Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Ale skąd wiesz, ze mają "gdzies" twoje wartosci? Skąd?! Może nie mieszkalam za granicą, ale trzy razy bedac w Londynie nocowalam w dzielnicach imigranckich, spalam w hotelach prowadzonych przez kolorowych, w Izraelu tez raczej meldowalam się w Palestynskich dzielnicach. Nic mi się nie stało, wow!
    ja nie mialabym nic przeciwko gdyby w Polsce np. pracowało więcej lekarzy imigrantow, przedstawicieli wielu zawodow tu brakuje. Boję się tych mężczyzn, bo faktycznie są trudni do skontrolowania, w Polsce trudno żyje się każdemu obcemu, niezależnie od pochodzenia, nie mamy organizacji, nie mamy środków, nie jestesmy systemowo w ogole przystosowani do przyjmowania uchodzcow, Polska jest i będzie krajem tranzytowym, imigranci stąd zwieją w ogromnej większosci.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja też za granicą nie mieszkałam, ale zapewniam, że propaganda w którąkolwiek stronę mnie nie rusza. Ufam za to relacjom bliskich znajomych i przyjaciół, w tym mojego kolegi, od zawsze zaangażowanego w organizacje zwalczające rasizm itp., który po paru latach spędzonych w uk przyznał, że jego system wartości legł w gruzach, po osobistych, niezbyt przyjemnych doświadczeniach. Wybacz, że bardziej wierzę jemu, niż tobie, nocowanie w hotelu mnie nie przekonuje :tongue:

    Myślę, że dziewczyny mieszkające na stałe za granicą mają tu zdecydowanie więcej do powiedzenia. I tak jeszcze raz, żeby nie było - uważam, że pomocy nikomu odmawiać nie wolno. Ale jak widzę tę naiwność Europy, to nie wiem czy śmiać się, czy płakać.
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Azja ta dyskusja nie ma sensu, jeśli twierdzisz, że nic Ci się nie stało, to jest wszystko ok. To, że nie mieszkałaś a nocowałaś potwierdza, że po prostu się z tym nie zetknęłaś. Jak już pisałam, moi sąsiedzi są muzułmanami i spotykają się tylko w swoim gronie, ja nie poruszam z nimi tematu wiary, nie mówię nic o swojej wierze, bo prowadzi to do spięć, a na co dzień mamy normale relacje.
    To inna kultura, inna religia i niestety kompletnie nietolerancyjna wobec innych nie wyznających wiary Allaha.
    Mają gdzieś nasze wartości, bo dla "niewierzącego" we Francji obcieli głowę, tylko dlatego, że nie wierzy w jego Boga.
    W mniejszości są spokojni, w grupie próbują narzucić swoją kulturę i wyznanie. Wróć do poprzedniej strony i przeczytaj opis(na dole) Malisiek, dokładnie tam jest pokazane jak to wygląda.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Elfika, moj maz rozmawial przed chwila z kolega, ktory mieszka w Monahium. Niemcy podpalili jyz dwa osrodki dla uchodzcow. Z Monahium odsylaja ich dalej, na polnoc, do Merkelowej. Kazdy tylko odsyla ich dalej:sad:sami swoim zachowaniem zasluzyli na takie trakrowanie.
    W takiej np Japonii islam jest prawnie zakazany, jest traktowany jak terroryzm (no bo z naszej "zachodniej" perspektywy tak jest), a slyb Japonki z muzulmaninem to najwieksza chanba.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    A mi mąż opowiadał sytuację jaka była u niego w pracy w biurze. Pracował jeden fanatyczny Turek i w jakieś tam sytuacji powiedział do kolegi " jak mi mój pan nakaże to Cię zabiję" i się zaczęło..... Oczywiście był chory na punkcie swojej wiary, został wezwany do szefa w konsekwencji zwolniony, bo nie dało się pracować w takiej atmosferze. Poszedł do sądu, że został zwolniony ze względów religijnych itd. Nie wiem jaki był wyrok w tej sprawie.
    Ale mam wrażenie że w Europie zbyt dużo mówi się o tolerancji, przy czym jednocześnie nie oczekuje się tolerancji od innych. Dlaczego my musimy być tolerancyjni wobec muzułmanów na naszej ziemi a dlaczego oni mogą okazać tolerancji wobec naszej wiary, kultury i norm społecznych ? Myślę, że chyba Europa trochę się zagubiła ze swoim humanitaryzmem i tolerancją, a Niemcy chcą odkupić swoje winy z czasów wojny, jednocześnie pogrązając w ten sposób Europę i prowadząc do islamizacji.
    Francja jest już stracona.... Powstają meczety, muzułmanie zaraz będą rządzić.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    W podobny sposob "upadlo" RPA. Niegdys najbardziej rozwiniety kraj regionu. Wlasnie taka poprawnosc polityczna bialych sprawila, ze rzady w swe rece przejeli czarni a ciag dalszy wszyscy znamy:confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Malisiek, możesz podać źródło informacji?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, błagam.... Przytaczajcie merytoryczne argumenty. Ja rozumiem niechęć i strach- sama je odczuwam.
    No kurcze, ale jak czytam o czarnych, ktorzy spowodowali upadek RPA.......... Rzeczywiscie, bo rdzenni mieszkańcy Afryki byli biali a czarnoskórzy to nie wiem skad sie wzięli....????
    Broń atomowa, ktora moze sie dostac w ręce Muzułmanów, kiedy Ci dojdą do władzy we Francji? A ze teraz niby w ich rękach nie jest? Nie musza podstępnie wchodzić do Europy, zeby miec broń atomową.
    Twierdzicie, ze w mediach jest propaganda, ale same ulegacie propagandzie przeciwników przyjmowania uchodźców.

