Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Odczucie wewnątrz, że coś spływa, bulgocze, mimo że brak śluzu na zewnątrz.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    Biorę wiesiołek od 1 dc. Dziś jest 8 i skok z 36.1 na 36.5. Czy nadal mam go brać? Śluzu jak nie było, tak nie ma... Aha, czy podwyższona temperatura wskazuje na zbliżającą się owulację (mimo braku płodnego śluzu)?? Będę wdzięczna za odpowiedź.
    •  
      CommentAuthorgamari
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Czasami jest tak,że śluz jest tylko szyjce macicy i nie wydostaje się na zewnątrz.Powinnaś zacząć bad.szyjkę,a dzięki temu będziesz wiedziała jaki rodzaj śluzu aktualnie występuję.
    •  
      CommentAuthorpatrisha5
    • CommentTimeMar 4th 2008
     permalink
    Witam dziewczyny.Jestem tu nowa i też mam problemy ze śluzem.Jestem z tych suchych,haha.Od zeszłego tygodnia zaczełam brać wiesiołek w kapsułkach "OEPAROL",no i już dzisiaj widzę różnicę.Napewno są tu dziewczyny,które mają podobny problem co ja.Pozdrawiam:wink:
    -- Kiedy rozpocząć starania?
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeMar 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Z tym sluzem to jak z kazdym tematem dotyczacym kobiety - trudno o uniwersalne odpowiedzi, o recepty ktore pomagaja wszystkim. Jest faktem ze sluz szyjkowy jest konieczny do zaplodnienia i ma w procesie zaplodnienia duze, wielorakie znaczenie. Selekcjonuje najlepsze plemniki, umozliwia im przetrwanie w kwasnym srodowisku pochwy, umozliwia ich dojrzewanie, zawiera substancje odzywcze pozwalajace przez kilka dni zachowac zdolnosc do zaplodnienia i pozwalajace przetrwac dluga droge do jajowodu itd.
    Z drugiej strony warto przypomniec ze tego sluzu moze byc niewiele i nie musi wcale byc widoczny na zewnatrz a takze i to ze nie masluzu nieplodnego. Mozemy jedynie mowic o sluzielepszej i gorszej jakosci co zawsze jest sprawa wzgledna dla danej kobiety w danym cyklu.
    Zaburzenia, niepokoje zwiazane z brakiem, mala iloscia, slaba jakoscia sluzu szyjkowego nie musza byc uzasadnione, moga wynikac ze tego ze jestescie zwyczajnie rozne ale moga czasem tez miec pewne podstawy. To moze byc skutek uposledzenia sluzowki szyjki np w wyniku dlugiego stosowania antykoncepcji hormonalnej, szczegolnie w mlodym wieku, moze to byc efekt stanow zapalnych, uszkodzen w rejonie szyjki, moga to byc problemy hormonalne np zbyt niski poziom estrogenow itp. To o czym rozmawiamy czesto na 28dni tzn o takich prostych metodach poprawy jakosci sluzu szyjkowego czyli siemie, wiesiolek, dieta bogata w fitoestrogeny, guajazyl, wiecej ruchu, zrzucenie nadmiaru kg itp to sa oczywiscie skuteczne sposoby wyprobowane przez wiele kobiet i warte propagowania wsrod znakomitej wiekszosci z was. nie mozna jednak wykluczyc ze w czysci sytuacji warto problemy ze sluzem skonsultowac z rozsadnym lekarzem.
    Przy pokazji powtorze ze olej z wiesiolka lepiej przestac przyjmowac po zauwazenieu wzrostu temperatury.
    Powodzenia :-)
  1.  permalink
    Tak sobie poczytalam o tym sluzie i to fakt przed ciaza wiesiolek mi na sluz pomogl, ale po ciazy juz na mnie nie dziala :sad: no i chcialabym sie dowiedziec o tym lnie, zeby troche pomoc mojemu niezdecydowanemu sluzowi:wink: dostepne tutaj jest siemie lniane w calosci ( nie mielone) czy takie tez mozna pic?Jak sie j przyzadza i od kiedy do kiedy pije i jak czesto w ciagu dnia? dzieki:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Piję napar z mielonego siemienia lnianego wg opisu na opakowaniu, ile razy mam ochotę i ile razy mi się przypomni. Najczęściej wieczorem po kolacji.
    Po kilku dniach zauważam pewne zmiany. Siemię zwiększa ilość śluzu, ale nie poprawia jego jakości. Poprawia jego czytelność. Staram się pić w czasie niepłodności bezwzględnej.
    --
  2.  permalink
    A niemielone siemie ma takie same wlasciwosci?
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Ja ostatnio zaslyszalam jedyna akceptowalna dla mnie metode picia siemienia parzonego (te kisielowate gluty wydawaly mi sie krutnie obrzydliwe jak normalnie moge sledzia rurka z kremem zagryzac). 2 lyzeczki (niemielonego) siemienia zalac wrzatkiem i odstawic na 12 h, zamieszac i wypic (a nasionka z glutami wywalam). Smakuje mniej wiecej jak woda a przepis jest od lekarza pulmonologa. Na zaladek tez pomaga.
    Lubie tez ziarenka na sucho i sobie podgryzam przy kazdej okazji.
  3.  permalink
    ooo, super! Jutro kupuje, tylko czy mozna to pic przez caly cykl?
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeApr 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Mozna. Smacznego! :wink:
    PS: poza tym dobrze robi na cere, zoladek i jelita i pewnie jeszcza ma ze sto innych zalet.
  4.  permalink
    super:-)
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeApr 11th 2008
     permalink
    Cześć dziewczątka :bigsmile:
    Chyba mam problem z obserwacją śluzu :confused: Jak mam rozumieć obserwację zewnętrzną i wewnętrzną? Czy zewnętrzna to to co widzę na wkładce, a wewnętrzna to to co widzę np. przy badaniu szyjki? Czy może jeszcze inaczej to działa ?? Pomóżcie, Plisssssssssssss
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 11th 2008
     permalink
    Zewnątrzna:
    - wkładka lub bielizna, lub papier toaletowy.
    Wewnątrzna:
    - okolice szyjki macicy.

