

No ale cukier czy syrop glukozowo-fruktozowy też kosztują - i skoro się ich nie dodaje, to dlaczego produkt jest droższy, a nie tańszy?
    dagus84: Może spróbuj coś w kuchni zrobić?? Przepisów jest sporo na necie.

Ja taka średnia kucharka jestem. U nas mąż gotuje głównie :shamed: Placki czy inne ciasta piekę raz na ruski rok.
    MrsHyde: Marion a masz smart na allegro?

Nie mam. Ale to nie problem.
    Generalnie muszę trochę produktów stacjonarnie kupić, żeby ocenić, czy smakują. Wczoraj nie wszystko mu podeszło - jakieś ciastka jaglane i zdrowe płatki śniadaniowe były bleee...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    marion: Generalnie muszę trochę produktów stacjonarnie kupić, żeby ocenić, czy smakują.

myślę, że jakbyś znalazła jakiegoś sprzedawcę z dużym asortymentem na allegro to byś nawet płacąc za przesyłkę sporo zaoszczędziła w porównaniu z cenami stacjonarnie
    a opcję smart polecam z całego serca, zwraca się momentalnie

dagus84: Może spróbuj coś w kuchni zrobić??

nie wiem czy by to przeszło, raz że muszą być odpowiednio takie rzeczy pakowane żeby zachowały świeżość (przecież nie będzie co 2 dni nosić do przedszkola), dwa nie wiem jak panie by się na to zapatrywały ze wzgl chodziażby na sanepid - u nas w przedszkolach na urodzinki nie można przynieść muffinów itp tylko cukierki albo ciasto na które masz paragon z cukierni
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Np w batonach Chodakowskiej czy Lewandowskiej są daktyle zamiast cukru.
    A jaka cena daktyli to wiadomo...
    Tym samym cena tych batonów do ich wielkości spora.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    MrsHyde: nie wiem jak panie by się na to zapatrywały ze wzgl chodziażby na sanepid

Ja myślałam, że Dagmara miała na myśli robienie czegokolwiek w domu, ale na potrzeby zjedzenia w domu. Bo ja do przedszkola przynosić swojego jedzenia nie mogę.
    MrsHyde: sprzedawcę z dużym asortymentem na allegro

Będę szukać na pewno.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Dokładnie. Wszystkie zdrowsze zamienniki cukru są drogie. Ja młodemu w Rossmanie lizaki na bazie ksylitolu kupuję to też w porównaniu do zwykłego lizaka drogo wychodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    U mnie najtaniej chyba wyszła stewia w kroplach, tym bardziej że mogłam ją sobie szybko dawkować jak chcę.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTime3 dni temu
     permalink
    marion a dobra kaloria? na allego za 2,29 można kupić. Jak za mały batonik to faktycznie bardzo drogo, ale i tak taniej niż w sklepie.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     permalink
    Pierwsze konsultacje w przedszkolu za nami.

Frycek, w swojej grupie liczącej 4 chłopców (w wieku od 2 lata 9 mies. do 4 lat z groszami) jest ponoć najbystrzejszy, najlepiej kumający, naśladujący, wykonujący polecenia. Ale najgorszy pod względem trudnych zachowań - co chwila wszczyna intensywne i długo trwające awantury. Krzyczy wtedy, płacze, bije się po głowie. Wrzaskami próbuje wszystko wymuszać.

Na początku września ustaliłam z terapeutami priorytety - że najważniejsze dla mnie jest, by zaczął się jakoś komunikować oraz odpieluchowanie. Po tych 3 tygodniach pobytu i obserwacji przez opiekunów jednak zmiana planów - najpierw trzeba go wyciszyć oraz pozbyć smoczka.

Prawie nic tam nie je - bo jest nauczony swoich potraw (smak i wygląd), a tam nic mu nie odpowiada. Za niedługo zaczniemy więc trening jedzenia - żeby jadł to, co mu damy, a nie to, co on chce zjeść. Ma w tym pomóc konsultacja dietetyczna.

