Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Teo, swego czasu w Lidlu były takie moskitiery na ramce, montowane na zawiasach do framugi po 100 zł :) Narzędzie potrzebne do złożenia ustrojstwa pewnie z 1500 zł ;) Założyliśmy ją, żeby koty nie wychodziły na balkon (bo uciekają w świat ;)). Sforsowanie przeszkody zajęło im 3 minuty ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    dziewczyny a macie moze jakis pomysl jak sie pozbyc ropnego badziewia na twarzy? robia mi sie takie olrzbymie ropne gule, jak wrzody troche, kurde w zyciu nei mialam tradziku a teraz cala geba wysypana; sa twarde, nei do wycisniecia przez dluzszy czas, najpierw czerwone potem jakby w srodku sinialy i jak w koncu pekna to taka brzydka ropa z tego leci; mialam z jednej z nich nieawno wymaz n gronkowca i paciorkowca robiony i nic nie wyszlo :devil:
    podobna gule niedawno zaliczylam na cycku tyle ze ta pekla i ropa lala sie strumieniami, az mi szrama zostala
    dermatolog nie ma pojecia co to moze byc i jedyne co sugeruje to masc sterydowa a tego juz bym nie chciala sobie na gebe nakladac bo wystarczy ze sporo tego gow... musze lykac
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Hydzia, najtańsza i najprostsza maść cynkowa... Albo Skinoren - oba przetestowane na te gule i u mnie działały.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Hyde, z opisu to wyglada na czyraki. Dziwi mnie tylko, ze w wymazie nic nie wyszło. Ropa przeciez jest wynikiem działania bakterii.
    Badalas moze niedawno cukier, bo przy problemach z nim, moga sie takie zmiany pojawiać.
    No i to sie chyba bardziej antybiotykiem leczy niż sterydami.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Czyrak albo stan zapalny, ja miałam to drugie i podobnie wyglada - najpierw gula, potem dopiero świństwo wypływa, nawet po 2-3 tygodniach. Skinoren zaczął działać od razu - jak smarowałam gulę to ta po prostu się wchłaniała po kilku dniach. Maść cynkowa to trochę dłuższa sprawa...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Hyde probowalas masc Avene Cicalfate antybakteryjny ,jest swietny na podobne problemy.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Na takie problemy maść Argosulfan (na receptę), gulka wchłonie się lub zbierze się i pęknie, po czym treść ropna wypłynie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2015 zmieniony
     permalink
    musze w takim razie do rodzinnego sie wybrac bo pewnie alergolog nie bedzie tego argo.. wypisac?
    mazalam juz mascia ichtiolowa, cynkowa i aloes przykladalam i nic. Robi mi sie dziadostwo raz na jakis czas ale geraz na gebie to jakis atak skomasowany bo mam 6szt jednoczesnie (na cycku i pod pacha w tym samym momemcie plus 2gule na dupsku); swego czasu mialam straszne wrzody na udach i tylku i tez z wymazu nic nie wyszlo ale antybiotyk na 2tyg rodzinng zapisal

    Jahe co do cukru to mma dobry.czasami z tendencja do niskiego (niedawno mialam dwa epizody nawet bardzo niskiego gdzie w pracy cukrem z cukierniczki mnie ratowali) wiec to nie cukrzycowe

    Frag a ten skinor to na recepte??
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Skinoren bez recepty...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Robi mi sie dziadostwo raz na jakis czas ale geraz na gebie to jakis atak skomasowany bo mam 6szt jednoczesnie (na cycku i pod pacha w tym samym momemcie plus 2gule na dupsku);

