Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Monia, poczytaj o pijawkach na zakrzepy. Mnie tez to odraza, al moj maz ma powazny problem z zaktzepami w nogach i juz od kilku lat albo "jezdzi na pijawki", albo sam zamawia i"stawia". Mase lekow kuz przeszedl i nic nie pomagalo, doszlo juz do takich sytiacji, zr chcieli mu wycinac, zasklepiac czy cos takiego te zyly. Uparl sie i pijawki mu to tak pieknie przeczyscily, ze szok. Nawet lekarz powiedzial, ze on polecac nie moze, bo wiasomo medycyna niekonwencjonalna, ale po raz kolejny jest w szoku jak widzi zdjecie usg "przed" i "po". Jedyne co to zostaja slady, dlugo sie goja i latem to slabo troche, ale jak czujesz, ze cos powaznego to warto.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Zapytaj męża czy to boli, bo bym sie pisała... O ile znajdę gdzie ktoś robi...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Monia, a coś na rozrzedzenie krwi? Polocard chociaż?
    A wracając do sprawy chłopca, jego nieletniego brata i matki. Wydaje mi się, że wy jako przedszkole jesteście zwolnieni z odpowiedzialności ale dla spokojności bym to sprawdziła. Natomiast matka dziecka nie. Ona sobie może napisać milion pism, może je podpisać stu prawników a i tak w razie nieszczęśliwego wypadku odpowie ona, bo to ona jest za oboje odpowiedzialna a nie piętnastolatek. Nie można aktem notarialnym z dzieciaka zrobić dorosłym ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Monia, mowil ze czuc to troche mocniej jak ugryzienie komara. To zostawia tez wieksza ranke i bodajze przed dobe saczy sie ta krew w nogi jeszcze (po tym jak sie odzepia) takze tez warto zorganizowac opieke nad dzieckiem. On to robi oatatnio na noc, potem zakleja te rany, ale i nastepnego dnia jeszzcce sie sacza takze odpoczynek wskazany. Moj maz bul w Szczecinie i w Poznaniu. Teraz raz na pol roku zamawia pijawki, jak czuje jakis bol to mu to badziewie przeczyszcza. Najlepiej to chyba zima to robic, bo te ranki jednak zostaja na dlugo no ale jak czujesz, ze cos sie tam dzieje to nie warto czekac. Dodam, ze ostatecznie nie mial zadnego zabiegu na tych zylach jeszcze. A masakryczne ma. Teraz za duzo od niego sie nie dowiem, bo on na rejsie, ale jak cis to moge mu maila wyslac, wiec smialo pytaj.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJul 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Usunelam zdjecie

    Treść doklejona: 17.07.15 14:10
    nie wiem czy widać bo coś mi nie idzie ...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Widać:)

    Super! bardzo fajnie. Ja zazdroszczę również kształtu brwi :) ja mam prawie takie same ale przez to, że kiedys w modzie były cieńkie i skubałam to nie chcę mi zarosnąć mała dziurka:( działam henną i cieniami, więc kto nie wie to nie widzi ale wiadomo wkurzające to jest....:confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny! Wracam do was :wink: niektore z Was jeszcze mnie pamietaja pewnie tylko ze dawniej bylam yu jako ciasteczko! Wiec witam ponownie!
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Ciasteczko z Piotrusiem - kaczorkiem?? :bigsmile:
    Kopę lat :bigsmile:

    Treść doklejona: 17.07.15 20:03
    Ach, no i gratuluję :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Taaa z kaczorkiem i kremem nivea. Aaaa ale super ze pamiętasz:))):cool: dzięki dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    ooo Ciacho :)
    co u Piotrusia, co u Ciebie?? opowiadaj

    Treść doklejona: 17.07.15 20:31
    nie mam suwaczkow widocznych ale podejrzewam ze drugi maluch w drodze lub juz jest skoro Livka gratuluje :)
    a Pietruszka to juz chyba do szkoly chodzi, co?
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    U mnie zmiany zmiany:) mieszkam od roku z chłopakiem jskos leci chociaz powiem Wam ze do teraz mam nawyki singla i ciezko mi czasem bardzo a to juz troche razem jestesmy...cierpliwosc musi miec
    Dziecko w dtodze,nieplanowane zdarzylo sie mimo tabletek antykoncepcyjnych ale juz szok minal:)
    Nadal chodze do pracy bo czuje sie rewelacyjnie
    No tak Pietruszka juz do szkoły chodzi:) radzi sobie fajnie chociaz mamy pare problemów to mysle ze bedzie ok,zdrowy chłopak wielki mi urosl.Nadal wszedzie przemyca krem nivea i namietnie kupuje jsk jest w jakis limitowanych opakowaniach:p. A ogolnie bezproblemowy baardzo grzeczny;)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    ewelissa84: Nadal wszedzie przemyca krem nivea i namietnie kupuje jsk jest w jakis limitowanych opakowaniach:p

