Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Ale to chyba nie jest śluz szyjkowy ten w wydzielinie miesiączkowej?
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    No właśnie mi też się tak wydaje, dlatego pytam. Moim zdaniem nazwijmy to "wydzielina miesięczna" zawiera krew, błonę oraz właśnie śluz ale z macicy a nie z szyjki. Jednak pewna nie jestem, bo nigdy się nie interesowałam śluzem szyjkowym w trakcie @.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    marble85 w moim przypadku miesiączka z krwią czerwoną (najczęściej z obecnością śluzu BJ) przebiega krócej (2-3 dni), jest mniej obfita i bardziej znośna. Do uśmierzenia bólu wystarcza mi wtedy 1 pyralgina.
    Gdy krew jest ciemna, brunatna (najczęściej wtedy zauważam skrzepy krwi), okres jest dłuży (3-4 dni), bardzo obfity z ostrym bólem podbrzusza. Wtedy pyralgina na noc i na dzień przez 2 pierwsze dni.
    Tak to wygląda u mnie. Nie muszę dodawać, że wolę wersję pierwszą :D

    Niczego nie zakładam, nie wkładam w ramy, nie ulegam sugestiom... obserwuję wydzielinę jako "to coś" ze środka. Do głowy nie przyszłoby mi sprawdzanie różnicy między wydzieliną na ściankach macicy a wydzieliną z szyjki - przecież to jedno przenikające się środowisko.
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    esteban: Do głowy nie przyszłoby mi sprawdzanie różnicy między wydzieliną na ściankach macicy a wydzieliną z szyjki - przecież to jedno przenikające się środowisko.
    Z tym, że w NPR bada się jakość śluzu szyjkowego a nie z macicy podczas @. Dlatego mnie to zastanawia, bo o ile badanie śluzu szyjkowego ma sens i dostarcza informacji na temat cyklu i płodności, o tyle badanie śluzu z macicy nie wnosi i nie daje nic ,przynajmniej ja nic o tym nie wiem...
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    daga282 moje obserwacje wykraczają poza NPR. Tak jak napisałam pod swoim wykresem chciałabym zacząć łączyć je z innymi uwarunkowaniami (np wspomniane fazy księżyca). Właściwe wykresy prowadzę dopiero 3 cykl, bo stwierdziłam, że muszę zacząć porządkować moje obserwacje.
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Ok. Oprócz faz księzyca jakie jeszcze uwarunkowania badasz? A obserwacja śluzu macicy z czym jest związana?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    daga282: Oprócz faz księzyca jakie jeszcze uwarunkowania badasz?

    Np. zmiany wagi ciała w cyklu.

    daga282: A obserwacja śluzu macicy z czym jest związana?

    Yyyy... no z... obserwacją. Tak jak obserwacja każdego innego czynnika.
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    esteban: Yyyy... no z... obserwacją. Tak jak obserwacja każdego innego czynnika.
    No tak, ale jeśli badam śluz szyjkowy to jego konzystencja, barwa itd... daje mi pewne informacje na temat np. etapu cyklu w którym jestem, okresu płodności lub jej braku - nie oglądam go tylko po to by sobie popatrzeć, dzięki obserwacji uzyskuję konkretne informacje i dlatego ma to dla mnie sens. Zatem co daje Ci badanie śluzu z macicy?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    daga282 a skąd się bierze śluz na szyjce macicy?
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    esteban: daga282 a skąd się bierze śluz na szyjce macicy?
    Jest produkowany przez szyjkę macicy. Ja pytam o badany przez Ciebie śluz wydobywający się z macicy a nie z szyjki.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    daga282: Ja pytam o badany przez Ciebie śluz wydobywający się z macicy a nie z szyjki.

    daga282 jeżeli piszesz o śluzie wydobywającym się z macicy to napisz którędy on się wydobywa.
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Wydobywa się przez szyjkę macicy z krwią miesięczną.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    daga282: Wydobywa się przez szyjkę macicy z krwią miesięczną.

