Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Potwierdzam bar przystań jest the best :)
    --
  1.  permalink
    Frag,po prawej. 2 wejścia przed Przystanią.
    Ponoć wieczorami tam grają od lat,nie wiem jak to się stało ze ja trafiłam dopiero w tym roku.

    Treść doklejona: 05.09.15 09:28
    tzn chyba wiem,bo ja kocham Sopot po sezonie a oni tylko w wakacje :/
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Kurczę to przy plaży nie kojarzę, ale może dlatego, ze my też poza sezonem jeździmy...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 6th 2015
     permalink
    Reginko, ja bym wzięła jakiś lek na opryszczkę-heviran na przykład. Wiesz pewnie, że to bardzo niebezpieczne . A takie objawy, jak opisujesz brzmią kiepsko.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    Kasiu dziekuje ,omimelo sie bez Heviranu choc mialam juz isc do lekarza po recepte. Opryszczka ladnie zeszla ,nos czerwony ale wiem ze to potrwa .Smaruje go wit.A i jestlepiej .Wezel ladnie sie schowal wiec wina wiatru byla ,no i mam nauczke ze na slonce nie wychodzi sie bez kremu przeciwslonecznego .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Hmm nie wiem w jakim wątku napisać..ale szukam rady odnośnie sprzedaży za pobraniem na OLX
    Sprawa wygląda tak..pewna osoba kupiła ode mnie nowy strój kolarski,napisałam rozmiar,chciałam podać tej osobie dokładne wymiary i strój wymierzyć,jednak ten ktoś nie chciał.
    Wysłałam za pobraniem,a dziś dostaję info że ktoś chce strój oddać bo ta rozmiarówka jakaś zaniżona i że postąpiłam nie fair nie pisząc o tym !.. (no przecież chciałam wymiary podać bo o strojach kolarskich nie mam bladego pojęcia) i teraz nie wiem co zrobić ? ..
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  2.  permalink
    Aga, moim zdaniem postąpiłaś fair i nie masz nic sobie do zarzucenia.
    Chciałaś podać wymiary, ten ktoś nie chciał, jego strata.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Mnie też się wydaje, że skoro proponowałaś podanie wymiarów, a kupujący odmówił, to jego ryzyko. Ty jesteś czysta. A jeśli masz to na piśmie (maile), to tym bardziej.
    Ludzie to są dziwni. Sami nie wiedzą czego chcą.

    Ja też sprzedaję/kupuję na OLX (głównie odzież dziecięca). Portal odradza przelewy, ale ludzie i tak ślą pieniądze. Ja się jeszcze nie nacięłam. Zawsze podaję w ogłoszeniu dokładne wymiary odzieży (dł. rękawa/nogawki, szer. w pasie/pod pachami, dł. wkładki wewnętrznej buta itp.) i o takie same szczegóły dopytuję, jeśli cokolwiek kupuję. Rozmiarówki odzieży czy butów bywają różne zależnie od marki.
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Mam oczywiście całą korespondencję.
    Ale ciśnienie mi podniósł chyba do maximum ..
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    A czy dostałaś pieniądze za sprzedaż? Jeśli tak, to twardo obstawaj przy swoim, zwrotu nie przyjmuj i kasy nie oddawaj.
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Sprawa już wyjaśniona,osoba stwierdziła że jednak nie będzie oddawać stroju (chyba doszła do tego że i tak bym się na to nie zgodziła bo to ona wymiarów nie chciała :devil:)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  3.  permalink
    Nawet nie masz takiego obowiazku. Olx niczego nie gwarantuje i każdy kupuje na własne ryzyko. Ja miałam tak z suknią ślubną. Babsztyl chcial za pobraniem ale tylko poczta polska na co nie chciałam sie zgodzic bo oferowałam jej bezpłatnego kuriera. Najwyrazniej miala chody lub tam pracowała i chciała mnie narazić na koszty.ja bym jej wysłala a ona by stwierdziła ze sie nie podoba i odbiła paczke a ja musiałabym za wszystko płacic. Ogolnie sama kupilam kilka rzeczy na olx. Byly oczywiscie jakies błedy bo ostatnio mimo opisu gosc nie przesłał mi kabla usb do telefonu a miał byc....ale takie rzeczy to też są w allegro. Kupilam router z kablem a kabla nie bylo...mimo zapewnien ze dosle kabla nie ma. Nie ma opcji zwrotu takiego towaru. Dlatego bezpieczniej jest wystawiac mimo wszystko na allegro.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Czy znacie może jakiś sposób na zahartowanie dzbanka?

