Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Frances: Tylko nie rozumiem dlazego rzady europiejskie sie na to godza? Ze niby co maja "wniesc" emigranci (mimo tylu "minusow

    Mąż dał mi do przeczytania TAKI artykuł.. Straszne jest to co się dzieje i mnie to przeraża :(((
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    My z mężem mamy takie same odczucia.wczoraj obejrzeliśmy filmik, według którego, sytuacja jest juz nieodwracalna tzn. Za kilkadziesiąt lat Europa będzie kontynentem islamskim i zniknie kultura europejska. I tez nie rozumiem polityki europejskiej.

    Mam spore doświadczenia z muzułmanami (z pierwszego wykształcenia jestem orientalista) i płakać mi się chce jak widzę komentarze, że dajemy im wolność i stabilizację ekonomiczna (według propagandy zachodniej). To sąrzeczy, których oni nie chcą, nie rozumieją i nie szanują. A wyobrażacie sobie co się będzie działo za 20-30 lat, jak muzułmanin dojdzie do władzy we Francji albo w Niemczech? To już nie będzie smieszne, chociażby dlatego, że Francja ma broń atomowa.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Pomijany tez jest fakt, ze IS planowalo wyslac wielu bpjownikow do Europy. Teraz droga wolna:sad: juz przeciez kilku rozpoznano, kilku zatrzymano, bo w tel posiadali filmiki z egzekucji. Mysle, ze w Europue prztjdzie chociaz czas na zmiane rzadow i spileczenstwo podziekuje liberalom, za taka wolnosc.

    Treść doklejona: 12.09.15 08:39
    No wlasnie igni, oni nie chca naszej demokracji (uwazaja to za rezim). Nie szanuja nawet ppdstawowych zasad. Daleko mi od tego, by "oczyszczac rase", wystepowac przeciwko "mulitikulti". Podpisuje sie raczej pod polityka rzadow Australii. Muzulmani moga tam ptzebywac poki sie asymiluja, poki nie narzucaja swoich praw, szanuja demokratyczne zasady. Jeslu nie podoba im sie krzyz w klasie dziecka to droga powrotna wolna. A u nas? Meczety stawiane dla milych gosci, krzyze zdejmowane. Zaraz faktycznie bedzie trzeba burki zakupic, by nie dtaznic milych gosci. O YPolly! Widzisz, mozesz w burce biegac:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Kurcze, wcześniej miałam nie do końca sprecyzowane stanowisko odnośnie uchodźców - no bo z jednej strony strach przed nimi z drugiej dylematy moralne (takie człowiecze sprawy, dzieci, pomoc ludziom, i inne sra ta ta ta) ..... Ale im bardziej zgłębiam temat tym bardziej jestem przerażona i jestem na NIE ... I coraz głębiej w du..ie mam czy ktoś nazwie mnie rasistką, za która sie absolutnie nie uważam bo myśle ze generalnie tolerancje mam wysoko rozwinięta...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Ulcia, bo wiesz ja po swoich znajomych widze, ze jak ktos nie ma dzieci to twierdzi, ze Polacy to rasisci. Natomiast ci, ktorzy martwia sie o przyszlosc swoich dzieci (i swoja) nazwa ludzi o takich pogladach "troskliwymi rodzicami". Gdy chidzi o bezpieczenstwo mojej rodziny to moge byc rasistka:wink:
    Taka luzna dygresja. Jak muzulmanin odcina glowe chrzescijanom to mowi, ze to wyznanie wiary. Jak chrzescijanin wyraza swoje obawy z tym zwiazane to rasista i ksenofob:wink: cos Wam to przypomina?
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    A ja mam wciąż dylemat i każde zdjęcie syryjskiego dziecka wywołuje u mnie łzy (o co siebie nie podejrzewałam, bo ja raczej z tych bardziej obojętnych). Mężczyzn odesłałabym z Europy bezwzględnie, ale nie potrafię zobaczyć w dziecku dżihadysty, ja widzę w tych dzieciach Leona i Jeremiego. Dzieci Jazydów umierały w straszny sposób, z pragnienia i głodu dochodziło nawet do kanibalizmu, trudno mi się pogodzić z tym, że te dzieciaki w Syrii tak giną...
    --
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Dziwne, że zalewaja? Dziwne że nie dołaczaja do narodowej armi? Czy Wy wogole wiecie cos konkretnego co sie dzieje w Syrii? Ze kraj jest zdominowany przez IS a rzad stosuje nieludzki rezim? Ci ludzie maja dolaczyc do armii Assada czy co? To wojna domowa a nie przeciwko wspolnemu wrogowi. Jak mozna dyskutowac w ogole na temat czy im pomoc (cywilom ktorzy chca uciec od bombardowan, strachu, przesladowania)? Czy my Polacy umiemy sie tylko solidaryzowac w nienawisci?
    Uwazam sie za osobe rozsadna, ktora ma tez swoje obawy; ktora boi sie, ze problem uchodzcow bedzie wykorzystany rowniez przez ludzi zwiazanymi z Panstwem Islamskim. Dlatego rozumiem dyskusje o klasyfikacji uchodzcow, o uszczelnieniu granic, o pomocy u zrodla.
    Ale nie rozumiem, naprawde nie rozumiem ze strony dorosłych kobiet, ktore chyba maja swoje sumienie, stwierdzenia ze nie mamy sie angazowac w problem uchodzcow. W ogole o czym my mowimy?? 12000 ludzi??? Na 40 mln?? Czy wy ogarniacie w ogole poziom procentowy?? Nie zobaczycie nikogo z uchodzcow na ulicach wielu miast. Polska nie zmieni sie w multi kulti przy 12000 uchodzcach..

