Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeNov 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Ogladnelam ten filmik z zaktytym znakiem ihs.
    I dla nie to zaden argument! USA to kraj swiecki po prostu, moze prezydent nie chce wystepowac na tle symboli religijnych? Nalezaloby sprawdzic, czy
    1 zawsze zakrywa symbole chrzescijanskie
    2 czy zakrywa symbole inych religii
    3 czy pokazuje symbole muzulmanskie (o ile takie sa w ogole?)
    Bo jesli deklaruje, ze USA to kraj wielo-kulturowy, wielo-wyznaniowy i wszystkie religie sa rownozedne, to moze wlasnie zakrycie suymbolu bylo tego wyrazem, a nie bycia kryptomuzulmaininem..
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Agatella: zakrycie suymbolu bylo tego wyrazem, a nie bycia kryptomuzulmaininem..

    Też odniosłam takie wrażenie. Poza tym to szukanie sensacji na siłę i tyle.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Ja wam przedstawię dużo bardziej prawdopodobną teorię spiskową, której nie chwalac się jestem autorką. Fala mlodych silnych i sprawnych seksualnie imigrantow to spisek Merkelowej, która reprezentuje interesy starych Niemek marzących o habibi. Od tej pory kobieca seksturystyka to przeszłość. Habibi wystarczy dla wszystkich:cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Hahaha :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Daleko szukać. Naszą telewizją teraz będzie sterował pan Jacek "ciemny lud to kupi" Kurski, ten od dziadka z wermachtu. A Bierecki, ten od skoków jest w senackiej komisji finansów.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Kurde, tyle napisałam i mnie wywaliło:devil::devil::devil:

    Chciałam się jeszcze odnieść do tego, co Moya pisałaś o Maroko, że 3 miejsce zajęło wśród krajów najbardziej przyjaznych dla turystów. Jak dla mnie to o niczym nie świadczy. W takich rankingach jest też brane za pewne pod uwagę: infrastruktura, dostępność lotnisk, hoteli, drogi, zabytki, krajobrazy i wiele innych. Prawdą jest, że MSZ ostrzega, że przed podróżą do Maroko -> tu informacja z marca. Po ostatnich zamachach wydawało mi się, że podnieśli alarm na nie podróżuj, ale nie mogę znaleźć tego teraz. Poza tym wspomniany przez Was Iran w rankingu "najbardziej nieprzyjaznych krajów dla turystów" zajął 6 miejsce (również forum ekonomiczne), więc jakby się tym rankingiem tak kierować to ten. Co najlepsze miejsce 5 zajęła ....Łotwa, więc już nie wiadomo jakie są kryteria :wink: Moya, ja rozumiem, że masz w Maroko najbliższą rodzinę, wiążą Cię silne więzi. Niemniej jednak to trochę zaklinanie rzeczywistości.

    Druga sprawa to ten film o hooligans z Polski/Gorzowa. To nawet Angole wiedzą, że Ross Kemp to baaaaaardzo nierzetelny dziennikarz. Nakręci nawet, że czarne jest białe jak trzeba :wink: u nas w mieście ponoś płacił po10 funtów młodym kolesiom z blokowiska, a do prawdziwych hooligans nawet nie trafił:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Kiedyś sobie żartowałam, że za PiSu Chazan zostanie ministrem zdrowia, ale czegoś takiego to bym w życiu nie przewidziała
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    W Białym Domu obchodzi się ramadan.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Amazonka skąd masz tę informację ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    To chyba nie jest nic tajnego, z mediów głównego nurtu, ale nie pamiętam którego.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Bush też obchodził ramadan? Tak z ciekawości
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Musi być, ze to muzułmanin z Texasu.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 21st 2015 zmieniony
     permalink
    No ale Frances o co Tobie teraz chodzi, bo nie bardzo rozumiem?
    Przecież pisałam że u nas jest najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego, że w pn udaremniono zamachy.
    Najwyższy stopień jest też we Francji, Belgii. ...
    pora tym na stronie którą podałeś jest napisane że Maroko to jednak w dalszym ciągu kraj przyjazny turystom. ..
    może spójrz na statystyki turystyczne?
    MSZ nie ostrzega przed przyjazdem bo ludzie to fanatycy czekający na ciebie z maczeta bo jesteś niewierny....
    ja to mam wrażenie że ja o zupie, Ty o dupie. I zupełnie nie rozumiem dlaczego tak bardzo zależy Ci aby postawić Maroko w złym świetle. Przecież nigdy tu nie byłaś, wiec nie wiesz jak jest.
    Ja rozumiem twoją niechęć do islamu i odrazę do muzułmanów, ale bez przesady.

