Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Linda_
    • CommentTimeOct 7th 2009
     permalink
    ja piłam zioła o.Sroki na owulację, nie zauważyłam poprawy śluzu. Mam dokładnie tak jak Ty:) po szczytowaniu jest wzorowy rozciągliwy i przejrzysty jak białko jaja kurzego,ale tylko wtedy:(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2009
     permalink
    Z tą różnicą, że to nie jest śluz, tylko przejrzysta i rozciągliwa wydzielina pochwy, nie szyjki. :-) Ona pełni rolę tylko smaru, a śluz szyjkowy jest od ułatwiania zapłodnienia. Prof. Fijałkowski uważał odróżnienie jednego od drugiego za b. łatwe, ale miałam z tym problem.
    --
    •  
      CommentAuthor_Linda_
    • CommentTimeOct 7th 2009 zmieniony
     permalink
    oj no właśnie tak myślałam, że to nie jest sluz szyjkowy tylko ten inny :confused:
    Amazonko czy to jest możliwe żeby po siemieniu nie było tego prawidłowego śluzu?może ja cos źle badam:cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2009
     permalink
    Po siemieniu powinno być więcej śluzu. Z czasem powinien się pojawić.
    --
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeOct 7th 2009
     permalink
    Amazonko racja, że ten śluz po szczytowaniu pełni głownie rolę "smaru", ale ponoc ma także zasadowe ph i jest przyjazny dla plemników:)
    W kwestii siemienia mam pytanie czy trzeba je pic czy można stosowac go w formie kapsułek lub np. oleju lnianego?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2009
     permalink
    Nie mam porównania z innymi rodzajami siemienia niż do picia. Olej lniany na pewno jest dobry.
    --
    •  
      CommentAuthor_Linda_
    • CommentTimeOct 8th 2009
     permalink
    Amazonko wystarczy 1 raz dziennie pić?może za mało go piję:( w całym cyklu tylko 1 dzień mój śluz ma cechy płodne???:shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 8th 2009
     permalink
    Mnie wystarcza raz dziennie. Stopniowo śluzu jest więcej, a cera gładsza.
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeOct 8th 2009
     permalink
    a czy furagin moze miec wplyw na jakosc i ilosc sluzu?dopadlo mnie ostatnio zapalenie drog moczowych i lykam furagin, jestem w 13 dniu cyklu i tak sucho jeszcze nigdy u mnie nie bylo...pije drugi miesiac ziola o.sroki ale to jakas lipa w moim przypadku :neutral:
    •  
      CommentAuthorDiabeł
    • CommentTimeOct 9th 2009
     permalink
    Linda ja biorę tylko 1 tabletkę dziennie - i to wystarcza. A śluz przejrzysty rozciągliwy mam 4-5 dni w cyklu.:-)) Wcześniej go chyba wcale nie miałam.
    •  
      CommentAuthormarqotka
    • CommentTimeOct 9th 2009
     permalink
    Dziewczyny, po szczytowaniu to macie raczej wydzielinę wywołaną przez podniecenie, a nie śluz... Łatwo się pomylić.
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeOct 26th 2009
     permalink
    Diabełku, ja mam pytanie właśnie co do tego "wczesnego śluzu". Czy to możliwe, aby szczyt śluzu wystąpił zaraz po @, w 6-7 dc??? Ja dzisiaj zauwazyłam u siebie taki własnie śluz. Co ciekawe towarzyszyło temu uczucie spływania, wilgotności wewnatrz i naoliwienia na zewnatrz. Wychodziłam własnie z pracy i bałam się, że to okres się wrócił, a ja już wkładki nie miałam. Pogoniłam do domu pewna, że to co wypływa ze mnie, to krew...a tu niespodzianka...przejrzysty śluz, rozciągliwy, lekko różowawy. Zbadałam też szyjkę i jest otwarta, bardzo śliska, jakby "galaretowata", chciaż nie jakaś super miękka.
    Dodam, że drugi cykl łykam wiesiołka i jeszcze od paru dni ten syrop Guajazol, ktory polecają na stronie INER-u. Może to po tym taki fajny sluz???
    dwa cykle w tył tez mi się taki sluz pojawił po @, ale go zbagatelizowałam uznając, że to jakaś anomalia po @ i nawet niepomyslałam o serduszkowaniu...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 26th 2009
     permalink
    Może poczułaś wn?
    Jeśli cykl będzie b. krótki, to płodność może się skończyć zaraz po @.
    --
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeOct 27th 2009
     permalink
    Amazonko, czy to możliwe, żeby tak nagle skrócił mi się cykl? Zresztą gdy poprzednio taki śluz się pojawił, to miałąm normalny cykl. Ja mam zresztą w miarę regularną długość cyklu. Zastanawiam się czy to nie czop śluzowy...taki sam różowy, w dużych ilościach miałam przed porodem i poronieniem...gdy otwierała się szyjka.
