Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    To porozmawiaj na ten temat z lekarzem,moze to dobry pomysl z tym neosine. tran bierzesz,vit d?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Wit d biorę (devicap), bo mam niedobory ale bardzo nieregularnie :/ Musze się za to wziąć konkretnie. Pójdę do lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    wprowadz tran 1lyzeczka +1 -2 krole do tego devikap ( w tranie kwasy omega+wit.A_) i tak kuracje tranem,czystkiem to najlepiej z miesiąc-dwa zrobić,zeby organizm się wysycił
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Dziękuję Monteniu. Tak zrobię. Teraz polecę do apteki po heviran, bo w tym momencie zadziałać muszę porządnie. Ech, jak nie urok, to...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    katka,kup sobie oslone do tego heviranu(jakiś probiotyk,jak przy antybiotyku),bo on może powodować silne bole brzucha. moja mala miała,nawet miała taka kupe odbarwiona jak od wątroby. i w aptece mi mówili,ze dobrze przy heviranie brac tez probiotyk.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Katka, poczytaj o L-lizynie.
    Heviran i Neosine Ci na zdrowie nie wyjdą.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 15th 2015 zmieniony
     permalink
    montenia: i w aptece mi mówili,ze dobrze przy heviranie brac tez probiotyk.

    oooo, dobrze wiedzieć, mam w domu, to wezmę. Przepisano mi znów tą końską dawkę - 800mg. Także przyda się rzeczywiście probiotyk.
    Azniee, poczytam. Na tę chwilę musiałam zadziałać heviranem, bo pół twarzy mi drętwieje, mrowi, boli, mam lekkie skurcze w różnych częściach tejże połowy twarzy. I po tej stronie pewnie mi wywali opryszczka. Zwykle mam taką lajtową, że nic nie czuję (wówczas wychodzi mi pęcherzyk na 5mm) ale jeśli mam już takie objawy, to się zwyczajnie obawiam o swoje zdrowie a opryszczka jest tak duża, że usta mam jak po ugryzieniu osy normalnie.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Ja miałam opryszczkę dwa razy w życiu.

    Za pierwszym razem zrobiłam niepełną kurację heviranem i starczyło na 1,5 roku. Przy drugiej wzięłam sumiennie wszystkie tabletki i od 2008 roku mam spokój.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    mimo ze cala kuracje heviranem robilam dwukrotnie to niestety w orkesie przesilenia wiosennego a czasami i w upaly dziadostwo powraca :/
    wersja na ustach jeszcze nie jest taka tragiczna, dla mnie najgorsza jest opcja w nosie :(


    aaaa, rodzinny przepisal mi 2 opakowania devikap, zoabcze czy bedzie roznica w porownaniu z d-vitum
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Badanie na borelioze robilam dawno ale podpowiem rodzinnej jak przyjda wyniki z wirusologii.Alergii nie mam i te plamy nic a nic nie swedza , bylam na dermatologii i lekarka powiedziala ze to ewidentnie jakas infekcja i stad ta wysypka.Dodam ze ten bol w klatce to zapalenie krtani,stracilam glos .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Ja znowu z pytaniem - komu w tym roku przekazujecie 1% podatku ?
    Potrzebuje inspiracji.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Jest chyba wątek od tego, zgłaszały się użytkowniczki 28, chodziło o dzieci "stąd".
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    u nas na forum jest kilkoro dzieci z mozliwoscia przekazani pieniazkow na nie
    popatrz tutaj POMAGAMY INNYM
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeApr 15th 2015
     permalink
    Bardzo dziękuję.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Jak wczoraj pisalam o opryszczce to nawet sobie pomyslalam ze wiosna za progiem a u mnie cisza no to mam, wywalilo mi w 2 miejscach jednoczesnie :/ musze teraz pilnowac zeby zadne z dzieci sie z mojej szklanki nie napilo
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    O kurdę Hudzia, współczuję. Jeszcze w 2 miejscach, nigdy tak nie miałam :O Ja przywaliłam końską dawkę heviranu, 800mgx4 i wszystkie objawy ucichły, ufffff. Choć jeszcze ciut gdzieś tam czasem mrowi. No zobaczymy, oby nic się nie wykluło. Dziś już zmniejszę dawkę.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Katka a na ile dni masz heviran? ja przy ktorejs kuracji miesiac bralam :/
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Hydzia, obecnie też tydzień ale wiem - słyszałam od lekarki, że taka porządna kuracja heviranem trwa 6 miesięcy.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Kaqtka,nie zmniejszaj jeszcze dawki,chociaz z 3 dni weź te konska dawke. żeby porządnie wybilo. Czy lekarz kazal Ci zmniejszyć?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Ja problemu z opryszczką nie mam, miałam może z 5 razy przez całe życie i dosyć szybko udaje mi się ją opanować. Za to strasznie dużo wychodzi mi pieprzyków, normalnie codziennie jakieś nowe wypatruje :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    montenia: Kaqtka,nie zmniejszaj jeszcze dawki,chociaz z 3 dni weź te konska dawke. żeby porządnie wybilo. Czy lekarz kazal Ci zmniejszyć?

