Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    ELSA, mi krew po ósemce lala się kilka dni, tzn sączyla. Pamiętaj, że po wyrwaniu tylko leki p/bólowe na paracetamolu i to w ograniczonych ilościach.


    No właśnie byłam w szoku, bo babka zaleciła ibufen. Na szczęście byłam w aptece i farmaceutka powiedziała, że nieeee.... Natomiast powiedziała, że pyralgina może być... Podobno jest mocniejsza...

    A ketonal mozna? Albo dexak?

    Mam dexak w domu...

    Co do dywanu - nie brałam za pobraniem...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.01.16 19:56</span>
    Katka... Ale jaja....
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Else: Katka... Ale jaja....

    no kuźwa jak berety!
    Jutro będę dzwonić tam do tej firmy, bo babka wpiera mi, że kurier nie ma protokołu przekazania towaru (że niby nic nie podpisywaliśmy) a ja go mam podpisanego przez kuriera. Łudzę się, że to coś da.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    no kuźwa jak berety!
    Jutro będę dzwonić tam do tej firmy, bo babka wpiera mi, że kurier nie ma protokołu przekazania towaru (że niby nic nie podpisywaliśmy) a ja go mam podpisanego przez kuriera. Łudzę się, że to coś da.


    Dobrze, że masz te papiery...
    Wg mnie to kurier powinien teraz sie tłumaczyć i ponieść odpowiedzialność... Ewidentnie cos kręci....
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Else: Wg mnie to kurier powinien teraz sie tłumaczyć i ponieść odpowiedzialność... Ewidentnie cos kręci....
    --

    no i czy to nie jest tak, że powinien ten towar sprawdzić, przy podpisywaniu protokołu? Jeśli nie sprawdza a podpisujemy taki protokół, to chyba bierze za to odpowiedzialność?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Katka,zrob skan lub ksero tego dokumentu od kuriera i przeslij do firmy.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    tak zrobię, może to coś ruszy
    --
  1.  permalink
    Else mi wyraźnie chirurg mówil, nic co może rozrzedzc krew. Najbezpieczniej paracetamol a w ogóle im mniej leków tym lepiej. I płukalam ranę płynem eludril. Miałam wyrywanie trzy ósemki, z czego dwie były konkretnie cięte.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Caffe,od razu po rwaniu plukalas? nie wolno plukac przez 24h niczym,bo mozna skrzep wyplukac i zrobi sie suchy zedobol. kto mial wie jaki to bol jest.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    aaaa to moze dlkatego tak krwawie, bo dwa dni sporo leków brałam... dexak... ibufen... no i okłady z polopiryny.... teraz ten lód kłade, wziełam pyralgine bo zaczyna bolec mocno...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.01.16 20:46</span>
    w sensie bralam przed resekcja.... z bólu potwoirnego...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Else, u kogo Ty byłaś? Kowal Ci rwał czy co? :shocked: To chyba podstawa, żeby uświadomić pacjenta po rwaniu, czego NIE robić, a co można brać...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    u nas trafic na kogos kompetentnego to cud...

    a jak jest z jedzeniem i piciem... ona mowiła, ze po 2h mozna jesc... no ja jeszcze nie jem, bo nadal krwawi.... Kuzynka mi pisze, że i ona i jej mama tez tak długo krwawiły po wyrwaniu zęba... Może więc to rodzinne...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Hmm, ja przy ostatnim rwaniu zęba nie krwawiłam wcale... Ale może to kwestia szycia? No i na pewno powinnaś dostać zalecenia, co wolno, a czego nie, z tym płukaniem szczególnie uczulali, żeby absolutnie tego nie robić.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Nic nie miałam szyte ;)

