Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Przejrzałam wątek i nie znalazłam odpowiedzi... jestem w 9 dc, wczoraj był śluz płodny a dzisiaj już nie, owulacja wg monitoringu za 3 dni. Śluz płodny tylko wczoraj, dziś w zasadzie brak śluzu lub mało niepłodnego. Co się dzieje?
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Poczekaj zwyczajnie. Dzień jeszcze trwa przecież. Może się jeszcze pojawić. Obserwację śluzu prowadzi się cały dzień i wpisuje wieczorem. O 12tej już stwierdzasz, ze śluzu nie ma?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Nawet w okresie płodnym rano może być sucho. Śluz potem spływa w miarę poruszania się i siły grawitacji.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Dziękuję za odpowiedzi. Myślałam, że znów coś nie tak. Mam nadzieję, że się pojawi..
    --
  1.  permalink
    Witam, a co jeżeli jestem w 18dc i od początku mam sucho tylko przez chwile miałam śluz kremowy lepki..? Czy owulacja wciąż przede mną..? Czy to może być cykl bezowulacyjny....
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Jeśli nie było skoku, to owulacja dopiero będzie.
    --
  2.  permalink
    skok.. trudno powiedziec... Dzis zarejestrowalam temperature wyzszą od poprzednich. Do tej pory bylo ok 36,2-36,3C a dzis bylo 36,5C.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Jedna to za mało. Pamiętasz, jakie warunki muszą być spełnione, aby był skok?
    --
  3.  permalink
    6 temperatur niższych a po nich utrzymujący się przez 3 dni skok o ok 0,2C...? Czyli nie pozostaje mi nic innego jak czekac...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    3. wyższa musi być wyższa o przynajmniej 0,2 od najwyższej z 6 niższych.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 18th 2011
     permalink
    Albo 4 kolejne wyższe od sześciu poprzednich.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    czy można śluz badać tylko yyy "wyciągając" go z szyjki? Mam teraz piekny śluz wewnetrzny i tak sie zastanawiam czy nie za bardzo ingeruje
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Można. Obserwacja wewnętrzna jest bardziej precyzyjna niż zewnętrzna.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    A jeśli na zewnątrz brak jakiegokolwiek śluzu,a przy badaniu szyjki śluz jest jak mętna woda, to znaczy płodny?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Wodnisty to dobra jakość.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    mam wysoką temp. w fazie lutealnej a jednak znów dzisiaj pojawił się śluz o cechach płodnych... Skąd się bierze taki przeplatany śluz po owulacji?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    to jeszcze mam pytanie - ile godzin może się utrzymać śluz z podniecenia? Jeśli w nocy, po 23 nie było stosunku (więc wykluczam nasienie) to czy rano po 7 to może być nadal mój śluz taki z podniecenia?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Fijałkowski pisał, że wydzielina z podniecenia utrzymuje się 2 godz. U siebie zaobserwowałam podobnie. Potem zanika i już jest śluz.
    Musisz sprawdzić u siebie.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    No to skąd u mnie śluz jak plodny w 5 fl? Teraz już bez służy ale rano był widoczny
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    U mnie to samo, blubis. Miałam śluz płodny po kilku dniach śluzu gęstego i lepkiego. Nie wiem jak to interpretować.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Można zignorować. Jeśli zakończono prawidłowo interpretację obu objawów, a potem pojawia się śluz płodny. Przynajmniej tak mówi mój podręcznik. A skąd się bierze, nie wiem. Obie się staracie, może to u Was obu objaw implantacji?
    --
  4.  permalink
    Ja tez zaobserwowałam dziś to samo u siebie...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    A co, przy implantacji może być taka zmiana śluzu? Bo ja małe plamienie miałam następnego dnia.
    --
  5.  permalink
    hmm.. ja plamienia nie mialam.. póki co
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    Śluz płodny to nic innego jak efekt przewagi estrogenów. Nie jestem ginekologiem ani endokrynologiem, więc nie wiem, czy może dojść do takiego "rzutu estrogenowego" przy implantacji. Faktem jest, że sytuacja wystąpienia śluzu po zakończonej analizie występuje w podręczniku jako taka, więc nie jest niczym, co mogłoby powodować niepokój.
    --
  6.  permalink
    hej dzisiaj 6 dc a wczoraj już mialam śluz, a dzisiaj mnie zalewa- przejrzysty jak woda i duża ilość !
    czy mogę go uznać jako śluz płodny? ostatnio skok miałam 23 dc więc mnie to zaskoczyło
    :shocked:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Jak najbardziej należy go uznać za płodny.
    --
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeJan 22nd 2012
     permalink
    Cześć dziewczyny. Byłabym wdzięczna, gdyby któraś z was pomogła mi wyjaśnić nurtujący mnie problem: jak się ma śluz do temperatury? Chodzi mi o to, że w moim przypadku pierwszy wzrost temperatury występuje zwykle 2-3 dni przed szczytem objawu śluzu. W tej sytuacji nie jestem pewna, kiedy może mieć miejsce owulacja: czy podczas wzrostu temperatury czy po szczycie objawu śluzu. Pozdrawiam i czekam na info.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 22nd 2012
     permalink
    Owulacja ma miejsce wewnątrz okresu płodnego.
    --
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Wyczytałam, że wzrost temperatury jest spowodowany progesteronem z dojrzewającego (nie tylko pękniętego) pęcherzyka. Tym nie mniej, taki przedwczesny wzrost temperatury może być mylący.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Na początku grudnia miałam nieudana próbę in-vitro. 25 grudnia zaczął mi się okres. Co może oznaczać biały śluz 25 dnia cyklu przez jeden dzień a potem już nic teraz jest 30 dzień cyklu. Czy po in-vitro mogą się przesuwać okresy?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    acia20: Czy po in-vitro mogą się przesuwać okresy?