    Moje zdanie jest takie, ze jesli znajda sie fundusze na przyjęcie uchodźców, to powinni oni byc rozparcelowani tak, zeby nie tworzyć dużych skupisk/obozów, tylko np.jedna rodzina do jednego miasta. Niemniej jednak uwazam, ze w sytuacji, gdy nie ma pracy dla nas, ludzie kupują mieszkania za pieniedzy z kredytu itd., to ciezko sie czyta o tym, ze dla "obcych" sa zapewnione takie a nie inne warunki.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    moya212: Malisiek, możesz podać źródło informacji?


    Prosze.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Jeheira ale o jakiej ty bombie mówisz? Bo nikt z nas o tym nie pisał ani słowa.
    Poza tym poczytaj co się dzieje we Francji, jak Muzułmanie opanowali ten kraj.
    Nie ulegam propagandzie Jeheira, nie potrzebuję tego, bo widzę codziennie co się dzieje w związku z Uchodźcami, w moim mieście, w gazetach, jestem na bieżąco z tym jak się zachowują, bo mieszkam w samym środku tego problemu.
    Nie da ich się podzielić na rodziny w jednej miejscowości, oni tego nie chcą. Nie zmusisz ich, bo nie uznają naszych nakazów i kultury. Po drugie mówimy o milionach ludzi, więc to jest nierealne....
    Owszem można przyjąć, pomóc iluś tysiącom ludzi, ale jednego dnia przybywa po 10-12 tys Uchodzców. Jak im pomóc? W takim tempie zalejemy się Muzułmanami.
    ---
    Merkel najpierw "zaprasza" Uchodźców, już dostała za dto "po dupie" od swoich pracowników, bo teraz wycofuje się z tego i rozważają zamknąć granicę. Świeża informacja sprzed pół godziny. Czyli jednak problem istnieje, skoro nagle się opamiętali, co może się dziać, jeśli pozwolą Muzułmanom masowo przybywać do Europy i że po prostu Europa nie udźwignie takiego problemu.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Malisiek, i Ty szukasz tam rzetelnych informacji? ??? Wiesz wogole co to za strona?
    Wiesz co oni wypisują? np. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/plan-bekart-zydowski-na-tronie-anglii-czesc-iii-2013-07
    To tak jakbyś zaczerpnela informacji o in vitro na stronie mocno katolickiej.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Judka, czytam na spokojne te dyskusje. Czy sie da rozdzielić(i nie pisze o rozdzielaniu rodzin!)czy nie, to mysle, ze akurat zależy od tego jak zostanie stworzony program pomocy. Co do broni atomowej-odsyłam do poprzedniej strony, do postu igni.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Jaheria, zgadza sie. Sama widze, ze niepotrzebnie sie nakrecam, ze kieruje mna obawa o mnie i moja rodzine, no ale jak widzisz nie jest bezpodstawna. To o czym Ty piszesz (ekonomia) to dla mnie osobiscie argument drugirzedny, bo mnie i mpjej rodzinie poki co dobrze zyje siw w naszym kraju, a jak cos sie pogorszy to mamy plan "B". Kazdy ma swoje obawy.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Duża ilość osób wśród Uchodźców to nie Uchodźcy- wojenni a mieszkańcy Egiptu, Maroka, Afganistanu, Algierii, którzy po prostu masowo wchodzą w tłum i chcą przekroczyć granicę. I oczywiście są to wyznawcy Islamu.
    Priorytetem dla Uni jest przyjąć uchodźców wojennych a nie wszystkich. Kobiety i dzieci zostały na wojnie, a mężczyźni uciekli.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Tak Was czytam, szczególnie wątki dziewczyn spoza kraju... Oglądam tv... Słucham radia...
    Podtrzymuję zdanie - NIE DLA ISLAMU. Nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Właśnie ze względu na tą dzicz - nieasymilującą się, liczącą na zasiłki, mnożącą się z tempie ekspresowym, za skrajnie odmienną kulturę, za wypaczony obraz kobiet, za nieprzestrzeganie norm i prawa krajów, do których trafiają itp.