    :confused:

    Treść doklejona: 21.11.15 16:43
    Jeśli chodzi o ranking to jakbyś doczytala, to nie chodziło o żadną infrastrukturę, tylko o nastawienie społeczeństwa do turystów/obcokrajowców. Pierwsze miejsce przypadło Islandii.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Moya, mialam wrazenie, ze przedstawiasz Maroko jakby tam zagrozenie terrorystyczne bylo nawet nizsze niz np w Polsce, a przeciez Al Kaida dziala tam preznie, a i ISIS nie proznuje. Domyslam sie, ze kraj jest przepiekny, choc juz pewnie nigdy w zyciu nie bedziw mi go dane zobaczyc i zazdrosze Wam pogody, ale mialam no takie wrazenie jak opisywalas. Moze nie doczytalam, moze przeoczylam, gdy wspominalas o zagrozeniu terrorystycznym.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Co do obchodzenia ramadanu. ...
    http://www.prezydent.pl/archiwum-lecha-kaczynskiego/aktualnosci/rok-2007/art,149,1060,iftar-w-palacu-prezydenckim.html
    Ramdan nie trwa jeden dzień. ..przestańcie się nakrecac.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    A jesli chodzi o nastawienie do turystow...to jednak co innego wg mnie. Zobacz jak w Egipcie, turcji czy Tunezji Arabowie sa (albo byli, wtedy gdy jeszcze mialam.odwage tam jechac) pozytywnie nastawieni, zwlaszca gdy spore napiwki sie dawalo:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Pewnie Kaczyński też był muzułmaninem....:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Co do ramadanu. Wstawilam linka, zeby pokazac, ze to chyba bardzij tradycja w Bialym Domu, poszanowanie roznych kultur.
    Ja sie zdecydowanie na nowinki RT nie napalam:cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    wy się dziwicie jak może Russia Today robić takie wrzuty. Rt to jest wietzchołek góry lodowej, jak była sprawa Ukrainy na topie to wiele pożytecznych idiotów z Polski mówiło takie rzeczy, że się w głowie nie mieści, prorosyjskich, o spisku mediów, wrzuty typu zdjęcia pijanych czarnoskórych zolnieży amerykanskich tanczacych na czolgach, niby to na Ukrainie. Że Rosji wcale na Ukrainie nie było, nie? Ameryka była, jasne. Nawet kremlowskie audycje radiowe nadawano w Polsce, poczytajcie o radiu sputnik, ktore nadawalo przez polskie radio hobby. Teraz newsweek (no wiem - newsweek), pisze o tym jak gazeta izwiestia podrobiła oficjalny list z błędami po angielsku, chodziło o promowanie gejów w Rosji przez Amerykanów, kolejny spisek, bo gejów w Rosji tak naprawdę nie ma.
    Ile tych trollów kremloskich działa teraz w internecie...

    Zasadnicze pytanie do zabki - kim jest ten pan gearoid o colmain, gdzie się wypowiadał, co napisał, co to za specjalista, co to za "official sources" są.

    Treść doklejona: 21.11.15 18:21
    Facet mówi, że isis nie istnieje, czyli że dzihadysci wysadzają się z miłości do amerykanów, a wy piszecie, że to brzmi logicznie, przecieram oczy po prostu

    Treść doklejona: 21.11.15 18:23
    Moja wersja z habibi dla starych Niemek jednak bardziej mi się układa w całość :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    _azja_: co to za specjalista, co to za "official sources" są.