    Do tego opisujesz jeszcze odczucie u ujścia pochwy: sucho, wilgotno, mokro, ślisko.
    --
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeApr 11th 2008
     permalink
    Dzięki :bigsmile:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Jesteś pewna, że to nie jest zakażenie grzybicze? Szczerze mówiąc ja w owym nie zauważałam jakiegoś szczególnego zapachu.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Samoobserwacja przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Lekarze powinni ją zalecać jako formę profilaktyki.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Wydzielina w zakażeniu bakteryjnym wygląda zupełnie inaczej niż w grzybiczym, co więcej - wyleczenie zakażenia bakteryjnego często ma "pamiątkę" w postaci zakażenia grzybiczego, i odwrotnie. Spróbuj lactovaginalu najlepiej i zastosuj się na wszelki wypadek do rad z "zaleczaniowego" topiku. Jak się nic nie zmieni idź do lekarza.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    wlodeczek choroby "kobiece"sie LECZY a nie zalecza:tongue: mam nadzieję że to przejęzyczenie:tongue:
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Masz na myśli moje słowa ""zaleczaniowy" topik"? Miałam na myśli dokładnie ten, który podlinkowałaś :> A "zaleczaniowy", bo to słowo występuje w jego nazwie. Niefortunny skrót myślowy :>
    -- Irja
  5.  permalink
    dziewczyny nie mam siły przekopywac całego tematu,mam do Was pytanie.Jaki to śluz płodny? i czy jesli wystepuej on na niedługo przed spodziewana @ to można mówic o tym że owulacja sie przesuneła?
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeApr 28th 2008 zmieniony
     permalink
    sluz plodny to rozciagliwy, przejrzysty, wodnisty, jak bialko jaja kurzego, daje odczucia mokro/wilgotno/slisko.
    Zdarza sie tak, ze lepszy sluz wystepuje przed @ pod koniec fazy lutealnej. Wtedy nie jest to kwestia przesunietej owulacji, ale nadchodzacej @. A jesli do tej pory wykres tempki byl plaski to moze rzeczywiscie dopiero sie owulka zbliza. Po wykresie tempki powinnas poznac, ktory to bedzie przypadek.
  6.  permalink
    Dzieki Konwalijko za odpowiedz.Własnie taki mam ten śluz a jestem pierwszy cykl po odstawieniu tabletek




    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 29th 2008
     permalink
    Ciasteczko, więcej informacji o podstawach znajdziesz w ABC eksperta.
    Tam jest też ABC śluzu.
    --
    •  
      CommentAuthorVarda
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    Witajcie!

    Mam pytanie: jak rozróżnić śluz rozciągliwy od "jak białko jajka"? O co w tym chodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorVarda
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    Witajcie!