    No to witaj w klubie. A ja myślałam, że tylko u mnie takie badziewie :confused:
    U mnie też pojawiają się takie gule raz na jakiś czas. Na twarzy mało, ale dużo na plecach (spać w nocy nie mogę, bo boli) i od kilku dni mam na tyłku (siedzieć na twardym nie mogę - dobrze że w pracy mam miękki fotel :confused:). Zdarzały się na udach i piersiach.
    Jakoś do dermatologa mi nie po drodze. Choć i tak za wiele nie pomagał. Dostawałam maść ISOTREXIN (na receptę) i trochę było lepiej (ale tylko punktowo się smaruje - wysusza).
    Mnie się zdaje, że to sprawa hormonalna jest, bo ja od zawsze mam problemy z hormonami i praktycznie od początku wieku dojrzewania mam takie akcje z ropnymi gulami. No i nadal mam trądzik - mimo 35 lat :cry: Nie jest w prawdzie na takim poziomie, jak jeszcze 10-15 lat temu, ale jest :sad:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    MrsHyde u mnie to samo tylko u mnie wychodzi jak jestem podziębiona to wtedy badziewie sie tworzy. U mnie to tłuszczaki które jak pękają to maja własnie taką ala treść ropną w której w badaniu nie wychodzą żadne bakterie. Najbardziej cierpią okolice intymne :/ tyłek, pachy, pod cyckami i szyja. U mnie tylko maścia ichtiolowa na jeden dwa dni przebijam dziada cienką igłą i smaruję albo pimafucinem albo tribiotykiem. Nie ma śladu po dwóch trzech dniach.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Czerwinko podobnie postepuje z moimi chociaz jak mam jakas okazje to przeczekuje z peknieciem igielka.
    Ten na cycku ostatnio byl olbrzymi i az dzira mi po nim zostaala a moj maz to juz na pogotowie chcial jechac tak sie krew lala (z tym mam tez problemy niestety). kurde czyli widze ze zadnego zlotego srodka na pozbycie sie tego gowna nie ma... a slyszala ktoras z was o przemywaniu tego badziewia srebrem koloidalnym? sie zastanawiam czg by sie nie skusic...


    Frag - pytalam o akupunkture w krajmedzie. konsultacja i kazda kolejna wizyta po 160zl ale z tego co zrozumialam to trwa od 20do 40min. bede probowala sie do tego dr Sz na przyszly tydzien umowic. znaczy wezme kazdy termin abym tylko miala jak tanim autobusem przyjechac
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    srebro dziala super. u mnie jakis czas temu zrobil sie w pachwinie, chyba z miesiac mi sie papralo, az juz przymierzalam sie do lekarza, przekluwalam igla, ale ciagle ropa podchodzilo, stwerdzilam ze chyba bakterie beztlenowe sie tam wdaly albo gronkowiec i jakos tak w przyplywie bezradnosci psiknelam sobie takim meskim deo nivea z drobinkami srebra. i po 3 dniach sie zagoilo. wiec to srebro musi jakos tam dzialac...
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    a takie srebro mozna ot tak kupic? Chyba bym sie skusila...
    .
    Hydziu, dzieki, ale Wy szybko po wizycie! Ja sie chyba na zime umowie, jak juz sie z Gugisiem uporamy...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: a takie srebro mozna ot tak kupic? Chyba bym sie skusila...


    Jest dużo preparatów bez recepty. Używałam kiedyś kropli ze srebrem do ucha, są też podobne do nosa, miałam też kiedyś hipertoniczną sól do nosa z jonami srebra. Myślę, że w aptece spokojnie coś polecą.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    w aptece
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Frag no wlasnie nie wiem jak z tym srebrem. Ostatnio czytalam o nim przy okazji ... psow :) i tak mi sie przypomnialo ze ktos kiedys gdzies na syfy polecal...