To wszystko co powyżej będzie oparte głównie na metodach behawioralnych. Mamy się przygotować psychicznie na 'poligon', bo bankowo będzie bardzo ciężki okres...

Dodatkowo będziemy musieli wprowadzić masaż Wilbargera (szczotkowanie ciała i kompresja stawów). Kiedyś już go stosowaliśmy, ale nie było efektów - dziś się dowiedziałam, że zapewne dlatego, iż masaż był tylko rano i wieczorem, a w przedszkolu zalecają co 2 h (i ponoć są tego efekty)...

I na koniec mój wkurw. Chcą, żeby był odbierany z przedszkola po zakończeniu zajęć terapeutycznych o 13:30. Bo jak siedzi do 15:30 (w godz. 13:30-15:30 tzw. świetlica), to niekorzystnie to na niego wpływa. Moje tłumaczenia nie docierają - że ja pracuję 8 h i nie jestem w stanie wcześniej go odebrać. Mąż w pracy od 7-19 lub ma nocki 19-7 (i w dzień odsypia). I nie mamy żadnej rodziny, która mogłaby odbierać go za nas. Dramat...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTime1 dzień temu
     permalink
    mrion, jesli masz prace biurowa mozesz wnioskowac o elastyczny czas pracy, prace zdalna w domu.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    Marysia, poczytaj sobie o ptsd po aba...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Ewasmerf: mrion, jesli masz prace biurowa mozesz wnioskowac o elastyczny czas pracy, prace zdalna w domu.

Nie mogę.
    Efekty pracy umieszczam na bieżąco na dyskach w pracy (tzw. wymiana wewnętrzna plików, do której mają dostęp wybrane osoby). Z domu tego nie zrobię.
    elfika: poczytaj sobie o ptsd po aba...

Uwielbiam jak piszesz skrótami :devil::wink:

Ale już chyba wiem o co chodzi - stres spowodowany adaptacją w nowym miejscu?
    Pewnie po części tak, ale nie do końca. Frycek trudne zachowania przejawia od zawsze i w każdej sytuacji/miejscu - dom, spacer, sklep itp. Teraz jest oczywiście nasilenie, bo nowe miejsce, nowi ludzie i dodatkowo ktoś coś od niego wymaga, a dotąd było odwrotnie - to on wymuszał wszystko na nas. Dostawał to, co chciał, żaby tylko się uspokoił i był cicho...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    dyski nie sa na serwerze? Wtedy mozna miec pulpit zdalny w domu i z domu logowac sie na serwer
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
     permalink
    Marion, a opcja w postaci opiekunki, jakiejś sąsiadki która odbierze Frycka i będzie z nim do Twojego powrotu?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    jak dla mnie z opiekunka to jest dupa. Trzeba dac jakies 15 zl/h. w ogole sie nie opyla, lepiej zmniejszyc etat.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
     permalink
    Marion, kiedy moja Michasia miała zaburzenia integracji sensorycznej, też mieliśmy zalecony masaż wilbargera i kompresję stawów. I rzeczywiście ja musiałam to robić parę razy dziennie.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    My właśnie mamy zalecenia masażu, kołderkę i te inne bajery ;) Młodemu się podoba ale czy będzie jakiś efekt to czas pokaże.
    Na razie jesteśmy po zabiegu i efekty natychmiastowe - godzinę po przestał chrapać, ruszył z mową z kopyta aż jesteśmy w szoku. Widać, że będzie miał problemy, bo ma fatalny zgryz (kurde, jak to szybko się degeneruje a potem naprawia latami :(), więc nie ma bata wada wymowy się szykuje.
    W sprawie WWR mamy termin na listopad (pewnie do tej pory zacznie słyszeć i nic nie dostaniemy ;) Swoją drogą, przed zabiegiem zrobili mu badanie słuchu i uznali, że do "naprawy" jest tylko lewe za to do podcięcia migdałki boczne.
    Od października w żłobku będziemy mieć dogoterapię :) Biedny piesek ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Ewasmerf: dyski nie sa na serwerze? Wtedy mozna miec pulpit zdalny w domu i z domu logowac sie na serwer

Są na serwerze. Ale musiałabym mieć laptop firmowy - a takowy dostają tylko kierownicy.
    _Isia_: opcja w postaci opiekunki, jakiejś sąsiadki która odbierze Frycka i będzie z nim do Twojego powrotu?

