Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dzięki bardzo Amazonko :wink:
    --
  2.  permalink
    dzisiaj jest moj 16 dzien cyklu i mnie zalalo sluzem wodnistym :shamed:az na spodnie przeszlo :shamed:
  3.  permalink
    calkowita dlugosc mojego cyklu 28-29 dni
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 8th 2011
     permalink
    To zapisz wodnisty na wykresie.
    --
  4.  permalink
    czesc mam problem w zajscie ciąże dostałam provere mam ja brać 15 dni i dostane okres i niewiem czy zgłosic sie do lekarza na określenie daty zabiegu jak dostanę okres czy po okresie
    •  
      CommentAuthorJilly
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    W prawdzie obserwację prowadzę na kartach obserwacji ale już dość długo podczytuję forum i w końcu zrodziło się istotne pytanie - jak sobie radzić z suchością w okresie poowulacyjnym? Nie lubię źeli nawilżających i szukam jakiegoś bardziej medycznego sposobu. Będę zobowiązana za radę.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Wiesiołek jest dobry, chyba że się starasz o dziecko.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    W czasie odkładania siemię lniane powiększa ilość śluzu. Wg mnie nie zaburza jego jakości.
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Ja zaczęłam pić od tamtego cyklu siemię lniane i śluz mi się troszeczkę poprawił :smile::smile: Mam już wyrazisty jak jest kremowy, to kremowy .. Ale piję to z gorącą czekoladą bo sam to jest ochydny :fierce::fierce:
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    a nie lepiej łykać olej z wiesiołka ? :smile:
    w tabletkach więc nie ma problemu ze smakiem a na prawdę cuda działa ! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Teorka: Zastanawiałam się nad wiesiołkiem, ale póki co piję siemię lniane :) Z czekoladą jest smaczne :)
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeOct 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie...
    Biorąc pod uwagę obserwację kilku cykli wiem, że owulacja występuje zwyczaj 13 dc ( kilka razy potwierdzona monitoringiem). W tym cyklu pewnie tez tak było ( ten cykl bez obserwacji, nie jak zawsze - tak na złość po kilku miesiącach bezowocnych starań)bo wszystkie znaki na niebie na to wskazywały :). Biorąc taką opcje pod uwagę dziś byłby 3 dzień fazy L. Przez cały czas od 9 dnia cyklu mam przejrzysty śluz raz mniej raz więcej a dziś jest go dużo , gęstego ( jak kisiel, zawsze jak białko w takie dni), prawie przezroczystego i doszło do tego pobolewania prawego jajnika. Objawy jak na owulację jednak jestem niemal pewna na 99%, że tak owa już była. Często przed @ tez się pojawia więcej śluzu ale i na @ jeszcze dużo, dużo za wcześnie. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być? 16 dc a ja nie wiem jak oznaczyć dzień szczytu śluzu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordzemilun
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    data zabiegu raczej nie jest określana z dnia na dzień , raczej w szpitalach są terminy i się czeka na zabieg, także możesz iść do gina po skierowanie kiedy chcesz, a zabieg powinien być po @ wykonany
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Jeśli stosujesz Billingsa, to zinterpretuj zgodnie z metodą. Wróżenie z "zazwyczaj" do niczego nie prowadzi.
    --
    • CommentAuthorifigenia
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Jestem nowa, mam pytanie: jak interpretować śluz mieszany - tzn. taki częściowo nieprzejrzysty i nierozciągliwy, a częściowo przejrzysty i rozciągliwy? Pojawił mi się taki po skoku (jeśli dobrze go wyznaczyłam - to mój pierwszy obserwowany cykl) i 5 dni po szczycie śluzu. Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi.
  5.  permalink
    :shocked:
    Nie moze byc czesciowo taki i taki....:neutral:
    --
    • CommentAuthorifigenia
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Ale w jakim sensie nie może? Że to niemożliwe, czy nie powinno tak być?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Nic nie zakłóciło tego śluzu? Np. współżycie?
    --
    • CommentAuthorifigenia
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Nie, współżycia nie było.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Ja bym zaznaczyła ten najbardziej płodny
    --
  6.  permalink
    A ja odwrotnie tym bardziej ze jestes juz w fazie lutealnej wiec sluz powinien byc nieplodny i przypominac taka konsystencje....
    --
    • CommentAuthorifigenia
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
    A czy to znaczy, że mogę być teraz w fazie płodnej pomimo skoku i szczytu? Bo jeśli tak, to już nic nie rozumiem...
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    RoxyEwa: wiec sluz powinien byc nieplodny i przypominac taka konsystencje....
    --