    Wykluczam, by był to śluz związany z podnieceniem czy czymś innym. Miałam wczoraj ciężki dzień, a już w pracy zauważyłam niewielkie ilości takiej włąśnie wydzieliny. Do tego ta szyjka...taka śliska i to spływanie...No nie wiem co o tym mysleć. Zapytam gina na wizycie. Wykresy już w torebce:)
    •  
      CommentAuthorDiabeł
    • CommentTimeOct 29th 2009
     permalink
    Z tym szczytem śluzu zaraz po @ to jest to możliwe - przy bardzo krótkich cyklach. Ja bym raczej sugerowała, że jest to pierwszy objaw wystąpienia śluzu w tym cyklu (o szczycie mówimy wtedy gdy jest to ostatni dzień wystąpienia śluzu relatywnie najlepszej jakości) poobserwuj się jeszcze kilka dni i zobacz czy był to jego ostatni dzień czy dopiero się rozkręca i w następnych dniach również wystąpi.
    •  
      CommentAuthor_Linda_
    • CommentTimeNov 3rd 2009
     permalink
    Guajazyl działa cuda!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Też tak sądzę Lindo:) Uważam w tym cyklu po syropku właśnie , właściwie pierwszy raz miałam trzy razy rozciągliwy śluz. Co prawda najlepszy był tuż po @, no ale potem jeszcze raz był nieprzejrzysty i rozciągliwy i po raz trzeci biały i rozciągliwy. Pojawił się też wodnisty biały, ale szczerze mówiąc bez uczucia wilgoci na zewnątrz i nie umywał się do poprzednich. Zresztą temu po @ towarzyszyła bardzo, bardzo miękka i na maksa otwarta szyjka...Dziwne, prawda?
    •  
      CommentAuthorDiabeł
    • CommentTimeNov 4th 2009
     permalink
    Ja w czasie @ mam zawsze miękką i otwartą szyjkę - tylko jest nisko.
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeNov 5th 2009
     permalink
    Moja szyjka była taka nie w czasie ale zaraz po @, chociaż też nisko:) Rzecz w tym,że potem już nie była aż taka miękka i aż tak otwarta jak na początku...
    •  
      CommentAuthorPÂQUERETTE
    • CommentTimeNov 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Mam prośbe może mi ktoś wytłumaczyć czym się różni śluz: nieprzejrzysty, kremowy i biały. Bo się zgubiłam.:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    Kolorem :)
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 13th 2009
     permalink
    hmm, jak dla mnie to "nieprzejrzysty" zawiera w sobie "kremowy" i "biały"
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPÂQUERETTE
    • CommentTimeNov 13th 2009 zmieniony
     permalink
    Dziękuje, ale chyba nadal widzę małą różnice. Potrzeba chyba większej praktyki :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 14th 2009
     permalink
    Sama zauważysz różnice.
    --
  1.  permalink
    :) pewnie tak
    --
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    To ciekawe co piszecie, bo dla mnie kremowy oznaczał zwykle nie tyle kolor co...konsystencję:)
    •  
      CommentAuthorDiabeł
    • CommentTimeNov 17th 2009 zmieniony
     permalink
    ja żeby nie robić zamieszania w cyklu wszystko co nie jest przejrzyste zaznaczam po prostu jako nieprzejrzyste. (Wyjątkowo używam innych określeń jeśli kolor ma rzeczywiście znacznie zmienioną barwę).
    •  
      CommentAuthorPÂQUERETTE
    • CommentTimeNov 18th 2009 zmieniony
     permalink
    Diabełku ja obecnie dla bezpieczeństwa robie podobnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeNov 20th 2009
     permalink
    A mój "kremowy" ma konsystencję kremu, tzn. tak jakby oblepia cały palec przy badaniu szyjki i jest też kremowo-biały w kolorze :) Odróżniam go od lepkiego czy grudkowatego;-)
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeNov 20th 2009
     permalink
    a jak oznaczyć śluz który konsystencją przypomina silikon i wyglądem w sumie też...jest taki mętny (czyli nieprzejrzysty?)ale nie biały ani kremowy?
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeNov 22nd 2009
     permalink
    Dla mnie to co opisujesz to po prostu nieprzejrzysty i pewnie rozciągliwy czyli NR:)
    •  
      CommentAuthormarqotka
    • CommentTimeNov 22nd 2009
     permalink
    Wg mnie też ;)
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    Mam pytanie, które pewnie nie raz tu padło. Mam problemy z mała ilością śluzu zwłaszcza płodnego i zażywam wiesiołek plus magnez. Spotkałam się jednak z opinią, ze magnez powoduje zmniejszenie ilości śluzu i nie poleca się go kobietom starającym się o dziecko??? Czy to możliwe? Wiem, że niektóre użytkowniczki zazywają go właśnie z uwagi na polepszenie jakości śluzu, stąd moje zdziwienie. Co wy na to, zażywać czy nie?
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    Magnez chyba raczej na fazę lutealną. Ja nie biorę magnezu, za to możesz spokojnie wspomóc śluz dodatkowo siemieniem, ja kupuję mielone - i takie polecam. Rozcieńczasz w ciepłej wodzie, można dodać coś do smaku.