    Nie wiem, o co chodzi, ale brzmi super :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Tak po krótce- jak Pit byl malutki to do wozka kladlam krem nivea ,dla siebie do rak taki zwykly w metalowej puszce,jak juz umial chwytac to zawsze go bral do reki gryzl slinil wiadomo:) potem z nim spal i sie glaskal nim po twarzy bo taki zimny fajny:) i to mu zostalo do dzis:) krem nivea musi byc a u nas jest wszedzie! Zdaje mi sue ze ten zapsch kojarzy mu sie z tym dziecinstwem i dlatego jak gdxies jedzie to zawsze sprawdza czy jest krem w torbie.Moj ojciec jest w niemczech i czasem mu przywozi takie fajne limitowane edycje.to jest mania!!! :)
    --
  1.  permalink
    cześć Ciasteczko :) Gratuluję ;)
    Pietruszka jest mega z tym kremem; ) Pokaż nam go koniecznie :)
  2.  permalink
    Dziewczyny
    Czy macie doświadczenia z wysokim ASO? Takim ponad 1000? U dziecka ofc
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    A z jakiego powodu robiliście, jeśli można zapytać? Z tego, co wiem (ale pewnie Ty też) wysokie ASO to albo zakażenie paciorkowcami, albo choroba reumatyczna.
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    O kuuuuuuuurde, ale się Pitu zmienił :shocked: Pamiętam dzieciaka, a to już mały facet jest :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Podobny bardzo do taty moim zdaniem, im starszy tym bardziej:cool:
    --
  3.  permalink
    Livka kontrolny coroczny pakiet badań i zonk
    O paciorkowcach wiem tylko co dalej?, fuck
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Jeśli to paciorkowiec, to antybiotyk i to pewnie na dość długo...

    Treść doklejona: 17.07.15 21:56
    A powtarzaliście to ASO? Bo jest szansa, mała, ale zawsze - że to błąd labu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Aga, a zapomnialam zapytac, Hania nie miala anginy jakos niedawno?
    samo ASO nie zawse jest wskazaniem do antybiotyku, ja bym sie o te badania reumaoidalne upominala jednak
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    Szczypta, a nie ma zadnych objawow?

    Treść doklejona: 17.07.15 22:01
    tu jest fajnie opisane. i oni zalecają,zeby powtórzyć test po jakims czasie
    aso
  4.  permalink
    nie miała anginy
    żadnych objawów ogólnie
    jedyne co mnie zaniepokoilo to 2 razy gorączka 1 dniowa ze 3 tyg temu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    mam nadzieje ze traficie na sensnego lekarza, taki starej daty to od razu antybiotyk walnie (a to moze byc kwestia powyzej 21dni antybiotykoterapii) takze ja tez bym sie z ewentualnym podawaniem wstrzymywala do powtorzenia badania lub poszla jeszcze potem skonsultowac z innym
    a wiesz, tak sobie pomyslalam, CRP tez dobrze byloby sprawdzic
  5.  permalink
    Mnte, czytałam to właśnie. ..
    zHydzia crp jest ok
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    a kiedy miała wykonywane to badanie? ja bym pokazala lekarzowi,moze zleci powtórzenie tego badania,czy miana rosna czy spadają.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    migdalki rozumiem ze ok? bo to czasami i przy problemach laryngologicznych moze byc pproblem (u G. tak bylo)
    a jak CRP w normie to RZS odpada
    jesli ASO wzrasta przy kolejnych wynikach to wtedy zdaje mi sie jest potwierdzenie paciorkowca dopiero
  6.  permalink
    dzisiaj
    jutro idziemy do lekarza
    mam nadzieję że powie coś sensownego
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    jest taka strona gdzie mozna wrzucic wyniki i lekarz odpowiada na ich podstawie, zaraz poszukam