    Chciałabym sobie zaparzyć pokrzywę i mieć na zaś, ale już mi jeden dzbanek trzasnął na taką okoliczność. Nabyłam już drugi i ponieważ zainwestowałam weń poważną kwotę 8 zł, to zastanawiam się czy można tego pęknięcia szkła uniknąć? Napisane jest na nim, że do 50 st. niestety :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    A nie lepiej kupic taki typowo do zaparzania? No wiem wiem, znow inwestycja, ale ja za swoj "mega wypas"do parzenia czystka zaplacilam cale 18 zl, ale ma taka siateczke w srodku, czyli wnioskuje ze zahartowany;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Dziewczyny, takie dziwne pytanie mam - co zrobić z za śliską podłogą? Krasnal ma ostatnio zabawę i "ślizga" się na podłodze w skarpetkach i ją chcąc-nie chcąc froteruje i zrobiła się potwornie śliska - ja się wczoraj wywaliłam, Krasnal ma rozgryzione usta, a Gugi guz na czole... Umyłam ją płynem, ale to nic nie daje...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Mata antypoślizgowa i dywanik?:devil: wiem nie o to chodziło :wink::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Haha, no nie bardzo... chyba kupie dla wszystkich te podklejane skarpetki... bo kapcie nie przejdą...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Ale jak sie Krasnal bedzie slizgal w tych skarpetach?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Natrzyj żywicą.
    Podłogi ofc :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Frag - podloga czyli co? kafle? panele? drewno?
    -- ;
  4.  permalink
    Frag - u mnie kiedyś mój A. tak załatwił podłogę, ale nie ślizgając się :devil: tylko wlewając trzy nakrętki płynu do mycia podłóg... Po przemyciu chyba z pięć razy bardzo ciepłą wodą bez żadnych dodatków zrobiła się normalna. Może spróbuj kawałek wyszorować samą wodą. Aa i nie płucz mu skarpetek w płynie do płukania, to był patent mojej mamy z mojego dzieciństwa. Ślizgać się dało, ale podłoga nie była jak tafla lodu (podobno, bo ja takiej sytuacji nie pamiętam).
    Nie gwarantuję skuteczności, ale to są rady z doświadczenia (mojego i mamy).
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    ja przykladowo czasem sie slizgam jak przetre panele czy kafle wilgotna sciereczka. one sa czyms nasaczane (pewnie jakims woskiem) i wtedy jak na slizgawce.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Panele :)
    .
    O, wodą spróbuję, bo myłam już kilka razy z płynem. Caffee, dzięki za podpowiedź ze skarpetkami!
    No mówię Wam, wczoraj i mąż się mało nie wywalił, a on stabilny człowiek ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    plytny do paneli tez sa z domieszka wosku chyba, albo innego nablyszczacza i to on powoduje to slizganie;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Ale my cały czas tego samego używamy i dopiero wczoraj się zaczęło - Krasnal dostał wczoraj nowe skarpety "menskie" (bo bez tych absów pod spodem) i ślizgał się tak, że wyfroterował na maksa kawałek :shocked:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Nie pomyślałam w ogóle o takim do zaparzania, dzięki Frances. Tylko kiedy ja się znów do Ikei wybiorę z tą moją ferajną to nie wiem :neutral: A czy w Pepco takie są, kojarzyta? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    U nas jest taki sklep z naczyniami, garami itp. Moze cos takiego poszukaj?
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Na mojej zadupnej dzielni nie ma takich sklepów - to już Ikea bliżej :D
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeSep 10th 2015 zmieniony
     permalink
    a_net_a: Nie pomyślałam w ogóle o takim do zaparzania, dzięki Frances. Tylko kiedy ja się znów do Ikei wybiorę z tą moją ferajną to nie wiem A czy w Pepco takie są, kojarzyta?



    ja mam taki kupiony w tesco za grosze, super się sprawdza do herbat sypanych, bo to wieczko filtruje fusy. w innych większych sklepach na pewno też jest
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Zaczne nowy temat, moze was zainteresuje, bo u nas to w tej chwili temat bardzo na czasie. Chodzi o uchodzcow.

    U nas do polowy roku bylo w miescie okolo 500 uchodzcow, a od pewnego czasu przybywa po 120 nowych i wlasnie czytam, ze od tego miesiaca bedziemy przyjmowac 200. Co miesiac!!! W naszym raczej malym miasteczku to to juz pokazna liczba, juz we wrzesniu ta liczba sie podwoi do tysiaca, a do konca roku potroi. :shocked: I konca nie widac na ten moment (mieszkam w Niemczech).