    Pewnie coś w stylu "amerykańskich naukowców" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Azja, ja zrozumiałam zdanie:"nie ma czegoś takiego jak isis, isis to wytwór usa", jako że isis nie pojawiło się samo z siebie, a jest właśnie dziełem USA.
    No ale o bombardowaniu Syrii nie kłamie. Jakby nie patrzeć isis tym wlasnie motywuje swe ataki.
    No ale ja specjalistka od państwa is nie jestem i nawet nie mam zamiaru. Juz zbyt wielu specjalistów od wszystkiego sięppojawiło ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    A zmieniając temat. Widziałyście "Abstrachuje tv" ?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Dziewczyny melduje sie z Polski. Było ok. Strach już mniejszy na lotnisku. Pozdrawiam i podczytuje.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    madziauk super,że bezpiecznie dotarliście do Polski :)
    My lecimy 8 grudnia z Glasgow do Poznania i też czuję lęk:(
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Przeczytałam dziś takie zdanie, o tej dzielnicy w Brukseli, która jest wylęgarnią terrorystów : " Molenbeek to getto powstałe przez rasizm Belgów".
    Mają tam teraz ostatni stopień zagrożenia terrorystycznego, nie kursuje metro, pozamykali centra handlowe, kafejki, ludzie mają pozostać w domach, nie wiadomo jak długo.
    Podobno policja ma przeszukać wszystkie mieszkania w tamtej dzielnicy.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Bo takie getta nie są nigdzie dobre, u nas w Polsce też się buduje mieszkania socjalne, gdzieś na obżeszach, kumuluje się ludzi z podobnymi problemami, niezaradnych życiowo, z uzależnieniami, skłonnościami do przemocy i przestępczości, a potem każdy się dziwi, że tam nic dobrego się nie dzieje, że nie dbają o te mieszkania, niszczą je, ich dzieci też potem często idą tą samą ścieżką. A gdyby gdzieś blisko nas, taką jedną rodzinę z problemami - tak to ujmę umieścić wśród normlanie funkcjonujących ludzi, to jest większa szansa, żę ci bez problemów będą ich pilnować, dbać o to by nie niszczyli ich wspólnego dobra, dzieci tych problemowych osób miałyby też inny przykład do powielania. U nas w Polsce nie ma jeszcze takich dzielnic, gdzie człowiek boi się wejśc, bo zaraz kosę dostanie, ale niestety w innych krajach USA, Brazylia itp tak jest
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    moya212: Azja, ja zrozumiałam zdanie:"nie ma czegoś takiego jak isis, isis to wytwór usa", jako że isis nie pojawiło się samo z siebie, a jest właśnie dziełem USA.

    Ten facet twierdzi takze, że nie ma umiarkowanej opozycji, czyli, ze wojna w Syrii nie zaczęła się od tego co się działo w Egipcie, Tunezji? Nie ma to żadnego zwiazku z Arabską Wiosną?!! Tak po prostu dyktator i fanatycy religijni zaczęli się gazować i bombardować? Nie było ruchów prodemokratycznych? Jak dla mnie to jest oszołomska mieszanka faktów z fantastyką. A jesli Hollande jest z Amerykanami, to co on robi u Putina? Po co Amerykanie inwigilują Niemców?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Melodie: " Molenbeek to getto powstałe przez rasizm Belgów".


    No po prostu nie wierzę! Biczujmy się dalej! Tak, to wina Belgów, że muzułmanie nie asymilują się, nie próbują nauczyć się nawet podstaw języka, że nie spieszno im do szkoły, by zwiększyć swoje kwalifikacje na rynku pracy, że wolą robić dzieci i siedzieć "na socjalu" w tej biedzie. No nie mogę.

    Ja rozumiem, że to w pewnym sensie jest wina Belgów, ale nie rasizmu Belgów. Wina socjalu. Taka prawda, że socjal przyciąga "nieroby", a kapitalizm ludzi przedsiębiorczych. Jak rozdajesz mieszkanie, kieszonkowe to się nie chce zasuwać do pracy. Taka prawda. Jak zapierniczasz 10 godzin dziennie to nie masz czasu na meczety i inne. Jak już się czegoś dorobisz to chcesz to chronić, dbasz o to, a jak nie masz nic, bo nawet ta chata jest panstwowa to łatwo o zazdrość, roszczeniową postawę. Poza tym z nudów siedzą i układają jakieś scenariusze w tych swoich ograniczonych głowach.