    Czyli na szyjce macicy obok śluzu z szyjki może znaleźć się wydzielina z macicy, tak?
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    W trakcie miesiączki napewno, nie wiem jak w ciągu cyklu. Nawet nie wiem czy terminologia jest prawidłowa czy jest coś takiego jak śluz z macicy, czy nie są to np. błony endometrium. Ponawiam pytanie co daje Ci obserwacja "śluzu z macicy".
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    daga282 przeczytaj sobie tą dyskusję na spokojnie i od początku a dowiesz się, że nie odpowiem na Twoje pytanie ponieważ nie napisałam, że prowadzę takie obserwacje. Napisałąm wprost przeciwnie, że dla mnie to jedno i to samo środowisko, że badam wydzielinę z wewnątrz (pod moim wykresem napisałam powód - mam bardzo skąpą wydzielinę).
    Wmówiłaś sobie ten śluz z macicy w trakcie pisania i tak bardzo się tym zasugerowałaś, że na końcu sama napisałaś, że na szyjce może znaleźć się wydzielina z macicy.
    Żeby coś udowodnić trzeba najpierw wiedzieć co a nie upierać się tylko dla zasady.
    Miła dyskusja, tylko szkoda, że nic nie wniosła poza pustymi zdaniami i ruchem na forum ;)
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Napisałaś, że prowadzisz obserwację śluzu w trakcie miesiączki.W wyniku dyskusji zostało ustalone (przeczytaj dokładnie), że jest to śluz wydobywający się z krwią miesięczną z macicy. Zatem nie jest to badany przez kobiety stosujące NPR śluz szyjkowy, zresztą doczytałam i takowy w trakcie miesiączki nie jest produkowany, tylko śluz wydobywający się z macicy(błony endometrium), które Ty badasz. Pytam co Ci mówi o cyklu badanie tegoż śluzu, o właściwościach śluzu szyjkowego wiem dużo o tym, który Ty badasz nic, dlatego pytam.
    esteban: Napisałąm wprost przeciwnie, że dla mnie to jedno i to samo środowisko,
    Mylisz pojęcia i to w takim stopniu, że aż trudno mi uwierzyć w taki brak elementarnej wiedzy...
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    esteban: na końcu sama napisałaś, że na szyjce może znaleźć się wydzielina z macicy.
    Nie może ale musi, bo to właśnie przez szyjkę wydobywa się wydzielina miesięczna.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    daga282: W wyniku dyskusji zostało ustalone (przeczytaj dokładnie), że jest to śluz wydobywający się z krwią miesięczną z macicy

    Ustaliłaś to sama 5 postów wyżej pisząc:
    daga282: Wydobywa się przez szyjkę macicy z krwią miesięczną.

    ... więc nie wkładaj tego w moje usta.

    Brak elementarnej wiedzy przejawia się w stwierdzeniach:
    daga282: Moim zdaniem nazwijmy to "wydzielina miesięczna" zawiera krew, błonę oraz właśnie śluz ale z macicy a nie z szyjki. Jednak pewna nie jestem, bo nigdy się nie interesowałam śluzem szyjkowym w trakcie @.

    daga282: W trakcie miesiączki napewno, nie wiem jak w ciągu cyklu. Nawet nie wiem czy terminologia jest prawidłowa czy jest coś takiego jak śluz z macicy, czy nie są to np. błony endometrium.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    daga282: Nie może ale musi, bo to właśnie przez szyjkę wydobywa się wydzielina miesięczna.

    BINGO!
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    esteban: Brak elementarnej wiedzy przejawia się w stwierdzeniach:

    daga282: Moim zdaniem nazwijmy to "wydzielina miesięczna" zawiera krew, błonę oraz właśnie śluz ale z macicy a nie z szyjki. Jednak pewna nie jestem, bo nigdy się nie interesowałam śluzem szyjkowym w trakcie @.
    Czy Twoim zdaniem znajomość śluzu szyjkowego w trakcie @ jest elementarną wiedzą? Dla mnie NIE bo do niczego się to nie przydaje, nie jest potrzebne. Ciekawa jestem czy Ekspert z forum by to wiedziała tak z marszu bo to przecież elementarna wiedza...Nie sądzę. Zresztą doczytałam i wiem, że takowego nie ma bo szyjka go nie produkuje w czasie@. Teraz to wiem i wiedza ta jest mi zupełnie zbędna. Skoro go nie ma to jest oczywiste, że to co badasz to śluz z macicy, o którego właściwościach nigdzie nic nie znalazłam... Natomiast elementarną wiedzą jest dla mnie rozróżnianie śluzu, który wydobywa się z krwią a śluzu szyjkowego, której Ty nie masz, zatem wiesz dokładnie NIC(bo to jest właśnie podstawa), no może poza fazami księżyca.
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    daga282: esteban: na końcu sama napisałaś, że na szyjce może znaleźć się wydzielina z macicy.
    Nie może ale musi, bo to właśnie przez szyjkę wydobywa się wydzielina miesięczna.
    Czy ja gdziekolwiek napisałam, że krew miesięczna nie dotyka szyjki macicy? NIE! Odpowiedziałam na Twoje niezwykle głupie pytanie
    esteban: Czyli na szyjce macicy obok śluzu z szyjki może znaleźć się wydzielina z macicy, tak?
    Trzeba nie mieć wyobraźni, żeby o coś takiego zapytać. Skąd Ty się urwałaś?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Wiem, trudno wyczuć ironię przez internet.
    Wyjaśniam więc teraz - pytania "pod włos" rozpoczęłam od:
    esteban: daga282 a skąd się bierze śluz na szyjce macicy?

