Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 19th 2015
     permalink
    azniee, tak, najbardziej swędzą te co zasychają. Ale te co rosną też swędzą ;) W sumie swędzi cały czas ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 19th 2015
     permalink
    Mnie nawet tak bardzo nie swędzi...Tylko czuję się taka OBRZYDLIWA :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 19th 2015
     permalink
    A jesteś biedronką, czy to się tylko dzieci fioletuje?

    [Ze względu na Twoje rozmiary powinnam chyba napisać - biedroną :bigsmile::bigsmile::cool:]
    --
  1.  permalink
    azniee... przepraszam, ale mnie rozbroiłas :) haha :)no śmieję się w głos :)
    co nie zmienia faktu, ze bardzo Ci współczuję:)
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 19th 2015
     permalink
    Ja się nie fioletuję, to by mnie chyba zabiło :tongue:
    Śmiejcie się...ZŁE KOBIETY :devil:
    Ja teraz doceniam, że nie miałam trądziku jako nastolatka...ja teraz na siebie patrzę, to mi wystarczy :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 19th 2015
     permalink
    Azniee, a poka jak wygląda biedrona? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 19th 2015
     permalink
    ZAPOMNIJ :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Pytanie do dziewczyn, ktore nie maja gazu w domu. Moze glupie, ale...jak macie w przepisie "opalic cebule nad gazem" to jak to robicie?
    --
  2.  permalink
    nie głupie ja też się pytam? próbowałam w garnku nierdzewnym, ale się przypalił garnek, a cebula tylko trochę:( na razie schodzę do mamy, bo ona ma gaz, a rosół bez cebulki to nie rosół:(
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Są takie palniki małe do kupienia do użytku w kuchni, ale to chyba drogie.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Ja opalam palnikiem do creme brulee, ale fakt, drogie to :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    A taka zapalarka do ognia dalaby rade? Wuecie jak niektorzy do zapalania kuchenek gazowych maja? Tylko, ze to plomien jak zapalniczka, wiec nie wiem czy nie za maly? Na razie po prostu smaze na malenkiej ilosci tluszczu, ale to nieto samo jednak. Palnika kupowac nie bede, bo raz ze drogie a dwa, ze nie mam gdzue to wstawic juz.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Frances, ja próbowałam zapalarka i zapalniczka. Dla mnie zapach gazu byl nie do przejścia. Mialam wrazenie, ze ta cebula potem nim śmierdzi.
    Ja wrzucałam plasterki cebuli na sucha patelnie teflonowa. Efekt zbliżony do opalania.
    Mysle, ze mozna tez w piekarniku spalić/opalić.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    ja mam taka nakladke "przejsciowke" z indukcji na zwykly garnek, klade an nia cebule i swietnie sie upala (taka plytka metalowa jakby)
    probowalam juz opalac nad palnikiem na butle turystyczna ale zamiast do zupy cebula poszla do smieci bo smierdziala
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Ooo rewelacyjny pomysł na opalanie cebuli....
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Oglądacie zaćmienie słońca?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Czyli nie takie glupie to pytanie:wink:nie tylko ja mam z tym problem:wink: dzieki! Sprobuje nastepnym razem w piekarniku. A wiecie, ze dzis zacmienie slonca? U nas juz jakby takie "przydymione" slonce, mimio ze chmur niewiele:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    ja z ciekawosci popatrzylam przez podwojnie skladane zdjecie rtg ale dzieciakom nie pozwolilam
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja tez z ciekawosci spojrzalam, super wyglada! Taki ksiezyc ze slonca ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Ja tez przez rtg opatrzyłam ;-)) bo w TV powiedzieli, ze tak można, a potem w internecie wyczytałam, ze nie powinno się tak ;))) ale co widziałam to moje ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    ppatrzac na to co w tv relacjonuja to u nas jest jeszcze dosc widno