    Ja mam inna teorię spiskową. Ten cały cyrk skończy się "nocą długch noży" dla europejskiej lewicy. Wszak znajdzie się kilku Breivików, zwłaszcza gdy im dziecko zgwałcą.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Frances - oni się jakos zabezpieczają przed "nadużywaniem socjalu", odmawiają prawa pobytu tym, ktorzy pobierają zasilek dluzej niz 3 miesiace.
    Musialabym zapytac tego Belga, jego eks zona byla nauczycielką w jakiejs szkole dla trudnej mlodziezy, takiej wlasnie z rodzin imigranckich.
    Moj W . wczoraj ogladal wloską tv i podobno było tam o tym, ze w mieszkaniu w Belgii znaleziono materialy do sporzadzenia broni chemicznej. Nie znam wloskiego, a niczego o broni chemicznej chyba w pl nie bylo... Prawda to?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Jak mozesz to przy okazji dopytaj. Cos ciezko mi uwierzyc, ze bezrobocie w Moolenbeek jest podobne jak w calej Danii, a nie wyzsze;)
    My wczoraj siedzielismy pol nocy z dwoma Niemcami przy winku i powiem szzerze jak na poczatku "jechali" po Polsce, ze tacu z nas rasisci, ze NATO nam pomagalo, gdy prosilismy o wzmocnienie od wschodu. Tak im wiecej wypili to wyjasnili, ze tu cytat (moze nie doslowny, bo doslownie to ciezko przetlumaczyc, zwlaszcza ze po ang rozmawialismy): "tak na serio to wszyscy Niemcy chcieli by, zeby wywiesc tych uchodzcow do Auswitz, ale kazdy boi sie powiedziec tego glosno, bo zaraz slychac glosy. Ty faszysto! Jestes taki sam jak w 1939!" , czyli ze u nich to chyba bardziej kompleks Ii WS. Na szczescie my takich kompleksow nie mamy, my bylismy tymi skrzywdzonymi, a bie zadajacymi krzywde:wink:

    A tak w ogole mialam sie pytac wczesniej, ale ciagle gubilam watek. Ktos pisal, ze zamchow w Paryzu i uchodzcow nie nalezy laczyc, ze to TYLKO I WYLACZNIE WYNIK NALOTOW NA SYRIE (sorki za krzy, pisze z tel i nie moge pogrubic), to powiedzcie mi dlaczego w takim przypadku w Szwecji podniesiono alarm? Przeciez nie robi nalotow? Nawet w NATO nie jest. Ta logika szybciej u nas podnies powinni, a nie w Szwecji nie?

    Treść doklejona: 22.11.15 22:32
    Melodie "eee" za Auswitz? Tak myślałam, że to trochę za mocne na to forum i sama (mimo, że jak wiadomo jestem zdecydowaną przeciwniczką przyjmowania tu, do nas uchodźców, albo nawet nie "zdecydowaną", a raczej liczącą na to, że sami stąd wyjadą szybciej niż przyjechali) aż takiego słownictwa nie używam. Nie mniej jednak chodziło mi, by pokazać ten "niemiecki kompleks II WS". Taki był cel mojej wypowiedzi. No i jeszcze to, jakie to wszystko zakłamane jest. Austriacy bronią "otwartej Europy", a sami przez swoje terytorium szybciutko przewożą, by tylko pozbyć się problemu. Niemcy przyjmują, "welcome refugees" a najchętniej "ścieli by" i Merkelową i wszystkich "uchodźców.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Azja, premier Francji w swoim czwartkowym wystąpieniu mówił o mozliwosci ataku bronią chemiczną lub bakteriologiczna. Pogotowie ma gromadzić zapas atropiny. Wydano specjalny dekret.Pisalam o tym wcześniej.
    Lekarze, policja, straz odbywają odpowiednie szkolenia.

    Treść doklejona: 22.11.15 23:53
    Dziś jeszcze pojawiło się info, że ze szpitala Necker w Paryżu skradziono kilka kombinezonow ochronnych.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, ja się z wieloma rzeczami zgadzam, jestem i byłam przeciwko przyjmowaniu uchodzcow. Ale tak często padają zarzuty, że imigranci z krajow muzulmanskich się nie asymilują, nie uczą języka, nie pracują,. Ja nie wiem czy to o to chodzi.
    Wrócę na chwilę do tego filmiku który teraz wszędzie krąży na facebooku, o ktorym napisalam, ze nie rusza mnie taki sposob montowania filmów. Nie zastanawiałyście się czasami, czy takie kilkusekundowe wypowiedzi imigrantow nie są pocięte, kiedy nie slychać tego o co pyta dziennikarz, nie slychac poczatku wypowiedzi? Krzyczą np. we will defeat you, because we are stronger, you are racists, czy cos podobnego a czy zwrociliscie uwagę na transparent na ktorym jest napisane "stop killing refugees"? Czy to nie byla przypadkiem manifestacja po jakims podpaleniu osrodka dla uchodzcow? Po co sięgamy po takie źródła, wypowiedzi wyrwane z kontekstu?
    Znowu zalinkuję wyborczą, ale znowu nie artykuł a rozmowę, tym razem z Polką pracującą w urzędzie, który zajmuje się imigrantami w Szwecji, ma konkretne dane, jak skonstruowany jest system integracji imigrantow, bo oni nie chcą ich asymilować tylko integrować. Rocznie przyjmują nawet 160 tys., Irak, Syria, Erytrea.
    No i rozmowa ta dowodzi, że ich system nie produkuje bezrobotnych imigrantow na socjalu, chociaz pomoc przez pierwsze 2 lata dla przeciętnego Polaka może wydac się kosmiczna, bo to odpowiednik 120 zl dziennie.
    "Spośród rdzennych Szwedów pracuje 85 proc. panów, a wśród imigrantów - 83 proc. Jeśli chodzi o kobiety, to analogicznie: 61 i 63 proc."

