Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormarta19
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Josaris: Wydaje mi się, że niepłodność od 20 dc wieczorem.
    według zasady niby tak ale ja zawsze wolałam ten jeden dzień poczekać.

    .
    Josaris: z jakiego sposobu wyznaczania długości fazy niepłodności względnej korzystałaś?
    przy pierwszych obserwowanych cyklach Ogino. W związku z tym, że skok mam 18 lub 19 dc więc według zmodyfikowanego Doringa powinnam zaznaczać od 10 dc ale ja zawsze uważałam, że to za późno i współżyłam najpóżniej do 7 dc.
    Josaris: Widać, że bardzo przykładasz się do prowadzenia obserwacji.
    staram siię:bigsmile:chociaż czasami w fazie lutealnej jak mam wolne, to mi sie rano nic chce temp. mierzyć ale moim zdaniem nie ma to znaczenia a no i jak późno wieczorem wracam do domu to też zdarzy mi się szyjki nie zbadać.
    Teraz czekam co będzie...
  1.  permalink
    Witam, czy po dosłownie kilku dniach od zapłodnienia może pojawić się ból w podbrzuszu i kleisty obfity śluz?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 11th 2011
     permalink
    Może się też pojawić w cyklu, w którym do zapłodnienia nie doszło.
    --
  2.  permalink
    tak wiem, że może się pojawić w cyklu, ale nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek wcześniej miała tak obfity i kleisty :/ martwie się strasznie :/ a śluz zawsze miałam wcześniej...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 11th 2011
     permalink
    Nie ma powodów do zmartwień, jeśli to śluz, a nie stan zapalny.
    --
    • CommentAuthorpipilala
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Witam.
    Mam pytanie odnosnie sluzu.Obserwuje sie od 6 mies.W tym cyklu dziwne rzeczy odkrywam tak jak sluz o bardzo przyjemnym zapachu troche tj ciasteczka smietankowe albo maslane (nie moge sie zdecydowac).Smiesznie to brzmi ;-) Sluz jest w konsystencji wodnnisty bialy w srodku jak i na zewnatrz. Czy to jakis grzybek????
    • CommentAuthorkoko18
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Witam ! martwi mnie suchość pochwy. we wcześniejszych cyklach w dni płodne byłam 'mokra', nawet bardzo. teraz po raz pierwszy mam 'suchy' cykl. czym to może być spowodowane ?
    Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Pipala, jeśli swędzi, to może być grzybek, idź do lekarza.

    Koko, może po prostu jeszcze nie było dni płodnych.
    --
    • CommentAuthorkoko18
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Fiufiu, jestem w 21 dniu cyklu. trochę mnie to martwi. ;/
    załączam link do mojego wykresu.
    http://28dni.pl/cycles/163707
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    koko18 a czy nie miałaś przypadkiem jakiś silnych stresów w tym cyklu ? Patrząc na Twoją temperaturkę, można się spodziewać, że ten cykl jest nieco inny od takiego normalnego. Masz spore skoki, więc i może brak płodnego śluzu z tej samej przyczyny. Nasze organizmy są tak zbudowane, że niestety każde ważniejsze wydarzenie, zmiana leków, zmiana trybu życia, czy pracy, mogą zaburzać nieco obserwowane dotąd funkcjonowanie. Na razie się nie denerwuj, to naprawdę nie jest powód do zmartwień. Obserwuj się nadal, być może faktycznie jeszcze czas na płodne dni, co by oznaczało, że ten cykl będzie nieco dłuższy. Dawaj znać co u Ciebie i nie martw się :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    Koko, przecież śluz typu Bj i PR to wybitnie płodny.