Nie ma takiej opcji.
    Żadnej osobie obcej nie powierzyłabym transportu dziecka, a tym bardziej autysty, z którego ogarnięciem my z mężem mamy problem, a co dopiero ktoś obcy.
    Sąsiadki żadnej nie mam. Dwie zaprzyjaźnione, które Frycek bardzo dobrze zna, nie wchodzą w grę - jedna pracuje 10-19, a druga bawi 1,5-roczną wnuczkę.
    Poza tym odległościowo to 6 km, więc dojazd tylko samochodem, bo autobusem 2 przesiadki.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    obe: Na razie jesteśmy po zabiegu i efekty natychmiastowe - godzinę po przestał chrapać, ruszył z mową z kopyta aż jesteśmy w szoku.

A co to był za zabieg?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    zespół stresu pourazowego po terapii behawioralnej.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    marion: A co to był za zabieg?--

Miał wycinanego migdałka gardłowego, podcinane boczne i drenaż lewego ucha. Takie combo, które trwało 25 minut a 2 godziny po zabiegu Młody roznosił już oddział ;) Dał taki popis, że zainteresował się nami dyżurny (szok ;)) a pielęgniarki pytały czy dziecko nie ma problemów psychicznych (idiotki) ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor°Agata°
     permalink
    Marysiu a może jakbyś porozmawiała z kim trzeba to mogłabyś właśnie takiego laptopa dostać? Lepiej dla nich jakbyś pracowała z domu niż brała l4 albo się zwalniała z pracy z jakiegoś powodu.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    °Agata°: Lepiej dla nich jakbyś pracowała z domu niż brała l4 albo się zwalniała z pracy z jakiegoś powodu.

Zwalniać się mogę, ale muszę potem odrabiać - robi się wtedy jeszcze gorsza sytuacja, bo nie pracuję te 8 h, tylko muszę zostać dłużej... A nie mam możliwości odpracowania na raz nieobecności (która zazwyczaj wynosi min. 60 minut), bo właśnie dzieci trzeba odebrać. Tak więc odrabiam po trochę - po 10, 15, 20 minut. I tylko czekam, kiedy z kadr opiernicz dostanę (jedną osobę z podobnym systemem odrabiania już upomnieli).

L4 nikt nie daje na godziny.
    W sierpniu, przez zamknięte przedszkole, zmarnowaliśmy 21 dni z puli 60 dni przysługujących na opiekę nad chorym dzieckiem - a zdrowy był... Zostało nam do końca roku 27 dni. Z uwagi na dopiero co rozpoczęty sezon chorobowy, może się okazać, że wykorzystamy całość i jeszcze zabraknie.

Mam dziś burzę mózgów. Głowa mi pęka od natłoku myśli :sad:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
     permalink
    No właśnie więc myślę że to byłby świetny argument żebyś mogła dostać laptopa, praca będzie wykonana a Frycek jak coś będzie miał opiekę w domu albo będziesz go mogła wcześniej odebrać.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    a jakbys napisala wniosek o ruchomy czas pracy?
    czyli w miesiacu musi sie zgadzac, a np. jak maz ma na nocki to by odbieral frycka i henia, wtedy bys mogla popracowac do 18. i wyrobic nagdodziny ktore wykorzystasz kiedy indziej?

Treść doklejona: 20.09.19 13:54
    Marys, mozesz zawsez Ty isc na L4 na siebie.
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.