    Dziwnie mi z tym, bo z jednej strony wiem, ze z wojny i po lepsze zycie przychodza, ale jak np. ide biegac i spotykam grupke mlodych ciemnoskorych chlopakow, ktorzy z otwarta buzia spogladaja mi na bluzke to sama nie wiem. No chociaz Niemcy tez mi patrza na bluzke albo ogolnie mi sie przygladaja, tylko ze zwykle chodza pojedynczo :P No ale mimo to przyznaje, ze unikam juz pewnych tras :/

    W mediach pokazuja glownie rodziny z dziecmi, a po naszym miescie widac tylko facetow i to grupkami :( Ja wiem, ze inna kultura, i kobiety glownie w domu siedza, ale i tak dziwnie, no. W naszej szkole mimo tej wielkiej grupy uchodzcow tylko jedno nowe dziecko uchodzcow z Syrii i jedna dziewczynka, ale to Rosjanka z Ukrainy. Gdzie sa te rodziny, ja sie pytam? (u nas jest obowiazek chodzenia do szkoly w ciagu 3 miesiecy od przybycia)

    Mam znajoma rodzine uchodzcow - Kurdow (syn chodzi do szkoly z corka), i mimo, ze uwazam ich za sympatycznych, to jednak z mama mozna sie porozumiec glownie rekami i nogami, a ona juz tu w Niemczech dluzej ode mnie.

    Tak wiec mam swoje obawy, co do ich integracji, zwlaszcza biorac pod uwage ich liczbe i aspekt kulturowy. A jakie wasze zdanie na ten temat?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    YPolly: Tak wiec mam swoje obawy, co do ich integracji, zwlaszcza biorac pod uwage ich liczbe i aspekt kulturowy. A jakie wasze zdanie na ten temat?

    Jestem przeciwko.
    YPolly: z jednej strony wiem, ze z wojny i po lepsze zycie przychodza

    Nie wszyscy.
    Wczoraj przy granicy austriacko-węgierskiej znaleziono w krzakach podarte dokumenty (dowody osobiste, prawa jazdy) bodajże z Pakistanu, Bangladeszu, Iraku itp. Europa przyjmuje uchodźców z krajów ogarniętych wojną - Ci z innych krajów niszczą dokumenty i podszywają się pod Syryjczyków.
    YPolly: W mediach pokazuja glownie rodziny z dziecmi, a po naszym miescie widac tylko facetow i to grupkami :(

    W mediach kobiet i dzieci mało - więcej mężczyzn młodych, zdrowo wyglądających.
    Dawniej z krajów ogarniętych wojnami uciekały kobiety i dzieci - mężczyźni zostawali walczyć. Teraz widać głownie rosłych facetów. Ciekawe ilu z nich jest bojownikami państwa islamskiego i podszywa się pod biednych uchodźców.

    U nas kraju emigrantów mało, ale w Niemczech, Anglii czy Francji bardzo dużo. Od lat żyją w tych krajach, ale się nie asymilują, nie pracują, bo socjal dobry. Żyją we własnych enklawach, powodują problemy (zamieszki, burdy, gwałty, kradzieże). Trzeba pamiętać, że my dla nich jesteśmy 'niewierni', a oni niewiernych się nie boją i słuchać ich nie muszą (nawet policji, polityków, sądów itp.)

    Demografowie przewidują, że jeśli tempo napływu ludzi i ich rozmnażania utrzyma się, to po 2050 r. w Europie będzie więcej muzułmanów niż chrześcijan. W 2014 r. w Wielkiej Brytanii najczęściej nadawanym imieniem był Mohammed. To najlepiej obrazuje skalę problemu.
  5.  permalink
    Ja się boję. To tysiące młodych, agresywnych mężczyzn w wieku poborowym. Totalnie inna kultura, inne wychowanie. Wątpię,żeby umieli się dostosować do norm panujących w Europie. Jak patrzę na to co dzieje się na świecie to jestem przerazona.
    Nie mówię,że nie trzeba pomóc. Trzeba, bo tym ludziom los zafundował zyciowe tragedie. Tyle.,ze na naszych warunkach.
    Tylko mam obawy co do tego czy nasz kraj potrafi pomóc. Bo skoro nie potrafi pomóc Polakom, którzy znajduja się w trudnej sytuacji to jak pomoze cudzoziemcom?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: poza tym mam obawy co do tego czy nasz kraj potrafi pomóc. Bo skoro nie potrafi pomóc Polakom, którzy znajduja się w trudnej sytuacji to jak pomoze cudzoziemcom?