    Zawęź co nieco czas pomiaru, 9:00 to za późno w porównaniu do większości innych temperatur, w ogóle możesz należeć do kobiet, u których zmiany godziny pomiaru skutkują takimi szaleńczymi skokami na wykresie. Lepiej ustawić budzi, np. u Ciebie na 6:00 i tak mierzyć codziennie, zawsze przecież możesz potem dospać. Masz termometr do NPRu?
    --
    •  
      CommentAuthortoudi153
    • CommentTimeMay 19th 2011 zmieniony
     permalink
    http://www.embrion.pl/npr/sluz.htm
    cos dla kobitek ktore maja problem z ocena sluzu
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    pipilala jak powiedziałam mojej gince, że czuję brzydki zapach to stwierdziła, ze to jest infekcja. innych cech infekcji wtedy nie zaobserwowałam. po lekach wszystko minęło.
    --
    •  
      CommentAuthorMamrotka
    • CommentTimeMay 19th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny - mam pytanie:
    Co może oznaczać uczucie/objaw "wnikliwa obserwacja" w 15 dlf ?
    Czasem obserwuję u siebie pod koniec FL śluz typu płodnego wtedy wiem, że @ nadchodzi.
    Ale "wnikliwa obserwacja" ? Po raz pierwszy zaobserwowałam u siebie coś takiego w FL.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 19th 2011 zmieniony
     permalink
    Rozumiem, że nie chodzi Ci o to, co oznacza to pojęcie jako takie, tylko dlaczego się pojawiło? Może się pojawić przed powrotem śluzu dobrej jakości, czyli bezpośrednio przed okresem, kiedy wykresy hormonów znów się krzyżują (estradiol nad progesteronem, estradiol właśnie odpowiada za śluz dobrej jakości). To zjawisko obserwuje wiele kobiet. Zakeciłam czy wyjaśniłam?
    --
    •  
      CommentAuthorMamrotka
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    Fiufiu: Rozumiem, że nie chodzi Ci o to, co oznacza to pojęcie jako takie, tylko dlaczego się pojawiło?


    Tak dokładnie - nieprecyzyjnie napisałam.
    Dzięki za wyjaśnienie. Do tej pory obserwowałam u siebie tylko pojawienie się dobrego śluzu bezpośrednio przed okresem.
    A tu taka nowość ;)
    Dzięki raz jeszcze :)
    --
    • CommentAuthorkoko18
    • CommentTimeMay 19th 2011
     permalink
    Fiufiu: [/quote]
    termometr mam. staram się mierzyć w równych godzinach.

    [quote=marble85]

    postaram się nie martwić :) i oczywiście, że będę dawała znać :)

    DZIĘKUJĘ ! POZDRAWIAM !
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMay 20th 2011
     permalink
    koko18 ja radziłabym jeszcze jedno, jeśli chcesz mieć faktycznie wiarygodne pomiary, zdecyduj się przez cały cykl na jedną godzinę mierzenia PTC. Zerknęłam na Twój wykres i widziałam, że masz tam wcale nie małe rozpiętości, więc dla świętego spokoju, nastaw sobie budzik i każdego dnia mierz dokładnie o tej samej godzinie. Maks. 30 minut różnicy, wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że nie będzie takich zębów :)

    Miłego dnia :):):)
    --
    • CommentAuthorkoko18
    • CommentTimeMay 20th 2011
     permalink
    marble85
    dziękuję za radę :)
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 22nd 2011
     permalink
    ja tez tak zrobie od nowego cyklu bede nastawiać budzik
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMay 22nd 2011
     permalink
    Nie ma za co :) Pozdrawiam :)
    --
  3.  permalink
    Jestem po miesiączce , zauważyłam od jakiś dwóch dni że mój śluz jest taki bardziej czerwony. Nie wiem może to dalej moja miesiączka. Bo ta wyglądała na dość nie obfitą.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Przy okazji podaj, który to dzień cyklu i może załóż wykres przy okazji?
    --
  4.  permalink
    Fiufiu: [/quote][quote=Fiufiu]


    Tak mam wykres. Zaczęło się to tak jak dostałam w czwartek miesiączkę , a w niedziele zaczęło się krwawienie.
    •  
      CommentAuthorSayuri78
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    Słuchajcie, czy w fazie lutealnej przejrzysty, rozciągliwy śluz wyklucza ciążę?? Dzisiaj zauważyłam taki u siebie. Wprawdzie bardzo niewiele, ale jest!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    ponoc może to świadczyć o spadku progesteronu
    a raczej o przewadze estrogenów [chyba?] nad progesteronem...