    Mam pytanie: jak rozróżnić śluz rozciągliwy od "jak białko jajka"? O co w tym chodzi?
    --
    •  
      CommentAuthort-w-c
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Moje Drogie,
    Przeczytałam oba wątki dotyczace śluzu i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, dlatego zwracam się do Was: w jaki sposób/czym badacie śluz wewnątrz? Palcem? Patyczkiem do uszu :wink::shamed: ?
    I jeszcze jedna sprawa: uwielbiam kąpać się w wannie. Prysznica w zasadzie nie stosuję. Jaki wpływ na wnętrze pochwy/śluz ma przesiadywanie w wannie?
    Wg Roetzera nie powinno się stosować tamponów. Ja stosuję wyłącznei tampony. Czy to oznacza, że moje obserwacje i pierwszy w życiu wykres (jestem pierwszy cykl po odstawieniu tabletek) nie mają sensu?

    Pozdrawiam,
    T-w-c
    --
    •  
      CommentAuthorCzarnaKG
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Wnętrze pochwy, w celu obserwacji śluzu badamy palcem (najlepiej środkowym),nie patyczkami:peace:
    Co do kąpieli,to zbadaj szyjkę macicy i śluz po prostu przed wejściem do wanny.Wtedy nic nie będzie zakłócone.
    Jeśli chodzi tampony i metodę Roetzera to nie bardzo wiem,ale nachodzi myśl,że tampony używa się podczas @ a potem nie,więc nie wiem czy to w czymś zakłóca podczas obserwacji:wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Na 100% mają sens. Nie rezygnuj, nie ma ku temu żadnych powodów. Samoobserwację można stosować od razu po odstawieniu.

    Śluz i tak obserwujesz w ciągu dnia: przed lub po kąpieli. Zauważysz jego jakość. Jeśli będzie go zbyt mało, to raczej nie z powodu kąpieli w wannie, lecz wpływu środków na pogorszenie jakości śluzu.
    Tamponów nie stosujesz przecież poza @, więc zauważysz śluz.
    --
    •  
      CommentAuthort-w-c
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    czyli informacje na dole tej strony: http://embrion.pl/npr/sluz.htm odnoszą się raczej do upławów niż do opserwacji :) dziękuję bardzo za odpowiedzi. z tymi czętymi kąpielami i przesiadywaniem w wannie chodziło mi raczej o to, czy woda nie wyjalawia wewnątrz i czy zdąży się odbudowac flora bakteryjna :) nie miałam co prawda problemów wewnętrznych ale lepiej zapytać, niz nie wiedzieć :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Upławy to objaw choroby.
    Śluz szyjkowy to objaw zdrowia.
    --
    •  
      CommentAuthort-w-c
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Amazonka, to wiem doskonale :) Chodziło mi jedynie o kwestie wpływu korzystania z tamponów podczas @ na ogólne warunki wewnętrzne później, czyli po @.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 25th 2008
     permalink
    Ja tamponow nie lubie i stosuje tylko jak wyjscia innego nie ma (podroz/impreza). Ale nie bede Cie ze zlej drogi sprowadzala, spoko :wink: Jezeli lubisz dlugie kapiele i tylko z tamponami sie dogadujesz i nie masz z tym zadnych problemow to czemu mialabys rezygnowac? Jesli bylas na tabletkach a teraz nie jestes to byc moze w nowej sytuacji cos sie zmieni, patroluj dokladnie. Ale jesli sie zmieni to na pewno infekcja nie przejdzie Ci nie zauwazona. To Ci gwarantuje :cool:
    Tak jak pisaly dziewczyny, tampony stosowane podczas miesiaczki nie maja wplywu na sluz poza @ (no chyba, ze sie walnie przyczynia do infekcji). I z kapiela tak samo. Sa dziewczyny, ktorym kapiele nie sluza i nieodwolalnie koncza sie infekcjami, ale skoro do tej pory nie mialas z tym problemu to chyba nie ma co przesadzac z tym dmuchaniem na zimne. Sluz po prostu badaj zanim wejdziesz do wanny. Choc mi sie wierzyc nie chce, ze kapiel moze zaklocic sluz na szyjce. Przeciez w koncu pochwa to nie jest jakas wielka dziura z szyjka na wierzchu :wink: A zabka chyba w tej wannie nie plywasz godzinami :wink: Co innego sluz zewnetrzny. Ale po pierwsze obserwuje sie go caly dzien a nie tylko jednorazowo wieczorem, a po drugie to bez przesady bo zaraz wyjdzie, ze podmywac sie nie wolno bo obserwacje zaklocone wyjda.
    A ze sluzem wewnetrznym mozesz pokombinowac. Pare dni zbadaj sie przed i po kapieli i zobaczysz czy jest jakas roznica. Spodziewalabym sie rozmiekczenia szyjki jesli kapiel jest ciepla (a pewnie w zimnej wodzie sie nie kapiesz). Po prostu musisz zobaczyc jak jest u Ciebie bo obserwacje wewnetrzne sa bodaj najbardziej indywidualne.
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Dziewuszki chciałam tylko powiedzieć, że ja ze swoim fatalnym śluzem jestem w cudownej ciąży!!! Śluz u mnie był kiepski, także w tym ostatnim cyklu. Na zewnątrz praktycznie nic się nie działo, a tu... więc nie ma co się zamartwiać na zapas!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    A jednak było go wystarczająco dużo, aby plemniki sobie poradziły.
    --
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 4th 2009
     permalink
    a jak wygląda śluz gdy dojdzie do zapłodnienia??
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 4th 2009
     permalink
    Gorszej jakosci, jak w kazdej lutealnej.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 4th 2009
     permalink
    Znane mi są przypadki poprawy jakości śluzu w ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 4th 2009
     permalink
    ale chodzi mi o kolor, konsystencję, jest jakiś charakterystyczny?? czy ciąża nie ma na śluz wpływu??
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 4th 2009
     permalink
    Wiele dziewczyn ma biały lepki i więcej niż zwykle podczas lutealnej - u mnie tak było w 1. ciąży, w drugiej już nie.
    --
    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeSep 12th 2009
     permalink
    Witam Wszystkich,