    a skończyłam na:
    esteban: Czyli na szyjce macicy obok śluzu z szyjki może znaleźć się wydzielina z macicy, tak?

    Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz sens bezsensowych pytań z mojej strony ;)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    ło matko śluz, krew i wszystkie inne wydzieliny mi po tej szczegółowej dyskusji nosem wyszły :tooth:
    Esteban jednak chyba w żadnej z metod nie zaleca się obserwacji w czasie okresu. Czy się mylę?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Ojej, dajcie dziewczynie pogrzebać tu i ówdzie:)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Kaonashi: Esteban jednak chyba w żadnej z metod nie zaleca się obserwacji w czasie okresu. Czy się mylę?


    Kao, przecież Esteban chce opatentować nową metodę... Maxiwskaźnikową... Wszystko tam będzie się liczyło... :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Tamara74: Ojej, dajcie dziewczynie pogrzebać tu i ówdzie:)


    Z naciskiem na ówdzie:tooth:
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Kaonashi: Esteban jednak chyba w żadnej z metod nie zaleca się obserwacji w czasie okresu. Czy się mylę?
    W tej co właśnie się tworzy, opartej na fazach księżyca, jest to jedna z kluczowych czynności niezbędnych do określenia dni płodnych i niepłodnych z większą skutecznością niż metoda Rotzera i Billingsa razem wzięte.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Metoda holistyczna :-)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Maksiwskaźnikową to zdaje się naprotechnologia już opanowała? :wink:
    Właśnie Esteban skoro wszystko pozornie okej a się nie udaje to może ten wątek Cię zainteresuje?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  1.  permalink
    Przestańcie, bo się zakrztuszę :rolling::crazy:
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Kaonashi do określenia płodności nie jest to potrzebne więc jak ktoś nie szuka nic więcej poza płodny-niepłodny to niech nie obserwuje.
    Ja tak jak napisałam wcześniej dzięki obserwacji wydzieliny w pierwszym dniu jestem w stanie określić przebieg @.
    Np marble85 zapytała o to ponieważ mogłoby to być wg niej pomocne dla dziewczyn, które nie są w stanie przewidzieć przebiegu swojej miesiączki.
    Obserwacja nic nie kosztuje, więc jeśli komuś miałaby pomóc to dlaczego ma tego nie robić, zwłaszcza jeśli robi to przez pozostałe dni cyklu.
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    esteban: Ja tak jak napisałam wcześniej dzięki obserwacji wydzieliny w pierwszym dniu jestem w stanie określić przebieg @.
    Do czego Ci to jest potrzebne?
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Tzn wiesz Twoje prawo jak Ci to odpowiada i coś daje, to nie będę z tym dyskutowac. Zastanowiłabym się tylko czy te nadmierne obserwacje nie mają troszkę wpływu na to, że się nie udaje?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Kaonashi: Maksiwskaźnikową to zdaje się naprotechnologia już opanowała?

