Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    fuuu :shocked: no takiego nie mam na szczęście :bigsmile: Na szczęście koleżanka Mónikha mnie uświadomiła
    --
  1.  permalink
    Miewam ostatnio kłopot z analizą cyklu, w kwestii zakwalifikowania śluzu właśnie. Przez dzień lub dwa po ostatnim dniu śluzu zdecydowanie lepszej jakości pozostaje uczucie śliskości przy wycieraniu, natomiast nie ma mowy o ocenie śluzu, bo nie da się go zebrać :( Te "dziwne" objawy pokrywają się zazwyczaj z początkiem wyższych temperatur, następują już po bólach owulacyjnych. Nie wiem, gdzie wyznaczać szczyt? Brać pod uwagę jeszcze uczucie śliskości i wyższe temp. oznaczać jako skok przedwczesny? Czy ignorować i normalnie odliczać wyższe?
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Wiesz, Roetzer mówi, że szczyt śluzu jest również przy odczuciu mokro-ślisko. Nie mam wglądu w podręcznik, a na stronie netowej INERu zlikwidowali :shocked: zakładkę o metodzie, więc piszę z pamięci.
    Ja dopiero ostatni dzień z taką śliskością zakwalifikowałabym jako szczyt i dopiero po nim szukałabym 1-szej wyższej.
    Na marginesie - w NaPro uczucie śliskości przy podcieraniu (lubrykacja) każą kwalifikować jako najwyższą płodność. Jeśli się mylę, proszę znawczynie tego tematu o poprawienie.
    -- Mama M & N & W
  2.  permalink
    Dzięki za odzew. W książce Kippley'ów jest napisane o "mokrości", nie o "śliskości" (że też trzeba kwalifikować do objawów śluzu płodnego). Mam już drugi dzień wyższych i a poślizg wciąż jest zauważalny :neutral: Przy czym śluz już kategorycznie biały i lepki.
    Kurczę, do tej pory robiłam analizy z biegu, głównie żeby nie zapomnieć. Aż tu nagle okazało się MEGA ważne precyzyjne wyznaczenie faz i okazuje się, że po kilku latach ćwiczeń nadal nie umiem.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 25th 2012
     permalink
    U Roetzera to jedno odczucie ("mokro-ślisko), a nie dwa oddzielne.
    -- Mama M & N & W
  3.  permalink
    No właśnie - u Kippleyów to są dwa osobno opisane objawy, z wyjaśnieniem dlaczego sama mokrość (przy niemożliwości zaobserwowania śluzu) jest objawem płodności. Zresztą dla mnie w praktyce to też różne odczucia. "Mokro" czy też "wilgotno" jest wciąż, a śliskość jest tylko przy wycieraniu. I ten drugi objaw jest na początku II fazy... no i na końcu, kiedy nie wiem co z nim zrobić.

    Dopowiadam sobie najwyraźniej różne teorie, żeby wreszcie postawić tę drugą pionową kreskę na wykresie.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Wg mnie samo mokro to niewiele wnosi, bo to jakby tylko stopień więcej niż wilgotno, bardzo zresztą subiektywne.
    A ślisko to już inna para kaloszy i właśnie to odczucie bardziej wiązałabym z płodnością.
    Bo wilgotność to przecież może towarzyszyć kobiecie przez cały cykl, jeśli jest ona tzw. typem mokrym.
    Dlatego wg mnie dopóki masz odczucie śliskości przy podcieraniu, dopóty trwa potencjalna płodność i nie powinnaś stawiać pionowej krechy.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Ha, to ciekawe. Stosuję metodę angielską i jestem rzeczonym typem mokrym.
    Objaw ślisko występuje u mnie zazwyczaj wraz ze śluzem bj, ale później (wg. mnie wraz ze wzrastającą płodnością, sądząc po szyjce i temperaturze), gdy pojawia się wodnisty śluz i wodospad, to odczucie śliskości zanika i wtedy właśnie jest zdecydowanie mokro. Później czasami, już przy skoku i zamykającej się szyjce, wraca na chwilę ślisko, a potem już tylko wilgotno lub sucho.
    Także w moim przypadku odczucie mokro zdecydowanie odbieram jako objaw wysokiej płodności.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    aravls: gdy pojawia się wodnisty śluz i wodospad, to odczucie śliskości zanika

    To raczej normalne. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie śluzu płynnego, który dawałby poślizg, bo to chyba fizycznie niemożliwe.
    Zauważ, że mokro, gdyby nie towarzyszył temu ewidentny śluz (piszesz o Bj) niewiele wnosiłby do obserwacji, bo on sam nie mówi, czy płodność się rozkręci, czy też właśnie się kończy. Szczególnie jeśli jest się typem mokrym.
    Dopiero ślisko daje ewidentność - płodność wtedy raczej nie jest nie do zauważenia.
    -- Mama M & N & W
  4.  permalink
    Nawet jeśli zaobserwowany przy tym śluz jest ewidentnie biały i lepki, Bj i skok już było?