    Po to jest obserwacja, żeby zapisywać to, co się widzi i czuje, a nie to, co być powinno:wink:
    --
  7.  permalink
    agael77: Po to jest obserwacja, żeby zapisywać to, co się widzi i czuje, a nie to, co być powinno


    Kurcze ta moja wypowiedz mogla tak zabrzmiec hehehe:bigsmile: chodzilo mi o to,ze w fazie lutealnej dziwne jest kiedy objawy sluzu sa plodne.Wiec mamy dwa wyjscia z tej sytuacji:
    - zle zinterpretowany cykl...
    - zla ocena sluzu

    ifigenia: A czy to znaczy, że mogę być teraz w fazie płodnej pomimo skoku i szczytu? Bo jeśli tak, to już nic nie rozumiem...

    Szczyt objawu śluzu to ostatni dzień, w którym śluz miał którąś z cech wysokiej płodności (przejrzystość, rozciągliwość, śliskość, odczucie mokrości). Zależnie od stosowanej metody szczyt śluzu + 3 dni, kończy fazę płodną.
    Skok rozpoczyna faze lutealna i jest to okres nieplodny....
    --
    • CommentAuthorifigenia
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Jak tak czytam i analizuję objawy, to wszystko układa mi się w spójną całość, jedynie ten śluz "częściowo płodny" mi nie pasuje i zastanawia mnie.
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    To w takim razie nie wiem co o sobie mysleć. Cykle książkowe, obserwacja dokładna 9 cykli, cykle 27 dniowe, jeden był 25 i jeden 29, owulacja ok 13 dc kilkakrotnie monitorowana. Nie ma mowy o źle interpretowanym cyklu, nie ma mowy o źle interpretowanym śluzie. dziś 18 dc czyli powinien być 5 dfl. Od 3 dni wrócił śluz płodny czyli- rozciągliwy, przezroczysty, w większej ilości dokładnie taki jak białko kurze. Nadmienię, ze od 9 dc też taki był po czym 14 juz nie było na 16 dc wrócił płodny. i w 9 oczuwany ból jajnika prawego i 16 taki sam po tej samej stronie. 28 października powinnam dostać @ i wtedy okaże sie kiedy była owu. Tak czy siak pierwszy raz mi się tak zdarzyło bo zawsze był w tym czasie kemowy, lepki, biały i w ilości średniej. Wczoraj badałam szyjkę i moim zdaniem napewno nie jest zamknięta. I co Wy n TO. jESTEM OBECNIE ZAPRZECZENIEM TEGO CO NAPISAŁYŚCIE WYŻEJ :).
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    A brałaś pod uwagę fakt, że może być drugie podejście do owulacji? Nie piszesz jak zachowuje się temperatura. Był skok? Czasem jest więcej niż jedno podejście i fakt monitoringu w poprzednich cyklach nie sprawia, że organizm zawsze zachowuje się tak samo. Nie mam podglądu w Twój wykres, więc nie wiem jak wygląda. Teoretyzowanie bez obejrzenia wykresu to takie "gdybanie"
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Wiesz Irlandia, w tym cyklu temperatura nie będzie miarodajna bowiem zrobiłam bunt. Staram sie już chyba 10 cykl bez skutku więc postanowiłam wyluzować i w obecnym nie robić nic w kierunku obserwacji. Wróciłam do temperatur dopiero wtedy jak pojawił się płodny śluz w II fazie i gdy uznałam to za jakąś anomalię. Oczywiście tyczy to tylko temperatury bo wszystko inne siłą rzeczy nie dało się nie obserwować. Tak czy siak jest to niezmiernie dziwne a zarazem ciekawe i do @ będę mocno podekscytowana. Przynajmniej coś innego.... od kilku miesięcy w II fazie wyszukuje tylko objawów ciążowych a tym razem zmiana- szukam objawów małpowych by przekonać się co to było grane :). Taka mała różnorodność hihihi.