    Treść doklejona: 12.09.15 20:35
    I Elfika.. Dokladnie problem narasta od 2011. Na pewno sama wiesz co oznaczal 2011 rok i ze konflikty w regionie narastaja. Pytanie czy dzisiejszej sytuacji bie mozna bylo uniknac? Mozna.. Zamiast usuwajac Kaddafiego a potem siedzac cicho i patrzec na narastajaca destabilizacje. Nagle Europa obudzila sie z reka w nocniku. I do cholery gdzie jest USA??
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Nie przyjmę uchodzcow do swojego domu tak jak i nie przyjme potrzebujacych Polakow. Od tego sa osrodki, obozy, i dedykowane mieszkania , za pieniadze Unii. Slaby jest ten argument kopiowany juz przez wielu.
    Jaka masz zatem alternatywe? Jaki jest twoj pomysl?

    Treść doklejona: 12.09.15 21:18
    Elfika.. Powiedzmy te 12000 ludzi bedzie sie rozmnazac w tempie 2 razy szybszym niz niech bedzie nie 40 mln a 35 mln. Ogarnij to matematycznie ilu lat trzeba by bylo zeby zdominowali spoleczenstwo.. Nie mowiac juz o tym, ze nie kazdy uchodzca to muzulmanin.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeSep 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja tez myślałam ze jestem bardzo tolerancyjna a do rasistką to baaaaardzo daleko. Dopóki nie przeprowadziłam sie do Angli i nie zaczęłam w srod muzułmanów mieszkać i pracowac. Oni nie maja poszanowania dla kobiet, dlatego ich ze soba nie zabierają! Jakby mogli to by po kobietach pluli na każdym kroku. A wystarczy ze im sie cos powie, jak np w pracy kaze cos zrobic... Ta ich nienawiść w oczach!
    I jak Wałęsa chce jakiegoś zaprosić pod swój dach... Życzę powodzenia, chciałabym zobaczyc jak włazi z buciorami na jego kibel, załatwia swoje "na Małysza" podmywa sie woda z jego (Wałęsy) ulubionego kubka, a Pani domu po nim sprzata... No bo papier toaletowy to wymysl i tego im użyć nie wolno!
    Za duzo sie napatrzyłam na nich i przeraża mnie ze bedzie ich wiecej!
    -- []
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Polska nie jest platnikiem Unii ale beneficjentem... Tak trudno to pojac i ogarnac..
    I Elfika powiedzialam, dyskutowac nalezy na tym poziome - prewencji. Co nie zmienia faktu, ze tym ludziom, ktorzy juz tu sa musimy pomoc! Bo co innego? Wystrzelac ich??? Odeslac na teren walk??
    I to ze muzulmanie sie podmywaja po toalecie uwaza za higiene, nie wymysl. Tak , jak i w wielu inych krajach UE sa bidety norma. To my jestesmy dziwni, ze starcie z wierzchu obsranego tylka nam wystarcza.
    Co do kultury eobec kobiet zgadzam sie, ze wielu ma z tym problm. Ale nikt mi bie kaze z takim dzielic zycia. Poza tym to uogolnienie. Zony tych , ktorych znam (troche inni niz sprzedawcy kebabow w Anglii) to silne , bardzo madre i wyedukowane kobiety, nie niewolnice. Tak jak i corki

    Treść doklejona: 12.09.15 21:35
    I oczywiscie ze chodzi o matematyke! Jesli mowa o dominacji, udowodnij mo te wiekszac w szybkim czasie. Bo ja tak sie sklada z matematyki jestem dobra, i jakos Polski po przyjeciu 12000 uchodzcow jako kraju muzulmanskiego nie widze..

    Treść doklejona: 12.09.15 21:42
    Poza tym czy ktos w ogole sie zastanawia jaka cene przyjdzie nam zaplacic za nasza postawe?? Jak juz jestesmy okrzyknieci najwiekszymi hipokrytami, ignorantami i egoistami w UE? Oczywiscie bie, bo ta wstretna Unia nas niszczy a prawda jest taka, ze od 2004 roku uroslismy w takim tempie, ze zaczynamy sie liczyc. Czemu? Tu trzeba by bylo miec jakas wiedze poza filmikami na fb..
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Ataki? Merytorycznie walczę o to, co uwazam za sluszne.
    I serio, po prostu przemysl moje argumenty.

    Treść doklejona: 12.09.15 22:04
    I jestem oczytana , znam te i podobne linki. Nigdy nie ksztaltuje swoich pogladow bez poznania sprawy z kazdej strony.
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Ps. UE a przede wszystkim Niemcy popelnily radykalny blad w polityce wobec imigrantow. Ale to inna sprawa. Uchodzcy, imigranci.. Nie mylmy pojec. Polityka wobec imigrantow byla spowodowana katastrofalna demografia. Ktos widzial w tym szanse. Ale tak jak napisalam, to nie w tym rzecz teraz wobec decyzji co fo przyjecia uchodzcow.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Miekka bula, Niemcy to akurat przez nasze pierwsze siedem lat w ue wprowadzili zakaz pracy dla nas, a teraz nagle wymagaja bysmy w przeciagu bodajze 9 miesiecy znalezli prace dla imigrantow?
    12tys powiadasz? Przeciez kazdy z tych 12 tys ma swoja rodzine w Syrii czy gdzie tam. Pomnoz te liczbe przez conajmniej 6. Pomijam juz fakt, ze mialo byc 2 tys, teraz nagle 12 zaraz moze sie okazac, ze i 100 tys to malo (nadal razy 6 min).
    Zresztam tak jak pisze Elifka nie o liczby tu chodzi, ale o to, ze nie szanuja naszych norm.prawnych. nielegalne przekrqczanie granic, grupowy marsz autostrada to takie podstawy. Mysle, ze nas (np Polakow) bez sliwa by za to aresztowano. W nosie maja nasze prawo, bo jak ktos wczeaniej napisal prawo.ich boga jest wazniejsze. Moga gwlacic europejskie kobiety i dzieci, bo to niewierni, a za spojrzenie na ich kobiete grozi smierc. To dzicz.
    Powiedz, gdyby sytuacja byla odwrotna czy moglubysmy oczekiwac z ich strony jakues pomocy?

