Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeMay 12th 2007
     permalink
    Maja :) poczułam się przez moment jak stara, doświadczona kobieta :wink:

    Vicky
    No to ja pierwszy raz słyszę o tej C. tropicalis ;) ale faktycznie, glabrata gdzieś mi się o uszy obiła...
    Ten artykuł też kiedyś czytałam, ale z przyjemnością odświeżę pamięć. Dzięki.
    Forum Candida znam od dawna :) ale thx :)
    No to jeszcze zapytam o ten Exmykehl - podziałał??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Znacie?
    Nowość w antykoncepcji: metoda BILANSÓW
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 7th 2007
     permalink
    Świetne, przynajmniej wiemy, skąd pochodzi artykÓł... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Reszta też jest pobrana z różnych miejsc, np. o prawie STUPROCENTOWYM prawdopodobieństwie zajścia w ciążę po JEDNYM stosunku w okresie płodności z Poradnika Domowego. :-)
    Autor tej rewelacji: największy polski seksuolog Lew-Starowicz.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 16th 2007 zmieniony
     permalink
    analiza szyjki i śluzu w cyklu z obrazkami -Uwaga!!! treść niestety zawiera błędy. ale ma fajne obrazki:)

    a tu na 100% poprawne merytorycznie:)
    obserwacje śluzu na embrion.pl oraz zdjęcia śluzu na npr.pl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Npr.pl i npr.prolife.pl to zupełnie różne strony.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    no i co z tego? każda mądra userka doczyta jakihc metod uczą
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    Czy pod wpływem picia syropu na kaszel, innego niż polecany Guajazyl (np. tussipect, stodal, prawoślazowy), zauważyłyście poprawę jakości lub ilości śluzu poza okresem płodności?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    Tak. Zauważyłam - lało się ze mnie przy zażywaniu syropu z babki lancetowatej. Byłam w szoku - skojarzyłam po odstawieniu syropu.
    Od lekarza usłyszałam, że praktycznie wszystkie syropy mają takie właściwości dla śluzu. Przede wszystkim rozrzedzają go.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    W czasie przeziębienia piłam syrop, ale śluz dzielnie się trzymał w gęstej postaci. Ew. wpływ minimalny.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Słuchajcie, jak mam to interpretować? Wczoraj cały dzień miałam malutko śluzu, był nieprzejrzysty, lepki (po fazie śluzu najwyższej płodności), rano pierwsze wyższa - a dziś taki śluz jakiego jeszcze nigdy nie miałam – bardzo gładki, dużo śluzu białego, rozciągliwego? Czy mam go uznać za szczyt śluzu? Nnawet, zakładając – że wystąpi jednorazowo i to po dniu ze śluzem o cechach mniejszej płodności? Wstępnie tak oznaczam, ale nie wiem, czy to prawidłowe jest.
    Chociaż zdaje mi się – tak na logikę – że skoro tempka nie potwerdziła jeszcze owu (3 wyższe) to wszystko jest możliwe…
    Metoda angielska.

    Zdaję sobie sprawę, że słowo "jeszcze nigdy nie miałam" może mieć ścisły związek z lekiem wykrztuśnym (Mucosolvan) ale nie zdarzyło mi się mieć śluz rozciągliwy po dniu - w zasadzie - suchym, gdy dzień wcześniej oznaczyłam szczyt śluzu (lek biorę od tygodnia regularnie). Nie wiem bo nie pamiętam zasad - czy nawet jednorazowy nwrót śluzu po dniu suchości - jest określany mianem szczytu? Powyższe w założeniu, że tempka nie spadnie - bo jak spadnie, to będę wiedziała jak interpretować.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Kippleyowie określają rozszczepienie szczytu śluzu.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Mogłabym prosić o rozwinięcie? Co to jest dokładnie to "rozszczepienie szczytu śluzu"? Google milczy.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    może niech eksperci pomogą bo nie mam aktualnie przy sobie podręcznika Kippleyów.
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    dziewczyny a jak jest 19dc i mam śluz biały lepki,gesty z pomieszanym przeżroczystym grudkowatym, tak jakby był ale jednoczesnie z tym białym to jak byście zinterpretowały? bo ja już nie wiem
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Za mało szczegółów -co z szyjką, co z temperaturą? Masz udostępniony wykres? Jeśli tak to podaj jaki masz login na wykresach.
    W objawowo-termicznej rozpatruje się objawy wzajemnie je od siebie uzależniając.
  1.  permalink
    U Roetzera zadne rozszczepienie nie wystepuje. Malzonkowie biorac pod uwage obserwacje, odczucia ale takze "kategorie" czyli stopien gotowosci na ewentualne przyjecie dziecka przyjmuja dzin szczytu w konkretnym dniu cyklu. To jest szczegolnie delikatne i wymykajace sie ze sztywnych regul szczegolnie w sytacjach w ktorych poszczegolne objawy plodnosci nie sa zsynchronizowane, w ktorych tak jak u ngL mozliwe sa zaklocenia i sluzu ( leki) i temperatury (infekcja). Wiadomo ze przesuniecie dnia szczytu zmniejsza szanse nieoczekiwanego poczecia ale nie sadze zeby jakakolwiek regula okreslala jasno, kategorycznie i uniwersalnie dla kazdej kobiety jak nalezy w takiej sytuacji przeprowadzic analize.
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    http://28dni.pl/AGNESS23/cykl
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    ojezu co ja robię poprostu agness23
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    Tom - dzięki za wypowiedź, wbrew pozorom sporo mi objaśniła. Poza tym, że tempki mi nie zakłóca, bo temperatura podwyższona to u mnie w ogóle świętość ale faktyczni ten śluz jkiś taki dziwny, to sobie zostawię analizę ze szczytem śluzu na dzisiaj - jak mam :)