    Acha, udostępniam na kilka dni moje wykresy byście mogły podglądać. Po @ znów ograniczę dostęp. zapraszam więc chętnych do zerknięcia w moje bazgroły.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    RoxyEwa: A ja odwrotnie tym bardziej ze jestes juz w fazie lutealnej wiec sluz powinien byc nieplodny i przypominac taka konsystencje....

    Nie zgodzę się.
    Nawet w fazie lutealnej ma prawo wystąpić śluz o cechach płodnych, który sam w sobie o płodności nie świadczy. Jest po prostu efektem chwilowej zwyżki estrogenów nad progesteronem. To częste.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    ifigenia: jak interpretować śluz mieszany - tzn. taki częściowo nieprzejrzysty i nierozciągliwy, a częściowo przejrzysty i rozciągliwy?

    Zawsze zaznaczamy ten najbardziej płodny z danego dnia.

    RoxyEwa: Nie moze byc czesciowo taki i taki...

    Niby czemu?
    Przecież np. rano można zaobserwować lepki, który pod koniec dnia "przemieni się" w rozciągliwy. Co w tym niemożliwego?
    To hormony działają, powodując zmianę śluzu.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Najpierw bawisz się w "bunt", a potem oczekujesz, że będziesz wiedzieć, co się dzieje w cyklu? ;-) To sprzeczność.
    --
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Amazonka, bunt jak najbardziej był ale w sytuacji, kiedy widzisz , ze coś przestało grac interesujesz się tym i szukasz przyczyny na podstawie danych, które masz. Twoim tokiem rozumowania powinnam z góry założyć, że cykl się spieprzy ( jako pierwszy odkąd pamiętam) i kazdy od początku obserwować. Znam swoje cykle ( bynajmniej znałam) a obserwacje na tyle mi dały, że cykle były do przewidzenia dlatego właśnie odważyłam się na ,,bunt". Gdybym nie znała swojego organizmu nie było by tez ,,odpuszczenia". Pytania moje dlatego sie tu znalazły, bowiem szukam odpowiedzi na temat płodnego sluzu w niepłodnym okresie. To nie jest chyba nic złego? Nie muszę być umoralniana a jak nie masz nic innego do napisania to po prostu odpuść sobie i nie pisz nic.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Dobry śluz występuje w płodnym okresie, a więc wszystko na swoim miejscu. Dodatkowo tuż przed @.
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Dziewczynki pomóźcie .. Otóż dziś mam 17 dc i zauważyłam chwilkę temu, że na papierze jest przezroczysty śluz taki ciągnący się .. Czy to jest ten śluz płodny? Dodam, iż nie widać go zewnątrz tylko był na papierz podczas siusiu :updown:
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorDannam
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Jeśli płodny śluz może wystąpić także w fazie lutealnej np. w niewielkiej ilości i nie ma to znaczenia w ocenie płodności, to jak mam zinterpretować niewielka ilość szklistego w drugim dniu wyższej temperatury, którego rozciągłam w nitkę? Test owulacyjny miałam cztery dni temu wyraźnie dodatni, temperatura rośnie tak jak zazwyczaj- mam cykle bardzo regularne. Czy może to być zalegający śluz z przed dwóch dni? Czy wyznaczam tutaj przedwczesny skok, czy uznaje, że taki się pojawił i nie ma wpływu na fazę lutealną?
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    no właśnie! Dannam! mam takie same wątpliwości!
    Natura obdarzyła mnie obfitością śluzu i w tej obfitości nieco ginę: co wydaje mi się, że mogę już wyznaczyć szczyt śluzu, to kolejne dni przynoszą śluz moim zdaniem tzw. "gorszej jakości" (co rozumiem jako np. tylko odczucie "ślisko", albo tylko "rozciągliwy", cały czas obfity), ale nadal z pewnymi cechami, które uniemożliwiają jednoznaczne twierdzenie, że śluz już niepłodny. W szyjce od kiedy badam zawsze coś mam i to niekoniecznie chce się pokrywać z tą przedłużoną płodnością śluzu w przedsionku.
    To na jakiej podstawie mogę wyznaczać początek niepłodności???
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    Wczoraj miałam śluz bardzo przezroczysty, nie rwący się od razu i bardzo taki " szklisty" . Czy był to płodny śluz? Dodam jeszcze,że miałam ból owulacyjny ..
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    Tak, szklisty to płodny.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    mam pytanie do ekspertów:
    czy to możliwe, że jestem po szczycie śluzu, a po oddaniu stolca na papierze zostaje mi śluz przejrzysty rozciągliwy i z odczuciem ślisko! Już drugi cykl z takim cyrkiem! Wyjaśniam, że mam tak tylko po oddaniu stolca-toż to może doprowadzić do nawykowych, nerwicowych zatwardzeń ;)
    • CommentAuthormiqa
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Witam, zaraz po okresie miałam śluz biały-lepki, wczoraj wśród tego śluzu pojawił się biały-rozciągliwy-ale jeszcze nie taki jak białko jajka, jak zakwalifikować taki śluz?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    cała obserwacja była tylko na zewnątrz lub tylko w środku?