    Treść doklejona: 12.09.15 23:12
    Moj maz plywa na statkach. Wyobraz sobie, ze w takiej np Arabii Saudyjskiej nie moga nawet postawic swojej niewiernej stopy na ladzie, ze wszelki alkoho i gazety z lekko rozebranymi kobietami mysza byc zamkniete w specjalnym pomieszczeniu, bo inaczej aresztuja.

    Treść doklejona: 12.09.15 23:15
    I zeby nie bylo. Nadal uwazam, ze trzeba pomagac, ale najbardziej potrzebujacym, przesladowanym - chrzescijanom, kobietom, dzieciom. I to dla ich bezpieczenstwa rowniez powinno aie uszczcelnic granice.
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Miekkabula jeśli chodzi o liczby to jak najbardziej takie obliczenia są juz zrobione. W Holandii i Belgii 50% noworodków to muzulmanie, na południu Francji na rodzinę muzułmański przypada 8dzieci. W przeciągu 30lat Francja zostanie republika islamska, Niemcy chyba 40. WB, Wlochy, Hiszpania podobnie. Nasze dzieci będą musiały się z tym zmierzyć! Kultura europejska po prostu upadnie.
    Każda wojna jest straszna, ale nie mogę przeżyć tego, że przyjmujemy mężczyzn którzy kilka dni temu zabijali chrześcijańskie dzieci. Przyjmijmy kobiety, dzieci, chrzescijan, ale nie mężczyzn w sile wieku na których będziemy pracować a oni będą nam płuc w twarz.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    "W nosie maja nasze prawo, bo jak
    ktos wczeaniej napisal prawo.ich boga jest
    wazniejsze. Moga gwlacic europejskie kobiety i
    dzieci, bo to niewierni, a za spojrzenie na ich
    kobiete grozi smierc. To dzicz."
    Wybacz Frances, ale gorszej bzdury to nie slyszalam. ...A przecież wiesz, że wiem o czym piszę. ...
    Muzułmanie to dzicz powiadasz...hmmmm
    Pojawiło tu się wiele nieścisłości, bzdur, jakieś pomieszanie z poplataniem, strach bije z każdego posta. Prześcigacie się w wzajemnym straszeniu ,wrzucacie wszystkich do jednego wora...Szkoda.
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Moya niestety tak jest, gdyż tak muzulmanie zachowują sięw Europie.
    Jak mieszkałam we Włoszech to tez etykietę miałam przyklejona i wszyscy włosi się dziwili, że przyjechałamsstudiować a nie sprzatac, ale umówmy sie- w tamtych czasach większość przyjechała sprzatac, wiec wcale mnie to nie dziwiło.

    I znam muzułmanów, którzy nie różnią się wiele od europejczyków (studiowałam Iranistyke) i przede wszystkim dostosowywali się do zasad panujących w Europie, ale niestety znam tez mnóstwo takich, którzy patrzyli na mnie potępiajacym wzrokiem oraz negowali nasze zasady. A najgorsze było to, że jak byli sami to był luz i wszystkie zasady islamu ssię nie liczyły, ale jak na horyzoncie pojawił się wujek, znajomy lub inna islamska rodzina to wszyscy nagle sięna islam nawracali.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Jezeli juz o liczbach mowa, to u nas takie sa fakty:
    (Pomijam celowo statystyki na skale calego kraju, to moze kazdy doczytac w gazetach)

    Miasteczko 30 tys. mieszkancow z mniej wiecej 10% bezrobocia. Obecnie przyjelismy juz prawie 1000 uchodzcow (ta liczba ma byc osiagnieta w tym miesiacu), od wrzesnia co miesiac ma przybywac 200 nowych.
    Kazdy dostaje zakwaterowanie i 300 Euro kieszonkowego. Niezaleznie od tego, czy uciekl z Syrii, czy przybyl z biednej ale bezpiecznej Albanii czy Kosowa. I co dalej? Na przyznanie azylu czeka sie u nas juz dluzej niz pol roku, czesto i rok. W tym czasie nie ma zadnych kursow integrujacych, nauki jezyka, tylko ochotnicy pomagaja a dziecko po trzech miesiacach sa zapisywane do szkol. Pracowac im nie wolno, zreszta gdzie, prz, takim bezrobociu i braku jezyka? Mlodzi mezczyzni w sile wieku.

    Treść doklejona: 13.09.15 04:19
    I chodza potem tacy po miescie grupkami i ogladaja kobiety. No dziwnie mi biegac w moich lajkrach po prostu ;) Zwlaszcza ze wiem z doswiadczenia jak ta kultura ma stosunek do kobiet. Bedac kiedys na wyjezdzie dostalam info, ze nachalnych Turkow splawia sie zdaniem, ze ma sie tureckiego chlopaka bo tylko wtedy zostawiaja cie w spokoju.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Dziewczyny, na ten upadek kultury europejskiej jest sposób - holocaust ! (żart, oczywiście)
    Ale czytając ostatnio internet chyba równie mocno, co obcych boję się naszej ksenofobii i skutkow jakie ona przyniesie.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja mam wrażenie, ze CI co sa za pomaganiem uchodźcom, to ludzie,których ten problem niedotyczy.....nikt, kto mieszka poza Polska nie wypowiada sie pozytywnie, bo my tez problem widzimy na co dzień.
    Wojna wojna, a islamizacja ? Ktora na pewno w Europie bedzie.