    Samo mokro jest wskaźnikiem płodności i śluz wodnisty jest śluzem dobrej jakości. Będę w domu, to zacytuję odpowiedni fragment mojego podręcznika.

    Póki co przekonałaś mnie z tą śliskością, pionowa krecha czeka do jutra :)
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy to prawda że śluz płodny może się pojawić już w trakcie miesiączki?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Tak, przy bardzo krótkich cyklach jes to możliwe. Nie należy go mylić ze śluzem typu płodnego występującym często tuż przed okresem z uwagi na zmiany stężeń hormonów.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    A czy śluz płodny może występować w postaci takiego "gluta" (sorki za nazwę, nie wiem jak to określić) - przezroczystego, rozciągliwego, ale gęstego i zwartego zarazem?
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Ja tez mam takie...wygladaja troche jak kuleczki, przepraszam za doslownosc i sa dosc zwarte, dokladnie tak jak piszesz.
    Ja uwazam, ze taki sluz jest jak najbardziej plodny, tylko u mnie "przechodzi" po 1 dniu w wodnisty
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Dzięki :)
    •  
      CommentAuthorhefalumpik
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Słuchajcie czy jest możliwe żeby prawie przez cały cykl śluz był biały i rozciągliwy?? Jestem w 28 dc, w 18 dc miałam skok temp, ok 13 dc pojawiał się śluz przezroczysty i rozciągliwy, ale trwało to naprawdę krótko. Teraz ciągle biały rozciągliwy, nie wiem co to znaczy, ani jak w takim wypadku wyznaczyć szczyt śluzu? :pirate:

    Bo teoretycznie rozciągliwość jest jedna z cech okresu płodności, a to niemożliwe żeby trwało to przez cały cykl :)
    To dopiero 2 cykl po odstawieniu tabsów więc kompletnie nie wiem jak to ugryźć.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Sprawdzasz wewnątrz czy tylko na zewnątrz?
    --
    •  
      CommentAuthorhefalumpik
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    i tak i tak,
    wszędzie jest biały i rozciągliwy :]
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    wczoraj wieczorem zauwazylam u siebie sluz o galaretowatej konsystencji, przezroczysty. bylo go bardzo duzo - nigdy wczesniej takiego (i takiej ilosci!) u siebie nie zaobserwowalam, wiec bardzo mnie to zaskoczylo. czy jest to sluz plodny? (mysle, ze tak, ale chcialabym przeczytac wasze opinie).

    Treść doklejona: 04.08.12 15:31
    dopiero teraz zauwazylam posty powyzej :shamed:, chyba juz mam odpowiedz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Fiufiu: Tak, przy bardzo krótkich cyklach jes to możliwe. Nie należy go mylić ze śluzem typu płodnego występującym często tuż przed okresem z uwagi na zmiany stężeń hormonów.


    Fiu Fiu, a jak mogę rozumieć to, że 3-4 dc pojawia się u mnie charakterystyczny śluz rozciągliwy / bj, dosłownie na jepół dnia, @ trwa jeszcze zazwyczaj do 6-7 dc, już bez śluzu. Czy to też można wiązać ze zmianami stężenia hormonów, które akurat u mnie występuje już po rozpoczęciu nowego cyklu?
    Przyznam, że dotychczas nie traktowałam tego objawu jako początka płodności (bo po @ mam jeszcze kilka dni suchych), ale może powinnam to zmienić?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Hmm, a może ten śluz jest sobie też 1.-2. dc, tylko go nie widzisz z uwagi na ilość krwi miesiączkowej?
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    O, sprytne, nie pomyślałam o tym. Biorąc pod uwagę, że 1. dc ledwo widzę na oczy :D to całkiem możliwe, że go nie dostrzegam.
    Dzięki!
    --
    • CommentAuthorAnge
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Dziewczyny a jaki jest śluz na początku ciązy? ja mam teraz biały i nie jest on rozciągliwy, a test pokazal 2 kreski. Moze test był wadliwy?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Śluz jest w porządku, jeśli masz wątpliwości, co do testu z moczu, zrób test z krwi.
    --
    •  
      CommentAuthormadzia8607
    • CommentTimeSep 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Proszę o radę. dziś wieczorem zaobserwowałam dziwny śluz, którego nidgy o tej porze cyklu nie miałam.
    Jest taki jak w dni szczytu płodnego śluzu. Jest glutowaty, półprzeźroczysty. Od ponad 10 dni pobolewa mnie podbrzusze. Czy ktoś może się wypowiedzieć na te temat? może miał ktoś coś podobnego. Niewiem jak mam oznaczyć to na wykresie skoro caly dzień było lekko wilgotno, biały, nie przeźroczysty.