    a na wizyte to my ciagle czekamy jechalysmy autobusem 5:30, przed 8 bylysmy pod PKiN. badanie sluchu 9:30 a potem 10:10lekarz. mloda spanikowana a mi sie rzygac z nerwow chce :cry:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Trzymam kciuki, mam nadzieje, ze bedzie dobrze juz po wizycie!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    zdycham, mloda mnie tak po sklepach przeciagnela ze ledwie powlocze nogami... no ale tak radosnie to u nas juz dawno warszawsko nie bylo. lekarz jej nic a nic nie dlubal.nic nie trzeba bylo odsysac itp. dren zalozony 2lata temu siedzi ze ani drgnie a ucho ktore dalo czadu w marcu wyglada ze zacytuje 'nowka sztuka'
    nastepna wizyta dopiero w okolicy swiat BN :)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    A jak conversy?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Hydziu, bardzo, bardzo się cieszę :)))))) Zasłużyłyście na to włóczenie się po sklepach ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Frances wczoraj jednak nic nie znalazla w przyzwoitej cenie a te ktore jej sie podobaly odpodobaly sie po zobaczeniu ceny (na szczescie!!!); dzisiaj powinna przyjsc paczka z zalando jak nie beda pasowaly to zamowimy kolejne i kolejne i kolejne....


    Fragile dzieki :) my tez sie bardzo cieszymy, kazda wizyta to COS wiec teraz az dzieciak w szoku byl, a wchodzila blada jak sciana do lekarza i trzesla sie strasznie na fotelu; pomijam juz ze pan dr ja skomplementowal jak jej sie ostatnio wydoroslalo (troche inna fryzura) wiec same powody do radochy hehehe
    mloda wczoraj musiala troche pogospodarowac swoja kasa, a troche ja sie ugielam :) mialysmy w planach jeszcze starowke ale padalo wiec niestety tylko szwedactwo zostalo zakupowe bo bilet powrotny na wieczor mialysmy wykupiony
    stwierdzila ze takiego dnia to my jeszcze nie mialysmy ze od poczatku do konca tylko we dwie bo zawsze to chlopaki z nami a to bylo takie 'dziewczynskie' i w ogole super, bo ciuchy, perfumy, buty, lody i plotkowanie a taki wyjazd to co innego niz wyjscie na zakupy na miejscu na 2godz
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    A widzisz, moglyscie do nas przyjechac, bo my pd 14 wolni jak "ptacy";))))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Elfiko - kojazysz magika od akupunktury u was w miescie?? ktos ze znajomcyh mamy cos wspominal ze jezdzil a teraz nie moge sobie przypomniec kto to byl i gdzie pytac
    byloby mi blizej niz do W-wy i transport moglabym miec darmowy
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Dziewczyny, potrzebuję prawnika od spraw finansowych - roszczeń, długów, prawa pracy - takie tam. Z Warszawy. Jakby któraś, coś - dajcie znać. Dzięki wielkie.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    A ja już po makijażu.

    Dzięki Ulci zdecydowałam się od razu na pogrubioną kreskę i to był strzał w 10. Bardzo dziękuję.

    Oczywiście bolało jak cholera, ale okazało się, że znieczulenie na mnie słabo działa i dopiero gdy dołożyłyśmy więcej i trzymałyśmy dłużej było ok ;(
    Ale efekt rewelacja. Jeszcze jestem spuchnięta , ale i tak bardzo mi się podoba. Chyba jesienią zdecyduje się na brwi :bigsmile:
    Na prawdę polecam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Zrób fote oka ;)... Jestem ciekawa jak to wygląda...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 11th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja mam pytanie odnośnie tej kreski, bo miałam kilka lat temu robione brwi, byłam zadowolona, ale jak w praktyce wyglada ta kreska gdy się robi makijaż, nakładam sobie lekki cień na całą powiekę i w kącikach ciemniejszy, czy ja nie przykryję tej kreski makijażem, bo normalnie jak się rysuje kreskę eyelinerem to nakładam cień bazowy, robię kreskę i potem cieniem ciemnym w kącikach, jak to wygląda w praktyce.
    MamoKasi pokażęsz zdjęcie samych oczu jaki to efekt, pytam bo sama jestem zainteresowana ale się waham
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJul 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Usunelam
    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.07.15 11:23</span>
    Wrzucam na chwilę :wink:

    Nie wiem jeszcze jak to jest z malowaniem, bo mam zakaz makijażu przez 5 dni :tongue:
    Potem się okaże, bo sama się maluje mniej więcej jak kachaw.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    dla mnie taka kreska bylaby zbawieniem bo ja sie na codzien w ogole nie maluje a tu oko by ciut lepiej wygladalo
    hmmm musze podpytac o ceny u nas
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Fajnie Mamokasi to wygląda, pokażesz za kilka dni jak z makijażem wygląda, w sensie z cieniem, tylko daj jakoś zanć bo na ten wątek nie zaglądam regularnie, więc mogę przegapić
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Super Mamakasi!
    I fajnie, ze od razu grubsza - bo ta "normalna" to faktycznie tylko takie zaciemnienie linii rzęs jest!