    ?????
    acia20: Co może oznaczać biały śluz 25 dnia cyklu przez jeden dzień a potem już nic teraz jest 30 dzień cyklu.

    Śluz jak śluz. Mierzysz temp., żeby stwierdzić mniej więcej w jakiej jesteś fazie cyklu?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 28th 2012
     permalink
    Tak mierze
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 28th 2012
     permalink
    acia20: Czy po in-vitro mogą się przesuwać okresy?

    Tak na mój prosty rozum, skoro do in vitro przechodzi się kurację hormonalną, to jak najbardziej może mieć ona wpływ na zmiany w przebiegu czy długości cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Hej dziewczyny, mam pytanie.
    Obserwuje mój śluz od jakiegoś czasu, ale teraz mam pewne zaburzenia pod tym względem, bo miałam zapalenie pęcherza (bądź cewki moczowej - to przez te starania z mężem ;)). Do tego okazało się, że mam początki grzybicy pochwowej, ale nic poważnego, bo dostałam natamycynę czy coś takiego dopochwowo na 7 dni i Duomox na 5 dni. Od 3 dni (dzisiaj 24 dc) mam taki śluz bezbarwny + resztki tych globulek dopochwowych na bieliźnie - nie wiem czy ten śluz to jest prawidłowy, bo w sumie już nie mam dni płodnych (mam nieregularne cykle 28-30). Chciałabym, żeby tym razem się udało ale te infekcje mnie zmyliły... Jak myślicie, czy przy takich problemach jest szansa, żebym zaszła w ciąże? Dodam, że wczoraj miałam lekkie kłucie w podbrzuszu i nie mogłam się wyprostować i często odwiedzam WC (ale to może przez ten pęcherz). Kurację tabletkami kończę dzisiaj.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    A i jeszcze jedno. Cykl temu byłam w kilkudniowej ciąży i nie donosiłam... Ale mogłam się tego spodziewać.... To było zbyt piękne żeby było prawdziwe...
    --
    •  
      CommentAuthorYvonnka
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Dii: (mam nieregularne cykle 28-30)