    Mieszkam w Austrii. Miasto nieopodal Salzburga, gdzie uchodźcy przekraczają granice z Niemcami i ... Jestem przerażona !!!! Jechałam z nimi jednym pociągiem, nie tym podstawionym specjalnym dla uchodźców, po prostu wpakowali sie do pociągu,ktory dojeżdża do granicy, powiem jedno- maskara ! Byłam przerażona, mimo, ze jechałam zaledwie 12 min!!!
    W Salzburgu masowo zgwałcili 17-łatkę w biały dzien, we Włoszech w namiocie dla uchodźców masowo zgwałcili opiekunkę.
    W moim małym miescie chodzą po ulicach. Jeden z nich chciał wiedzieć, ktora godzina i wiecie co zrobił... Nie zapytał, a chwycił mojego męża za rękę i odsłonił sam rękaw zeby spojrzeć. Doszłoby do bicia prawie, bo nie wiesz, co ten człowiek zamierzał zrobic. Oni sa bezwzględni, gwałt jest na porządku dziennym, w obozach prawie sami mężczyźni, nie szanują swojego życia, a kto nie wierzy w Allaha zostanie zabity.
    Serio jesteście za pomaganiem takim ludziom ? Ja byłam, dopóki nie widziałam ich w pociągu i naszym miescie.
    Teraz jestem na NIE! cI ludzie nie przyjmą naszej europejskiej kultury, oni sie nie asymilują.
    Oddalam ubranka dla dzieci do obozu, bo opiekunowie bardzo chetnie po to przyjeżdzają do domu, po zabawki i po wszystko co dla dzieci. I wiecie ile było dzieci ? Na 300 osób (na tamten dzien) było 1 dziecko, kilka kobiet, reszta mężczyźni.