    O płukaniu w ogóle nic nie mówiła :P...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Katka, kto płacił za kuriera? Ty czy oni? Czy całe zlecenie brała na siebie ta firma? Jesli tak, to powinni zatroszczyć sie o ubezpieczenie przesyłki i dochodzić zwrotu kosztów u kuriera. Moim zdaniem Ciebie sprawa nie powinna interesować. W ich interesie jest zatroszczyć sie o przesyłki od klientów. Stój twardo przy swoim.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Katka, jesli masz protokół to na moje zawsze możesz dowiedzieć się jeszcze w UOKiK-u jak sprawa sie ma...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Nota bene jak przysłałaja nowy to tez sugeruje przy kurierze otwierać przesyłkę. Ja byłam strona obslugujaca takie programy jako firma współpracująca i cuda sie tez zdążały jak Klienci odbierali paczki.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    No a ja widzicie tez swój słałam ale nie miałam cale szczęście przebojów żadnych - współczuję...
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Katka a tak z ciekawosci jaki kurier? Bo mnie okradli z dpd
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Nam też z dpd kilka razy coś zginęło, a raz nawet 100 bluz adidasa na obóz sportowy.. Co do pakowania sprzętu na reklamację - wysyłałam ostatnio laptopa na gwarancji na naprawę i było tam jasno napisane, żeby dać do zapakowania kurierowi w pudełko, które przyniesie. No i zjawił się kurier bez pudełka i mówi mi, że nie miał tego odnotowanego, ale mogę mu dać laptopa a on zapakuje na bazie :shocked: No jasne, że mu dam. Potem okazało się, że to takie mega profesjonalne pudełko z dodatkowym dnem i w ogóle.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Else ja po wyrwaniu zeba jechalam na ketonalu forte i to dosc dlugo
    po 2godz to mi tylko pic wolno bylo a jesc to na drugi dzien (szczegol ze i tak nie moglam z bolu)
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Else, mi po takim zabiegu lekarz radził żywić się lodami :bigsmile: Korzystaj! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeJan 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Nie od razu, tylko.dwa dni.po, zagoniona ostatnio jestem i nie uscislilam.
    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.01.16 00:29</span>
    Aha, ja jeszcze przez dwa czy trzy dni nic ciepłego nie jadłam. Wszystko zimne. Ale wtedy żyłam głównie na deserkach - gerberkach dla dzieci :-P
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Nic dziewczyny... Chyba będę jechać do szpitala, bo nadal krwawię... nadal mocno... musze czekac az mama wstanie...

    Zmeczona już jestem. Trzecia noc z głowy. Najpier bo bolał ząb, a teraz bo kuźwa krwai jak smok... Oszaleć mozna...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Else no po wyrwaniu zéba nie powinnaś płukać buzi bo wypłynął ci z skrzep z zębodołu. Podjechała bym na dyżur aby założyli opatrunek.Ketonal można przy takich akcjach.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Else, jak tam? Bylas w szpitalu?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Else pamietam ze pisalas ze masz zakrzepice. czy w odpowiednim momencie odstawilas leki rozrzedzajace krew??
    daj znac co na dyzurze powiedzieli i czy pomogli
    u mnie w miescue to nawet chirurgii szczekowej nie ma, 100km trzeba jechac :/
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Gabcia_I: Katka, kto płacił za kuriera? Ty czy oni? Czy całe zlecenie brała na siebie ta firma? Jesli tak, to powinni zatroszczyć sie o ubezpieczenie przesyłki i dochodzić zwrotu kosztów u kuriera. Moim zdaniem Ciebie sprawa nie powinna interesować. W ich interesie jest zatroszczyć sie o przesyłki od klientów. Stój twardo przy swoim.
    --

    więc będę twarda. Trochę mnie zmotywowałyście. Myślałam, ze już po ptokach.

    _azja_: Katka a tak z ciekawosci jaki kurier? Bo mnie okradli z dpd

    doti_p: Nam też z dpd kilka razy coś zginęło

    DPD właśnie. Pięknie.
    Jeszcze jutro z bazy od nich będę odbierała buty dla Michasi - mam otworzyć paczkę tam przy nich? Buty kosztowały 200zł.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    katka_81: mam otworzyć paczkę tam przy nich?