    ALE ja w ciążowym cyklu miałam pełno rozciągliwych [a raczej galaretowatych] glutów a za parę dni na teście dwie tłuste krechy
    więc chyba nie ma reguły :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie, mam pod wykresem przyjaciółkę, która jest w ciąży a w fazie lutealnej cały czas miała śluz przejrzysty rozciągliwy i szyjkę b. wysoko, nadal tak ma
    więc to prawda u niektórych taki śluz zwiastuje @ u niektórym może oznaczać ciążę.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    no ja do dzisiaj miewam dni, że śluz bardzo rozciągliwy
    lepszy niż w dni płodne
    a potem parę dni biały i gęsty jak budyń
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 30th 2011
     permalink
    ja w 7 i 8 dc miałam taki ciemno czerwony prawie brązowy śluz i dziś nadal tak mam i nie wiem z czego
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 21st 2011
     permalink
    Dziewczyny ja od 2dni mam bóle jajnika dziś tempka skoczyła o dwie krechy ale śluz lepki biały.... co Wy na to? zaznaczam przy tym że zażywam clo.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 21st 2011
     permalink
    A wcześniej był lepszy śluz czy w ogóle nie?
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 21st 2011
     permalink
    Praktycznie nie było. Zwykle miałam raczej cykle bezowulacyjne, jestem w trakcie pierwszego cyklu z CLO.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Zmiany śluzu mogą, ale nie muszą zwiastować problemy hormonalne. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich kobiet, a szczególnie nie tych, które są pod stałą obserwacją lekarza. Myślę, że dobrze by było podzielić się takimi spostrzeżeniami z lekarzem ginekologiem, najlepiej o specjalizacji endokrynologicznej. Nie ma powodu do stresu, ale w celu rozwiania wątpliwości, najlepiej będzie pogadać ze specjalistą.
    --
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Dziewczyny obserwuję swoje cykle od trzech miesięcy i nadal nie rozumiem jednej rzeczy: co to jest ta "stała wydzielina"?
    Ponieważ od zawsze mam problem ze śluzem (pojęcie "ślisko"/"uczucie naoliwienia" brzmi dla mnie tak niewiarygodnie jak legendy o jednorożcu, bo po prostu w całym moim 30-letnim prawie życiu nigdy niczego takiego nie doświadczyłam :bigsmile: Jedynie obserwacja wewnętrzna przynosi jakieś rezultaty, choć tez nie zawsze). Piję od 3 miesięcy siemię i mam zamiar brać olej z wiesiołka by temu zarazić, ale nie o to chodzi.
    Chodzi mi właśnie o tą "stałą wydzielinę", bo taką rzeczywiście obserwuję. Jest zawsze biała i nie jest jej dużo. Moja ginekolog stwierdziła że nie są to upławy. Któraś z dziewczyn pisała, że stała wydzielina bierze się z pochwy a nie szyjki. Jak ją zatem odróżnić od śluzu gorszej jakości? Trochę się zakręciłam. Na początku na wykresie zaznaczałam, że to śluz gorszej jakości, ale dzisiaj raczej jestem skłonna uznać, że to "stała wydzielina"....chyba :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Pijesz siemię raz dziennie zgodnie z opisem na opakowaniu?
    Z pochwy bierze się wydzielina z podniecenia.
    Masz podręcznik Rotzera? Czy stosujesz inną metodę?
    --
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Siemię najwyraźniej na mnie nie działa. Olej z wiesiołka już kupiony i czeka na koniec III fazy.

    Czy mam zatem rozumieć, że "stała wydzielina" to ta, która się pojawia w czasie podniecenia?