    Jak ktoś pisze że cykle 28-30 dniowe są nieregularne to mi się słabo robi.
    Dii a co powiesz o kobiecie która ma cykle 28-50 dni? Hipernieregularne?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Yvonnka - przyjęło się że cykl regularny to 28 dni - na wszystkich forach, które czytałam były opisywane takie cykle jako nieregularne. Ostatnio np. miałam 33 dni, ale to dlatego, że był TEN pęcherzyk i znikł. Więc tego odchylenia nie liczę. Z resztą to nie jest takie istotne w tym momencie. Bardziej mnie interesuje to co opisałam powyżej... Odnośnie moich objawów...
    --
    •  
      CommentAuthorYvonnka
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Dii: przyjęło się że cykl regularny to 28 dni - na wszystkich forach, które czytałam były opisywane takie cykle jako nieregularne

    Heh, w takim razie radzę sięgnąć do literatury medycznej bądź zapytać swojego ginekologa co to są cykle nieregularne.

    Jeżeli współżyłaś w okresie płodnym to zawsze jest szansa na ciąże. Z mojego doświadczenia śluz przejrzysty w tym okresie zwiastuje miesiączkę. Ale każdy organizm jest inny. A mierzysz może temperature?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    nie mierzyłam, bo mam różne godziny pracy i raz się budzę o 6 a raz o 9-10... A z resztą po przebudzeniu nie myślę i przypominam sobie o mierzeniu dopiero po śniadaniu... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    a z tym cyklem może i masz rację... nie znam się do końca na tym... Może nie jestem aż tak oczytana...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    wrócę jeszcze do tego śluzu... mam wrażenie, że to raczej są pozostałości "przejęte" od męża po współżyciu i myli mi się czy to mój śluz czy nie... czy on może się utrzymać na drugi dzień popołudniu?
    --
    •  
      CommentAuthorYvonnka
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    to ustaw sobie budzik np na 6.00 poproś męża/partnera żeby Ci ewentualnie przypomniał o zmierzeniu i jak musisz wstać-wstajesz, jak nie-dalej śpisz:) Ważna jest również codzienna obserwacja śluzu i szyjki, naprawdę dużo można wywnioskować, dowiedzieć się o sobie. Poczytaj bloga-dużo ciekawych informacji na temat metod rozpoznawania płodności. Pozdrawiam:):peace:
    •  
      CommentAuthorYvonnka
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Dii: mam wrażenie, że to raczej są pozostałości "przejęte" od męża po współżyciu

    oczywiście, że może się utrzymać na drugi dzień, jeżeli że tak powiem "dokłądnie nie wysprzątałaś po współżyciu"-nie wiem jak to nazwać.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    hmm... Gin powiedziała, że po stosunku mam leżeć na brzuchu i to może pomoże w wędrówce plemników - nie wypłukuję wszystkiego od razu, bo się obawiam, że i wszystkie plemniczki wypłuczę... może to głupie ale odnoszę właśnie takie wrażenie...
    Dzięki za razy - myślę, że na pewno się przydadzą :)
    --
    •  
      CommentAuthorYvonnka
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    bo to prawda, jeżeli chce się pomóc plemnikom dostać się tam gdzie powinny, nie należy od razu wypłukiwać czy "sprzątać" nasienia tylko poleżeć oczekać jakiś czas:):smile:
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Tuż przed wyraźnym skokiem temperatury śluz przezroczysty rozciągliwy zmienił się u mnie na biały lepki. Moim skromnym zdaniem - za wcześnie, bo chyba przed owulacją. Moje pytanie: czy plemniki są w stanie przeżyć chociaż kilka godzin w śluzie białym lepkim?
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeFeb 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Ale skok temp może nastąpić kilka dni po owu, więc owu mogla być wtedy gdy miałaś rozciągliwy.

    edit: cytat z ABC owulacji: "Stąd obserwuje się owulację w okresie od trzech dni przed skokiem (dla dużej „czułości” na hormony) do trzech dni po skoku temperatury (gdy wyczuwane jest dopiero wysokie stężenie hormonu)."
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    ojej, to też nie byłby korzystny wariant, ponieważ oznaczałoby to wczesną owulację tj. przed 10 dc.
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    To faktycznie wcześnie.
    Zajrzałam na Twój wykres- mam nadzieję, że uda Ci się zajść w ciąże i szczęśliwie przeżyć 9 miesięcy :)
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.