    I o tych gwałtach w Szwecji:
    "- O tak, pojawił się artykuł, zresztą namiętnie „szerowany” na polskim Facebooku, z informacją, że 77 proc. gwałcicieli w Szwecji to muzułmanie. Sprawdziłam ten tekst. Okazało się, że źródła, z których autor czerpał dane, to były prawicowe portale, blogi oraz gazeta. Cytowano też anglojęzyczny artykuł, powołujący się na informacje od szwedzkich policjantów, „którzy chcieli pozostać anonimowi”. No więc ja tę sprawę przebadałam dokładnie. Szukałam, sprawdzałam i okazało się, że rzeczywiście wzrosła w Szwecji liczba przestępstw na tle seksualnym, ale przyczyną nie jest zwiększony napływ imigrantów, tylko fakt, że w 2005 roku w Szwecji rozszerzono definicję przestępstwa seksualnego. Teraz zalicza się do tej kategorii nie tylko gwałty, ale również zaczepki, molestowanie werbalne, publiczne obnażanie się itp.

    Liczba przestępstw wzrosła z powodu zmiany kwalifikacji.

    - Właśnie. Trzeba uważać, co się czyta w internecie. W ogóle nie ma w Szwecji takich statystyk, które mówiłyby, ilu gwałcicieli to imigranci z Syrii, ilu to Polacy i wreszcie, ilu jest w tej grupie rdzennych Szwedów. Ani ilu gwałcicieli to katolicy, muzułmanie czy wyznawcy Hare Kriszna. W statystykach można za to wyczytać, że ponad połowa sprawców gwałtów była pod wpływem alkoholu. Trudno nie skojarzyć z tym faktu, że muzułmanie alkoholu nie piją. Moim zdaniem - ponieważ sprawcy ponad 90 proc. gwałtów to są mężczyźni - to warto spojrzeć na tę sprawę od tej strony: najczęściej pijani mężczyźni gwałcą kobiety oraz dzieci. Ta perspektywa może pomóc rozwiązać problem."

    Treść doklejona: 23.11.15 00:53
    Jesli macie jakis materiał rzetelnie przygotowany, z liczbami, zrodlami, nieanonimowy, zaprzeczający temu co zacytowałam to wstawiajcie, bo wyborcza to wiadomo, z kolei lewicowa gazeta.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Podczytuje dyskusje od jakiegoś czasu i mówiąc szczerze sama nie wiem co myśleć. Przed zamachami w Paryżu miałam w sobie mnóstwo współczucia dla uchodźców, nawet dla imigrantów. Strasznie mi było zalntych ludzi którzy w tak podłych warunkach żyją. Tych dzieci,rodzin. A po zamachu w Paryżu coś we mnie pękło. I nie o to nawet chodzi, ze już mi tych ludzi nie żal. Tylko strach, bo nikt nie panuje nad tym naplywem.

