Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2006 zmieniony
     permalink
    Ten sam portal quasimedyczny pisze o naturalnej, a nawet fizjologicznej antykoncepcji, do której należy m.in. stosunek przerywany, w ramach której ŚCIŚLE OKREŚLA SIĘ MOMENT owulacji, a śluz w okresie okołoowulacyjnym jest lepki. Te metody nie nadają się dla kobiet karmiących piersią i tych o nieregularnych cyklach.
    Nie wiedzieliście o tym? To poczytajcie: http://www.pfm.pl/u235/navi/199173
    Członkiem rady nadzorczej tego portalu jest prof. Lew-Starowicz.
    --
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    Co więcej, jest to metoda lepsza od tradycyjnego „kalendarzyka”, który wymaga prowadzenia pomiarów temperatury i regularnego zapisywania danych. (...)Sceptycy zwracają uwagę na fakt, że metoda zwana „kalendarzykiem” jest dobra przede wszystkim dla kobiet, które mają kłopoty z zajściem w ciążę, natomiast jeśli idzie o wykorzystanie jej w antykoncepcji, pozostaje nieskuteczna w 15-20 proc.

    No i o co tu chodzi? Że NPR ma skuteczność antykoncepcyjną 85-80%? Czyli małą?
    A nazywanie metody termicznej "kalendarzykiem" to chyba błąd- kalendarzy polegał na obliczaniu dni płodnych na podstawie danych z długości cyklu, a nie wahań temperatur.
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    dokładnie Aniu!, też to zauważyłam...kalendarzy mylą z metodą termiczną. Ktoś mało kompetentny pisał ten artkuł:sad:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    Ania, to naprawdę drobny błąd wśród innych, jakie zawiera ten artykuł. Niech żyje wiedza takich lekarzy!
    [Autorem jest lekarz, he he.]
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 29th 2006
     permalink
    i wymyślono kolejną pomoc dla NPR, dla osób stosujących konkretną metodę. ze śluzem bywa różnie, mam pierwszy cykl praktycznie cały suchy. tak jak zawsze mogłabym powiedizeć miałam wręcz nadmiar śluzu tak teraz mam nawet problem aby znaleźć go na szyjce :sad:
    znalazłam http://republika.pl/apt/atos_flash2.html badanie pH śluzu nie tylko pozwoli stwierdzić jaki dokłądnie to śluz płodny czy też nie, ale pomoże wykryć ewentualne infekcje.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 29th 2006
     permalink
    tak wiedziałam że pH zmienia się w cyklu, widziałam w internecie taką rękawicę do badania pH śluzu, ale nie było to tanie.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 29th 2006
     permalink
    te próby mają miec koszt po 30 zł dla uzytkowniczki i dla proawadzącego badania to chya nie jest aż tak duzy koszt. 100szt testow to chyba wychodzi taniej niz testy owulacyjne.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 30th 2006
     permalink
    Jasne, tylko, że tst zamaczasz w moczu i z głowy a przy badaniu śluzu szyjkowego jest cała masa babraniny. Jeśli ktoś ma ochotę to jasne, ale mnie np. sam koszt na pewno nie przekona (już prędzej przekonałaby mnie chęć eksperymentowania, co Autor proponuje).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 30th 2006
     permalink
    Dla przyszłych/obecnych laborantek...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 30th 2006
     permalink
    ja lubie eksperymentowac :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 30th 2006
     permalink
    Lubię pomiary i obserwacje oraz wykresy.
    --
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeNov 11th 2006
     permalink
    dziewczyny, pomóżcie!
    dziś rano - zaraz po przebudzeniu, ok 7.00 - miałam śluz rozciągliwy (tak jak w ostatnich czterech dniach). Przez cały dzień natomiast był już lepki, w dodatku w bardzo niewielkich ilościach. Jak powinnam zapisać na wykresie - śluz rozciagliwy czy lepki? (wiem, ze należy wpisywać ten najbardziej płodny, nie wiem tylko czy ten rozciagliwy nie był śluzem z nocy, pozostałością?)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 11th 2006 zmieniony
     permalink
    Zawsze zaznaczasz ten, który jest najbardziej płodny. Nawet, jeśli był pozostałością śluzu z nocy (o ile nie współżyłaś - śluzu ze współżycia się nie zaznacza).
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 11th 2006
     permalink
    A jeżeli w dzień się czymś "nakręcę" , podniecę... sms'em od ukochanego, scena miłosną w filmie, opowiadaniem erotycznym i zrobi się wilgotniej, to brać to pod uwagę? To przecież to nie seks, ani nawet nie masturbacja... Więc?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 12th 2006
     permalink
    To po prostu śluz z podniecenia, niezależnie od jego źródła.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie dotyczące objawów zewnętrznych i wewnętrznych śluzu.

    Stosuję metodę Kippley'ów, gdzie do objawów zewnętrznych zalicza się generalnie odczucia na zewnątrz narządów rodnych, czyli śliskość lub uczucie suchości, badane podczas wizyty w toalecie.
    Odczucia wewnętrzne dotyczą śluzu badanego wewnątrz pochwy i generalnie klasyfikuje się je jako przejrzysty lub nie, rozciągliwy lub nie, ew. dodaje się kolor.