    Co do makijażu - to jak sie maluję - w sensie cienie, to i tak kredką lub eyelinerem poprawiam.
    Makijaz permanentny na powiece jest genialny w momencie gdy jest się nie pomalowanym - czyli w sytuacjach łóżkowych rano ;-))), na basenie, po domu, w szpitalu, albo właśnie tak jak Hydzia pisze - jak człowiek się nie maluje na co dzień (w sensie, ze nie nakłada pełnego makijażu zawsze) - bo wtedy to oko naprawdę jest takie "zrobione" ale nie przerysowane, wyraziste - no ekstra ;-)
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Hmm, i ja się czuję przekonana:) Mam pytanie, czy jeśli mam bardzo jasne rzęsy (taki płowy blond, który co prawda raz w m-cu henną traktuję), to taka kreska na oczach nie będzie się zbyt mocno odznaczać (kiedy zejdzie henna)??
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Emza w dobrym salonie dobrze Ci dobiorą kolor do Twojej urody, cery i włosów :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 11th 2015 zmieniony
     permalink
    I ja się kiedyś będę musiała na to wybrać ;) Bo na codzień tylko kreskę na oku maluję i się często złoszcze, jak mi nie wychodzą takie same. A tak, problem bym miała z głowy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Powiem Wam, że pomimo iż na co dzień się maluje, a więc i tak musze troche pogrzebać przy oczach :wink: to i tak NIGDY nie żałowałam ani złotówki wydanej na ten zabieg ani bólu…… Ja mam taki typ "urody", ze jak jestem nie pomalowana, to wyglądam jak chora (tez dlatego, ze wszyscy są przyzwyczajeni do oglądania mnie w innym wydaniu - ale jestem płowa, bez wyrazu, blada itp - a zarazem nie jakaś fajna skandynawska blondynka, u której to może być urokiem). No wiec odkąd sobie zrobiłam oczy, brwi i usta (nie wyzywająco broń boże) to nareszcie ośmielam się pokazywać bez malowania - nie wstydzę się na saunie, ani nawet własnego męża. I zdarza mi sie nawet" do sklepu wyskoczyć bez malowania - a przez tyle lat było to dla mnie nie do pomyślenia ;-))
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Ula jestem w szoku bo właąśnie wydawało mi się, że ty masz taki typ urody, czyli ciemniejsza oprawa oczu, że dobrze wygladasz bez makijażu, mnie bez makijażu nie ma, kiedyś bez makijażu przyjechałam do sekretariatu na rowerze, a nasza sekretarka, Pani Kasiu przywiozła Pani L4, tak źle Pani wygląda, a ja na to nie jestem zdrowa tylko bez makijażu, mam koleżankę, która ma takie oczy, że nie maluje się wcale, nie musi i jeszcze cera śniada, na której nie widać za bardzo przebarwień, żyłek, niedoskonałości, a piegi takie naturalne u rudych uwielbiam
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Ul_cia: Ja mam taki typ "urody", ze jak jestem nie pomalowana, to wyglądam jak chora (tez dlatego, ze wszyscy są przyzwyczajeni do oglądania mnie w innym wydaniu - ale jestem płowa, bez wyrazu, blada itp - a zarazem nie jakaś fajna skandynawska blondynka, u której to może być urokiem).

    Ja niestety również. Taki harmonijny, mało kontrastowy (zlewający się) typ urody, to 'lato'.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Kachaw - no ja właśnie mam tak jak Ty!