    Koniecznie
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Else no po wyrwaniu zéba nie powinnaś płukać buzi bo wypłynął ci z skrzep z zębodołu. Podjechała bym na dyżur aby założyli opatrunek.Ketonal można przy takich akcjach.


    Niczym nie płukałam... Nawet jeszcze nic nie piłam :P...

    Else pamietam ze pisalas ze masz zakrzepice. czy w odpowiednim momencie odstawilas leki rozrzedzajace krew??


    Tak... Ostatnio latem brałam heparynę...


    Byłam w szpitalu. lekarz mówi, że winny jest brak szwu... Pocieszył jednak, że juz widzi skrzep. Przepisał cyklonaminę, a na ból lek paracetamol plus tramal...

    Jesli nadal bedzie krwawic, to musze do Bydgoszczy lub grudziądza na pogotowie dentystyczne jechać... Ale juz powoli chyba sie uspokaja...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Else: Byłam w szpitalu. lekarz mówi, że winny jest brak szwu...


    Myślałam, że szycie po ekstrakcji to teraz standard :shocked:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    U nas nie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Hydro, u nas tez z reguly nie szyja, dopiero jak ci pol dziasla rozwala to sie zdarzy :devil:

    Treść doklejona: 06.01.16 11:27
    baaaa jesli rwiesz prywatnie to sa tacy ktorzy za zalozenie szwow dodatkowo sobie licza
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    MrsHyde: baaaa jesli rwiesz prywatnie to sa tacy ktorzy za zalozenie szwow dodatkowo sobie licza


    Nieźle, nie spotkałam się z czymś takim.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Ja tam nawet mogłabym dopłacic, byle nie przezywac tego co tyle godzin przeżywałam...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    jak rwalam to zostalam "policzona" wiecej m.in za to ze lekarz musial zuzyc wiecej narzedzi - na koniec mi cham powiedzial ze zuzyl na mnie tyle kompletow co by mu na 6 pacjentow starczylo wiec nalezy sie dodatkowa doplata :devil::devil:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Ja pierdziu :P...

    To moja siostra - mając mega grube, gęste włosy zawsze u fryzjerów ( w poznaniu) za balejaż płaciła podwójnie... A jedna fryzjerka zrobiła jej tylko pół głowy (od góry w dół), bo uznała, że już jej się nie chce bo bolą ja nogi :P...

    Także w każdym fachy znajdzie się kosmita :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Else, uwierz mi ze wiem co czujesz, mi sie bardzo dlugo ciagnelo niestety ze szczekosciskiem wlacznie
    dziura to mi sie domknela tak do konca ze i bolesc zniknela po okolo miesiacu dopiero
    mam normalnie traume dentystyczna i jak pomysle ze niedlugo bedzie trzeba na coroczny przeglad isc i paszcze otworzyc to mi sie mmiekko robi
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    No bo to chyba zależy, czy idzie się do dentysty, czy do chirurga szczękowego. Mi ósemkę rwał ten drugi i miałam szwy. Zagoiło się szybko, bez antybiotyku, dostałam wtedy tylko pyralginę doraźnie.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Chyba niekoniecznie, ja do zwykłego dentysty chodzę i też szwy zakładają.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    mi rwal chirurg szczekowy
    zwykli dentysci u nas sie 8 nie tykaja
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    mam normalnie traume dentystyczna i jak pomysle ze niedlugo bedzie trzeba na coroczny przeglad isc i paszcze otworzyc to mi sie mmiekko robi


    Ja lęku przed dentysta nabyłam jak mi z małej dziurki baba utworzyła wielka lochę... Potem troszkę chodziłam z plombą. W krótkim czasie okazało się, że źle mi coś poodmykała, ząb się zainfekował i potrzeba było leczenia kanałowego. Niby podała znieczulenie, a ja wszystko czułam... Wpadłam w zapaść z bólu... No o tej pory mam wielkie obawy idąc do dentysty...