    Zobaczcie - zarówno w Polsce jak i w krajach Europejskich żyje wiele innych narodowości - pełno Wietnamczyków, Hindusów, przybyszów z Ameryki Południowej czy Afryki. Ale tylko ta muzułmańska dzicz nie potrafi żyć w zgodzie w tubylcami. Inni potrafią nauczyć się języka, pracować i ogólnie dobrze funkcjonować w społeczeństwie - tylko nie islamiści. Z nimi odwieczne problemy. I tylko oni zawsze są sprawcami zamachów terrorystycznych.

    Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!

    judka25: Duża ilość osób wśród Uchodźców to nie Uchodźcy- wojenni a mieszkańcy Egiptu, Maroka, Afganistanu, Algierii, którzy po prostu masowo wchodzą w tłum i chcą przekroczyć granicę. I oczywiście są to wyznawcy Islamu.

    Dokładnie!
    Podszywają się pod Syryjczyków, żeby móc trafić do Europy. Europa przyjmuje ludzi z krajów ogarniętych wojną - a W Egipcie czy Tunezji wojna się przecież nie toczy. Nie mają ze sobą dokumentów, albo je niszczą - wierzy im się na słowo, ze są Syryjczykami.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Marion, jeśli już zabierasz głos w tej dyskusji, to przynajmniej wypadałoby wiedzieć kto to jest islamista, i jaka jest różnica między nim a wyznawcami islamu.
    Druga sprawa, nie wiem czy wiecie, ale na 28 dni jest kilka muzulmanek. Na pewno nie fajnie czyta im się jaką ta są "dzicza" i te wszystkie wyswiechtane frazesy o ich religii. Zaznaczam że ja nią nie jestem.
    Ale szczetze brzydza mnie posty ociekajace nienawiścią.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    moya212: Ale szczetze brzydza mnie posty ociekajace nienawiścią.