    Naszym się nie pomaga, a dla uchodźców luksusy, których nie doceniają. Proszę - z dzisiaj:

    Kilka tygodni temu proboszcz z parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie zdecydował się przyjąć rodzinę chrześcijańskich uchodźców z Syrii. Zapewnił im mieszkanie i wyżywienie, uczestniczył także w poszukiwaniu szkoły dla dzieci i pracy dla dorosłych. Tymczasem w ostatnią niedzielę syryjska rodzina… bez słowa opuściła Śrem i udała się do Niemiec.
    – Przyjęliśmy pięcioosobową rodzinę, z trójką dzieci. Zakwaterowaliśmy ich w mieszkaniu w bloku Spółdzielni Mieszkaniowej. Daliśmy wikt i opierunek. Dzieci miały zapewnioną naukę w szkole katolickiej. Z kolei dla rodziców mieliśmy oferty pracy.
    Według relacji księdza, rodzina miała zapewnione komfortowe życie. – Naprawdę zagwarantowaliśmy im wszystko. Internet, telewizor, nawet rowery dostali. Wyglądało na to, że się u nas dobrze czują – mówi.

    .....................
    Papież apeluje o przyjmowanie uchodźców - ilu z nich przyjmie Watykan???
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    szczypta_chilli: Totalnie inna kultura, inne wychowanie


    Ja miałam do czynienia z tą inną kulturą i wychowaniem we Francji, gdzie jako dziewczyna nie mogłam wyjść sama na podwórko... Także podziękuję.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Ja tez ueazam,.zr pomoc powinnismy, ale np tworzac obozy dla uchodzcow w Turcji, Iraku. Na uch terenach, w miejscu problemu. Oni kompletnie nie licza sie z naszymi zasadami, z nasza kultura. Widzialyscie jak wygladaly wegierskie autobusy po przejezdzie na granice? Obesrane, zmasakrowane. Chadzaja sobie autostradami, ze juz nie wspomne o gwaltach, mordersteach i wlamaniach do domow w Grcji i we Wloszech np. Dla mnie to jawna inwazja. Jak "zielone ludziki" Putina weszly "pokojowo". Tak teraz muzulmanie nas beda na islam przekonywac:sad: nawet nasi Tatarzy (zasymilowani muzulmanie) sa przeciwko. Zresztam w islamie jakos sie nawet specjalnie nazywa takie "pokojowe zajowanie ziem niewiernych". Ja sie boje:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Po komentarzach pod artykułami o uchodźcach widać wyraźnie, że Polacy ich nie chcą - ani u nas, ani w Europie. Gdyby decyzję podejmował naród, to Polska nie przyjęłaby ani jednego 'muslima'. To nieucywilizowana dzicz.
    Oni europejki gwałcić mogą, ale jeśli obcy spojrzy na ich kobietę, to nawet zabić potrafią. Nie mają szacunku dla innych nacji, szczególnie dla chrześcijan.
    Na forach często określa się ich 'kozojebcami'. W necie krążą filmiki jak faktycznie gwałcą kozy...

    Europa sama świadomie ściąga na siebie wielkie kłopoty. Z czasem odwrotu nie będzie. Już teraz to widać - np. w Wielkiej Brytanii. Muzułmanów tam od groma. Pokolenie mające teraz po 20-30 lat, urodzone na wyspach i żyjące w cywilizowanym kraju, które zaznało luksusów życia zachodniego - młodzi mężczyźni uciekają z kraju i przyłączają się do państwa islamskiego, by walczyć z tymi, którzy ich wykarmili.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    marion: U nas kraju emigrantów mało, ale w Niemczech, Anglii czy Francji bardzo dużo. Od lat żyją w tych krajach, ale się nie asymilują, nie pracują, bo socjal dobry.


    Ja przyznam, ze wiecej znam Niemcow na socjalu, niz obcokrajowcow, ktorzy jednak glownie pracuja albo porobili dodatkowe szkoly, by znalezc prace, bo w swoim nie znalezli. Takze rodzina tych Kurdow (ojciec pracuje - nomen omen - w knajpie z kebabem).

    No ale widze, ze nie jestem sama z tym strachem. Tylko, ze jako, ze mieszkam w Niemczech, mam do tego problemu duzo duzo blizej.