    Agnes lecę do Ciebie. Wiele powiedzieć się nie da - za mało danych, z czego temperatura niewiarygodna i za krótko mierzona. Co myślę - konkretniej napisałam pod Twoim wykresem :-)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    O rozszczepionym szczycie śluzu w metodzie Kippleyów: Nieregularny objaw śluzowy
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    boże strasznie to skomplikowane
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Agness, nie przejmuj się. Użytkownicy anty hormonalnej mówią to samo o prostackim kalendarzyku. :-)
    Wszystko jest dla ludzi.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 16th 2007
     permalink
    Jaka jest skala czasu działania syropów na śluz?
    W dzień piję, następnego dnia lepszy śluz?
    1 cykl piję, w następnym cyklu lepszy śluz?
    --
    •  
      CommentAuthorAjkac
    • CommentTimeDec 18th 2007
     permalink
    Przepraszam że jak tak trochę z innej beczki ... ale czy Wiki28 już jest ...wydawało mi się ze jak zakładałam tu konto ...to coś takiego rzuciło mi się w oko, ale teraz jakoś znaleść nie mogę ;( A chodzi mi o podstawowe informacje dotyczące oberwacji śluzu, tzn. jak to wyglodać ma prawidłowo technicznie...Ja robie to na intuicje ...ale nie będę spokojna póki się nie dowiem czy robie to prawidłow. Niechciałabym was tu zamęczać takimi pytaniami totalnie początkującej osoby ...dlatego pytam sie o tą Wiki, w której miały być doświadczenia dziewczyn i wskazówki.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeDec 18th 2007
     permalink
    Jest Baza Wiedzy na górze w zakładce obok zakładki forum, to jest wiki.
    Oprócz tego masz na samym 28dni z lewej strony dostęp do e-booka i tam masz wszystko opisane w całości.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeDec 18th 2007
     permalink
    Witaj Ajkac Wiki28 znajdziesz u góry po lewej stronie jako Baza Wiedzy.
    Pozdrawiam i miłego dzionka życzę:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Mam dylemat. Śluz bardzo dobrej jakości - w większości przejrzysty lub lekko mętny Bj pojawia się u mnie już od 12 dni. Na pewno nie mylę go z niczym innym, bo w takich ilościach (dużych) trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości. Czy to jest normalne? Jeśli nie to co może być powodem? Ze znanych mi powodów wykluczam stres, nie piję też żadnych syropów, nie łykam żadnych wiesiołków i innych witamin/suplementów. Takiemu objawowi śluzu towarzyszy zwyżka temp. od 3 dni, ale nie wychodząca poza linię wyższych temperatur :confused: Zresztą ... udostępniam cykl, proszę o komentarz tu lub pod nim. Dzięki :smile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Mam tak samo co jakiś czas.
    --
    • CommentAuthormarmar
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Od niedawna obserwowuję swój cykl i przede mną wielka niewiadoma.
    W ciągu dnia wydaje mi się, że śluz jest nieprzenikalny, mętny, kleisty, ale tuż przed współżyciem robi się mokry i śliski.
    Jak to interpretować ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Może to wpływ Twojego podniecenia?
    --
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Twój organizm musi się przygotować na współżycie. Śluz, który pojawia się przed współżyciem to reakcja Twego ciała na podniecenie. Ułatwia on współżycie.
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Moim zdaniem jesli jest to regula przy kazdym serduszku to nie bierz takiego sluzu pod uwage bo wyjdzie na to, ze przytulanki daja Ci sluz plodny i za kazdym razem kiedy sie kochacie masz dni plodne, co przeciez byloby niedorzeczne.
    • CommentAuthormarmar
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Dzięki, za odpowiedź :) chociaż z tego co wiem, to nie jest takie niedorzeczne.
    Od momentu pojawienia się tego śluzu, utrzymuje się on już do końca dnia, przez wieczór i przed zaśnięciem też.
    Wszystko zależy od hormonów, a te potrafią przestroić ogranizm w ciągu pół godziny i krócej.
    Kobiety, które prowadzą zdrowy tryb życia, dobrze śpią i nie maja zaburzeń emocjonalnych maja znacznie więcej dni płodnych niż te, które przeżywają chroniczny stres. Dzięki takiemu mechanizmowi (przestrojeniu hormonalnym, a przez to gotowości organizmu na poczęcie) mamy większe szanse poczęcia i takie coś może się zdarzać! Coś jak wykorzystanie sytuacji. Nasz organizm jest zagadką i potrafi niesamowicie wyłamywać sie z wszelkich reguł.
    Na razie będę ostrożna, zobaczymy za jakiś czas... Jaszcze raz, dzięki wszystkim Wam za odpowiedź.
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Pojawianie sie sliskiego sluzu podczas serduszkowania w ogole nie jest niedorzeczne. Nikt tego nie sugerowal.
    Ile on sie utrzymuje u Ciebie to oczywiscie Ty sama wiesz najlepiej.