    Ociekające nienawiścią, naprawdę? A może to po prostu strach przed nieznanym? Obawa przed skutkami niekontrolowanego przez nikogo napływu tysięcy ludzi, wśród których niekoniecznie wszyscy mają pokojowe zamiary? Obawa przed nieposzanowaniem naszych norm społecznych i kulturalnych? Naprawdę nie wolno nam mieć takich uczuć? I pytam ponownie, czy to naprawdę stawia nas w jednym szeregu z rasistami i ksenofobami odmawiającymi pomocy? I kto tu powinien się czuć urażony? :tongue:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Kurcze dziewczyny jeszcze jedno. Tak dużo piszecie tu o przestrzeganiu panujących zasad, o odpowiednim zachowaniu itd. Oczywiście że to jest podstawa dobrej integracji w społeczeństwie.
    A teraz z ręką na sercu, która z Was przestrzegala zasad TAM panujacych, jeżdżąc na wakacje do Turcji, Egiptu czy Tunezji. ...No bo raczej chust na głowę nie zakladalyscie, alkohol pilyscie, w burce nie chodzilyscie. ...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    W Turcji zakaz noszenia chust w urzędach itp. zniesiono dopiero niedawno, więc przykład dość nietrafiony. To jest państwo świeckie, dużo bardziej europejskie niż pozostałe kraje muzułmańskie. Co do Egiptu czy Tunezji się nie wypowiem, bo nie byłam, z tym że przykład chyba równie kiepski, bo turyści tam jadący przebywają głównie w hotelach i w miejscach odwiedzanych przez innych turystów. Nie ma to nic wspólnego z sytuacją, w której ktoś decyduje się zamieszkać w obcym kraju. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że decyduję się na emigrację i w nowym miejscu nawet nie staram się nauczyć języka czy poznać miejscowej kultury - choćbym miała to zrobić tylko dla siebie.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    A niby dlaczego nie? Przebywanie wśród "swoich" zwalnia zatem z obowiązku przestrzegania zasad?
    Ciągle jesteś w Turcji, gdzie 98% społeczeństwa to muzułmanie. ...nawet ci kelnerzy cię obsługujący. ...

    Treść doklejona: 13.09.15 18:20
    Elfika, ja nie piszę o utrzymaniu, ale o zasadach.
    --
  1.  permalink
    Przepraszam,że tak wcinam się w temat i o czym innym,ale może pomożecie...Za dwa tyg wybieram się na wesele i na dniach będę poszukiwać jakiejś sukienki. Problem polega na tym,że mam te okropne ''boczki'' i może mogły byście polecić jakiego kroju sukienki powinnam wybierać,żeby to ładnie wyglądało i maskowało niedoskonałości?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Moya, a ty byłaś w Turcji? Pewnie gdzieś na prowincji może to różnie wyglądać, ale Ankara nie różni się wiele od innych europejskich stolic. I co do strojów jest dowolność, nikt nikomu nie nakazuje w tej kwestii niczego. Polecam bardzo ciekawy tekst na temat Turcji właśnie: Rozmowa z pewnym imamem. Z całą pewnością nie Turków boją się Europejczycy i ten tekst tylko to potwierdza.

    A dlaczego przykład "turystyczny" uważam za kiepski? Ano dlatego, że nie ma to nic wspólnego z osiedlaniem się w obcym kraju. Od turystów przyjeżdżających do Polski też nie wymagamy, żeby znali nasz język, ubierali się jak my itp., prawda? Co nie znaczy, że nie możemy tego wymagać od chętnych na zamieszkanie na stałe u nas. Naprawdę nie widzisz różnicy?
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Yoshimura a może sukienka w kroju dzwonka?? ja mam raką i fajnie wygląda, ku dołowi lekko się rozszerza, tylko że u mnie inny problem brak wcięcia
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    I przynajmniej staramy sie przestrzegac. Gdy przybywasz do jakiegos kraju madz prawo nie znac zasad tam panujacych, zwlaszcza gdy nie znasz jezyka. Tak samo "my" jak i "oni". Gdy prosza nas by przy wejsciu do meczetu oslonic glowe, kazdy to robi a nie wszczyna awanture. Gdy w Tunezji chcialam wyjsc do miasta z odkrytymi ramionami, zostalam poinformowana, ze zwyczaj nakazuje zakrywac ramiona, ale nie musze oczywiscie, bo Tunezja to chyba najbardzie "elastyczny" pod tym wzgledem kraj. Przeprosilam, okrylam ramiona. Nawet nie pomyslalam, zeby przekonywac ich fo swojego prawa.
    Moj maz mowil, ze ogladal na youtube jak imigranci zaczepiaja jakas Niemke, gdy ona kiwa wyraznie, ze "nie", ze nie jest zaintetesowana to podbiega do niej jeden, uderza ja z piesci w twarz, a reszta podbiega i kopie.:shocked:
    --
  2.  permalink
    kachaw: Yoshimura a może sukienka w kroju dzwonka?? ja mam raką i fajnie wygląda, ku dołowi lekko się rozszerza, tylko że u mnie inny problem brak wcięcia
    --