    Treść doklejona: 17.07.15 22:19
    ABC zdrowie
    wrzuc zapytanie, zawsze bedziesz miala jakies inne spojrzenie na sprawe. mi szybko odpisali jak kiedys pytalam o wynik
  7.  permalink
    o dzięki Aniu :)
    migdałki i wszyttsko inne wg mnie ok
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    A nie skarży się czasem na bóle stawów (kolana, biodra, itp.)?
    Chociaż przy bólach wzrostowych ASO nie jest aż tak wysokie...
    Ja też bym powtórzyła badanie.
    --
  8.  permalink
    no nic zupełnie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2015
     permalink
    skoro caly panel wynikow jest ok, na nic sie Hanna nie skarzy to moze to faktycznie jest blad labu
    oby
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    Dziewczyny, mam szybkie pytanie, mamy ślub znajomych oddzielnie (rano) i wesele oddzielnie (wieczorem) - kiedy mamy wręczyć prezent, przy ślubie, czy na weselu dopiero?
    .
    Szczypta - trzymam łapy, żeby to był błąd w laboratorium, tym bardziej, że jak mówisz crp normalne...
    --
  9.  permalink
    Frag, ja bym dała na weselu
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    Frag ja bym dała po ślubie.
    mi sie wydaje ze wtedy jest czas na życzenia i prezent.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    my jak bylismy na takim kombinowanym to dawalismy na weselu
    zreszta na ostatnich dwoch tez dawalismy na weselach jedno ze wzgledu na to ze kolejny slub zaraz mial byc i sie cisneli goscie dwoch par pod kosciolem drugie bo bylo w styczniu i zimnawo bylo z lekka ;(
  10.  permalink
    No własnie- najczęsciej śluby są jeden po drugim, świadkowie dwoją się i troją z kwiatami, a para młoda przyjmuje kolejne życzenia. Łatwo wtedy o zniszczenie/zagubienie prezentu.Na weselu młodzi zazwyczaj mają pokój w którym mogą zostawic prezenty
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    O dzieki dzieki, tak mi sie wydawalo :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    w sumie jak sie daje koperte to idzie to jakos pod kosciolem ogarnac ale juz jak prezent to troche trudniej
    na jednym weselu zamiast kwiatow byl alkohol, na innym ksiazki,to dopiero jazde by mieli swiadkowie pod kosciolem,jak nic wozek z biedronki by musial obok stac :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    Dla mnie pod kościołem dają Ci co nie idą na wesele, reszta gości już na sali.
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    Tez mysle ze lepiej na weselu,u nas taki zwyczaj ze para młoda z kazdym z gosci stuka sie kieliszkiem ( stoja wtedy tworzac kolo) i wtedy swiadkowie odbieraja kwiaty koperty i prezenty.
    Poszłabym na ślub jakis ,potanczyc... a tymczasem jestem w pracy juz :/
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    A ja bym dała po ślubie prezent. Będą mieli młodzi szansę to wszystko ogarnąć. A tak to potem między zupą a lodami trzeba latać i ogarniać koperty i torebki. Wesele jest od zabawy a nie od pilnowania pakunków ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    U mnie na Slubie goście dawali prezenty po wyjściu z kościoła. już na sali nikt nie dawal.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    Ja tez pierwszy raz słyszę... a ostatnio czesto szlajamy sie po ślubach i zawsze daje sie pod kosciolem. Teraz malo kto wyskakuje z prezentem wiec same koperty łatwo sie ogarnia.

    na sali to zaraz obiad, pierwszy taniec itd....

    no i na sali zawsze dają Ci co do kościoła nie dotarli...
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    A u nas daje się odwrotnie,tzn. pod kościołem tylko te osoby,które na wesele nie są proszone(jak u nas np. dalsze koleżanki,jacyś znajomi, wychowawczyni itp.) a na sali wszyscy goście weselni. Przed obiadem ustawia się łańcuszek gości, para stoi na środku sali i przyjmuje życzenia/ koperty/prezenty.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    U nas tez pod kosciolem, a ja ponowie pytanie l. Ile daje sie obecnie np parze przyjaciol ze studiow jeszcze.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    U mnie różnie, choć najczęściej pod kościołem. Na sali w sumie tylko wtedy, jak pogoda nie dopisuje albo jest kolejny ślub.
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    Frances ja jestem zdania ze daje tyle na ile mnie stac.ja do kolezanki jak sxlam kupilam prezent ale jak zycza sobie pieniazki to dalabym max 200 zl
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.