    Monteniu, ja teraz u lekarza nie byłam, wpadłam tylko po receptę ale pamiętam, że ostatnio, kiedy takie objawy miałam mocne, to kazała mi całe opakowanie wziąć w ten właśnie sposób. Więc może masz rację... Wezmę.
    Bari, warto byłoby się przejść na oględziny tychże pieprzyków. Ja chodzę regularnie. W zeszłym roku miałam do usunięcia dwa, które wyszły mi jakieś 2 lata wcześniej.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Katka mi wlasnie rodzinny przepisal heviran 800 dzisiaj, 4razy dziennie az sie skonczy opakowanie (30szt w paczce)
    specjalnie go pytalam czy tylko paczka starczy to powiedzial ze kiedys jak mniejsze dawki byly to wlasnie miesiac brac bylo trzeba ale przy 800 wystarcza juz 7dni i ze na jakeis 1,5roku powinnam miec spokoj
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Hydzia, niestety ja jakieś niecałe 6 miesięcy temu wybrałam opakowanie 4x800mg i znów nawrót :/ Także widzisz... :/

    Treść doklejona: 16.04.15 16:05
    aaaaa, dodam, że wówczas przy takiej końskiej dawce dostałam pokrzywki na powiekach. Swędziało cholerstwo, no ale cóż. Wybrać musiałam. Prz mniejszych dawkach nic mi nie dolegało.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    o kurde Katka, nie strasz ze to tak szybko wraca!!!!
    miejmy nadzieje ze nam ten heviran pomoze; jutro mam wystapienie publiczne a wygladam masakrycznie z tymi wypryskami, na dodatek cos mnie uczulilo na policzkach i nie ma opcji zeby jakis make up nalozyc :devil::devil: jedyna nadzieja ze ludzi przestrasze na sam moj widok i szybciej bede mogla do domu wrocic hhhehehe
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: nie strasz ze to tak szybko wraca!!!!

    no niestety u mnie tak szybko nawróciło :confused: i pewnie gdybym tak szybko nie zareagowała tym heviranem, na bank miałabym oprychę na pół ust. Dziś jeszcze czuję lekkie mrowienie w różnych częściach połowy twarzy i lekko boli mnie skóra (taka przeczulica skórna) w miejscu, gdzie zwykle wychodzi mi opryszczka.

    MrsHyde: na dodatek cos mnie uczulilo na policzkach i nie ma opcji zeby jakis make up nalozyc

    miałaś to już przed wzięciem heviranu? Ja tak reaguję na heviran. I tak jak na twarzy jest to mało widoczne i dokuczliwe, tak na powiekach - jak pisałam wyżej - mam masakrę. Już czuję zresztą, ze zaczynają mnie swędzieć :confused:
    Powodzenia jutro :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    pierwsza tabletke hevirany lyknelam dopiero godzine temu bo w aptece w przychodni nie mieli i czekalam az maz wroci z pracy i mi po aptekach poszuka
    a twarz juz wczoraj mialam 'zalatwiona'; na dodatek dzisiaj cos musialam zezrec bo znowu zeszla mi skora z podniebienia wiec to u mnie na bank atrakcje alergiczne
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Juz dzis, juz dzis,juz dzis... ROBBIE WILLIAMS !!!!!!:boogie::boogie::boogie::boogie:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Dobrej zabawy i swietnych wrazen!! Myslebze to bedzie meeefa wydarzenie takze czekam na relacje
    Zazdroszcze dodatkowo spacerow po Krakowie
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Podjęłam męską decyzję-zapisałam dziecko do przedszkola :wink: Potem nie spałam pół nocy :cool:
    I nie wiem od kiedy pójdzie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Te dni adaptacyjne w przedszkolach powinny być organizowane z myślą o rodzicach :P Moje doświadczenie mi mówi, że tak naprawdę rodzice przeżywaja przedszkole gorzej niż ich dzieci. Sama pracuje w przedszkolu i wiem od środka, że dzieci szybciutko przyjmuja do wiadomości nowy etap życia, a ich rodzice martwią się, boją....