    Hmmm...W sumie racja,zakryje boczki, do tego wezmę szpilki bo do wysokich się nie zaliczam i nie chce jak krasnal wyglądać :wink: Zazwyczaj kupowałam długie sukienki i do tego sandały na obcasie,ale już wieczorami chłodno i to nie byłby najlepszy pomysł.
    Czyli brać pod uwagę tylko krój tzw.bombki?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    "Z całą pewnością nie Turków
    boją się Europejczycy i ten tekst tylko to
    potwierdza."
    No a o czym ja piszę od początku?
    Właśnie o tym żeby nie wrzucać wszystkich do jednego wora. Większości tutejszych wypowiedzi to jest pomieszanie z poplataniem.
    Czemu zatem nie boicie się Turków skoro to muzułmanie? A muzułmanie to dzicz. ...No przecież o tym dziewczyny piszą, jaka to straszna religia.

    Treść doklejona: 13.09.15 18:54
    zauważ hydro że wypowiedzi na forum dotyczą wszystkich muzułmanów.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja myślę, że dotyczą przede wszystkim imigrantów i ich postawy. W moich postach nienawiści i generalizowania nie znajdziesz, przykro mi. Nie odbieraj mi jednak prawa do wyrażania obaw.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    "A ja myślę, że dotyczą przede wszystkim
    imigrantów i ich postawy. "
    Zaczęło się od imigrantów, a dostało się wszystkim muzulmanom i całej religii. Wystarczy spojrzeć wyżej na posty Marion, judki. ...itd.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Moya, no generalizuje sie. Tego nie unikniesz, ale przyznaj teraz z reka na sercu. Gdyby sytuacja byla odwrotna. Do Maroko przyjezdzaja Europejczycy i zachowuja sie jak teraz imigranci. Nie masz obaw? Chocby w myslach nie klniesz? Sorry, sami sobie zasluzyli na taki stosunek. Dawno temu brzydko nazywano Polku wyjezdzajace do Wloch i bismy sie w piers, ze "sami sobie zasluzylismy", ze stereotyp pozostal.
    Ja to sie wcale nie ciesze, ze Niemcy zamykaja granice z Austria, bo beda teraz ptzez nasz kraj "przechodzic":wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Co do moich postów, bo zostałam wywołana.
    Proszę zauważyć, że ja napisałam wyraźnie, że mam sąsiadów muzułmanów i mam z nimi dobre albo nawet bardzo dobre kontakty. Jako jednostki są spokojni, dopóki nie wchodzi w dyskusję temat religia. Mam koleżankę na kursie, która jest muzułmanką Bułgarką, jest bardzo fajna. Nie poruszamy tematu wiary nigdy. Po prostu ją lubię, nie wchodzę w szczegóły.
    I mam prawo uważać, że w grupie ta religia oznacza fanatyzm, no to są fakty.. ... chrześcijanie nie wysadzają się w powietrze, tylko wyznawcy Allaha.
    I nie będę udawać, że szanuję tę wiarę, bo nie, bo kłóci się z moimi poglądami na życie, bo ja nie dopuszczam gwałtu do myśli albo braku szacunku do kobiet itd.
    Mamy prawo się obawiać tych ludzi, bo obecna sytuacja w Europie,jest spowodowana właśnie przez tych ludzi. Strach jest uzasadniony, gwałcą, są brutalni i w "stadzie" zachowują się jak dzicz. Bo czy to jest nieprawda? Wystarczy popatrzeć na przeróżne filmiki w internecie.
    Wszystko co tu opisałam, to sytuacje, które miały miejsce, więc jak można myśleć inaczej o tych ludziach? Mamy mydlić oczy wcale nie są tacy okrutni?
    Owszem spotkało ich okrucieństwo w postaci wojny i jako ludziom bardzo im współczuję tego piekła, ale to nie zmienia mojego podejścia, że przez otwarte granice z pewnością mamy już w Europie kilku terrorystów z Państwa Islamskiego. Wśród tysięcy ludzi, którzy są już w Europie z pewnością są przeszkoleni ludzie.
    Dla mnie priorytetem byłoby ratowanie rodzin, kobiet i dzieci. Jednak 80 % z tych ludzi to mężczyźni, więc na prawdę obawy są uzasadnione.
    ----
    Porównywanie noszenia chust itd. podczas urlopów w Egipcie i Turcji jest MOIM ZDANIEM jakąś pomyłką. To w ogóle nie ma nic wspólnego z życiem na co dzień, z asymilacją, z obcą kulturą, podejmowaniem pracy.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    moya212: Zaczęło się od imigrantów, a dostało się wszystkim muzulmanom i całej religii.