    jeżeli jest juz rozciagliwy to musisz tak zaznaczać
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    gracjanna z tego co widzę nie prowadziłaś obserwacji wewnętrznych , wiec jest możliwe , że śluz był jeszcze przy szyjce i w czasie własnie wydalania stolca jeszcze znajdujesz śluz (no ale ja ekspertem nie jestem )
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    *Miqa*, już jako płodny. Zapisujesz to, co widzisz - czyli biały rozciągliwy.
    --
    •  
      CommentAuthormousefish
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Hejka - jest tu ktoś jeszcze???
    Będę super wdzięczna za pomoc.
    Na poprzedniej stronie - Infigenia opisała podobny do mojego problem, albo raczej - podobną do mojej konsternację :wink:
    Otórz, prowadzę bardzo skrupulatną obserwację swojego organizmu od kilku miesięcy (od pół roku konkretnie)
    i nigdy ale to nigdy nie przytrafiło mi się nie wiedzieć co się dzieje z moim śluzem i ogólnie wykresem.
    Tak jak niektóre się zdziwiły, jakim cudem może być śluz pomieszany... a no może, jestem kolejnym przykładem.
    To mój 6dpo. (skok, testy owu, śluz, otwarta szyjka) ale tempka dziwna, skacze jak żaba... co prawda jestem przeziębiona, i u mnie przeziębienie objawia się osłabieniem a nie temperaturą.
    No i śluz jest pomieszany BJ z białym kremowym. Co to może być???
    Wstawiam link do mojego wykresu. Może ktoś spojrzeć i rzucić chociaż odrobinę światła? albo wysnuć jakieś konkretne teorie??? będę niezmiernie wdzięczna! <strong>http://owulator.pl/1608/75135</strong>
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Hej, CrMs /napro/ nakazuje badanie śluzu już w trakcie @. Powiem szczerze, że nie znam się, jak te okresowe wydzieliny prawidłowo opisać. Jak dla mnie CrMs to rozszerzona wersja Billingsa i nic więcej. Mam podręcznik po polsku w Wordzie, jeśli kogoś interesuje /mail na priv/.
    •  
      CommentAuthormousefish
    • CommentTimeDec 17th 2011
     permalink
    Nikt nic nie wie???
    Efiaa - wysyłam Ci wiadomość. Daj znać czy doszło.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 17th 2011
     permalink
    Hej, nic nie doszło, wyślij raz jeszcze albo od razu podaj tu swój mail, a ja Ci podeślę ten podręcznik (sama mam go od koleżanki).
    •  
      CommentAuthormousefish
    • CommentTimeDec 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Muszę wpisać na ogólnym bo w ogóle wiadomości nie chcą mi się wysyłać... nie wiem co jest grane.

    najwyżej jak tylko dostanę maila, to skasuję adres stąd.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 17th 2011
     permalink
    Poszło. Skutecznej nauki :)
    •  
      CommentAuthormousefish
    • CommentTimeDec 17th 2011
     permalink
    Dziękuję - już poszło. Zdrówka i wsio olrajt w całym życiu życzę. Dziękuję jeszcze raz :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.