    Sama jak Dawidek szedł do przedszkola byłam taka mamą... Patrzyłam na zegarek i każda godzina to była wieczność...
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Monia502: dzieci szybciutko przyjmuja do wiadomości nowy etap życia, a ich rodzice martwią się, boją....

    100% racji :bigsmile:
    Byłam cała spanikowana: jak sobie N. da radę, taka ciężka zmiana przed nią (żłobek-->przedszkole), etc. W pn/wt poszła na 2 dni otwarte do przedszkola. Podobało jej się i przyjęła do wiadomości, że będzie chodzić do "innego" żłobka. Do tego stopnia, że w śr też tam chciała iść :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    W tym przedszkolu jest żłobek, w którym zresztą pracuje moja dobra koleżanka :wink: I sporo "jej" dzieciaczków w Baśkowej grupie...o ile można w ogóle powiedzieć "sporo" przy 9-osobowej grupie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    azniee, do którego przedszkola posyłasz Basię?
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Baśniowy Zameczek w Zalesiu Dolnym.
    Ode mnie rzut beretem, bo w Gołkowie mieszkam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was posiada HTC 820 ?
    Telefon w sensie.
    Bo dumam i dumam i nie wiem czy jednak nie za wielkie to to.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Zależy, jakie masz ręce i zasięg kciuka :tongue:
    Ja mam galaxy s5 (142x72,5, czyli trochę od tego HTC mniejszy) no i powiem szczerze, że niby jedną ręką go na chama ogarnę, ale czuję, że primo- jest niestabilny i dość ciężki się wydaje (mam jeszcze na nim gumowego case`a, który pewnie zwiększa masę) i przydałoby się go drugą ręką przytrzymać, secundo- jakoś mocno wtedy kciuk muszę nadwyrężyć. A dłonie mam raczej średnie, nie za wielkie i nie drobniutkie.
    Także jak często musisz jedną ręką klikać, to trochę średnio, jak masz możliwość drugą przytrzymać, to w sumie większość telefonów tych dużych jest do ogarnięcia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    A ja jestem cała rozemocjonowana po koncercie :swingin::swingin::swingin:
    Robbie mnie nie zawiódł.
    Było CUDOWNIE:rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    w TV ani na fb nie bylo zadnych info o latajacych stanikach ani fankach rzucajacych sie na Robbiego wiec chyba nam wstydu Jahe nie przynioslas ;)

    mam nadziejej ze jakies foty pokazesz
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    MrsHyde: Robbiego wiec chyba nam wstydu Jahe nie przynioslas ;)


    No jak to nie przyniosła??? Ja własnie liczyłam, że Jahe ten stanik tam ściągnie, wyceluje i rzuci w tego Robbiego :P
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Bloody a S 4 mniejsza od S 5 ? Czy podobnej wielkości ? Wiesz może....?
    Bo mam do wyboru ten HTC albo S4.
    A w ogole Samsunga polecasz ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    mnie moj s3 wkuuuurza niemilosiernie, wiesza sie i muli strasznie, koelzanka ma s4 od pol roku i narzeka na przegrzewanie sie baterii (ma 2 baterie i je wymiennie uzywa)
    szczypta ma s5 wiec mozesz jej zapytac bo moze z s4 miec porownanie
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    No, ale baterie w tych srajfonach to chyba rzadko kiedy więcej niż 1 dzień trzymają, umówmy się :wink:
    Przynajmniej ja tak miałam w moim LG, obecnie Huaweiu, mój mąż w Iphonie i generalnie każdy na to narzeka.
    Bo jak się np po necie surfuje no to wiadomo, że ładować non stop trzeba.