    Stosuję metodę Roetzera. W "Sztuce planowania rodziny", którą czytałam jest napisane jedynie, że "stała wydzielina prawie nigdy nie jest rozciągliwa" Czym zatem różni się od śluzu gorszej jakości? :confused:

    Napisałam do eksperta w tej sprawie. Ciekawe co odpowie :smile:
    --
    • CommentAuthorJaannaa
    • CommentTimeAug 9th 2011
     permalink
    Witam!
    Jestem tutaj nowa, ale mam nadzieję że dziewczyny mi pomogą, bo spore doświadczenie mają;)

    Mój cykl trwa średnio 31 dni, więc dni płodne wypadają średnio między 15 a 19 dniem cyklu. To wiem;) Tylko jest taka sprawa, że w 10 dniu cyklu zauważyłam u siebie śluz właśnie płodny, taki o konsystencji białka kurzego, ale jak wykonałam teścik owulacyjny to był negatywny i tak przez kolejne 5 dni. Jak myślicie, czy jestem już po dniach płodnych czy nadal przed? Temperaturka stała jak dotąd;)

    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi;)
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    A oto co napisał mi ekspert w sprawie "stałej wydzieliny" (za co bardzo dziękuję):

    "Trzeba przeprowadzić tak zwany test szklanki wody: śluz szyjkowy wrzucony do naczynia z wodą, utrzymuje się na niej i nie tonie, a stała wydzielina rozpływa się w niej i woda mętnieje".

    Może komuś jeszcze przyda się ta informacja :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    O mamo, tego nie znałam, dzięki, Kokieterio.

    Jaannaa
    , niekiedy organizm robi kilka podejść do owulacji, może się śluz płodny pojawić raz jeszcze. Na testach nie polegaj, vide wątek o testach owulacyjnych.
    --
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Witajcie, może któraś z Was dziewczyny ma podobny problem? Albo już ten temat świetnie ogarnia i mogłaby pokrótce wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy śluzem białym lepkim a białym nierozciągliwym. Jak je odróżnić? Ja badając to, mam zawsze wątpliwości, ponieważ śluz lepki w 99,9% jest także nierozciągliwy. I co wtedy zanotować pod wykresem? L czy N?:wink:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    A czy to ma naprawdę aż takie znaczenie?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Czy któraś z was obserwuje śluz podczas miesiączki? Czy jest to wogóle możliwe? Jaki śluz szyjka wtedy wytwarza i czy wogóle wytwarza. Pytam bo widziałam ostatnio wykres, którego właścicielka obserwuje śluz podczas@ i jest zdziwiona, że nie ma opcji barwa śluzu czerwony...
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Dodam tylko, że to mój wykres tak zbulwerował daga282.
    Prowadzę obserwacje od dłuższego czasu, nie na 28 dni, więc "wachlarz" określeń mam indywidualny.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    A jak obserwujesz ten śluz? To jest możliwe?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Melodie tak jak w każdym innym dniu z tym, że jego kolor jest wtedy kolorem krwawienia. Więcej napisałam pod moim wykresem, zapraszam.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    A odróżniasz śluz od krwi miesiączkowej? Czy to jest jedno i to samo? I po prostu opisujesz tę krew jako śluz?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Czasami śluz widocznie się oddziela, głównie wtedy gdy krwawienie jest wodniste, czerwone. Jest on wtedy bardziej gęsty, często przypomina ten ze szczytu (białko jaja kurzego).
    Nie jestem natomiast w stanie zauważyć śluzu podczas bardziej gęstego krwawienia.
    Te obserwacje pozwalają mi w pierwszym dniu przewidzieć długość i bolesność miesiączki.
    To co tutaj nazywacie śluzem ja traktuję jako wydzielinę, co ułatwia mi jej opisywanie.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    esteban też u siebie jestem w stanie zauważyć w trakcie miesiączki śluz, o którym piszesz ten podobny do Bj. Zaintrygowałaś mnie jednak tak wnikliwą obserwacją podczas @ :) "Te obserwacje pozwalają mi w pierwszym dniu przewidzieć długość i bolesność miesiączki." - mogłabyś się podzielić tą wiedzą ? Może natchnie to którąś z nas, by też się lepiej przyjrzeć ? Szczególnie jeśli chodzi o Dziewczyny, których długość @ jest nie do przewidzenia.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Esteban czyli Ty zakładasz, że wydzieliną z macicy jest tylko krew a reszta śluzu pochodzi z szyjki macicy?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.