    Wydaje mi się, że naprotechnologia nie doszła jeszcze do wpływu na cykl faz księżyca.
    Aczkolwiek to ciekawe, jak ma się oddziaływanie pełni księżyca czy całkowitego zaćmienia na fazę płodności, a jak na lutealną.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Gdzieś coś mi się obiło o oczy o wpływie faz księżyca na cykl i o spaniu w całkowitej ciemności kiedyś tam i w mniej całkowitej kiedy indziej, ale nie pamiętam co i jak.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    A to, że światło księżyca czy jego brak, to ja też słyszałam, ale to by trzeba było na wsi mieszkać, gdzie nie ma sztucznego oświetlenia na ulicy.
    Ja zrozumiałam, że esteban chodzi bardziej o inny wpływ księżyca, wiesz, przyciąganie, pola magnetyczne etc...
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Aaaaaa no chyba, ze tak.
    Przy sztucznym świetle z ulicy powinno się albo szczelnie zasłaniac okna czymś nieprzepuszczalnym albo w opasce na oczach spac. Kiedyś dawno nawet miałam się tak pobawic i sprawdzic jak to zadziała, bo mnie w nos cały czas latarnia świeci, ale koniec końców mi się nie chciało.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Z tego, co czytałam bądź słyszałam na wykładach (nie pamiętam dokładnie), może się zdarzyć przy bardzo krótkich cyklach, że produkcja śluzu w kryptach szyjki rozpocznie się już w trakcie miesiączki. Prosty test na odkrycie, czy w wydzielinie miesiączkowej nie ukrywa się śluz (przydatny przy krwawieniu śródcyklicznym) - przyłożyć papier toaletowy do ujścia pochwy: krew wsiąknie, śluz pozostanie na powierzchni. Ale to powtarzam tu zasłyszaną od dr napro teorię, sama nie miałam możliwości tego praktykować.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Śródcykliczne poznaje się po PTC zawczasu. W napro i Billingsie musi być inaczej.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Amazonka: Śródcykliczne poznaje się po PTC zawczasu.
    Czy ktoś tu mówi o krwawieniu śródcyklicznym?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Morkub.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Morkub nie pisała o krwawieniu śródcyklicznym, tylko o tym, że w bardzo krótkich cyklach okres płodności, objawiający się płodnym śluzem, może rozpocząć się jeszcze w trakcie @. Nie widzę tu żadnego związku z krwawieniem śródcyklicznym...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    morkub: Prosty test na odkrycie, czy w wydzielinie miesiączkowej nie ukrywa się śluz (przydatny przy krwawieniu śródcyklicznym)


    O to chodziło Amazonce.
    --
    •  
      CommentAuthorczita27
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Witajcie, jestem tu nowa, wczesniej prowadzilam obserwacje sluzu i szyjki macicy. Chcialabym sie dowiedziec jaka pora dznia jest najlepsza na obserwacje, sluzu i szyjki macicy, chodzi mi o to aby wynuk takiej obserwacji byl najbardzije wiarygodny. Wczesniej obserwacje prowadzilam 2, 3 razy dziennie i zawzyczaj bylo tak ze po polodniu wynik obserwacji byl inny niz rano.
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    czita: Hej :) Ja prowadzę obserwację śluzu rano i wieczorem :) I zapisuję w zeszycie, a teraz to przeniosłam na wykres ;)
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    szyjke sprawdzasz raz dziennie, o tej samej porze, najlepiej wieczorem przed kapiela
    sluz obserwujesz przy kazdej wizycie w toalecie, zapisujesz TYLKO najplodniejszy sluz z calego dnia, czyli jesli rano byl rozciagliwy a wieczorem juz go nie ma to i tak zapisujesz ten rozciagliwy.
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    MrsHyde: A rano się nie sprawdza?
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    W ciągu dnia pojawia się więcej śluzu niż rano, razem z codziennymi czynnościami, ruchem, on spływa z szyjki na zewnątrz.
    Nawet w okresie płodnym rano możesz czuć sucho, a potem wilgotno, a potem mokro. Wtedy zapisujesz "mokro".
    --
  2.  permalink
    Pomóżcie dziewczyny, bo próbuję wyznaczyć szczyt śluzu, ale wczorajszy śluz troszkę mnie wprowadził w konsternację. Na zewnatrz do południa pn, mokro na bieliźnie, potem do końca dnia brak jakiejkolwiek wydzieliny i sucha bielizna. Podczas badania szyjki ogólnie śluz biały, kremowy, ale z szyjki wycisnęłam natomiast kilkumilimetrową nitkę białego, trochę rozciągliwego śluzu i nie wiem, czy klasyfikować to jeszcze jako śluz płodny.
    Czym się powinnam bardziej sugerować ... śluzem na zewnątrz, czy szyjkowym?? Już zupełnie zgupiałam :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Jeśli badasz i zewnętrznie, i wewnętrznie, to bierzesz pod uwagę i zapisujesz lepszy z nich.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.