    Telewizja robi propagandę, pokazują dzieci w tv. Propaganda jest tez z tym, ze europejczycy sa pozytywnie nastawieni do uchodźców, nie sa. W Austrii owszem pomagają, ale ludzie w rozmowach miedzy soba sie bardzo boje i otwarcie o tym mówią.
    A za uchodźcami w Polsce sa Ci, którzy nie zetknęli sie z tym na co dzien.Bo jestem pewna, ze w jednej chwili zmienilobyscie zdanie.W tym roku w okresie jesienno- zimowym będę spacerować z dzieckiem tylko koło bloku, bo zwyczajnie sie boje.
    Oni pracować nie bedą, po co ? Skoro państwo ich utrzyma, da mieszkanie, zasiłki, nie znają jezyka, zadnego wykształcenia, bedzie wzrost liczby gwałtów i przemocy.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    judka, ale już nie róbcie czegoś strasznego z takich rzeczy jak złapanie kogoś za rękę, żeby zobaczyć zegarek. Gdyby złapał go za rękę obcy Polak czy Niemiec pewnie by się tylko uśmiechnął pod nosem, a tak - panika bo to obcy muzułmanin. Nie napisałas wlasciwie co cię przestraszyło w tym pociągu.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Jak to nie róbcie z tego niczego strasznego ? Normalnie człowiek powinien sie zapytać o godzinę, nawet Polak sie pyta. A gdy ktoś sam chwyta CIe za rękę i patrzy, przechodząc, nie zatrzymując, nie zgadując to nie jest normalne. Mógł pokazać na swojej ręce palcem ze chodzi o zegarek.To jest wlasnie przykład,ze u nas tak sie nie robi, nie mozna tak po prostu kogoś na ulicy pociągnąć za rękę i odsłaniać rękę.
    No zwyczajnie nie robi sie tak, taka nasza kultura, albo pytasz albo pokazujesz na swojej ręce, ze chodzi Ci o czas.A obojętnie kto to by był, Polak czy inny, to taka nasza reakcja obronna, ze jak ktoś do nas podchodzi niespodziewanie i łapie CIe za rękę, to zwyczajnie reagujesz, bo nie wiesz co zamierza.
    No i nigdy nie spotkasz ich pojedynczo, zawsze grupami.
    ---
    A co do pociągu, krzyczeli, syf dookoła był straszny, jeden na drugim stali, patrzyli sie na kobiety.... No dla mnie maskara ..... Trzeba jechać, zeby poczuć ten klimat...
    ----
    Dzieci z rodzinami bym zostawiła, ale cała resztę mężczyzn odeslalbym spowrotem.
    Myśle, ze Europa sie opamięta, gdy sie zacznie Islamizacja i gwałty, przemoc.
    W Austrii 10% we więzieniach ostatnio to uchodźcy, nie za przekraczanie granicy a za przestępstwa.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Moya, wierz dobrze, ze przed tym wszystkim nie mialam takiego zdania. Teraz niestety imigranci u nas (w Europie) sami sobie "zapracowali". Codziennie slychac, mozna nawet filmiki na youtube obejrzec jak wszczynaja burdy, atamuja, kradna, morduja i gwalca. Moze u Was sie tak nie zachowuja. Natomiast tutaj, na tej "niewiernwj" ziemi ...gorzej niz dzicz. Uwierz mi, kazda z nas wolala by dzialali chociaz w granicach prawa.
    Azja, gdy widzisz i slyszysz to co judka opisuje na codzien, to mozna sie i zwyklego ppdniesienia reki wystraszyc...tak mysle.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Zawsze tak jest, ze spośród grupy ludzi kilka osób jest " normalnych", którzy MOZE bedą pracować albo nie, którzy MOZE nie popełnia zadnego przestępstwa i bedą żyli jak inni " normalni" ludzie w obcym kraju. Ale ich zachowanie w grupie pokazuje, ze to dzicz. Po prostu takie sa fakty, maja roszczeniowa postawę, im sie należy, bo uciekli z wojny. Dlaczego nie zostają na Wegrzech ? Dlaczego z Polski uciekają ? Jesli chodziliby o bezpieczeństwo, o zycie, to zostaliby w pierwszym lepszym kraju, gdzie mogą czuć sie bezpiecznie, a oni tego nie chcą.
    Gwałty u nas nie sa norma społeczna, a u nich sa, bo gwałcą masowo kobiety. Któryś z polityków ostatnio powiedział,ze rekrutacja do wojska w ich religi to wysadzenie w powietrze dziecka. Nie wiem czy to prawdziwe informacje, choć przypuszczam, ze nie wyssane z palca, po prostu o tym u nas sie nie mowi.
    U nas obowiązują pewne normy społeczne, stosowanie sie do prawa, skoro oni tego nie potrafią, bo to kłoci sie z religia Allaha,to do czego to moze doprowadzić ?
    Gwałty
    Zabijanie
    Przemoc, bójki itd.
    Byc moze w wsrod nich sa normalni ludzi, a byc moze mamy juz EUropie kilku terrorystów, którzy tylko czekają na uspokojenie sytuacji i na zamach. Taka jest ta religia, taka jest ta kultura., tylko Allah sie liczy, a zycie ludzkie nie ma wartości.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    No właśnie - przestraszyć. Boimy się bardziej tego co obce niz tego co faktycznie może niesc niebezpieczenstwo.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Judka, a może najnormalniej w świecie ciągną tam, gdzie ich społeczność jest liczniejsza, gdzie poczują się pewniej.
    Nie powiem, żebym nie miała żadnych obaw. Ale życie życiem i nie możemy być pewne, że przyjdzie dzień, w którym to my nasze dzieci będziemy chronić uciekając gdzie się da. I niekoniecznie będą to kraje bliskie nam kulturowo.
    Jestem przeciw szastaniu pomocą w sytuacjach o uzasadnieniu wyłącznie ekonomicznym - tu potrzebna jest planowa pomoc, taka, jaką nam udzielano przez lata.
    Ale jeżeli ucieczka to ratowanie życia...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Judka, a mnie jeszcze interesuje co dzieje sie z tymi, ktorzy dopuszczaja aie przestepstw? Czy slzby sobie z tym radza? Czy jest deport? Czy generalnie zamiata sie to pod dywan. Czytalam jyz o morderstwie kierowcy ciezarowki, rodziny wloskiej, zbiorowe gwalty to jyz widze codziennosc. Tak, przeze mnie przemawia wlasnie strach przyznaje sie bez bicia. Proponuje wlasnie, by odezwaly sie dziewczyny z Wloch (nessie?), Niemiec, Austrii. Faktycznie, je jyz to dotyczy. Oby nas nigdy.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Ale oni mogą zostać w bezpiecznych krajach, mogą spokojnie żyć. Nie samotnie,bo przecież duzo z nich jest na Wegrzech, w Austrii, we Włoszech, ale oni nie chcą. Oni chca do Niemiec, bo tam jest socjal lepszy.
    Gdyby mi chodziło o ratowanie życia, zostałabym, gdziekolwiek, gdzie daja mi schronienie, jedzenie i gdzie nie ma wojny.
    A jesli masowo zmierzają na Niemcy mężczyźni, wyznawcy Allaha, to za kilka lat bedziemy mieć isam w Europie. Merkel zapowiedziała, ze nie ma granicy w przyjmowaniu uchodźców, ile bedzie chciało przyjechać, tyle przyjmą.
    ----
    Nie dotyczy nas to tak, ze bezposrednio nas dotykają przestępstwa, ale dzieje sie to u nas w kraju, słyszymy non stop o nich, widzę ich na dworcu, widzę ich spacerujących po miescie. U nas do tej pory nie zgwałcono nikogo, ale 50 km od mojego miasta juz tak.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Brom, gdyby tak bylo to nie wypieli by sie na Danie, ktora obnizyla im zasilki o polowe:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Czyli waszym zdaniem mamy przyjac udzodzcow zero i zostawic ich jako problem innych krajow UE? Albo odeslac na wojne?
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, co sie dzieje z uchodźcami, którzy popełnia przestępstwo. Podawali w tv,moze obecnie 10% we więzieniach to uchodźcy.
    Austria ma teraz plan przerzucić koszty utrzymania uchodźców na gminy. A wiec, ze w każdej gminie ( najczesniej to kilka małych wiosek ) zostanie umieszczońych ileś tam uchodźców 100-200/ pozniej poprawie, kak sprawdzę dokładnie w gazecie liczbę ) i to jest od góry ustalone.
    Troche spraw jest zamiatanie pod dywan. Austria przyjmuje ich i pomaga ale jednocześnie chce sie ich pozbyć tzn. Bardzo chetnie oddelegowując ich do Niemiec. Była taka sytuacja, ze chodizli grupa po Linzu (duże miasto) i policja ich zgarnęła, wywiozła do małej miejscowości (5km od mojego miasta) na dworzec i tam ludzie przypadkowi kupili im bilety, jedzenie i wsadzili do pociągu do Niemiec. Na dworcu oczywiscie robili burdy. Ale policja nie reagowała, chodziło tylko o to zeby pojechali dalej.
    ----
    Jesli nie potrafią przyjąć naszej kultury, jesli bedą zabijać i gwałcić, narzucać wiarę w Allaha, to MOIM zDaNIem TAK na WOJnE.
    Bo ja jadąc do Austrii musiałam sie nauczyc jezyka, kultury tych ludzi.
    Bo ja chce sie czuć bezpiecznie idąc z dzieckiem na spacer.
    Bo nie chce sie bać, ze zostanę zgwałcona.
    Napadają na domy. U nas w miejscowości obrabowali 5 domów w nocy, gdzie ludzie spali. Zostali złapani. To było wiosna, gdzie nie było ich tak duzo jak obecnie.
    Chce spac spokojnie....
    ---
    Zeby nie było, wsrod nich sa zapewne normalni ludzi, którzy zasługują na szanse, ale w grupie zachowują sie jak dzicz, po prostu. Nie znają europejskich norm społecznych i nie chca ich poznać, bo niezgodne sa z ich religia.
    My Wam dajemy schronienie przed wojna, wy dostosujcie sie do naszej kultury, tak powinno byc, ale tak nie bedzie, bo większość z nich wyznaje islam.
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    A co do Wloch to wlasnie od nich w duzej czesci mamy przejac uchodzcow. I juz prasa i spoleczenstwo zywo komentuja nasze wypiecie sie. Ppdejrzewam ze w Niemczech jest podobnie
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Komentuja, bo chca wywrzec nacisk, jak Austria odsyla do Niemiec:wink: a wloskie spoleczenstwo twierdzi, ze kraje Europy Srodkowej i Wschodniej bardzo dobrze postepuja stawiajac opor. Dle mnie roqniez. Zostawic chrzescijan, kobiety i dzieci. Reszta deport, chociazby za nielegalne przekroczenie granic.
    --
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Twierdisz zatem ze wloskie spoleczenstwo cieszy sie ze samo ma problem a my nie pomagamy? Ok..