    Ten ząb w końcu trzeba było i tak usunąć i tu trafiłam na młoda dentystkę, która źle oceniła RTG... Rwaniebyło ciężkie, bo korzeń był splątany... Ale co tam... rwała dalej. Ząb pekał na milion kawałków i nagle ona mówi... Wie pani co? Tak naprawdę to ja juz powinnam panią odesłać do chirurga szczękowego, bo musiałabym rozcinać dziąsło... Ale zaryzykuję, bo gdzie teraz będzie pani szukać chirurga z tak otworzoną raną... No i ostatecznie rozcięła dziąsło, wydłutowała resztę, zaszyła...

    Ale nie pytaj jaki ból mi towarzyszył przez miesiąc. Spuchły mi węzły chłonne od szyjnych po pachwinowe...

    No i od tych wydarzeń... Na samo słowo dentysta mam olbrzymi stres...

    A jak wczoraj usłyszałam, że trzeba wyrwać to prawie z krzesła spadłam...
    A jak mi wyrywała to po skończeniu zabiegu ja już nie siedziałam na krześle tylko prawie leżałam hihihihihi Zjechałam z dupskiem po same "kolana" :P...

    No cyrk ;')
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    MrsHyde: mi rwal chirurg szczekowy
    zwykli dentysci u nas sie 8 nie tykaja


    O fuck, to mnie rwała 8-mkę stażystka pod okiem bardziej doświadczonej koleżanki :devil: No proszę, czyli miałam szczęście, że poszło dobrze? :wink:
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Hydro, a miałaś rwaną górną czy dolną - bo to też jest różnica. Mi górną wyrywał dentysta, i powiedział, że przy dolnej musiałby działać chirurg.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    U mnie też chirurg szczekowy... i też szwy miałam.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    U nas wszelkie 8 wyrywa chirurg szczekowy... Dodam, że państwowo kolejka półroczna na taki zabieg... Prywatnie 300 zł ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    u mnie gorna rwal ten sam chirurg i bylo oko, nastepnego dnia normalnie w pracy bylam
    przy dolnej za to jazda bez trzymanek, na fotelu zemdlalam, potrojne znieczulenie bylo, a i bez dlutowania sien ie obeszlo
    z dwojga zlego majac porownanie na przestrzeni ostatnich 2 miesiecy to juz wole 2tygodnie jelitowki niz wyrwanie zeba :shamed:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    z dwojga zlego majac porownanie na przestrzeni ostatnich 2 miesiecy to juz wole 2tygodnie jelitowki niz wyrwanie zeb


    To ja jednak wole rwanie, bo przy jelitówkach tez mdleję :P Do tego nie moge wstac, chodzic.... a gdzie tu dzieckiem sie zajmować. Teraz boli jak diabli, ale jednak jestem "mobilna" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    eee to jeszcze nie jest tak zle :P ja nie moglam glowa ruszyc i wstawalam z lozka jak mnie maz delikatnie holowal
    ale mi spuchly slinianki, szyja i caly ryj az oko mnie bolalo a ketonal forte g***** pomagal (od razu z gabinetu wyszlam z recepta na antybiotyk i zalecceniem ketonalu 4x dziennie)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    No to na konowałów chyba trafiacie... Ja też miałam dłutowaną dolną ósemkę, ale bolało niewiele, krwi niewiele, potem tylko lekki szczękościsk i już :smile: W razie czego mogę polecić klinikę, tyle że to Wawa. Prywatnie oczywiście.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    U mnie też ósemke chirurg usuwał, miałam szwy i potem dwa tygodnie z życia wyjęte, ból gorszy niż przy porodzie i generalnie masakra. Tylko mi się zaś po wyrwaniu jakaś zgorzel zrobiła.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.