    Z tymi "przestrojeniami" hormonalnymi to jakis belkot dla mnie, sorki. O jakie hormony Ci chodzi i o jakie skoki konkretnie? Z tym pol godziny i krocej to chyba troche naciagasz. Bez przesady, plodnosc to nie "pstryczek".

    Kobiety, które prowadzą zdrowy tryb życia, dobrze śpią i nie maja zaburzeń emocjonalnych maja znacznie więcej dni płodnych niż te, które przeżywają chroniczny stres.

    No to chyba zalezy o jakich Ty stresach mowisz. Jesli masz na mysli stresy, ktore 99% z nas przezywa w pracy/w domu, w zyciu codziennym po prostu, to nie maja one wiekszego wplywu na plodnosc. Od dawna wiadomo, ze stres nie sprzyja zdrowiu chyba zadnego ukladu wliczajac rozrodczy, zadne to odkrycie. Z Twoim stwierdzeniem moge sie zgodzic pod warunkiem, ze porownujemy skrajnosci, tzn. kobiete stosujaca zroznicowana i zbalansowana diete w odpowiednich ilosciach, dbajaca o forme fizyczna bez fanatyzmu, spiaca slodko jak dziecie i majaca slodkie mile zycie Z otyla palaczka, pijaczka, ktora cierpi na bezsennosc i ma same stresy w zyciu (pogrzeby bliskich, wywalenia z pracy, porzucenia przez meza, etc). W takim przypadku moze rzeczywiscie ta pierwsza ma rocznie znacznie wiecej dni plodnych niz ta druga. Ale dla sredniej krajowej liczba dni plodnych (szczegolnie w jednym cyklu) jest bardzo podobna :bigsmile:

    Jesli chcesz stosowac npr w celach "odkladaniowych" to rzeczywiscie na poczatku bardzo uwazaj bo najpierw troche musisz poznac siebie i nauczyc sie interpretacji zanim bedziesz pewna kiedy masz dni plodne a kiedy nie.
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJan 26th 2008
     permalink
    Trochę tu się narobiło bałaganu.
    Zapraszam Marmar do zapoznania się z artykułami na temat przemian hormonalnych, faz cyklu i owulacji.

    U każdej kobiety pojawia się wydzielina nie tylko tuż przed współżyciem, ale także pod wpływem różnych ekscytujących emocji, zwłaszcza związanych ze sferą seksualną. Jest to tzw. lubricato, wydzielina umożliwiająca wprowadzenie członka do pochwy. Różni się ona od śluzu wydzielanego przez szyjkę macicy pod wieloma względami.
    Przede wszystkim to wydzielina wytwarzana w pochwie a nie przez gruczoły szyjki.
    Pojawia się pod wpływem impulsów, a nie cyklicznie.
    Tempo jej zanikania jest indywidualne.
    Możesz też mylić ją z wydobywającym się płynem nasiennym, który może się pojawiać nawet przez cały następny dzień.
    Dlatego wielu autorów metod rozpoznawania płodności sugeruje aby następny dzień traktować jako zakłócenie obserwacji (oczywiście w fazie niepłodności przedowulacyjnej).