    Ale też nasuwa mi się jedno fundamentalne pytanie. Piszecie o integracji, asymilacji. Tylko jaki to ma sens, kiedy społeczeństwo z którym uchodźcy mają się integrować tak otwarcie, kompletnie ich nie chce? Jak sie niby wtedy ta integracja ma udać? I do tego jak się ma udać integracja, kiedy grupa mająca się wtopic w społeczeństwo jest zwyczajnie za duża. Tak duza i tak niechcianą, ze to prawie pewnie iż będą się jeszcze bardziej skupiać w jednej grupie w żalu i złości, wśród swoich, niż wychodzić do tych, którzy ich "przyjeli".
    Tym swoim postem nie mówię nie uchodźcom. Zastanawiam się tylko jak bardzo kruche to wszystko, niepewne i wątpliwe.
    A, w to ze imigranci nas zaleja i znikną rdzenni Europejczycy to nie wierzę. Bo skoro mają tak żyć na nasz rachunek, to nie mogą wykończyć tej "dojnej krowy Europy" na której wiszą. Pisze tu oczywiście tylko o tej grupie imigrantów, która żeruje na zasilkach i nie chce się zabrać ani do pracy ani do szkoły.
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeNov 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Dla mnie osobiście liczby, statystyki nie mają znaczenia. Te statystyki, są wątpliwe, jak wszystko co jest w internecie.
    Wiele spraw i prawdziwych liczb w ogóle nie wychodzi na zewnątrz i chyba to powinno być dla nas wszystkich jasne. Wiele spraw odgórnie jest zakazanych do upubliczniania albo nakazanych do sfałszowania, dla bezpieczeństwa, żeby nie wywoływać chaosu, dla propagandy, dla pokazania jak świetnie funkcjonują służby policja, sądy i kraj.
    Nawet jeśli miałoby dojść do jednego gwałtu przez uchodźcę (oczywiście nie tylko uchodźcę, kogokolwiek) w całej Europie (hipotetycznie mówiąc, bo dzieje się to non stop), to byłabym przeciwko przyjmowaniu i nakładałabym bardzo surowe kary, łącznie z wydaleniem z kraju. A jak pokazuje życie takie surowe kary w Europie nie mają miejsca!!!
    Ta zgwałcona osoba to czyjaś córka, syn, to człowiek, który miano gwałtu i to wspomnienie, konsekwencje będzie nosił do końca życia.
    ---
    Ps. Odnośnie tego eee, które dostała Frances od min. Melodie. Ja odebrałam post Frances nieco inaczej niż dziewczyny,
    Tak mi coś przyszło w pierwszej chwili na myśl, jak przeczytałam co mówili Ci Niemcy do Frances.
    Obejrzyjcie sobie film dokumentalny- reportaż Dzieci Hitlera (o ile nie przekręciłam tytułu) i zwrócie uwagę co mówi starszy Pan o Niemcach jako narodzie, ale nie Niemcach za czasów wojny a obecnych. On jest historykiem i kimś tam jeszcze, jest Niemcem, jest spokrewniony z Hitlerem (któreś tam pokolenie) i według niego w Niemcy byłyby zdolne jeszcze raz, w obecnych czasach dokonać takiej rzezi jak Hitler, to jest w nich. Proponuję to obejrzeć, bardzo ciekawy film. Oglądałam z tym Panem też wywiad z niemieckiej tv i powiedział to kilkakrotnie. Później postaram się poszukać nazwisko tego historyka.
    To nie jest moje zdanie, bo ja zwyczajnie tego narodu nie znam i nie jestem profesorem historii, żeby zaraz nie było, że nazywam obecnych Niemców ludobójcami.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Dziwisz się Frances?
    Piszesz w swoim poście o ludobójstwie i nie ma w Tobie wobec tego żadnego sprzeciwu, ba, nawet sprawiasz wrażenie zadowolonej, że my jesteśmy ofiarami tamtych wydarzeń, więc teraz nie mamy wyrzutów sumienia (kompleksów) i dopowiadając sobie resztę, możemy chyba myśleć tak jak ci Twoi znajomi - najlepiej uchodźców wykończyć w jakimś obozie i mówić o tym głośno?
    Tak zrozumiałam Twój post.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Judka "wszystko" w internecie jest dla Ciebie wątpliwe? Nie sądzę:)