    Emza, mówisz, że to "lato"?
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJul 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Emza, mówisz, że to "lato"?

    Mówię:) Typowymi przykładami są: Cameron Diaz, Jenifer Aniston.
    Są też różne ascendenty lata (wiosna, jesień, zima). Osobiście jestem latem z ascendentem wiosny - o takim:)
    http://dominikazaborowska.pl/wordpress/?p=4415
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    To ja muszę być coś innego, bo mam piwne/brązowe oczy … Mi jest dobrze tyko w takich zdecydowanych kolorach, nigdy lekkich, rozmydlonych, pastelowych
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    jednak mieszkam w meeeega dziurze
    bylam w 5 aptekach, kilka kolejnych obdzwonilam i NIGDZIE nie maja srebra koloidalnego :( te badziewie na udach mi popekalo (lazac w Warszawe chyba sie mocno obtarlo) i ledwo chodze; kupialm jakies plastry z tym srebrem bo tylko to bylo, masc cynkowa nic a nic nie pomogla
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Wiosna i zima lubią mocne kolory - kontrastowe (ja lato, ginę wtedy i widać tylko ubiór). Jesień, to po prostu rudości i kolory...jesieni;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Ul_cia: jak człowiek się nie maluje na co dzień (w sensie, ze nie nakłada pełnego makijażu zawsze)

    no ja rzadko robie make up a pelny too tylko jakies wesela czy duze imprezy
    niestety przy mojej alergii na wszelkie badziewie to mnie ciagle swedza oczy, czasami nawet zima wystarczy ze jestesmy u kogos kto ma nie taki odswiezac powietrza a ja juz zlawie i oczy co jaks czas tre i wtedy moment i wygladam jak wampir (nawet przy dobrych kosmetykach) wiec wole sie nie malowac
    wlasciwie to wszyscy sie do mojego niemalowania tak przywyczaili ze jak zrobie oko to juz zauwazaja ;)

    Treść doklejona: 11.07.15 15:04
    Elfikow w DOZ nie mieli od reki w zadnym punkcie :( zaproponowali ze zamowia tyle ze skoro i tak mam czekac to wole zrobic to sama bo zaplace mniej niz gdyby przyjechalo do apteki i bym w niej odbierala
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Jak się umaluje to jeszcze wrzucę z makijazem, ale to najwcześniej w środę.

    Ja mam jak ulcia-bez makijazu do sklepu nie pójdę:wink: Źle wyglądam, źle się czuję. A tak mam kreskę i od razu lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Ulcia piateczka :)
    Mi tez dobrze tylko w mocnych kolorach. Ja chyba zima właśnie jestem.

    właśnie zakupilam dzisiaj kiecke na wesele w fajnym wyrazistym różu :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Eveke wrzucaj fotkę kiecki
    Ja jestem wiosna, chyba, niebieskie oczy, jsna cera, lekko różowa, niebieskie oczy, ciemny blond taki jak ma moja Ninka na zdjęciach, teraz rozjaśniłam pasemkami, opalam się na czerwono.
    Dobrze się czuje w wyrazistych kolorach, ostatnio niebieski, granat, morski, czerwony, malina, z rózu to tylko brudny lub pudrowy, ale też zgaszony, nie mogę nosić bieli, beżu, szarego bo mnie nie ma, czarny tylko wtedy gdy rozjaśnię to czymś, np czarna bluzka a na to limonkowy sweter, ale sama żólta sukienka nigdy. Dobrze jeszcze wyglądam w amarancie, w zielonym źle się czuję
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    kachaw, z opisu to Ci właściwie lato wyszło;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Kacha jutro jak dotre do domu ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Tak ?? a zawsze myślałam żem wiosna, może jakaś nietypowa, bo te kolory to niby pasują do mnie złoto, beż biel, to ja w nicj fatalnie wyglądam, nie ma mnie, nie lubię zlotej biżuterii nawet, mam tylko białe złoto, nawet obrączkę mam z białego złota.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.