    Uważam, że jesteś przewrażliwiona.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    No ale Hydro, tak nie jest? Odsyłam do postów wcześniejszych. Niektóre to ogłosiły nawet święta wojnę. ..
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Myślę, że akurat moya, biorąc pod uwagę jej miejsca zamieszkania (jeśli dobrze kojarzę), ma na ten temat najwięcej do powiedzenia i raczej jej warto posłuchać

    Treść doklejona: 13.09.15 21:01
    _hydro_: Zatem zgodnie z takim tokiem rozumowania należy udawać, że normą jest to, czego nigdy za normę nie uznawaliśmy, żeby przypadkiem nie urazić przybyszów...

    Przypadkiem urazić? :) ty to nazywasz przypadkowym urażaniem, to co się dzieje teraz w inernecie?
    :rolling: niech ci będzie...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    _azja_: Przypadkiem urazić? :) ty to nazywasz przypadkowym urażaniem, to co się dzieje teraz w inernecie?


    No i popatrz, teraz ty generalizujesz - wrzucasz mnie i podobnie wypowiadające się osoby do jednego worka z internetowymi hejterami :confused:
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Tak, panikowanie że np. uchodzca dotknął ręko męża, albo się patrzył na kobietę (pewnie będzie gwałcił), wrzucam do jednego worka z wielkim sianiem paniki w internecie.
    Ksenofobia to strach przed innością, jesteśmy wszyscy w roznym stopniu ksenofobami, jakkolwiek pejoratywne jest to określenie.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Moya, poogladaj filmiki na youtube. Gdy niemiecka policja probuje uspokoic imigrantow. Atakuja ich i ponoc (bo nie znam arabskiego) wykrzykuja, ze to poczatek wojny. To nie my nakrecamy ta atmosfere:confused:
    Pomysl tez, ze moze to wyjatkow Ty nie odczulas tego jak muzulmanie traktuja europejki (chodzi mi o obcych facetow), bo masz meza Marokanczyka, bo biegle mowisz po francusku, bo masz "arabski" typ urody. Dla nieznajacych Cie facetow jeste arabka po prostu.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    azja, ale tu nie chodzi o patrzenie, bo i nasi chłopcy czasem też zerkają na kobiety, ale z relacji dziewczyn, które miały do czynienia z osobami z tamtej kultury tu chodzi o zwierzęce rozbieranie wzrokiem... A co do złapania za rękę - pewnie jakby mnie ktoś złapał od razu bym starała się bronić, taki jest naturalny odruch. Można się dogadać choćby na migi nie znając języka, ale nie szanując podstawowych zasad panujących w danym kraju i kulturze już nie.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja mogę się wypowiedzieć jako osoba, która miała do czynienia jako nastolatka z takimi osobami we Francji - i to jeszcze za czasów, kiedy "rodowitych" Francuzów było tam całkiem sporo. Nigdy, przenigdy nikomu nie życzę takiego poczucia strachu - ja, Europejka, nastolatka, czułam się zagrożona, kiedy wychodziłam na podwórko sama. Gdyby nie jeden z odważnych sąsiadów kto wie, jakby się sprawy potoczyły kiedy miałam nieprzyjemność zetknąć się z chłopcami w moim wieku. Z nożem. Nazwijcie mnie ksenofobką, nazwijcie mnie rasistką, ale uważam, że idziemy w bardzo złym kierunku i mamy klapki na oczach.