    A ma któraś z Was w ogóle HTC ?
    Bo mnie się jakoś tak po nazwie niefajnie zapowiada :tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 18th 2015 zmieniony
     permalink
    elfika: A ma któraś z Was w ogóle HTC ?


    Mój mąż miał i szybko się go pozbył. W naprawie był ze 3 razy.

    Ja mam samsunga galaxy core już długo i nie narzekam.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Bari a jaki miał model ? Ten 820 ?
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Bateria grzeje się w każdym- czy to Sony, czy Samsung, czy cokolwiek (porównuję między s5, s4, sony xperia z1 i z3).
    Ja z Samsunga jestem bardzo zadowolona, miesiąc zastanawiałam się porządnie i dokładnie, jaki telefon kupić.
    Na pewno nie chcę wracać do Sony, koleżanki od z1 i z3 już każda zaliczyła z nim serwis, jedna nawet 2 razy. Mój Kamil ma sony aktualnie i zbiera kasę, żeby się pozbyć, ja się pozbyłam starego- muli i wiesza się tragicznie.

    Teo, ale Ty przeanalizuj, co Ci w telefonie potrzebne. Wypisz sobie, co dla Ciebie jest must have- super aparat/wytrzymała bateria/wymienialna bateria- w HTC nie ma!/metal-plastik na obudowie itd itp. I wybieraj na podstawie specyfikacji :wink:
    Ja bym HTC nie wzięła, bo bym nie dała rady go obsłużyć, wiem że teraz s5 to dla moich rąk jest max.

    Treść doklejona: 18.04.15 13:31
    A różnica między s5 a s4 minimalna- s4 o niecały 1cm mniejszy i 3 mm węższy :wink:
    --
  1.  permalink
    ja mam s5 i jest doskonały. Nic się nie wiesza i nie grzeje. Przy korzystaniu z netu bateria wystarcza na dzień, przy samym dzwonienia na 3 dni.Laduje się max 1, 5 h.
    Ja bym go nie zamieniła na nic, no chyba ze na s6 ;)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    No ja mam te same odczucia co Szczypta, tylko bez zmiany na s6 :wink:. Bateria bez neta trzyma spoko długo, grzeje się tylko przy kombajnowych grach typu simsy. Ładowanie krótkie. Baterię można podciągnąć za pomocą apek wyłączających żrące aplikacje w tle (np Battery Doctor). Szybko reaguje, nie muli, zdjęcia są superowe (ostatni rząd na auli, spokojnie mogę cały wykład obfovcić i tylko na moich fotkach spokojnie bez wytężania wzroku można wszystko przeczytać).

    Treść doklejona: 18.04.15 13:38
    No i moi rodzice też mają i też są bardzo z s5 zadowoleni.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Elfika, a jaki model? Bo ja wczoraj z lenistwa przy 5% o 23 wyłączyłam tylko wi-fi i za pomocą Battery Doctora to, co żarło w tle i o 2 miałam dalej 5%. Bez oszczędzania energii ani nic.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    No ja głównie do internetu potrzebuję [oprócz standardowego oczywiście dzwonienia, no ale to oczywiste chyba :bigsmile:], w gry nie gram, a ! no i zdjęcia żeby spoko robił.
    A w tym HTC to właśnie czytałam, że aparat w dziwnym miejscu i się często palcem przysłania.

    No to chyba tego Samsunga wezmę.
    Skoro Wy zadowolone, a myślę sobie że czwórka pewnie jakoś mocno się od piątki nie różni.....
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeApr 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Teo-ja miałam htc ale inny,bateria trzymała 2-3 dni przy dzwonieniu,robieniu zdjęć,fb,insta.
    Dobry był,ale zmieniłam na samsunga bateria trzyma podobnie 2-3 dni ;)
    Mój eM ma "ajfona" i u niego trzyma bateria 3-4 dni a sporo dzwoni i z netu korzysta ;) z tym że na noc włącza tryb samolotowy.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.