    mam pytanie odnośnie śluzu, a mianowicie, tego śluzu u mnie jak na lekarstwo i czy po oddaniu stolca, wówczas tego śluzu jest często więcej, czy ten śluz jest zakłócony czy może być brany jako prawidłowy w danej fazie cyklu? Po prostu jakoś wtedy go trochę więcej...I w sumie nie wiem,jak mam go określić, bo normalnie dziś było by nic nie czuję, nic nie widzę, a jednak po toalecie ze stolcem jest mętny i rozciągliwy, a przez resztę dnia go nie ma.

    będę wdzięczna za uwagi

    Alicja
    --
    •  
      CommentAuthorDiabeł
    • CommentTimeSep 12th 2009
     permalink
    A próbowałaś obserwacji wewnętrznej ?
    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeSep 12th 2009
     permalink
    Tak, i niestety nic nie mogę zaobserwować, jest tak mało śluzu...że on wciąż wygląda tak samo, bez mian.

    alar
    --
    •  
      CommentAuthorDiabeł
    • CommentTimeSep 13th 2009
     permalink
    Spróbuj wziąć Mg+B6 - mi poprawił śluz już po paru tygodniach stosowania. A nawet nie po to go wzięłam.
    •  
      CommentAuthorDiabeł
    • CommentTimeSep 13th 2009
     permalink
    Z tym, że ja mówię o obserwacji śluzu przy szyjce.
    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeSep 13th 2009
     permalink
    Biorę od conajmniej 4 miesięcy, do tego castagnus. Zobaczymy.Tylko, tak jak pisałam mnie iteresuje też opinia, czy śluz, którego jest więcej po załatwieniu się, jest miarodajny, czy zakłócony.

    pozdrawiam serdecznie

    alar
    --
    •  
      CommentAuthor_Linda_
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    Diabełku ile bierzesz tego magnezu? wystarczy 1x1? zastanawiam się czy nie brać 2x dziennie,piję siemię lniane i nadal nie mam widocznej poprawy śluzu:(
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeOct 4th 2009
     permalink
    Co do obserwacji szyjki po kąpieli. Wydaje mi się, że chyba Josaris pisała, żeby szyjki lepiej nie obserwować po kąpieli. I że ważne jest, żeby badać szyjkę z pustym pęcherzem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeOct 7th 2009
     permalink
    U mnie też kiepsko ze śluzem. Niby jest jakiś tam (w najlepszym wypadku wodnisty i mętny), ale przejrzysty i rościągliwy to mam tylko po szczytowaniu he, he:) Ja siemienia nie piję, biorę wiesiołek i piję syrop mukolityczny. Mam też pytanko, czy któras z Was stosowała zioła ojca Sroki? A jesli tak czy wpłynęły korzystnie na wygląd i jakośc śluzu?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.