    Treść doklejona: 20.03.15 10:53
    moj maz wlasnie przyjechal z maska spawalnicza, dzieciaki polecialy popatrzec :D
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Ja też miałam z tym problem, dlatego zostało mi tylko przysmażenie na suchej patelni, kroję cebulę na pół i tym płaskim na patelnię, a do rosołu wrzucam z łupinkami, dodają koloru.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    No właśnie miałam pisać, że przez maskę spawalniczą super widać :) Mi Marcin powiedział, że jeśli chcę to przez chwilkę mogę popatrzeć przez białą płytkę CD. Ja sobie jeszcze okulary dobre przeciwsłoneczne do tego założyłam i chwilkę podlukałam. Szukam drugiej płytki, to przez dwie może podejrzę bezpieczniej :P
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Frances, ja próbowałam z cebulą w piekarniku, to ona mi się po prosu upiekła. Kiedyś nawet w piecu próbowałam, bo mamy na ekogroszek, ale tylko się okopciła na czarno.
    Ja mam taką płytkę specjalną do oglądania zaćmienia i u nas już coraz ciemniej się robi.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Akurat byłam w sklepie, zadzwonił mąż z wiadomością, ale zapomniałam o tym. Po wyjściu ze sklepu niby słońce świeciło mocno, ale było jak gdyby ciemniej. Podobny efekt występuje podczas całkowitego zaćmienia.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Podczas całkowitego (dzisiaj na Wyspach Owczych) ponoć zupelnie ciemno sie robi na chwilę ;-)
    U nas było dośc "groźnie" przez chwile.
    Niby świeciło, ale tak ponuro to wyglądało.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Zupełnie ciemno to nie, ale gwiazdy widać.
    Wg mnie niesamowicie, nie ponuro.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    U mnie jest cały czas tak samo czyli pełne zachmurzenie :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    No masz rację. Niesamowicie to lepsze słowo ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Przy całkowitym zaćmieniu robi się niesamowicie cicho, bo wszystkie zwierzęta milkną. Tylko pojawia się masa drobnych, latających owadów. Oczywiście latem.
    Ten idący cień trochę mnie przerażał - takie przejście na ciemną stronę mocy ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Ekscytujący.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Mnie się udało znaleźć w końcu szybkę z maski spawalniczej, którą miałam w domu i mogłam spojrzeć. Wszystko takie poszarzałe się wydawało. A właśnie, taka ciekawostka - w mojej okolicy jest dużo stawów, na których odpoczywają wędrowne ptaki. O tej porze roku rano i wieczorem widać nad miastem wielkie klucze dzikich gęsi. No a dziś to samo było podczas zaćmienia - możliwe, że one uznały to za sygnał, że dzień się kończy? Bo nigdy przedtem nie widziałam, żeby tak się zachowywały.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    a czemu nie można patrzeć przez to zdjecie rtg? kurde,dzieciakom w szkole dawali klisze fotograficzne i wszyscy przez to patrzyli :confused:. ja tez i mlodsza także. jakies zagrozenie dla oczu jest?
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Montenia, ponoć jest zagrożenie dla oczu. Powinno patrzeć się przez te specjalne folie lub maskę spawalniczą. reszta stwarza jakieś zagrożenie.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    A z masek spawalniczych, jak się od znajomego fachowca dowiedziałam, też nie wszystkie są bezpieczne, bo szkła do spawania gazowego do patrzenia na słońce też za słabe są.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Albo specjalne okulary do obserwacji Słońca.
    --
  3.  permalink
    nie straci, ale mozna go uszkodzić
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Ja się patrzyłam sekundę dosłownie, a od tego czasu tak sobie się czuję, oczyska mnie bolą. Ach, głupia babska ciekawość. Następnym razem oglądam na necie ;)

    Podobno w zoo wrocławskim na czas zaćmienia wszystkie ptaki ucichły, to musi być mega dziwne...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Bo zwierzęta wyczuwają takie rzeczy, tak jak podobno uciekają przed tsunami zanim ludziska się zorientują...ciekawe czy to prawda?
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    A ja nie wiedziałam, że nie można i z minutę przez same okulary się gapiłam :confused:
    Głowa mnie cały dzień boli i trochę mi niedobrze.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    bananowiec: Bo zwierzęta wyczuwają takie rzeczy, tak jak podobno uciekają przed tsunami zanim ludziska się zorientują...ciekawe czy to prawda?


    No to by się zgadzało z tymi gęsiami dziś - normalnie chmary na niebie, rzadko widuję aż tyle.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Kinga ja tez i nic mi nie jest:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    moje miasto dzisiaj na fali za sprawą Prezydenta :) Normalnie ostatnio ciągle mówi się o Świętochłowicach... jak nie źle to dobrze...
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Frances, gdy nie miałam palnika gazowego, to opalałam cebulę nad świeczką. Nie miała co prawda tego gazowego zapaszku, ale chyba nie o niego chodzi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 20th 2015 zmieniony
     permalink
    migg: Frances, gdy nie miałam palnika gazowego, to opalałam cebulę nad świeczką. Nie miała co prawda tego gazowego zapaszku, ale chyba nie o niego chodzi ;)


    czytałam też, że można podpiec w piekarniku

    widzę w sumie, że Jah już wspomniała. Mi się z opóźnionym zapłonem dziś wszystko wyświetla. Nie wiem co mam z netem...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    _hydro_: normalnie chmary na niebie, rzadko widuję aż tyle.


    A bo teraz jest apogeum ich przylotu do kraju..to chyba zbieg okoliczności:wink:

    Treść doklejona: 20.03.15 21:00
    A z tą cebulą do rosołu to patelnia jest okej ale trzeba położyć na już mocno rozgrzaną :wink: Ale to też chyba od patelni zależy czy to ta z tych przypalających czy nie:wink:

    No i zaskoczona jestem tym jaki smak dają piramidki smaku do rosołu z lidla-kurde tam faktycznie same przyprawy są bez żadnej soli i wzmacniaczy a fajnie pogłębia smak...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Bananowiec a możesz jakieś ich foto wrzucić tych piramidek?
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Z komórki dużo roboty :wink: wpisz w Google piramidki smaku mikado, daj na obrazy i tam wyskoczą. Piramidki jak te z herbatą :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2015
     permalink
    Znalazłam. .. jutro lecę po nie :)
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 21st 2015
     permalink
    Potwierdzam piramidki są mega !
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.