    Złożoność procesów neurohormonalnych, hormonalnych, enzymatycznych, wyklucza "przestrojenie organizmu" w ciągu pół godziny.
    To bajki.
    Nie u człowieka.
    Kobiety mające uregulowany tryb życia mają też zazwyczaj okres płodności bardziej ograniczony w czasie, dość regularny.
    Natomiast rozregulowanie organizmu skutkuje często kilkakrotnym pojawianiem się objawów płodności, ponieważ nie dochodzi do jajeczkowania. Dlatego leczeniem jest właśnie uregulowanie trybu życia.

    Oczywiście, że nasz organizm jest zagadką. Ale nie jest nią kwestia jak działa, tylko dlaczego?
    I nad tym zastanawiają się i lekarze i filozofowie :bigsmile:
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAjkac
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Dziewczyn chciałabym się upewnić, gdyż chyba na początku cyklu tak miałam - na papierze dotykanym do sromu ...było sucho ...a na bieliźnie ewidentnie widać było wilgoć ... tzn. że chyba wtedy weszłam w okres płodności względnej? No ale co mam pisac w obserwacjach zeznętrznych sucho czy wilgotno?
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    "Sucho" i "wilgotno" to odczucia. Tzn. czy czujesz, ze Ci sucho czy Ci wilgotno. Nie chodzi o to co widac na papierze czy bieliznie.
    •  
      CommentAuthorAjkac
    • CommentTimeJan 31st 2008 zmieniony
     permalink
    Wiem o co ci chodzi ...ale nie o tym mówie ...rozumiem co to odczucie ....ale w takim razie to jak zapisuje wynik z papieru? Jesli on nie jest ważny to po co sprawdzać ... wystarczyło by tylko zapisywać odczucia i obserwcje wewnętrzne.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Na papierze (badz bieliznie, badz miedzy palcami) sprawdzasz wyglad (zolty, bialy, nieprzejrzysty, przejrzysty, kremowy, zielonkawy, rozowy, brunatny) oraz konsystencje (grudkowaty, lepki, jak bialko jaja kurzego, nierozciagliwy, rozciagliwy, wodnisty).
    I sa to bardzo wazne wyniki. Razem z odczuciem (sucho, wilgotno, mokro, slisko, ucicie naoliwienia, wodospad, etc.) masz wtedy pelna obserwacje sluzu. Czy to cos pomoglo czy "najwiecej cienia, rzucaja wlasnie wyjasnienia"? :wink:
    •  
      CommentAuthorAjkac
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Kobieto jesteś WIELKA ...tego mi było trzeba!!!!!!!!!! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Ciesze sie i polecam sie na przyszlosc :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Wiedza to klucz do sukcesu w NPR - takie hasło-wytrych.
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Proszę o informację jak to jest z owulacją. Czy zawsze jest ona kilkanaście dni przed miesiączką, czy może być tuż przed nią? Często kilka dni przed okresem mam tzw śluz płodny - stąd moje pytanie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Owulacja może być tylko na 10-16 dni przed miesiączką u zdrowych osób. Jeśli występuje niedomoga lutealna, to tych dni może być mniej, ale okres płodności i tak można rozpoznać.
    Niezależnie od owulacji czasem tuż przed okresem występuje śluz lepszej jakości. To oznaka zbliżającej się @, a nie płodności. Zmiany śluzu w cyklu interpretujesz względem całego cyklu.
    Zobacz np. moje wykresy.
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Aha :) już chyba rozumiem
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Przeczytaj ebook o podstawach rozpoznawania płodności.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Esia, u mnie tez sie sluz przed @ poprawia. Nie jest co prawda taki ladny jak ten plodny, ale duzo bardziej przejrzysty i rozciagliwy niz w wiekszosci fazy lutealnej. I tak jak mowila Amazonka, owulacja nie moze byc zaraz przed miesiaczka. Nie byloby szans na szczesliwe poczecie. Od zaplodnienia do zagniezdzenia w macicy mija ok. tygodnia. Gdyby @ byla zaraz po owulacji to potencjalnie zaplodnione jajeczko nie mialoby sie gdzie zagniezdzic.
    •  
      CommentAuthorAjkac
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    I znów ja ...co to znaczy wnikliwa obserwacja???
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.