    [post przeniesiony przez moderatora]
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Po pierwsze:
    Wypadałoby wspomnieć, w której fazie cyklu jesteś. Bo dopiero spojrzenie na Twój wykres mówi, że to lutealna.
    Po drugie:
    Zdarza się, że na koniec cyklu pojawia się śluz podobny do płodnego. Raczej zwiastuje to okres.
    Po trzecie:
    Tutaj znajduje się wątek dot. śluzu. Pytania należy zadawać w stosownych, istniejących wątkach.



    [post przeniesiony przez moderatora]
    --
    •  
      CommentAuthormadzia8607
    • CommentTimeSep 14th 2012 zmieniony
     permalink
    jestem nowa nie mam jeszcze dostępu do napisania w innych kategoriach. Ale dziękuję ci szczerze za odpowiedz. Jest to mój pierwszy dokładny raz-wiec stad to pytanie.


    [post przeniesiony przez moderatora]
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Pytanie do ekspertow od metody niemieckiej (swoja droga - jest jakis osobny watek do tej metody, bo nie znalazlam??):

    Jak okresla sie szczyt sluzu?

    U mnie w podreczniku jest napisane, ze szczyt zaznacza sie w dniu, gdy sluz mial najlepsze cechy plodne (indywidualnie dla kazdej kobiety) i nastepnie odlicza sie trzy dni dla pewnosci. A tu na forum i od kolezanki spod wykresu czytam, ze "szczyt śluzu to ostatni dzień śluzu o właściwościach płodności a nie o najlepszej". To jak to jest w koncu z tym szczytem?

    Drugie pytanie:

    Jezeli praktycznie ciagle mam uczucie wilgoci i sluz wodnisty (wsiakajacy w papier) - to moge uznac to za podstawowy model nieplodnosci? Poczytalam watek i wiem, ze niepotrzebnie doszukiwalam sie tam bialego czy lepkiego - jesli nawet taki jest, to w bardzo niewielkiej ilosci i skoro mam tez wodnisty, to zaznaczam na wykresie tylko sluz o lepszych cechach plodnosci, czyli wodnisty, tak? W miedzyczasie zaobserwowalam z szyjki tez ciagnacy, wiec jednak bywa tez inny, ale tak to jakies 90% obserwowanego sluzu wsiaka w papier po prostu.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 17th 2012 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Amazonko, dzieki, ten watek juz tez przeczytalam. W ogole widze, ze niemiecka malo popularna tutaj, a jest generalnie fajna i prosta. Zadam w takim razie to pierwsze pytanie na tym drugim watku.