    I żeby nie było - to nie było jednorazowe doświadczenie. Miałam nieprzyjemność pracować kilka razy z panami z tamtych regionów - pogarda dla kobiet na stanowiskach była tak widoczna, że już bardziej nie można. Szczerze? Nie chcę tego dla moich dzieci, dla moich wnuków. Nie chcę, żeby moi synowie musieli się bać o swoje żony, córki. Nie chcę, żebym ja musiała się bać o nich. Owszem, powoduje mną strach, ale bynajmniej nie przed nieznanym.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Ale swoja droga to moya serio moglabys w takim razie wyprowadzic nas z bledu? Pisalas, ze Melisek zle przytoczyla te elementy dzihadu czy cos w ten desen. No to prosze, pisze bez zadnych zlosliwosci, wiesz ze Cie bardzo lubie, ale prosze wyjasnij nam jaka to cudowna, pozytywnie nastaeiona do inych religia. Jak sie maja do tej wspanialej religi samobojcze ataki terrorystyczne, zbiorowe gwalty europejek, morderstwa w imie Allaha? No ciekawa jestem:confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    A tak się mają Frances jak twoja chodzenie do koscioła z wyprawami krzyżowymi, paleniem na stosie i pedofilią wsrod księży
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Frances, poczytaj ten zalinkowany przeze mnie stronę temu wywiad z tureckim imamem. W takiej wersji jak najbardziej islam jest pokojową religię. Tyle, że to Turcja, której jednak bliżej do Europy niż do innych krajów Bliskiego Wschodu.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Moya, to ja poprosze Cie, czy mozesz ustosunkowac sie do wypowiedzi tego imama w ponizszym wideo?
    Czy to prawda, co on mowi?

    https://www.facebook.com/100009488250786/videos/1484833838509544/?pnref=story
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    YPolly - no cóż, to jest idealne podsumowanie.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    _azja_: A tak się mają Frances jak twoja chodzenie do koscioła z wyprawami krzyżowymi, paleniem na stosie i pedofilią wsrod księży

    Od czasów wypraw krzyżowych i palenia minęło kilka wieków i KK ani jego wyznawcy nie wzywają do kontynuowania tych "pięknych tradycji". A pedofilia wśród księży, tak jak i wśród innych grup społecznych nie jest uznawana za normę ani czyn " w imię Boga". Taka jest różnica, której nie chcesz dostrzec.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Frances, zaraz jeszcze może napiszesz że mój kolor włosów chroni mnie przed straceniem głowy, bom niewierna :/ Czy Ty myślisz że w Maroku nie ma blondynek? Czy ja idąc ulicą mam wypisane na czole, że mój mąż to marokancczyk?
    Tymczasem żyję i mam się dobrze już 10 lat.
    Fragile, ja mieszkałam w 93 dwa lata ( na pewno znasz , no bo kto nie zna mieszkajac wz Francj ) , później Paryż kilka lat. Często wychodziłam po nocy bo miałam baby sittingi, i serio nigdy nic przykrego mnie nie spotkało.
    Dziewczyny, to o czym Wy piszecie to Fanatyzm religijny!! To islamisci, którzy przeszli takie pranie mózgu, że zabijają nawet swoich. Serio dziewczyny, te informacje są ogólnodostępne, można sobie samému doczytać.

    Treść doklejona: 13.09.15 22:27
    No i widzisz Hydro, jednak nie o uchodzcach tu mowa.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    moya212: Dziewczyny, to o czym Wy piszecie to Fanatyzm religijny!! To islamisci, którzy przeszli takie pranie mózgu, że zabijają nawet swoich.


    No i tu jest sedno sprawy - Europa, która przyjmuje wszystkich, jak leci, naraża się na niebezpieczeństwo. Nie trzeba być szczególnie rozgarniętym, żeby wpaść na to, jak wspaniała to może być okazja do przerzucenia tu również paru fanatyków. Co, jak sądzę, już ma miejsce.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Ooo oo właśnie Hydro, ja myślę że to raczej o tym powinna być cała dyskusja.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Poniekąd jest. Bo gdyby nie ekstremiści, to nie sądzę, by były aż takie opory przed przyjmowaniem uchodźców. Którzy niekoniecznie są ekstremistami, ale równie dobrze mogą nimi być. Jak ich rozróżnić przy braku kontroli z naszej strony? W tej sytuacji brak asymilacji tylko zwiększa niechęć i strach. I wcale mnie to nie dziwi.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    _hydro_: ak ich rozróżnić przy braku kontroli z naszej strony?

    Zapytam bez złośliwości- jak odróżnić fanatyka religijnego od "zwykłego" muzułmanina?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.