    _Fragile_: Ja miałam do czynienia z tą inną kulturą i wychowaniem we Francji, gdzie jako dziewczyna nie mogłam wyjść sama na podwórko... Także podziękuję.
    Az tak zle?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    YPolly: Az tak zle?--


    Źle. I to było 15 lat temu w mniejszym francuskim mieście...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    A wiecie, co mnie najbardziej irytuje? Medialna propaganda w związku z całą tą sytuacją. I tytułowanie ksenofobem i rasistą każdego, kto ośmieli się głośno wyrazić obawy, które pewnie wszyscy mamy. A ja po prostu nie wierzę w to, że można być aż tak naiwnym.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    _hydro_: A wiecie, co mnie najbardziej irytuje? Medialna propaganda w związku z całą tą sytuacją. I tytułowanie ksenofobem i rasistą każdego, kto ośmieli się głośno wyrazić obawy, które pewnie wszyscy mamy


    Podpiszę się - gazeta zablokowała komenatarze, tvn tylko trąbi o tym, żeby ich przyjąć. Szczerze? Ostatnio jedynymi stronami, na jakie wchodzę na necie są 28dni i Foch. Chociaż i na Fochu ostatnio o tym. Na Facebooka w ogóle nie wchodzę odkąd połowa zaczęła udostępniać zdjęcie chłopczyka wyrzuconego przez morze.
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    http://warszawawpigulce.pl/mocny-wpis-przeciw-imigrantom-usuniety-z-dyskusji-za-popularny/
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    _Fragile_: Na Facebooka w ogóle nie wchodzę odkąd połowa zaczęła udostępniać zdjęcie chłopczyka wyrzuconego przez morze.


    Które podobno również zostało odpowiednio zaaranżowane, żeby uzyskać bardziej dramatyczny kadr :confused:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Fragile, możesz zdradzić o którym mieście piszesz? Pytam z ciekawości :)
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    YPolly, podobno trafiają sami młodzi mezczyzni, bo polityka Niemiec pozwala na późniejsze sprowadzenie, także żon, dzieci. Wolą tu się dostać sami nie narażając rodzin, by potem je do Niemiec sprowadzić. Mimo wszystko rozumiem Twój niepokój..
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    żon.. według polskiego prawa żonę można mieć tylko jedną, reszta żon żyje razem z nimi pod jednym dachem, dostając przy okazji zasiłki, bo wg polskiego prawa, są samotnymi matkami. Aż się w głowie nie mieści, że nasz kraj taki bogaty..
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Ja jestem bardzo przeciwna przyjmowaniu imigrantów...jedyne co mnie pociesza to że Polska nie jest dla nich docelowym miejscem i raczej uciekną dalej na zachód, chociaż ich namnażanie się w Niemczech, Skandynawii i Włoszech też nie napawa optymizmem
    --
  6.  permalink
    Mnie w ogóle przerażą to, co dzieje się na świecie...
    W ostatnim czasie praktycznie wojna na Ukrainie, a do tego "uchodźcy", którzy, poza tym, że żerują na socjalu, to jeszcze zabierają nam pracę (o ile chcę się jej podjąć).
    Jest wiele powodów w związku z którymi odkładam macierzyństwo... Ale jak tak dalej pójdzie, to w ogóle nie będzie sensu planować dzieci... Bo po co je narażać na to, do czego uchodźcy są zdolni...a zdolni są do wszystkiego... Tylko czekać na zmasowane gwałty, czy kradzieże... Bo im będzie mało, bo im się "NALEŻY" pomoc, a jak Europa w końcu jej odmówi, to oni już tutaj będą mieli wystarczającą siłę...
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Tylko nie rozumiem dlazego rzady europiejskie sie na to godza? Ze niby co maja "wniesc" emigranci (mimo tylu "minusow"). Normalnie jesli ktos nielegalnie przekracza granice powinien byc deportowany, nie? Jeszcze rozumiem azyl dla najbardziej narazonych - chrzescijan, kobiety, dzieci, a taki mlody muzulmanin tp jakim prawem?
    Ostatnio na fb widzialam.zdhecue Sobieskiego z podpisem "za moich czasow muzulmanie szturmujacy Europe dostawali wpier****ol, nie azyl":wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Ja też tego nie rozumiem. Mój mąż wczoraj stwierdził, że już chyba we wszystko uwierzy,nawet w to, że albo IS albo Rosja zapłacili za sprowadzenie ich tutaj, żeby od wewnątrz wszystko rozpierdaczyć. Ja chyba już też jestem gotowa postawić na najbardziej irracjonalne teorie spiskowe, bo to jest dziwne. Za dziwne.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Tzn Polske to rozumiem. Wiadomo Tusk, jako przewodniczacy nie moze pozwolic by jego kraj nie przyjal, a Kopacz ma wobec niego dlug plus chyba zdaje sobie sprawe, ze czasy po i jej samej sie koncza to moze cos w parlamencie ue ugra. Natomiast nie kapuje rzadow Niemiec i Francji. Wiedza jaki juz mieli problem z muzulmanami (we Francji sa myzulmanskie dzielnice-slamsy, do ktorych nawet policja nie wchodzi np w Marsylii) i dalej w to brna?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.