    A cos na temat sluzu moze wiesz? (to drugie pytanie)
    --
  5.  permalink
    Cześć, przeczytałam powyższy wątek, chciałabym dodać moje pytanie. Nie mam długiego stażu w prowadzeniu obserwacji ale trochę się już tego zebrało. Od jakiegoś czasu nie mogę zaobserwować u siebie śluzu! (już może z 3 cykl?), wcześniej też nie było go dużo, ale był w miarę czytelny, mogłam stwierdzić, czy jest rozciągliwy czy nie... Czy to świadczy, że coś nie tak się stało? Proszę, podpowiedzcie coś :cry:
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Kwiecie, a zmieniłaś coś w sposobie odżywiania? Zaczęłaś przyjmować jakieś suplementy? Może zmiana w śluzie jest tym spowodowana.
    Może zaczęłaś mniej się nawadniać?
    Napisz coś więcej, o zmianach w żywieniu i trybie życia w tym czasie.
    --
  6.  permalink
    Dzięki za odp. Trudno mi stwierdzić te rzeczy, radykalnie zmieniłam warunki życia i produkty spożywcze, ale staram się dobrze odżywiać i wszystkiego dostarczać organizmowi. Ile tego "nawadniania" jest potrzebne? Jestem gotowa na siłę sobie coś wlewać do gardła, byleby było lepiej.
    W ogóle ten śluz to mój nie jedyny problem (choć jego obecność wiele by ułatwiła w obserwacjach), nie wiem jak znaleźć rozwiązanie, naprawdę martwię się :(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Zwracasz uwagę tez na odczucie?
    --
  7.  permalink
    Niestety, to jest ta część w obserwacjach NPR, której nigdy nie mogłam zrozumieć... tzn., jak to trzeba "odczuć" trochę abstrakcja...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Z jakiego podręcznika uczyłaś się na początku?
    Rotzer to dobrze wyjaśnia.
    --
  8.  permalink
    Metoda angielska
    Niestety bez podręcznika (poradnia)
    ale zamierzam teraz coś poczytać, może inna metoda w mojej sytuacji?
    Chyba napiszę szerzej o moim problemie, ale to na innym wątku, bo tu średnio pasuje; oczywiście bardzo ucieszę się z jakiś pomysłów, jak mam sobie poradzić z obserwacją śluzu w tej sytuacji :(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 29th 2012
     permalink
    Masz kontakt z nauczycielką z poradni?
    --
  9.  permalink
    Nie - mieszkam obecnie poza granicami kraju. Znalazłam właśnie jakąś literaturę, może się dokształcę (innej metody - wiem, nie wolno mieszać...) oraz postanowiłam spytać na forum, gdzie są bardziej doświadczone koleżanki.
    Czy któraś była może w podobnej sytuacji i coś podpowie?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeOct 30th 2012
     permalink
    Dziewczyny pytanko,od operacji praktycznie nie mam śluzu więc go nie obserwuję,ale dziś rano pojawił się biały grudkowaty dość dużo go,dodam że staram się o dzidzę,ale teraz po południu pojawił się śluz przezroczysty,rozciągliwy ze śladowymi ilościami białych grudek jest w 20 dniu cyklu,możecie coś podpowiedzieć?
    • CommentAuthormarcia24
    • CommentTimeDec 11th 2012
     permalink
    witam, mam pytanie udostępniłam wykres i chciałabym żeby któras z was oceniła czy to możliwe ze tak szybko mam dni płodne w tym cylku ( ostatnie 3 cykle mialam po 27-28dni) wcześniej nawet po 32dni. W tym cyklu dzis mnie dosłownie zalało śluzem przejrzystym;)
  10.  permalink
    dziewczyny jak interpretować śluz przybrudzony...zdarzają sie u mnie dość długie cykle,podejrzewam że to sprawa wagi,bo mam niedowagę,od pewnego czasu jestem na specjalnej diecie i przytyłam, po 1,5 miesiącu diety cykl mi się skrócił,miewałam cykle ponad 3 miesięczne,obecnie jestem w ponad 20 dniu cyklu i wydaje mi się owulacja już była...
    Bardzo często przed pojawieniem się śluzu płodnego mam brudzenie,niezbyt dużo tego jest ale jest,mam już za sobą 2 ciąże w tym jedno poronienie i przed pojawieniem się śluzu płodnego w obu tych cyklach miałam brudzenie czyli wygląda to jak coś normalnego u mnie i nie zakłócającego płodnosci...
    W obcnym cyklu w trakcie takiego brudzenia miałam skok temperatury ale potem spadła,miałam takie 2 skoki,jeden spowodowany bólem gardła i mega katarem a drugi nie wiem czym,może tym że coś mnie może znowu łapało albo czymś innym,ale po 2 skoku miałam spadek i szczyt śluzu potem powolny skok który zatrzymał sie na 2 doby na poziomie temperatury podstawowej i skok do temperatury która u mnei swiadczy o przebytej owulacji,czuję się świetnie więc teraz to raczej nie choroba
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    U mnie też parę dni po miesiączce utrzymuje się taki brudny śluz, potem to zanika. Gdzieś wyczytałam, że to macica się oczyszcza. Cykle mam regularne, pewnie dlatego nigdy mnie to nie martwiło.

    Może to już tu było? Ale pozwolę sobie wrzucić http://apt.republika.pl/Sluz_plodny.html
    i jeszcze inne spojrzenie na ... http://apt.republika.pl/Tajemnica1.html
    --
  11.  permalink
    witam, powiedzcie mi proszę, do którego mniej więcej dnia fazy lutealnej może utrzymywać się śluz (biały, gęsty)? Czy po obserwacji śluzu można rozpoznać pierwsze objawy ciąży (oczywiście jako jedne z wielu wskaźników)? Czy jeżeli doszło do zagnieżdżenia to śluz w jakiś spobób się zmienia? dziękuję za odpowiedź i zapraszam pod mój wykres.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 5th 2013
     permalink
    Do samego końca lutealnej.
    Po śluzie nie można rozpoznać zapłodnienia ani zagnieżdżenia.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Amazonko, przyznaj się ;) Można Ci gratulować:bigsmile:?
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    dziewczyny, mam takie pytanko. Co może oznaczać regularne (już od kilku cykli sytuacja sie powtarza) pojawianie się śluzu rozciągliwego w 4-5 dfl? Jest on biały i rozciągliwy? Pojawia się tylko jednego dnia i następnego dnia wraca kremowa, lepka konsystencja śluzu?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    A to nie pozostałość nasienia oby?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    właśnie nie, ostatnie serducho było 4 dni temu, zatem raczej odpada. W poprzednich miesiącach też pojawiał się rozciągliwy śluz bez serduszek.
    --
  12.  permalink
    Hej. Byłam dzisiaj u lekarza pęcherzyk 20 mm endo11.9 czyli owulka tuż tuż. Po wizycie zauwazylam grudki w śluzie białe a śluz wodnisty. Co to może oznaczać?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.