    Pamiętaj tylko, że staraczki biorą wiesiołek do skoku, a siemię można stale.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    dzięki:smile:
    arya ja brałam magnez i wiesiołek razem i miałam przez dobre kilka dni PR co się nie zdarza zbyt często w moim przypadku więc nie wiem czy to ma jakieś znaczenie:tongue:
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeNov 28th 2009
     permalink
    Dzięki za rady:) Ja zażywam jeszcze dodatkowo 2x1 łyżeczkę syropu guajazol na rozrzedzenie śluzu. Nie wiem czy to wiesiołek czy syrop właśnie, ale w tym cyklu pojawił mi się wreszcie śluz rozciągliwy, chociaż nadal w małych ilościach. Pewnie więc pozostanę przy wiesiołku, syropie i ...magnez też nie zaszkodzi brac:)
    Co do siemienia to od czasu do czasu zażywam w tabletkach (sprasowane siemie), ale raczej z uwagi na żołądek niż śluz. Wiem jednak, że dziewczynom pomaga na śluz, z tym że nie chcę brac aż tylu specyfików na raz, dlatego nie wprowadziłam go na stałe:-)
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeNov 28th 2009
     permalink
    no dobra a czy len też jest dobry?czy tylko siemię lniane?mogę len zamiast siemienia?
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 28th 2009 zmieniony
     permalink
    Len czyli co? Liście? Kwiaty? Płótno :D
    Jeśli chodzi o inne elementy rośliny nie sądzę aby miały znaczenia, tu przede wszystkim chodzi o składniki śluzowatej galaretki tworzonej przez nasionka. Może być i nawet powinno siemię mielone.
    Siemię to po prostu zwyczajowa nazwa nasion lnu.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorPÂQUERETTE
    • CommentTimeNov 28th 2009 zmieniony
     permalink
    Pięknie :):) a macie coć na zmniejszenie śluzu płodnego? Bo ja mam go tyle że aż za dużo.
    --
    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeNov 28th 2009
     permalink
    Mi możesz oddać :) U mnie skąpo, a póki co, nie chcę pić, ani brać rzeczy o których piszecie, bo w planach nie mam nic, póki co:) Ale mam nadzieję, że kiedyś Wasze rady się przydadzą. Pozdrawiam.
    --
  2.  permalink
    a chętnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeNov 29th 2009
     permalink
    chodzi mi o len w tabletkach...to było jedyne co mogłam dostać w aptece...nie wiem czemu ale byłam w dwóch i nie było siemienia w kapsułkach ani nic podobnego a tych glutów to jakoś nie mogę pić...i ciekawa byłam czy takie tabletki (które zresztą są na żołądek i zgagę) mogą pomóc ze śluzem??:confused:
    •  
      CommentAuthor_Linda_
    • CommentTimeNov 30th 2009
     permalink
    ja brałam wiesiołek,siemię lniane i nic może tylko trochę poprawy było po siemieniu ale rozciągliwego nie miałam,dopiero jak zaczęłam pić syrop Guajazyl to od pierwszego cyklu mam BJ jestem w szoku jak ten syrop mi pomógł :bigsmile: :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    Mnie również syropek pomógł Lindo, ale wiesiołek uważam tez jest dobry:):):)
    •  
      CommentAuthor_Linda_
    • CommentTimeDec 10th 2009
     permalink
    Arya na mnie wiesiołek nie zadziałał:)
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeDec 23rd 2009
     permalink
    Wiesiołek nie działa stricte na wydzielania śluzu, ale na gospodarkę hormonalną. Chyba trzeba go brać dłuższy czas, aby uzyskać efekty. Ja biorę 3 cykl i po raz pierwszy miałam idealnie przejrzysty śluz! Ha, sukces:)
  3.  permalink
    Arya co dokładnie znaczy że na gospodarkę hormolalą?
    --
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeDec 30th 2009 zmieniony
     permalink
    Wiesiołek nie wpływa konkretnie na śluz, ale w ogóle jest korzystny dla kobiet m.in. w zaburzeniach w narządach płciowych: kłopoty z zajściem w ciążę lub utrzymaniem ciąży, nadżerki lub skłonność do nadżerek, bolesne miesiączkowanie (PSM), a nawet bezpłodność, patologiczne zmiany w nabłonkach płciowych u kobiet (szyjka macicy, suchość pochwy) i u mężczyzn (impotencja i problemy z prostata, zakażenia w obrębie genitaliów), zaburzone wytwarzania plemników (zaburzona spermatogeneza);)
    Informacje znalazłam na www.suplementy-online.eu › Produkty CaliVita:smile:
  4.  permalink
    dziękuje aryl za wyczerpującą informacje
    :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeDec 30th 2009
     permalink
    Arya - nie wiem czy wiesiołek wpływa korzystnie na kłopoty z utrzymaniem ciąży, ale wiem, że może działać wczesnoporonnie, więc można go brać tylko do owulacji.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.