    Treść doklejona: 13.09.15 08:23
    Czy Wy w ogole potraficie zrozumiec problem? Ze mimo obaw, strachu musimy pomoc? Ze nie ma innego wyjscia? Strasznie mnie boli ten wszechobecny egoizm.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    "Krzyczeli, jeden na drugim stali, patrzyli się na kobiety" - nie widzę niczego czego by nie robił przeciętny Polak. Krzyczą po prostu w swoim języku, a do widoku kobiety ubranej inaczej nie są przyzwyczajeni.
    Gwałcą i kradną? - wierzycie , że Polacy by się tak nie zachowywali w kilkusettysięcznej wyzywanej od najgorszych grupie, stojąc wiele godzin na deszczu, po przemaszerowaniu tysiecy kilometrów, będąc w ich sytuacji? Już widzę tych naszych ogolonych na łyso Polaków, którzy pokornie dają się ustawiać, zatrzymywać.
    Nie ucieklibyście z nieprzyjaznego imigrantom kraju do kraju o lepszym socjalu do kraju, gdzie jest lepsza sytuacja?
    Gdybyście byli w ich sytuacji chodzilibyście po ulicach samotnie, czy grupami?
    Wystarczy się postawić w ich sytuacji.
    Ci ludzie w Syrii jakoś żyli, pracowali, wychowywali dzieci - robimy z nich potworów.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Media pokazuja, ze spoleczenstwo sie cieszy, a prawde znasz:wink:
    Gdyby zgwalcili lub zabili Twojego czlinka rodziny rowniez twierdxilabys, ze musimy pomoc? Bardzo chciala bym pomic syryjskim dzieciom. Od jakis trzech miesiecy moimi sasiadami sa trzy syryjskie rodziny (mieszkaja w jednym, wynajetym mueszkaniu) i nikt z sasiadow nie ma z tym.problemu, byc moze sie nie asymiluja, ale nikogo nie gwalca, nie morduja. Chyba nie sa to muzulmanie. Po raz kolejny powtarzam. Pomic, ale zweryfikowac kto jest faktycznie przrsladowany. Na milosc boska! Muzulmanie nie sa przesladowni przez ISIS! A jak zamierzasz rozwiazac tam.konflikt? Moze Euripa ma wyslac zolnierzy? Moze NATO?
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie popadajmy w skrajności....błagam.... Wiem, ze Polacy tez gwałcą, zabijają itd. Ale podkreślam to jest zupełnie inna religia, w której gwałt jest niczym nadzwyczajnym, podobnie zabijanie niewiernych ludzi, którzy nie wierzą w Allaha. Jakoś nie mogę sobie wyobrazic zeby polscy katolicy zabijali, obcinali głowy, bo ktoś nie wierzy w jego Boga ?!
    Potworów nie, ale terrorystów na pewno tak. Pisałam to juz ze 3 razy, mogą byc wsrod nich normalni ludzi, ale sa tez masowe ilości mężczyzn, którzy dopuszczają sie przeróżnych przestępstw.
    Jakbyś sie czuła gdyby w środku nocy ktoś włamał CI sie do domu? Zgwałcił Twoje dziecko ? Tak wiem, zaraz będziecie pisać, ze przecież nie wszyscy tak robią itd., no tak ale ale ich kultura im na to pozwala, a w grupie zachowują sie jak dzicz. Mowa tu jest o muzułmanach, gdzie większość z nich wyznaje te religie.
    Przeraża mnie islamizacja Europy. Widzicie ich tylko w tv, ja widze ich na codzień i jak pomyśle, co moze byc gdy taka masowa grupa wkroczą do Europy, tu jest mowa o milionach,bo Niemcy nie stawiają żadnej granicy w ich przyjmowaniu, to zwyczajnie sie boje o bezpieczeństwo mojej rodziny.
    Podkreślam, ze pisze o mężczyznach, o ogromnych ilościach, a nie o dzieciach i kobietach, ktore nie maja zadnych praw.
    Jak poradzi sobie Europa gdy za jakiś czas bedzie ich kilka milionów, bedą gwałcić przypadkowe kobiety na ulicy, albo wysadzać ludzi w powietrze ? Merkel jest za przyjmowaniem, a burmistrz Monachium (świeża info prosto z tv) apeluje o pomoc, bo nie maja juz miejsc dla nich.
    Na prawdę poszłabyś z dzieckiem na spacer bez obaw wiedząc, ze kilka kilometrów daje zgwałcili masowo kobietę ?
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Judka, w Polsce mamy również społeczność muzułmańską - nie zauważyłam, by zagrażali oni bezpieczeństwu otoczenia.