    Treść doklejona: 23.11.15 11:02
    napisałam - jeśli gdzieś są dobre materiały - takie przygotowane rzetelnie, polemizujące to fajnie byłoby je tu powrzucać
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Azja masz rację. Przyznaję, że słowo "wszystko" nie pasuje, bo sama powołuję się na artykuły z internetu, ale "wiele, dużo" już pasuje :)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Azja, najpierw "czapki z głów" za Twój trud. Dla mnie osobiście jednak, ten zalinkowany artykuł z wyborczej to typowo lewicowe mrzonki. W Szwecji rządzą socjaldemokraci, a te całe ośrodki w których ta Pani pracuje są rządowe:wink: co ona ma powiedzieć? Zobacz jak nas urabia lewica. O choćby tu. W tym filmiku jest dobra scena, jak uchodźca rzuca swoją kobietę na tory i jak pokazały to światowe media. No i tak odnośnie utopionego syryjskiego chłopca nad którym litował się cały świat. A Ukraina? to gorsze dzieci? Czy europejska lewica się tym nie interesuje, bo sankcje wobec Rosji bardziej uderzyły w Niemcy?
    No i właśnie chyba to ukrywanie prawdy wkurza najbardziej. Dlatego ludzie starają się jak mogą, by "krzyczeć" na ten temat, by choć do jeszcze jednej osoby dotarło co się dzieje.
    Ja powiem szczerze. Codziennie mam z tym problem. Codziennie sobie obiecuję, że tego cholernego tvn nie włączę, a później i tak włączę i widzę w jakich warunkach przyjdzie uchodźcom spędzić zimę w Libanie i "mi mięknie rurka". I najchętniej sama bym takie dziecko jedno czy dwoje przygarnęła choć na zimę do domu. Niemniej jednak ciężko się powstrzymać od wrażenia, że coś jest mocno nie tak do cholery. No powiedzcie mi, załóżmy że Polska jest w stanie wojny, uciekamy do dajmy na to Finlandii. Oni gwarantują nam dach nad głową, wyżywienie, "kieszonkowe" i co najważniejsze bezpieczeństwo. Sama osobiście bym ich za to po nogach całowała, że moje dzieci są bezpieczne, a ci co robią? Gwałcą, atakują, kradną, biją, nawracają i tylko te ciągłe żądania. No do mnie przemawiają fakty, a nie urobione statystyki i powtórzę po raz kolejny. Najbardziej oburza mnie w tym całym zamieszaniu postawa europejskich rządów.
    Azja, co do gwałtów i zatrudnienia to napiszę wieczorem, bo muszę przeszperać net.
    Melodie: Dziwisz się

    Szczerze to bardziej zdziwił mnie post na temat rzekomego rasizmu Belgów, że jest to przyczyną dlaczego Moolenbeek jest "wylęgarnią terrorystów". Belgowie rasiści. Proszę, jeden z najbardziej tolerancyjnych narodów świata. Co im się teraz czkawką odbija.
    To, że ludobójstwo podlega tylko jednej ocenie uważam, że w naszej kulturze jest tak normalne, że nawet nie trzeba o tym pisać. Po prostu cieszę się, że Polacy nie mają kompleksu II WS, że głośno mówimy o tym i jak na razie dobrze na tym wychodzimy.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    To było zdanie, które wypowiedziała jakaś profesor z Gandawy, podobno, nie mam pewności, bo tam gdzie je przeczytałam było zacytowane. Co kto sobie dopowiedział do tego, to jego.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Azja, tak bardzo na szybko o gwałtach w Szwecji. Tak jak piszesz - nową definicję przestępstwa seksualnego wprowadzono w 2005 roku. I tu jest ten referowany okres oraz znaczący wykres. Porównałam te dane z danymi odnośnie imigracji, które są dostępne tu i wnioski nasuwają się same. Wyraźnie widać znaczący wzrost tego rodzaju przestępstw w roku 2013, czyli nowe prawo wprowadzono prawie dziesięć lat wcześniej. W tym też okresie liczba imigrantów podwoiła się. Okres powojenny - +6,784 nowych przybyszy, do 1999 + ok 40 tys nowych, 2000 - 2012 - + 60 tys i wreszcie 2013 - 2014 +115,845 nowych. Powiecie teraz, że skoro wzrosła ilość ludzi (imigracja) to i wzrosła ilość gwałtów. Zgadza się, tylko zadziwia, że ilość gwałtów na kobietach wzrosła tak drastycznie niby tylko 1%, ale całej populacji kobiet w Szwecji!!! Między 16 - 79 rokiem życia. Wychodzi na to, że w prawie 10 mln Szwecji takich przestępstw jest prawie 6 tys, podczas gdy w prawie 40 mln Polsce notuje się ok 1400 takich przestępstw. Żeby ich "dogonić" musiało by być w Polsce 24 tys gwałtów. Prawie 20 razy więcej!
    Kolejna sprawa to fakt, że nie znalazłam jeszcze danych odnośnie tego czy przestępstwa te dokonują Szwedzi czy imigranci i zdaje się to trochę niemożliwe do znalezienia, gdyż kto urodził się w Szwecji - jest Szwedem, czyli drugie pokolenie imigrantów to Szwedzi:wink:. Należało by zatem znaleźć dane z podziałem na rasę czy wyznawaną religię, ale to już w skrajnie lewicowej Szwecji chyba nie do pomyślenia:wink: a nie chcę tu się powoływać na tzw niepewne źródła.
    O zatrudnieniu poszukam w najbliższym możliwym czasie, gdyż mnie rodzina zaraz z domu wyniesie:wink:
    Znalazłam jeszcze taki filmik "Muslim Rape of Sweden". Co prawda ta pani walczy z Islamem w Szwecji, ale gada niegłupio:wink:
    No i teraz mi jeszcze mąż tłumaczył jak to jest z muzułmaninami i alkoholem. Opowiadał mi, że i w Omanie i Arabii Saudyjskiej i Egipcie wchodzili im na statek i sprzedawali whisky. Na pytanie, że jak to przecież muzułmanie nie piją. Odpowiadali, że piją, ale po zmierzchu, jak Allach nie widzi. To samo jest w Afryce Zachodniej.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Ja nie bardzo rozumiem w takim razie, Frances, gdzie i po co głośno mówimy o tym, że nie mamy kompleksu i w jaki sposób na tym dobrze wychodzimy. :)
    No ale nieistotne, wiem, że w normalnej rozmowie pewnie inaczej bym to odebrała niż tutaj, kiedy puściłaś ten post w tak szeroką przestrzeń.
    A co do zdania, że Niemcy nadal są zdolni do popełniania takich zbrodni( Judka o tym pisała), to oby nie ( ale patrząc na to co się dzieje na świecie można zwątpić w dobrą wolę niektórych, nie tylko Niemców).
    Przygnębia mnie to co się dzieje wokół, i u nas w kraju i poza granicami.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    A co sądzicie o NWO ? (To tak w ramach teorii spiskowych).
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    judka25: Niemcy byłyby zdolne jeszcze raz, w obecnych czasach dokonać takiej rzezi jak Hitler, to jest w nich