    Tymczasem, u mnie śluz pobierany wewnątrz ciała zawsze jest lepki i kremowy, nigdy chyba nie miałam typowego śluzu płodnego wewnątrz - na zewnątrz owszem, wewnątrz nie. Nie wiem, czy źle to badam, czy on nabiera takich cech "w drodze na zewnątrz". Gdybym się opierała na badaniu wewnętrznym jeśli chodzi o objawy śluzu, mogłabym właściwie przyjąć, że jestem cały czas niepłodna...nie wiem, o co w tym chodzi.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Hmmm czy któraś z was mogłaby się podjąć takiego zadania: wybrać sobie jakiś tam cykl i ziterpretować go dwa razy:
    1. met. Kippleyów
    2. met Roetzera
    ciekawi mnie to jakie różnice się pojawią...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Zazwyczaj interpretacja się pokrywa.
    Interpretację wg różnych metod można zrobić w programie do obserwacji cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    W jakim programie do obserwacji cyklu, bo Amazonko nie bardzo rozumiem?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    W programie CT Life, który się kupuje lub ściąga wersję demo.
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    a gdzie taki programik jest? i gdzie go kupić?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    dzięki Amazonko ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    W październiku miała się odbyć prezentacja programu u mnie, ale autor nie przyjechał. :-(
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    aha, a ktoś wypróbował demówkę?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Nie wiem, nie próbowałam, ale zapowiada się przydatnie.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    hajduczek - dzięki
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Amazonka, tak się zastanawiam czy się przyda, skoro tutaj jest taka skarbnica wiedzy ;)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    hmm zaczęłam szukac czegos na temat tej metody z Kolonii ale nic nie znalazłam :confused:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Amazonka czym rózni się ten program od 28 dni, jakie widzisz wady i zalety ?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Lily jaka metoda z Kolonii??
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006 zmieniony
     permalink
    a w podanym przez Amazonkę linku do programu jest mowa o nowej b. skutecznej metodzie npr - Metodzie z Kolonii
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Może ta metoda jest jeszcze nieznana w Polsce.
    Zuza, temat CT Life znasz dobrze, wałkowaliśmy go już sto razy. To aplikacja niezależna od dostępu do inetu. Jego zaletą jest możliwość drukowania wykresów i automatyczna analiza wg różnych metod. Wada = cena. Więcej szczegółów nie znam, jak się dowiem, to powiem.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    w sumie to analiza automatyczna jest bez sensu
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    dlaczego bez sensu?:shocked:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    bo żadna z nas nie ma objawów książkowych, a czynników wpływających na cykl jest b. dużo
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    Lily ja się z tym nie zgadzam:sad: Oceniamy wykresy na podstawie skoku, objawu śluzu, czasami szyjki. Bierzemy pod uwagę te same elementy, co program: skok temperatury, zmiana śluzu. Generalnie nie bierzemy innych czynników pod uwagę. Nie ma wzrostu tempki - to ani my, ani program go nie weźmie pod uwagę. Moim zdaniem ten program jest bardzo przydatny i ciekawa jestem, jak go oceniają użytkownicy.
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    Ściągnęłam sobie demo i zainstalowałam. Na wstępie już mi się nie podobało to, że demo jest tylko 15 dniowe, i można tylko 19 razy wejść do programu. Nawet całego cyklu nie można sobie wprowadzić.
    Jak dla mnie program jest nie wygodny w obsłudze i nie czytelny. Jak dla mnie dane wprowadza się bardzo nieporęcznie. Jak porównuje z 28 dni, to nasza ;) stronka to majstersztyk (Damazy słyszysz ;)). No jedyny minus względem tego programu to brak analizy ;).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    W programie są przewidziane nieksiążkowe sytuacje. Autor jest instruktorem NPR.
    Każde demo ma swoje ograniczenia. 28dni również. Możesz wprowadzić wiele cykli, jeśli skorzystasz z opcji "Cykl ćwiczeniowy". Czytelność i wygoda w obsłudze - kwestia przyzwyczajenia do 28dni. Tu też nie są genialne. Brak analizy to duży minus.
    --
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    Analiza cyklu różnymi metodami powinna się pokrywac, bo przecież od tego wiele zależy!!!
    •  
      CommentAuthorAsiek80
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    chyba jednak 28 dni jest najlepsze; i pod wzgledem ceny i pod wzgledem merytorycznym
    a najwieksza zaleta tego programu jestesmy "MY a wlasciwie "WY" - bo ja jeszcze za duzo nie wiem ;-)
    wieszkosc z uzytkowniczek posiada wiedze ktorej pozazdroscil by nie jedem lekarz...

    i tak trzymac dziewczyny
    :boogie:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    To kwestia przyzwyczajenia. Im eksperci rzadziej się udzielają, tym gorzej.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    Amazonko zalezy ktorzy eksperci. jeden ekspert jak go dodalam a zaraz potem usunelam z "przyjaciolek" poczul sie oburzony.a ja po prostu zobaczylam jak czesto on bywa na 28dniach..co 2-3-4dni.to stwierdzilam ze szkoda mi nerwow na oczekiwanie na laskawą odpowiedz jak sie zjawi.i usunelam.przechodzilam to z 2ekspertami i dziekuje postoje.mam teraz swoich sprawdzonych,i ich "wykorzystuje":)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    Poczuł się oburzony własnym niebywaniem i nieudzielaniem porad?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    oburzony usunieciem z przyjaciolek. poporady nawet nie siegalam jak zobaczylam, czas ostatniej wizyty to od razu usunelam by oszczedzic sobie nerwow.
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    hehe vicky, ja do 2 ekspertów zwróciłam się o pomoc i 1 w ogóle nie odpowiedział. Lipaaa.
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    napisz do tom_lukowski :bigsmile: Pozdrawiam pana tom_lukowski'ego:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    ja oprócz toma polecam również josaris:bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 23rd 2006 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthoragnieszka_
    • CommentTimeNov 23rd 2006
     permalink
    i ja popieram :smile:
    chociaż Josaris odpowiedziała mi szybciej ;)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.