    A co do tego, jak my bywaliśmy postrzegani za granicą -
    http://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/04/08/1934polscy-lotnicy-w-anglii-pijane-prymitywy-gwalciciele-i-zwierzeta/
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Ale ja nie jestem za przyjmowaniem, bo uwazam, ze nas na to nie stać, nie jestesmy gotowi itd., ale pojawia się wiele moim zdaniem skrajnie ksenofobicznych argumentów, oskarżeń wynikających WYŁĄCZNIE zE strachu przed innością.
    Dzisiaj po południu będę na Sycylii, ciekawe jaka tam jest sytuacja
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    No jasne, ze mamy muzułmanów w Polsce, ale jak potraficie czytać, oni w GRUPIE zachowują sie jak dzicz, a nie jako pojedyncze jednostki. W grupie siła. A w Europie nie mówimy o kilkuset muzułmanach tylko o milionach. W mniejszości nie stanowią zagrożenia.
    W Polsce problemu nie widać, w mediach sytuacja wyglada kolorowo, dzieci i matki uciekają przed wojna. Ale to co sie dzieje w Niemczech i innych krajach to juz nikt nie mowi, a problem jest i bedzie jeszcze większy.
    Proponuje poczytać Wam dokładnie o islamie, czym jest ta religia i jakie niesie konsekwencje gdy działają w grupie. Pojedyncze osoby to zupełnie inna bajka. Mam sąsiadów muzułmanów i mamy świetny kontakt, ale w zadnych wypadku nie poruszamy tematu religii, bo mimo, ze mamy dobre kontakty, to oni bardzo bardzo podkreślają ważność swojej religii. Dla mnie islam to fanatyzm, zero tolerancji wobec innych religii.
    ---
    I mam wrażenie ze teraz sytuacja zmierza do porównywania, ze Polacy tez tacy sa itd. Ale mowa jest o milionach ludzi z religia nieuznająca innych religi. A Polacy raczej sa obojętni wobec swojej religii, na pewno nie byłoby burd czy obcinania głowy, bo ktoś wierzy w innego Boga.
    -----
    I jeszcze jedno mnie zastanawia .., gdy Polacy uciekali / emigrowali przed wojna to wsrod nich była przewaga kobiet z dziecmi, a tu sytuacja jest odwrotna, kobiety zostają na wojnie a 80% mężczyzn ucieka do Europy. Nie chca do Danii, do Polski, do Węgier, gdzie mogą normalnie żyć, lecz chca tam gdzie wiecej pieniedzy. Jasne to normalne.... Ale gdybym ja uciekała przed wojna zostałabym w kraju, ktory daje mi bezpieczeństwo. Rodzina ze Sremu miało mieszkanie, utrzymanie, serdecznie zostali przyjęci i uciekli do Niemiec, dlaczego ???? Leżeć i dostawać pieniędze....
    -----
    W grupie, w demokratyczny sposób przejmą Europę, założą partię, będą decydować o prawie itd (to dalekie wnioski, ale baaaardzo realne) i niestety jeśli nie będzie granicy w ich przyjmowania, to czeka nas islamizacja, bo ta religia jest bezwzględna i nietolerancyjna.
    -
    Patrzcie proszę na moje wypowiedzi całościowo, a nie na pojedyncze zdania.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Proszę, to są trzy etapy dzichadu. Miłosierdzie według islamu.

    W rzeczywistości każdy muzułmanin jest zobowiązany do prowadzenia świętej wojny przeciwko niewiernym — dżihadu. Istnieją trzy etapy prowadzenia dżihadu, w zależności od statusu muzułmanów w danym społeczeństwie.

    Etap 1 to „podstępny dżihad”: gdy muzułmanie są w mniejszości w społeczeństwie i nie są w stanie prowadzić fizycznej/militarnej wojny z niewiernymi. Wtedy mają nakaz głosić pokój oraz tolerancję — „żyj i pozwól żyć innym”. Kluczowym elementem pierwszego etapu dżihadu jest Takijja, czyli ukrywanie prawdziwych zamiarów islamu, aby chronić wspólnotę muzułmańską. W istocie Takijja jest pozwoleniem na kłamstwa w stosunku do nie-muzułmanów. Muzułmanom nie wolno przyjaźnić się z niewiernymi, chyba, że są w mniejszości i czują się zagrożeni przez silnego przeciwnika — wtedy właśnie muzułmanom wolno udawać przyjaźń i są zobowiązani kłamać dla ochrony wspólnoty. Innym elementem pierwszego etapu jest „status ofiary” — muzułmanie stawiają się w roli prześladowanej mniejszości, której należy się ochrona prawna przed „islamofobami”.

    Etap 2 to „defensywny dżihad”. Gdy w społeczności jest wystarczająco dużo muzułmanów oraz zasobów, aby móc chronić muzułmańskie wspólnoty przed atakami, prześladowaniem lub krytyką wtedy muzułmanie są zobowiązani do defensywnego dżihadu, czyli walki z niewierzącymi, którzy są fizycznym lub intelektualnym „zagrożeniem dla islamu”. Przy czym zagrożeniem dla islamu w definicji muzułmanów może być np. mówienie prawdy o islamie, krytyka islamu przez niewiernych czy próby nawrócenia muzułmanów na inną religię. Na tym etapie prowadzenia wojny z niewiernymi muzułmanie mają nakaz aby odpowiedzieć na te rzekome „ataki” fizyczną przemocą i terroryzmem. Etap ten jest obecnie realizowany w krajach Europy zachodniej.