    Na temat tego jak Adolf Hitler z niewinnego dziecka stał się winnym ludobójcą jest świetnie moim zdaniem opisane w książce Alice Miller "Zniewolone dzieciństwo. Ukryte źródła tyranii".
    Jeśli współcześni Niemcy byliby w stanie dokonać takiej rzezi jak Hitler, oznaczałoby, że aktualne metody wychowawcze w tym kraju nie różnią się zbytnio od tych jakich doświadczał mały Adolf.

    ps. Książka jest ciężka. Dodatkowo jeśli ktoś sam doświadczył jakiejś przemocy czy to psychicznej, czy fizycznej w dzieciństwie, czytanie książki będzie bolesne. Ale polecam.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeNov 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Mad czytałam te ksiazke. Musiałam na studiach z jakiegoś przedmiotu (juz nie pamietam jakiego) przeczytać te ksiazke i napisać recenzje na 8 kartek !, jako jeden z wielu warunków zaliczenia przedmiotu. A wiec tej ksiazki nie zapomnę nigdy :wink:
    Ale... Pamietam, ze po przeczytaniu tej ksiazki troszkę inaczej spojrzałam na Hitlera, cała jako postawa życiowa ma związek z dzieciństwem i mimo tego wszystkiego co zrobił, czułam współczucie, bo to środowisko rodzinne zrobiło z niego takiego potwora, dyktatora itd.
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    judka25: cała jako postawa życiowa ma związek z dzieciństwem i mimo tego wszystkiego co zrobił


    Przez większość tej książki płakałam nad wszystkimi dziećmi, które doświadczyły "czarnej pedagogiki" i doświadczają jej nadal...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    _mad: Jeśli współcześni Niemcy byliby w stanie dokonać takiej rzezi jak Hitler, oznaczałoby, że aktualne metody wychowawcze w tym kraju nie różnią się zbytnio od tych jakich doświadczał mały Adolf.


    Polecam też film "Biała wstążka", pośrednio traktujący właśnie o tamtych metodach wychowawczych. Film naprawdę przygnębiający.
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Obejrzę, jak dam radę...
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Frances, ja pasuję, nie będę juz chyba nic pisac na ten temat...
    Co do Szwecji i tych slynnych gwaltow - super przyklad to Julian Assange ten od wikileaks i jego sprawa o gwalt. Gwalt polegal na tym, ze nie chcial z gumką ;) juz oszczedze pikantnych szczegolow, ale generalnie gwaltem bys tego nigdy nie nazwala. Szwecja jest zbzikowana pod tym wzgledem, ale sa chyba dumni ze swojego systemu, podobno to numer jeden jesli chodzi o satysfakcję z zycia czy cos takiego
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.