    Etap 3 — „ofensywny dżihad”. Gdy muzułmanie są w większości, posiadają polityczną władzę w regionie oraz siłę militarną aby podporządkować sobie nie-muzułmańską ludność, zmuszają nie-muzułmanów do płacenia daniny (dżizji). Wolni im wtedy wypędzać nie-muzułmanów z ziem, na których żyli lub po prostu mordować ich i gwałcić ich kobiety, gdy niewierni nie chcą przyjąć islamu — aby utrzymać w islamskiej nieskazitelności tereny, które są pod ich panowaniem.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    _azja_: Gwałcą i kradną? - wierzycie , że Polacy by się tak nie zachowywali w kilkusettysięcznej wyzywanej od najgorszych grupie, stojąc wiele godzin na deszczu, po przemaszerowaniu tysiecy kilometrów, będąc w ich sytuacji? Już widzę tych naszych ogolonych na łyso Polaków, którzy pokornie dają się ustawiać, zatrzymywać.


    A nawet jeśli, to usprawiedliwiłabyś ich równie łatwo? Nie wierzę. Co jest dziwnego, że ludzie oczekują poszanowania naszych norm kulturowych? Naprawdę to takie oburzające, że komuś nie spodobało się szarpanie za rękę w poszukiwaniu zegarka? Zastanawiam się, jak daleko zaszliśmy z tymi naszymi "europejskimi wartościami" i czy momentami nie ocieramy się już o absurd. Być może byłoby to zabawne, gdyby nie to, że obraca się to przeciwko nam.

    I kluczowa sprawa - to, że ktoś ma obawy, boi się, to nie znaczy, że jest przeciwny udzielaniu pomocy. A widzę, że i tutaj tak się sprawę stawia. Serio? Naprawdę ta sprawa jest wyłącznie czarno-biała? Naprawdę jestem rasistką i ksenofobem, tylko dlatego, że wyrażam swoje wątpliwości? Ostatnie, co możecie mi zarzucać, to odmowa pomocy tym ludziom. Ale błagam, bądźmy realistami.
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Dokładnie Malisiek jest tak jak to opisałaś.
    Dlatego wszystkim, którzy tak chętnie przyjęliby ich do swojego kraju, domu itd. Wszystkim, którzy tak miłosierni są i chcą pomagać, proponują najpierw zapoznać się z tym na czym dokładnie polega religia Islam, jak działają.
    Kaddafi już kilka lat temu zapowiedział islamizację Europy, a masowe ucieczki jako Uchodźcy jest jednym ze środków. W internecie znajdziecie dużo artykułów na ten temat sprzed kilku lat.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Uważam, że mozliwe jest także że nijeden Polak czy Niemiec będąc w kraju w którym nie zna języka tubylców złapałby za rękę przechodnia spiesząc się gdzieś i nie byłoby to opisywane na forach z przerażeniem
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    A ja uważam, że nietykalność jest priorytetem. I, że większość Europejczyków nie znających języka pokazuje na własnej ręce, że chodzi mu o zegarek, a nie łapie za rękę i podciąga rękaw bez słowa. Sorry, ale kultura tergo wymaga.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Judka, jak miałam kilkanaście lat na ulicy facet znienacka złapał mnie za piersi - w środku dnia, na centralnej ulicy miasta. Zatkało mnie, nie umiałam zareagować. Mam traumę.
    Z pewnością nasza europejska kultura tego nie dopuszcza. A było to jednak bardziej hardcorowe niż spojrzenie na zegarek.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    _azja_: Uważam, że mozliwe jest także że nijeden Polak czy Niemiec będąc w kraju w którym nie zna języka tubylców złapałby za rękę przechodnia spiesząc się gdzieś i nie byłoby to opisywane na forach z przerażeniem


    Ponowię pytanie - a jeśli nawet, to nadal uznałabyś, że to normalne zachowanie i przyjęłabyś to bez nerwów? Naprawdę?
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Tak, bez nerwów.
    Gdybym zobaczyła, że chodziło o zegarek prwnie bym się po prostu uśmiechnęła i szybko o tym zapomniała.
    A mnie kiedyś na ulicy za d.. złapał blondyn, raczej nie Pakistańczyk. Mało tego, Polak mi buty ukradł, a moim koleżankom samochody "wyparowały".

    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2614279/Poland-tops-league-foreign-inmates-UK-jails-ahead-Ireland-Jamaica.html
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Chyba nie piszemy o tym samym. Mnie nie chodzi o to, że takie rzeczy się nie zdarzają tu, wśród rodzonych Europejczyków, tylko o to, czy jesteśmy w stanie je usprawiedliwiać. Bo usprawiedliwianie kogoś tylko dlatego, że jest obcy mnie nie przekonuje. Nie wspomnę już o tym, że w odwrotnej sytuacji nie tylko nie można liczyć na pobłażliwość, ale wręcz nieźle oberwać :wink:
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Naprawdę, oberwałas kiedys za dotknięcie ręki z zegarkiem? Znasz kogos kto oberwał? Wooow, skąd ta "wiedza"? W krajach muzułmanskich mezczyzni moga sie publicznie dotykac, obejmowac. Ja się boję spirali nienawisci, im bardziej niespawiedliwie będziemy ich oceniać tym oni bardziej będą się bronić i odpłacać nam tym samym, to dopiero jest niebezpieczne
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    _azja_: Ja się boję spirali nienawisci, im bardziej niespawiedliwie będziemy ich oceniać tym oni bardziej będą się bronić i odpłacać nam tym samym, to dopiero jest niebezpieczne


    Zatem zgodnie z takim tokiem rozumowania należy udawać, że normą jest to, czego nigdy za normę nie uznawaliśmy, żeby przypadkiem nie urazić przybyszów... którzy nasze wartości mają gdzieś. Jeżeli Europejczycy rzeczywiście tak myślą i postępują, to faktycznie, nasza kultura nie przetrwa. I temu osobiście jestem przeciwna. Pomoc tak, ale na naszych zasadach i z poszanowaniem naszej kultury.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.